Πόσο αγχώδης ή όχι χαρακτήρας είσαι;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Άγχος; Η καθημερινότητα μου :/: Ειδικά σε αυτούς τους μουδιασμένους καιρούς.
Και λίγο πολύ θα έλεγα ότι οι πλειοψηφία των κοινωνιών είναι δομημένες με τέτοιο τρόπο όπου η παράμετρος άγχος είναι αδιάφορηΡε.

σε ραντεβού
(φαντάζομαι εννοείς ερωτικά ραντεβού)
Ρε γαμώτο μην βάλουμε το άγχος και στα ραντεβού; Δεν υπάρχει λόγος, το ραντεβού σηματοδοτεί απλά την πιθανότητα έναρξης μιας "γιορτής", γιατί άγχος; Είναι παράνοια αυτό...

Δεν θα κάνω πότε την χάρη σε κάποια να αγχωθώ μόνο και μόνο επειδή βγαίνουμε ραντεβού, ακόμη και αν είναι το πρώτο μας. Έξαλλου ποία θέλει έναν συνοδό, έστω και σε έναν απλό καφέ, που είναι όλο "ε" και "ε", και τρέμει από τον άγχος; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Μπααααα.....είναι ωραίο αυτό το άγχος!!!Και για μένα απαραίτητο...
Πρώτο ραντεβού βγαίνεις με άτομο που σε ενδιαφέρει....
Αν δεν έχεις λίγο φτερούγισμα, λίγο χτυποκάρδι, λίγο αναμπουμπούλιασμα,
και πας με μια άνεση σαν να πας στον... μπακάλη
δε λέει...
Τουλάχιστον αυτή η πλευρά του άγχους, είναι η πιο γλυκιά του έκφραση....
(Λίγη κόμπλα είναι γλυκιά)

Δεν θα κάνω πότε την χάρη σε κάποια να αγχωθώ μόνο και μόνο επειδή βγαίνουμε ραντεβού,
Διαφωνώ και με το ¨δεν θα κάνω τη χάρη σε κάποια...¨ :hmm: Δείχνει σαν να ξεκινάς για πρώτο ραντεβού σε λίγο εγωιστική βάση...
Χάρη θεωρείς ότι της κάνεις όταν είσαι -λογικά και φυσικά θεωρώ- λίγο αμήχανος;;;
Και η πολύ δε μασάω-άνεση είναι εξίσου ξενερωτική για μια γυναίκα... (Δεν τους μπορώ τους πολύ ανετίλες...;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kant

Νεοφερμένος

Ο nikos kant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Οι ευχαριστες (εστω και εσκεμενα ) σκεψεις ,
ειναι το μαγικο συστατικο και το φυσικο αντιαγχολυτικο παιδια.
Θελει λιγακι εξασκηση και ολα θα πανε καλα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisk

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Συνηθως ειμαι ο τελευταιος που θα αγχωθει για μια κατασταση, αυτο ομως δε σημαινει οτι δεν αγχωνομαι καθολου... Η δικια μου αμυνα ειναι οι βαθιες ανασες :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
(φαντάζομαι εννοείς ερωτικά ραντεβού)
Ρε γαμώτο μην βάλουμε το άγχος και στα ραντεβού; Δεν υπάρχει λόγος, το ραντεβού σηματοδοτεί απλά την πιθανότητα έναρξης μιας "γιορτής", γιατί άγχος; Είναι παράνοια αυτό...

Δεν θα κάνω πότε την χάρη σε κάποια να αγχωθώ μόνο και μόνο επειδή βγαίνουμε ραντεβού, ακόμη και αν είναι το πρώτο μας. Έξαλλου ποία θέλει έναν συνοδό, έστω και σε έναν απλό καφέ, που είναι όλο "ε" και "ε", και τρέμει από τον άγχος; :)

(ναι, αυτά εννοώ)
Μωρέ, λόγος δεν υπάρχει, αλλά γίνεται. Υποτίθεται το πρώτο ραντεβού είναι το πρώτο ουσιαστικό βήμα, οπότε εκεί έχεις ένα άγχος, του τι θα πείτε, πώς θα του φανείς, αν του αρέσεις, ΑΝ ΑΝ ΑΝ ΑΝ, πολλά αν και γυρίζουν όλα μες στο κεφάλι σου, οπότε αγχώνεσαι θες δε θες.
Βέβαια, αυτό δε σημαίνει ότι έχω άγχος σε όλη τη διάρκεια του ραντεβού, συνήθως έχω ΠΡΙΝ το ραντεβού και το πρώτο τέταρτο ας πούμε αφού συναντηθούμε, μετά μου περνάει και νιώθω πιο άνετα, αρκεί ο άλλος να μην έχει παραπάνω άγχος από μένα και με αγχώσει περισσότερο και καθόμαστε σαν άγνωστοι και κοιταζόμαστε.

Πάντως, δε μπορείς να πεις, είναι χαριτωμένο το λίγο άγχος στα ραντεβού και στα δύο φύλα. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
εεε ήμουν πολύ αγχώδης.πολύ όμως.αγχωνόμουν με τα πάντα.τα πάντα.
Δεν ξέρω πως αλλά έκανα μια στροφή εδώ και δύο χρόνια?και δεν αγχώνομαι σχεδόν με τίποτα.Άντε να αγχωθώ σε εξετάσεις(όχι σχολής προς το παρόν) και για κάτι που θεωρώ πολύ σημαντικό.Όταν αγχωθώ δεν θα μπορέσω να κοιμηθώ,το πρωί θα ψιλοανακατεύομαι και στάνταρ θα ξυπνήσω με τουλάχιστον μία άφθα.Την Κυριακή ξύπνησα με δύο χαχα γενικά όμως είμαι στον κόσμο μου.ξεχνάω τα πάντα οπότε δεν προλαβαίνω να αγχωθώ για αυτά χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εγω ειμαι τοσο αγχωτικη με πραγματα που ουτε φανταζεστε σε σημειο που να ποναει το στομαχι μου,να κανω εμετους,να μην μπορω να φαω,να μην κοιμαμαι...και κατι αλλα ας μην τα πω.
οταν μου τα ειχε πει αυτα ενα παιδι παλιοτερα ειχα πει: ελεος!κατι δεν παει καλα με αυτον...!οχι και ετσι....κουλαρε λιγο...:/:
και τωρα την πατησα εγω...οποτε καλα να τα παθω!!!!!!!!!!!!!!!!!:pfff:για να μαθω να προσεχω τι σκεφτομαι:/::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
αρκετα και δυστυχως το πολυ αγχος μετατρεπεται και σε ντροπη και και..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Δεν εχω γενικα ιδιαιτερα αγχος ...μονο σε φυσιολογικα επιπεδα και οταν χρειαζεται!!:) υπαρχουν και καποιες εξαιρεσεις,αλλα ενταξει..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
δυστυχως ειμαι παρα πολυ αγχωδης τυπος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ειμαι παρα παρα πολυ αγχωδης ,μαζι με ολες τις κρισεις που συμπεριλαμβανονται, για τα παντα.. Απο μια εξεταστικη μεχρι στη σταση του λεωφοριου... Μπορει να πηγαινω μονη μου για ψωνια χωρις να με περιμενει καποιος και αγχωνομαι γιατι δεν προλαβα αυτο που περασε ενω το επομενο ερχετε σε 5'. Ωρες... ωρες δεν με αντεχω !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Και εγώ είμαι πάρα πολύ αγχώδης άνθρωπος. Στην παλιά μου δουλειά με λέγανε "Mr Αγχος". Βέβαια σιγά σιγά κατάφερα να το μανατζάρω και να το κάνω να λειτουργεί υπέρ μου. Ήμουν ακόμα στην τσίτα,αλλά αυτό δεν με άφηνε να επαναπαύομαι και κάθε φορά έβαζα τα δυνατά μου.Και έφερνε αποτελέσματα.
Αλλά κάθε φορά σε οποιαδήποτε καινούργια κατάσταση αγχώνομαι υπερβολικά πολυ,πιο πολύ στην σκέψη οτι θα τα πάω χάλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Η σχέση μου με το άγχος θα έλεγα είναι αρκετά δημιουργική.Σε γενικές γραμμές δε θεωρώ ότι είμαι αγχώδης κάτι που με βοήθησε σε πολύ κρίσιμες στιγμές και γενικότερα η μελέτη του άγχους με έκανε να αγαπήσω από μικρός την επιστήμη της Ψυχολογίας.Ίσως ένας από τους πάμπολους λόγους που έγινα Ψυχολόγος τελικά ήταν και αυτή η ''διεστραμένη'' τάση μου να υπεραναλύω την ανθρώπινη συμπεριφορά από μικρός και να προσπαθώ να καταλάβω γιατί πχ το άγχος επιδρούσε αλλιώς πάνω μου και αλλιώς στη μητέρα μου,στην αδερφή μου,στους φίλους μου.

Γενικά σε φάσεις εξαιρετικής πίεσης αποδίδω αρκετά καλά φρονώ.Χάνομαι στιγμιαία και στη συνέχεια σπάω σε μικρά manageable chunks τις υποχρεώσεις μου.Έτσι μια αφόρητα πιεστική ημέρα γενικά κλείνει με μια γλυκιά ευχαρίστηση ότι κατάφερα τους μικρούς στόχους μου με αποτέλεσμα συνήθως την πραγμάτωση ενός μεγαλύτερου στόχου.Ένας άλλος μηχανισμός μου είναι το χιόμουρ...υπάρχουν στιγμές που ειλικρινά μπορεί να καίγεται στο σύμπαν αλλά το χιούμορ μου και κυρίως ο αυτοσαρκασμός μου με έχουν βοηθήσει να μετουσιώσω δημιουργικά το άγχος και αν θέλετε μου έχουν δώσει μια ''γέφυρα'' μετάβασης από την πίεση στη χαλάρωση.Πάντως δε μπορώ να παραγνωρίσω το γεγονός ότι ,επειδή έχω εκπαιδευτεί και επαγγελματικά στη διαχείριση του άγχους και σε διάφορες ψυχοθεραπευτικές τεχνικές με κύρια τη γνωστική συμπεριφορική, θεωρώ έχω ένα αρκετά καλό insight για τις επιπτώσεις του άγχους πάνω μου και γενικότερα για τη δυναμική και φύση αυτού.Με λίγα λόγια η επίσημη εκπαίδευση μου με βοήθησε σημαντικά σε ότι αφορά τη σχέση μου με το άγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Είστε ήρεμος ή αγχώδης χαρακτήρας; Μήπως κάπου στη μέση;
Μικρότερη υπήρξα αρκετά αγχώδης και κυρίως με δυσκολίας κοντρολ και δικαιολογημένως αφού καταπιανόμουν με τόσα ταυτοχρόνως. Αγώνες δρόμου, να ξεπεράσεις τα όρια, να δοκιμάσεις αντοχές κλπ. Σήμερα, άλλαξαν πολλά στην στάση που κρατώ απέναντι στα γεγονότα. Ελέγχω-άλλοτε ''χειροκίνητα'', άλλοτε αυτόματα- ώστε να παράγω και να δημιουργώ θετικά. Για την ακρίβεια, πριν αγχωθώ για κάτι υπολογίζω ένα και μόνο πράγμα: αν με πιάσει η τελειομανία και το πείσμα για κάτι που αξιζει, αγχώνομαι με αποτελέσματα όπως η υπερκινητικότητα, ανησυχία, υπερένταση, εφίδρωση, εκνευρισμός, αλλά μ'αρέσει. Αν διαπιστώσω κι αποφασίσω πως δεν αξίζει, ρίχνω μια απειροτεράστια σκόνη ο κόσμος να καίγεται και η γη να γυρίζει ανάποδα: απόλυτη ψυχραιμία, που ενίοτε μπορεί να παρεξηγηθεί ως αναισθησία, πνευματική γαλήνη, νηνεμία, απαλοί εως καθόλου τόνοι, αυτοσυγκέντρωση, χαλάρωση, αυτοσυγκράτηση και πολύ χιούμορ. Απόλυτη ηρεμία έχω επίσης όταν βρίσκονται απέναντι μου και αγχώδη ατομα.

Εχω την ικανότητα όπως θα ενεργοποιήσω τους μεν, έτσι και να καλμάρω τους δε.
Οπότε με βάζω στη μέση.

Σε πόσα πράγματα έχετε αγχωθεί στην ζωή σας;
Με όσα χρειάστηκαν για να με διδάξουν τις έννοιες της αξίας, της σπουδαιότητας και της προτεραιότητας στη ζωή μου

Το εξωτερικεύετε ή το κρατάτε μέσα σας, ξεσπάτε καθόλου; Πανικοβάλεστε ή είστε ήρεμοι;
Ξεσπώ σπανίως κι όταν συμβεί, ξεσπώ στη ρίζα, στην πηγή. Πανικοβάλλομαι στην αρχή, άμεσα όμως οργανώνομαι. Με συνδυασμό των δυο, έχω κάνει επιτεύγματα κι επειτα χαίρομαι, διότι όταν το αγχός δρα θετικά, δε σ'ενοχλεί. Το άγχος δεν είναι κακό, αν ξέρεις πως να το διαχειρίζεσαι.


Η σχέση μου με το άγχος θα έλεγα είναι αρκετά δημιουργική(...)
Ίσως ένας από τους πάμπολους λόγους που έγινα Ψυχολόγος τελικά ήταν και αυτή η ''διεστραμένη'' τάση μου να υπεραναλύω την ανθρώπινη συμπεριφορά από μικρός και να προσπαθώ να καταλάβω γιατί(...)
σε φάσεις εξαιρετικής πίεσης αποδίδω αρκετά καλά φρονώ.Χάνομαι στιγμιαία και στη συνέχεια σπάω σε μικρά manageable chunks τις υποχρεώσεις μου.Έτσι μια αφόρητα πιεστική ημέρα γενικά κλείνει με μια γλυκιά ευχαρίστηση ότι κατάφερα τους μικρούς στόχους μου με αποτέλεσμα συνήθως την πραγμάτωση ενός μεγαλύτερου στόχου.Ένας άλλος μηχανισμός μου είναι το χιόμουρ...υπάρχουν στιγμές που ειλικρινά μπορεί να καίγεται στο σύμπαν αλλά το χιούμορ μου και κυρίως ο αυτοσαρκασμός μου με έχουν βοηθήσει να μετουσιώσω δημιουργικά το άγχος και αν θέλετε μου έχουν δώσει μια ''γέφυρα'' μετάβασης από την πίεση στη χαλάρωση.

+1 Περιγράφεις κι εμένα, παρ'ο,τι δεν είμαι ψυχολόγος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Αγχωνομαι μονο οταν δεν χρειαζεται.Οταν οι καταστασεις γινονται πιο απαιτητικες δεν μπορω να αγχωθω πλεον.Σαν αμυντικος μηχανισμος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν αγχώνομαι σχεδόν σε τίποτα. Τηρώ πάντα μια αισιόδοξη στάση και φροντίζω να μην αφήνω πράγματα για τελευταία στιγμή.
Το χειρότερό μου είναι να συνεργάζομαι με αγχώδεις τύπους. Όσες φορές έτυχε μου μετέδιδαν συνεχώς μια αρνητική ενέργεια που με χαλούσε πολύ και πλέον τους αποφεύγω σαν ο διάολος το λιβάνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Το χειρότερό μου είναι να συνεργάζομαι με αγχώδεις τύπους. Όσες φορές έτυχε μου μετέδιδαν συνεχώς μια αρνητική ενέργεια που με χαλούσε πολύ και πλέον τους αποφεύγω σαν ο διάολος το λιβάνι.

Δεν είναι ότι μεταδίδει αρνητική ενέργεια,αλλά το αγχος του.
Όσοι δούλευαν μαζί μου,μου έλεγαν συνέχεια να ηρεμίσω γιατί λόγω του αγχους που είχα,αγχωνόντουσαν και αυτοί.
Αν και πιστεύω πως με σωστή διαχείριση,το αγχος μπορεί να λειτουργήσει θετικά.
Είχα παρατηρήσει πώς όταν ήμουν εντελώς cool και αναίσθητος,ήμουν χειρότερος σε απόδοση απο όταν ήμουν στην "τσίτα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
γενικα ειμαι ο ορισμος του ''χαλαρα΄΄ :redface:

σπανια αγχωνομαι και ακομα σπανιοτερα να με πιασει πανικος

εδω εδινα πανελληνιες και ειχα βγει το προηγουμενο βραδυ εξω :whistle:

Μονο αν μιλησω σε κοπελα μου κοβονται τα ποδια :P :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ώρες ώρες μπορώ να πω αποτελώ την προσωποποίηση της αναισθησίας. Ούτε και περηφανεύομαι γι'αυτό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ανάλογα: μπορεί να μην αγχώνομαι καθόλου σε καταστάσεις που πολλοί θα αγχώνονταν (πχ όταν υποστήριξα την πτυχιακή μου για το μεταπτυχιακό ήμουν άνετη). Μπορεί να αγχωθώ λίγο έως μέτρια (κ το θέτω υπό έλεγχο). Όμως για θέματα υγείας (είτε αφορούν εμένα είτε ανθρώπους που νοιάζομαι) θα αγχωθώ ανεξέλεγκτα! Θα πανικοβληθώ κ κανείς κ τίποτα δεν θα με ηρεμεί εκεί. Δυστυχώς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top