Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Προσωπικά δεν είπα ποτέ (και αν φάνηκε κάτι τέτοιο, ήταν λάθος εντύπωση) ότι όποιος άνδρας δεν αρέσκεται σε ...πρωκτικές ηδονές είναι ομοφοβικός ή οτιδήποτε άλλο. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ο τρόπος με τον οποίο αντιμετωπίζουν το θέμα και ο τρόπος που έχουν καταλήξει στην άποψη τους για αυτό, όχι στην ίδια την άποψη.

Επίσης, όταν αναφέρθηκα σε προκαταλήψεις και στερεότυπα δεν αναφέρομαι μόνο σε αυτό που συζητάμε άμεσα, αλλά και σε άλλες παγιωμένες αντιλήψεις που διαφαίνονται από τη συζήτηση και μάλλον μόνο εγώ "στέκομαι" σε αυτές απ'ότι φαίνεται, μιας και δεν είδα να σχολιάστηκαν από κανέναν άλλον.

Περιμένω να αναφερθείς σε αυτά τα στερεότυπα και τις παγιωμένες αντιλήψεις πιο συγκεκριμένα, αν και πιστεύω ότι απλώς προέρxoνται από μεγαλοστομίες που αναφέρθηκαν.

Τώρα σε αφήνω γιατί πρέπει να δω μμμμμπάλα. Η αντρίλα μου με διατάζει :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Οχι, πως προκυπτει αυτο ; :confused:.
Αλλοι θεωρουν το να μην δεχεσαι πραξεις που τις θεωρουν παραξενες/περιεργες/μη φυσιολογικες, ειναι χαρακτηριστικο του αντρα (ειδικα το συγκεκριμενο), και αλλοι θεωρουν οτι πραγματικα αντρας ειναι καποιος που δεν νιωθει να απειλειται απο καποιες αντιληψεις για καποιες πραξεις."
Αν όπου πράξη βάλεις το "να πας με άλλο άντρα" είναι προφανές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Και βασικά δεν νομίζω πως είπε κανείς πως είναι προοδευτικό να θέλει να δοκιμάσει δάχτυλο και ομοφοβικό το να μη θέλει. Απλά αυτοί που δεν ήθελαν να το δοκιμάσουν (και δικαιώμα τους) άρχισαν να υποννοούν διάφορα για τον αντρισμό όσων το έχουν δεχτεί κι από εκεί ξεκίνησαν όλα.. έπεσε στο τραπέζι κι η φοβερή αντίδραση της σφαλιάρας, αν ποτέ καμιά κοπέλα τολμούσε έστω να πλησιάσει εκεί απροειδοποίητα, ε, δεν θέλει και πολύ.

Και το πιο αστείο απ όλα είναι πως τελικά θίχτηκαν κι αποπάνω όσοι εξαρχής άφησαν υποννοούμενα για τον αντρισμό των πιο ..φιλελεύθερων, πως και καλά βγήκαν ομοφοβικοί και φοβιτσιάρηδες και λιγότερο άντρες! Έχετε πολύ πλάκα λέμε :P
Θα προτιμούσα να μην χρησιμοποιείτε έτσι τον πληθυντικό γιατί νιώθω ότι μπορεί να μπαίνω σε ένα σακούλι που δεν θα έπρεπε. Ποιοι είναι πια αυτοί οι κάποιοι που έχουν και πλάκα; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ρε σεις γιατι το τραβατε απο τα μαλλια...?
Ολοι θετουμε τα ορια μας ακομα και στο "κρεββατι"....τπτ απο ολα οσα γινονται εκει δε σε κανουν περισσοτερο ή λιγοτερο γυναικα ή ανδρα αντιστοιχα....
Δεν ειναι κακο να εισαι ανοιχτος σε πιο προχωρημενα πραγματα, αλλα ουτε και να εισαι πιο συντηρητικος...
Αλλωστε η σεξουαλικη ωριμανση ερχεται σιγα σιγα...Για αυτα που σημερα εχουμε ενα οχι, αυριο μπορει να εχουμε πολλα ναι...
Και μη βιαστει να πει κανεις, "αποκλειεται, εγω ξερω τι θελω και τι οχι", γιατι δεν ισχυει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Τώρα σε αφήνω γιατί πρέπει να δω μμμμμπάλα. Η αντρίλα μου με διατάζει :P:D

Πω πω τι γίνεται !

Αλλωστε η σεξουαλικη ωριμανση ερχεται σιγα σιγα...Για αυτα που σημερα εχουμε ενα οχι, αυριο μπορει να εχουμε πολλα ναι... Και μη βιαστει να πει κανεις, "αποκλειεται, εγω ξερω τι θελω και τι οχι", γιατι δεν ισχυει....

Πολλά ξέρεις εσύ και σε φοβάμαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν όπου πράξη βάλεις το "να πας με άλλο άντρα" είναι προφανές :P
Δε μπορεις να αντικαθιστας οτιδηποτε με οτιδηποτε ομως. Μιλαμε για πραξεις του ετεροφιλοφυλλικου σεξ. Το παραδειγμά σου (αντρας με αντρα) ακυρωνει αυτοματως τα περι ανδρισμου, οπότε δεν υφισταται. Ο ανδρισμός σαν ορος μαλλον χαρακτηριζεται απο ελξη για το αντιθετο φυλλο..

Κατα τα άλλα με καλυψε η Νεραϊδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Φαν συγνώμμη για την γενικότητα, αλλά μου είναι αδύνατο να κάτσω να βρω ένα ένα ποστ για να τεκμηριώσω απολύτως όσα λέω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Καταρχήν για να κλείσω και εγώ μιας και είπα ότι θα αποχωρήσω και δεν το έχω κάνει ακόμα, να πω ότι δεν έχω πει καν την άποψη μου για το θέμα.

Απλά θεωρώ υπερβολή να θεωρείται κάποιος ρατσιστής/φαλλοκράτης/οπισθοδρομικός μόνο και μόνο γιατί θέλει να παίρνει την σύντροφό του από πίσω αλλά να μην θέλει να του αγγίζει αυτή την τρύπα του. Σίγουρα διαφωνώ με ακραίες αντιδράσεις (το έχω πει άλλωστε) του στυλ να την πλακώσεις στο ξύλο.

Αυτά. Άντε και με την πρόκριση! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αποδέξου ότι κάποιοι άνθρωποι είναι περισσότερο ή λιγότερο ανοιχτόμυαλοι, δεκτικοί ή όχι στο να δοκιμάσουν κάτι διαφορετικό και μην ανακατεύετε και οι δυο σας τον ανδρισμό σε αυτό.

Και ναι, δεν λεω πως ισχυριστηκες οτι θα εβγαζες συμπερασμα οτι δεν ειναι ανδρας. Ομως αρκει και που θα σου περνουσε απο το μυαλο, μια και ησουν αρκετα απολυτη στην προηγουμενη θεση σου (οτι δεν εχει ουδεμια σχεση). Αν κατι ειμαστε σιγουροι οτι δεν εχει καμια σχεση με κατι αλλο, δε θα πρεπε ουτε καν να κανουμε τη σκεψη "μπας και ; ". :)

Μάλλον παρερμήνευσες το παραπάνω κομμάτι του ποστ μου ή εγώ δεν το εξήγησα ορθά.

Εννοώ πως τα παρακάτω:
- δε δέχεται το δάκτυλο ->φοβάται μήπως του αρέσει-> ανησυχεί για τον ανδρισμό του -> δεν είναι άνδρας
και
- δέχεται το δάκτυλο -> του αρέσει -> δεν είναι άνδρας
που προέκυπταν, από αυτά που διάβαζα, σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να τα δεκτώ.

Όπως δεν μπορώ να δεκτώ χαρακτηρισμούς για κάτι που είναι καθαρά υποκειμενικό και θέμα γούστου και πως τη βρίσκει ο καθένας μας στο κρεβάτι του.
Αυτό δε σημαίνει πως δε θα αμφιβάλλω για κάτι που βλέπω ότι δεν πάει καλά. Εδώ πολλές φορές αμφιβάλλουμε και για τον ίδιο μας τον εαυτό.:worry:

Για παράδειγμα.
Γνωρίζω κάποιον 1-2 μήνες ή 1 βδομάδα ή 1 μέρα (μη σταθούμε εκεί)και κάνω έρωτα μαζί του και την πρώτη φορά που το κάνουμε, μου λέει να του κάνω αυτό για το οποίο συζητάμε. Όσο ανοιχτόμυαλη κι αν θεωρώ ότι είμαι, είμαι σχεδόν σίγουρη πως ναι, θα μου περάσει από το μυαλό, έστω για μια στιγμή.. κι ας μου φύγει στην επόμενη.
Σε ποια δε θα φαινόταν παράξενο;:confused:



Δεν μιλούσα για το δάκτυλο. Ρατσισμός είναι οι άντρες στην πλειοψηφία τους να θεωρούν τον δικό τους κ*λο ιερό αλλα των γυναικών τους αρένα....

Μα γιατί τα μπερδεύεις αυτά τα 2;
Η γυναίκα αν ΔΕ θέλει τον κ*λο της δεν τον κάνει αρένα, όπως και ο άντρας.
Και δε νομίζω να υπάρχει κάποιος από τους συνομιλητές μας που θα έκανε κάτι χωρίς να το θέλει η σύντροφός του ή να μίλησε περί "ιερότητος" της περιοχής του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σε ποια δε θα φαινόταν παράξενο;:confused:

Καποια χρονια πριν, μαλλον...
Πλεον, παραξενο θα μου φαινοταν να εχει αναγκη μια τετοια κινηση ο αντρας, ωστε να ερθει σε οργασμο...
Πραγμα που εχει τυχει σε φιλη μου και το οποιο οντως μου εκανε "καπως", χωρις ομως να εχω βγαλει καποιο συγκεκριμενο και σιγουρο συμπερασμα για τον τυπο...
Η αληθεια ειναι, οτι το να το εχεις τοσο μεγαλη αναγκη για να λειτουργησεις σεξουαλικα, με προβληματισε...





Η γυναίκα αν ΔΕ θέλει τον κ*λο της δεν τον κάνει αρένα, όπως και ο άντρας.
Και δε νομίζω να υπάρχει κάποιος από τους συνομιλητές μας που θα έκανε κάτι χωρίς να το θέλει η σύντροφός του ή να μίλησε περί "ιερότητος" της περιοχής του.

Σε αυτο συμφωνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
πάντως, αυτό που θα ήθελα να πω εγώ και να "κλείσω" σε ότι με αφορά αυτό το θέμα είναι μια φιλική συμβουλή

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝ κάποια στιγμή χωρίς να το πάρετε και πολύ γραμμή, σας το κάνει κάποια σύντροφος σας που αγαπάτε και σας αγαπάει, που σέβεστε και σας σέβεται, και τελικώς ανακαλύψετε ότι όχι απλά σας αρέσει αλλά ότι σας εξιτάρει κι όλας.... μην τρομάξετε!
Είναι φυσιολογικό... δεν είσαστε λιγότερο άντρες :) έχετε απλά άλλη μια πολύ δυνατή ερωτογενή ζώνη που δεν γνωρίζατε

Συγγνωμη, αλλα νομιζω οτι εχεις αδικο εδω. Οτιδηποτε γενικα θεωρειται ταμπου / ασυνηθες / περιεργο / οπως θελετε πειτε το, δεν νομιζω οτι πρεπει να το επιχειρει καποιος ετσι, και μετα να περιμενει μια φυσιολογικη αντιδραση.

Οπως εγω δεν θα τολμουσα να προσπαθησω να βαλω το πεος μου στον πρωκτο της κοπελας μου και να την πονεσω, ή δεν θα δοκιμαζα να τελειωσω στο προσωπο της χωρις να γνωριζω το πως νιωθει για αυτο, ετσι περιμενω και αυτη να κανει τα αναλογα.

Προσωπικα αν εκανε κατι τετοιο και δεν ειχαμε συζητησει για αυτο, θα σταματουσα την πραξη εκει. Ουτε θα την χτυπουσα (αν ειναι δυνατον) ουτε τιποτα. Αλλα θα ξενερωνα και θα με εκνευριζε.

:confused:
Μπαρδόν;

πς: έχεις φάει δάκτυλο από γυναίκα και δεν έχεις τραβήξει σφαλιάρα στο πωπουδάκι της;:worry: Λυπάμαι που σου το λέω αλλά διάλεξες να χαρείς τις απολαύσεις με πολύ λάθος σειρά.

Χαιρομαι παντως που δεν κρινομαι τις προτιμησεις των αλλων, ειδικα σε ενα τοσο ευαισθητο θεμα. :/:

Μα είναι δυνατόν εκεί που κάθομαι και παλαβώνω με το ωραίο σου το σωματάκι και είμαστε και οι δύο έτοιμοι να ανωμαλιάσουμε like animals να μου χώσεις το δάκτυλο εκεί που μόνο ο γαστρεντερολόγος (και αυτός υπο συνθήκες) έχει πρόσβαση, χωρίς προενημέρωση και να έχεις την απαίτηση να μη πάρω ανάποδες στροφές (για το καλό μου που λέει και ο καλλιτέχνης);

Αν στο πει γαστρεντερολογος, βαρα τον. Δεν εχει σχεση με το σημειο. :P
Αν στο αναφερει εστω ο ανδρολογος / ουρολογος, μην περιμενεις να σε πεισει. Κανε το. Κατι παραπανω θα ξερει. ;)

Προσωπικα και εγω ξερω ατομα που τους αρεσει η διεγερση στην περιοχη. Οχι αναγκαστικα να τους βαλουν δαχτυλο, ουτε επισης να τους "αρμεξουν" τον προστατη, το οποιο ειναι αρκετα εως πολυ extreme (οχι ως σεξουαλικη πραξη, αλλα σαν σωματικη, ειναι συνηθως οχι ευχαριστη, εκτος και αν γινει με προσοχη)

Ερωτηση προς συζητηση: Οι πιο πολλες κοπελες απο αυτα που καταλαβα δεν εχουν προβλημα να το κανουν στον συντροφο τους αυτο, ουτε να τους το ζητησει. Αν τους ζητησει αντι για δακτυλο δονητη, τι θα πουν; Αν τους πει οτι οταν αυνανιζεται βαζει ο ιδιος δαχτυλο στον πρωκτο του; :hmm:;):)

EDIT: Σορρυ, αλλα για τον Borat και εγω καταλαβα οτι το εννοουσε κυριολεκτικα. Αν δεν ειναι ετσι, ζητω συγγνωμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ερωτηση προς συζητηση: Οι πιο πολλες κοπελες απο αυτα που καταλαβα δεν εχουν προβλημα να το κανουν στον συντροφο τους αυτο, ουτε να τους το ζητησει. Αν τους ζητησει αντι για δακτυλο δονητη, τι θα πουν; Αν τους πει οτι οταν αυνανιζεται βαζει ο ιδιος δαχτυλο στον πρωκτο του; :hmm:;):)

Για το δεύτερο, θεωρώ απίθανο να είχα πρόβλημα. Το πρώτο είναι πιο "κάπως" ομολογουμένως, αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα το αντιμετώπιζα περίεργα, αλλιώς πιο πολύ τον εαυτό μου θα απογοήτευα, παρά θα με απογοήτευε ο άλλος. Σίγουρη πάντως δεν μπορώ να είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μετά την πρόκριση λοιπόν και το split, ας σχολιάσω κάτι τελευταίο (αν μου επιτρέπετε)
Φαν συγνώμμη για την γενικότητα, αλλά μου είναι αδύνατο να κάτσω να βρω ένα ένα ποστ για να τεκμηριώσω απολύτως όσα λέω :)
Ας χρωματίσω λίγο το post σου να σου δείξω τι δεν μου κάθεται καλά ;)
Και βασικά δεν νομίζω πως είπε κανείς πως είναι προοδευτικό να θέλει να δοκιμάσει δάχτυλο και ομοφοβικό το να μη θέλει. Απλά αυτοί που δεν ήθελαν να το δοκιμάσουν (και δικαιώμα τους) άρχισαν να υποννοούν διάφορα για τον αντρισμό όσων το έχουν δεχτεί κι από εκεί ξεκίνησαν όλα.. έπεσε στο τραπέζι κι η φοβερή αντίδραση της σφαλιάρας, αν ποτέ καμιά κοπέλα τολμούσε έστω να πλησιάσει εκεί απροειδοποίητα, ε, δεν θέλει και πολύ.

Και το πιο αστείο απ όλα είναι πως τελικά θίχτηκαν κι αποπάνω όσοι εξαρχής άφησαν υποννοούμενα για τον αντρισμό των πιο ..φιλελεύθερων, πως και καλά βγήκαν ομοφοβικοί και φοβιτσιάρηδες και λιγότερο άντρες! Έχετε πολύ πλάκα λέμε :P

ΥΓ: Δεν είδα ποιος το έγραψε αλλά το να δεχτείς ένα δάχτυλο δεν σε κάνει περισσότερο άντρα, απλά ειπωθηκε πως αυτό και μόνο το γεγονός δεν σε κάνει και λιγότερο άντρα! Τώρα πως απο εκεί φτάσαμε να λέμε πως πιο Άντρας είναι και οποιος εχει πάει με άλλον άντρα, δεν κατάλαβα.. :P
Λόγια των:
  1. Michelle
  2. fantasmenos
  3. buggs
  4. borat
  5. ΑΓΝΩΣΤΟ
  6. ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΑΓΝΩΣΤΟ
  • Το εξήγησα
Πως λοιπόν μπορείς να κάνεις ένα post με λόγια διαφορετικών ατόμων και να τους βάζεις όλους στην ίδια ομάδα λες και πιστεύουν τα ίδια πράγματα και μάλιστα να λες ότι έχουν και πλάκα από πάνω; Όσον αφορά για το θίχτηκαν κομμάτι ο μόνος που είδα εγώ να θίχτηκε κάπως θα μπορούσε να ήμουν εγώ, αλλά καμία σχέση με τους λόγους που έθεσες.

Ενοχλούμαι λοιπόν όταν θεωρείται σε ένα τέτοιο θέμα ότι υπάρχουν μόνο δύο απόψεις (οι προοδευτικοί και οι μή / οι αρμέγοντες-μενοι και οι μη) οπότε όσοι δεν συμφωνούν με το ένα στρατόπεδο είναι "προφανώς" στο άλλο. Υποθέτω λοιπόν ότι το "έχετε πλάκα" φυσικά δεν αναφερόταν σε έναν αλλά στην υποτιθέμενη "αντίθετη" ομάδα και αυτό δεν μου άρεσε. :)
Φαν, επειδή έχω ένα πολύ καλό φίλο ομοφυλόφιλο, ήθελα απλά να ενημερώσω πως απ' όσο μου είπε, δεν υπάρχουν "ενεργητικοί" και "παθητικοί" - είναι όπως κάτσει, τουλάχιστον στα περισσότερα ζευγάρια που εκείνος ξέρει (επίσης το ίδιο ίσχυε για εκείνον με κάθε σχέση του). Συνεπώς ισχύει αυτό που λέει η Λία :)
Χωρίς να αμφιβάλλω για τα στοιχεία αυτά, θεωρώ ότι η ορολογία παθητικός και ενεργητικός ομοφυλόφιλος έχει κάποια βάση και αν ίσχυε αυτό που λες δεν θα υπήρχε καν σαν ορολογία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ερωτηση προς συζητηση: Οι πιο πολλες κοπελες απο αυτα που καταλαβα δεν εχουν προβλημα να το κανουν στον συντροφο τους αυτο, ουτε να τους το ζητησει. Αν τους ζητησει αντι για δακτυλο δονητη, τι θα πουν; Αν τους πει οτι οταν αυνανιζεται βαζει ο ιδιος δαχτυλο στον πρωκτο του; :hmm:;):)

Αντι για δαχτυλο...δονητη...? Δεν το ειχα σκεφτει μεχρι τωρα, και η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο του ματς για μενα...Τλχ, για τωρα που το σκεφτομαι...
Οσον αφορα στο 2ο, δε με ενοχλει η ιδεα καθολου...Αρκει να μην ειναι κατι που θελει να κανει απαραιτητως, ωστε να ερθει σε οργασμο, οπως ανεφερα και σε ενα αλλο ποστ μου παραπανω...

Βασικα αυτο που σκεφτομαι και νομιζω (απο ο,τι εχω συζητησει) ειναι, οτι η ιδεα και η εικονα του ποσο κινκι μπορει να ειναι κατι, ειναι αυτα που "φτιαχνουν" τον αλλο και οχι αυτη καθεαυτη πραξη (ελπιζω να γινομαι κατανοητη)....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Για το δεύτερο, θεωρώ απίθανο να είχα πρόβλημα. Το πρώτο είναι πιο "κάπως" ομολογουμένως, αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα το αντιμετώπιζα περίεργα, αλλιώς πιο πολύ τον εαυτό μου θα απογοήτευα, παρά θα με απογοήτευε ο άλλος. Σίγουρη πάντως δεν μπορώ να είμαι.
Θα απογοήτευες τον εαυτό σου γιατί; Επειδή δεν θα ήσουν όσο προοδευτική θα ήθελες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Βασικα αυτο που σκεφτομαι και νομιζω (απο ο,τι εχω συζητησει) ειναι, οτι η ιδεα και η εικονα του ποσο κινκι μπορει να ειναι κατι, ειναι αυτα που "φτιαχνουν" τον αλλο και οχι αυτη καθεαυτη πραξη (ελπιζω να γινομαι κατανοητη)....
Και kinky και "απαγορευμενο" και "επικινδυνο" κλπ. Παντως για δονητη ουτε εμενα με ελκυει. Και οσον αφορα τον προστατη, επειδη ειναι οντως αποτελεσματικο, ειναι και η πραξη "φτιαξιματικη" (νεα λεξη...ευχαριστω...ευχαριστω....
), εκτος απο την ιδεα-εικονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Βασικα αυτο που σκεφτομαι και νομιζω (απο ο,τι εχω συζητησει) ειναι, οτι η ιδεα και η εικονα του ποσο κινκι μπορει να ειναι κατι, ειναι αυτα που "φτιαχνουν" τον αλλο και οχι αυτη καθεαυτη πραξη (ελπιζω να γινομαι κατανοητη)....

Αυτος προφανως ειναι ο ενας τομεας, που ισχυει για πραξεις οπως το να τελειωσει ο αντρας στο προσωπο της γυναικας, ή για το σεξ σε δημοσιο χωρο (ανουσια δλδ πραγματα ως προς την σωματικη ηδονη)

Υπαρχει, ομως, παντα και ο καθαρα σωματικα ηδονιστικος τομεας, μεσα στα οποια νομιζω συγκαταλεγεται και ο ερεθισμος του προστατη. Σε αλλους βεβαια μπορει να μην αρεσει, αλλα σε καποιους αρεσει, ισως και για λογους "ιδεολογικους", αλλα πολυ πιθανο και αυτουσια ως σωματικη πραξη.

Για το αλλο θεμα, αφηνω και αλλους να απαντησουν πριν σχολιασω και εγω. Μεχρι τωρα παντως εχουμε: 0/3 για το ενα, 1,5/2 για το αλλο ( ο Lorien δεν σχολιασε αν καταλαβα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ποιο αλλο θεμα ; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Ποιο αλλο θεμα ; :worry:

Ερωτηση προς συζητηση: Οι πιο πολλες κοπελες απο αυτα που καταλαβα δεν εχουν προβλημα να το κανουν στον συντροφο τους αυτο, ουτε να τους το ζητησει. Αν τους ζητησει αντι για δακτυλο δονητη, τι θα πουν; Αν τους πει οτι οταν αυνανιζεται βαζει ο ιδιος δαχτυλο στον πρωκτο του; :hmm:;):)
.


Και kinky και "απαγορευμενο" και "επικινδυνο" κλπ. Παντως για δονητη ουτε εμενα με ελκυει. Και οσον αφορα τον προστατη, επειδη ειναι οντως αποτελεσματικο, ειναι και η πραξη "φτιαξιματικη" (νεα λεξη...ευχαριστω...ευχαριστω....
), εκτος απο την ιδεα-εικονα.

??? :P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Εγώ λέω να βάλουμε poll - "σας αρέσει να δαχτυλώνεστε ή να σας δαχτυλώνουν;".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top