Πόσο εύκολα λέτε «όχι»;

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Πολύ εύκολα :mastigio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Γενικά μου αρέσει να βοηθάω τον κόσμο. Αν είνα πχ μια χάρη για έναν φίλο θα το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariagezz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Λέω δύσκολα ΄"οχι" και αν τύχει και αρνηθώ κάτι μετά νιώθω τύψεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Πανευκολα. Το πιο πρόσφατο παράδειγμα, στο φβ.
- vgainoume???
- όχι

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Όσο εύκολα χρειάζεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Aναλόγως το άτομο και τι μου ζητάει. Γενικά όμως λέω εύκολα το όχι και μου αρέσει κιόλας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Χρόνια τώρα το προσπαθώ αλλά σπάνια τα καταφέρνω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Μια φορά είπα και το μετάνιωσα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δύσκολα λέω όχι. Όταν μπορώ να βοηθήσω, το κάνω. Αν αρνηθώ, ενώ μπορούσα να είχα βοηθήσει, το σκέφτομαι συνέχεια και δεν μπορώ να βρω γαλήνη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
λεω οχι μονο στις αδερφες μου!!!! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Δύσκολα λέω όχι. Όταν μπορώ να βοηθήσω, το κάνω. Αν αρνηθώ, ενώ μπορούσα να είχα βοηθήσει, το σκέφτομαι συνέχεια και δεν μπορώ να βρω γαλήνη. :P
Αιώνιο θύμα...σαν εμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
είμαι ο πιο βολικός άνθρωπος που ξέρω και σχεδόν ποτέ δεν αρνούμαι.... Προσπαθώ να τους βοηθάω όλους επειδή σκέφτομαι ότι αν είμαι εγώ αυτή που χρειαζόταν βοήθεια δε θα ήθελα να μου πουν όχι αλλά συνήθως δε μου βγαίνει σε καλό γιατί μερικές φορές αναλαμβάνω τόσα πολλά πράγματα και στο τέλος δε μπορώ να ξεμπλεχτώ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
πόσο έυκολα λέτε όχι

όχι εύκολα :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Σημερινό παράδειγμα...
Με παίρνει τηλ ο κολλητός μου και με ρωτάει αν μπορεί με PaySafe να αγοράσει αεροπορικό εισιτήριο. Του λέω ότι είναι ανάλογα αν το υποστηρίζει η εταιρεία που θα κάνεις την κράτηση. Του λένε λοιπόν ότι δεν δέχονται. Του λέω αν θες, να στα κλείσω με την κάρτα μου και μέχρι τέλος του άλλου μήνα που πρέπει να πληρωθεί ο λογαριασμός να μου δώσεις τα χρήματα. Δεν πειράζει λέει, σιγά να μην αχολούμαι με τον κάθε μπαγλαμά. Να κόψει το λαιμό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisk

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
οσο ευκολα λεω ναι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Θα έπρεπε να μου είναι πιο εύκολο να πω όχι, γιατί πολλά άτομα εκμεταλλεύονται το "ναι" σου, σε πατάνε και δεν το εκτιμούν. Και σου λέω το πιο απλό παράδειγμα : Δανείζεις σε κάποιον ένα στιλό και δεν το ξαναπαίρνεις ποτέ πίσω. 'Η λεφτά. Ακόμα και 2 ευρώ να είναι, ο άλλος δε ντρέπεται να χρωστάει;
'Η αν καπνίζεις και παίρνεις πακέτο, σου κάνει τράκα όλο το σχολείο και τελικά έχεις δώσει 3 ευρώ και έχεις κάνει 2 τσιγάρα.
Ε λοιπόν το όχι είναι απαραίτητο, γιατί η γιφτιά είναι ανελέητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kathy_th

Νεοφερμένος

Η kathy_th αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ειναι αναλογα και το ατομο που σου ζηταει κατι....
και φυσικα αναλογα του τι σου ζητιεται!
παντως δε μπορω να πω οτι λεω δυσκολα οχι.....μπορει να το φερω απο δω,να το φερω απο κει και στο τελος να γινει το δικο μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roberta

Νεοφερμένος

Η roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Δεν λεω ποτε οχι!Και αυτο ειναι κακο γιατι εχω μετανιωσει για καποια πραγματα!

Θα έπρεπε να μου είναι πιο εύκολο να πω όχι, γιατί πολλά άτομα εκμεταλλεύονται το "ναι" σου, σε πατάνε και δεν το εκτιμούν. Και σου λέω το πιο απλό παράδειγμα : Δανείζεις σε κάποιον ένα στιλό και δεν το ξαναπαίρνεις ποτέ πίσω. 'Η λεφτά. Ακόμα και 2 ευρώ να είναι, ο άλλος δε ντρέπεται να χρωστάει;
'Η αν καπνίζεις και παίρνεις πακέτο, σου κάνει τράκα όλο το σχολείο και τελικά έχεις δώσει 3 ευρώ και έχεις κάνει 2 τσιγάρα.
Ε λοιπόν το όχι είναι απαραίτητο, γιατί η γιφτιά είναι ανελέητη.
\

Μα καλα ποσο δικιο εχεις!!!Μπραβο,ακριβως ετσι οπως τα λες!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω όχι. :\ Και όταν λέω με τρώνε οι τύψεις. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
Αναλογα ποιος το ζηταει!!!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top