Πόσο συχνά κάνετε εξετάσεις για ΣΜΝ;

Πόσο συχνά κάνετε τεστ
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Έχω σκοπό να πάω μα δεν έχω βρει θάρρος

    Ψήφοι: 0 0.0%

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Αλλά είναι κάπως αυτό το θέμα καλώς ή κακώς.. μου θυμίζει την συζήτηση σχετικά με την σεξουαλικη υγεία του άλλου...αν έχει κάνει ποτέ τεστ καθε ποτε κλπ... αβολες μα κάποια στιγμή πρέπει να γίνουν.

Ε σιγά φοράς προφυλακτικο αλλιώς δεν είσαι σίγουρος με κανεναν πρεπει να δεις εξετάσεις.

Οι οποίες εξετάσεις έχουν και ένα παραθυρο ανίχνευσης ανάλογα το τεστ.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Ε σιγά φοράς προφυλακτικο αλλιώς δεν είσαι σίγουρος με κανεναν πρεπει να δεις εξετάσεις.

Οι οποίες εξετάσεις έχουν και ένα παραθυρο ανίχνευσης ανάλογα το τεστ.
Τι εννοείς παράθυρο ανίχνευσης?
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Δεν μπορείς να φανταστείς πως ένιωσα.. ποσο εκλαψα ...

ήταν η μεταφορά μου για την σχέση που μόλις είχε τελειώσει.. του πόσο άβολα ζούσα..

Περίμενα να ενδιαφερθεί από αξιοπρέπεια φιλότιμο,δεν εγινε ποτέ, Έμαθα να εμπιστευομαι τις πράξεις όχι τα λόγια..

Οπότε όταν σταματάνε τα λόγια να υποστηρίζουν αυτό που δείχνουν οι πράξεις εκεί υπάρχει σοβαρή συζήτηση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Τι εννοείς παράθυρο ανίχνευσης?

Για τα τεστ του HIV και της ηπατίτιδας. Όντως δεν το ήξερες ; σαν έννοια ;

Πχ αν κάποιος έκανε πριν 1 μήνα σεξ με κάποια χωρίς πρπφυλακτικο το οποίο ήταν το 3ης γενιάς... Και στο έδειχνε αρνητικό θα ήσουν σίγουρη για την υγεία του ;
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Δεν μπορείς να φανταστείς πως ένιωσα.. ποσο εκλαψα ...

ήταν η μεταφορά μου για την σχέση που μόλις είχε τελειώσει.. του πόσο άβολα ζούσα..

Περίμενα να ενδιαφερθεί από αξιοπρέπεια φιλότιμο,δεν εγινε ποτέ, Έμαθα να εμπιστευομαι τις πράξεις όχι τα λόγια..

Οπότε όταν σταματάνε τα λόγια να υποστηρίζουν αυτό που δείχνουν οι πράξεις εκεί υπάρχει σοβαρή συζήτηση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Τι εννοείς παράθυρο ανίχνευσης?
Η ορολογική μέθοδος ανίχνευσης έχει "παράθυρο" 3-4 μηνών. Προτείνεται μια εξέταση κοντά στην ύποπτη επαφή και ακόμα μια μετά από 3-4 μήνες.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Η ορολογική μέθοδος ανίχνευσης έχει "παράθυρο" 3-4 μηνών. Προτείνεται μια εξέταση κοντά στην ύποπτη επαφή και ακόμα μια μετά από 3-4 μήνες.

Γενικοτητα. Για ποιο τεστ ;

Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις και άλλο τεστ αν το κόμπο στον 1.5 μήνα είναι αρνητικό.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Δεν μπορείς να φανταστείς πως ένιωσα.. ποσο εκλαψα ...

ήταν η μεταφορά μου για την σχέση που μόλις είχε τελειώσει.. του πόσο άβολα ζούσα..

Περίμενα να ενδιαφερθεί από αξιοπρέπεια φιλότιμο,δεν εγινε ποτέ, Έμαθα να εμπιστευομαι τις πράξεις όχι τα λόγια..

Οπότε όταν σταματάνε τα λόγια να υποστηρίζουν αυτό που δείχνουν οι πράξεις εκεί υπάρχει σοβαρή συζήτηση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Τι εννοείς παράθυρο ανίχνευσης?

Γενικοτητα. Για ποιο τεστ ;

Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις και άλλο τεστ αν το κόμπο στον 1.5 μήνα είναι αρνητικό.
Νομίζω για το HIV, για αλλά λογικά θα έχεις και συμπτώματα
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Μέχρι να παντρευτώ έκανα κάθε φορά που χώριζα, έτσι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.. και θυμάμαι ένιωθα σουπερ άβολα όταν ο νέος σύντροφος μου έλεγε πως πχ δεν είχε κάνει τεστ μετά απο χωρισμό..

Στο νοσοκομειο Συγγρου ηταν πάντα δωρεάν,

Ξέρω γνωστούς άντρες που δεν έχουν κάνει ποτέ από φόβο να μην βρουν κάτι αν είναι δυνατόν..

Και άλλους αραιά και που ,γενικά οι γυναίκες ειμαστε Πιο υπεύθυνες σε αυτό το κομμάτι μου φαίνεται δυστυχώς..
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Δεν θα το πεις απλά θα το δεις... Πχ είναι υποπτο η άλλη να μην κάνει καν κινηση στο δευτερο ραντεβου.


Ε σιγά φοράς προφυλακτικο αλλιώς δεν είσαι σίγουρος με κανεναν πρεπει να δεις εξετάσεις.

Οι οποίες εξετάσεις έχουν και ένα παραθυρο ανίχνευσης ανάλογα το τεστ.
Για τα τεστ του HIV και της ηπατίτιδας. Όντως δεν το ήξερες ; σαν έννοια ;

Πχ αν κάποιος έκανε πριν 1 μήνα σεξ με κάποια χωρίς πρπφυλακτικο το οποίο ήταν το 3ης γενιάς... Και στο έδειχνε αρνητικό θα ήσουν σίγουρη για την υγεία του ;
Εννοείς τον χρόνο επωασης που δεν ανιχνευεται .,ναι το γνωρίζω.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Ποτε δεν είσαι σίγουρος για την αξιοπιστία του άλλου. Ακόμη και σε μακροχρόνιες σχέσεις μπορεί κάποιος να στη φέρει. Πόσοι απιστουν και δεν είναι φερεγγυοι;
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Ποτε δεν είσαι σίγουρος για την αξιοπιστία του άλλου. Ακόμη και σε μακροχρόνιες σχέσεις μπορεί κάποιος να στη φέρει. Πόσοι απιστουν και δεν είναι φερεγγυοι;
True δυστυχώς, ας πάνε με προφύλαξη τουλάχιστον .... μην μας πάρουν στον λαιμό τους..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Εννοείς τον χρόνο επωασης που δεν ανιχνευεται .,ναι το γνωρίζω.

Εγώ ρώτησα κάτι συγκεκριμένο εάν κάποιος σου έλεγε ότι έκανε one night stand με κάποια άγνωστη πριν 1-2 ήνες και έχει κάνει τεστ για τον HIV το οποίο βγήκε αρνητικό και στο έδειχνε κιόλας. Θα τον εμπιστευοσουν ; θα κοίταζες κάτι παραπανω ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποτε δεν είσαι σίγουρος για την αξιοπιστία του άλλου. Ακόμη και σε μακροχρόνιες σχέσεις μπορεί κάποιος να στη φέρει. Πόσοι απιστουν και δεν είναι φερεγγυοι;

Εμένα το λες ; εχω παει με αρκετές άγνωστες στο παρελθον και όλες οι εξετάσεις ήταν καθαρές και δεν έχω κολλήσει ουτε κονδυλώματα.

Έβαζα προφυλακτικο όμως ακόμη και στη πιπα !!!! Αυτές τις μαλακιες που λένε ότι το στοματικό είναι low risk. Ok.

Εφόσον έχει έστω και 0.01% πιθανοτητα. Φοράς καποτα. Αμα δεν φτιάχνεσαι... Μη αυνανιστεις 5 μέρες λυσεις υπάρχουν. Αλλά θέλουν να δίνουν τσιμπουκια σε ιερόδουλες ελευθερα. Αν μετά καμια εξέταση δειξει + όμως θα τρέχουν και δεν θα φτάνουν.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είχα περίπτωση θεραπευονενης που έμαθε ότι απατηθηκε όταν επισκέφτηκε την γυναικολόγο της για κάτι ενοχλήσεις και διαπίστωσε ότι είχε κολλήσει σεξουαλικο νόσημα από τον συντροφο της καθώς αρεσκοταν ο τύπος να πηγαίνει στους δήθεν "ασφαλή" και καλοπληρωμενους οίκους....

Η "ασφαλεια" του αυτή το οδήγησε στο να μην κάνει καθόλου εξετάσεις και φυσικά να μην προστατεύει ούτε την ίδια του την οικογένεια...

Δυστυχώς δεν είναι το πρώτο ούτε και το τελευταίο απ ότι συζητάω στο κομματι του συναισθηνατικου δεσμού με συναδέλφους που μια παντρεμένη γυναίκα ανακαλύπτει με αυτό τον τρόπο την εξωσυζιγικη σχέση του άντρα της ..

Μεγάλη προσοχή σε όλους εσάς τους ελεύθερους γιατί οι άντρες πραγματικα έχει αποδειχτεί ότι εκείνη την ώρα πολλές φορές φέρονται τελείως ανεύθυνα σε αυτό το θέμα.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Εγώ ρώτησα κάτι συγκεκριμένο εάν κάποιος σου έλεγε ότι έκανε one night stand με κάποια άγνωστη πριν 1-2 ήνες και έχει κάνει τεστ για τον HIV το οποίο βγήκε αρνητικό και στο έδειχνε κιόλας. Θα τον εμπιστευοσουν ; θα κοίταζες κάτι παραπανω ;
Σε κάθε περίπτωση έχεις δικαίωμα να προστατέψεις τον εαυτό σου. Ζητάς επανάληψη του τεστ, αν θέλεις επαφή χωρίς προφύλαξη
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Σε κάθε περίπτωση έχεις δικαίωμα να προστατέψεις τον εαυτό σου. Ζητάς επανάληψη του τεστ, αν θέλεις επαφή χωρίς προφύλαξη

Α γεια σου είπες τη μαγική λέξη. Επαφή χωρίς προφυλαξη. Και γιατί να θες χωρίς προφυλαξη ; οι εγκυμοσυνες ; τα προσπερματικα είναι ικανά να σε αφήσουν έγκυο ακόμη και αν ο άλλος τραβιεται. Ει αι αδιανόητο που κυκλοφορεί κόσμος σεξουαλικά ενεργός αλλά άσχετος με αυτά τα θέματα.

Η απάντηση δεν είναι 100% σωστή που δινεις καθώς ένα αρνητικό combo στον 1.5 μήνα επειδή απλά έσπασε το προφυλακτικο και το κατάλαβε ο άλλος και βγήκε είναι κατά 99.9% exclusive. Το combo όμως. Οχι αλλά τεστ. Οχι πχ ένα Ραπίντ από το φαρμακείο.
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Εγώ ρώτησα κάτι συγκεκριμένο εάν κάποιος σου έλεγε ότι έκανε one night stand με κάποια άγνωστη πριν 1-2 ήνες και έχει κάνει τεστ για τον HIV το οποίο βγήκε αρνητικό και στο έδειχνε κιόλας. Θα τον εμπιστευοσουν ; θα κοίταζες κάτι παραπανω ;
Τι άλλο να δεις ...υπάρχει?
Προφύλαξη..αν ανυσυχουσε εκεινος πως υπάρχει πιθανότητα να κολλησε κάτι κ θέλαμε να ξεκινήσουμε μια σχέση μαζί, θα περιμέναμε κανέναν μήνα τουλάχιστον μέχρι να βγουν οι εξετάσεις...Να πάρει την αγωγή που χρειάζεται,να ενημερώσει τις ενδιάμεσες κοπέλες με τις οποίες πήγε κ όλα καλά φαντάζομαι συνεχίζουμε από εκεί..

Αν μιλάς για HIV ..δεν το έχω σκεφτεί.. αν θα συνέχιζα η οχι στο να μπω σε σχέση με θετικο ατομο .

πλέον τα φάρμακα γνωρίζω εκγυκλοπαιδιακα πως καθιστούν την ασθένεια απόλυτα ελεγχόμενη, δεν κολλάει κανενας και ζεις κανονικά, δεν έχω έρθει ποτέ ομως σε επαφή με ασθενή (απ όσο μπορώ να γνωρίζω) οπότε δεν το έχω αναλύσει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Τι άλλο να δεις ...υπάρχει?
Προφύλαξη..αν ανυσυχουσε εκεινος πως υπάρχει πιθανότητα να κολλησε κάτι κ θέλαμε να ξεκινήσουμε μια σχέση μαζί, θα περιμέναμε κανέναν μήνα τουλάχιστον μέχρι να βγουν οι εξετάσεις...Να πάρει την αγωγή που χρειάζεται,να ενημερώσει τις ενδιάμεσες κοπέλες με τις οποίες πήγε κ όλα καλά φαντάζομαι συνεχίζουμε από εκεί..

Αν μιλάς για HIV ..δεν το έχω σκεφτεί.. αν θα συνέχιζα η οχι στο να μπω σε σχέση με θετικο ατομο .

πλέον τα φάρμακα γνωρίζω εκγυκλοπαιδιακα πως καθιστούν την ασθένεια απόλυτα ελεγχόμενη, δεν κολλάει κανενας και ζεις κανονικά, δεν έχω έρθει ποτέ ομως σε επαφή με ασθενή (απ όσο μπορώ να γνωρίζω) οπότε δεν το έχω αναλύσει.

Υπάρχει να δεις το είδος του τεστ. Άλλο είναι το τεστ 3ης γενιάς και άλλο το 4ης.

Τελοςοαντων επειδή πηγαινα με ραντομ γκόμενες το χω ψάξει καλά το θέμα.

Μόνο το προφυλακτικο σε προστατευει. Απλά καμια φορα σου μπαίνουν και άλλες ιδέες πχ μήπως δεν σε καλυπτει μέχρι κάτω αλλά και εκεί είναι ο αέρας ο HIV δεν κολλάει σε ανοιχτές επιφάνειες.

Μου κάνει εντυπωση παντως που κόσμος σεξουαλικά ενεργός δεν έχει διαβάσει διεξοδικά λίγο βιολογία και στοιχεία ιατρικής. Για τα ΣΜΝ.

Το τεστ 3ης γενιάς είναι τεστ αντισωμάτων έχει περιοδο παραθυρου 3 μήνες
Το τεστ 4ης γενιάς είναι τεστ αντιγονου και αντισωμάτων έχει πςριοδο παραθυρου από 21 ημέρες και μετά. Άρα αν το κάνεις στον 1.5 μήνα δε χρειάζεται επανάληψη.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Α γεια σου είπες τη μαγική λέξη. Επαφή χωρίς προφυλαξη. Και γιατί να θες χωρίς προφυλαξη ; οι εγκυμοσυνες ; τα προσπερματικα είναι ικανά να σε αφήσουν έγκυο ακόμη και αν ο άλλος τραβιεται. Ει αι αδιανόητο που κυκλοφορεί κόσμος σεξουαλικά ενεργός αλλά άσχετος με αυτά τα θέματα.

Η απάντηση δεν είναι 100% σωστή που δινεις καθώς ένα αρνητικό combo στον 1.5 μήνα επειδή απλά έσπασε το προφυλακτικο και το κατάλαβε ο άλλος και βγήκε είναι κατά 99.9% exclusive. Το combo όμως. Οχι αλλά τεστ. Οχι πχ ένα Ραπίντ από το φαρμακείο.
Δηλαδή να ρωτήσω κάτι.. Έστω ότι είχες σχέση Χ χρόνια.. Συγκατοίκηση, γάμο ο, τι νομίζεις. Θα φορούσες πάντα προφυλακτικό, εκτός και αν ήθελες παιδί;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Δηλαδή να ρωτήσω κάτι.. Έστω ότι είχες σχέση Χ χρόνια.. Συγκατοίκηση, γάμο ο, τι νομίζεις. Θα φορούσες πάντα προφυλακτικό, εκτός και αν ήθελες παιδί;

Ασφαλώς. Μόνο πιπα σε σχέση χωρίς προφυλαξη. Σε σχέση σοβαρή εννοώ.

Όλα τα υπόλοιπα προφυλακτικο παντου και παντα. Αν δεν θες μια ζωή να ζεις με το προβλημα.

Απλά εμένα η ενσταση μου ηταν στην επανάληψη του τεστ γιατί αν το σκηνικό ήταν χαμηλότερο ρίσκου και έχεις κάνει και το 4ης γενιάς στον 1.5 μήνα και έχει βγει αρνητικό ποιος ο λόγος ;

Να μην ανίχνευσε δηλαδή την πρωτεινη του ιου στο αίμα;;;; στον 1.5 μήνα;;;;;

Να πεις ότι δε προλαβε ο οργανισμός να αναπτύξει αντισώματα ναι. Αυτό συμφωνοι αλλά αυτό αφορά το τεστ 3ης γενιάς και όχι το 4ης. Γιατί το 3ης ανιχνευεί μόνο αντισώματα ενώ το 4ης και αντιγόνο και αντισώματα ( combo test).

Για αυτό ρώτησα την @Luludaki αν θα ήταν απλά καλυμμένη με ένα αρνητικό αποτέλεσμα χωρίς να το ρωτήσει και το είδος του τεστ.

Απλά αν πας με πολλες όλα αυτά πρεπει να τα ξέρεις. Και ειδικά οποίος παει και σε πληρωμενο σεξ. Και πρεπει να ξέρει και να φοράει σωστά το προφυλακτικο σε όλες τις επαφές. Οταν ειχα πει για πορνο καταδρομείς ο @Valder κορόιδευε αλλά θέλει προσοχη. Αυτά. 😄
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Ασφαλώς. Μόνο πιπα σε σχέση χωρίς προφυλαξη. Σε σχέση σοβαρή εννοώ.

Όλα τα υπόλοιπα προφυλακτικο παντου και παντα. Αν δεν θες μια ζωή να ζεις με το προβλημα.

Απλά εμένα η ενσταση μου ηταν στην επανάληψη του τεστ γιατί αν το σκηνικό ήταν χαμηλότερο ρίσκου και έχεις κάνει και το 4ης γενιάς στον 1.5 μήνα και έχει βγει αρνητικό ποιος ο λόγος ;

Να μην ανίχνευσε δηλαδή την πρωτεινη του ιου στο αίμα;;;; στον 1.5 μήνα;;;;;

Να πεις ότι δε προλαβε ο οργανισμός να αναπτύξει αντισώματα ναι. Αυτό συμφωνοι αλλά αυτό αφορά το τεστ 3ης γενιάς και όχι το 4ης. Γιατί το 3ης ανιχνευεί μόνο αντισώματα ενώ το 4ης και αντιγόνο και αντισώματα ( combo test).

Για αυτό ρώτησα την @Luludaki αν θα ήταν απλά καλυμμένη με ένα αρνητικό αποτέλεσμα χωρίς να το ρωτήσει και το είδος του τεστ.

Απλά αν πας με πολλες όλα αυτά πρεπει να τα ξέρεις. Και ειδικά οποίος παει και σε πληρωμενο σεξ. Και πρεπει να ξέρει και να φοράει σωστά το προφυλακτικο σε όλες τις επαφές. Οταν ειχα πει για πορνο καταδρομείς ο @Valder κορόιδευε αλλά θέλει προσοχη. Αυτά. 😄
Πάντως με τη βιασύνη που έχουν οι άνθρωποι δεν ξέρω κατά πόσο εξαρχής θα αποκάλυπταν με ειλικρίνεια θέματα τέτοιου τύπου.. Πχ πρώην επικίνδυνων επαφών. Σκέψου την κοπέλα προχθές μετά το 4ο, αλλά ολοκληρωμένο ραντεβού που αναρωτιόταν γιατί δεν κοιμήθηκε σπίτι του. Λες να κάθησε ο τύπος να αναφερθεί σε τυχόν προηγούμενες υψηλού ρίσκου επαφές;
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Τελευταία φορά ήταν πριν ένα χρονο, στις αρχές της σχέσης μου.

Όσο ήμουν ελεύθερος ήταν περίπου κάθε χρόνο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top