Πόσο συχνά κάνετε εξετάσεις για ΣΜΝ;

Πόσο συχνά κάνετε τεστ
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Έχω σκοπό να πάω μα δεν έχω βρει θάρρος

    Ψήφοι: 0 0.0%

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Ασφαλώς. Μόνο πιπα σε σχέση χωρίς προφυλαξη. Σε σχέση σοβαρή εννοώ.
Jesus fuckin Christ why? ΓΙΑΤΙ σε σχέση σοβαρή να βάλεις προφύλαξη στη διείσδυση;

Εννοείται RAW και όλα μέσα. Γι αυτο κάνεις και σχέση σοβαρή και αποκλειστική για να ξέρεις τι σου γινεται με εναν άνθρωπο.

Απλά αν πας με πολλες όλα αυτά πρεπει να τα ξέρεις. Και ειδικά οποίος παει και σε πληρωμενο σεξ. Και πρεπει να ξέρει και να φοράει σωστά το προφυλακτικο σε όλες τις επαφές. Οταν ειχα πει για πορνο καταδρομείς ο @Valder κορόιδευε αλλά θέλει προσοχη. Αυτά. 😄
Δεν παω σε πουτάνες ρε φίλε να πούμε, σε "κοροιδευα" και στενοχωρήθηκες. :bleh:

Μόνο σε σπιτισια καθαρή κι ωραια, απο αγνό ωραίο έρωτα.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,278 μηνύματα.
Είτε έχεις σταθερή σχέση είτε οχι κάθε χρόνο πρέπει.
Μην διακινδυνεύετε την υγεία σας για κανέναν. Είναι πάνω απο όλα. Δεν ξέρεις τι κάνει ο άλλος, είτε γκόμενος είτε σχέση είτε σύζυγος 20 χρόνων.
Για όλα έχουμε ακούσει και απο κάτι.

Και οποιος σύντροφος αρνείται να κάνει, πόδι, καμιά διαπραγμάτευση.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Είτε έχεις σταθερή σχέση είτε οχι κάθε χρόνο πρέπει.
Μην διακινδυνεύετε την υγεία σας για κανέναν. Είναι πάνω απο όλα. Δεν ξέρεις τι κάνει ο άλλος, είτε γκόμενος είτε σχέση είτε σύζυγος 20 χρόνων.
Για όλα έχουμε ακούσει και απο κάτι.

Και οποιος σύντροφος αρνείται να κάνει, πόδι, καμιά διαπραγμάτευση.
Στην αρχή της σχέσης ναι προφανώς.

Μετά πως ακριβώς θα λειτουργεί αυτό; Μια φορά το χρόνο θα πηγαίνουν μαζί για εξετάσεις ΣΜΝ όπου πρακτικά θα είναι σαν να λέει ο ένας στον άλλον «για να δούμε αν ήσουν πιστός/η γιατί δε σε πολύ εμπιστεύομαι κιόλας»;
Δεν ακούγεται σαν πολυ δυνατά θεμέλια για σχέση.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,799 μηνύματα.
Είτε έχεις σταθερή σχέση είτε οχι κάθε χρόνο πρέπει.
Μην διακινδυνεύετε την υγεία σας για κανέναν. Είναι πάνω απο όλα. Δεν ξέρεις τι κάνει ο άλλος, είτε γκόμενος είτε σχέση είτε σύζυγος 20 χρόνων.
Για όλα έχουμε ακούσει και απο κάτι.

Και οποιος σύντροφος αρνείται να κάνει, πόδι, καμιά διαπραγμάτευση.

Θεωρείς ότι πρεπει να κάνει και κάποιος που κάνει όλες του τις επαφές με προφυλαξη; περυσι είχα κάνει τελευταία φορά. Εχω ένα χρόνο τώρα. Αλλά δεν είχα και κάποια επικίνδυνη απροφυλακτη επαφή.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Είτε έχεις σταθερή σχέση είτε οχι κάθε χρόνο πρέπει.
Και οποιος σύντροφος αρνείται να κάνει, πόδι, καμιά διαπραγμάτευση.
Σιγα μη τον εκτελέσεις και με το Tokarev γονυπετή κάπου στο Βερολίνο του 1945. Σιγά τα αίματα.


Ναι αλλα μετα μη ζητήσεις προφυλαξη ουτε γι αστείο, πρώτον και δεύτερον θα τα πληρωνεις εσυ τα τεστ στον άλλο καθε χρόνο αμα έχεις τετοιες ανασφάλειες. Υπάρχουν και άνθρωποι που δεν κανουν μαλακιες μες τη σχέση, καποια στιγμή πρέπει να εδραιωθει και μια εμπιστοσύνη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,799 μηνύματα.
Jesus fuckin Christ why? ΓΙΑΤΙ σε σχέση σοβαρή να βάλεις προφύλαξη στη διείσδυση;

Εννοείται RAW και όλα μέσα. Γι αυτο κάνεις και σχέση σοβαρή και αποκλειστική για να ξέρεις τι σου γινεται με εναν άνθρωπο.


Δεν παω σε πουτάνες ρε φίλε να πούμε, σε "κοροιδευα" και στενοχωρήθηκες. :bleh:

Μόνο σε σπιτισια καθαρή κι ωραια, απο αγνό ωραίο έρωτα.

Βάλντερ ενώ γενικά είσαι έξυπνος ώρες ώρες γράφεις ανωριμα πραγματα.

Ποια όλα μέσα ;;; τη ξέρεις την άλλη; αν ταιριάζετε ; πελεος. Ρε φίλε λίγη σταθερότητα μην εισαι μόνο του άκρατου ενθουσιασμός θα το ξανά πληρώσεις. Φιλικά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σιγα μη τον εκτελέσεις και με το Tokarev γονυπετή κάπου στο Βερολίνο του 1945. Σιγά τα αίματα.


Ναι αλλα μετα μη ζητήσεις προφυλαξη ουτε γι αστείο, πρώτον και δεύτερον θα τα πληρωνεις εσυ τα τεστ στον άλλο καθε χρόνο αμα έχεις τετοιες ανασφάλειες. Υπάρχουν και άνθρωποι που δεν κανουν μαλακιες μες τη σχέση, καποια στιγμή πρέπει να εδραιωθει και μια εμπιστοσύνη.

Γιατί να στα πληρωσει η άλλη; λολ αμα σ πει να κανεις ας κανεις σιγά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Βάλντερ ενώ γενικά είσαι έξυπνος ώρες ώρες γράφεις ανωριμα πραγματα.
peaky14.jpg

Ποια όλα μέσα ;;; τη ξέρεις την άλλη; αν ταιριάζετε ; πελεος. Ρε φίλε λίγη σταθερότητα μην εισαι μόνο του άκρατου ενθουσιασμός θα το ξανά πληρώσεις. Φιλικά.
Γιατί πότε το πλήρωσα αρχικά για να το ξανα-πληρώσω; Πεντακάθαρος ειμαι απο ΣΜΝ και εχω τεσταριστει παλιότερα σε αρχή σχέσης.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,278 μηνύματα.
Στην αρχή της σχέσης ναι προφανώς.

Μετά πως ακριβώς θα λειτουργεί αυτό; Μια φορά το χρόνο θα πηγαίνουν μαζί για εξετάσεις ΣΜΝ όπου πρακτικά θα είναι σαν να λέει ο ένας στον άλλον «για να δούμε αν ήσουν πιστός/η γιατί δε σε πολύ εμπιστεύομαι κιόλας»;
Δεν ακούγεται σαν πολυ δυνατά θεμέλια για σχέση.
Το ξέρω πως ακούγεται και είναι επιχείρημα πολλών, ωστόσο τι θα σε ενδιέφερε να κάνεις μια ειλικρινή συζήτηση απο τις αρχές κιόλας ή να ρισκάρεις μήπως και κολλήσεις κάτι;

Η ηπατίτιδα που είναι πιο ύπουλη καθώς δεν έχει κάποιο rash ή κάτι φανερό δίνει και παίρνει εκεί έξω.
Και πολλά άλλα.
Αν πρέπει να σου απαντήσω οπωσδήποτε σε αυτό θα σου έλεγα πως η επικοινωνία είναι το παν και ενας σύντροφος που σε σέβεται και σέβεται και τον εαυτό του θα συμφωνήσει και θα συμμεριστεί την όποια σου ανησυχία.

Αυτή είναι η γνώμη μου και δεν είμαι η μόνη, δεν την επιβάλλω σε κανέναν τρίτο βέβαια. Εσείς είστε υπεύθυνοι για την δική σας ακεραιότητα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Γιατί να στα πληρωσει η άλλη; λολ αμα σ πει να κανεις ας κανεις σιγά.
Οχι για τα λεφτά, αλλά για να παρει το μήνυμα οτι δε μπορει να μου λεει καντο η φεύγω κι εγω να χοροπηδαω σα λαγουδάκι για να συνεχίσω να τη γαμάω.

Θες καθε χρόνο; Δε με εμπιστευεσαι οτι σου ειμαι πιστός; Οκ, δε στο φέρνω σαν αντιδραση για να μην παω. Αλλά πλήρωνε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,799 μηνύματα.
Το ξέρω πως ακούγεται και είναι επιχείρημα πολλών, ωστόσο τι θα σε ενδιέφερε να κάνεις μια ειλικρινή συζήτηση απο τις αρχές κιόλας ή να ρισκάρεις μήπως και κολλήσεις κάτι;

Η ηπατίτιδα που είναι πιο ύπουλη καθώς δεν έχει κάποιο rash ή κάτι φανερό δίνει και παίρνει εκεί έξω.
Και πολλά άλλα.
Αν πρέπει να σου απαντήσω οπωσδήποτε σε αυτό θα σου έλεγα πως η επικοινωνία είναι το παν και ενας σύντροφος που σε σέβεται και σέβεται και τον εαυτό του θα συμφωνήσει και θα συμμεριστεί την όποια σου ανησυχία.

Αυτή είναι η γνώμη μου και δεν είμαι η μόνη, δεν την επιβάλλω σε κανέναν τρίτο βέβαια. Εσείς είστε υπεύθυνοι για την δική σας ακεραιότητα.

Και ο HIV υπουλος είναι. Μπορεί κάποιος να είναι φορέας χρόνια και να μη το ξερει να έχει υψηλό οικονομική φορτίο και να μόλυνει αβέρτα. Λέμε τώρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 128744


Γιατί πότε το πλήρωσα αρχικά για να το ξανα-πληρώσω; Πεντακάθαρος ειμαι απο ΣΜΝ και εχω τεσταριστει παλιότερα σε αρχή σχέσης.

Κάτσε φίλε ένα λεπτό... Γιατί είπα και στις άλλες πριν. Ελέγχθηκες στην αρχή της σχέσης οκ. Γενικά μιλώντας μπορεί κάποια να πηδηχθηκε από κωλο χωρίς να το παρεις πρεφα και ακαποτα ....και όλοι ξέρουμε η τουλάχιστον όσοι το έχουν ψάξει πως το όρθο τραυματίζεται ευκολα ειδικά για τον την δεκτή... Όποτε αν αυτή κολλησε κάτι και κολλησε μετά και το συντροφο της στο ελευθερο στοματικό τελειωτικό... Όλες οι στάσεις 😄 πως θα το ξερει ο νέος συντροφος ;

Προφανώς όλα αυτά είναι σενάρια αλλά είναι υπαρκτά. Δεν μπορείς να λες ααα τώρα έχω σχέση γαμαω αβέρτα ακαποτα.

Ναι μεν δεν ει αι πουτανα. Αλλά αρκεί και μια επαφή για να κολλήσεις. Ένας γιατρός παλια μ είχε πει πως αν λάβουμε υπόψη τα ποσοστα μετάδοσης τις πιθανοτητςς θα πρεπεκ να καταργήσουμε τα προφυλακτικα.

Ο HIV και η ηπατίτιδα όμως υπάρχουν.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Κάτσε φίλε ένα λεπτό... Γιατί είπα και στις άλλες πριν. Ελέγχθηκες στην αρχή της σχέσης οκ. Γενικά μιλώντας μπορεί κάποια να πηδηχθηκε από κωλο χωρίς να το παρεις πρεφα και ακαποτα ....και όλοι ξέρουμε η τουλάχιστον όσοι το έχουν ψάξει πως το όρθο τραυματίζεται ευκολα ειδικά για τον την δεκτή... Όποτε αν αυτή κολλησε κάτι και κολλησε μετά και το συντροφο της στο ελευθερο στοματικό τελειωτικό... Όλες οι στάσεις 😄 πως θα το ξερει ο νέος συντροφος ;

Προφανώς όλα αυτά είναι σενάρια αλλά είναι υπαρκτά. Δεν μπορείς να λες ααα τώρα έχω σχέση γαμαω αβέρτα ακαποτα.

Ναι μεν δεν ει αι πουτανα. Αλλά αρκεί και μια επαφή για να κολλήσεις. Ένας γιατρός παλια μ είχε πει πως αν λάβουμε υπόψη τα ποσοστα μετάδοσης τις πιθανοτητςς θα πρεπεκ να καταργήσουμε τα προφυλακτικα.

Ο HIV και η ηπατίτιδα όμως υπάρχουν.
Καλα. Ενταξει, αμα κανουμε σχέση μαζί, θα ξαναπάω να κανω τεστ να μη νιωθεις ανασφάλεια.
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Jesus fuckin Christ why? ΓΙΑΤΙ σε σχέση σοβαρή να βάλεις προφύλαξη στη διείσδυση;

Εννοείται RAW και όλα μέσα. Γι αυτο κάνεις και σχέση σοβαρή και αποκλειστική για να ξέρεις τι σου γινεται με εναν άνθρωπο.


Δεν παω σε πουτάνες ρε φίλε να πούμε, σε "κοροιδευα" και στενοχωρήθηκες. :bleh:

Μόνο σε σπιτισια καθαρή κι ωραια, απο αγνό ωραίο έρωτα.
Καλά κι εσύ όλα μέσα...λες και είναι δεδομένο πως θα παίρνει αντισυλλυπτικα η κοπέλα, υπάρχει και η διακοπτόμενη επαφή (τελειώνει απ έξω σου ο σύντροφος σου).

Η του ύψους η του βάθους.. υπάρχει και γκρίζα ζώνη.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,278 μηνύματα.
Και ο HIV υπουλος είναι. Μπορεί κάποιος να είναι φορέας χρόνια και να μη το ξερει να έχει υψηλό οικονομική φορτίο και να μόλυνει αβέρτα. Λέμε τώρα.
Ο πατέρας μου είναι γυναικολόγος (οχι δεν πάω στον πατέρα μου obviously , επειδή όλοι αυτό ρωτάνε :P), παρόλα αυτά μου έχει εξηγήσει πάρα πολλά πράγματα γύρω απο το ΣΜΝ απο την ιατρική σκοπιά καθαρά. Πολλά από αυτά μπορούν να σου δημιουργήσουν προβλήματα στο ουροποιητικό και να εξελιχθούν και σε νεφρολογικά προβλήματα κ.ο.κ.
Και γιαυτό ενθαρρύνει και τις ασθενείς να κάνουν συχνά τα τεστ ώστε να προλαμβάνουν κάποιες καταστάσεις ή να τις εντοπίζουν νωρίς, καθώς έχει δεί και αντιμετωπίσει πάρα πολλά απο αυτά σε προχωρημένο στάδιο.
Μάλλον αυτό ευθύνεται που είμαι τόσο αυστηρή αλλά ποτέ κανένας υπεύθυνος άνθρωπος δεν μου έχει πει οχι, ίσα ίσα είχα και ανθρώπους στην ζωή μου που το πρότειναν πρώτοι.
Το βρίσκω ξεκάθαρο και υγιές.
Όπως είπα ομως, δεν το επιβάλλω σε κανέναν τρίτο.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Καλά κι εσύ όλα μέσα...λες και είναι δεδομένο πως θα παίρνει αντισυλλυπτικα η κοπέλα, υπάρχει και η διακοπτόμενη επαφή (τελειώνει απ έξω σου ο σύντροφος σου).

Η του ύψους η του βάθους.. υπάρχει και γκρίζα ζώνη.
Άμα αγαπάς πραγματικά, μέσα, να φτιαχτει ο καρπός του έρωτά σας.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,968 μηνύματα.
δεν ξανακάνω. έχω κόψει το σεξ. :beach:
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Σιγα μη τον εκτελέσεις και με το Tokarev γονυπετή κάπου στο Βερολίνο του 1945. Σιγά τα αίματα.


Ναι αλλα μετα μη ζητήσεις προφυλαξη ουτε γι αστείο, πρώτον και δεύτερον θα τα πληρωνεις εσυ τα τεστ στον άλλο καθε χρόνο αμα έχεις τετοιες ανασφάλειες. Υπάρχουν και άνθρωποι που δεν κανουν μαλακιες μες τη σχέση, καποια στιγμή πρέπει να εδραιωθει και μια εμπιστοσύνη.
Αρκεί να υπάρχει αυτή η εμπιστοσύνη και να ειμαστε μονογαμικοι και οι δύο ,

... .. ... ...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top