Πώς ντύνεστε;

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Επειδή το είδα να αναφέρεται σε διάφορα ποστ, φοράτε φόρμες εκτός σπιτιού; Και σε τι περιστάσεις; Για να πάτε πχ στην δουλειά ή βόλτα;

Άμα πάω σε σπίτι φίλων και αράξουμε, σε οτιδήποτε αφορά σωματική άσκηση (σήμερα πχ που πήγα για πεζοπορία), στο εργοστάσιο όταν έχω δουλειά που θα λερωθώ και πολύ πολύ σπάνια σε καφέ (ή παλιά στη σχολή), ιδίως αν είχα χανγκοβερ. Κατά τ' άλλα το θεωρώ λίγο πρόχειρο ρούχο, σαν να δίνει την αίσθηση ότι δεν επιμελείσαι τον εαυτό σου.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Άμα πάω σε σπίτι φίλων και αράξουμε, σε οτιδήποτε αφορά σωματική άσκηση (σήμερα πχ που πήγα για πεζοπορία), στο εργοστάσιο όταν έχω δουλειά που θα λερωθώ και πολύ πολύ σπάνια σε καφέ (ή παλιά στη σχολή), ιδίως αν είχα χανγκοβερ. Κατά τ' άλλα το θεωρώ λίγο πρόχειρο ρούχο, σαν να δίνει την αίσθηση ότι δεν επιμελείσαι τον εαυτό σου.
προχειρο?αισθηση οτι δεν επιμελεισαι τον εαυτο σου?
Season 5 What GIF by Friends
are you sure? :D
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Άμα πάω σε σπίτι φίλων και αράξουμε, σε οτιδήποτε αφορά σωματική άσκηση (σήμερα πχ που πήγα για πεζοπορία), στο εργοστάσιο όταν έχω δουλειά που θα λερωθώ και πολύ πολύ σπάνια σε καφέ (ή παλιά στη σχολή), ιδίως αν είχα χανγκοβερ. Κατά τ' άλλα το θεωρώ λίγο πρόχειρο ρούχο, σαν να δίνει την αίσθηση ότι δεν επιμελείσαι τον εαυτό σου.
Δεν συμφωνώ με αυτό είναι ένα κουτάκι που έχουμε και αυτό ....μπορεί κάποιος να βάλει μια φόρμα ένα ωραιο ζευγάρι sneakers ένα φουτερακι ένα bomber σκούφο και είσαι μια χαρά δεν χρειάζονται πολλά
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@Στεφανος56 @Agaphbou και παιδια Παρτε μια ιδεα πως η φορμα μπορει να γινει και ντυσιμο εξοδου παιδια και σεξυ και καθημερινο,δεν ειπαμε να παει σε βαφτιση με φορμα,αλλα αν συνδιαστει σωστα μπορει και ειναι μια χαρα ρουχο.Δειτε
0ed620a4072c7988e63170acf8fd6e7b.jpg
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ με αυτό είναι ένα κουτάκι που έχουμε και αυτό ....μπορεί κάποιος να βάλει μια φόρμα ένα ωραιο ζευγάρι sneakers ένα φουτερακι ένα bomber σκούφο και είσαι μια χαρά δεν χρειάζονται πολλά

Κουτάκι; Εννοώ απλώς ότι μου αρέσει το ντύσιμο να είναι κομψό και κλασικό, οι φόρμες και τα φούτερ είναι μεν άνετα αλλά για μένα δεν είναι το ίδιο όμορφα με τα πιο κλασικά ρούχα, επομένως όταν κάποιος τα φοράει σε καθημερινή βάση μου δίνει την αίσθηση ότι τον ενδιαφέρει περισσότερο να δείχνει άνετος παρά στυλάτος. Εκτός κι αν πρόκειται γενικά για μια easy-going, αθλητική προσωπικότητα που τον εκφράζει αυτό το ντύσιμο γιατί ταιριαζει με τον τρόπο ζωής του, εκεί δείχνει τελείως διαφορετικό.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Άμα πάω σε σπίτι φίλων και αράξουμε, σε οτιδήποτε αφορά σωματική άσκηση (σήμερα πχ που πήγα για πεζοπορία), στο εργοστάσιο όταν έχω δουλειά που θα λερωθώ και πολύ πολύ σπάνια σε καφέ (ή παλιά στη σχολή), ιδίως αν είχα χανγκοβερ. Κατά τ' άλλα το θεωρώ λίγο πρόχειρο ρούχο, σαν να δίνει την αίσθηση ότι δεν επιμελείσαι τον εαυτό σου.
συμφωνώ, κι εγώ το θεωρώ πρόχειρο. φόρμα το πολύ πολύ στο γυμναστήριο πλέον (αν και ούτε κι εκεί μου αρέσει, προτιμώ κολάν).
@Στεφανος56 @Agaphbou και παιδια Παρτε μια ιδεα πως η φορμα μπορει να γινει και ντυσιμο εξοδου παιδια και σεξυ και καθημερινο,δεν ειπαμε να παει σε βαφτιση με φορμα,αλλα αν συνδιαστει σωστα μπορει και ειναι μια χαρα ρουχο.Δειτε
View attachment 74697
αυτό το στυλ λέγεται athleisure και δεν νομίζω ότι μιλάμε για αθλητικό ντύσιμο σε αυτή την περίπτωση
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ειναι χαλια ντυσιμο αυτο?
ειναι μοντερνο και νεανικο επισης.πολυ in!
935bce0d84138a343a9bc951a22bd541.jpg
1384a95b05ee0947dc33a20a2e94f4f2.jpg
198b930fc8ffccaea2b53548fce4ef5f.jpg
76a85d2bedba9276a889debd899a625e.jpg
b2916c899cb5d47cc07a9d9e4eac73dd.jpg
1253fd5f199cdf94d94041cc3e40afb1.jpg


και εδω μια σεξυ εκδοχη για εξοδο κιολας
e00648fd1be8690b2a3a65d822a5bcb1.jpg


@Στεφανος56 @Ιππολύτη το τελευταιο ντυσιμο δεν ειναι σεξυ που θα μπορουσε μια γυναικα να βγει και σε εξοδο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

συμφωνώ, κι εγώ το θεωρώ πρόχειρο. φόρμα το πολύ πολύ στο γυμναστήριο πλέον (αν και ούτε κι εκεί μου αρέσει, προτιμώ κολάν).

αυτό το στυλ λέγεται athleisure και δεν νομίζω ότι μιλάμε για αθλητικό ντύσιμο σε αυτή την περίπτωση
Κουτάκι; Εννοώ απλώς ότι μου αρέσει το ντύσιμο να είναι κομψό και κλασικό, οι φόρμες και τα φούτερ είναι μεν άνετα αλλά για μένα δεν είναι το ίδιο όμορφα με τα πιο κλασικά ρούχα, επομένως όταν κάποιος τα φοράει σε καθημερινή βάση μου δίνει την αίσθηση ότι τον ενδιαφέρει περισσότερο να δείχνει άνετος παρά στυλάτος. Εκτός κι αν πρόκειται γενικά για μια easy-going, αθλητική προσωπικότητα που τον εκφράζει αυτό το ντύσιμο γιατί ταιριαζει με τον τρόπο ζωής του, εκεί δείχνει τελείως διαφορετικό.
Συγνωμη οτι θελει ο καθενας φοραει,δεν σημαινει οτι επειδη εσεις επιλεγετε μια συγκεκριμενη γραμμη ντυσιματος ειναι και αποδεκτη απο ολους.Ο καθενας φοραει οτι του αρεσει,οτι γουσταρει και οτι τον εκφραζει αυτη ειναι η γνωμη μου :thumbup:
@Mits4 @Valder @Eclipse @RafAspa94 τι γνωμη εχετε για τις φορμες?
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
μιλάμε για την μέση ελληνίδα, όχι για την μέση αμερικάνα ή βορειοευρωπαία που έχει τα χρήματα να υποστηρίξει ένα τέτοιο ντύσιμο. προφανώς όλα αυτά που παραθέτεις είναι ακριβά ρούχα και φαίνεται από τις ματιέρες και το styling.
αν σου αρέσουν οι φόρμες, be my guest. όμως όπως εσύ γράφεις ότι τις θεωρείς στυλάτες, έτσι κι εγώ γράφω ότι τις θεωρώ άκομψες και μάλιστα επιτηδευμένες όταν φοριούνται ως athleisure σύνολα. δεν χρειάζεται να χαλάμε τις καρδιές μας.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Εξαρτάται και πού συχνάζετε για καφέ πάντως. Σε κυριλομάγαζα λογικό να νιώθεις underdressed με φόρμα. Σε πιο χαλαρές καφετέριες, μια χαρά περνάει.
Ειδική μνεία στις βελούδινες που μου αρέσουν πολύ και ενόψει καραντίνας πήρα ένα σετάκι που το έχω λιώσει.


 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
@Στεφανος56 @Agaphbou και παιδια Παρτε μια ιδεα πως η φορμα μπορει να γινει και ντυσιμο εξοδου παιδια και σεξυ και καθημερινο,δεν ειπαμε να παει σε βαφτιση με φορμα,αλλα αν συνδιαστει σωστα μπορει και ειναι μια χαρα ρουχο.Δειτε
View attachment 74697

Ναι δε μ' αρέσει, κάτσε να δεις το στυλ μου στα casual για να καταλάβεις:

You are looking for Outfit Inspiration_ Have a look at us! NYBB offers reasonably priced and e...jpg
Stylische und kuschlige Outfits für die kalten Wintertage_❄️ Schau bei uns ….jpg
María Valdés on Instagram_ “💙💙💙”.jpg
 on Instagram_ “Obsessed with my new @motelrocks skirt ✨🤩✨ #motelrocks  use the code 30CYBER f...jpg
★ pinterest __ @k8eX0 ★.jpg
10 ideias de looks com botas para você usar e arrasar - Crescendo aos Poucos.jpg
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειναι χαλια ντυσιμο αυτο?
ειναι μοντερνο και νεανικο επισης.πολυ in!
View attachment 74698View attachment 74699View attachment 74700View attachment 74701View attachment 74702View attachment 74703

και εδω μια σεξυ εκδοχη για εξοδο κιολας
View attachment 74704

@Στεφανος56 το τελευταιο ντυσιμο δεν ειναι σεξυ που θα μπορουσε μια γυναικα να βγει και σε εξοδο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Συγνωμη οτι θελει ο καθενας φοραει,δεν σημαινει οτι επειδη εσεις επιλεγετε μια συγκεκριμενη γραμμη ντυσιματος ειναι και αποδεκτη απο ολους.Ο καθενας φοραει οτι του αρεσει,οτι γουσταρει και οτι τον εκφραζει αυτη ειναι η γνωμη μου :thumbup:
@Mits4 @Valder @Eclipse @RafAspa94 τι γνωμη εχετε για τις φορμες?

προσωπικά μου θυμίζει γυμνάσιο :Ρ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Η φόρμα φοριέται καλύτερα, και βγαίνει και καλύτερα όταν υπάρχει κώλος να την υποστηρίξει. Ετρωγα άνετα φορμίσιο.

Οι μη έχοντες πωπόν, ας βολευτούν με καμια πιτζάμα με την Άριελ της ντιζνευ.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
μιλάμε για την μέση ελληνίδα, όχι για την μέση αμερικάνα ή βορειοευρωπαία που έχει τα χρήματα να υποστηρίξει ένα τέτοιο ντύσιμο. προφανώς όλα αυτά που παραθέτεις είναι ακριβά ρούχα και φαίνεται από τις ματιέρες και το styling.
αν σου αρέσουν οι φόρμες, be my guest. όμως όπως εσύ γράφεις ότι τις θεωρείς στυλάτες, έτσι κι εγώ γράφω ότι τις θεωρώ άκομψες και μάλιστα επιτηδευμένες όταν φοριούνται ως athleisure σύνολα. δεν χρειάζεται να χαλάμε τις καρδιές μας.
ενταξει καλε γλυκια μου,δεν υπαρχει λογος να τις χαλασουμε,περα απο αυτο ομως ειναι ενα ρουχο που φοριεται,ασχετα αν δεν το επιλεγουν ολοι.Αυτο ηθελα να πω. :thumbup:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Συγνωμη οτι θελει ο καθενας φοραει,δεν σημαινει οτι επειδη εσεις επιλεγετε μια συγκεκριμενη γραμμη ντυσιματος ειναι και αποδεκτη απο ολους.Ο καθενας φοραει οτι του αρεσει,οτι γουσταρει και οτι τον εκφραζει αυτη ειναι η γνωμη μου :thumbup:
@Mits4 @Valder @Eclipse @RafAspa94 τι γνωμη εχετε για τις φορμες?

Είπα εγώ να φορέσετε ό,τι φοράω; Τη γνώμη μου δε ζήτησες;
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Κουτάκι; Εννοώ απλώς ότι μου αρέσει το ντύσιμο να είναι κομψό και κλασικό, οι φόρμες και τα φούτερ είναι μεν άνετα αλλά για μένα δεν είναι το ίδιο όμορφα με τα πιο κλασικά ρούχα, επομένως όταν κάποιος τα φοράει σε καθημερινή βάση μου δίνει την αίσθηση ότι τον ενδιαφέρει περισσότερο να δείχνει άνετος παρά στυλάτος. Εκτός κι αν πρόκειται γενικά για μια easy-going, αθλητική προσωπικότητα που τον εκφράζει αυτό το ντύσιμο γιατί ταιριαζει με τον τρόπο ζωής του, εκεί δείχνει τελείως διαφορετικό.
Έτσι το δέχομαι 😁
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ναι δε μ' αρέσει, κάτσε να δεις το στυλ μου στα casual για να καταλάβεις:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



προσωπικά μου θυμίζει γυμνάσιο :Ρ
ναι καλε σιγουρα ο καθενας εχει το στυλ του και αυτο που τον εκφραζει αλιμονο,εκεινο που ηθελα να πω ειναι οτι σημερα βλεπεις φορμες που παλια θεωρουνταν να πω μονο για τη γυμναστικη και η αλλη το φοραει κανονικα μια χαρα καταλαβατε,αυτο ηθελα να πω οτι φοριεται πολυ ασχετως και αν δεν το επιλεγουν πολλοι. :thumbup:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εξαρτάται και πού συχνάζετε για καφέ πάντως. Σε κυριλομάγαζα λογικό να νιώθεις underdressed με φόρμα. Σε πιο χαλαρές καφετέριες, μια χαρά περνάει.
Ειδική μνεία στις βελούδινες που μου αρέσουν πολύ και ενόψει καραντίνας πήρα ένα σετάκι που το έχω λιώσει.



Αυτές μ' αρέσουν κι εμένα πολύ αλλά πάλι σπάνια θα τις φορούσα για καφέ (βασικά συνήθως φοράω τη ζακέτα με τζιν). Μια φίλη μου όμως έχει μια τέτοια βελουτέ μαύρη παντελόνα, το ίδιο με το δεξιά αλλά χωρίς κορδόνια και τσέπες και είναι εκ-πλη-κτι-κή.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Ειναι χαλια ντυσιμο αυτο?
ειναι μοντερνο και νεανικο επισης.πολυ in!
View attachment 74698View attachment 74699View attachment 74700View attachment 74701View attachment 74702View attachment 74703

και εδω μια σεξυ εκδοχη για εξοδο κιολας
View attachment 74704

@Στεφανος56 το τελευταιο ντυσιμο δεν ειναι σεξυ που θα μπορουσε μια γυναικα να βγει και σε εξοδο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Συγνωμη οτι θελει ο καθενας φοραει,δεν σημαινει οτι επειδη εσεις επιλεγετε μια συγκεκριμενη γραμμη ντυσιματος ειναι και αποδεκτη απο ολους.Ο καθενας φοραει οτι του αρεσει,οτι γουσταρει και οτι τον εκφραζει αυτη ειναι η γνωμη μου :thumbup:
@Mits4 @Valder @Eclipse @RafAspa94 τι γνωμη εχετε για τις φορμες?
Κοιτα εμένα αυτό το ντύσιμο δεν με τρελαίνει να πω την αλήθεια ....εγώ θέλω η γυναίκα να είναι ετσιι χαχαχ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ανέβασα στην προηγούμενη φωτογραφία πως θέλω να είναι όχι για κάθε μέρα απαραίτητα αλλά θέλω να είναι κόσμημα έργο τέχνης
 

Συνημμένα

  • 1D6DC1D4-AD71-4B3A-AFD5-027C70831BF2.jpeg
    1D6DC1D4-AD71-4B3A-AFD5-027C70831BF2.jpeg
    79.6 KB · Εμφανίσεις: 86
  • 1BEACD0E-0F74-4A60-9373-163669BC1B28.jpeg
    1BEACD0E-0F74-4A60-9373-163669BC1B28.jpeg
    1.1 MB · Εμφανίσεις: 92
  • F15D2878-4004-4359-9695-66F1D9E774FF.jpeg
    F15D2878-4004-4359-9695-66F1D9E774FF.jpeg
    129.8 KB · Εμφανίσεις: 91
  • 19BA10AC-4E91-40F8-8C03-BAC8C575F943.jpeg
    19BA10AC-4E91-40F8-8C03-BAC8C575F943.jpeg
    60.4 KB · Εμφανίσεις: 86
  • FC7CDB98-E570-49A2-B276-C2162A05E4F9.jpeg
    FC7CDB98-E570-49A2-B276-C2162A05E4F9.jpeg
    254.7 KB · Εμφανίσεις: 88

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κοιτα εμένα αυτό το ντύσιμο δεν με τρελαίνει να πω την αλήθεια ....εγώ θέλω η γυναίκα να είναι ετσιι χαχαχ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ανέβασα στην προηγούμενη φωτογραφία πως θέλω να είναι όχι για κάθε μέρα απαραίτητα αλλά θέλω να είναι κόσμημα έργο τέχνης
Καλα πολυ ωραια ολα ειλικρινα,αλλα για μενα προσωπικα τετοια ντυσιματα θα ηταν μονο για να παει στην δεξιωση του προεδρικου μεγαρου για τη γιορτη της δημοκρατιας ή και σε κανενα μεγαρο αθηνων:D
σιγουρα ο καθενας εχει το δικο του προσωπικο γουστο και αλιμονο τα ρουχα ειναι οσα τον εκφραζουν οσα του αρεσουν καταλαβες,δεκτο αυτο:thumbup:απλα με τα παραπανω ηθελα να πω οτι τελευταια εχει αλλαξει και η νοοτροπια μας για τις φορμες βλεπεις ολο και πιο πολλες να φορουν
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ακόμη και σε μη βελουτέ, υπάρχουν φόρμες που είναι περισσότερο στυλάτες (και όχι ακριβώς athleisure), κι αυτές πάλι θα τις φορούσα για καφέ αν τις είχα. Γενικά τις φόρμες τις θεωρώ πολύ versatile και δεν είναι όλες μόνο για το γυμναστήριο.

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top