Ρωσο-ουκρανικός πόλεμος 2022-2024

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,960 μηνύματα.

πουτινόφιλοι και δυτικόφιλοι παπαγάλοι, ο Μπογιόπουλος νομίζω τα λέει καλά. :big_boss:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,960 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά περιμένεις πως και πως να σου δοθεί η δυνατότητα να πολεμήσεις;
Ακριβως αυτο,καλα καταλαβες.Ειναι που ο φιλος Γιαννης ειναι ΕΘΝΙΚΟΦΡΟΝΑΣ ΚΑΙ ΜΠΑΤΡΙΩΤΗΣ,ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥ ,ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΘΟΥΝ.Τετοια αγαπη.....τι να το κανεις το μισος;ΔηΛαδη αν μισουσε την μπατριδα του τι θα ευχοταν;;;;;;;;;;

Βεβαια το ευχεται...για να μας αποδειξει ποσο παλιιιιιιιιιιιιιιιιικαρι ειναι..και χεστηκε αν θα σκλαβωθει η ΄πατριδα του,αν θα ματωσει..ποσοι ΕΛΛΗΝΕΣ ΘΑ ΜΠΕΘΑΝΟΥΝ ΚΛΠ.
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΤΡΙΩΤΗΣ!
Αρκει να μας αποδειξει οτι ειναι παλιιιιιιιιιιιιιιιιικαρι!
ΕΥΓΕ ΜΠΑΤΡΙΩΤΗ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Μα δεν κάναμε και κάτι κακό, όλη η Ευρώπη έστειλε βοήθεια. Μου αρέσει που εδώ μέσα το παίζουν μάγκες όλοι οι Έλληνες ότι θα γα@@ τον Τούρκο αν πλησιάσει και τα έκαναν πάνω τους με το άκουσμα ότι έστειλε βοήθεια ή Ελλάδα στην Ουκρανία.
Ελπιζω αν η Ρωσια ταχθει υπερ της Τουρκιας σε οποιαδηποτε κινηση και την εξοπλιζει - βοηθησει να μην γκρινιαζει κανενας - κραζει γιατι πολυ απλα επιλεξαμε μια επιθετικη σταση απεναντι τους οπως καναμε στον πολεμο της Κριμαιας και λαβαμε την αντιστοιχη απαντηση που τοσοι εδω περα κλαιγονται ``Οι Ρωσοι βοηθησαν τον Κεμαλ``
Προφανως οταν καποιος στελνει στρατο να πολεμησει εναντιον σου , φυσικα και θα βοηθησεις τον εχθρο του simple as that..
Eμεις θα εχουμε υποστηριξη απο την Αμερικη ειμαι βεβαιως οπως ειχαμε σε τοσες περιπτωσεις :)
Γενικα κανενας δεν χεστηκε απλως το καλυτερο θα ηταν να ειμασταν ουδετεροι, θα μπορουσαμε να βοηθησουμε με διαφορετικο τροπο και οχι με "οπλισμο" οπως ειπα και παραπανω δεν υπαρχει λογος να στειλνεις συμμαχους στον εχθρο σου..
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Σε ποια χώρα θα μπορούσε να επιτεθεί εισβάλλοντας η Κίνα μιμούμενη την Ρωσία; Ευκολάκι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ο Ρώσος όχι μονο τρολαρε πριν την εισβολή του αλλά μας γλενταει και τώρα με τα τρολ του να κηρύσσει τα πυρηνικά σε έκτακτη ανάγκη

Πριν λίγο ρωτήθηκε ο Ukrainian major vitali klitchko αν είναι έτοιμοι να φυγαδεύσουν τους πολίτες τους εκτός Κιέβου

Απάντηση: Πλέον δεν γίνεται ,είμαστε μόνοι μας και περικυκλωμένοι από παντού


Το έχω πει ....ο Ρώσος είναι 100 κινήσεις μπροστά και όχι δεν απέτυχε να αντιμετωπίσει την μικρή Ουκρανία .Στην ουσία σαν να τους λέει θέλετε να πάμε σε διαπραγματεύσεις ή να σας καταστρέψω ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Μα δεν κάναμε και κάτι κακό, όλη η Ευρώπη έστειλε βοήθεια. Μου αρέσει που εδώ μέσα το παίζουν μάγκες όλοι οι Έλληνες ότι θα γα@@ τον Τούρκο αν πλησιάσει και τα έκαναν πάνω τους με το άκουσμα ότι έστειλε βοήθεια ή Ελλάδα στην Ουκρανία.

Ναι ρε μην μασάς την καλυτερη κινηση κάναμε. Τωρα κινησεις του στυλ να στελναμε απλα ανθρωπιστικη βοηθεια δεν ειναι κινησεις χωρων που θέλουν να έχουν κ μια παρουσια στην Συμμαχία.

Πιο πολυ κινηση αποστολικης Διακονιας της εκκλησιας μου θυμιζει.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Ελπιζω αν η Ρωσια ταχθει υπερ της Τουρκιας σε οποιαδηποτε κινηση και την εξοπλιζει - βοηθησει να μην γκρινιαζει κανενας - κραζει γιατι πολυ απλα επιλεξαμε μια επιθετικη σταση απεναντι τους οπως καναμε στον πολεμο της Κριμαιας και λαβαμε την αντιστοιχη απαντηση που τοσοι εδω περα κλαιγονται ``Οι Ρωσοι βοηθησαν τον Κεμαλ``
Προφανως οταν καποιος στελνει στρατο να πολεμησει εναντιον σου , φυσικα και θα βοηθησεις τον εχθρο του simple as that..
Eμεις θα εχουμε υποστηριξη απο την Αμερικη ειμαι βεβαιως οπως ειχαμε σε τοσες περιπτωσεις :)
Γενικα κανενας δεν χεστηκε απλως το καλυτερο θα ηταν να ειμασταν ουδετεροι, θα μπορουσαμε να βοηθησουμε με διαφορετικο τροπο και οχι με "οπλισμο" οπως ειπα και παραπανω δεν υπαρχει λογος να στειλνεις συμμαχους στον εχθρο σου..
Καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες και συμφωνώ. Προφανώς δεν θέλω πόλεμο, όμως από την στιγμή που έστειλε όλη η Ευρώπη βοήθεια έπρεπε αναγκαστικά και εμείς. Εύχομαι να τελειώσει όλο αυτό εδώ και να μην έχουμε ανθρώπινες απώλειες.

Διαχρονικά η Αμερική και η Βρετανία ήταν δίπλα μας πάρα τις μαλακιες που κάνουν κατά καιρούς. Μην ξεχνάμε ότι η Βρετανία και οι ΗΠΑ μας απελευθερωσαν από τους Γερμανούς το 1945.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,794 μηνύματα.
Ακριβως αυτο,καλα καταλαβες.Ειναι που ο φιλος Γιαννης ειναι ΕΘΝΙΚΟΦΡΟΝΑΣ ΚΑΙ ΜΠΑΤΡΙΩΤΗΣ,ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥ ,ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΘΟΥΝ.Τετοια αγαπη.....τι να το κανεις το μισος;ΔηΛαδη αν μισουσε την μπατριδα του τι θα ευχοταν;;;;;;;;;;

Βεβαια το ευχεται...για να μας αποδειξει ποσο παλιιιιιιιιιιιιιιιιικαρι ειναι..και χεστηκε αν θα σκλαβωθει η ΄πατριδα του,αν θα ματωσει..ποσοι ΕΛΛΗΝΕΣ ΘΑ ΜΠΕΘΑΝΟΥΝ ΚΛΠ.
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΤΡΙΩΤΗΣ!
Αρκει να μας αποδειξει οτι ειναι παλιιιιιιιιιιιιιιιιικαρι!
ΕΥΓΕ ΜΠΑΤΡΙΩΤΗ!
Πολύ ηττοπαθής είσαι Πουπουλινα. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι η Ελλάδα θα έχανε έναν πόλεμο με την Τουρκία; Το ακριβώς αντίθετο δείχνουν οι δυνάμεις των δύο χωρών.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
1645987389205.png
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,794 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ωστοσο εγω μένω στο οτι σκοτωσαν Έλληνες και θα ηταν ευλογο να δειξουμε ολοι την υποστηριξη μας σε αυτο αλλα εντάξει κάποιοι ειναι παρτάκηδες και δεν θα το κάνουν έτσι κ αλλιως δεν με ξαφνιάζει.
63 θάνατοι σήμερα εσωτερικά +10 εξωτερικά στην Ουκρανία =73 θάνατοι Ελλήνων λόγω πολιτικών πράξεων .......για αυτούς τους 63 θα δείξεις υποστήριξη ή θα γίνεις και εσύ παρτακιας όπως οι υπόλοιποι? :P

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες και συμφωνώ. Προφανώς δεν θέλω πόλεμο, όμως από την στιγμή που έστειλε όλη η Ευρώπη βοήθεια έπρεπε αναγκαστικά και εμείς. Εύχομαι να τελειώσει όλο αυτό εδώ και να μην έχουμε ανθρώπινες απώλειες.

Διαχρονικά η Αμερική και η Βρετανία ήταν δίπλα μας πάρα τις μαλακιες που κάνουν κατά καιρούς. Μην ξεχνάμε ότι η Βρετανία και οι ΗΠΑ μας απελευθερωσαν από τους Γερμανούς το 1945.
Δεν μας απελευθερωσαν ακριβως με την εννοια του ορου οπως εγινε πχ στην Γαλλια απο τους Αμερικανους - Αγγλους ή στην Ανατολικη Ευρωπη απο τους σοβιετικους.. Αποχωρησαν μονοι τους απο την Ελλαδα διοτι το 44 ξεκινουσε το D-day και οι σοβιετικοι φτανανε σιγα - σιγα προς το βερολινο. Τελος παντων ελπιζω να ληξει γρηγορα αυτο και ανωδυνα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Οσο κάποιοι γουστάρουν να πολεμήσουν από εδώ μέσα όπως λένε , κάποιοι άλλοι θα βγάλουν της τανας το κάγκελο το χρήμα

Υπό το δόγμα Μπρεζίνσκι (σύμβούλου Εθνικής Ασφαλείας ΟΛΩΝ των προέδρων των ΗΠΑ ...εκτός Τραμπ), πίεζαν για επέκταση του ΝΑΤΟ ανατολικά. Για να έχουμε πίεση, θερμά επεισόδια και τελικά την αναζωπύρωση των εξοπλιστικών προγραμμάτων ......

100δις απ' την Γερμανία & 1 τρις απ' το ΝΑΤΟ


ΥΓ:Αυτά είναι ,@Volkswagen Fan αρχίζει και μου αρέσει ο καπιταλισμός αρκεί να βρω τρόπο να τρώω και εγώ απ' την πίτσα τους :P
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,794 μηνύματα.
Οι Αμερικανοί και οι Βρετανοί πως μας απελευθέρωσαν το '45;

Καταρχάς η Ελλάδα απελευθερώθηκε τον Οκτώβρη του 1944 με την αποχώρηση των Γερμανικών δυνάμεων λόγω πίεσης από το Ανατολικό Μέτωπο.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ πάντως διάβαζα τώρα ότι έχει περικυκλωθεί το Κίεβο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top