Ρόδος: Εξοργιστικό βίντεο με σερβιτόρο που πάει παραγγελία περπατώντας στη θάλασσα

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,960 μηνύματα.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Η φάση μου θυμίζει την υπόθεση με το νάνο στη στη Γαλλία που έφτασε μέχρι τον ΟΗΕ. Σε ένα τσίρκο είχαν προσλάβει ένα νάνο με σκοπό να τον εκσφενδονίζουν από ένα τόξο για το θέαμα. Κάποια στιγμή επενέβησαν οι αρμόδιοι, ο νάνος ωστόσο ήθελε να συνεχίσει τη δουλειά γιατί ήταν καλά τα λεφτά και δεν τον ενοχλούσε ηθικά. Εν τέλει η υπόθεση έφτασε στην Επιτροπή του ΟΗΕ για τα ανθρώπινα δικαιώματα, η οποία αποφάνθηκε ότι, ανεξάρτητα από την υποκειμενική γνώμη του νάνου, η συγκεκριμένη πρακτική θίγει την ανθρώπινη αξιοπρέπεια, η προστασία της οποίας δεν εξαρτάται από τις υποκειμενικές γνώμες του καθενός, και άρα σωστά του απαγορεύθηκε να ασκεί τη συγκεκριμένη «εργασία».
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

Η χρυσή πληροφορία:
Ο σατράπης ιδιοκτήτης διαχειρίζονταν το κυλικείο της Βουλής επί ΣΥΡΙΖΑ από το 2016 έως το 2019.

Θα ήταν κακεντρέχεια να πούμε το ότι για να κερδίσει τον διαγωνισμό είχε δυνατές γνωριμίες στο κόμμα
Ή ότι είναι άλλος ένας αριστερός με δεξιές τσέπες.

Η φάση μου θυμίζει την υπόθεση με το νάνο στη στη Γαλλία που έφτασε μέχρι τον ΟΗΕ. Σε ένα τσίρκο είχαν προσλάβει ένα νάνο με σκοπό να τον εκσφενδονίζουν από ένα τόξο για το θέαμα. Κάποια στιγμή επενέβησαν οι αρμόδιοι, ο νάνος ωστόσο ήθελε να συνεχίσει τη δουλειά γιατί ήταν καλά τα λεφτά και δεν τον ενοχλούσε ηθικά. Εν τέλει η υπόθεση έφτασε στην Επιτροπή του ΟΗΕ για τα ανθρώπινα δικαιώματα, η οποία αποφάνθηκε ότι, ανεξάρτητα από την υποκειμενική γνώμη του νάνου, η συγκεκριμένη πρακτική θίγει την ανθρώπινη αξιοπρέπεια, η προστασία της οποίας δεν εξαρτάται από τις υποκειμενικές γνώμες του καθενός, και άρα σωστά του απαγορεύθηκε να ασκεί τη συγκεκριμένη «εργασία».
Αυτή η απόφαση μου φαίνεται υποκριτική όταν λειτουργούν νόμιμα πορνεία και strip club τα οποία επίσης θίγουν την ανθρώπινη αξιοπρέπεια (βάση της δικής μου ηθικής)

Και στην τελική η επικρατούσα ηθική βάση της οποίας καθορίζουμε τι είναι αξιοπρεπής και τι οχι είναι κάτι μεταβαλλόμενο και υποκειμενικό.

Ίσως με τον νάνο το σκεπτικό της απόφασης ήταν ότι έβαζε την ζωή του σε κίνδυνο , αλλά με τον σερβιτόρο δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Αυτή η απόφαση μου φαίνεται υποκριτική όταν λειτουργούν νόμιμα πορνεία και strip club τα οποία επίσης θίγουν την ανθρώπινη αξιοπρέπεια (βάση της δικής μου ηθικής)

Το να λειτουργει νομιμα ενα πορνειο, εκτος των αλλων, εξασφαλιζει οτι τηρουνται καποιοι υγειονομικοι κανονες, που αποσκοπουν στην προστασια απο STD's, την προστασια του εργαζομενου απο καθε λογης νταβαδες κλπ.

Το να απαγορευες τα μπουρδελα λοιπον, στον σημερινο τουλαχιστον κοσμο, θα ειχε το ιδιο αποτελεσμα με το να απαγορευσεις λ.χ. τις αμβλωσεις (εαν η ηθικη σου στο επεβαλε), ή κατι που ειναι ηδη απαγορευμενο, οπως τα ναρκωτικα.

Ποιος να το φανταζοταν οτι ο κοσμος θα συνεχιζε να τα κανει, ακομη και παιρνοντας το ρισκο της παρανομιας.

Φυσικα με τους "εμπορους" να θυσαυριζουν, τους "πελατες" να διατρεχουν αυξημενους κινδυνους και,

τελος, "ελεγκτες", να τα τσεπωνουν και να πουλανε προστασια ;P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η χρυσή πληροφορία:
Ο σατράπης ιδιοκτήτης διαχειρίζονταν το κυλικείο της Βουλής επί ΣΥΡΙΖΑ από το 2016 έως το 2019.

Θα ήταν κακεντρέχεια να πούμε το ότι για να κερδίσει τον διαγωνισμό είχε δυνατές γνωριμίες στο κόμμα
Ή ότι είναι άλλος ένας αριστερός με δεξιές τσέπες.
Πηγη;

Κατι που μαλλον αγνοεις, ειναι το παρακατω:

Συνταγμα της Ελλαδος, αρθρο 29.

3. Απαγορεύονται απολύτως οι οποιασδήποτε μορφής εκδηλώσεις υπέρ ή κατά πολιτικού κόμματος στους δικαστικούς λειτουργούς και σε όσους υπηρετούν στις ένοπλες δυνάμεις και στα σώματα ασφαλείας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,846 μηνύματα.
Ευχαριστώ αλλά δε θέλω να διαλύσω τη μέση και τα γόνατα μου σε σεζον.
Ένας δίσκος με φρούτα που λογικά ζυγίζουν 2κγ σου κάνουν κακό ? :lol:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα το είπε ο Άδωνις. Θα αρχίσουν έλεγχοι. Τι, δεν το πιστεύεις;
Όχι
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,070 μηνύματα.
Η φάση μου θυμίζει την υπόθεση με το νάνο στη στη Γαλλία που έφτασε μέχρι τον ΟΗΕ. Σε ένα τσίρκο είχαν προσλάβει ένα νάνο με σκοπό να τον εκσφενδονίζουν από ένα τόξο για το θέαμα. Κάποια στιγμή επενέβησαν οι αρμόδιοι, ο νάνος ωστόσο ήθελε να συνεχίσει τη δουλειά γιατί ήταν καλά τα λεφτά και δεν τον ενοχλούσε ηθικά. Εν τέλει η υπόθεση έφτασε στην Επιτροπή του ΟΗΕ για τα ανθρώπινα δικαιώματα, η οποία αποφάνθηκε ότι, ανεξάρτητα από την υποκειμενική γνώμη του νάνου, η συγκεκριμένη πρακτική θίγει την ανθρώπινη αξιοπρέπεια, η προστασία της οποίας δεν εξαρτάται από τις υποκειμενικές γνώμες του καθενός, και άρα σωστά του απαγορεύθηκε να ασκεί τη συγκεκριμένη «εργασία».
Αυτή η απόφαση μου φαίνεται υποκριτική όταν λειτουργούν νόμιμα πορνεία και strip club τα οποία επίσης θίγουν την ανθρώπινη αξιοπρέπεια (βάση της δικής μου ηθικής)

Και στην τελική η επικρατούσα ηθική βάση της οποίας καθορίζουμε τι είναι αξιοπρεπής και τι οχι είναι κάτι μεταβαλλόμενο και υποκειμενικό.

Ίσως με τον νάνο το σκεπτικό της απόφασης ήταν ότι έβαζε την ζωή του σε κίνδυνο , αλλά με τον σερβιτόρο δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.
Το να λειτουργει νομιμα ενα πορνειο, εκτος των αλλων, εξασφαλιζει οτι τηρουνται καποιοι υγειονομικοι κανονες, που αποσκοπουν στην προστασια απο STD's, την προστασια του εργαζομενου απο καθε λογης νταβαδες κλπ.
Το να απαγορευες τα μπουρδελα λοιπον, στον σημερινο τουλαχιστον κοσμο, θα ειχε το ιδιο αποτελεσμα με το να απαγορευσεις λ.χ. τις αμβλωσεις (εαν η ηθικη σου στο επεβαλε), ή κατι που ειναι ηδη απαγορευμενο, οπως τα ναρκωτικα.
Φυσικα με τους "εμπορους" να θυσαυριζουν, τους "πελατες" να διατρεχουν αυξημενους κινδυνους και,
τελος, "ελεγκτες", να τα τσεπωνουν και να πουλανε προστασια ;P
σ΄αυτά τα 3 ποστ βρίσκεται ένας μεγαλος προβληματισμός μου, που έχω εδώ και χρόνια.
Τι θα πει <<αξιοπρέπεια>> στη δουλειά και πόσες υποχωρήσεις πρέπει να κάνουμε. Γιατί όλοι μας έχουμε κάνει μεγάλες υποχωρήσεις, έχουμε κάνει τα ...στραβά μάτια, εχουμε ταλαιπωρηθεί και κάναμε πως ...δεν ακούσαμε στη δουλειά μας, προκειμένου να μην έχουμε μεγάλα προβλήματα.
Κατά τη γνώμη μου: Σωστά το δικαστήριο έκοψε την επικίνδυνη δουλειά, οχι για αξιοπρέπεια, αλλά για επικινδυνότητα. Άλλωστε και οι ηθοποιοί και οι κλοουν, μπορεί να κάνουν <ηλιθιότητες>.
Η πορνεία είναι κατά τη γνώμη μου, ο πιο μεγάλος εξευτελισμός της ανθρώπινης αξιοπρέπειας. Παίρνω χρήματα, για να επιτρέψω να μπει κάποιος στο κορμί μου! Εντάξει, μπαίνουν στη ζωή μας, στη συμπεριφορά μας, αλλά όχι και στο σώμα μας! Πού βρίσκεται τελικά το όριο, του πόσο μπορεί κάποιος να δώσει χαρτιά (χρημα) και να καταπατήσει αξίες ή και το σώμα μας;
Στην Ελλάδα είναι νόμιμη η πορνεία; Θα γίνεται πάντα,όπως λέει ο Ryuzaki, αλλά τι θα πρέπει να κάνει ένα κράτος που σέβεται τους πολίτες; Δεν ξέρω, ειλικρινά.

Και ας το πάω λίγο παραπέρα: Ας πάρουμε απαγγέλματα <ανώδυνα>: πχ εκπαιδευτικός: Πόσο μπουλινγκ και προσβολές, μπορεί να ανεχθεί ένας δάσκαλος, χάρη της εργασίας του; Άσε, που κι αυτός έχει σωματικούς κινδύνους.
Και πολλά άλλα επαγγέλματα : οικοδόμοι, καθαριστές, γηροκόμοι, μεταφορείς, και πόσοι άλλοι....
Αυτά όλα τα σκέφτομαι εδώ και χρόνια
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,960 μηνύματα.

Τζαμπα του έγινε cancel
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,225 μηνύματα.
Την ανεβάζω για όσους -για κάποια χρήματα παραπάνω- μπορούν να κάνουν πολλά πράγματα. Καλό είναι να εμπλουτίζετε το λεξιλόγιό σας.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,377 μηνύματα.
Ηρεμία. Ο ιδιοκτήτης είχε διασυνδέσεις με την τοπική διοίκηση και μπορεί και με ακόμα πιο ισχυρούς παράγοντες. Επίσης πολλοί τέτοιοι ιδιοκτήτες έχουν διασυνδέσεις και με την νύκτα.

Οπότε όσοι λέτε για αξιοπρέπεια και για ξεπούλημα του νεαρού θα ήθελα πολύ να δω τι θα κάνατε αν σας έρχονταν 4-5 φουσκωτοί/ντουλάπες σας χάιδευαν τα μαλλάκια και σας έλεγαν "ήρεμα παλληκάρι μου, δεν χρειάζεται να το κάνουμε μεγάλο θέμα, έτσι δεν είναι λεβεντακο μου; Να σε χαρεί και η μάννα σου λίγο ακόμα". Δεν είναι ο κόσμος αθώος. Δεν λειτουργούν όλα όπως τα νομίζουμε. Να είστε καχύποπτοι για τα πάντα.

Υπάρχει και το τι νούμερο τσιμέντο φοράς πάντα.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,070 μηνύματα.
Ηρεμία. Ο ιδιοκτήτης είχε διασυνδέσεις με την τοπική διοίκηση και μπορεί και με ακόμα πιο ισχυρούς παράγοντες. Επίσης πολλοί τέτοιοι ιδιοκτήτες έχουν διασυνδέσεις και με την νύκτα.

Οπότε όσοι λέτε για αξιοπρέπεια και για ξεπούλημα του νεαρού θα ήθελα πολύ να δω τι θα κάνατε αν σας έρχονταν 4-5 φουσκωτοί/ντουλάπες σας χάιδευαν τα μαλλάκια και σας έλεγαν "ήρεμα παλληκάρι μου, δεν χρειάζεται να το κάνουμε μεγάλο θέμα, έτσι δεν είναι λεβεντακο μου; Να σε χαρεί και η μάννα σου λίγο ακόμα". Δεν είναι ο κόσμος αθώος. Δεν λειτουργούν όλα όπως τα νομίζουμε. Να είστε καχύποπτοι για τα πάντα.

Υπάρχει και το τι νούμερο τσιμέντο φοράς πάντα.
εσύ το πας αλλού.
Λες το παληκάρι να φοβόταν να παραιτηθεί;
Αυτά τα κυκλώματα έχουν με τους ιδιοκτήτες νταραβέρια, όχι με τα παιδιά. Εντάξει, βλέπουν κι αυτοί, ακούν, αλλά δεν τους αφορά, δεν ασχολούνται
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,846 μηνύματα.
Το παλικάρι έβγαζε 200 ευρώ (ίσως Κία παραπάνω από προσωπική εμπειρία) + το μεροκάματο........αντί για καλό μόνο κακό έγινε .

Άμα ήθελε να παραιτηθεί,απλά θα έφευγε
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Αυτή η απόφαση μου φαίνεται υποκριτική όταν λειτουργούν νόμιμα πορνεία και strip club τα οποία επίσης θίγουν την ανθρώπινη αξιοπρέπεια (βάση της δικής μου ηθικής)

Και στην τελική η επικρατούσα ηθική βάση της οποίας καθορίζουμε τι είναι αξιοπρεπής και τι οχι είναι κάτι μεταβαλλόμενο και υποκειμενικό.

Ίσως με τον νάνο το σκεπτικό της απόφασης ήταν ότι έβαζε την ζωή του σε κίνδυνο , αλλά με τον σερβιτόρο δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

Στη Γαλλία ό,τι έχει σχέση με την πορνεία είναι παράνομο, από την απλή αγορά υπηρεσίας μέχρι τη λειτουργία πορνείου. Η Ελλάδα έχει μία από τις πιο ελαστικές πολιτικές παγκοσμίως ως προς την πορνεία.

Συμφωνώ πάντως ότι δεν είναι εύκολο θέμα, ούτε προφανής η απάντηση. Ουσιαστικά έχουμε σύγκρουση αυτονομίας και αξιοπρέπειας, η οποία προσδιορίζεται και ετερόνομα. Δηλαδή μια κανονιστική ενδοσυστημική αντίφαση, εφόσον και οι δύο αξίες είναι θεμελιώδεις, και εν προκειμένω αντιθετικές.

Γιατί μας ξενίζει τόσο που ένας άνθρωπος οριακά κολυμπάει για να φέρει το φαγητό στους αραχτούς και ζάπλουτους πελάτες; Μάλλον επειδή μας θυμίζει μια κατάσταση δουλείας. Ωστόσο, συστατικό στοιχείο της δουλείας είναι όχι η φύση της εργασίας, αλλά ακριβώς η άρση της αυτονομίας επιλογής, η οποία αυτονομία υπάρχει εδώ. Η τυχόν απαγόρευση λοιπόν της συγκεκριμένης εργασίας θα ήταν ένα καθαρά πατερναλιστικό μέτρο, που πηγαίνει ενάντια στις φιλελεύθερες αξίες. Έτσι σκέφτονται ο σερβιτόρος και ο εργοδότης.

Από την άλλη, αυτό που παραβλέπουν οι ακραία φιλελεύθεροι είναι ότι δεν υπάρχει πραγματική, ή μάλλον ολική, αυτονομία της βούλησης μέσα σε μια δικαιοκρατική κοινωνία. Αν εγώ σκοτώσω κάποιον, επειδή με παρακαλάει να το κάνω, δεν μπορώ να πω ότι είναι δικαίωμα δικό του και δικό μου βάσει της αυτονομίας της βούλησης του καθενός μας. Κάθε κοινωνία καταστρώνεται πάνω σε ορισμένες ταυτοτικές φαντασιακές αξίες, που ασφαλώς είναι ετερόνομες, εφόσον τις βρίσκουμε έτοιμες όταν γεννιόμαστε, και άρα προσπαθούν να ελέγξουν τη συμπεριφορά μας πατερναλιστικά. Και αυτό, συνειδητά ή υποσυνείδητα, το αποδεχόμαστε όλοι.

Εν τέλει, καμία απάντηση δεν είναι κανονιστικά ικανοποιητική. Μπορεί να βρίσκουμε το συγκεκριμένο θέαμα απεχθές και ηθικά καταδικαστέο, αλλά όταν είναι να εμπλέξεις τη νομική στάση που πρέπει να ακολουθήσουμε, μπαίνουν στην εξίσωση πολλοί και δύσκολοι παράγοντες. Ο προβληματισμός δεν μπορεί να εξαντληθεί ούτε στο «το επέλεξα αυτόνομα και είναι δικαίωμά μου», ούτε, από την άλλη πλευρά, στο «το βρίσκω εξευτελιστικό». Πρέπει να εξηγηθεί γιατί αυτή η εργασία θίγει σε τέτοιο βαθμό τις θεμελιώδεις αξίες τις κοινωνίας, ώστε να τη φέρνει σε τέτοια ταυτοτική αντίφαση, που να καταρρέει η κοινωνικοηθική βάση πάνω στην οποία στηρίζεται η επιβολή των νόμων της.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.

Τζαμπα του έγινε cancel
Μόνο εγώ τόλμησα να το πω και πέσατε να με φάτε...
Τα 3.000 ευρώ το μήνα προφανώς είναι χωρίς τα πουρμπουάρ.

...
Βέβαια είναι πολύ κιτς το θέαμα. Αυτό είναι το μόνο μεμπτό και προέρχεται κυρίως από την συμπεριφορά των πελατών.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,846 μηνύματα.
Μόνο εγώ τόλμησα να το πω και πέσατε να με φάτε...
Τα 3.000 ευρώ το μήνα προφανώς είναι χωρίς τα πουρμπουάρ.

...
Βέβαια είναι πολύ κιτς το θέαμα. Αυτό είναι το μόνο μεμπτό και προέρχεται κυρίως από την συμπεριφορά των πελατών.
Ο τύπος ζει και βασιλεύει......ελπίζω να μην του την χαλάσαμε για να δείξουμε ότι φταίει η ΝΔ



Ας κάνουν ελέγχους σε ξενοδοχεία που δεν εφαρμόζουν συμβάσεις
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.
Καλά είναι τα 3 χιλιάδες ευρώ τον μήνα. Δε νομίζω να αλλάξει δουλειά. Πόσο βγάζει την σεζόν τελικά;
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.
Και για το ότι πρέπει - βάσει Συντάγματος - να διατηρείται απόσταση ≈ 5 μέτρων από την τελευταία σειρά στις ξαπλώστρες μέχρι τη θάλασσα....ούτε κουβέντα...

Κι εδώ (όπως και αλλού...) τις ξαπλώστρες δεν τις γλύφει απλά το κύμα, κοντεύει να τις καταπιεί...

Έχουν ν΄ ασχοληθούν με πολύ σοβαρά θέματα...οι αρμόδιοι αν το θελήσουν. Αλλά θα το θελήσουν ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.
Όσο πιο μακριά είναι οι ξαπλώστρες η μία από την άλλη, τόσο μεγαλύτερη κούραση για το γκαρσόν λόγω διανυομενης αποστασης :)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.
Συγνώμη για την... πεζοτητα μου αλλά δε θέλω να κουράζω τα γκαρσόν :redface:
Ούτε κι εγώ...Γι΄ αυτό, ακριβώς, λέω ότι αν δεν ήταν εκεί οι ξαπλώστρες δε θα χρειαζόταν καν να κολυμπήσει ως εκεί...

Πόσο πιο απλά να το πω ;

Εσύ μιλάς για την απόσταση από ξαπλώστρα σε ξαπλώστρα...εγώ μιλώ για την απόσταση ξαπλώστρας - θάλασσας...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top