Ρόδος: Εξοργιστικό βίντεο με σερβιτόρο που πάει παραγγελία περπατώντας στη θάλασσα

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.
Ούτε κι εγώ...Γι΄ αυτό, ακριβώς, λέω ότι αν δεν ήταν εκεί οι ξαπλώστρες δε θα χρειαζόταν καν να κολυμπήσει ως εκεί...

Πόσο πιο απλά να το πω ;

Εσύ μιλάς για την απόσταση από ξαπλώστρα σε ξαπλώστρα...εγώ μιλώ για την απόσταση ξαπλώστρας - θάλασσας...
Ναι αλλά αυτός έχει τα τυχερά του μανδάμ. Με δύο σεζόν αγοράζει σπιταρονα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,960 μηνύματα.
Είναι απλά τα πράγματα. Αν θέλει ο εργαζόμενος να είναι σκλάβος δεν μπορεί να κάνει τίποτα το κράτος γιατί πάντα υπάρχουν παραθυράκια. Η εργασιακή νομοθεσία έχει νόημα μόνο αν ο εργαζόμενος θέλει να εκδικηθεί έναν εργοδότη.

Win2Win συμφωνία με χαμένο το κράτος. Βασικός μισθός και τα υπόλοιπα λένε ότι είναι φιλοδωρήματα και το κράτος δεν κάνει τίποτα γιατί αν κάνει θα υπάρχει πολιτικό κόστος.

Θυμάμαι παλιά που έλεγα ότι οι οριζόντιοι μισθού στο δημόσιο πρέπει να σταματήσουν οι ιατροί και οι εκπαιδευτικοί του δημοσίου στα νησιά πρέπει να παίρνουν 6000 ευρώ το μήνα για να μείνουν και τα νομίζατε πολλά. Τελικά μικρό ποσό είχα πει.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.
Ναι αλλά αυτός έχει τα τυχερά του μανδάμ
Για την ταμπακιέρα...κουβέντα δε λες. Αλλού το πήγες...

Σαφώς έχει και τα τυχερά του. Σαφώς και είναι...πολλά τα λεφτά, Άρη. Αλλά αυτό τί σημαίνει ; Ότι πρέπει να γίνουμε δουλικά στον καθένα που έχει να πληρώνει, γιατί έχουμε ανάγκη ;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.
Για την ταμπακιέρα...κουβέντα δε λες. Αλλού το πήγες...

Σαφώς έχει και τα τυχερά του. Σαφώς και είναι...πολλά τα λεφτά, Άρη. Αλλά αυτό τί σημαίνει ; Ότι πρέπει να γίνουμε δουλικά στον καθένα που έχει να πληρώνει, γιατί έχουμε ανάγκη ;
Κανένας δεν τον ανάγκασε. Μάλλον το χάρηκε. Τους πελάτες να κατακρίνεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,846 μηνύματα.
Καλά είναι τα 3 χιλιάδες ευρώ τον μήνα. Δε νομίζω να αλλάξει δουλειά. Πόσο βγάζει την σεζόν τελικά;
Όσα βγάζει ένας σερβιτόρος όταν είχαμε 7-8 μήνες σεζόν ,αυτός τα βγάζει σε 2-3 μήνες μόνο απ' το μισθο .Αν βάλεις και τα πουπουαρ, σε ένα μήνα βγάζει όσα θα έβγαζε ο πρώτος
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.
Κανένας δεν τον ανάγκασε. Μάλλον το χάρηκε. Τους πελάτες να κατακρίνεις.
Δεν κατέκρινα το παλικάρι...σε καμιά περίπτωση. Πού το είδες αυτό γραμμένο ; Τις επιχειρήσεις, τέτοιου είδους, και τους πελάτες, τέτοιου είδους, κατέκρινα...

Αααααααααα...άλλα γράφονται κι άλλα διαβάζετε ;;;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.
Δεν κατέκρινα το παλικάρι...σε καμιά περίπτωση. Πού το είδες αυτό γραμμένο ; Τις επιχειρήσεις, τέτοιους είδους και τους πελάτες τέτοιου είδους κατέκρινα...

Αααααααααα...άλλα γράφονται, άλλα διαβάζετε εσείς εδώ μέσα ;;;
Αποκλειστικά υπεύθυνοι είναι οι πελάτες για την κιτσαρια. Η επιχείρηση έχει ελεγχθεί και δεν έχει πρόβλημα απ' ο,τι διαβάσαμε.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.
Αποκλειστικά υπεύθυνοι είναι οι πελάτες για την κιτσαρια. Η επιχείρηση έχει ελεγχθεί και δεν έχει πρόβλημα απ' ο,τι διαβάσαμε.
Καλά τώρα...εντάξει, ησυχάσαμε !!! Δεν επιτρέπεται στις επιχειρήσεις να οικειοποιούνται τη θάλασσα...Το ότι κάτι τέτοιο "περνάει" δε σημαίνει ότι είναι και νόμιμο...

Ακόμα και στον αιγιαλό υπάρχουν προϋποθέσεις...

Άκου...έχει ελεγχθεί !!! Ναι, οκ, εντάξει...τώρα ηρεμήσαμε...
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,052 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.
Καλά τώρα...εντάξει, ησυχάσαμε !!! Δεν επιτρέπεται στις επιχειρήσεις να οικειοποιούνται τη θάλασσα...Το ότι κάτι τέτοιο "περνάει" δε σημαίνει ότι είναι και νόμιμο...

Ακόμα και στον αιγιαλό υπάρχουν προϋποθέσεις...

Άκου...έχει ελεγχθεί !!! Ναι, οκ, εντάξει...τώρα ηρεμήσαμε...
Συγνώμη που γεμίζουν οι παραλίες και δε βρίσκουν χώρο οι πελάτες...
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.
Συγνώμη που γεμίζουν οι παραλίες και δε βρίσκουν χώρο οι πελάτες...
Συγγνώμη...τί λες ; Τί ακριβώς λες ;;;

Τα γυρίζεις τα πράγματα...κατά πώς (σε) συμφέρει, μάλλον...

Δηλαδή επειδή γεμίζουν οι παραλίες...οι επιχειρήσεις θα μπορούν να γεμίσουν τη θάλασσα με ξαπλώστρες ; Συγγνώμη...ακούς τί λες ; Μόνο σ΄ εμένα φαίνεται παράλογο κάτι τέτοιο ;

Οκ. Πάσο...Καλή συνέχεια...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.
Δηλαδή επειδή γεμίζουν οι παραλίες...οι επιχειρήσεις θα γεμίσουν τη θάλασσα με ξαπλώστρες ; Συγγνώμη...ακούς τί λες ; Μόνο σ΄ εμένα φαίνεται παράλογο κάτι τέτοιο ;

Οκ. Πάσο...Καλή συνέχεια...
Ε, τι να κάνουμε; Κάποιες μέρες υπάρχει αδιαχώρητο και οι τακτικοί πελάτες θέλουν οπωσδήποτε χώρο στο αγαπημένο τους μπιτς μπαρ... Ας βάλουν κι αυτοί νερό στο κρασί τους πχια!!!
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,227 μηνύματα.
Οκ. Πάσο...Καλή συνέχεια...
Αργά ή γρήγορα εκεί πάει πάντα, όταν μιλάς με χρήστες που δεν εκφράζουν την άποψή τους, παρά μόνο τη γραμμή του κόμματος που υποστηρίζουν.
Κι έχω πολλές φορές πως, δεν με πειράζει το τι πιστεύει ή τι κόμμα υποστηρίζει ένας συνομιλητής, αλλά όταν η μόνη του έννοια είναι να προπαγανδίσει, προσωπικά δεν μπαίνω καν σε σοβαρή συζήτηση.
Αυτά, σαν οδηγίες προς «ναυτιλομένους» :)
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.
Αργά ή γρήγορα εκεί πάει πάντα, όταν μιλάς με χρήστες που δεν εκφράζουν την άποψή τους, παρά μόνο τη γραμμή του κόμματος που υποστηρίζουν.
Κι έχω πολλές φορές πως, δεν με πειράζει το τι πιστεύει ή τι κόμμα υποστηρίζει ένας συνομιλητής, αλλά όταν η μόνη του έννοια είναι να προπαγανδίσει, προσωπικά δεν μπαίνω καν σε σοβαρή συζήτηση.
Αυτά, σαν οδηγίες προς «ναυτιλομένους» :)
Τί να πω ; Άργησα, αλλά αυτό καταλαβαίνω κι εγώ, εκ των υστέρων...

Κρίμα....Αρνούμαι να πιστέψω ότι υπάρχουν άνθρωποι που βάζουν το καλό του κόμματός τους (όποιο κι αν είναι αυτό...), πάνω απ΄ το γενικό καλό...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.
Το γενικό καλό είναι να τα τσεπωνουν τα γκαρσόν και να σταματήσουν τις κιτσοαπαιτήσεις οι πελάτες.

...
Πάντως κάποιοι εδώ έχουν χάσει εντελώς το χιούμορ τους ειλικρινά... Όλα τα κρίνουν με κομματικό γνώμονα. Εδώ που κολλάνε τα κόμματα θα ήθελα να ξερα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.
Αν εγώ σου ζητήσω...της Παναγιάς τα μάτια και εσύ μου τα φέρεις, εσύ θα φταις που μου τα έφερες ή εγώ που στα ζήτησα ; Ή θα φταίμε και οι δυο ;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.
Αν εγώ σου ζητήσω...της Παναγιάς τα μάτια και εσύ μου τα φέρεις, εσύ θα φταις που μου τα έφερες ή εγώ που στα ζήτησα ; Ή θα φταίμε και οι δυο ;
Ποιος του ζήτησε της Παναγιάς τα μάτια; Κάνα δυο τρία ποτάκια του ζήτησαν και ανταμοιφθηκε μάλλον για αυτό. Οι πελάτες όμως φταίνε εντελώς για όλη την κιτσαρια. Αυτός τι φταιει; Λεφτά βγάζει.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.
Ποιος του ζήτησε της Παναγιάς τα μάτια;
Στα τραγούδια δίπλα...τα πάμε καλύτερα. Εδώ σε "χάνω". Και σε θεωρώ και έξυπνο, όχι χαζό...

Όχι ποιός...του ζήτησε. Βγάλε το γκαρσόνι έξω απ΄ το παιχνίδι...Επίτηδες το κάνεις ; Πας τη συζήτηση, εσκεμμένα, αλλού ; Δε θέλω να σε αδικήσω, αλλά αρνούμαι να πιστέψω ότι δεν καταλαβαίνεις...

Μιλώ για τις επιχειρήσεις και τους πελάτες...

Έλα...έλα τώρα...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.
Στα τραγούδια δίπλα...τα πάμε καλύτερα. Εδώ σε "χάνω". Και σε θεωρώ και έξυπνο, όχι χαζό...

Όχι ποιός...του ζήτησε. Βγάλε το γκαρσόνι έξω απ΄ το παιχνίδι...Επίτηδες το κάνεις ; Πας τη συζήτηση, εσκεμμένα, αλλού ; Δε θέλω να σε αδικήσω, αλλά αρνούμαι να πιστέψω ότι δεν καταλαβαίνεις...

Μιλώ για τις επιχειρήσεις και τους πελάτες...

Έλα...έλα τώρα...
Οι επιχειρησεις δεν θα πουν όχι εύκολα σε καλούς πελάτες. Δε θέλουν να κλείσουν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top