Σεξοπολιτική

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,417 μηνύματα.

Shadowban

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Shadowban αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,417 μηνύματα.

Shadowban

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Shadowban αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,037 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,417 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω τα ποσοστά. Μπορείς να με διαφωτίσεις;
Βεβαίως.

85% για τους άντρες και 83% για τις γυναίκες. Πηγή εθνικό ινστιτουτο υγειας ηπα.

Και σε ρωτώ.

Εαν 85/83 στους 100 ανθρώπους, έχουν μια τάση εκατομμυρίων ετών, προς τον στοματικό έρωτα, όπου πρακτικα είναι ο ερεθισμός εκάστοτε μορίου ως όργανο με νευρικές απολήξεις, είναι εκφυλισμένοι, δηλαδή ηθικά εξαχρειωμένοι ή και ψυχικά αδύναμοι;
 

Shadowban

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Shadowban αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Βεβαίως.

85% για τους άντρες και 83% για τις γυναίκες. Πηγή εθνικό ινστιτουτο υγειας ηπα.

Και σε ρωτώ.

Εαν 85/83 στους 100 ανθρώπους, έχουν μια τάση εκατομμυρίων ετών, προς τον στοματικό έρωτα, όπου πρακτικα είναι ο ερεθισμός εκάστοτε μορίου ως όργανο με νευρικές απολήξεις, είναι εκφυλισμένοι, δηλαδή ηθικά εξαχρειωμένοι ή και ψυχικά αδύναμοι;
Γιατί σου φαίνεται περίεργο; Δεν ζεις στην εποχή της θεοποίησης της ηδονής;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,295 μηνύματα.
Τί έγινε, σε φόρουμ της αρχιεπισκοπής μπήκα; :popeanim:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,417 μηνύματα.
Γιατί σου φαίνεται περίεργο; Δεν ζεις στην εποχή της θεοποίησης της ηδονής;
Αγαπητέ μου φίλε,

Είμαι ο ορισμός του ηδονιστή. Θα μπορούσα να ερεθιστώ και να τελειώσω πάνω από ένα περιοδικό που θα δείχνει δυο ελάφια να γευματίζουν χορτάρι στην αφρικανική σαβάνα εν μέσω παρτούζας με τρεις καμηλοπάρδαλεις που τις έχει πιάσει κόψιμο από κατανάλωση χαλασμένου κοκορετσίου, και να μην αισθανθώ την παραμικρή ενοχή.

Έχω πολύ συγκεκριμένα αυστηρά όρια στο τι δεν επιθυμώ ή θεωρω ανεπίτρεπτο στο σεξ. Και είμαι μια χαρά συντηρητικός, ονειρεύομαι την ανάκτηση της Πόλης, και δεν συμμαζεύεται.

Και κάπου εδω απαντώ στο ερώτημα της Αύρας.

Το πράγμα της πολιτικής και της ιδεολογίας, δεν ξεκινάει από την σεξοπολιτική.

Είναι ήδη αργά αμα φτάσει στο σεξ.

Και εξηγώ:

Η ιδεολογική αγκύλωση, σχεδόν πάντοτε, δείχνει τα δόντια τις πριν καν την εδραίωση μιας απλής βασικής μορφής ερωτικής σχέσεως μεταξυ δυο ανθρώπων, πριν την οποιαδήποτε συνουσία.

Εαν ο φέρων την ιδεολογική αντίληψη, την έχει καταστήσει εν τη συλλογιστική του ως ισχυροτέρα και μη διακριτή από τον ερωτισμό και την υγιή ερερθιστική πρόκληση, τότε καθίσταται βέβαιο το ενδεχόμενο επιρροής της ιδεολογίας στις σεξουαλικές συνήθειες του ατόμου, αν αυτό επιτραπεί και ξεπεραστεί απο το άλλο άτομο στο πρωταρχικό στάδιο της σιωπηλής συμφωνίας που λέγεται σχέση.


Εαν ο φέρων την ιδεολογική αντίληψη, γνωρίζει να στεγανοποιεί και να απομονώνει τα πιστεύω του και να τηρεί μια ισορροπία μεταξύ ψυχής και σάρκας, ιδεολογίας και ηδονής χωρίς καν να την καθιστά -την ιδεολογία- ισχυροτέρα του ερωτισμού, τούτο καταλήγει σε συνουσίες ανεπηρέαστες απο οποιαδήποτε προυπάρχουσα ιδεολογία.

Συνεπώς, συμπεραίνουμε πως πραγματικός ψυχικός εκφυλισμός είναι η αποδυνάμωση της κατα συντηρητικήν έννοια ισορροπίας πνευματος και σαρκός (ο κατεξοχήν ορισμός του εκφυλισμου - η αποδυνάμωση και η εξαχρείωση) με την ως άλλον δαίμονα κατάληψη του νου υπό της ιδεολογικής αγκυλώσεως προς τερατώδην βρώση και εξολόθρευση της φυσικής τάσεως του ανθρώπου προς ερεθισμόν αλλήλων.


Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
 

Shadowban

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Shadowban αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Κι εσύ είσαι πολυ έξυπνος απ'οτι φαίνεται. Γεμάτος θεωρίες. Στην πράξη είναι το ζήτημα, η ψυχή με τα χρόνια αγκαλιάζει ή γέννα περισσότερες θεωρίες; Ο καθένας ξέρει. Μου θυμίζεις λίγο το υπόγειο του Ντοστογιευσκι.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,130 μηνύματα.
Τι θεματάρα είναι τούτη.

Ναι, αν μία τύπισσα γουστάρει πνιξίματα και μπάτσες στο λώκο πάνω στο σεχ είναι επειδή καταβάθος γουστάρει πατριαρχία.
Επίσης αν της αρέσουν τα αυγά και το μπείκον, γουστάρει βασίλισσα Ελισάβετ (μεγάλη η χάρη της).

Sexopolitics 101.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,417 μηνύματα.
Κι εσύ είσαι πολυ έξυπνος απ'οτι φαίνεται. Γεμάτος θεωρίες. Στην πράξη είναι το ζήτημα, η ψυχή με τα χρόνια αγκαλιάζει ή γέννα περισσότερες θεωρίες; Ο καθένας ξέρει. Μου θυμίζεις λίγο το υπόγειο του Ντοστογιευσκι.
Ανιχνεύω έναν θυμηδικό ρόγχο, μια υφέρπουσα σκωπτικότητα κεκαλυμμένη υπό την μορφήν κοπλιμέντου και ελπίζω να μην είναι απο την απώλεια της ψυχραιμίας σας.


Σε κάθε περίπτωση, έχετε εσείς την άποψή σας, και έχω εγω την δική μου. Και ουσιωδώς εγω έχω να πω κάτι όταν μιλάω. Για εσας δεν ξερω.

Σας ευχαριστώ για την θαυμάσια κουβέντα μας. Το διασκέδασα τα μαλλα (με μενα, μόνον).
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,393 μηνύματα.
Γιατί σου φαίνεται περίεργο; Δεν ζεις στην εποχή της θεοποίησης της ηδονής;
Φίλε , κατανοώ το οτι έχεις τους δικούς σου κανόνες σε αυτό το θέμα , αλλά όπως είπε ο Valder , όταν έχεις ένα τόσο μεγάλο ποσοστό ανθρώπων που το θεωρούν τελείως νορμάλ , δεν ξέρω...δεν είναι κακό να κάτσεις 5 λεπτά και να σκεφτείς οτι ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζω . Θα είναι πολύ πιο παραγωγικό για εσένα απο το να λες ψυχικά εκφυλισμένους ανθρώπους που δεν σου έχουν κάνει τίποτα ή επειδή αναζητούν την ηδονή ( ειλικρινά που το κακό σε αυτό ; ) .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,417 μηνύματα.
Φίλε , κατανοώ το οτι έχεις τους δικούς σου κανόνες σε αυτό το θέμα , αλλά όπως είπε ο Valder , όταν έχεις ένα τόσο μεγάλο ποσοστό ανθρώπων που το θεωρούν τελείως νορμάλ , δεν ξέρω...δεν είναι κακό να κάτσεις 5 λεπτά και να σκεφτείς ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζω , απο το να τους λες ψυχικά εκφυλισμένους...
Μην εστιάζεις μόνο στο νούμερο που έδωσα. Εστίασε και σε άλλα που ανέφερα εμμέσως πλην σαφώς.

Η σκοπιμότητα της ερωτικής πράξης, η ανταπόκρισή της σε βιολογικώς επεξηγούμενη αιτιολογία, η εδραίωσή της σε βάθος χρόνου και σε μέγεθος πληθυσμού φυσικά, όπως επίσης το βασικότερο η μη αποκλειστική ύπαρξή της ώς μοναδικό μέσο ερεθισμού, πχ. Άλλο να πεις στην κοπέλα σου "φέρε και τη μάνα σου να κάνουμε παρτούζα, με καυλώνει να το ζήσω μια φορά", κι άλλο το να της πεις "καυλώνω μονο αν παίρνω και τη μάνα σου μαζί με σένα".

Υπάρχουν λεπτεπίλεπτες έννοιες στον ερωτισμό, που μόνο ένα εκλεπτυσμένο και εξευγενισμένο πλάσμα όπως εγω φερ ειπείν θα μπορούσε να τις αντιληφθεί. Δεν βδελύττομαι τον νεαρό, θα κατανοήσει εν καιρώ την ομορφιά του BDSM.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,741 μηνύματα.
Και για ποιο λόγο μια πρακτική που με κοινή συναίνεση και διακαή πόθο προσφέρει μέγιστη απόλαυση εκατέρωθεν να θεωρηθεί εκφυλισμός και ψυχικός μάλιστα; εκτός και να αν κάποιος είναι οπαδός της
" Λογοκριμενης" σεξουαλικής έκφρασης που κανονικοποιεί και αποδέχεται μόνο την "ιεραποστολικήν μεθοδον "αρμόζουσα σε
" Ηθικά " Όντα . Η ψυχή για μένα εκφυλίζεται σταδιακά, όταν το σώμα περιφέρεται σαν άδειο σακί από σαρκιο σε σαρκιο εμμονικα χωρίς ίχνος αισθήματος ( οι αριθμοί και οι πρακτικές με αφήνουν αδιάφορη)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
Ο ψυχικά υγιής άντρας, ο οποίος έχει την δυνατότητα να γαμησει και να δείρει, αλλά δεν την ασκεί πάρα μόνο όταν κριθεί αναγκαίο.
:alljumpy:
Ολα οσα εγραψες παραπανω το μονο που καταδεικνυουν ειναι η στρεβλωμενη σου εικονα για τις γυναικες και τους αντρες που προκυπτουν μαλλον απο αισθημα κατωτεροτητας απεναντι στις γυναικες.
Να το κοιταξεις.
Επισης να σου θυμησω οτι εχουμε 2023 και οχι μεσαιωνα.Νομιζω... οφειλεις στον εαυτο σου πρωτα να το αποδεχτεις.:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Shadowban

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Shadowban αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Μην εστιάζεις μόνο στο νούμερο που έδωσα. Εστίασε και σε άλλα που ανέφερα εμμέσως πλην σαφώς.

Η σκοπιμότητα της ερωτικής πράξης, η ανταπόκρισή της σε βιολογικώς επεξηγούμενη αιτιολογία, η εδραίωσή της σε βάθος χρόνου και σε μέγεθος πληθυσμού φυσικά, όπως επίσης το βασικότερο η μη αποκλειστική ύπαρξή της ώς μοναδικό μέσο ερεθισμού, πχ. Άλλο να πεις στην κοπέλα σου "φέρε και τη μάνα σου να κάνουμε παρτούζα, με καυλώνει να το ζήσω μια φορά", κι άλλο το να της πεις "καυλώνω μονο αν παίρνω και τη μάνα σου μαζί με σένα".

Υπάρχουν λεπτεπίλεπτες έννοιες στον ερωτισμό, που μόνο ένα εκλεπτυσμένο και εξευγενισμένο πλάσμα όπως εγω φερ ειπείν θα μπορούσε να τις αντιληφθεί. Δεν βδελύττομαι τον νεαρό, θα κατανοήσει εν καιρώ την ομορφιά του BDSM.

Αυτά είναι απλά είναι τα συμπτώματα του εθισμού, δηλαδή της δαιμονικής κυριαρχίας επί της ψυχής. Μια καθαρή ψυχή δεν έχει ανάγκη αυτού του επιπέδου τις απολαύσεις διότι καλύπτεται από τις πιο απλές μορφές. Ένα απλό φαγητό, ένα φιλί, μια αγκαλιά, μια απλή σεξουαλική επαφή, το χαμόγελο του παιδιού σου κ.ο.κ. Την έχουν καλύψει ήδη αυτά και δεν επιζητεί το εξεζητημένο.

Ο δρόμος της απόλαυσης είναι ο δρόμος της υποταγής στους δαιμονικούς λογισμούς. Όσο προχωράμε σε αυτό το δρόμο τόσο δεν μας καλύπτει αυτό που νιώθουμε και αναζητούμε την μεγαλύτερη δόση, το πιο εξεζητημένο και σοκαριστικό. Σκοπός όλων αυτών η αποκοπή από τον Θεό, την πηγή της ζωής. Όσο ηδονιζόμαστε δεν σκεφτόμαστε τον Θεό και δεν σκεφτόμαστε τον σκοπό της μας. Να γίνουμε ένα με Εκείνον.

Η ανάγκη μας "να πάρουμε και την μάνα της" θα έπρεπε να μας χτυπά καμπανάκια για την πολιορκία που δεχόμαστε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φίλε , κατανοώ το οτι έχεις τους δικούς σου κανόνες σε αυτό το θέμα , αλλά όπως είπε ο Valder , όταν έχεις ένα τόσο μεγάλο ποσοστό ανθρώπων που το θεωρούν τελείως νορμάλ , δεν ξέρω...δεν είναι κακό να κάτσεις 5 λεπτά και να σκεφτείς οτι ή στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζω . Θα είναι πολύ πιο παραγωγικό για εσένα απο το να λες ψυχικά εκφυλισμένους ανθρώπους που δεν σου έχουν κάνει τίποτα ή επειδή αναζητούν την ηδονή ( ειλικρινά που το κακό σε αυτό ; ) .
Με τι θα σκεφτείς? Με το κατειλημμένο μυαλό σου που σου λέει πως 1+1=2 ? Απαιτείται μεγάλη ψυχική εξυγίανση προτού μπορεί να ένας άνθρωπος να κάνει πραγματικά δικές του σκέψεις.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,295 μηνύματα.
Τώρα τί σχέση έχει ο Θεός με το σεξ πραγματικά δεν αντιλαμβάνομαι.

Θα με ενδιέφερε να κάνουμε συζήτηση αλλά μιλάς περισσότερο σαν μοναχός ή ιερέας παρά σαν κανονικός άνθρωπος και δεν ξέρω αν μπορώ να ακολουθήσω. :/:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,820 μηνύματα.
Απαιτείται μεγάλη ψυχική εξυγίανση προτού μπορεί να ένας άνθρωπος να κάνει πραγματικά δικές του σκέψεις.
Σοφε γεροντα..πες μου τι να κανω για να εχω πραγματικα δικες μου σκεψεις; Δωσε μου ενα παραδειγμα.
Σε παρακαλω..
Εσυ εχεις δικες σου πραγματικα σκεψεις;
Ποιες ειναι αυτες;
Και πως το πετυχες αυτο,βασικα πως πετυχες την ψυχικη εξυγιανση,ετσι ωστε εσυ να εχεις πραγματικα δικες σου σκεψεις;
Κια πως εισια τοσο σιγουρος οτι ειναι οντως πραγματικα δικες σου σκεψεις..και οχι σκεψεις καποιου αλλου..πχ ενος δαιμονιου ή ψυχικα αρρωστου ανθρωπου που σε εχει επηρεασει;
Σε παρακαλω...βοηθησε με να καταλαβω...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top