Σεξουαλική Παρενόχληση

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Πάντως έχω την αίσθηση ότι στα λεωφορεία γίνεται περισσότερο πανικός άπό ότι σε Μετρό και τρένο. Ειδικά στο μετρό τα πράγματα είναι πολύ καλά, και δεν νομίζω ότι υπάρχουν κρούσματα σαν αυτά που παραπονιέστε οι γυναίκες. Στο τρένο είναι λίγο περισσότερη παρακμή αλλά και πάλι. Πάντως και εγώ πριν κανά 2 μηνο που χρειάστηκε να μπω στο λεωφορείο τρόμαξε το μάτι, παρόλο που έχω μεγαλώσει μέσα σε αυτά από το δημοτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως ναι... γενικά στο μετρό (με βάση την εμπειρία μου) είναι πιο πολιτισμένα τα πράγματα... Στα λεωφορεία όμως, είναι δράμα... Τουλάχιστον η δική μου εμπειρία αυτό έχει δείξει...


edit: αυτά είναι! ποστ την ίδια ώρα "ναι έχεις δίκιο εγώ", "μπα μην το λες!" η Michelle! :P :P :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπα μην το λες. Σεξουαλική παρενόχληση σε τρένο/μετρό δεν μου έχει τύχει, μου έχουν τύχει άλλα ευτράπελα. Πχ γύφτος να ακούει μουσική απο ένα discman και να τραγουδάει, και σε κάποια φάση να σηκώνεται και να χορευει μέσα στο τρένο!! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Σε καθημερινή βάση ανεβοκατεβάζω την γυναίκα μου στην δουλειά της, μπορεί να χάνω 1,30 ώρα ύπνου αλλα τουλάχιστον αποφευγει τέτοιες μ@λ@κιες.
Εμένα δεν μου έχει τύχει τίποτα και σίγουρα αν έπεφτα σε τέτοιο σκηνικό κάπιου να τρίβετε κτλ σε μια κοπέλα δεν νομίζω να το άφηνα έτσι, ειδικά με την σκέψη ότι θα μπορούσε να γίνει στην γυναίκα μου.
Άλλωστε πάνω στο φρενάρισμα μπορεί να "τύχει" το χέρι σου να φύγει λίιιιιγο πιο δυνατά και μπορεί "κατα λάθος" να προσγειωθεί σε κανένα πρόσωπο.
Φυσικά μετά ζητάς συγνώμη και βοηθάς να τον συκώσουν απο το πάτωμα.:P
Και τώρα το ηθικό δίδαγμα, να σεβαστώ την ηλικία του απο την στιγμή που εκείνος δεν σέβεται τίποτα και χουφτώνει κορίτσια που θα μπορούσαν να είναι εγγόνια του η όχι?:hmm: ΄
Όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Ημουν 18 τοτε κι ημουν σε ενα λεωφορειο μερα μεσημερι διπλα μου ηταν ενας νεαρος ξενος γρω στα 23 το κεωφορειο ηταν πηχτρα αλλα ξαφνικα ενιωσα σαν να κολλαει καποιος πανω μου ,ασφυκτικα πολυ με ειχε στριμωξει τοσο που δεν μπορουσα να διαμαρτυρηθω κι πηγε να μου βαλει χερι.Τοτε ακουω μια κοπελα διπλα μου να λεει αστην σηκωσε το τσαντακι κι αρχισε να τον χτυπαει ολα αυτα στα καλα καθουμενα κι χωρις να αντιδρασει κανεις πραγματι ο τυπος εντελως ηρεμα ξεκολλησε κι κατεβηκε απο το λεωφορειο.Ουσιαστικα δεν ειχε γινει τπτ απλα θυμωνω με τν εαυτο μου που δεν αντεδρασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Που μπορεί να φτάσει ένας άντρας προκειμένου να..... μια γυναίκα;

Εχω μια φίλη στην ηλικία μου η οποια στα 15 της δέχτηκε σεξουαλική παρενόχληση απο έναν 45αρι η κοπέλα αυτή είχε να μηλίσει σε άνθρωπο κάπου στον μήνα και ειχε να φάει μια ευδομάδα, ειχε νοιώσει ταπινομένη για αυτό που έγινε, εν το μεταξύ αυτός επιδή δεν τον άφησε να..... την έβρηζε που**να, που δεν ντρέπεσε και να την κάνει ρεζίλι, έφυγε απο την εποχιακή δουλεια που δούλευε και δεν είχε κανένα να πει τίποτα πήγε σχολείο και δεν είπε τίποτα σε κανέναν παρα μόνο εμένα.
Τώρα την βλεπω σπάνια, είπε ότι δεν το ξέχασε παρόλο που και εκείνη παντρέυτηκε....

Τι γίνετε με αυτές τις κοπέλες; πώς νοιώθουν; πότε είναι καιρός να το ξεπεράσουν; γιατί οι μικρές ηλικίες φοβούντε να πούνε κάτι τέτοιο στους γονείς; Πως μπορούν να το ξεπεράσουν;

Τι έφτεξαν και αναγκάστικαν να το ΖΗΣΟΥΝ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
φοβαμαι οτι ειναι πολυ δυσκολο να ξεπεραστει. δλδ, με την εννοια οτιπαντα θα υπαρχει ακομα ενα καταλοιπο..
δεν εφταιξαν σε κατι... και ακομα και λιγο πιο διαφορετικα να ειναι ντυμενες, που λενε καποιοι, το κατακρινω...
αυτο ελειπε, η καθε προκλητικη-διαφορετικη γυναικα στον πλανητη, να βιαζεται!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
φοβαμαι οτι ειναι πολυ δυσκολο να ξεπεραστει. δλδ, με την εννοια οτιπαντα θα υπαρχει ακομα ενα καταλοιπο..
δεν εφταιξαν σε κατι... και ακομα και λιγο πιο διαφορετικα να ειναι ντυμενες, που λενε καποιοι, το κατακρινω...
αυτο ελειπε, η καθε προκλητικη-διαφορετικη γυναικα στον πλανητη, να βιαζεται!!


Η κοπέλα που λέω πάντα τζινάκια και υφασμάτινά φορούσε, η φάση είναι ότι την στίμωξε σε μια γωνία εκείνη μικροκαμομένη τότε, καθόταν στην καρέκλα με τα ροδάκια πίσω ένα έπιλό και εκείνος δίπλα να την έχει ακινητοποιησει, να τη πασπατέυει απο άκρη πρός άκρη.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλα πως δεν αντεδρασε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Ε,15 χρονών λέει ότι ήταν,θα πάγωσε προφανώς εκείνη τη στιγμή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
καλα πως δεν αντεδρασε?

Δούλευαν πάνω σε κομπιούτερ, ο πελάτης έμπενε πάντα στην έξω μεριά, και ναι αντέδρασε και εκείνος εκεί το χαβά του, των παρακάλεσε τίποτα, όσπου σήκωσε το πόδι και έσπρωξε την δική του καρέκλα τότε σηκώθηκε αυτός και την έβρηζε της έλεγε πως το ήξερε ότι ήταν που**να και για αυτό το λόγο ήθελέ να την ..... του είπε να φύγει και εκείνη έκατσε σε μια γωνια και έκλεγε, μετά βγείκε έξω και δεν μπορούσε να μπεί στο γραφείο ήταν σε κατάσταση σοκ:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
:| :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Απαράδεκτα πράγματα...τι να πει κανείς...

Ευνουχισμό αμέσως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Το θέμα είναι τι κάνει αυτή η κοπέλα να το ξεπεράσει και γενικά τι γίνετε με αυτές τις κοπέλες; πότε θα φύγει το βάρος απο πάνω τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Δεν έχω υπάρξει κοπέλα και δεν μπορώ να είμαι σίγουρος,μαντεύω όμως ότι ποτέ δεν το ξεπερνάνε τελείως μέσα τους...Μένει ένα σημάδι στην ψυχή τους...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Απο ότι κατάλαβα πρέπει να το είπε στον σύζηγο αλλα κρύβει το γεγονός οτι το θυματε πολλές φορες και καμιά φορά δεν κοιμάτε, της είπα να το λέει στον άντρα της αλλα λέει ότι δεν μπορεί, τι κάνω εγώ τώρα πώς την βοηθάω να φύγει απο το μυαλό της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Ειλικρινά το μόνο που σκέφτομαι είναι....μίλα της,μίλα της,μίλα της.Τίποτα άλλο δε μου έρχεται.Ψυχολόγο δεν θα συνιστούσα γιατί θεωρώ ότι δεν υπάρχει καλύτερος ψυχολόγος από τους φίλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Έχει μόνο εμένα και εγώ σπάνια την βλέπω αλλα με το που με δεί ξέρει οτι είμαι εκεί σε ότι κιάν θελήσει, αλλα σχεδών πάντα είναι μόνη χωρίς φίλους , μόνο το σύζηγο και έμένα σπάνια:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το θέμα είναι τι κάνει αυτή η κοπέλα να το ξεπεράσει και γενικά τι γίνετε με αυτές τις κοπέλες; πότε θα φύγει το βάρος απο πάνω τους;
Δύσκολο κατά τη γνώμη μου να φύγει έτσι εύκολα από πάνω τους, αν ποτέ φύγει δηλαδή. Και δεν είναι μόνο η παρενόχληση, είναι (όπως είπες Μάνια) και τα διάφορα "ψυχολογικά τραύματα" που δημιουργούνται. Γιατί δυστυχώς αφήνει κατάλοιπα πίσω του ένα τέτοιο γεγονός... Γίνεσαι πιο δύσκολος στις σχέσεις σου με τους ανθρώπους, θα είσαι πιο "δύσπιστος" στις νέες σου γνωριμίες και γενικά πιο εσωστρεφής. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top