Σεξουαλική παρενόχληση σε τραγουδιστή

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,135 μηνύματα.
Ε θα προκαλούσε κι ο τραγουδιστής έτσι αισθησιακά που κρατούσε το μικρόφωνο.
Άσε που φαίνεται και ωραίο κορίτσι, τι ανάγκη να έχει να παρενοχλήσει, όποιον θέλει μπορεί να έχει.
Και χάρη του 'κανε μη σου πω.

Αν ένα τέτοιο περιστατικό μας φαίνεται λιγότερο καταδικαστέο από τον τυπά που θα ρίξει ένα "πωπω μάναμ" στο δρόμο και θα σφυρίξει ή απ' αυτόνα που στο στριμωξίδι στο λεωφορείο βρίσκει ευκαιρία να τονε κωλοτρίψει λίγο, αυτό θα συμβαίνει ακριβώς επειδή όπως έχουμε πει κι αλλού μεγαλώνουμε τα παιδιά μας διαφορετικά με βάση το φύλο τους.
Όλες οι παρενοχλήσεις (με κορωνίδα το βιασμό προφανώς), με την αντίλήψη του ότι έχει περισσότερη εξουσία ο θύτης έναντι του θύματος συνοδεύονται, πολύ απλά πιστεύει ότι οι επιθυμίες του έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα από αυτές του θύματος.
Στους άντρες θύτες, αυτή εν μέρει προκύπτει απ' την διαφορά στη σωματική διάπλαση και συνήθως θα έχει συνοδευτεί από μία σεξιστική αντίληψη που έχει καλλιεργηθεί αφενός απ' το σπίτι, αφετέρου απ' τον περίγυρο.
Στις γυναίκες προκύπτει και πάλι απ' την διαφορά στη σωματική διάπλαση (τύπου "γυναικά είμαι άρα δεδομένα δε θα με βαρέσει ρε παιδί μου") και από την "είμαι όμορφη, λογικά μπορώ να έχω όποιον θέλω" αντίληψη που καλλιεργεί πάλι αφενός το σπίτι, αφετέρου το περιβάλλον.

Με λίγα λόγια το ότι μπορεί εμείς αν ήμασταν στη θέση του τραγουδιστή να γουστάραμε, δε σημαίνει ότι μια τέτοια συμπεριφόρα γενικώς δεν είναι παρενοχλητική και ως τέτοια πρέπει να αντιμετωπίζεται στο δημόσιο λόγο.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,108 μηνύματα.
Από ότι διαβάζω στα site, η κοπέλα τα είχε πιει, ο τραγουδιστής λέει ότι η παρέα της θα μπορούσε να την είχε προστατέψει και ότι η ίδια δηλώνει ότι δεν θυμάται τίποτα.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.
εν τω μεταξύ οι γυναίκες με τους καλλιτέχνες είναι τρεις χειρότερες😂

έχω τύχει σε περιστατικό που 10-15 έφηβα κοριτσάκια είχαν πέσει πάνω σε Έλληνα ηθοποιό - ζεν πρεμιέ, και ο άνθρωπος είχε πάθει σοκ, είχε φρικάρει...
Γενικά μη τα κάνετε αυτά, ούτε σε άντρες, ούτε σε γυναίκες
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

Κακουριώτης είπατε; Πρώτη φορά τον ακούω. Φαντάζομαι ότι και άλλοι δεν τον ήξεραν και τώρα έγινε γνωστός. Δεν θα μου έκανε έκπληξη αν μάθαινα ότι το περιστατικό ήταν στημένο για να γίνει διαφήμιση του τραγουδιστή. Εδώ πολιτικοί κάνουν παρόμοια επικοινωνιακά κόλπα.


1695924738915.png
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

Κακουριώτης είπατε; Πρώτη φορά τον ακούω. Φαντάζομαι ότι και άλλοι δεν τον ήξεραν και τώρα έγινε γνωστός. Δεν θα μου έκανε έκπληξη αν μάθαινα ότι το περιστατικό ήταν στημένο για να γίνει διαφήμιση του τραγουδιστή. Εδώ πολιτικοί κάνουν παρόμοια επικοινωνιακά κόλπα.


Τώρα, εδώ που τα λέμε, ωραία η κοπελιά😉😂
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Ε ρε και να το ειχε κανει αντρας σε καμια τραγουδιαρα, απο λαϊκα δικαστηρια θα περναγε και θα ειχε καταδικαστει απο ολα τα σκουπιδοπρωιναδικα. Να μη μιλησω για σελιδες τυπου rosa και τα στορι στο ινστα που θα μας τα ειχαν κανει ζεπελιν. Μουγκα στη στρουγκα τωρα...
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,331 μηνύματα.
Ε ρε και να το ειχε κανει αντρας σε καμια τραγουδιαρα, απο λαϊκα δικαστηρια θα περναγε και θα ειχε καταδικαστει απο ολα τα σκουπιδοπρωιναδικα. Να μη μιλησω για σελιδες τυπου rosa και τα στορι στο ινστα που θα μας τα ειχαν κανει ζεπελιν. Μουγκα στη στρουγκα τωρα...
Ε καλά τί μούγκα, αφού το βίντεο από πρωινάδικο είναι και ο Σεργουλόπουλος λέει αυτό που λες κι εσύ.
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Ε καλά τί μούγκα, αφού το βίντεο από πρωινάδικο είναι και ο Σεργουλόπουλος λέει αυτό που λες κι εσύ.
Εγω μιλαω για αυτα που θα βλεπαμε στα σοσιαλ, που θα τα ειχαν κατακλεισει με απανωτα repost. Οπως επισης και τα ξεσπασματα απο κατι μπαρκες, καινουργιου και σκορδες στην τηλεοραση.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,043 μηνύματα.
Εγω μιλαω για αυτα που θα βλεπαμε στα σοσιαλ, που θα τα ειχαν κατακλεισει με απανωτα repost. Οπως επισης και τα ξεσπασματα απο κατι μπαρκες, καινουργιου και σκορδες στην τηλεοραση.
Η Καινούργιου το έδειξε και έλεγε για σεξουαλική παρενόχληση, ότι και αυτό είναι απαράδεκτο όπως και να το έκανε άντρας , ότι είναι σεξισμός η διαφορετική αντιμετώπιση αν το κάνει άντρας η γυναίκα. Στο τέλος είπαν ότι έπρεπε να την προστατεύσει η παρέα της .

Που κατά βάθος και αυτό ''σεξισμός '' δεν θα έπρεπε να θεωρείται ; δηλαδή τώρα η κοπέλα είναι και θύμα , με την έννοια ότι έγινε ρεζίλι και δεν την προστάτεψε η παρέα της από αυτό . Αν το έκανε άντρας δεν νομίζω να είχε κάποια υπόσταση θύματος.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Καινούργιου το έδειξε και έλεγε για σεξουαλική παρενόχληση, ότι και αυτό είναι απαράδεκτο όπως και να το έκανε άντρας , ότι είναι σεξισμός η διαφορετική αντιμετώπιση αν το κάνει άντρας η γυναίκα. Στο τέλος είπαν ότι έπρεπε να την προστατεύσει η παρέα της .

Που κατά βάθος και αυτό ''σεξισμός '' δεν θα έπρεπε να θεωρείται ; δηλαδή τώρα η κοπέλα είναι και θύμα , με την έννοια ότι έγινε ρεζίλι και δεν την προστάτεψε η παρέα της από αυτό . Αν το έκανε άντρας δεν νομίζω να είχε κάποια υπόσταση θύματος.
Δεν ειναι ¨θυμα ¨ πιστευεις ?

Βγηκε δημοσια ζητησε συγνωμη, παραδεχτηκε οτι δεν θυμαται τιποτα(λόγο αλκοόλ ) και παρ ολα αυτα η φώτο της συνεχιζει να παιζει δημοσια ...

Στο σημερα λοιπον διασυρόσαστε δημοσια σαν ανθρωποι, παρ ολο την αναληψη της ευθύνης και μαλιστα απο ποιες(παρουσιαστριες ) και ολο αυτο ειναι αποδεκτό?


Ξεχασαμε μαλλον τις εποχες (εχω και καποια ηλικία )που ορμουσαν στην κυριολεξια ολες οι ρουβιτσες επανω του ,ετοιμες να τον φανε ..
Εποχες Μπιγαλη ,Ρακιτζη ....αθανατη δεκαετια του ΄90 που πηγαιναμε τους ακουγαμε και καναμε τα τρεις χειροτερα και ολα ηταν μια χαρα ..
Καρτερι καναμε να τους πετυχουμε να τους αγγιξουμε λιγακι και ας πεθαιναμε μετα ...


Τι επαθαν ολοι αυτοι ?Επαθε καποιος τραγουδιστης ποτε κατι απο θαυμαστρια ?
Πηγαινουν στα καμαρινια και ζητανε αυτογραφα σε διαφορα μερη του σωματος τους και αυτοι πολυ ευχαριστως τα δινουν ...

Τωρα ολα ξαφνικα στο βωμο της δημοσιοτητας ...ο συγκεκριμενος να κανει τον σταυρο του που βρεθηκε μια τετοια γυναικαρα να του εκφράσει τον θαυμασμο της και τωρα απολαμβανει δημοσιοτητα την οποια δεν την κερδισε μεσω του ταλεντου του ....

Τα εχουμε βαλει ΟΛΑ πλεον σε ενα τσουβαλι και ο ορος σεξουαλικη παρενοχληση ή πολυ χειροτερα σε αλλες περιπτωσεις, κακοιποιηση εχει χασει το νοημα της δυστηχως ...

Ξεχασαμε ολοι εμεις ,σαν παρεα πλεον τι γελιο καναμε με ολα αυτα τα σκηνικα γιατι δεν υπηρχε δόλος ,πονηριά και σκοπιμότητα, οπως υπηρχει σημερα ..
Απο τα νεα παιδια δεν ¨ζηταω ¨ κατανοησει γιατι πολυ απλα δεν εζησαν αυτες τις εποχες οποτε δεν υπαρχει μετρο αντίληψης και σύγκρισης ...
Ξεχασαμε να ειμαστε νεοι ,παιδια ,τι παει να πει κανω χαβαλε ,πλακα ,το οτιδηποτε δεν υποβοσκει κακοποιηση και παρενοχληση οπως ακριβως εδω

Απ οτι ειδα η κοπελα ειναι και ξενη ?Τι να πω.. υπο αλλες συνθηκες ανετα εκανες και μια μήνυση για δυσφήμιση σε ολα αυτα τα καναλια και την δηθεν ¨ηθικες ¨παρουσιαστριες πρωτης γραμμη που στο βωμο της προσωπικης τους φιλοδοξιας και του χρηματος φυσικα ,συνεχιζουν να διασύρουν μια αλλα γυναικα ..

Ναι κάλλιστα λοιπον την λες και θυμα !Θυμα ολου αυτου του συστηματος ..
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,739 μηνύματα.
Βγηκε δημοσια ζητησε συγνωμη, παραδεχτηκε οτι δεν θυμαται τιποτα(λόγο αλκοόλ ) και παρ ολα αυτα η φώτο της συνεχιζει να παιζει δημοσια ...
Και ρωτάω εγώ τώρα. Αν έβγαινε άνδρας και έκανε τα ίδια, ζήταγε συγγνώμη και έλεγε ότι είχε πιει τι θα έκαναν; Θα έλεγαν «Ας μην έπινε», «Τόσο ντίρλα έγινε;», «Σιγά που δεν καταλάβαινε τι έκανε». Στο αλκοόλ υπάρχει ένα όριο. Δεν πρέπει να το υπερβαίνεις. ΟΦΕΙΛΕΙΣ να μην το υπερβαίνεις. Τόσο για εσένα, όσο και για τους άλλους. Βλέπεις, δεν αφορά μόνο την ίδια. Μην καταλήξει στα επείγοντα ας πούμε. Ανέβηκε στην σκηνή, τον έπιασε, έκανε ότι έκανε ΧΩΡΙΣ την θέλησή του. Ποιος φταίει; Αυτή. Γιατί ήπιε. Ήπιε και αυτό οδήγησε στα υπόλοιπα.

Αυτόν θα κατηγορήσουμε τώρα που ένιωσε άβολα;
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Η Καινούργιου το έδειξε και έλεγε για σεξουαλική παρενόχληση, ότι και αυτό είναι απαράδεκτο όπως και να το έκανε άντρας , ότι είναι σεξισμός η διαφορετική αντιμετώπιση αν το κάνει άντρας η γυναίκα.
Ναι νταξει ωραια αυτα στα λογια. Αλλα σοβαρα νομιζεις οτι οι αντιδρασεις τους θα ηταν ιδιες αν το περιστατικο συνεβαινε με αντιστροφή φυλων;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και ρωτάω εγώ τώρα. Αν έβγαινε άνδρας και έκανε τα ίδια, ζήταγε συγγνώμη και έλεγε ότι είχε πιει τι θα έκαναν; Θα έλεγαν «Ας μην έπινε», «Τόσο ντίρλα έγινε;», «Σιγά που δεν καταλάβαινε τι έκανε». Στο αλκοόλ υπάρχει ένα όριο. Δεν πρέπει να το υπερβαίνεις. ΟΦΕΙΛΕΙΣ να μην το υπερβαίνεις. Τόσο για εσένα, όσο και για τους άλλους. Βλέπεις, δεν αφορά μόνο την ίδια. Μην καταλήξει στα επείγοντα ας πούμε. Ανέβηκε στην σκηνή, τον έπιασε, έκανε ότι έκανε ΧΩΡΙΣ την θέλησή του. Ποιος φταίει; Αυτή. Γιατί ήπιε. Ήπιε και αυτό οδήγησε στα υπόλοιπα.

Αυτόν θα κατηγορήσουμε τώρα που ένιωσε άβολα;
Θα ελεγαν οτι το αλκοολ φερνει στην επιφανεια αυτα που δεν τολμας να κανεις νηφαλιος κι οτι αυτος ο ανθρωπος δεν εχει μαθει να σεβεται τις γυναικες και τις θεωρει κτημα του κτλ κτλ. Σαν να βλεπω τα ρεπορταζ μπροστα μου😂
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,774 μηνύματα.
Από ένα σημείο και μετά δεν έχει νόημα όλο αυτό. Δεν υπάρχουν δράκοι, τελικά...

Τα πρωινάδικα το ξεχειλώνουν, αυτή είναι η δουλειά τους. Και καπνός να μην υπάρχει...τον δημιουργούν για ν΄ ανάψουν φωτιά...

Ήταν μια άτυχη στιγμή, καθαρά. Κακώς ήπιε, κακώς δεν την προστάτεψαν και σίγουρα αυτός ένιωσε άβολα. Και μόνο να έχεις μια γυναίκα, απέναντί σου, ξέροντας ότι είναι ντίρλα (και να είσαι και στη σκηνή...), είναι άβολο. Αυτά είναι τα δεδομένα...

Από εκεί και πέρα, η πρόθεσή της δε φαίνεται να ήταν κακή. Οπότε, δεν έχουν νόημα κι όλα τα υπόλοιπα. Τί θα συνέβαινε αν στη θέση του ήταν γυναίκα, κ.λπ., κ.λπ...
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,216 μηνύματα.
Αυτόν θα κατηγορήσουμε τώρα που ένιωσε άβολα;
Όχι βέβαια, είπαμε. Έχει κάθε δικαίωμα να νιώσει άβολα. Είναι στον χώρο εργασίας του και είναι απρόκλητο.

Απλά ρε παιδί μου, σας λέμε ότι οι άντρες είναι διαφορετικοί ως προς αυτό από τις γυναίκες και δεν το δέχεστε, για κάποιον λόγο. Ο μέσος άντρας (ή πολλοί, τουλάχιστον), θα γούσταρε να του γίνει τέτοιο σκηνικό. Ακριβώς γι' αυτό βλέπετε και τα σχόλια που ειρωνεύονται τον τραγουδιστή.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αυτό θα συμβαίνει ακριβώς επειδή όπως έχουμε πει κι αλλού μεγαλώνουμε τα παιδιά μας διαφορετικά με βάση το φύλο τους.
Και βέβαια θα μεγαλώσουμε τα παιδιά μας, όχι ακριβώς διαφορετικά, σίγουρα, όμως, βάσει του φύλου τους. Άντρες και γυναίκες έχουν διαφορές, που όσο κι αν επιχειρείται να μας πείσουν ότι προέρχονται από την κοινωνική κατασκευή των φύλων, πάντα θα βγαίνουν στην επιφάνεια, πεισματικά σε κάθε αφήγημα που, παρόλο που θεωρεί αρετή τη διαφορετικότητα, θέλει να μας μετατρέψει σε μια άφυλη, ουδέτερη και χωρίς διαφορές μάζα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,739 μηνύματα.
Ο μέσος άντρας (ή πολλοί, τουλάχιστον), θα γούσταρε να του γίνει τέτοιο σκηνικό.
Ο μέσος άνδρας επίσης δεν νομίζω να παραδεχόταν εύκολα ότι δεν του αρέσει αυτό το σκηνικό γιατί αν το κάνει θα αρχίσουν οι σχολιασμοί τύπου «Μα καλά, γκέι είναι;», «Τι άνδρας είναι αυτός;». Και τι οφείλεται για αυτό; Ο σεξισμός.

Δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείς να μου πεις. Δεν είναι φυσιολογικό να αντιδρά τόσο διαφορετικά ο κόσμος ανάλογα το φύλο. Το ότι γίνεται χρόνια τώρα δεν το κάνει φυσιολογικό. Δεν αρνούμαι ότι συμβαίνει. Λέω ότι δεν θα έπρεπε να συμβαίνει.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,216 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείς να μου πεις.
Σου λέω αυτό που έγραψα και παραπάνω:
Άντρες και γυναίκες έχουν διαφορές, που όσο κι αν επιχειρείται να μας πείσουν ότι προέρχονται από την κοινωνική κατασκευή των φύλων, πάντα θα βγαίνουν στην επιφάνεια, πεισματικά σε κάθε αφήγημα που, παρόλο που θεωρεί αρετή τη διαφορετικότητα, θέλει να μας μετατρέψει σε μια άφυλη, ουδέτερη και χωρίς διαφορές μάζα.
Δεν είναι φυσιολογικό να αντιδρά τόσο διαφορετικά ο κόσμος ανάλογα το φύλο. Το ότι γίνεται χρόνια τώρα δεν το κάνει φυσιολογικό.
Τουναντίον, συμβαίνει γιατί προέρχεται (και) από τις διαφορές μεταξύ των φύλων, κάτι που το καθιστά φυσιολογικό.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,739 μηνύματα.
Σου λέω αυτό που έγραψα και παραπάνω:
Άντρες και γυναίκες έχουν διαφορές, που όσο κι αν επιχειρείται να μας πείσουν ότι προέρχονται από την κοινωνική κατασκευή των φύλων, πάντα θα βγαίνουν στην επιφάνεια, πεισματικά σε κάθε αφήγημα που, παρόλο που θεωρεί αρετή τη διαφορετικότητα, θέλει να μας μετατρέψει σε μια άφυλη, ουδέτερη και χωρίς διαφορές μάζα.

Τουναντίον, συμβαίνει γιατί προέρχεται (και) από τις διαφορές μεταξύ των φύλων, κάτι που το καθιστά φυσιολογικό.
Τα έχεις μπλέξει όλα στο μυαλό σου. Λυπάμαι που στο λέω. Και λυπάμαι ακόμα περισσότερο που είσαι τόσο αδιάλλακτος πλέον που νιώθω ότι δεν μπορώ να συζητήσω μαζί σου. Λήγω την συζήτηση εδώ.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,216 μηνύματα.
Τα έχεις μπλέξει όλα στο μυαλό σου. Λυπάμαι που στο λέω. Και λυπάμαι ακόμα περισσότερο που είσαι τόσο αδιάλλακτος πλέον που νιώθω ότι δεν μπορώ να συζητήσω μαζί σου. Λήγω την συζήτηση εδώ.
Αδιάφορο αν μπορείς ή όχι να συζητήσεις μαζί μου. Απαντάω σε αυτά που γράφεις χωρίς προσβολές ή οτιδήποτε. Όσο για το τι έχω μπλέξει στο μυαλό μου, στο επιστρέφω και με τόκο.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,135 μηνύματα.
Το ότι τα μίντια θα κάνουν την τρίχα τριχιά όπως πάντα κάνουν δεν αναιρεί ότι το συμβάν αποτελεί μια συμπεριφορά προς αποφυγή.

Στην τελική, δε θα πω εγώ και η Μαρία αν ο Κώστας ή η Άντζελα παρενοχλήθηκε. Αυτό θα το πει ο Κώστας και η Άντζελα.

Όποι@ πιστεύει ότι δε θα έπρεπε ένα τέτοιο γεγονός να είναι παράδειγμα για το ποιες συμπεριφορές μπορούν να θεωρηθούν παρενοχλητικές κι ότι είναι υπερβολή να το επισημαίνουμε ως κάτι αρνητικό etc, ευχόμαστε να μην νιώσει παρενοχλημέν@ ποτέ.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,331 μηνύματα.
Αυτός ο άνθρωπος μπορεί να είναι σε σχέση με κάποια κοπέλα και να την αγαπάει και να μη γουστάρει κανείς άλλος να τον αγγίζει. Έχει το δικαίωμα; Το οτι κάποτε συνέβαινε δεν το κάνει οκ να συμβαίνει και τώρα. Κάποτε είχανε τους μαύρους σκλάβους, αν δείτε έναν μαύρο να είναι σκλάβος θα πείτε, οκ, αφού συνέβαινε και παλιά νο πρόμπλεμ; Μπορεί αυτός ο άνθρωπος να έχει μια κόρη που να είναι μικρούλα και να μην καταλαβαίνει γιατί κάποια που δεν είναι η μαμά της αγκαλιάζει τον μπαμπά της. Μπορεί απλά ο άνθρωπος να μη γουστάρει να τον ακουμπάνε για τον οποιοδήποτε λόγο. Είναι στο χώρο εργασίας του και έχει δικαίωμα να μη θέλει να τον ακουμπάει κανείς. Το "οι περισσότεροι άντρες θα γούσταραν" το βρίσκω απλά τσουβάλιασμα και κάκιστο μάλιστα. Υπάρχουν άντρες που είναι πιστοί στις - στους συντρόφους τους και δε θέλουν άλλοι να τους ακουμπάνε ή να τους φλερτάρουν. Ναι υπάρχουν και κάφροι όπως είχα περιγράψει μια ιστορία παλιότερα που έχουν τη γυναίκα και το παιδί τους γραμμένους. Αυτό όμως δεν μπορεί και δεν πρέπει να είναι η κανονικότητα.

Το οτι η κοπέλα ζήτησε συγγνώμη την τιμά αλλά δεν αναιρεί το λάθος της πράξης της. Το πιθανότερο είναι οτι ο άμεσα ενδιαφερόμενος την έχει ήδη συγχωρέσει οπότε πάμε παρακάτω.
 
Top