Σε τι φάση της ζωής σας βρίσκεστε;

gdespina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η deppy! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
βασικά το γράφω με την ελπίδα ότι σε 6 μήνες -1 χρόνο [κάποια στιγμή ωρε αδερφέ!] θα μπω, θα το δω και θα αναλογιστώ κάτι του στυλ "όσα φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος, χαχαχαχα!".

Είμαι σε ..φάση φυγής και νιώθω ακριβώς όπως το καλοκαίρι του 1999.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ και να αλλάξω όλη μου την καθημερινότητα.
Βέβαια τότε έφυγα (ήρθα Αθήνα) και άλλαξα την καθημερινότητα μου [από μαθήτρια έγινα φοιτήτρια].
Σήμερα δεν έχω την ίδια ευκολία στο να επαναλάβω τη "θεραπεία" αλλά ελπίζω ότι θα είναι απλώς παροδικό όλο αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σήμερα δεν έχω την ίδια ευκολία στο να επαναλάβω τη "θεραπεία"
Προτείνω εναλλακτική θεραπεία :pfff: ....Διακοπές! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Σε μια κρισιμη φαση!!Πρεπει να επιλεξω ποια σχολη θα ακολουθησω και ακομα δν ειμαι σιγουρος ποια ειναι η καταλληλοτερη :confused: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thetis

Νεοφερμένος

Η thetis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
δεν ξερω:worry:μπερδεμενη:/:τρελαμενη:alljumpy: οοοοοοουφ!!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Σε μια χαλια φαση...:/::/::/:
Επαγγελματικα ναι μεν καλα αλλα πολλλυυυυ κουρασμενη...:(:(:( (2 χρονια να κανω διακοπες:worry:)
Συναισθηματικα καλα αλλα χωρις την τεραστια διαθεση να δωσω αυτα που θελω και μπορω..
Οικογενειακα νομιζω δεν εχουν υπαρξει χειροτερες στιγμες...

Αυτα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Νιώθω σαν να περνάω μία διαφορετική φάση κάθε μέρα της ζωής μου. Οι μέρες μου δηλαδή δεν έχουν κάποιο στοιχείο επανάληψης για να πω ότι βρίσκομαι σε κάποια φάση... Ή μάλλον λάθος.. Οι μέρες μου έχουν επαναλήψεις, αλλά εγώ κοιτάω κάθε μέρα τελείως διαφορετικά. Δεν γνωρίζω γιατί και το κάνω τελείως ασυναίσθητα, αλλά μέχρι τώρα είναι ωραία!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Η ζωή μου δεν είναι τόσο ενδιαφέρουσα ή μάλλον εγώ είμαι πολύ μπερδεμένη.
Δεν ξέρω τι θέλω και τι να κάνω.
Για λίγες στιγμές νιώθω καλά και μετά πάλι...τα ίδια.
Βρίσκομαι σε μια περίεργη φάση της ζωής μου.:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
περίεργη φάση..
απ' τη μια χαίρομαι γιατί είναι καλοκαίρι, απ' την άλλη λυπάμαι γιατί είναι το πιο μικρό λόγω φρο..
απ' την άλλη έχω τα προσωπικά μου (ντάουν), αλλά μετά έχω τα φιλαράκι που μου στέκονται γελάω και περνάω καλά..!
αυτό τον καιρό με λίγα λόγια τα βλέπω όλα.. και ένα διάστημα έτυχε κιόλας συνεχώς να γίνεται το "..λύνομαι στο γέλιο και την επόμενη ώρα, λιώνω στο κλάμμα και είμαι κομμάτια.." πολύ έντονο φαινόμενο αυτό τον καιρό για μένα.. πφφ..
whatev.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agia93

Νεοφερμένος

Η :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
προετοιμασία για πανελλήνιες , χωρισμός μετά από υποσχέσεις και όνειρα 2 χρόνων κοντά , ένα καλοκαίρι που δεν θα είναι όπως το προγραμμάτισα .. χμμ όχι και τόσο καλά λοιπόν. Αλλά όλα αργά η γρήγορα βελτιώνοντε ( ελπίζω στο γρήγορα ... :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lena.94

Νεοφερμένος

Η lena.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πιστευω οτι μεχρι στιγμης(Δοξα τω Θεω) η ζωη μου κυλαει ομαλα-σε σχεση με προηγουμενες χρονικες περιοδους-
Ξερω τι θελω απο τη ζωη μου,εχω στοχους και αγωνιζομαι γι'αυτους,εχω φιλους που μ'αγαπανε.
Στο θεμα "σχεση"δεν υπαρχει κατι,ουτε υπηρξε ποτε αν κ δεν μπορω να πω οτι χρειαζομαι κατι τετοιο αυτο το διαστημα.Αν προεκυπτε,ακομα καλυτερα.Οσο για οικογενεια...καλα τα παμε αν και ειμαι συχνα σε μια κατασταση θυμου γιατι με περιοριζουν ,(χωρις λογο καποιες φορες)διοτι ειναι αυστηρων αρχων....
Κατα τ'αλλα I'm fine!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arte

Νεοφερμένος

Η Άρτεμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ενταξει μια χαρουλα ειμαι... μ'αρεσει ο κολλητος μου αλλα τι να κανουμε τωρα? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Στη χειρότερη μάλλον :S .:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Μεταβατική.
Νέοι ορίζοντες ,που φέρνουν νέες ευκαιρίες αλλα και νέες δυσκολίες.
Σαν να μου άνοιξε ξαφνικά κάποιος τα φώτα και να μου είπε ''Μικρέ,καλωσήρθες στον κόσμο των μεγάλων'' ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
χάλια...:redface:

το μόνο καλό είναι ότι τελειώνω το Πανεπιστήμιο και είμαι υγιής...:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
χάλια...:redface:

το μόνο καλό είναι ότι τελειώνω το Πανεπιστήμιο και είμαι υγιής...:clapup::clapup:

Υγεία πάνω απ'όλα!Άντε και καλή σταδιοδρομία! :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Είμαι ερωτευμένη ρε παιδιά. Αλλά είναι Αθήνα. Τι να κάνωωωω?! Αδιέξοδο. Δηλαδή: Συμφωνώ με την Λάουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Αδιάφορη. :spell:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Άσχημη φάση..Μεταβατική.
Παλεύεις για 2 χρόνια να πετύχεις ένα στόχο σου και όταν φτάνεις στο τέλος βλέπεις ότι όλα και όλοι έμειναν πίσω.Ότι δεν μπόρεσαν να σε ακολουθήσουν και δεν ήταν και υποχρεωμένοι.Συνειδητοποιείς ότι ζούσες χωρίς να ζεις,ότι παρασιτούσες και έχασες στιγμές από τη ζωή σου που μπορεί τώρα να μη μοιάζουν σημαντικές αλλά που στην πραγματικότητα είναι..γιατί είναι η ζωή σου!Και τώρα ψάχνω να βρω,ποια είμαι εγώ και τί τελικά είναι αυτό που θέλω.Αφού έφερα εις πέρας τον στόχο μου,γιατί δεν είμαι ευτυχισμένη όπως θα περίμενα;Γιατί δεν ξεκίνησε η ζωή μου όπως την περίμενα;Νομίζω πως ξέρω γιατί.Η ζωή αυτή είναι στιγμές και αυτές είναι που έχουν σημασία.Και τώρα είναι σα να πρέπει να ξεκινήσω πάλι τη ζωή μου από την αρχή.Ίσως γι'αυτό ανυπομονώ να έλθει ο Σεπτέμβρης.
Με τρομάζει πολύ η σκέψη ότι μπορεί να έβαλα λάθος προτεραιότητες..

Είναι η ζωή μικρές στιγμές και τίποτε άλλο, κι άλλο
μείνε και το αίσθημά μου δες, που είναι μεγάλο
Είναι η ζωή μόνο στιγμές και δεν μπορώ να σταματήσω
να ονειρεύομαι
Δεν μπορώ να σταματήσω
να ονειρεύομαι,
Σʼ ονειρεύομαι...




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Άσχημη φάση..Μεταβατική.
Παλεύεις για 2 χρόνια να πετύχεις ένα στόχο σου και όταν φτάνεις στο τέλος βλέπεις ότι όλα και όλοι έμειναν πίσω.Ότι δεν μπόρεσαν να σε ακολουθήσουν και δεν ήταν και υποχρεωμένοι.Συνειδητοποιείς ότι ζούσες χωρίς να ζεις,ότι παρασιτούσες και έχασες στιγμές από τη ζωή σου που μπορεί τώρα να μη μοιάζουν σημαντικές αλλά που στην πραγματικότητα είναι..γιατί είναι η ζωή σου!Και τώρα ψάχνω να βρω,ποια είμαι εγώ και τί τελικά είναι αυτό που θέλω.Αφού έφερα εις πέρας τον στόχο μου,γιατί δεν είμαι ευτυχισμένη όπως θα περίμενα;Γιατί δεν ξεκίνησε η ζωή μου όπως την περίμενα;Νομίζω πως ξέρω γιατί.Η ζωή αυτή είναι στιγμές και αυτές είναι που έχουν σημασία.Και τώρα είναι σα να πρέπει να ξεκινήσω πάλι τη ζωή μου από την αρχή.Ίσως γι'αυτό ανυπομονώ να έλθει ο Σεπτέμβρης.
Με τρομάζει πολύ η σκέψη ότι μπορεί να έβαλα λάθος προτεραιότητες..
Κοιτα..Οποιος θελει να ειναι μαζι σου,θα σε ακολουθησει οτι και να γινει..:redface: Οσο γι'αυτο που ειπες "Αφού έφερα εις πέρας τον στόχο μου,γιατί δεν είμαι ευτυχισμένη όπως θα περίμενα;"-->Ετσι νιωθω και γω..Και γω ανυπομονω να ερθει ο σεπτεμβρης για να βαλω σε παρενθεση τη ζωη μου ως τωρα και να προχωρησω παιρνοντας μαζι μου οσους πραγματικα με αγαπουν και τους αγαπω..:) Ολα θα φτιαξουν οταν ξεκινησεις την φοιτητικη σου ζωη..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top