Σημείο G!

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Καθώς εκείνη βρίσκεται ανάσκελα, σπρώξτε ένα ή δύο
δάχτυλά σας προς το μπροστινό τοίχωμα του κόλπου, σαν να θέλουν να
βγουν από την κοιλιά της. Η κίνηση που πρέπει να κάνει είναι σαν να
λέτε σε κάποιον να έρθει κοντά σας. Εκεί θα βρείτε το σημείο G.


{10} Θα καταλάβετε ότι αγγίζετε το σημείο αυτό, γιατί το δέρμα εκεί
είναι λίγο πιο γκοφρέ και φουσκωμένο, σε μέγεθος φασολιού
. Για τη φίλη
σας η αίσθηση στην αρχή είναι σαν να θέλει να πάει στην τουαλέτα.
Αμέσως μετά από αυτή την «ενόχληση», μπαίνει στο δρόμο για τον
οργασμό. Συνεχίζετε να πιέζετε και να διεγείρετε την περιοχή, κάνοντας
γρήγορα και συνέχεια την κίνηση «έλα». Να είστε σίγουρος ότι θα
καταλάβετε τι ήρθε τελικά, στις περισσότερες γυναίκες ο οργασμός είναι
πολύ πιο βαθύς από αυτό το σημείο.

Πηγή

Μπορεί να είναι περίεργη πηγή αλλα είναι άλλη μία γυναίκα που γνωρήζει την ύπαρξη του εξωγκώματος που έλεγα, επίσεις άν είναι ακαταλληλο σβήστε το αλλα τουλάχιστόν άν το διαβάσετε αυτό το κομάτι δεν θα χρειαζετε να "παρκάρετε" τίποτα, απλά θα μέθετε περισσότερα, μιας που ισχείει και υπάρχει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Απάντηση: Σημείο G!


Eγω πάντως βρήκα το "σημείο Μι". (Μήηηηηη!!!) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το σημείο G «υπάρχει, αλλά όχι σε όλες τις γυναίκες»

Έπειτα από μισό αιώνα διεθνούς αναζήτησης και πειραματισμού, το μεγάλο ερώτημα ίσως κοντεύει να απαντηθεί. Ιταλοί γιατροί υποστηρίζουν ότι το λεγόμενο σημείο G υπάρχει, όχι όμως σε όλες τις γυναίκες. Οι λίγες τυχερές που το διαθέτουν, λένε, είναι αυτές που μπορούν να φτάσουν σε κολπικό οργασμό.


Η ομάδα του Δρ Εμανουέλε Τζανίνι του Πανεπιστημίου της Ακουίλα εξέτασε με υπερηχογράφημα εννέα γυναίκες που δήλωναν ότι είχαν κολπικούς οργασμούς (χωρίς διέγερση της κλειτορίδας) και 11 γυναίκες που δεν είχαν τέτοιους οργασμούς.

Στις γυναίκες της πρώτης ομάδας εντοπίστηκε μια περιοχή ιστού στο πρόσθιο τμήμα του κόλπου, πίσω από την ουρήθρα, η οποία ήταν αισθητά παχύτερη σε σχέση με τις εθελόντριες τις δεύτερης ομάδας.

Η πάχυνση αυτή είναι το σημείο G, αναφέρουν οι ερευνητές στο Journal of Sexual Medicine. «Οι γυναίκες χωρίς ορατές ενδείξεις του σημείου G δεν μπορούν να έχουν κολπικούς οργασμούς» υποστηρίζουν.

«Για πρώτη φορά, είναι δυνατό να διαπιστωθεί με μια απλή, γρήγορη και φθηνή μέθοδο αν μια γυναίκα έχει σημείο G» δήλωσε ο Τζανίνι στο περιοδικό New Scientist.

Ωστόσο άλλοι επιστήμονες αμφιβάλλουν για το κατά πόσο ο σχηματισμός που ανακάλυψε ο Τζανίνι είναι πράγματι μια ξεχωριστή δομή, ή αν πρόκειται απλώς για τμήμα της κλειτορίδας, η οποία μπορεί να ποικίλει αρκετά σε μέγεθος.

Αλλοι πάλι υποστηρίζουν ότι το σημείο G μπορεί να υπάρχει σε όλες τις γυναίκες, απλώς σε ορισμένες δεν είναι τόσο ανεπτυγμένο ή αρκετά... γυμνασμένο ώστε να γίνει ορατό.

Σε κάθε περίπτωση, οι γυναίκες που δεν έχουν κολπικό οργασμό δεν πρέπει να απελπίζονται, επισημαίνει ο Τζανίνι. «Μπορούν να έχουν κανονικό οργασμό μέσω διέγερσης της κλειτορίδας» υπενθυμίζει.

Το σημείο G παίρνει το όνομά του από τον Γερμανό γυναικολόγο Ερνστ Γκρέφενμπεργκ, ο οποίος εξέφρασε τις πρώτες υποψίες για την ύπαρξή του το 1950.

in.gr

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Γνωρίζεται τι έιναι? Γνωρίζεται που είναι? Είναι μύθος η πραγματικότητα η ύπαρξη του?

Είναι ενα σημείο στο εσωτερικό του κολπου προς την μπροστινή πλευρά (κοιλιά) στα 12 εκ. περίπου βαθος, που με το δάκτυλο αν το ανιχνεύσεις ειναι ελαφριά τραχυ. Ακριβως μπροστά βρίσκεται ο λεγόμενος "γυναικειος προστάτης" και, (όπως ακριβώς γίεται και με τους άντρες στο λεγομενο άρμεγμα προστάτη) με την κατάλληλη διαδικασια δίνει τρομερους οργασμούς στη γυναίκα. Θέλει ομως προπόνηση τοσο απο πλευράς του άντρα (για να το βρίσκει και να το δουλεύει σωστά) όσο και απ[ο πλευράς της γυναίκας (να μήν κατουρηθεί στο μεταξύ γιατι η πίεση στο συγκεκριμένο σημείο δημιουργεί αίσθηση για ουρηση). Αυτά. Καλή προπόνηση και καλη επιτυχια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gianfranko

Νεοφερμένος

Ο Gianfranko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ήταν εκείνος πού το ανακάλυψε.
Υποτίθεται, ότι αποτελεί ισχυρότατο δυναμικό έντασης....
γιά πολλούς αμφισβητείται η ύπαρξή του.
Αρκετές όμως το έχουν εντοπίσει.....άλλες πάλι όχι.....
ορισμένες από εκείνες πού το εντόπισαν [υποτίθεται] το συνδέουν με τούς πολλαπλούς.....
άλλες πάλι πού το εντόπισαν όχι.....
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
Ήταν εκείνος πού το ανακάλυψε.
Υποτίθεται, ότι αποτελεί ισχυρότατο δυναμικό έντασης....
γιά πολλούς αμφισβητείται η ύπαρξή του.
Αρκετές όμως το έχουν εντοπίσει.....άλλες πάλι όχι.....
ορισμένες από εκείνες πού το εντόπισαν [υποτίθεται] το συνδέουν με τούς πολλαπλούς.....
άλλες πάλι πού το εντόπισαν όχι.....
Τα θέματά σας μου αρέσουν πολύ.

Διαπνέονται από μια ρηξικέλευθη και μυσταγωγική σαφήνεια.

Περιμένω με αγωνία να δω την έκβαση της συζητήσεως.

Με σέβας,
Εγω


Συμπληρωματικό αίτημα:

Αναπτύξατε όπως το συντομότερον παρακαλώ περί της ελεγείας των πονημάτων του Έρνστ Γκραφενμπεργκ, ώστε εν συνεχεία να διανθίσω το παρόν με την αντιδιαμετρική θεωρία περί του ρόλου της προλακτίνης σε αντίστοιχη διαμόρφωση πολλαπλού προφίλ στο έτερο φύλο και την υποστήριξη των πελβικών μυών δια της κεγκέλειας εξάσκησης.

Κατα Γκραφενμπεργκ πάντα, όσο μπορείτε, μην δολιχοδρομήσουμε σε παράλληλες θεωρίες, για να κρατηθεί και το ενδιαφέρον του κοινού ζωηρό. Σας ευχαριστώ θερμά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gianfranko

Νεοφερμένος

Ο Gianfranko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Τα θέματά σας μου αρέσουν πολύ.

Διαπνέονται από μια ρηξικέλευθη και μυσταγωγική σαφήνεια.

Περιμένω με αγωνία να δω την έκβαση της συζητήσεως.

Με σέβας,
Εγω


Συμπληρωματικό αίτημα:

Αναπτύξατε όπως το συντομότερον παρακαλώ περί της ελεγείας των πονημάτων του Έρνστ Γκραφενμπεργκ, ώστε εν συνεχεία να διανθίσω το παρόν με την αντιδιαμετρική θεωρία περί του ρόλου της προλακτίνης σε αντίστοιχη διαμόρφωση πολλαπλού προφίλ στο έτερο φύλο και την υποστήριξη των πελβικών μυών δια της κεγκέλειας εξάσκησης.

Κατα Γκραφενμπεργκ πάντα, όσο μπορείτε, μην δολιχοδρομήσουμε σε παράλληλες θεωρίες, για να κρατηθεί και το ενδιαφέρον του κοινού ζωηρό. Σας ευχαριστώ θερμά.
Ευχαριστώ πολύ γιά την όμορφη ανθοδέσμη,το θεωρώ ευγενές εκ μέρους σας,
επανέρχομαι συντόμως.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Νομίζω πως μετά από την παρκολούθηση του Locked Up (αγαπημένη σειρά <3) πάντα θα σκέφτομαι τον Ερνστ και σημείο g του με διαφορετικό τρόπο από πριν. :P
 

Gianfranko

Νεοφερμένος

Ο Gianfranko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ γιά την όμορφη ανθοδέσμη,το θεωρώ ευγενές εκ μέρους σας,
επανέρχομαι συντόμως.
Πολλές φορές, κοιλιακές διαταραχές ή πόνοι,
απαιτούν επίσκεψη στοΝ γαστρεντερολόγο.
η επίσκεψη αυτή συνεπάγεται εκ μέρους τού γαστρεντερολόγου
ΨΗΛΑΦΗΣΗ προκειμένου να εντοπιστεί το ΣΗΜΕΙΟ τού πόνου,
πιθανώς να πρόκειται γιά κάποιο ΕΥΕΡΕΘΙΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,603 μηνύματα.
Ήταν εκείνος πού το ανακάλυψε.
Υποτίθεται, ότι αποτελεί ισχυρότατο δυναμικό έντασης....
γιά πολλούς αμφισβητείται η ύπαρξή του.
Αρκετές όμως το έχουν εντοπίσει.....άλλες πάλι όχι.....
ορισμένες από εκείνες πού το εντόπισαν [υποτίθεται] το συνδέουν με τούς πολλαπλούς.....
άλλες πάλι πού το εντόπισαν όχι.....
Υπάρχει αγαπητέ δεν αποτελεί αποκύημα της φαντασίας. Κάθε οργανισμός σαφώς ανταποκρίνεται διαφορετικά στα ερεθίσματα.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,479 μηνύματα.
Να και ένα θέμα που θα μας ωφελήσει...

@Devil, υπάρχει ή δεν υπάρχει...το σημείο ;

Εγώ είμαι από χωριό, δεν ξέρω απ' αυτά...


Υ.Γ. Ορίστε ωφέλιμα θέματα, όπου η γνώμη σου είναι απαραίτητη. Επιβάλλεται θα έλεγα...Και πας και κάνεις άλλα θέματα, μην πω τί...
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Να ένα πικάντικο θέμα! Μπράβο που το ξεθάψατε!

Ψηφίζω πως υπάρχει :bye2:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα θέματά σας μου αρέσουν πολύ.

Διαπνέονται από μια ρηξικέλευθη και μυσταγωγική σαφήνεια.

Περιμένω με αγωνία να δω την έκβαση της συζητήσεως.

Με σέβας,
Εγω


Συμπληρωματικό αίτημα:

Αναπτύξατε όπως το συντομότερον παρακαλώ περί της ελεγείας των πονημάτων του Έρνστ Γκραφενμπεργκ, ώστε εν συνεχεία να διανθίσω το παρόν με την αντιδιαμετρική θεωρία περί του ρόλου της προλακτίνης σε αντίστοιχη διαμόρφωση πολλαπλού προφίλ στο έτερο φύλο και την υποστήριξη των πελβικών μυών δια της κεγκέλειας εξάσκησης.

Κατα Γκραφενμπεργκ πάντα, όσο μπορείτε, μην δολιχοδρομήσουμε σε παράλληλες θεωρίες, για να κρατηθεί και το ενδιαφέρον του κοινού ζωηρό. Σας ευχαριστώ θερμά.
Μα είπα και γω, Λείπει ο Μάρτης απ τη σαρακοστή;
Για διάνθισε το θέμα βρε αυτοκράτωρα
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,603 μηνύματα.
Λοιπόν δε χρειάζεται πτυχίο πυρηνικής φυσικής για να το ανακαλύψει κανείς.

Διάθεση για δακτυλική διείσδυση / ενδοσκόπηση ,χρόνος / οικειότητα που θα επιφέρει τη χαλάρωση του σώματος και επικοινωνία χωρίς αναστολές

Και κυρίως όχι σύντροφος που βαριέται
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να μιλήσει άντρας για το σημείο G των γυναικών;;;; :lol:


Αχ Παναγίτσα μου ανυπομονώ να ακούσω απόψεις οι οποίες μάλιστα θα ειναι υπό την σκιά πως μια γυναικα ξέρει πολύ καλά να κοροϊδέψει έναν άντρα και να προσποιηθεί οργασμό ...

Το ότι υπάρχει ειναι δεδομένο και τελείως ξεχωριστό για την κάθε μία λόγο διαφορετικής ανατομίας και αλλων εγκεφαλικών παραγόντων...

Το κατά πόσο είναι ικανός ένας άντρας να το βρει είναι άλλο κεφάλαιο νομίζω ..:bye2:
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,288 μηνύματα.
Εγώ έτσι διαισθητικά θα πω :

Γαμάω-τάω και γυναικείος οργασμός είναι μεταξύ τους ξένοι και ο νοων νοειτω
 
Τελευταία επεξεργασία:

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,479 μηνύματα.
Εγώ έτσι διαισθητικά θα πω :

Γαμάω-τάω και γυναικείος οργασμός είναι μεταξύ τους ξένοι και ο ο νοων νοειτω
Το σοβάρεψες πάλι και η αλήθεια είναι ότι έχει μαυρίσει η ψυχή μου με όλα αυτά που γίνονται, τελευταία. Και το λέω ευθέως.

Βάλτε λίγο χιούμορ στη ζωή σας. Είναι απαραίτητο. Δεν είναι γάμος, δεν είναι παράδοση, δεν είναι στερεότυπο, δεν, δεν, δεν...μα είναι γέλιο. Και το στερείτε με αυτές σας τις συμπεριφορές...

Τον παρέθεσα και έρχεσαι και πετάς μπηχτή ; Για ποιό λόγο ; "Πατάς" πάνω στο post το δικό μου για να του "την πεις" και να σφαχτώ κι εγώ μαζί του ;

Δεν είναι ωραία πράγματα αυτά. Και δεν ταιριάζουν στις ηλικίες μας.

Κοντεύω κάποια χρόνια εδώ και εδώ και κάποιο καιρό το site έχει "μαυρίσει". Αν το γουστάρετε έτσι συνεχίστε. Αλλά όχι πάνω στην πλάτη μας...

Θεώρησα ότι "αδικήθηκες", σε κάποιο σημείο χθες, μα η συμπεριφορά σου δε μου αφήνει περιθώρια...

Υ.Γ. Αναφορικά με το...παραλήρημα της "γνωστής και μη εξαιρετέας", δεν έχω τίποτα να σχολιάσω. Ό,τι λέει είναι άρες - μάρες...
 
Τελευταία επεξεργασία:

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,288 μηνύματα.

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,479 μηνύματα.

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,020 μηνύματα.
Φυσικα και υπαρχει. Για αυτο οι αντρες απολαμβανουν το pegging.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,288 μηνύματα.
Μην το παίζεις έτσι τρελίτσα.
Καμιά τρελίτσα δεν το χω παίξει ποτέ και πουθενά για να το κάνω τώρα και δε σε κάτι τόσο μηδαμινό.

Please



Λάθος μου που ασχολήθηκα με πόστ σου έστω κι αν το παρέθεσα, δεν παλεύεται αυτό το overthinking jeez
 
Top