Συζήτηση για... τρίχες!

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 827 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Ξύπνησα σήμερα το πρωί και είδα ότι παρότι που τα μαλλιά μου μεγαλώνουν αρκετά καλά, το μπροστινό μέρος έχει φριζαρει… νομίζω ότι είναι λόγω της υπερβολικής χρήσης της χτένας.


Επειδή δεν επιθυμώ να πάω σε κουρέα στο μέρος που είμαι γιατί είμαι σίγουρος ότι θα τα κόψει όλα, μέχρι το καλοκαίρι έχετε να μου προτείνεται μια εναλλακτική; Βάζω εντωμεταξύ ενυδατική κρέμα για τα μαλλιά αλλά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,627 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Ξύπνησα σήμερα το πρωί και είδα ότι παρότι που τα μαλλιά μου μεγαλώνουν αρκετά καλά, το μπροστινό μέρος έχει φριζαρει… νομίζω ότι είναι λόγω της υπερβολικής χρήσης της χτένας.


Επειδή δεν επιθυμώ να πάω σε κουρέα στο μέρος που είμαι γιατί είμαι σίγουρος ότι θα τα κόψει όλα, μέχρι το καλοκαίρι έχετε να μου προτείνεται μια εναλλακτική; Βάζω εντωμεταξύ ενυδατική κρέμα για τα μαλλιά αλλά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά
Τι μαλλιά έχεις; Αν πχ έχεις σπαστά- κατσαρά σαν τα δικά μου λίγο φριζαρισμα στις ρίζες θα υπάρχει πάντα, είναι φυσιολογικό.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 827 μηνύματα.
Τι μαλλιά έχεις; Αν πχ έχεις σπαστά- κατσαρά σαν τα δικά μου λίγο φριζαρισμα στις ρίζες θα υπάρχει πάντα, είναι φυσιολογικό.
Κατσαρά θα έλεγα, εντωμεταξύ δεν γνωρίζω αν πρέπει να τα χτενίζω πολύ γιατί κάποιες φορές προσπαθω να τα ισιώνω (παρότι που είναι αρκετά κατσαρά) που μάλλον με αυτό τον τρόπο τα βλάπτω
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,627 μηνύματα.
Κατσαρά θα έλεγα, εντωμεταξύ δεν γνωρίζω αν πρέπει να τα χτενίζω πολύ γιατί κάποιες φορές προσπαθω να τα ισιώνω (παρότι που είναι αρκετά κατσαρά) που μάλλον με αυτό τον τρόπο τα βλάπτω
Όχι να μην τα χτενίζεις ενώ είναι στεγνά γι αυτό σου φριζάρουν.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 827 μηνύματα.
Όχι να μην τα χτενίζεις ενώ είναι στεγνά γι αυτό σου φριζάρουν.
Κάτι κατάλαβα, λόγω συνήθειας τόσα χρόνια μόλις ξυπνάω να τα χτενίζω αρκετά, μάλλον έχει προκληθεί φθορα… Από αύριο κομμένη η χτένα :P
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,643 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Ξύπνησα σήμερα το πρωί και είδα ότι παρότι που τα μαλλιά μου μεγαλώνουν αρκετά καλά, το μπροστινό μέρος έχει φριζαρει… νομίζω ότι είναι λόγω της υπερβολικής χρήσης της χτένας.


Επειδή δεν επιθυμώ να πάω σε κουρέα στο μέρος που είμαι γιατί είμαι σίγουρος ότι θα τα κόψει όλα, μέχρι το καλοκαίρι έχετε να μου προτείνεται μια εναλλακτική; Βάζω εντωμεταξύ ενυδατική κρέμα για τα μαλλιά αλλά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά
Να χρησιμοποιείς τα δάχτυλα σου αν θες να τα φτιάξεις
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 827 μηνύματα.
Να χρησιμοποιείς τα δάχτυλα σου αν θες να τα φτιάξεις
Το κάνω αλλά λόγω του αέρα όταν βγαίνω χαλάνε. Έχω εντωμεταξύ λακ αλλά φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω γιατί μπορεί να φθείρει τα μαλλιά
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,287 μηνύματα.
Το κάνω αλλά λόγω του αέρα όταν βγαίνω χαλάνε. Έχω εντωμεταξύ λακ αλλά φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω γιατί μπορεί να φθείρει τα μαλλιά
Δεν υπάρχει τίποτα πιο σέξι από έναν άντρα με ανάστατα μαλλιά.

Ή αλλιώς, άστα τα μαλλάκια σου ανακατεμένα.

:yes:
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 827 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο σέξι από έναν άντρα με ανάστατα μαλλιά.

Ή αλλιώς, άστα τα μαλλάκια σου ανακατεμένα.

:yes:
Τι πιο σεξι από το να έχεις ανάστατα μαλλιά και μαύρους κύκλους στα μάτια όταν πας πρωί πρωί στο νοσοκομείο.

Όλοι θα λένε πάει τα έχασε, αν και αυτή την περίοδο λόγω εξετάσεων θα βγάζει μια λογική :lol:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν υπάρχει τίποτα πιο σέξι από έναν άντρα με ανάστατα μαλλιά.

Ή αλλιώς, άστα τα μαλλάκια σου ανακατεμένα.

:yes:
Αν και νομίζω βγάζει λογική με κάποια μόνο πρόσωπα, φαντάσου το δικό μου είναι τέρμα baby face δεν νομίζω να έχει και το καλύτερο αποτέλεσμα αλλά θα το δοκιμάσω
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,627 μηνύματα.
Το κάνω αλλά λόγω του αέρα όταν βγαίνω χαλάνε. Έχω εντωμεταξύ λακ αλλά φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω γιατί μπορεί να φθείρει τα μαλλιά
Καλύτερα να μη βάζεις λακ καθημερινά. Μπορείς το βράδυ πριν ξαπλώνεις να τους βάζεις λίγο λαδάκι αφού πρώτα το έχεις ζεστάνει στις παλάμες σου. Μερικοί βάζουν και αφρό, αλλά εγώ δεν χρησιμοποιώ γτ δε μου αρέσει το αποτέλεσμα.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,648 μηνύματα.
Κάτι κατάλαβα, λόγω συνήθειας τόσα χρόνια μόλις ξυπνάω να τα χτενίζω αρκετά, μάλλον έχει προκληθεί φθορα… Από αύριο κομμένη η χτένα :P
Ναι, είναι λάθος η τακτική. Αν θέλεις, γύρνα τα προς τα κάτω (σκύψε το κεφάλι να πέσουν μπροστά εννοώ...) και κάνε τα με τα δάχτυλά σου. Να περνάς τα δάχτυλα ενδιάμεσα και έτσι θα ξεμπερδεύονται και δεν θα φριζάρουν με τη χτένα (ή θα 'κόβονται', επειδή τα χτενίζεις στεγνά...). Και στα κατσαρά ή σπαστά μαλλιά χρησιμοποιούμε συνήθως βούρτσα, όταν απαιτείται...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top