Συμβουλές, οδηγίες, σεμινάρια: Τα πάντα για την οδήγηση!

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Οδηγάω γυρω στους 6 μηνες τωρα που εχω δικό μου αμαξι και εχω διπλωμα γυρω στους 8.Οταν προτοπηρα το διπλωμα κανεις μα κανεις δεν φιλοτιμοταν να μου δωσει το αμαξι του με εκεινον μεσα να παω μια βολτα να εξικοιωθω!ακομη και ο τοτε ''φιλος'' μου που μου το εδινε πριν παρω καν διπλωμα οταν τελικα το πηρα δεν μου το ξανα εδωσε γτ καποια στιγμη που με ανχωνε γτ φωναζε πηγα να το φερω πανω σε μια μαντρα:redface:!!!το πρωτο μου αμαξι ηταν ενα σαραωαλο τελειως ενα φιεστακι παναρχαιο!το οποιο ομως τον πρωτο καιρο που το ειχα δεν ειχα ασφαλεια(λογω καποιων διαδικαστικων που επρεπε να γινουν πρωτα)!για αυτο και δεν το μετακινουσα,Στην αρχη ο αδερφος μου μου υποσχονταν οτι θα πιγαινουμε κοντινες βολτες εστω και χωρις ασφαλεια ωστε να εξικοιωθω!Πραγμα που δεν γινοταν γτ μονιμως βαριοταν!!καποια στιγμη ειχα νευριασει τοσο που με γραφανε ολοι και αποφασισα να το παρω μονη μου εστω και χωρις ασφαλεια!!!Οποτε μπορειτε να φανταστειτε συνδιασμο!νεα οδηγος+σαραβαλο αυτοκινητο+χωρις ασφαλεια+μονη μου+νευριασμενη!!!εκοβα βολτες βεβαια γυρω τα τετραγωνα απο το σπιτι μου αλλα ειχε τοση κινιση που με εκανε να ανχωνομαι ολο και περισσοτερο!βεβαια μεχρι να ασφαλιστει το αμαξι δεν το ξανα εκανα αυτο...Αλλα νομιζω πως ηταν η καλυτερη εμπειρια αυτο το αμαξι γτ ηταν παλιο και μου εμαθε πολλα,και μετα απο ενα μηνα που το αλλαξα και πηρα ολοκαινουριο ηταν παραδεισσος που τα ειχα ολα υδραυλικα και με ολες τις ανεσεις!
σε καμια περιπτωση δεν συγρνεται η οδιγικη μου ικανοτητα τοτε με τωρα!
οσο για το Ν μετα απο ενα μηνα το εβγαλα και μπορω να πω οτι χωρις αυτο οδηγαω πολυ καλυτερα αφου δεν εχω αυτο το κορναρισμα και τον χλευασμο χωρις λογο απο τους αλλους απλα και μονο για να σε υποβαθμισουν επειδη εισαι νεος!
οσο για τους νεους?εχω δει ακομα εστω και αυτο το μικρο διαστημα που οδηγαω παλιους οδηγους να κανουν πολυ χειροτερες γκαφες στο δρομο απο οτι εκανα εγω τον πρωτο καιρο!και το βλεπω καθημερινα στον δρομο!
εχω κανει ηδη δυο ταξιδια και κανω συχνα πολυ μακρυνες αποστασεις!
Παντως πιστεθω ειναι λαθος να περνεις καποιον μαζι σου τον πρωτο καιρο για ασφαλεια!
πρωτον σε ανχωνει περισσοτερο και δευτερον μαθαινεις πολυ καλυτερα μονος σου με το να πειραματιζεσαι και να δοκιμαζεις μονος σου το αμαξι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Αννούλα έχεις δίκιο. Όσες φορές έχω πάει βόλτα με τον μπαμπά μου με αγχώνει και με νευριάζει :mad: Όλο μιλάει και κάνει παρατηρήσεις ενώ δεν κάνω τίποτα. Τον πειράζουν τα πάντα!!! Άσε... Να μη μιλήσω για τον φίλο μου. Την πρώτη φορά που μου το έδωσε εννοείται ότι πήγαμε σε μέρος που δεν υπήρχε κανείς και ήταν πολύ μεγάλος ο χώρος. Δεν έκανα τίποτα, μόνο κύκλους. Ήταν καινούριο το αυτοκίνητό του και φοβόταν μην το χαλάσω και στο τέλος έκανε κάτι που με εξόργισε και εννοείται κατέβηκα από το αυτοκίνητο:mpinelik: Είσαι πολύ τυχερή που έχεις δικό σου αυτοκίνητο, εμένα δε μου το δίνουν ούτε για μια βόλτα. Ακόμα και στο σπίτι να είναι και οι δύο μου λένε ότι θα το χρειαστούν μετά. Αν περιμένω να πάρω δικό μου αυτοκίνητο σώθηκα!!! Στην καλύτερη περίπτωση σε 10 χρόνια...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Μπορείς να προσπαθησεις για να παρεις ενα πολυ παλιο κατι τελοσπαντων,και αν ουτε και αυτο υπομονη,ξερω πως ειναι να θες να οδηγισεις και να μην στο δινει κανεις...το εχς περασει..και εγω εβαλα το πεισμα μου κατω και ειπα ετσι ειστε ολοι?θα προσπαθησω μονη μου,και εχω καταφερει να παρω πλεον καινουριο αυτοκινητο και μαλιστα μονη μου,χωρις την βοηθεια κανενος και τα χρηματα κανενος!!!Χρεωθηκα μες τα δανεια βεβαια:/:αλλα αξιζε τον κοπο!!
Και στην τελικη αν δεν παρεις δικο σου αμαξι να το οδηγας συνεχεια δεν εξικοιωνεσαι!κανε απλα υπομονη!και οταν βρεις την ευκαιρια και τα καταφερεις μονη σου δειξε σε ολους το ποσο καλη οδηγος μπορεις να γινεις και ας σε φοβοντουσαν καποτε ολοι!!:) ετσι εκανα και εγω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Κοίτα, κι εγώ το σκεφτόμουν να πάρω ένα αυτοκίνητο αλλά είναι πολλά τα έξοδα. Όχι τόσο να το πάρεις όσο να το συντηρήσεις (βενζίνη, ασφάλεια, ανταλλακτικά, service κτλ). Είναι μακρινό όνειρο ένα αυτοκίνητο καθώς δε δουλεύω και ούτε πρόκειται να έχω μόνιμη δουλειά, τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον. Άρα προς το παρόν έχω μόνο τα αυτοκίνητα των γονιών μου τα οποία όπως προείπα είναι σχεδόν πάντα κατειλημμένα. Θα πρέπει να ασκήσω ισχυρές πιέσεις μου φαίνεται :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
εννοειται να ασκησεις πιεσεις και να πεις οτι εχω το διπλωμα θα επρεπε να εχω και αυτοκινητο! τοτε πες τους γιατι πηρα το διπλωμα? κοιτα και εμενα ο φιλος μου δε με αφηνει να οδηγησω το δικο του γιατι ειναι και καινουριο και φοβαται οτι θα κανω κατι και θα το χαλασω.... :mad:τι να πεις αντρες!! :whistle:

λοιπον στο θεμα μας τωρα, κοιτα και εγω αργησα να παρω το διπλωμα το πηρα στα 26 και μολις τωρα οδηγω στα 27, αλλα το κινητρο ηταν οτι πηρα και αυτοκινητο δικο μου στο ονομα μου και ολα τα εξοδα δικα μου. ενταξει βοηθησε και ο μπαμπας για να μην παρω δανειο κλπ αλλα ειχα μαζεψει σχεδον ολα τα λεφτα. κοιτα να δεις πρεπει να ξερεις οτι πρωτον το αυτοκινητο θελει προσοχη και 100% αντανακλαστικα. χρειαζεται η αμεριστη προσοχη σου στο δρομο. δεν κανουν μονο λαθη οι νεοι οδηγοι κανουν πολλα και οι παλιοι και πρεπει να προσεχεις. επειτα το αμαξι εχει και εξοδα, ασφαλειες, τελη κυκλοφοριας, σερβις, βενζινες κλπ.
παντως μονο αν το παρεις μονη σου θα μαθεις. διαφορετικα μη στηριζεσαι στους αλλους! ειδικα οι γονεις δεν προκειται να σου πουν ελα παρτο πηγαινε. προσπαθησε να τους πεισεις οτι ειναι δικαιωμα σου να εχεις και εσυ το δικο σου αυτοκινητακι!!

ολα καλα θα πανε θα δεις, ψυχραιμια και προσοχη θελει!! και μαγκια :panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
συμφωνω psyllis σε ολα..
αυτο ειναι το κινητρο βεβαια που παιρνεις το διπλωμα για να οδηγας φυσικα,αλλα πολλοι δεν καταλαβαινουν την ευχαριστιση που 8α σου δωσει αυτο,λες και δεν περασαν ποτε απο αυτην την φαση!να σκεφτεις αδερφος μου και πατερας μου δεν διανοουντουσαν να μου δωσουν αμαξι,παρολα αυτα η κοπελα του αδερφου μου μου το εδινε απλοχερα!
τι να πεις αντρες!
σιγουρα ενα αμαξι το δυκολοτερο του ειναι η συντηρηση και εφοσον εγω δεν ειχα και καποια βοηθεια απο κανεναν,αποφασισα να παρω ενα picanto που και λιγη βενζινη καιει και φτηνο service εχει και τελη μικρα και ασφαλεια επεισης!
αλλα ακομα και την δυνατοτητα αυτην να μην εχεις στην παρουσα κατασταση,πεισε τουσ οτι ειναι σημαντικο να αρχιζεις να εξικοιωνεσαι απο τωρα γτ οσο πιο μικρος μαθαινεις κατι τοσο το καλυτερο,και καλο ειναι να στο δινουν!οτι αφηνεις σε αφηνει... προσπαθησε σε εμιστευτουν και ζητα το εστω μονο για πολυ μικρεσ αποστασεις,εστω και αυτο 8α σε βοηθησει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια για τη συμπαράσταση!!!! :D Τώρα περιμένω να γίνω καλά (ωραίο καιρό βρήκα να αρρωστήσω:mad:) και θα τους κανονίσω. Θα τους πω να κάνω μαθήματα με αυτόν τον γνωστό τους και μετά όταν βρίσκω ελεύθερο αυτοκίνητο θα το παίρνω. Με ζαλίζουν βέβαια γιατί λένε ότι δεν αξίζει να πάρεις αυτοκίνητο στην Αθήνα. Καλύτερα να χρησιμοποιείς τα ΜΜΜ και ότι δε βρίσκεις να παρκάρεις και ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω το αυτοκίνητο βράδυ γιατί θα τρελαθούν από την αγωνία και το άγχος μπλα μπλα μπλα... Ανυπόφοροι είναι!!!!

Θα πρέπει να μαζέψω λεφτά να πάρω αυτοκίνητο γιατί με αυτούς δε με βλέπω καλά... Αλλά σιγά, πόσα λεφτά μπορώ να μαζέψω τώρα που δε δουλέυω; :mad: Α! Το βρήκα!! Θα αρχίσω να παίρνω μέρος σε διαγωνισμούς που δίνουν δώρο αυτοκίνητο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
εννοειται να ασκησεις πιεσεις και να πεις οτι εχω το διπλωμα θα επρεπε να εχω και αυτοκινητο! τοτε πες τους γιατι πηρα το διπλωμα? κοιτα και εμενα ο φιλος μου δε με αφηνει να οδηγησω το δικο του γιατι ειναι και καινουριο και φοβαται οτι θα κανω κατι και θα το χαλασω.... :mad:τι να πεις αντρες!! :whistle:
Ε... Θα χαλάσουμε τις καρδιές μας τώρα...:)
Ένα αμάξι καινούριο στην καλύτερη περίπτωση να κάνει 10.000?. Με την παραμικρή γρατζουνιά πάνω του, χάνει την συναισθηματική του αξία του καινούριου! Λογικό το βρίσκω λοιπόν να μην σου δίνει ο φίλος σου το αμάξι, ειδικά αφού είσαι καινούρια και ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΟ ΑΜΑΞΙ να παίξεις! :D

Όσο για την φράση "έχω το δίπλωμα θα έπρεπε να έχω και αυτοκίνητο" τι να πω. Λες και τα λεφτά βγαίνουν από τα δέντρα... Όπως είπε η fielda έχουν ήδη 2 αυτοκίνητα, φαντάσου τα έξοδα να έχουν 3! :worry:

Επίσης, όπως και να το κάνουμε, όταν ένας οδηγός ξεκινάει να οδηγάει με φοβίες, δεν σου εμπνέει και τόση εμπιστοσύνη, πόσο μάλλον να του δίνεις καινούριο αμάξι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Καλά, δε συζητώ το να μου πάρουν αυτοκίνητο. Δεν είμαι παράλογη, ποτέ δε ζήτησα κάτι τέτοιο. Έχουμε ήδη δύο αυτοκίνητα, δε νομίζω ότι χρειαζόμαστε και τρίτο... Το μόνο που θέλω είναι να μου το δίνουν να πηγαίνω καμία βόλτα, να συηθίσω και τους δρόμους στην Αθήνα.

Όσο για τις φοβίες, δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιος καινούριος οδηγός που δε φοβάται. Όσοι δε φοβούνται μετά τρώνε τα μούτρα τους γιατί νομίζουν ότι μπορούν να ελέγξουν πλήρως το αυτοκίνητο ενώ πολλές φορές δεν ισχύει αυτό. Η ασφάλειά σου στο δρόμο δεν εξαρτάται μόνο από σένα αλλά σε πολύ μεγάλο βαθμό και από τους άλλους και δεν μπορείς να ξέρεις ούτε να προβλέψεις την αντίδρασή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Καλά, δε συζητώ το να μου πάρουν αυτοκίνητο.
Οκ, συμφωνούμε τότε :)
Όσο για τις φοβίες, δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιος καινούριος οδηγός που δε φοβάται. Όσοι δε φοβούνται μετά τρώνε τα μούτρα τους γιατί νομίζουν ότι μπορούν να ελέγξουν πλήρως το αυτοκίνητο ενώ πολλές φορές δεν ισχύει αυτό. Η ασφάλειά σου στο δρόμο δεν εξαρτάται μόνο από σένα αλλά σε πολύ μεγάλο βαθμό και από τους άλλους και δεν μπορείς να ξέρεις ούτε να προβλέψεις την αντίδρασή τους.
Είναι αλλιώς να έχεις μια ελαφριά ανησυχία και αλλιώς να λες ότι έχεις φοβίες. Οι φοβίες είναι αρνητικές και δεν πρέπει να υπάρχουν. Όταν οδηγάς, πρέπει να είσαι μεν σε εγρήγορση, αλλά να είσαι και άνετος. Αν είσαι σφιγμένος ή περιμένεις να σου την πέσουν από παντού, δεν θα οδηγήσεις ποτέ σωστά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Ναι, δεν έχεις άδικο... Δεν είπα ότι τρέμεις απλά νομίζεις ότι έγινε κάτι τρομερό που βγήκες εσύ στους δρόμους :D Περιμένεις κιόλας οι υπόλοιποι να σε αντιμετωπίσουν με συμπάθεια και κατανόηση και εκεί είναι που τρως φρίκη. Αν για παράδειγμα αργήσεις να ξεκινήσεις στο φανάρι αρχίζουν όλοι και κορνάρουν, εσύ πανικοβάλλεσαι γιατί τους καθυστερείς, βιάζεσαι να ξεκινήσεις και πάνω στον πανικό σου σβήνει το αυτοκίνητο :D Ε, δεν είσαι και πολύ άνετος μετά... Αρχίζεις να αποφεύγεις τα φανάρια και τους δρόμους που έχει πολλά αυτοκίνητα για να γλιτώσεις το κορνάρισμα και ενίοτε και το βρίσιμο :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ναι απλά αν είσαι από την αρχή άνετος και αδιαφορείς για τα σχόλια των υπολοίπων, δεν θα τρέμεις, ούτε θα σου σβήνει το αμάξι από το άγχος. Όταν έχεις άγχος, βγαίνει σε κακούς χειρισμούς και περισσότερο άγχος και πάει λέγοντας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
Ε... Θα χαλάσουμε τις καρδιές μας τώρα...:)
Ένα αμάξι καινούριο στην καλύτερη περίπτωση να κάνει 10.000?. Με την παραμικρή γρατζουνιά πάνω του, χάνει την συναισθηματική του αξία του καινούριου! Λογικό το βρίσκω λοιπόν να μην σου δίνει ο φίλος σου το αμάξι, ειδικά αφού είσαι καινούρια και ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΟ ΑΜΑΞΙ να παίξεις! :D

Όσο για την φράση "έχω το δίπλωμα θα έπρεπε να έχω και αυτοκίνητο" τι να πω. Λες και τα λεφτά βγαίνουν από τα δέντρα... Όπως είπε η fielda έχουν ήδη 2 αυτοκίνητα, φαντάσου τα έξοδα να έχουν 3! :worry:

Επίσης, όπως και να το κάνουμε, όταν ένας οδηγός ξεκινάει να οδηγάει με φοβίες, δεν σου εμπνέει και τόση εμπιστοσύνη, πόσο μάλλον να του δίνεις καινούριο αμάξι...;)

αρχικα συμφωνω οτι δε δινεις ενα καινουριο αμαξι σε νεο οδηγο το ειπα χαριτολογωντας το οτι δε μου το δινει ο φιλος μου!!
αλλα πρεπει να σου πω οτι δεν ειπα να παρει καινουριο αυτοκινητο. η φραση μου " εχω το διπλωμα θε επρεπε να εχω και αυτοκινητο" αποσκοπουσε στο γεγονος οτι εφοσον υπαρχει αυτοκινητο στο σπιτι καλο ειναι να της το εδιναν για να εξοικειωθει με την ιδεα της οδηγησης. εννοειται οτι τα λεφτα δε βγαινουν απο τα δεντρα. σε καμμια περιπτωση δεν εννοουσα να αγορασει αυτοκινητο. αυτο που υπαρχει να χρησιμοποιεί. το ειπα σαν επιχειρημα που μπορει να πει στους δικους της για να της δωσουν το αυτοκινητο. αυτα απο μενα!! καλη τυχη fielda!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!!!! Θα περιμένω να γίνω καλά και μετά θα ξεκινήσω μαθήματα. Θα σας ενημερώσω όταν γίνει το μεγάλο βήμα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!!!! Θα περιμένω να γίνω καλά και μετά θα ξεκινήσω μαθήματα. Θα σας ενημερώσω όταν γίνει το μεγάλο βήμα :D


:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
" εχω το διπλωμα θε επρεπε να εχω και αυτοκινητο" αποσκοπουσε στο γεγονος οτι εφοσον υπαρχει αυτοκινητο στο σπιτι καλο ειναι να της το εδιναν για να εξοικειωθει με την ιδεα της οδηγησης.

H πρώτη μου εξοικείωση με αυτοκίνητο κόστισε στο μπαμπά μου 550? [κ δεν είχα βγει ΚΑΝ σε κεντρικό δρόμο :P]... Οκ... ήμουν 19 και πλέον μου το έχει συγχωρέσει:P, αλλά ομολογώ ότι δεν του κράτησα πολλά μούτρα που μέχρι τα 22 δεν με ξανάφησε να πλησιάσω το αυτοκίνητό του :P:P:P

[δεν φταίω εγώ ρε παιδιά ο τοίχος ήρθε πάνω μου στη στροφή :P:P:P:P:P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Αχ μη μου λες τέτοια!!!! Δεν πρόκειται να πιάσω ποτέ στη ζωή μου τιμόνι... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
H πρώτη μου εξοικείωση με αυτοκίνητο κόστισε στο μπαμπά μου 550? [κ δεν είχα βγει ΚΑΝ σε κεντρικό δρόμο :P]... Οκ... ήμουν 19 και πλέον μου το έχει συγχωρέσει:P, αλλά ομολογώ ότι δεν του κράτησα πολλά μούτρα που μέχρι τα 22 δεν με ξανάφησε να πλησιάσω το αυτοκίνητό του :P:P:P

[δεν φταίω εγώ ρε παιδιά ο τοίχος ήρθε πάνω μου στη στροφή :P:P:P:P:P]

καλα και εμενα δεν προκειται να μου εδιναν ξανα το αμαξι αν γινοταν κατι τετοιο!!:D
αλλα συμβαινουν και αυτα, τι να κανουμε! και εγω τις πρωτες φορες που απλα μαθαινα στροφες κλπ με το παλιο μας αυτοκινητο, ενα nissan cherry παναρχαιο αλλα ειχε αντεξει πολλα το καημενο ημουν στην πολυκατοικια και μαθαινα να κανω οπισθεν ε και καθως πηγαινα πισω το καρφωσα σε ενα δεντρακι ( μκρο δεντρακι μη φανταστειτε κανα πευκο κλπ) :redface:
και τωρα το σκεφτομαι και γελαω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αχ μη μου λες τέτοια!!!! Δεν πρόκειται να πιάσω ποτέ στη ζωή μου τιμόνι... :(
Καλε μην αγχωνεσαι.:P
Εγω στα φορτε μου στην αρχη είχα χτυπησει μηχανακι που ηταν δεμενο με αλυσιδα πανω σε σιδερενια πορτα.Εκανα οπισθεν να παρκαρω σε ραμπα και δεν το ειχα δει απο την αρχη και πηγαινα,πηγαινα μεχρι που ακουσα το ντουπ.Ευτυχως δεν εσπασε τιποτα.Ειχαν βγει ολοι εξω και με κοιτουσαν καλα,καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
Καλε μην αγχωνεσαι.:P
Εγω στα φορτε μου στην αρχη είχα χτυπησει μηχανακι που ηταν δεμενο με αλυσιδα πανω σε σιδερενια πορτα.Εκανα οπισθεν να παρκαρω σε ραμπα και δεν το ειχα δει απο την αρχη και πηγαινα,πηγαινα μεχρι που ακουσα το ντουπ.Ευτυχως δεν εσπασε τιποτα.Ειχαν βγει ολοι εξω και με κοιτουσαν καλα,καλα.

εγω εχω τους αισθητηρες παρκαρισματος!! βοηθανε πολυ σε τετοιες καταστασεις! καλα ναι και εγω παρκαρα προχτες και επειδη δυσκολευτηκα λιγο ειχαν βγει 2-3 στο μπαλκονι και με κοιταζαν! δεν πειραζει σιγα καλε που δε θα πιασεις τιμονι ποτε!! μην αγχωνεσαι τοσο πολυ. και εγω φοβομουν και φοβαμαι αλλα καθε μερα βελτιωνεσαι. μην το παιρνεις απο φοβο!! αν προσεχεις θα εισαι μια χαρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top