Σωματότυπος και ερωτισμός

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,899 μηνύματα.
αυτά τα δύο, τίποτα άλλο💘
Picsart_24-01-21_12-26-29-977.jpg
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,832 μηνύματα.
Παίζει ήμουν μια ζωή 48 κιλά τώρα είμαι 55.. εδώ κ 2 χρόνια δεν μπορώ να τα ρίξω ενώ κάνω γυμανστικη είμαι vegan τρώω πολυυυ ισσοροποιημενα ,τρεχω σαν τον Βέγγο όλη μέρα ως μόνη μανούλα.

Αλλάζουν οι ορμόνες μετα τα 35 θα δεις....
Ξέρεις δεν είναι καθόλου περίεργο, κοντεύεις να πιάσεις τα 40, και όσο μεγαλώνει η γυναίκα 2-4 κιλακια παραπάνω δεν κανουν κακό, το σώμα στεγνώνει και αυτό βοηθάει στη σφριγηλοτητα και στην όψη της νιότης.

Η μαμά μου που εδώ και χρόνια είναι πολύ καλά στα κιλά της νόμιζε ότι είχε θέμα για τον ίδιο ακριβώς λόγο και η διατροφολόγος μας της είπε αυτό το πράγμα.
Δεν μπορεί μια γυναίκα και δεν είναι το φυσιολογικό να είναι στα ίδια κιλά που ήταν στα 30 της μια ζωή.
Αλλάζει το σώμα.
Δε μιλάμε για ακραία πράγματα φυσικα, εκεί στα 2-5 κιλά.

Επίσης αλλάζει και η κατακράτηση
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Ξέρεις δεν είναι καθόλου περίεργο, κοντεύεις να πιάσεις τα 40, και όσο μεγαλώνει η γυναίκα 2-4 κιλακια παραπάνω δεν κανουν κακό, το σώμα στεγνώνει και αυτό βοηθάει στη σφριγηλοτητα και στην όψη της νιότης.

Η μαμά μου που εδώ και χρόνια είναι πολύ καλά στα κιλά της νόμιζε ότι είχε θέμα για τον ίδιο ακριβώς λόγο και η διατροφολόγος μας της είπε αυτό το πράγμα.
Δεν μπορεί μια γυναίκα και δεν είναι το φυσιολογικό να είναι στα ίδια κιλά που ήταν στα 30 της μια ζωή.
Αλλάζει το σώμα.
Δε μιλάμε για ακραία πράγματα φυσικα, εκεί στα 2-5 κιλά.

Επίσης αλλάζει και η κατακράτηση
Και επίσης πολυ σημαντικό.. Αλλάζει ο μεταβολισμός και δημιουργούνται λιποαποθηκες( πχ μετά από γέννες) που ίσως να μην υπήρχαν στο παρελθόν
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,742 μηνύματα.

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Παίζει ήμουν μια ζωή 48 κιλά τώρα είμαι 55.. εδώ κ 2 χρόνια δεν μπορώ να τα ρίξω ενώ κάνω γυμανστικη είμαι vegan τρώω πολυυυ ισσοροποιημενα ,τρεχω σαν τον Βέγγο όλη μέρα ως μόνη μανούλα.

Αλλάζουν οι ορμόνες μετα τα 35 θα δεις....
Βασικά και η παχυσαρκία δεν είναι τόσο νοσογόνος μετά από κάποια ηλικία. Δηλαδή σε μεγάλη ηλικία δεν χρειάζεται να είσαι αδύνατη όσο πρέπει να είσαι σε νεαρή ηλικία .

Από άποψη υγείας, τώρα πως σου αρέσεις εμφανισιακά άλλο θέμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δηλαδή μπορεί τώρα το ιδανικό σου βάρος από άποψη υγείας να είναι το 55 και το 48 να είναι λίγο.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Βασικά και η παχυσαρκία δεν είναι τόσο νοσογόνος μετά από κάποια ηλικία. Δηλαδή σε μεγάλη ηλικία δεν χρειάζεται να είσαι αδύνατη όσο πρέπει να είσαι σε νεαρή ηλικία .
Δηλαδή μπορεί τώρα το ιδανικό σου βάρος από άποψη υγείας να είναι το 55 και το 48 να είναι λίγο.
νομίζω, ένας υγιής οργανισμός ζητά μόνος του αυτό που χρειάζεται και ισορροπεί στα κιλά, που ο ίδιος λειτουργεί καλύτερα. Απλά πρέπει να μην τρώμε ,μέχρι να σκάσουμε, αλλά μέχρι να χορτάσουμε και να μην τρώμε επειδή πρέπει, αλλά επειδή πεινάμε.
Παραδείγματα> Το χειμώνα συνηθως βάζουμε 2 κιλάκια. Έχει κρύο, τα χρειάζεται ο οργανισμός. Την άνοιξη μέχρι καλοκαίρι συνηθως τα χάνουμε, δεν πεινάμε και πολύ.
Όλες οι εγκυμονούσες παίρνουν μερικά κιλάκια πάνω απ το παδί. Θα τα χρειαστούν, όταν θηλάζουν και όταν ξενυχτούν και ταλαιπωρούνται με το νεογέννητο. Συνηθως στο πρώτο τρίμηνο τα έχουν χάσει.
Πριν τα γεράματα, βάζουν κιλά οι ηλικιωμένοι. Θα τους χρειαστούν στα βαθιά γεράματα, όπου παθαίνουν σαρκοπενία.
Όλα είναι εξελικτικά ρυθμισμένα. Ας μας πουν και οι γιατροί.
Η απορία μου ήταν, γιατί βάζουμε κιλά στην εμμηνόπαυση. Πού θα μας χρειαστούν; :(

Εγώ εδώ και 10 χρόνια δε ζυγίζομαι και δεν κάνω δίαιτες. Όσο μπαίνουν τα ρούχα μου, δε σκάω. Αν στενέψει κανα παντελόνι, τότε προσπαθώ να ελαττωσω τα γλυκά. Αλλά την πείνα, δεν την αντέχω:slourp:

Νομίζω τα 48 κιλά είναι λίγα για ενήλικα γυναίκα. Πόσο ύψος έχεις; Αν βέβαια, τόσο πεινάς και νιώθεις καλά, μια χαρά είσαι @Luludaki :)
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
νομίζω, ένας υγιής οργανισμός ζητά μόνος του αυτό που χρειάζεται και ισορροπεί στα κιλά, που ο ίδιος λειτουργεί καλύτερα. Απλά πρέπει να μην τρώμε ,μέχρι να σκάσουμε, αλλά μέχρι να χορτάσουμε και να μην τρώμε επειδή πρέπει, αλλά επειδή πεινάμε.
Παραδείγματα> Το χειμώνα συνηθως βάζουμε 2 κιλάκια. Έχει κρύο, τα χρειάζεται ο οργανισμός. Την άνοιξη μέχρι καλοκαίρι συνηθως τα χάνουμε, δεν πεινάμε και πολύ.
Όλες οι εγκυμονούσες παίρνουν μερικά κιλάκια πάνω απ το παδί. Θα τα χρειαστούν, όταν θηλάζουν και όταν ξενυχτούν και ταλαιπωρούνται με το νεογέννητο. Συνηθως στο πρώτο τρίμηνο τα έχουν χάσει.
Πριν τα γεράματα, βάζουν κιλά οι ηλικιωμένοι. Θα τους χρειαστούν στα βαθιά γεράματα, όπου παθαίνουν σαρκοπενία.
Όλα είναι εξελικτικά ρυθμισμένα. Ας μας πουν και οι γιατροί.
Η απορία μου ήταν, γιατί βάζουμε κιλά στην εμμηνόπαυση. Πού θα μας χρειαστούν; :(

Εγώ εδώ και 10 χρόνια δε ζυγίζομαι και δεν κάνω δίαιτες. Όσο μπαίνουν τα ρούχα μου, δε σκάω. Αν στενέψει κανα παντελόνι, τότε προσπαθώ να ελαττωσω τα γλυκά. Αλλά την πείνα, δεν την αντέχω:slourp:

Νομίζω τα 48 κιλά είναι λίγα για ενήλικα γυναίκα. Πόσο ύψος έχεις; Αν βέβαια, τόσο πεινάς και νιώθεις καλά, μια χαρά είσαι @Luludaki :)
1,57 :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισεις αλλά δύο αγορια θέλω να προσθέσω, σταθερές αξίες κ έρωτες <3 ❤️

O Abel (the weekend) και ο Ράιαν..


 

Συνημμένα

  • 1-79.jpg
    1-79.jpg
    200.7 KB · Εμφανίσεις: 12
  • MV5BMTQzMjkwNTQ2OF5BMl5BanBnXkFtZTgwNTQ4MTQ4MTE@._V1_.jpg
    MV5BMTQzMjkwNTQ2OF5BMl5BanBnXkFtZTgwNTQ4MTQ4MTE@._V1_.jpg
    1 MB · Εμφανίσεις: 18

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,832 μηνύματα.

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,832 μηνύματα.
Οχιιιιιι πολύ αγορακια
θες να μου πεις οτι ο Ryan Gosling ειναι η επιτομη του αρσενικου; :P

περι ορεξεως θα πω εγω, αλλα τον συγκεκριμενο ουτε καν συμπαθητικο δεν τον βρισκω

μονο στο la la land
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
θες να μου πεις οτι ο Ryan Gosling ειναι η επιτομη του αρσενικου; :P

περι ορεξεως θα πω εγω, αλλα τον συγκεκριμενο ουτε καν συμπαθητικο δεν τον βρισκω

μονο στο la la land
Χαχαχα επηρεάστηκα από το ,Drive και το Ημερολόγιο.. χεχεχε
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Ας πούμε ότι μου αρέσει ο τύπος στην 1η φωτό της Ραφαέλας ο Μελαχροινός.. όχι πολύ.. αλλά πλησιάζει τα γούστα μου..

Οι Υπολοιποι όλοι :no:
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,832 μηνύματα.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,832 μηνύματα.
Ας πούμε ότι μου αρέσει ο τύπος στην 1η φωτό της Ραφαέλας ο Μελαχρινός.. όχι πολύ.. αλλά πλησιάζει τα γούστα μου..

Οι Υπολοιποι όλοι :no:
κοιτα, ο 3ος μου αρεσει ΜΟΝΟ ετσι στη σειρα του outlander, με το σγουρο αυτο το σκωτσεζικο το σεξυ

ο 2ος, ειναι κουκλι στη σειρα του Bridgerton

ο 1ος ειναι απλα κουκλι

δεν ειναι τοσο ολη η εμφανιση για εμενα οσο αυτο που αποπνεουν στο ρολο, αυτο με τραβαει εμενα
ωραιοι ειναι πολλοι.. αλλα τι αποπνεουν; αυτο γουσταρω εγω

εκτος απο τον Ροιλο που ειναι ακριβως του γουστου μου :inlove:
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,899 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,832 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,899 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,832 μηνύματα.

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
κοιτα, ο 3ος μου αρεσει ΜΟΝΟ ετσι στη σειρα του outlander, με το σγουρο αυτο το σκωτσεζικο το σεξυ

ο 2ος, ειναι κουκλι στη σειρα του Bridgerton

ο 1ος ειναι απλα κουκλι

δεν ειναι τοσο ολη η εμφανιση για εμενα οσο αυτο που αποπνεουν στη ρολο, αυτο με τραβαει εμενα
ωραιοι ειναι πολλοι.. αλλα τι αποπνεουν; αυτο γουσταρψ εγω

εκτος απο τον Ροιλο που ειναι ακριβως του γουστου μου :inlove:
Τους 3 πρώτους κύκλους του Outlander τους έχω δει και εγώ ! Η πρωταγωνίστρια ήταν πολύ όμορφη.. ο σγουροξανθούλης δεν μου άρεσε καθόλου!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top