Τι θέλουν οι γυναίκες;

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Επ. Ενα κατεβατο σου γραψα το απόγευμα.

Εμένα, το φιλαράκι σου θα σιάξεις πρώτον. :bleh:
Για όλους έχει ο μπαχτσές😌
ειλικρινά απορώ πως πέφτετε σε τέτοια κνώδαλα, περάστε από φιλοσοφική, τα καλύτερα κορίτσια θα γνωρίσετε
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ ένα θα πω και θα μιλήσω για τον εαυτό μου και για την φίλη μου..
Έχουμε στην σχολή ένα αγόρι (γόνος πλούσιας οικογένειας) που με τα λεφτά του μπαμπά το παίζει γόης.. εννοείται έχει τρελά λεφτά και είναι και αντικειμενικά ωραίος. Αυτός ο τυπάς μου κολλάει από το πρώτο έτος και σε εμένα και σε μια κοπέλα που κάνουμε παρέα, και στις δύο, ταυτόχρονα, ακόμα και όταν είμαστε μαζί (εντάξει η φίλη μου είναι κουκλάρα, δεν είναι αδιάφορη σαν εμένα :P)
Το καλοκαίρι χάθηκε, διακοπές, και σίγουρα έχει πάει με όλο το Αιγαίο 😂
Πριν καμιά εβδομάδα μου έστειλε μήνυμα να βρεθούμε (δεν έχω βγει ποτέ μαζί του και ούτε πρόκειται) και του εξήγησα επί λέξει ότι δεν θέλω να με ενοχλεί, γιατί πολύ απλά δεν έχουμε κανένα κοινό..
Αναμενόμενο ότι θα τα έπαιρνε και μου απάντησε με τόσο προσβλητικό τρόπο ότι: έχω ρίξει πολύ καλύτερες από εσένα, ποια είσαι εσύ που θα μου κάνεις την δύσκολη, να με παρακαλάς θα έπρεπε..
Κάπου εκεί, επειδή σαν την ειρωνία μου δεν έχει, του λέω " συμφωνώ, για αυτό πήγαινε στις θεογκομενες και άσε εμένα ήσυχη..

Τι θέλω να πω με αυτό; Ότι το συγκεκριμένο παιδί, έχει τρελά λεφτά, είναι σχετικά όμορφος, αλλά όποια έχει ένα δράμι μυαλό δεν θα τον ήθελε ούτε για διάλογο.. περιττό να πω ότι ο συγκεκριμένος θα δυστυχήσει στην άδεια ζωή του, γιατί το μόνο που τον χαροποιεί είναι τα έτοιμα φράγκα και οι γκόμενες..

Αυτά γιατί λέτε ότι οι γυναίκες κοιτάμε κυρίως τα λεφτά ή την εμφάνιση, πράγματα που για εμένα προσωπικά είναι ανούσια, τέτοιοι άνθρωποι δεν μου λένε απολύτως ΤΙΠΟΤΑ, είτε άντρας είτε γυναίκα..
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
[...]

Αυτά γιατί λέτε ότι οι γυναίκες κοιτάμε κυρίως τα λεφτά ή την εμφάνιση, πράγματα που για εμένα προσωπικά είναι ανούσια, τέτοιοι άνθρωποι δεν μου λένε απολύτως ΤΙΠΟΤΑ, είτε άντρας είτε γυναίκα..
Λογικό.

Όταν υπάρχω εγω, πως να σε τραβήξει ο σπανομαρίας ο γλαρέντζας;

Ζημιά ρε πούστη μου έχω κάνει στον κόσμο, όχι αστεία.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
ότι απλά είναι όμορφες και γενικά είναι λίγο περίεργες στα γούστα...δεν είχα καταλάβει τι εννοούσαν...κατάλαβα όμως
Εσύ συζητάς με τους φίλους σου αυτά που λες εδώ ; ότι θες μια αξιόλογη κοπέλα, ότι αυτές είναι χαζές .
Μήπως όλοι είναι ρηχοί γενικώς ..
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Δεν γίνεται να ψάχνεις τέτοια κοπέλα που θες και να μη βρίσκεις, απλά δεν γίνεται..
Ψάχνεις λάθος
Ε αφού ο κύκλος του είναι τέτοιος.
Εγώ δεν κατάλαβα οι άντρες τι ρόλο βαράνε με όλες αυτές που είναι και σοβαροί !
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Και μετά κοροϊδεύετε τις "θεατρίνες"😂😂
εγώ σε όλη μου την σχολή τέτοιο ξόανο δεν γνώρισα
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Ψάχνεις λάθος
Εγώ δεν κατάλαβα οι άντρες τι ρόλο βαράνε με όλες αυτές που είναι και σοβαροί !

Λογικά και οι φίλοι μου λάθος ψάχνουν (δεν το λέω ειρωνικά) γιατί οι περισσότεροι ελεύθεροι είναι εκτός από 2 που δεν περνάνε καλά στη σχέση τους...

Στο δεύτερο σκέλος,πολύ απλά έχουμε κύκλο "μη σοβαρών" γυναικών ή γυναικών που δεν μας ταιριάζουν σαν χαρακτήρες...δεν ξέρω τι κάνουμε λάθος 🤣 !
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Λογικά και οι φίλοι μου λάθος ψάχνουν (δεν το λέω ειρωνικά) γιατί οι περισσότεροι ελεύθεροι είναι εκτός από 2 που δεν περνάνε καλά στη σχέση τους...

Στο δεύτερο σκέλος,πολύ απλά έχουμε κύκλο "μη σοβαρών" γυναικών ή γυναικών που δεν μας ταιριάζουν σαν χαρακτήρες...δεν ξέρω τι κάνουμε λάθος 🤣 !
Να το κάνω κούγκι το θρεντ σε μια φράση;

Κι οι φίλοι σου για την προβοσκίδα είναι αμα έστω ΕΝΑΣ δεν έχει μια σοβαρη κοπέλα που να περνανε καλά. Γι αυτο ασχολείστε με το βόθρο. Ειδάλλως αμα είχατε ένα καλό παράδειγμα, θα είχατε καλύτερους στόχους.
 

Shadowban

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Shadowban αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Εσυ οχι. Άλλες το χουν. Και άλλοι μη σου πω.

Ενας φίλος μου ετσι παντρευτηκε νωρίς, φοβοταν μην πεθανει μονος του και ηθελε οπωσδηποτε να παντρευτεί.

Δε μπορούσε να ελέγξει το φόβο του.

Το άκουγα να το ξεστομίζει και τρελάθηκα.

Όλοι το χουμε σκεφτεί, οι άντρες, αλλά δεν το λέμε. Και πολλοί δεν το αφήνουμε και να μας κυριευει.

Κι εγω συντροφιά θέλω, καλό χρόνο ποιοτικό πρωτίστως, να μην είμαστε μες τη μίρλα.

Το θεμα ειναι να μην αφηνεις τους φόβους σου να σε κυριευουν, εκει πηγάζουν ολα τα κόμπλεξ.

Αρχικά θα ήθελα να πω πως συμφωνώ μαζί σου στο συγκεκριμένο σημείο. Γνωρίζω και εγώ άντρες στον κύκλο μου που βιάστηκαν πολύ να παντρευτούν και κατέληξαν να το κάνουν με τελείως ακατάλληλες γυναίκες. Νομίζω πως οι συγκεκριμένοι άντρες ανήκουν στην κατηγορία εκείνων που δεν το "έχουν" γενικά με τις γυναίκες και ως εκ τούτου έχουν την ανασφάλεια του ότι δεν θα βρούνε γυναίκα και όταν τελικά τους κάτσει μία, σπεύδουν να την δέσουν. Πολύ από αυτούς έχουν και αρκετά χρήματα, όπως γιατροί ή κληρονόμοι οικογενειακών επιχειρήσεων, οπότε αποτελούν ιδανικούς στόχους.

Από την άλλη βέβαια, υπάρχει και η άλλη όψη, δηλαδή να το κουράζουμε πολύ το πράγμα, ακόμη και αν βρίσκουμε εντάξει γυναίκες, υπό την όψη πως είμαστε άντρες και άρα δεν έχουμε "ημερομηνία λήξης" όσον αφορά το πότε θα κάνουμε οικογένεια. Νομίζω πως και αυτή είναι λάθος λογική, καθώς όσο μεγαλώνει ένας άντρας οι διαθέσιμες γυναίκες που μπορεί να προσεγγίσει μειώνονται. Ένας 40αρης δύσκολα πιστεύω πως θα τα βρει με μία 25αρα, οπότε αναγκαστικά θα κοιτάξει τις 30 - 35, ένας 45άρης θα έχει το ίδιο θέμα με τις 30αρες κτλ. Στις γυναίκες γενικά δεν αρέσει η μεγάλη διαφορά ηλικίας (και είναι και λογικό), οι περισσότερες κοιτάζουν κάποιον 5 με 10 χρόνια μεγαλύτερο. Μεγαλύτερες διαφορές δημιουργούν πρακτικά προβλήματα. Ούτε το να κάνει πολύ μεγάλος παιδιά θεωρώ ότι είναι το βέλτιστο στον άντρα, γιατί μετά δεν έχεις τις σωματικές αντοχές να ασχολείσαι με μικρά παιδιά όπως έχεις στα 30 σου, δεν θα δεις εγγόνια κ.ο.κ. Αυτά όλα φυσικά με την προϋπόθεση ό,τι ο άντρας ενδιαφέρεται για οικογένεια.

Επειδή έχω γνωρίσει και καλές, και μάλιστα στην ηλικία σου, μπορώ να σου πω οτι πιθανολογω πως η κυρια αιτια που γνωρίζεις παρτσακλά είναι επειδή στοχεύεις στο να τις γνωρίζεις απο την ίδια πηγή.

Τωρα αν αυτη η πηγή θα είναι το Ίνστα, ή η Πάντειος, αυτο είναι δικό σου θέμα και δεν αφορά κανέναν μας.

Εντούτοις, πρέπει να συνυπολογίσεις και αυτη την πιθανότητα να φταίει το μαγαζι που ψωνίζεις γιατί φέρνει κινέζικη απομίμηση.

Αν θες μια σοβαρή γυναίκα, και κακά τα ψέμματα υπάρχουν, οκ έχει διαλυθει η δυναμική και η επικοινωνια των δυο φύλων, αλλά υπάρχουν ακόμα σοβαρές κοπέλες, μπορεί κι εσυ να την αναζητάς σε λάθος μέρος.

Έχω παρατηρήσει πως υπάρχουν αρκετές γυναίκες 25 - 35, ανύπαντρες και ταυτόχρονα εμφανίσιμες και καλοί χαρακτήρες, οι οποίες όμως είναι μη προσβάσιμες. Δεν ασχολούνται δηλαδή με τα social media, δεν πολυβγαίνουν και περιορίζονται στο να δουλεύουν, διαβάζουν κτλ. Αυτές δύσκολα θα μπορέσει να τις γνωρίσει κάποιος καθώς ο μόνος τρόπος είναι συνήθως μέσα από κοινούς γνωστούς ή αν τύχει να μένει κοντά τους και να τις δει κάπου. Αρκετές από αυτές μένουν ανύπαντρες γιατί απλά "δεν έτυχε" ενώ άλλες παντρεύονται εν τέλει με τον πρώτο τυχόντα και συνήθως έχουν ένα κάρο προβλήματα μετά.

Εντάξει, τίμια εξήγηση. Το μόνο που θα σου πώ και πρέπει να θυμάσαι ειναι πως όσο αφήνεις πίσω τα ερωτικά οσο περνάει ο καιρός θα γίνεται και δυσκολότερο. Ο λόγος ; ότι ισχύει και στα επαγγελματικά. Η εμπειρία δεν αποκτιέται διαβάζοντας τουτόριαλ στο ίντερνετ ή πηγαίνοντας σε σεμινάρια. Για να γίνεις καλός στο σέξ πρέπει να κάνεις σέξ. Για να γίνεις καλος συντροφος πρέπει πρωτα να γινεις συντροφος... για να γίνεις επιδέξιος συναισθηματικά πρέπει πρώτα να μπεις σε συναισθηματικές καταστασεις κ να προβληματιστείς. Να μάθεις πρώτα απο ολα τον εαυτό σου κατω απο συγκεκριμένες συνθήκες και μετά να μάθεις και την αλλη κ να νιώσεις οτι μπορείς να προσφέρεις κ να βρισκεσαι σε μια σοβαρή σχέση.
Συμφωνώ. Θεωρώ πως το βέλτιστο μονοπάτι στην ζωή είναι να έχεις μια ισορροπημένη πορεία και να μην αφήνεις τομείς της ζωής σου πίσω με την πρόφαση του επικεντρώνομαι σε ένα πράγμα. Οι πιο επιτυχημένοι άντρες που έχω στον κύκλο μου προσωπικά, έχουν και τις δουλειές τους και τις παρέες τους και τις οικογένειες/σχέσεις τους ταυτόχρονα. Η ουσία είναι να κόβεις τα άχρηστα από την ζωή σου και να αντιμετωπίζεις τις διάφορες φοβίες που μπορείς να έχεις.
Ναι, γιατί όλοι οι άντρες κοιτάτε τις εμφανίσιμες (κατά τα δικά σας μέτρα) bimbo, ψεύτικες χαζογκόμενες..
Ποτέ κανένας κάτω των 35 δεν θα κοιτάξει γυναίκα δυναμική και με προσωπικότητα, αν με ρωτάς, πιστεύω ότι ασυνείδητα τις φοβάστε τις έξυπνες και ανεξάρτητες γυναίκες

Υπό αυτή την οπτική θα μπορούσαμε να πούμε πως και οι γυναίκες φοβούνται τους έξυπνους άντρες γιατί καταλαβαίνουν το υπόγειο παιχνίδι και δεν μπορούν να χειραγωγηθούν όπως οι χαζούληδες. Κοίτα, δεν λέω ότι έχεις άδικο. Υπάρχει πληθώρα ανδρών όλων των ηλικιών οι οποίοι ξημεροβραδιάζονται να κοιτάνε influencers στο instagram και να βάζουν φωτιές στα σχόλια κάθε φωτογραφίας. Αυτοί όμως δεν θεωρώ πως αποτελούν πρόβλημα για τις έξυπνες γυναίκες, διότι φαίνονται με μια ματιά.

Δεν θεωρώ πως οι έξυπνοι άντρες φοβούνται τις έξυπνες, δυναμικές και ανεξάρτητες γυναίκες, το αντίθετο, μάλλον εκτιμούν πολύ αυτά τα χαρακτηριστικά. Αυτό που θεωρώ ότι συμβαίνει είναι πως πολλές από αυτές τις γυναίκες χρησιμοποιούν ως πρόσχημα αυτά τα χαρακτηριστικά τους για να καλύψουν τις ελλείψεις που έχουν σε άλλους τομείς, οι οποίες τις κάνουν μη ελκυστικές. Είναι το αντίστοιχο του άντρα "καλού παιδιού" που ισχυρίζεται πως οι γυναίκες δεν τον γουστάρουν επειδή είναι "καλό παιδί", ενώ στην πράξη ο λόγος που δεν τον θέλουν είναι επειδή είναι μόνο "καλό παιδί" και δεν έχει τα χαρακτηριστικά που δημιουργούν την έλξη.
Εκείνες που δεν αντέχουμε, είναι όσες ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ πως είναι εξυπνες και ανεξάρτητες και δυναμικές με προσωπικότητα, ενω στην ουσία είναι δεμάτια άχυρα με ιδιοτροπίες και ανασφάλειες και η όλη δυναμικότητα περιορίζεται στο να ευνουχίζουν την παρουσία του άντρα δίπλα τους για να νιώθει καλά το υστερικό ανολοκλήρωτο εγω τους κρυμμένο πίσω από μια woke ιδεολογία. Που δεν έχουν τίποτα να συζητήσουν πέρα από επιφανειακότητες, δεν μπορούν να κάνουν μια ζεστή βαθιά συζήτηση για ζητήματα ουσίας πέρα από τα ριάλιτι και τη δουλειά τους και πόσο σκληρά πασχίζουν σε έναν κόσμο που ειναι βαθια πατριαρχικός κι άλλες τετοιες δογματικότητες που εισάγουν μονο αχρειαστο δράμα και χάος μέσα σε μια σχέση.


Ούτε κι εμείς άνω των 35 θα σας κοιτάξουμε αν έχετε την ψευτικη ανεξαρτησία και την ψευτικη δυναμικότητα. Είστε απλά ενοχλητικές και λίγες.
+1 έθεσες καλύτερα αυτό που ήθελα να πω παραπάνω.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Δεν θεωρώ πως οι έξυπνοι άντρες φοβούνται τις έξυπνες, δυναμικές και ανεξάρτητες γυναίκες, το αντίθετο, μάλλον εκτιμούν πολύ αυτά τα χαρακτηριστικά. Αυτό που θεωρώ ότι συμβαίνει είναι πως πολλές από αυτές τις γυναίκες χρησιμοποιούν ως πρόσχημα αυτά τα χαρακτηριστικά τους για να καλύψουν τις ελλείψεις που έχουν σε άλλους τομείς, οι οποίες τις κάνουν μη ελκυστικές. Είναι το αντίστοιχο του άντρα "καλού παιδιού" που ισχυρίζεται πως οι γυναίκες δεν τον γουστάρουν επειδή είναι "καλό παιδί", ενώ στην πράξη ο λόγος που δεν τον θέλουν είναι επειδή είναι μόνο "καλό παιδί" και δεν έχει τα χαρακτηριστικά που δημιουργούν την έλξη.

Αν μιλάμε για κοινωνική ιεραρχία, στάτους , χρήματα , καριέρα, επαγγελματική εξέλιξη ..και εγώ δεν νομίζω ότι οι άντρες τρελαίνονται να είναι ''κατώτεροι'' από τη γυναίκα τους . Πιστεύω ότι υποσυνείδητα νιώθουν ανασφάλεια και λόγω των προτύπων που έχει η κοινωνία που τους ωθεί να είναι πιο ''περήφανοι''. Τουλάχιστον σε σχέση με τις γυναίκες που τείνει να ισχύει το αντίστροφο. Παίζει βέβαια ρόλο και η ιδιοσυγκρασία της γυναίκας γιατί η άλλη μπορεί να είναι ταπεινό χαμομηλάκι, ας είναι και ο πρωθυπουργός.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Να το κάνω κούγκι το θρεντ σε μια φράση;

Κι οι φίλοι σου για την προβοσκίδα είναι αμα έστω ΕΝΑΣ δεν έχει μια σοβαρη κοπέλα που να περνανε καλά. Γι αυτο ασχολείστε με το βόθρο. Ειδάλλως αμα είχατε ένα καλό παράδειγμα, θα είχατε καλύτερους στόχους.
Μα προφανέστατα!
Θα πιαστώ από το μήνυμα σου για να πω τα παρακάτω.

Έχει κουράσει αυτό το θέμα, όχι του Γιώργου, εννοώ αυτό το «όλοι/όλες είναι γτπ».
Λοιπόν, αν συνεχώς πέφτεις σε σκάρτο πραγμα ή έχεις ψυχολογικά προβλήματα και ελκύεσαι από προβληματικές καταστάσεις (είτε γιατί φοβάσαι και δεν μπορείς να διαχειριστείς αυτό το «παραπάνω» που ισχυρίζεσαι ότι θες, είτε απλά λόγω του πόσο λανθασμένα έχεις μεγαλώσει, είτε γιατί ενώ λες ότι θες το χ βάζεις σε προτεραιότητα άλλα χαρακτηριστικά κι όχι το χ) και παραπονιέσαι για αυτό, τότε έχεις εσυ το θέμα. Ζήσε το δραμα σου για το αλατοπίπερο κάποιες φορές, αλλά όταν δεν το απολαμβάνεις πια, κοψτο.

Ατυχία είναι στα 10 φλερτ να σου τύχουν 3 «κουλά» με το Δράμα τους και συνήθως είναι αυτά που στα βγάζει πιο μετά ο άλλος. Δηλαδή, να υπάρχει ενδιαφέρον και να στο τρέξει το πραγμα και μετά να αρχίσει «περίεργα». Το να σας ακυρώνουν κάποιες εξ αρχής και να μην ανταποκρίνονται καθόλου και μάλιστα να ασχολείστε και να σας βαραίνει τόσο, είναι άλλο πραγματακι.

Όταν μόνιμα φταίνε οι άλλοι και δεν έχουν ούτε κάποιο φλερτ, ούτε κάποια σχέση, ώστε να είναι ικανοί με σιγουριά να λένε ,έχοντας δοκιμάσει τον εαυτό τους, ότι μπορούν να ανταποκριθούν στις τόσες απαιτήσεις που ζητάνε από την απέναντι, τότε λυπάμαι: θα είμαι τραγικά προκατειλημμένη ότι φταίχτης είναι αυτός που ποτε δεν βρίσκει και πάντα κατηγορεί τις άλλες.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Μα προφανέστατα!
Θα πιαστώ από το μήνυμα σου για να πω τα παρακάτω.

Έχει κουράσει αυτό το θέμα, όχι του Γιώργου, εννοώ αυτό το «όλοι/όλες είναι γτπ».
Λοιπόν, αν συνεχώς πέφτεις σε σκάρτο πραγμα ή έχεις ψυχολογικά προβλήματα και ελκύεσαι από προβληματικές καταστάσεις (είτε γιατί φοβάσαι και δεν μπορείς να διαχειριστείς αυτό το «παραπάνω» που ισχυρίζεσαι ότι θες, είτε απλά λόγω του πόσο λανθασμένα έχεις μεγαλώσει, είτε γιατί ενώ λες ότι θες το χ βάζεις σε προτεραιότητα άλλα χαρακτηριστικά κι όχι το χ) και παραπονιέσαι για αυτό, τότε έχεις εσυ το θέμα. Ζήσε το δραμα σου για το αλατοπίπερο κάποιες φορές, αλλά όταν δεν το απολαμβάνεις πια, κοψτο.

Ατυχία είναι στα 10 φλερτ να σου τύχουν 3 «κουλά» με το Δράμα τους και συνήθως είναι αυτά που στα βγάζει πιο μετά ο άλλος. Δηλαδή, να υπάρχει ενδιαφέρον και να στο τρέξει το πραγμα και μετά να αρχίσει «περίεργα». Το να σας ακυρώνουν κάποιες εξ αρχής και να μην ανταποκρίνονται καθόλου και μάλιστα να ασχολείστε και να σας βαραίνει τόσο, είναι άλλο πραγματακι.

Όταν μόνιμα φταίνε οι άλλοι και δεν έχουν ούτε κάποιο φλερτ, ούτε κάποια σχέση, ώστε να είναι ικανοί με σιγουριά να λένε ,έχοντας δοκιμάσει τον εαυτό τους, ότι μπορούν να ανταποκριθούν στις τόσες απαιτήσεις που ζητάνε από την απέναντι, τότε λυπάμαι: θα είμαι τραγικά προκατειλημμένη ότι φταίχτης είναι αυτός που ποτε δεν βρίσκει και πάντα κατηγορεί τις άλλες.

Αυτό λέγαμε και κάποιοι στην Ανδρόσφαιρα.

Έχει καταλήξει το red pill να γίνει στην αμερικανική εκδοχή και πλειονότητά του, ένα συνοθύλλεμα από ανθρώπους που είτε μισούν τις γυναίκες, είτε κοιτανε να εκμεταλλευτουν τους άντρες για να τους αποσπάσουν χρήματα.

Η αρχική έννοια του red pill ήταν η αυτοβελτίωση, το Inner το να βρεις τι πάει στραβά με σένα. Τουλάχιστον στους πραγματικά ιδεολόγους, όχι στον Μύστερυ, τον Ρους Β και σε άλλους που ήταν πιο πολύ παρακλάδια του Pick up artist scene (οπου εκει ειναι τεχνικές χειραγωγησης πρακτικα στο φλερτ)

Δεν μπορεί όλοι να ειναι μαύρα χάλια. Όπως δεν μπορεί και όλες να είναι μαύρα χάλια.

Εκ των πραγμάτων δεν γίνεται γιατι δε θα υπήρχε κοινωνία.

Κάποιο παιδικο τραύμα ψυχολογικό, ή κάποιο άλλο τραυμα απο παρελθοντική σχέση σε τραβάει σε σκατα καταστάσεις, αν σε τραβάει συνεχώς και πολύ περισσοτερο αν δεν τις λήγεις.

Έχω επιμείνει πάρα πολλές φορές και θα το συνεχίσω. Ναι, ο κόσμος δεν πάει καλά, ναι έχουμε πολλά ως άνθρωποι να κρίνουμε το ένα φύλο στο άλλο, ΑΛΛΑ ενα μεγάλο αλλά:

Fix your own personal shit first.

Εγω δε θα πω "φταίχτης" όπως είπες εσυ, θα χρησιμοποιήσω άλλη λέξη. Συνένοχος.


Ναι, δεν πάει καλά ο κόσμος. Και θα είσαι άτυχη κι εσυ, κι εγω, κι ο Γιώργος. Δεν υπάρχουν πολλοί καλοί άνθρωποι.

Αλλά όταν δεν παίρνουμε την ευθύνη για τις επιλογές μας, τα λάθη, και τις παραλείψεις μας, γινόμαστε συνένοχοι εναντίον της ευημερίας του εαυτού μας.

Δοκίμασε να γινεις ο καλύτερος/η που μπορείς, φτιάξε το δικό σου τσαρδί πρώτα σε ενα ικανοποιητικο επίπεδο, δοκίμασε να βρεις απο αλλού στόχους για φλερτ πιο κοντα στα ενδιαφέροντά σου, κι αν ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ εξακολουθήσεις να είσαι άτυχος/η, οκ τότε να το συζητήσουμε οτι κατι δεν παει καλά με την άλλη πλευρά.

Εγω είμαι ο πρώτος που θα κράξω και θα του πω του Γιωργη "ρε τι τούβλο ειναι τι μαλακία σου είπε" αν πρώτα αυτός είναι ολόσωστος και η άλλη στραβή.

Αλλά δε μπορώ να το κανω αυτό όταν δεν έχει τριφτεί ο Γιώργης και με κατι άλλο πέρα απο τούβλα, όταν δεν έχει αναρρωτηθεί μέσα του "ρε μηπως κανω κατι λάθος κι εγω;"

Είναι σα να τον τρωει ο κώλος του και να χει μαγνήτη και να παει να πέφτει στα σκατά επίτηδες σχεδόν.

Παράδειγμα έφερα το Γιώργη, έτσι;



Αυτο είναι η πραγματική Ανδρόσφαιρα για μένα. Κάτι που αγαπάει τον Άντρα, όχι που μισεί όλους τους υπολοίπους. Όχι οτι κράζουμε στους ακραίους woke να τα κάνουμε κι απο δω κάποιοι. Δε θα ανταλλάξουμε εναν δυνάστη για έναν άλλο.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,887 μηνύματα.
περιττό να πω ότι ο συγκεκριμένος θα δυστυχήσει στην άδεια ζωή του, γιατί το μόνο που τον χαροποιεί είναι τα έτοιμα φράγκα και οι γκόμενες..
Σύμφωνα με το μύθο, όταν ο Ηρακλής "σκότωσε" τον δάσκαλό του και αποφάσισε να πορευτεί μόνος του στη ζωή, έψαχνε να βρει ποιο δρόμο θα ακολουθήσει. Ανέβηκε σε ένα όρος (όριο), διαλογίστηκε και εμφανίστηκαν μπροστά του 2 ψηλές γυναίκες. Πρώτη έτρεξε η Κακία και του λέει "με μένα Ηρακλή, όλα θα τα έχεις εύκολα". Η Αρετή του είπε, η ατραπός η δική μου θέλει δύο πράγματα: Να περιποιήσε τους φίλους σου και να προσφέρεις στον τόπο σου.

Σημάδια αληθινής ανδρείας είναι η σχέση του άνδρα με τους φίλους του και η προσφορά του στο σύνολο. Κάτι σαν τον ηρωικά πεσόμενο Βασίλη, εθελοντή πυροσβέστη που λίγο πριν φύγει για το τελευταίο ταξίδι είχε πει στον φίλο του: «με ξέρεις, δεν μπορώ να μην πάω».

1694075742795.png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top