Τι θέλουν οι γυναίκες;

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,265 μηνύματα.
στις γυναίκες, ναι, το πιστεύω..
οι άντρες όμως, τα αγόρια βασικά, αυτό κοιτάνε.. ξέρεις πόσους φίλους έχω (σε μία σχολή που υποτίθεται είσαι και πιο καλλιεργημένος πνευματικά) που κοιτάνε μόνο αυτές τις χαζογκόμενες που είπα και πριν; Μόνο..

εμένα το γούστο μου έγκειται κυρίως στη μόρφωση και στην πνευματική ομορφιά του άλλου και σε γυναίκες και σε άντρες
Βασικά μια μικρή διόρθωση εαν μου επιτρέπεις . Αυτοί που θέλουν απλά to get laid , και αυτοί που έχουν ως πρόφαση την σχέση to get laid , είναι αυτοί που δεν ενδιαφέρονται η γυναίκα να έχει ένα επίπεδο ( ίσα ίσα ελπίζουν να μην έχει γιατί έτσι την εκμεταλλεύονται και πιο εύκολα ) .

Αυτοί που θέλουν όντως connection με τον άνθρωπο απέναντι τους για να προχωρήσουν στο οτιδήποτε , εννοείται πως θα ενδιαφερθούν για το εαν η γυναίκα είναι καλλιεργημένη , έξυπνη κτλπ.

Και όταν λεω να είναι καλλιεργημένη δεν εννοώ να έχει πτυχία , μεταπτυχιακά κτλπ. Εννοώ να είναι ένας πνευματικά ισορροπημένος και υπεύθυνος ενήλικας που μπορεί να επικοινωνήσει με άνεση , υπομονή και λογική .
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,068 μηνύματα.
Έχω κράξει κάποιες (γενικά, όχι μέλη) woke πιο κάτω σε σημερινο μου μήνυμα, μπορει και να με ξε-αγαπήσεις μη βιάζεσαι. :bleh:
Άντε βρε, δε θα σταματήσω να αγαπώ το μυαλό σου επειδή διαφωνούμε. :yes:

Πάντως εγώ καταλαβαίνω και το Γιώργο σε αυτά που λέει και αν ήταν 30+, όλοι θα τα θεωρούσαμε φυσιολογικά και θα συμφωνούσαμε μαζί του. Δε νομίζω οτι με τον τρόπο του δείχνει μισογύνης ή κάτι τέτοιο. Λέει απλά, έμπλεξα με κάποιες που ήταν όμορφες αλλά χαζές - ακατοίκητο (θεϊκή φράση αυτή), έχασα εξαιτίας τους χρόνο και αμέλησα φίλους - γονείς - σχολή - εργασία και δε γουστάρω να το ξανακάνω. Όταν αποφασίσω να αμελήσω όλα αυτά που με ενδιαφέρουν και θεωρώ σημαντικά, θα είναι για κάποια που πράγματι με γεμίζει όσο γίνεται περισσότερο και έχει αυτά που θέλω κι εγώ αυτά που θέλει.

Εντάξει μπορεί να φαίνονται υπεροπτικά αυτά που λέει αλλά αν φέρεται ντόμπρα σε κοπέλες που τυχόν του κάνουν προτάσεις και είναι ειλικρινής με τους άλλους και με τις ανάγκες του, εγώ το σέβομαι.

Εγώ προσωπικά, στην ηλικία που είμαι, θα συμβούλευα τα 20χρονα να κάνουν τα λάθη τους, τις μαλακίες τους, να πέσουν στα πατώματα, να κλάψουν, να ζήσουν, να νιώσουν, όχι επειδή είμαι σαδίστρια, αλλά επειδή οι σχολές, οι δουλειές, οι γνωστοί, οι καφέδες, ακόμα και οι φίλοι, έρχονται και παρέρχονται, κι αυτά που μένουν είναι αυτά που σε τράβηξαν στα άκρα, που σε έκαναν να σκιρτήσεις, να νιώσεις έντονα συναισθήματα και να μάθεις από αυτά.

Σέβομαι όμως το γεγονός οτι κάποιοι έχουν άλλες προτεραιότητες, όπως ο Γιώργος κι ο Φώτης. Δεν φτάνουμε όλοι στον προορισμό μας από τον ίδιο δρόμο. Κάποιοι πάνε από λεωφόρο, άλλοι από στενάκια, άλλοι από παράδρομο. Καλά να είμαστε.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Βασικά μια μικρή διόρθωση εαν μου επιτρέπεις . Αυτοί που θέλουν απλά to get laid , και αυτοί που έχουν ως πρόφαση την σχέση to get laid , είναι αυτοί που δεν ενδιαφέρονται η γυναίκα να έχει ένα επίπεδο ( ίσα ίσα ελπίζουν να μην έχει γιατί έτσι την εκμεταλλεύονται και πιο εύκολα ) .

Αυτοί που θέλουν όντως connection με τον άνθρωπο απέναντι τους για να προχωρήσουν στο οτιδήποτε , εννοείται πως θα ενδιαφερθούν για το εαν η γυναίκα είναι καλλιεργημένη , έξυπνη κτλπ.

Και όταν λεω να είναι καλλιεργημένη δεν εννοώ να έχει πτυχία , μεταπτυχιακά κτλπ. Εννοώ να είναι ένας πνευματικά ισορροπημένος και υπεύθυνος ενήλικας που μπορεί να επικοινωνήσει με άνεση , υπομονή και λογική .
Τι μου θύμησες.

Κάποτε ήμουν σε μια ομαδα χωρισμένων (μπήκα σκαστά απο μια φιλη μου, ουδέποτε εχω κάνει το λάθος να παντρευτώ για να χωρισω).

Κάνω το λάθος να πω μπροστα σε μια παρεα αντρών οτι θέλω τη γυναικα να της κόβει, να μπορούμε να κανουμε συζητήσεις, γενικα να ειναι ξυπνια. Ο ποιοτικός χρόνος που λέμε.

Μου έκαναν τετοια φοβερή επίθεση, τρεις τέσσερεις απο αυτούς, 50άρηδες και άνω, καμένοι απο διαζυγια απάτες κλπ (ενταξει κι εγω εχω απατηθεί αλλά δεν κανω ετσι), αλλά μου έκανε εντυπωση ότι επι λέξη μου είπαν ότι την θέλουν χαζή για να μη τους δημιουργει προβλήματα. Όσο πιο χαζή τόσο πιο ήσυχη ζωή.


Κι εγω να μαι σε φάση "μα αυτο δε βγάζει νόημα, αν είναι χαζή θα σου δημιουργει προβλήματα, αν είναι αντιθέτως ξύπνια θα ξέρει τι πάει που".

Παίζει να με πέρασαν και για φεμινιστή (μαμά μου, πάρε με απο δω), αλλά εννοούσα αυτο που λες στην τελευταια σου γραμμή. Πνευματικά ισορροπημένη, υπεύθυνη, επικοινωνιακή, ξύπνια.

Δεν ήθελαν ούτε να ακούσουν. Σου λέει ας γαμήσω κι ας μη μιλάει. Ναι οκ αλλά μετα να μην παραπονιέσαι γιατί η ζωή σου είναι έτσι φίλε.

Προφανώς και κάπου εκει σταματησα το διάλογο. Αμα δεν καταλαβαινεις τι ακριβώς σου λέω, είσαι ανόητος και αξίζεις προφανώς τη μοίρα σου, άντρας, γυναίκα, γάτος, πιράνχα, οτι κι αν είσαι.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Άμα γίνει κανα τέτοιο…θα γράφει στα χρονικά του στεκιού!! 👊🏻😂
Κοίτα, αμα γράφεις τόσο θυμωμένα, δεν θα γίνει. Δε θα σου κάτσω ούτε εγω έτσι.
Για πάρτο πιο χαλαρά, πιο ομορφα, πιο ήρεμα.

Ναι μπορει να σου τυχει κι απο δω. Αμα σε βλέπει η άλλη να γράφεις σα χιμπατζής "α είστε όλες σκατα με εμποδίζετε απο το να γίνω CEO" ε θα σου πει η άλλη μη σου κοβω τον ηλιο αγοράκι μου και θα χει και δίκιο.

Μη χάνεις την ελπίδα σου και μη γίνεσαι μαλάκας. Αυτό θέλουν. Εναν που να ξέρει να μην είναι μαλάκας για αλλαγή. Και το χεις. Μπορείς.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Τώρα κατά τον Ιούλιο είχα βρεθεί σε μια παρέα με άτομα της ηλικίας μου (φίλοι φίλου μου) για πρώτη φορα και μιλουσαμε…πέφτει κάποια στιγμή στη συζήτηση το topic «Σπουδές κ επαγγελματικά» και σε μια φάση παίρνει τον λόγο μια κοπέλα που τώρα θα μπει στη 3η λυκείου (και έχω ακούσει κ άλλες με μια τέτοια άποψη) και λέει: «Εγώ θα σπουδάσω κάτι χαλαρό,χωρίς ιδιαίτερο κόπο ετσι για το «χαρτί» και μετά θα βρω έναν πλούσιο να δουλεύει για μενα και για να κάνουμε ταξιδάκια…εγώ θα κάθομαι στο κινητό…»

sorry guys αλλά εγώ κοπέλα με τέτοιο mindset δεν θέλω όσο «όμορφη» κ αν είναι και η συγκεκριμένη ήταν όμορφη…
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,265 μηνύματα.
Τι μου θύμησες.

Κάποτε ήμουν σε μια ομαδα χωρισμένων (μπήκα σκαστά απο μια φιλη μου, ουδέποτε εχω κάνει το λάθος να παντρευτώ για να χωρισω).

Κάνω το λάθος να πω μπροστα σε μια παρεα αντρών οτι θέλω τη γυναικα να της κόβει, να μπορούμε να κανουμε συζητήσεις, γενικα να ειναι ξυπνια. Ο ποιοτικός χρόνος που λέμε.

Μου έκαναν τετοια φοβερή επίθεση, τρεις τέσσερεις απο αυτούς, 50άρηδες και άνω, καμένοι απο διαζυγια απάτες κλπ (ενταξει κι εγω εχω απατηθεί αλλά δεν κανω ετσι), αλλά μου έκανε εντυπωση ότι επι λέξη μου είπαν ότι την θέλουν χαζή για να μη τους δημιουργει προβλήματα. Όσο πιο χαζή τόσο πιο ήσυχη ζωή.


Κι εγω να μαι σε φάση "μα αυτο δε βγάζει νόημα, αν είναι χαζή θα σου δημιουργει προβλήματα, αν είναι αντιθέτως ξύπνια θα ξέρει τι πάει που".

Παίζει να με πέρασαν και για φεμινιστή (μαμά μου, πάρε με απο δω), αλλά εννοούσα αυτο που λες στην τελευταια σου γραμμή. Πνευματικά ισορροπημένη, υπεύθυνη, επικοινωνιακή, ξύπνια.

Δεν ήθελαν ούτε να ακούσουν. Σου λέει ας γαμήσω κι ας μη μιλάει. Ναι οκ αλλά μετα να μην παραπονιέσαι γιατί η ζωή σου είναι έτσι φίλε.
Αυτοί δεν είναι υγιείς οι ίδιοι βασικά . Θα μπορούσε κάποιον να μην τον ενδιαφέρει η γυναίκα να είναι έξυπνη . Πλήρως δεκτό , δικαίωμα του . Αλλά όταν σου λέει ο άλλος οτι θέλει να είναι οπωσδήποτε χαζή...ε εκεί καταλαβαίνεις οτι κάτι δεν πάει καθόλου καλά μαζί του .

Πέρα απο την εξυπνάδα , εκτιμάται επίσης και ο δυναμισμός . Έτσι μια κοπέλα η οποία δεν είναι τόσο όμορφη όσο μια άλλη αλλά είναι δυναμική , μπορεί να ενδιαφέρει περισσότερο έναν άντρα . Αλλά προσοχή , μιλάμε για δυναμισμό που βασίζεται σε αυτογνωσίο έχει ψώνιο και φαντασιοπληξία που διακατέχει πολλές ( και πιστεύω και οι γυναίκες το εκτιμούν αντίστοιχα στους άντρες ) .
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Τώρα κατά τον Ιούλιο είχα βρεθεί σε μια παρέα με άτομα της ηλικίας μου (φίλοι φίλου μου) για πρώτη φορα και μιλουσαμε…πέφτει κάποια στιγμή στη συζήτηση το topic «Σπουδές κ επαγγελματικά» και σε μια φάση παίρνει τον λόγο μια κοπέλα που τώρα θα μπει στη 3η λυκείου (και έχω ακούσει κ άλλες με μια τέτοια άποψη) και λέει: «Εγώ θα σπουδάσω κάτι χαλαρό,χωρίς ιδιαίτερο κόπο ετσι για το «χαρτί» και μετά θα βρω έναν πλούσιο να δουλεύει για μενα και για να κάνουμε ταξιδάκια…εγώ θα κάθομαι στο κινητό…»

sorry guys αλλά εγώ κοπέλα με τέτοιο mindset δεν θέλω όσο «όμορφη» κ αν είναι και η συγκεκριμένη ήταν όμορφη…
Ναι, δεν κανεις τον κοπο να απαντησεις. Ουτε καν να το αναπτυξεις σαν συζητηση.

Μάθε με τι να ασχολείσαι και τι να αγνοείς.

Αυτό το αγνοείς. Δε θα επιτρέπεις να σε οργίζει καν.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Είδες εγω στο ποστ μου ούτε κουβέντα για χρήματα δεν είπα αν προσέξεις.

Άρα, ο ορισμός σου των κατηγοριών, είναι άλλος από τον δικό μου.

Επίσης χρησιμοποιείς τη φράση "αυτα που γουστάρω χωρίς να δινω λογαριασμό". Διακρίνω εκνευρισμό.


Ορίστε, σου τυχε ενας έξυπνος με προσωπικότητα που εκτιμά τις δυναμικές γυναίκες. Παίξε μπάλα να σε δω. Χειρίσου με, αφού ήθελες κάποιον στις μεγάλες λίγκες του πρωταθλήματος (διανοητικά).

Πως θα συμφωνήσουμε σε κάτι απλό όταν δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε στους ορισμούς;
Ανεξάρτητη είναι μία γυναίκα που πατά στα πόδια της και δεν στηρίζεται σε κανέναν.. Εσύ τι ορισμό δίνεις;
Κανένας εκνευρισμός, όντως, από τα 17 και μετά κάνω ο,τι μου αρέσει, χωρίς να ενοχλώ φυσικά κανέναν, αλλά και χωρίς να παίρνω άδεια για την ζωή μου. Αυτό θεωρώ εγώ δυναμισμό
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,804 μηνύματα.
Τώρα κατά τον Ιούλιο είχα βρεθεί σε μια παρέα με άτομα της ηλικίας μου (φίλοι φίλου μου) για πρώτη φορα και μιλουσαμε…πέφτει κάποια στιγμή στη συζήτηση το topic «Σπουδές κ επαγγελματικά» και σε μια φάση παίρνει τον λόγο μια κοπέλα που τώρα θα μπει στη 3η λυκείου (και έχω ακούσει κ άλλες με μια τέτοια άποψη) και λέει: «Εγώ θα σπουδάσω κάτι χαλαρό,χωρίς ιδιαίτερο κόπο ετσι για το «χαρτί» και μετά θα βρω έναν πλούσιο να δουλεύει για μενα και για να κάνουμε ταξιδάκια…εγώ θα κάθομαι στο κινητό…»

sorry guys αλλά εγώ κοπέλα με τέτοιο mindset δεν θέλω όσο «όμορφη» κ αν είναι και η συγκεκριμένη ήταν όμορφη…

Ε καλα προφΑΝΏς η συγκεκριμένη ειναι εκκολαπτόμενη gold digger.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι, δεν κανεις τον κοπο να απαντησεις. Ουτε καν να το αναπτυξεις σαν συζητηση.

Μάθε με τι να ασχολείσαι και τι να αγνοείς.

Αυτό το αγνοείς. Δε θα επιτρέπεις να σε οργίζει καν.


Ennoeitai δεν αναλωνεσαι σε κουβεντες με τέτοιες που λένε αυτα... γιατι θα βγαλεις ακρη l;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Ανεξάρτητη είναι μία γυναίκα που πατά στα πόδια της και δεν στηρίζεται σε κανέναν.. Εσύ τι ορισμό δίνεις;
Ναι αλλά στην καριέρα σου στηρίζεσαι στην άποψη του ανωτέρου σου για να εγκριθεί η προσπάθειά σου ως ταλέντο.

Δεν πας να πεις "Θα φτιαξω δική μου δραματική σχολή γιατι θελω να παταω στα ποδια μου να μη σας έχω αναγκη".

Καλώς ή κακώς το να εξαρτηθεί η ζωή μας είναι νομοτελειακό και δε μας καθιστα ανεξάρτητους η στείρα αντίρρηση και η απομόνωση.

Για μενα η ανεξαρτησία είναι πρωτίστως τρόπος ζωής, μια πιο πνευματική κατάσταση και στάση ζωής.


Φερ ειπείν:

Βάζεις υποψηφιότητα για το ρόλο της πρωταγωνίστριας σε ενα έργο που το είχε απογειώσει η Έλλη Λαμπέτη. Μεγάλα παπούτσια για να καλύψεις κοινώς. Και σε απορρίπτουν.

Δυναμισμός είναι μεταξυ πολλών άλλων ερμηνειών και παραδειγμάτων και το να μην το βάλεις κάτω, να μην αρχίσεις την κλάψα, να βρεις άλλο δρόμο για να πετύχεις. Ανεξαρτησία είναι το να μη σε νοιάζει η αρνητική κριτική που θα δεχτείς διότι έχεις εγκέφαλο να αποφασίσεις και να κρινεις απο μονη σου για το τι θέλεις και το τι μπορεις, αν παντα έχεις μια καποια αυτογνωσία.


Σε σχέση πχ. το να σε κεράσει ο άλλος, δε θα σε κάνει εξαρτημενη απο αυτον, ή να έρθει και να σου φτιαξει μια βλάβη οταν εσυ δεν θα μπορείς. Ούτε είναι εξάρτηση και υποδούλωση στον άντρα να πεις "θα κατσω με το αγόρι μου απόψε, δε θα βγω, του λείπω το βλέπω πως μαραζωνει χωρίς εμενα, θα θυσιάσω την έξοδο γιατι τον αγαπάω".

Εξάρτηση και αδυναμία θα ήταν να λες "Θα ρωτησω το αγορι μου αν θα παω για καφέ με τις φίλες μου, γιατι φοβαμαι μη θυμωσει και με χωρίσει". Αξιολύπητο. Όπως επίσης αξιολύπητο θα ηταν και το αντίθετο "σιγα μην τον υπολογισω το μαλάκα, ειμαι ανεξαρτητη θα βγω χωρίς να πω τιποτα κι ας εχουμε κανονισει κατι άλλο την ιδια ωρα".

Ή εξάρτηση κι αδυναμία θα ήταν να πεις "θα αγοράζω οτι θέλω, θα ταξιδευω οπου θέλω" αλλά να στα πληρώνουν πχ οι γονείς σου όλα και με το πρώτο μαχαιρι στα λεφτα να πεις "ναι μπαμπά θα χωρίσω αυτον που δεν εγκρίνετε εσείς" προκειμενου να συνεχισεις να παίρνεις το χαρτζιλίκι σου για να "αγοράζεις ότι θέλεις". (δε λεω οτι εισαι εσυ ετσι, αλλα πολύς κόσμος είναι).


Ενδεικτικά αυτά, οχι εξαντλητικά. Έχω κι άλλα στο μυαλό μου αλλά θέλω να καταλάβεις οτι αναφέρομαι σε mindset της γυναίκας, παρά σε άλλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Τώρα κατά τον Ιούλιο είχα βρεθεί σε μια παρέα με άτομα της ηλικίας μου (φίλοι φίλου μου) για πρώτη φορα και μιλουσαμε…πέφτει κάποια στιγμή στη συζήτηση το topic «Σπουδές κ επαγγελματικά» και σε μια φάση παίρνει τον λόγο μια κοπέλα που τώρα θα μπει στη 3η λυκείου (και έχω ακούσει κ άλλες με μια τέτοια άποψη) και λέει: «Εγώ θα σπουδάσω κάτι χαλαρό,χωρίς ιδιαίτερο κόπο ετσι για το «χαρτί» και μετά θα βρω έναν πλούσιο να δουλεύει για μενα και για να κάνουμε ταξιδάκια…εγώ θα κάθομαι στο κινητό…»

sorry guys αλλά εγώ κοπέλα με τέτοιο mindset δεν θέλω όσο «όμορφη» κ αν είναι και η συγκεκριμένη ήταν όμορφη…
Ε οκ, το ότι αυτή θέλει sugar daddy δε σημαίνει κάτι. Όλες έτσι είναι ? Όχι. Αν αρχίσουμε τις γενικεύσεις να πούμε και ότι οι άντρες ενδιαφέρονται μόνο για το σεξ, αμάξια, bro culture κλπ.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Συγγνώμη, δεν θέλω να το παίξω ούτε να φανώ φεμιναζί, αλλά εγώ δεν έχω γνωρίσει ποτέ κορίτσι συνομήλικο μου, 18-22, να λέει ότι θέλει να τα φτιάξει με πλούσιο για να κάθεται.. ΠΟΤΈ.
Αντιθέτως, έχω γνωρίσει πάρα πολλά αγόρια να κοιτάνε μόνο την καλοπέραση και το εφήμερο..
Οι γυναίκες θέλουμε άλλα πράγματα, δεν είμαστε αυτό που μας παρουσιάζουν, η πλειοψηφία τουλάχιστον
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τώρα κατά τον Ιούλιο είχα βρεθεί σε μια παρέα με άτομα της ηλικίας μου (φίλοι φίλου μου) για πρώτη φορα και μιλουσαμε…πέφτει κάποια στιγμή στη συζήτηση το topic «Σπουδές κ επαγγελματικά» και σε μια φάση παίρνει τον λόγο μια κοπέλα που τώρα θα μπει στη 3η λυκείου (και έχω ακούσει κ άλλες με μια τέτοια άποψη) και λέει: «Εγώ θα σπουδάσω κάτι χαλαρό,χωρίς ιδιαίτερο κόπο ετσι για το «χαρτί» και μετά θα βρω έναν πλούσιο να δουλεύει για μενα και για να κάνουμε ταξιδάκια…εγώ θα κάθομαι στο κινητό…»

sorry guys αλλά εγώ κοπέλα με τέτοιο mindset δεν θέλω όσο «όμορφη» κ αν είναι και η συγκεκριμένη ήταν όμορφη…
To ενδεχόμενο να τρόλλαρε;;;;;;Κι εγώ πετάω κάτι τέτοιες βλακείες για να γελάσω σε καμία παρέα ή για να pickαρω κανέναν. Είναι πιο διασκεδαστικό :cool:
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,279 μηνύματα.
Συγγνώμη, δεν θέλω να το παίξω ούτε να φανώ φεμιναζί, αλλά εγώ δεν έχω γνωρίσει ποτέ κορίτσι συνομήλικο μου, 18-22, να λέει ότι θέλει να τα φτιάξει με πλούσιο για να κάθεται.. ΠΟΤΈ.
Αντιθέτως, έχω γνωρίσει πάρα πολλά αγόρια να κοιτάνε μόνο την καλοπέραση και το εφήμερο..
Οι γυναίκες θέλουμε άλλα πράγματα, δεν είμαστε αυτό που μας παρουσιάζουν, η πλειοψηφία τουλάχιστον
Νομίζω πως πάρα πολλοί δείχνουν με το δάχτυλο ή αρνούνται να παραδεχτούν ή δεν ξέρουν πως θα αντιδρούσαν σε μια τέτοια πρόταση. Δεν ξέρω αν όντως δεν το ψάχνουν ή δεν έχουν τέτοιες προτάσεις. Αν είχαν με πόσα θα ξεπουλιόντουσαν; Είναι λεπτές οι γραμμές του αρνούμαι κατηγορηματικά και δεν είμαι αυτός ο άνθρωπος και δεν μου παρουσιάστηκε η ευκαιρία που δεδομένη μια «τιμή» θα με καταστήσει αυτό τον άνθρωπο.
Κι αυτό είναι προβληματισμός για όλες τις ιδιότητες οχι μόνο για τα ερωτικά αλλά και για το πόσο τίμιος και ηθικός μπορεί να παραμείνει κάποιος κ.ο.κ
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τώρα κατά τον Ιούλιο είχα βρεθεί σε μια παρέα με άτομα της ηλικίας μου (φίλοι φίλου μου) για πρώτη φορα και μιλουσαμε…πέφτει κάποια στιγμή στη συζήτηση το topic «Σπουδές κ επαγγελματικά» και σε μια φάση παίρνει τον λόγο μια κοπέλα που τώρα θα μπει στη 3η λυκείου (και έχω ακούσει κ άλλες με μια τέτοια άποψη) και λέει: «Εγώ θα σπουδάσω κάτι χαλαρό,χωρίς ιδιαίτερο κόπο ετσι για το «χαρτί» και μετά θα βρω έναν πλούσιο να δουλεύει για μενα και για να κάνουμε ταξιδάκια…εγώ θα κάθομαι στο κινητό…»

sorry guys αλλά εγώ κοπέλα με τέτοιο mindset δεν θέλω όσο «όμορφη» κ αν είναι και η συγκεκριμένη ήταν όμορφη…
Που τις βρίσκεις μωρέ 😂😂
Μια αυτή μια η αλλη που σου είπε ΜΠΡΟΣΤΆ σου ότι δεν βγαίνει με κάτω από 1.80 μια αυτή η πρώην του φίλου σου που τον χώρισε για το αμάξι ...
Έλεος πια άλλαξε κύκλο κάνε κάτι 😂😂
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
To ενδεχόμενο να τρόλλαρε;;;;;;
Δεν νομίζω αλλα δεν ξέρω κιολας...
Έλεος πια άλλαξε κύκλο κάνε κάτι 😂😂
ρε συ οι κοπέλες που συναναστρέφομαι εγώ ειναι για ανέκδοτα...εδώ η άλλη μ είπε ψέμματα για την ηλικία της για να γίνει τίποτα (που έγινε) και όταν το έμαθα και της τα έχωσα με μπλόκαρε από παντού γιατί "ήμουν άδικος" και πρινκανα δίμηνο μ στέλνει μήνυμα "καταλάθως" μετά από 2 χρόνια από το συμβάν και ξεκινάμε να μιλάμε και πρώτη ερώτηση με ρωτάει : "Γιώργο τι αμάξι έχεις;" . Της απαντώ "δεν έχω" και από τότε δεν μ ξαναέστειλε γιατί απλά "ξενέρωσε μάλλον"
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
ρε συ οι κοπέλες που συναναστρέφομαι εγώ ειναι για ανέκδοτα...εδώ η άλλη μ είπε ψέμματα για την ηλικία της για να γίνει τίποτα (που έγινε) και όταν το έμαθα και της τα έχωσα με μπλόκαρε από παντού γιατί "ήμουν άδικος" και πρινκανα δίμηνο μ στέλνει μήνυμα "καταλάθως" μετά από 2 χρόνια από το συμβάν και ξεκινάμε να μιλάμε και πρώτη ερώτηση με ρωτάει : "Γιώργο τι αμάξι έχεις;" . Της απαντώ "δεν έχω" και από τότε δεν μ ξαναέστειλε γιατί απλά "ξενέρωσε μάλλον"
Τότε εσύ έχεις μαλακομαγνήτη, συγγνώμη κιόλας..
έλα να σου γνωρίσω εγώ ένα σωρό καλές κοπέλες αν θέλεις, δεν ξέρω που και πως πέφτετε εκεί, ειλικρινά🙃
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Τότε εσύ έχεις μαλακομαγνήτη, συγγνώμη κιόλας..
έλα να σου γνωρίσω εγώ ένα σωρό καλές κοπέλες αν θέλεις, δεν ξέρω που και πως πέφτετε εκεί, ειλικρινά🙃
Επ. Ενα κατεβατο σου γραψα το απόγευμα.

Εμένα, το φιλαράκι σου θα σιάξεις πρώτον. :bleh:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top