Τι θέλουν οι γυναίκες;

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Εδώ μου πήρε μήνες ολόκληρους για να ξεπεράσω το γεγονός ότι μερικοί φίλοι μου με χρησιμοποίησαν για δικό τους όφελος που
Φώτη έτσι είναι...όταν το 90% εκεί μέσα δεν ασχολείται με το πανεπιστήμιο και μπήκαν κατα τύχη έτσι γίνεται...εγώ δεν βοηθώ κανέναν πλεον γιατί δεν το αξίζουν (μόνο τους φίλους μου) . Υπόψην ότι οι περισσότεροι από αυτούς δεν θα απασχοληθούν καν στα οικονομικά γιατί πολύ απλά δεν τους ενδιαφέρει το κομμάτι και φαίνεται (δεν είναι μόνο θέμα βαθμών αλλά και νοοτροπίας) . Το 90% έχουν την νοοτροπία του τεμπέλη και η σχολή είναι σαν να μην υπάρχει στη ζωή τους και συνεχώς η πλειονότητα απο εκεί μέσα όλο μέσα στη γκρίνια είναι...οπότε...
Κανένας ή μάλλον ελάχιστοι από αυτό το τμήμα σε βλέπουν σαν άνθρωπο...σαν ένα αντικείμενο εκμετάλευσης σε βλέπουν και όχι μόνο εσένα...ξέρω άτομα που κάνουν παρέα με άλλους επειδη αυτοί οι άλλοι έχουν γονείς σε επιχειρήσεις και αυτά τα άτομα θέλουν να το εκμεταλευτούν...δεν υπάρχει ανθρώπινο δέσιμο παρα μόνο εκμετάλευση...
Στη δική μου γενιά αν ΔΕΝ ανήκεις στα εξής :
-Καλούς φοιτητές=Σημειώσεις
-Άτομο με γνωριμίες κλπ= Επαγγελματική ανέλιξη στη πλάτη του άλλου
-Κομματικός = Να σε γλύφουν για σημειώσεις και για εκδρομούλες κλπ

Δεν σου μιλάει σχεδόν κανείς στη σχολή ευτυχώς ή δυστυχώς...δλδ ξέρω παιδιά που δεν ανήκουν σε καμία από αυτές τις κατηγορίες και ΔΕΝ τους μιλάει κανείς ή τους μιλάω μόνο εγώ ενώ εκείνα τα παιδιά γενικά το προσπαθούν το "κοινωνικό κομμάτι" ... ΑΛΛΑ άμα δεν έχεις εκμεταλεύσιμους πόρους στη σχολή μας δυστυχώς είσαι ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου


Υ.Γ Εμπειρία 2 ετών στη σχολή και αυτά τα κατάλλαβα στη 1η βδομάδα άντε 1 μήνα
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,956 μηνύματα.
@Devil διαβάζοντας τι έχεις γράψει σε αυτό το thread έχω πάθει ένα κάποιο σοκ (με την θετική έννοια). Ξέρω ότι έχουμε τσακωθεί παρελθοντικά για τα των γκομενικών αλλά πλέον φαίνεσαι αρκετά collected (και λογικός). Και βλέπω ότι έχεις δίκιο σε πολλά πράγματα, κάτι που δεν μπορούσα να αποδεχτώ παλιά (ειδικά).
Θυμάμαι και εγώ πέρυσι να έχω τσακωθεί στο παρελθόν σε θρεντ με σχέσεις αλλά αυτό το καιρό μας έχει φορέσει τα γυαλιά (κοίτα να δεις τι κάνει σε έναν άνθρωπο να είναι σε μια σχέση που αισθάνεται καλά).
Να μας πει αν η σύντροφος του έχει κανέναν αδερφό 😂
Μια χαρά στα λέει και η μαμά σου. Αμα θές ξαναδιαβασε έκανα έντιτ.
Το διάβασα και έχεις απόλυτο δίκιο. Το να μην έχεις μια Α εμπειρία μόνο μειονέκτημα αποτελεί γιατί δεν έχεις μέτρο σύγκρισης (και για δικές σου συμπεριφορες αλλά και του συντρόφου).
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,884 μηνύματα.
Τωρα αν αυτη η πηγή θα είναι το Ίνστα, ή η Πάντειος, αυτο είναι δικό σου θέμα και δεν αφορά κανέναν μας.
και ρε φιλε που γνωριζεις κοσμο αν οχι απο τα σοσιαλ μιντια 'η τη σχολη σου?Μονο απο χομπι ισως.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,071 μηνύματα.
Όντως...εγώ προσωπικά δεν έχω συναντήσει κάποια ώριμη που να έχει προσωπικότητα...Οι περισσότερες χαζογκόμενες είναι που ασχολούνται με το instagram και τη "εμφανισή" 24/7 ... Τέτοια κοπέλα δεν (ξανα) θέλω καταντάει κουραστικό να είσαι με μια κοπέλα δίχως στόχους και φιλοδοξίες...
Ναι, γιατί όλοι οι άντρες κοιτάτε τις εμφανίσιμες (κατά τα δικά σας μέτρα) bimbo, ψεύτικες χαζογκόμενες..
Ποτέ κανένας κάτω των 35 δεν θα κοιτάξει γυναίκα δυναμική και με προσωπικότητα, αν με ρωτάς, πιστεύω ότι ασυνείδητα τις φοβάστε τις έξυπνες και ανεξάρτητες γυναίκες
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.
Ναι, γιατί όλοι οι άντρες κοιτάτε τις εμφανίσιμες (κατά τα δικά σας μέτρα) bimbo, ψεύτικες χαζογκόμενες..
Ποτέ κανένας κάτω των 35 δεν θα κοιτάξει γυναίκα δυναμική και με προσωπικότητα
Aς μην τους αδικούμε και τόσο...

Ναι, θα το δεις και το ωραίο το κορμί, θα το θαυμάσεις. Αλλά αν το μυαλό δεν..."δεν κατοικείται", δεν θα υπάρξει συνέχεια (και αυτό ισχύει και για τα δύο φύλα...)...

Εκτός αν το έχουν και οι δυο..."ακατοίκητο". Iq φουντουκιού, δηλαδή. Εκεί αλλάζουν τα πράγματα...
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Αυτά τα "όλοι οι άντρες κάνετε εκείνο" ή τα "όλες οι γυναίκες θέλετε το άλλο", είναι λίγο απόλυτα ρε παιδιά. Δεν είναι ο κόσμος όλος η δική μας η αίσθηση ή οι δικές μας οι εμπειρίες. Ας αφήνουμε πάντα ανοιχτά τα ενδεχόμενα (και ένα τσακ τα παράθυρα ανοιχτά όταν κοιμόμαστε).
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,071 μηνύματα.
Aς μην τους αδικούμε και τόσο...

Ναι, θα το δεις και το ωραίο το κορμί, Θα το θαυμάσεις. Αλλά αν το μυαλό δεν..."δεν κατοικείται", δεν θα υπάρξει συνέχεια (και αυτό ισχύει και για τα δύο φύλα...)...

Εκτός αν το έχουν και οι δύο..."ακατοίκητο". Iq φουντουκιού, δηλαδή...
Σοβαρά πιστεύεις ότι τα αγόρια ηλικίας 18-25 νοιάζονται για το μυαλό ή την προσωπικότητα;
Εγώ δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.
Σοβαρά πιστεύεις ότι τα αγόρια ηλικίας 18-25 νοιάζονται για το μυαλό ή την προσωπικότητα;
Εγώ δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο
Ναι, το πιστεύω. Ειδικά θα τους ενδιέφεραν και το δυο : Εμφάνιση και μυαλό/προσωπικότητα...

Επειδή, όμως, στις ηλικίες που αναφέρεις...τ΄ αγόρια "λειτουργούν" και με κάτι άλλο (που δεν μου επιτρέπεται να πω...), τα πράγματα λίγο μπερδεύονται...

Αν θέλουν κάτι περιστασιακό θα κοιτάξουν εμφάνιση. Αν θέλουν κάτι πιο μόνιμο, θα κοιτάξουν να συνδυάζεται εμφάνιση και μυαλό. Το ιδανικότερο, νομίζω. Και για εμάς αυτό δεν ισχύει ; Πού διαφέρουμε ;
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,071 μηνύματα.
Και για εμάς αυτό δεν ισχύει ; Που διαφέρουμε ;
Για τις υπόλοιπες δεν ξέρω τι ισχύει, για εμένα πάντως ούτε καν.. και δεν με ενδιαφέρει καθόλου η εμφάνιση στους άντρες, εγώ τρία πράγματα θέλω, κυρίως καλό χαρακτήρα, παιδεία (στα πάντα) και μόρφωση. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει τίποτα άλλο αν έχει αυτά
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.
Για τις υπόλοιπες δεν ξέρω τι ισχύει, για εμένα πάντως ούτε καν.. και δεν με ενδιαφέρει καθόλου η εμφάνιση στους άντρες, εγώ τρία πράγματα θέλω, κυρίως καλό χαρακτήρα, παιδεία (στα πάντα) και μόρφωση. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει τίποτα άλλο αν έχει αυτά
Είσαι απόλυτα...ειλικρινής σ΄ αυτό που λες ; Ότι σ΄ ενδιαφέρουν μόνο αυτά ; Δυσκολεύομαι να το πιστέψω και να με συμπαθάς...

Δηλαδή...αν δεν είναι εμφανίσιμος κάπως, αν "δεν βλέπεται", δε σ΄ ενδιαφέρει καθόλου ; Αν δεν έχει χιούμορ ;

Σε κάθε περίπτωση, οκ. Αν έτσι είσαι και σε καλύπτουν αυτά, μια χαρά. Κανένα πρόβλημα.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,071 μηνύματα.
Είσαι απόλυτα...ειλικρινής σε αυτό που λες ; Ότι σ΄ ενδιαφέρουν μόνο αυτά ; Δυσκολεύομαι να το πιστέψω και να με συμπαθάς...

Δηλαδή...αν δεν είναι εμφανίσιμος, αν "δεν βλέπεται" δε σ΄ ενδιαφέρει καθόλου ; Αν δεν έχει χιούμορ ;

Σε κάθε περίπτωση, οκ. Αν έτσι είσαι και σε καλύπτουν αυτά, μια χαρά. Κανένα πρόβλημα...
Η ομορφιά ούτως ή άλλως είναι κάτι υποκειμενικό και εμένα τα γούστα μου φαντάζουν "περίεργα" για πολλούς.. οπότε το "δεν βλέπεται" δεν το πιστεύω για κανέναν άνθρωπο..
Και ναι, είμαι απόλυτα ειλικρινής, αυτά τα τρία κοιτάζω κυρίως! Δεν πα να ναι ο άλλος Μπραντ Πιτ, τι να τον κάνεις αν είναι μόνο αυτό;
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.
Η ομορφιά ούτως ή άλλως είναι κάτι υποκειμενικό και εμένα τα γούστα μου φαντάζουν "περίεργα" για πολλούς.. οπότε το "δεν βλέπεται" δεν το πιστεύω για κανέναν άνθρωπο..
Θα συμφωνήσω ότι είναι, κάπως, υποκειμενική. Κάποιος άνθρωπος μπορεί να μην είναι, αυτό που λέμε, όμορφος, μα να είναι...γοητευτικός, γλυκός, να εκπέμπει κάτι που σου αρέσει. Κάτι που σε γοητεύει...

Άρα, αφού τα γούστα σου είναι "περίεργα" - για πολλούς - σημαίνει ότι έχεις, πέραν αυτών που ανέφερες παραπάνω, και κάποια standards...
Και ναι, είμαι απόλυτα ειλικρινής, αυτά τα τρία κοιτάζω κυρίως! Δεν πα να ναι ο άλλος Μπραντ Πιτ, τι να τον κάνεις αν είναι μόνο αυτό;
Συμφωνώ. Το είπα. Δεν φτάνει η ομορφιά. Δεν αρκεί. Για κανέναν μας, θεωρώ...

Κι εμένα αν με ρωτήσεις αν προτιμώ κάποιον όμορφο, μα που δεν με εξιτάρει...από κάποιον γοητευτικό που με τρελαίνει, όμως, τον δεύτερο θα προτιμήσω...
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,071 μηνύματα.
Συμφωνώ. Το είπα. Δεν φτάνει η ομορφιά. Δεν αρκεί. Για κανέναν μας, θεωρώ...
στις γυναίκες, ναι, το πιστεύω..
οι άντρες όμως, τα αγόρια βασικά, αυτό κοιτάνε.. ξέρεις πόσους φίλους έχω (σε μία σχολή που υποτίθεται είσαι και πιο καλλιεργημένος πνευματικά) που κοιτάνε μόνο αυτές τις χαζογκόμενες που είπα και πριν; Μόνο..

εμένα το γούστο μου έγκειται κυρίως στη μόρφωση και στην πνευματική ομορφιά του άλλου και σε γυναίκες και σε άντρες
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.
στις γυναίκες, ναι, το πιστεύω..
οι άντρες όμως, τα αγόρια βασικά, αυτό κοιτάνε.. ξέρεις πόσους φίλους έχω (σε μία σχολή που υποτίθεται είσαι και πιο καλλιεργημένος πνευματικά) που κοιτάνε μόνο αυτές τις χαζογκόμενες που είπα και πριν; Μόνο..
Για ποιό λόγο...τις κοιτάνε ; Θες να μου πεις ; Θέλουν σχέση μαζί τους ; "Βλέπουν" τον εαυτό τους σε μια μακροχρόνια σχέση με αυτές ;

Παίζουν πολλά ρόλο. Και σε τί φάση είναι ο καθένας τους...Τί ζητάει, τη δεδομένη στιγμή...
εμένα το γούστο μου έγκειται κυρίως στη μόρφωση και στην πνευματική ομορφιά του άλλου και σε γυναίκες και σε άντρες
Καλά είναι αυτά. Κι ευλογημένα. Κι αν καλύπτουν εσένα, μια χαρά...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,232 μηνύματα.
και ρε φιλε που γνωριζεις κοσμο αν οχι απο τα σοσιαλ μιντια 'η τη σχολη σου?Μονο απο χομπι ισως.
Δεν του είπα να μη γνωρίζει σε ένα από τα δυο. Του είπα πως απ όπου κι αν γνωρίζει, ειναι δικό του θέμα.

Μπορεί να είναι η σερβιτόρα στα Starbucks, μπορεί να είναι μια Κοινωνιολόγα από άλλο τμήμα στην Πάντειο, μπορεί να κάνει Ιταλικά και -συνηθως επειδη ειναι γεματα κοπέλες αυτές οι γλώσσες- να γνωρίσει απο κει. Μπορεί να γνωρίσει από φίλη φίλης. Μέχρι και από το Twitter /X μπορεις να βγαλεις γκόμενα απαντωντας σε σχολια και κανοντας επαφές, μέχρι κι από το στέκι ακόμα κλπ.

Πρέπει ντε και καλά τα ξέκωλα στο Ίνσταγκραμ και μετα να αναρρωτιέσαι γιατί δεν έχουν νιονιό;

Τον κώλο βάζει ο μάγειρας, σκατά θα μαγειρέψει.


Ναι, γιατί όλοι οι άντρες κοιτάτε τις εμφανίσιμες (κατά τα δικά σας μέτρα) bimbo, ψεύτικες χαζογκόμενες..
Ποτέ κανένας κάτω των 35 δεν θα κοιτάξει γυναίκα δυναμική και με προσωπικότητα, αν με ρωτάς, πιστεύω ότι ασυνείδητα τις φοβάστε τις έξυπνες και ανεξάρτητες γυναίκες
Επειδή αυτή την δικαιολογία την ακούω συχνά. Όχι δεν φοβόμαστε τις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ έξυπνες και τις ανεξάρτητες, αυτές που μπορούν να φέρουν κι ένα βουνό βόλτα μόνες τους. Είχα τέτοιες και τις χάρηκα. Ήρεμη δύναμη. Δεν το ούρλιαζαν, το έδειχναν με τις πράξεις τους. Μπορούσες να βασίζεσαι επάνω τους, να σε συμπληρώνουν, να σε σπρώχνουν στις φοβίες σου να καταφέρνεις πράγματα, ενα ταγκό στο οποίο ήσασταν ισάξιοι ηγεμόνες τουτου εδω του κόσμου, που δεν πολεμούσαμε ο ένας τον άλλο ένεκα ιδεολογιών, τις αφήναμε απέξω απο τη σχέση και μεσα στη σχέση υπήρχε μόνο στοργή, έρωτας, πάθος, γέλιο. Είχα τέτοιες και πέρασα τα καλύτερα χρόνια της ζωής μου μαζί τους.

Εκείνες που δεν αντέχουμε, είναι όσες ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ πως είναι εξυπνες και ανεξάρτητες και δυναμικές με προσωπικότητα, ενω στην ουσία είναι δεμάτια άχυρα με ιδιοτροπίες και ανασφάλειες και η όλη δυναμικότητα περιορίζεται στο να ευνουχίζουν την παρουσία του άντρα δίπλα τους για να νιώθει καλά το υστερικό ανολοκλήρωτο εγω τους κρυμμένο πίσω από μια woke ιδεολογία. Που δεν έχουν τίποτα να συζητήσουν πέρα από επιφανειακότητες, δεν μπορούν να κάνουν μια ζεστή βαθιά συζήτηση για ζητήματα ουσίας πέρα από τα ριάλιτι και τη δουλειά τους και πόσο σκληρά πασχίζουν σε έναν κόσμο που ειναι βαθια πατριαρχικός κι άλλες τετοιες δογματικότητες που εισάγουν μονο αχρειαστο δράμα και χάος μέσα σε μια σχέση.


Ούτε κι εμείς άνω των 35 θα σας κοιτάξουμε αν έχετε την ψευτικη ανεξαρτησία και την ψευτικη δυναμικότητα. Είστε απλά ενοχλητικές και λίγες.

Αν κοιτάξουμε καμιά μικρή, θα είναι μονο αν μας προσφέρει ψυχική ηρεμία κι όχι για το φρέσκο φοιτητικό της κορμί όπως πιθανόν να ισχύει σαν στερεότυπο. Ναι, θα το χαρούμε το φρεσκαδούρι, αλλά δίνουμε και πολύ μεγάλη βάση στην ηρεμία. Άμα είναι να μου σπάει η άλλη τ αρχίδια για να χω σχέση, κάθομαι και μόνος μου.

Ελάχιστες μικρές είναι έτσι στα καλά τους. Και συνηθως ειναι αυτές που ΔΕΝ το ξέρουν οτι είναι ΚΑΠΟΙΕΣ.

πχ.

τα δηθεν ασχημοπαπα της διπλανής πόρτας που ειναι μια χαρα πανέμορφες
οι "έχω βαρια φωνή μπάσα δε θα με θέλει κανένας" και είναι γυναικαρα με τα όλα της
οι "πρώτα σε αγαπώ και σε θέλω και μετα οι ιδεολογίες"
οι έξυπνες τυπου Πακ (όταν δεν μπεμπεκίζει), because that is hot as fuck.


και αρκετές άλλες νορμαλ κοπελίτσες.

Οι αλλες καθηστε με το Ίνστα σας κι ανεβαστε καμια φωτο να επιβεβαιωνετε μια στο τοσο οτι είστε κάποιες και μετα να αναρρωτιέστε γιατι σας τυχαινουν μονο φελλοί.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,071 μηνύματα.
Οι αλλες καθηστε με το Ίνστα σας κι ανεβαστε καμια φωτο να επιβεβαιωνετε μια στο τοσο οτι είστε κάποιες και μετα να αναρρωτιέστε γιατι σας τυχαινουν μονο φελλοί.
Ο β πληθυντικός απευθύνεται σε εμένα;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,232 μηνύματα.
Ο β πληθυντικός απευθύνεται σε εμένα;
Αμα θεωρείς τον εαυτο σου ψεύτικα ανεξαρτητη και ψευτικα δυναμική ναι, σε παίρνει και σενα η μπάλα.

Αν είσαι πραγματικά ανεξαρτητη και δυναμική και το λέει η ψυχούλα σου, όχι, δε σε παίρνει.

Τι είσαι από τα δυο κατά τη γνώμη σου;
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,071 μηνύματα.
Τι είσαι από τα δυο κατά τη γνώμη σου;
Από την στιγμή που πλέον δεν απασχολώ κανέναν οικονομικά και κάνω αυτά που γουστάρω χωρίς να δίνω λογαριασμό, μάλλον με κατατάσσω στην δεύτερη κατηγορία..
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,232 μηνύματα.
Από την στιγμή που πλέον δεν απασχολώ κανέναν οικονομικά και κάνω αυτά που γουστάρω χωρίς να δίνω λογαριασμό, μάλλον με κατατάσσω στην δεύτερη κατηγορία..
Είδες εγω στο ποστ μου ούτε κουβέντα για χρήματα δεν είπα αν προσέξεις.

Άρα, ο ορισμός σου των κατηγοριών, είναι άλλος από τον δικό μου.

Επίσης χρησιμοποιείς τη φράση "αυτα που γουστάρω χωρίς να δινω λογαριασμό". Διακρίνω εκνευρισμό.


Ορίστε, σου τυχε ενας έξυπνος με προσωπικότητα που εκτιμά τις δυναμικές γυναίκες. Παίξε μπάλα να σε δω. Χειρίσου με, αφού ήθελες κάποιον στις μεγάλες λίγκες του πρωταθλήματος (διανοητικά).

Πως θα συμφωνήσουμε σε κάτι απλό όταν δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε στους ορισμούς;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,250 μηνύματα.
Να παρεμβληθώ;

Το ξέρεις ότι σε εκτιμώ. Απερίφραστα. Και έχουμε πει πολλά πανομοιότυπα πραγματακια κατα καιρούς.

(και ναι έρχεται ένα αλλά εδω)

...αλλά (πω ρε πούστη μάντης είμαι)

Αλλά, δεν χρειάζεται να το φωνάζεις τόσο αυτό που προσπαθείς να στήσεις ως τρόπο ζωής. Μοιάζει θυμός, μοιάζει προσπάθεια υπερ του δέοντος, μοιάζει πολλά.

Και στο λεω γιατί είμαι ο πρώτος διδάξας την μαλακία εδω μέσα.

Οκ γνώρισες 10 φελλές. Εγω σε πιστεύω. Αλήθεια. Εχω γνωρίσει άλλες 30 και βάλε, φελλές.


ΑΛΛΑ

Επειδή έχω γνωρίσει και καλές, και μάλιστα στην ηλικία σου, μπορώ να σου πω οτι πιθανολογω πως η κυρια αιτια που γνωρίζεις παρτσακλά είναι επειδή στοχεύεις στο να τις γνωρίζεις απο την ίδια πηγή.

Τωρα αν αυτη η πηγή θα είναι το Ίνστα, ή η Πάντειος, αυτο είναι δικό σου θέμα και δεν αφορά κανέναν μας.

Εντούτοις, πρέπει να συνυπολογίσεις και αυτη την πιθανότητα να φταίει το μαγαζι που ψωνίζεις γιατί φέρνει κινέζικη απομίμηση.

Αν θες μια σοβαρή γυναίκα, και κακά τα ψέμματα υπάρχουν, οκ έχει διαλυθει η δυναμική και η επικοινωνια των δυο φύλων, αλλά υπάρχουν ακόμα σοβαρές κοπέλες, μπορεί κι εσυ να την αναζητάς σε λάθος μέρος.


Αναφορικά με το "ο άντρας έτσι, ο άντρας αλλιώς". Τα χω πει κι εγω. Και εμμένω, δεν την αλλάζω την άποψη.

Αλλά, αμα με παρατηρήσεις, δεν το λέω τόσο πια όσο παλιά που καθόμουν πιο πολύ στην κόψη του ξυραφιού. Βελτιώνω τη ζωή μου, ασχολούμαι με μένα, εξελίσσομαι, έχω ασχολίες και στο χρόνο που θα μου μείνει θα κάνω και παιχνίδι, γιατί η γυναίκα είναι κάτι ωραίο για μένα και σημαντικό μέρος της ζωής μου.


Γιατί στον πούτσο, και το λέω χύμα, γιατί στον πούτσο, η πρώτη σκέψη που θα κάνεις για μια γυναίκα να είναι "α είναι ο εχθρος που θα με αποκοψει απο το να γινω καλός επαγγελματίας";

Καταρχάς, τσίλαρε, δεν τρέχεις πετρελαιοπηγές ούτε είσαι σαουδάραβας κροίσος. Εκείνοι θα έπρεπε συμφωνα με τη λογική σου να ειναι αγάμητοι. Κι όμως δεν είναι.

Εν συνεχεία, θεωρείς εντελώς αδύνατο να βρεθει ΜΙΑ (δε σου λεω οτι ολες ειναι ετσι, γιατι δεν ειναι) που θα της εκφράσεις ευγενικα τα όρια σου και θα τα συμφωνησετε μαζι με τα δικά της και θα σε στηριξει σε όλες σου τις προσπάθειες;

Ξέρεις εναπόκειται και λίγο σε μας. τι όρια θα εκφράσουμε ή και θα δεχτούμε από τον άλλο. Αυτο που καμια φορά αν έχεις ακούσει τις γυναικες να λένε "αυτο που θα μου βγάλει ο άλλος αυτο θα είμαι. Σκυλα; Πριγκίπισσα; Τρυφερή; Πονηρή;".

Μήπως λοιπόν απλά φοβάσαι ότι αν ερωτευτείς, ΕΣΥ ΔΕΝ θα μπορέσεις να συγκρατήσεις τον εαυτό σου απο το να ξεπεράσεις τα δικά σου όρια (απο το να δουλεύεις, απο το να έχεις φίλους κλπ) και βγάζεις αυτό το "ΜΠΑΜ" προς τα έξω;


Δε λέω οτι δεν υπάρχουν αυτές που δε θα προσπαθήσουν να φέρουν χάος στη ζωή σου και να σε βγάλουν απο τους στόχους σου. Αλλά πρώτον, υπάρχουν και πιο υποστηρικτικές γυναίκες απο αυτές. Και δευτερον, αμα δε θέλει να την κάνει κέντρο του κόσμου του και ήλιο της λατρειας του ο Γιωργος ώστε να ασχολειται μονο με το αν έφαγε ή αν ήπιε νεράκι η αγάπη του, τότε εναπόκειται στο Γιώργο να κρατησει τα όρια.


Αλλά άλλο κρατάω όρια για να μην ξεφυγει η ζωή μου και ως εκ τούτου δεν κάνω μια γυναικα τη μόνη μου ασχολία και κέντρο του κόσμου μου (αλλά συνεχιζω να την έχω ως βασικο και αγαπημένο μέρος της ζωής μου)...

...και άλλο "άκου να δεις κάρχια, σεξάκι, μάσα και μετα παω για δουλεια και μπύρες με τα φιλαράκια, ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙΣ ΕΣΥ".

Τότε άσε να βρουμε καμια γυναικα εμείς ρε Γιώργη και κάτσε και παίζε με τον εαυτό σου μες την πολυεθνική να παρει το αφεντικο σου περισσοτερες μερσεντές για να ανθίζει ο "επαγγελματίας" μέσα σου.


Με αγάπη.
Σ' αγαπώ. :give_rose:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top