Τι κάνω;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά προσωπικά, μου φαίνεται πιο δύσπεπτο το ότι την απατάει και δεν βρίσκει κάτι αρνητικό σε αυτό; Και ψάχνει πως θα το συγκαλύψει; Γιατί; Εννοώ I’m all for «Πρέπει να είμαστε ανοιχτόμυαλοι» και «Ανοικτές σχέσεις» όμως, στην φάση αυτή δεν χωράει ο νους μου ότι αγαπάς κάποιον με τον οποίο είσαι μαζί αλλά ταυτόχρονα ξενοκοιτάς. It doesn’t add up.
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Την ειχα τη διαισθηση η αληθεια ειναι οτι θα παει στο ηθικο οταν το ανοιξα το θεμα. Απλα ηθελα να τα πω καπου γιατι αυτα δεν λεγονται ευκολα γενικα. Και ενταξει ρε παιδια οι μισοι ανθρωποι απατανε καποια φαση της ζωης τους. Να πω οτι ημουν ετσι γενικα ναι να καταλαβω το 'κραξιμο'. Αλλα οταν θες να δειυρυνεις τους οριζοντες σου και κανεις κατι για την εμπειρια και για τη φαση ειναι αλλιως. Δεν διαλυεις για πλακα μια σοβαρη σχεση.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Την ειχα τη διαισθηση η αληθεια ειναι οτι θα παει στο ηθικο οταν το ανοιξα το θεμα. Απλα ηθελα να τα πω καπου γιατι αυτα δεν λεγονται ευκολα γενικα. Και ενταξει ρε παιδια οι μισοι ανθρωποι απατανε καποια φαση της ζωης τους. Να πω οτι ημουν ετσι γενικα ναι να καταλαβω το 'κραξιμο'. Αλλα οταν θες να δειυρυνεις τους οριζοντες σου και κανεις κατι για την εμπειρια και για τη φαση ειναι αλλιως. Δεν διαλυεις για πλακα μια σοβαρη σχεση.

Θα σου απαντήσω απολύτως σοβαρά τώρα. Προσωπικά μού φαίνεσαι άκρως συνειδητοποιημένος σχετικά με αυτό που ήδη κάνεις και δεν δείχνεις να αμφιταλαντεύεσαι ιδιαίτερα, ούτε να έχεις ιδιαίτερες ενοχές. Συνεπώς, δεν κατανοώ τον λόγο που άνοιξες το θέμα. Ήθελες απλά επιβεβαίωση, ήτοι να βρεις άτομα να συμφωνήσουν με τη δική σου οπτική των πραγμάτων; μήπως να αλλάξεις τη δική τους οπτική κάνοντάς τα να συμφωνήσουν μαζί σου, ώστε να νιώσεις λίγο καλύτερα; τι ακριβώς;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.
Να διευρύνεις τους ορίζοντές σου όταν δεν είσαι δεσμευμένος και κατά προτίμηση αν θέλεις όντως να δοκιμάσεις νέα πράγματα, κάν’το χωρίς να υπάρχει η πιθανότητα να πληγωθεί κάποιος στο παρασκήνιο. Κατά τα άλλα με κάλυψε ο Lasher. Δεν ξέρω τι ανταπόκριση περίμενες.

Το θεωρείς σωστό; Ωραία, εγώ το θεωρώ λάθος και η απιστία από μόνη της κατ’εμέ δείχνει ότι η ίδια η σχέση σου δεν σε γεμίζει και ως αποτέλεσμα «γεμίζεις» από κάπου αλλού. It’s common sense really.
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Θα σου απαντήσω απολύτως σοβαρά τώρα. Προσωπικά μού φαίνεσαι άκρως συνειδητοποιημένος σχετικά με αυτό που ήδη κάνεις και δεν δείχνεις να αμφιταλαντεύεσαι ιδιαίτερα, ούτε να έχεις ιδιαίτερες ενοχές. Συνεπώς, δεν κατανοώ τον λόγο που άνοιξες το θέμα. Ήθελες απλά επιβεβάιωση, ήτοι να βρεις άτομα να συμφωνήσουν με τη δική σου οπτική των πραγμάτων; μήπως να αλλάξεις τη δική τους οπτική κάνοντάς τα να συμφωνήσουν μαζί σου, ώστε να νιώσεις λίγο καλύτερα; τι ακριβώς;
Μα ειμαι συνειδητοποιημενος. Ξερω τι θελω και αυτο ειναι να περασω ομορφα με το παιδι για οσο παει και παραλληλα να κρατησω την ομορφη σχεση που εχω. Ενοχες λιγες εχω γιατι ετσι μας εχει μαθει η κοινωνια. Μακαρι να μην υπηρχαν τοσο αυστηρα μονογαμικες σχεσεις και οι συντροφοι να αφηναν ο ενας τον αλλον να διευρυνει τους οριζοντες του.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Μα ειμαι συνειδητοποιημενος. Ξερω τι θελω και αυτο ειναι να περασω ομορφα με το παιδι για οσο παει και παραλληλα να κρατησω την ομορφη σχεση που εχω. Ενοχες λιγες εχω γιατι ετσι μας εχει μαθει η κοινωνια. Μακαρι να μην υπηρχαν τοσο αυστηρα μονογαμικες σχεσεις και οι συντροφοι να αφηναν ο ενας τον αλλον να διευρυνει τους οριζοντες του.
Ναι, αλλά είναι κατι που δεν μπορείς να το κρύβεις από την κοπέλα σου. Αυτό σου λέμε.
Από την μια δεν θέλεις όμως να υπάρχουν τόσο αυστηρά μονογαμικές σχέσεις και από την άλλη φοβάσαι πως θα το εκλάβουν αν το μαθουν οι συντηρητικοί συγγενείς σου.
Μήπως είσαι πιο συντηρητικός από τους συντηρητικούς που κατακρίνεις;
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Να διευρύνεις τους ορίζοντές σου όταν δεν είσαι δεσμευμένος και κατά προτίμηση αν θέλεις όντως να δοκιμάσεις νέα πράγματα, κάν’το χωρίς να υπάρχει η πιθανότητα να πληγωθεί κάποιος στο παρασκήνιο. Κατά τα άλλα με κάλυψε ο Lasher. Δεν ξέρω τι ανταπόκριση περίμενες.

Το θεωρείς σωστό; Ωραία, εγώ το θεωρώ λάθος και η απιστία από μόνη της κατ’εμέ δείχνει ότι η ίδια η σχέση σου δεν σε γεμίζει και ως αποτέλεσμα «γεμίζεις» από κάπου αλλού. It’s common sense really.
Ετυχε δεν τα προγραμματιζουν αυτα. Μια χαρα σε γεμιζει μια σχεση που μπορει να θες να κανεις μια στο τοσο κατι με καποιο αλλον. Η σχεση ειναι πανω απο ολα συντροφικοτητα και οχι αποκλειστικοτητα.
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.
Η σχεση ειναι πανω απο ολα συντροφικοτητα και οχι αποκλειστικοτητα
Αυτή συμφωνεί με αυτό; Γιατί δεν συζητάτε περί ανοικτής σχέσης και αποκλειστικότητας; Εκτός αν ανησυχείς στο ότι δεν θα συμφωνούσε. Αν συμφωνούσε και ήταν ανοιχτή ειλικρινά no biggie.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,338 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για τη γνωμη! Το θεμα μου ειναι οτι την αγαπαω την κοπελα μου και περναμε ομορφα οποτε δεν θελω να το χαλασω. Θελω να ειμαστε μαζι και να περναω ωραια και με τον ξαδερφο της που μου εχει βγαλει κατι πρωτογνωρο. Αν δεν το μαθει δεν θα την πληγωσει.
Πρότεινε της να βρεθείτε ολοι μαζι. Ενδεχομένως να της αρέσει και να το χει ξανακάνει στο παρελθόν...... 🤓
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Μα ειμαι συνειδητοποιημενος. Ξερω τι θελω και αυτο ειναι να περασω ομορφα με το παιδι για οσο παει και παραλληλα να κρατησω την ομορφη σχεση που εχω. Ενοχες λιγες εχω γιατι ετσι μας εχει μαθει η κοινωνια. Μακαρι να μην υπηρχαν τοσο αυστηρα μονογαμικες σχεσεις και οι συντροφοι να αφηναν ο ενας τον αλλον να διευρυνει τους οριζοντες του.
Βρε καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ότι μορφή σχέσης γουστάρει.
Αρκεί βέβαια το άλλο πρόσωπο να είναι εν γνώσει, γιατί -πού ξέρεις;- μπορεί και να μη θέλει να συνεχίσει. Όχι να πιστεύει μονογαμική σχέση κι εσύ να είσαι ο... Σπαλιάρας που πειραματίζεται!
Δεν είναι θέμα ψευτο-ηθικής, αλλά δικαιοσύνης, καθότι και οι άλλοι έχουν δικαιώματα επιλογής, όχι μόνο εμείς.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Εσυ φιλε θές η γκομενα σου να πηγαινει κ με άλλους εχεις τέτοιο βιτσιο ;;; να τη βλέπεις πχ ;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Ετυχε δεν τα προγραμματιζουν αυτα. Μια χαρα σε γεμιζει μια σχεση που μπορει να θες να κανεις μια στο τοσο κατι με καποιο αλλον. Η σχεση ειναι πανω απο ολα συντροφικοτητα και οχι αποκλειστικοτητα.
Εγώ να σου πω κάτι για να καλύψω τη πιθανότητα ότι δεν είσαι τρολλ κατά ένα 1%; Έστω,ότι ο ξάδελφος έχει κάποιο ΣΜΝ (υπάρχουν κάποια που κολλάνε και με προφυλακτικό).Και κολλάς.Και το μεταφέρεις στη κοπέλα σου.Τι θα της πεις τότε;Το ίδιο ισχύει και για την αντίθετη περίπτωση.Δε θα ήταν λοιπόν καλό να γνωρίζει;
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ο
Πρότεινε της να βρεθείτε ολοι μαζι. Ενδεχομένως να της αρέσει και να το χει ξανακάνει στο παρελθόν...... 🤓
Οριστε;;; Πρωτον το παιδι ειναι γκέι και δεν του αρεσουν οι γυναικες και δευτερον ειναι και ξαδερφος της. Μην τα ισοπεδωπουμε ολα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εσυ φιλε θές η γκομενα σου να πηγαινει κ με άλλους εχεις τέτοιο βιτσιο ;;; να τη βλέπεις πχ ;
Οχι δεν μου αρεσει αυτο.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Εγώ να σου πω κάτι για να καλύψω τη πιθανότητα ότι δεν είσαι τρολλ κατά ένα 1%; Έστω,ότι ο ξάδελφος έχει κάποιο ΣΜΝ (υπάρχουν κάποια που κολλάνε και με προφυλακτικό).Και κολλάς.Και το μεταφέρεις στη κοπέλα σου.Τι θα της πεις τότε;Το ίδιο ισχύει και για την αντίθετη περίπτωση.Δε θα ήταν λοιπόν καλό να γνωρίζει;
Να με συμπαθάς, που θα σου απαντήσω αντ'αυτού:
θα παίξει με τις πιθανότητες. Αν και κολλήσει κάτι (φτου, φτου, κούφια η ώρα! ) σιγά μη πει οτι χαμουρευόταν με τον ξάδερφο! Ούτε καν με άλλη γυναίκα. "Αγάπη μου, το κόλλησα από κάτι τουαλέτες άθλιες που αναγκάστηκα να πάω, αφού ήταν επείγουσα η ανακούφιση της ανάγκης μου". :D
 

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,438 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Να με συμπαθάς, που θα σου απαντήσω αντ'αυτού:
θα παίξει με τις πιθανότητες. Αν και κολλήσει κάτι (φτου, φτου, κούφια η ώρα! ) σιγά μη πει οτι χαμουρευόταν με τον ξάδερφο! Ούτε καν με άλλη γυναίκα. "Αγάπη μου, το κόλλησα από κάτι τουαλέτες άθλιες που αναγκάστηκα να πάω, αφού ήταν επείγουσα η ανακούφιση της ανάγκης μου". :D
έχεις δίκιο,αφού την αγαπάει..... :lol:
 

petran_95

Νεοφερμένος

Ο petran_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Χαρηκα που γελασατε με το θεμα no offence ειλικρινα. Προτιμω τα γελια απο τις ηθικολογιες.
Αλλα στα σοβαρα τωρα νομιζω παμε στα ακρα με τα ΣΜΝ. Ουτε εχουμε ολοκληρωσει με το παιδι μονο φιλακια.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Χαρηκα που γελασατε με το θεμα no offence ειλικρινα. Προτιμω τα γελια απο τις ηθικολογιες.
Αλλα στα σοβαρα τωρα νομιζω παμε στα ακρα με τα ΣΜΝ. Ουτε εχουμε ολοκληρωσει με το παιδι μονο φιλακια.
Ε πόσο καιρό θα είστε μαζί μόνο με φιλάκια,πλατωνικά;Κάποια στιγμή δε θα μπει νερό στα αυλάκι που λένε στο χωριό μου;
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,338 μηνύματα.
Ο

Οριστε;;; Πρωτον το παιδι ειναι γκέι και δεν του αρεσουν οι γυναικες και δευτερον ειναι και ξαδερφος της. Μην τα ισοπεδωπουμε ολα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Οχι δεν μου αρεσει αυτο.
Ελα καλε, στο συγγενολοι κολλάς κι εσυ ;
Αλλά κι αν το αφήναμε αυτό, μπορεί η κοπελιά να χει δοκιμάσει με γυναίκα και να μη στο χει πει. Η να της αρέσει η όλη ιδέα. Θεωρώ πως η ειλικρίνεια είναι το παν σε μια σχέση. Όποτε άνοιξε της την καρδιά σου και θα δεις που όλα θα πάνε καλά. 😎
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χαρηκα που γελασατε με το θεμα no offence ειλικρινα. Προτιμω τα γελια απο τις ηθικολογιες.
Αλλα στα σοβαρα τωρα νομιζω παμε στα ακρα με τα ΣΜΝ. Ουτε εχουμε ολοκληρωσει με το παιδι μονο φιλακια.
Κακώς το αργείτε, πρεπει να δεις αν ταιριάζετε σε αυτό. Άδικα οπότε χολοσκας. Καντε το πρώτα κι άμα σαρεσει κ θες συνέχεια το ξανασυζηταμε🤓
Μπορεί να αποδειχθεις straight
Να μη σου κανει κουκου δλδ
Τσιχλιτσα; ασχετο τώρα απλώς μασάω τσίχλα 😌
 

S.xas

Νεοφερμένος

Ο S.xas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Κρίμα για την κοπέλα πάντως. Προβλέπονται ✨τραυματικές✨ στιγμές
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top