Τι ποτάκι πίνετε όταν βγαίνετε;

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
επειδη δεν ειμαι πολυ του ποτου συνηθως διαλεγω η σαγκρια η μπυρα.
παλια μικροτερη στο τσακιρ κεφι κανενα

Baileys Irish Cream !

 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Μπειλις,μπυρα(αλφα καιζερ),βοτκα μονο λεμονι η πορτοκαλι και κατι που ανακαλυψα περσι το καλοκαιρι τεκιλα σοκολατα απλα υπεροχο😋. Ειμαι απο αυτες που τους αρεσει και η μαυροδαφνη αλλα νταξει..
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,703 μηνύματα.
Μπυρα, κρασί, κονιάκ.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,171 μηνύματα.
μπύρα ή κάποιο cocktail, τους καλοκαιρινούς μήνες
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,643 μηνύματα.
Μόνο εμένα δεν μου αρέσει καθόλου η μπύρα; Το κρασάκι είναι η πρώτη μου επιλογή.
 

Guest 191886

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπύρα αλλά συγκεκριμένες.Μπύρες τύπου amstel ,fix ,πράσινη δεν τις μπορώ.Π.χ. Η leffe είναι στις προτιμήσεις μου -όχι καλοκαιριάτικα.
ή Κοκτειλ αν θα βρεθώ σε καλό μπαρ.
ή κρασί ,λευκό κατά προτίμηση.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μπύρα αλλά συγκεκριμένες.Μπύρες τύπου amstel ,fix ,πράσινη δεν τις μπορώ.Π.χ. Η leffe είναι στις προτιμήσεις μου -όχι καλοκαιριάτικα.
ή Κοκτειλ αν θα βρεθώ σε καλό μπαρ.
ή κρασί ,λευκό κατά προτίμηση.
Υπάρχουν άτομα που τους αρέσει όντως η μπύρα; :wacko:
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Μικρή έπινα πολυ, βοτκες τεκίλες μπυρες καργα, έβγαινα πολυ ξενυχτουσα πολυ είχα περιπέτειες πολλες
Πλέον νερό
Θηλαζω μωρό, νταντευω νηπια, διαβάζω παιδια
Είμαι υπερπληρης
Γεια σας! Στην υγεία σας ! :beer:
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,171 μηνύματα.
Υπάρχουν άτομα που τους αρέσει όντως η μπύρα;
Αμέ
Drinking Beer GIF
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,865 μηνύματα.
Υπάρχουν άτομα που τους αρέσει όντως η μπύρα; :wacko:
Ναι εμένα μου αρέσει πολύ η μπύρα. Ειδικά τα βράδια του καλοκαιριού εκτιμώ μια παγωμένη μπύρα με παγωμένο ποτήρι για να με δροσίσει λίγο.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Υπάρχουν άτομα που τους αρέσει όντως η μπύρα; :wacko:
Η μπύρα είναι φοβερή απλά στην Ελλάδα αυτές που είναι γνωστές είναι ολίγον τί νεροζουμια (οκ έχει κάποιες καλές πχ μαμος, νύμφη, Βεργίνα). Τώρα αρχίζουν κάτι μικρές ζυθοποιίες να κάνουν κάτι φοβερές αλλά δυστυχώς η τιμή τους θα είναι πολύ πιο πάνω απ' ότι οι υπόλοιπες και είναι λογικό.Πάνε Βέλγιο, πάνε Σλοβακία πάνε Τσεχία νά πιείς ωραίες μπύρες. Ειδικά οι βέλγικες είναι απίστευτες πχ αναφέρεται η leffe πιο πάνω. Μεγαλύτερή ποικιλία, πολύ πιο έντονες γεύσεις, πολύ καλύτερες τιμές. Επίσης, η πιο περίεργη μπύρα που έχω δοκιμάσει είναι μία ρωσική με 12% αλκοόλ και γεύση σοκολάτας/καφέ.
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Όπως εννοήθηκε κι από προηγούμενα μηνύματα, η μπυροποσία είναι ιεροτελεστία. Πέρα από τις ελληνικές εμπορικές (από τις οποίες πίνω ευχάριστα μόνο άλφα και μάμος), υπάρχουν ένα κάρο μπύρες ξένες και ελληνικές για όλα τα γούστα. Πλέον κιόλας κάποιες έχουν γίνει και μόδα, πχ δεν υπάρχει μικροζυθοποιία που να σέβεται τον εαυτό της και να μην έχει 2-3 ipa. Οι τσέχικες μπύρες είναι κορυφή και προσωπικά μου αρέσουν κι οι βρετανικές (δοκιμάστε hobgoblin όπου βρείτε κι ευχαριστήστε με). Ωστόσο από τη μια ειναι ανεβασμένες οι τιμές, σε σημείο κάποιες να ειναι ακριβότερες από ποτό, κι από την άλλη στην επαρχία δεν βρίσκεις εύκολα. Το πιο εξωτικό που μπορούσα να πιω σε επαρχία ήταν McFarland στην καλύτερη.

Προκαλώ όποιον/α λέει ότι δεν του αρέσουν οι μπύρες, να βρει μια μπυραρία και να πει στον σερβιτόρο ότι δεν του αρέσει η μπυρα για να του φέρει μια starter με πιο γλυκιά γεύση και ήπια πικράδα. Έτσι θα αρχίσει να απολαμβάνει χωρίς ενοχές τις μπύρες του, ειδικά τώρα που τις σηκώνει ο καιρός.

ΥΓ. Προσοχή με τις πολλές μπύρες, οι μπυροκοιλιές καραδωκούν, κυρίως στους άνδρες.:P
 

Guest 191886

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχουν άτομα που τους αρέσει όντως η μπύρα; :wacko:
Εννοείται.
Δοκίμασε τις παρακάτω και θα αναθεωρήσεις ,θα γίνεις και εσύ μέρος του club μας
La trappe ,leffe ,Gouden Carolus,Rochefort, La Chouffe κ.α. για χειμώνα
καλοκαίρι προτιμώ την Peroni ,sol ,chios και έχω ακούσει καλά λόγια και για την ΚΥΚΑΩ.Τώρα που το θυμήθηκα θα στείλω μια παραγγελία.:)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

και όσοι αρέσκονται στο άθλημα ας δοκιμάσουν την westvleteren
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εννοείται.
Δοκίμασε τις παρακάτω και θα αναθεωρήσεις ,θα γίνεις και εσύ μέρος του club μας
La trappe ,leffe ,Gouden Carolus,Rochefort, La Chouffe κ.α. για χειμώνα
καλοκαίρι προτιμώ την Peroni ,sol ,chios και έχω ακούσει καλά λόγια και για την ΚΥΚΑΩ.Τώρα που το θυμήθηκα θα στείλω μια παραγγελία.:)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

και όσοι αρέσκονται στο άθλημα ας δοκιμάσουν την westvleteren
Τι είναι αυτά πρώτη φορά τα ακούω ?
Εγώ ξέρω μόνο τις πολύ γνωστές .
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,119 μηνύματα.
χθες στο καφενείο ήπια 2 άμστελ. καιρό είχα να πιω μπύρα και το ευχαριστήθηκα. ήταν και παγωμένες. :beach:

το εργοστάσιο που βγάζει την άμστελ στην Πάτρα, βγάζει και την μάμμος και σε κάποια φάση έπεσα κι εγώ θύμα της διαφήμισης και το έριξα στις χιπστερο-μάμμος. τελικά η άμστελ μ αρέσει περισσότερο, ως πιο πικρή.

ξεχειλίζει από ψυχή!

2022-06-02_22-55-30-818.jpg
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Στην Ινδία δεν έχει τύχει να δοκιμάσω κάποιο παραδοσιακό ποτό πέρα από αυτό που είναι σαν σαμπάνια καί μπύρα και παράγεται από σταφύλια. Το 15% είναι ο χαμηλότερος αλκοολικός βαθμός , δεν έχω πετύχει πιο βαρύ. Μέχρι στιγμής αυτό μου αρέσει περισσότερο. Οι μπύρες τους είναι αρκετά αδιάφορες καί από κρασί δεν έχω βρει κάτι τρομερό. Αυτό όμως αξίζει φουλ καί θά φέρω καμία 6-8 όταν γυρίσω
IMG_20220707_213417.jpg
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Στην Ινδία δεν έχει τύχει να δοκιμάσω κάποιο παραδοσιακό ποτό πέρα από αυτό που είναι σαν σαμπάνια καί μπύρα και παράγεται από σταφύλια. Το 15% είναι ο χαμηλότερος αλκοολικός βαθμός , δεν έχω πετύχει πιο βαρύ. Μέχρι στιγμής αυτό μου αρέσει περισσότερο. Οι μπύρες τους είναι αρκετά αδιάφορες καί από κρασί δεν έχω βρει κάτι τρομερό. Αυτό όμως αξίζει φουλ καί θά φέρω καμία 6-8 όταν γυρίσω
View attachment 104710
Πολυ ωραίο φαίνεται το ποτό αλλά εγώ άλλο ήθελα να σχολιάσω....τι τατουαζάρα είναι αυτή;πολύ όμορφα χρώματα!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,703 μηνύματα.
Σήμερα ήπια ένα ωραίο κόκκινο ποτήρι κρασί.😉😉
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,928 μηνύματα.

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος που δεν πίνει καθόλου ποτό ή είμαι ο μόνος;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top