Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά;

Τι πρέπει να έχει κάποιος οπωσδήποτε για να τον/την θεωρείτε sexy;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 317)
  • Πολύ καλή εξωτερική εμφάνιση

    Ψήφοι: 94 29.7%
  • Προκλητική εμφάνιση

    Ψήφοι: 21 6.6%
  • Δυναμισμός/Αυτοπεποίθηση

    Ψήφοι: 115 36.3%
  • Γλυκύτητα/Ευγένεια

    Ψήφοι: 163 51.4%
  • Ρομαντισμός

    Ψήφοι: 82 25.9%
  • Χιούμορ

    Ψήφοι: 156 49.2%
  • Εξυπνάδα

    Ψήφοι: 161 50.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 4 1.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 0.6%

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,821 μηνύματα.
Όταν κάποιος θέλει να βρει έναν άνθρωπο δεν σημαίνει ότι οπου βρεθεί κι οπου σταθεί πάει να μιλήσει σε όποια γυναίκα υπάρχει . Ορισμένα πράγματα έρχονται χωρίς παραγγελία και "αναζήτηση" . Από όσες βλέπει όλο και κάποια θα του κάνει το κλικ . Ε σε αυτήν να πάει να μιλήσει όχι σε 100. Να του κάνει δηλαδή κάτι εντύπωση σε αυτήν κάτι να τον τραβήξει . Τώρα αν τον εντυπωσιάζουν οι 90 στις 100 τι να πω . Κάτι δεν πάει καλά .
Επίσης εγώ μίλησα για μένα. Τι δεν αρέσει δηλαδή σε μενα προσωπικά . Αυτή είναι η γνώμη μου δεν αλλάζει . Άλλωστε την άποψη μας ζήτησε

Όχι δεν ισχύουν αυτα που γράφεις τουλάχιστον για μένα που ειμαι 35αρης. Οι επιλογές πρέπει να ειναι πολλές μέχρι να βρείς αυτην που ψάχνεις κυριως σε θέμα χαρακτηρα... εμφανισιακα σε ολους μας αρεσουν αρκετοι άνθρωποι. Αλλά θα έκανες κάτι σοβαρο με ανθρωπους μετρημένους στα δάχτυλα. Οι λογοι ειναι αρκετοί....

ασυμφωνια χαρακτηρων
ψυχολογικα προβληματα του ενος ή του άλλου
κολλημα στο παρελθον απο πρώην
προβληματα εργασιας που επηρεάζουν τα σεξουαλικά
προβληματα συμπεριφοράς
ναρκισσισμος

και η λιστα δεν τελειωνει.... εγω πιστευω θα πρέπει να γνωρισεις καμια 20-30αρια απο οσες σ αρεσουν για να καταληξεις με μια... κ αν εισαι τυχερός.

Οσο για το οτι κάποια πράγματα ερχονται χωρις παραγγελια και αναζήτηση..... μια φορά και εναν καιρό στα παραμυθια της χαλιμάς.

Δεν ειμαι τύπος που κάθεται κ περιμένει να του έρθουν τα πράγματα... μ αρεσει να ειμαι δραστήριος και να καθοριζω ΕΓΩ τη μοιρα και τη τύχη μου.

Οταν δεν βρισκεις σωστες κοπελες σημαινει οτι δεν ψάχνεις σε σωστα μέρη πχ πάς σε ενα μπαρ που μαζευει καθε καρυδιάς καρυδι... πχ αμα πάω στο Κεραμεικο το Σαββατο και πάω στο soho club ειναι δυνατον να βρω αυτο που θελω... οχι επειδη εκει πανε συνηθως 18-22 χρονων ηλικιες.

Εγω θα φταιω οχι η τύχη μου.

Τη γνωμη σου κρατα την απλα εμενα δεν μ αρεσει να βλέπω να κρινεται κοσμος απο δεδομενα πλάνης. Οι γυναικες μπορουν ευκολα να κρυφτουν σε αυτο το τομεα και να πουν... εγω εναν ξεχωρισα.... με αυτον πηγα απλα σου την ε΄πεφταν αρκετοι λογω του οτι εισαι εμφανησιμη και στο τελος επελεξες εναν....

και μετα θές κ αυτος ο ενας να σου πει οτι μονο σε σενα ηρθε επειδη σε ξεχωρισε... παραμυθια τωρα για ρομαντικους :P

Εμενα μ ειχε πει κ αυτη που γνωρισα λεει πριν ερθεις εσυ ειχαν έρθει αλλοι 2κ το προηγουμενο σαββατο αλλοι 5.... δηλαδη μεσα σε 2 εβδομάδες υπάρχουν για αυτην 8 πιθανες επιλογές.

Γιατι να κανει κινηση αυτη δηλαδη ; περιμενει... κανεΙ Και λιγο τη δυσκολη ετσι για τη φάση κ να ανεβάσει την εικονα της κ ολα καλά. :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να επιστρέψουμε και στο θέμα, πέρα από την εμφάνιση, που αποτελεί σημαντικότατο παράγοντα, τα στοιχεία που με τραβάνε ερωτικά σε μία γυναίκα είναι τα εξής:

1) Εξυπνάδα: Δεν χρειάζεται να συνδέεται με ακαδημαϊκή μόρφωση, απλά να μπορεί να αντιλαμβάνεται καταστάσεις, να μην είναι ξερόλα, να θέλει να μαθαίνει συνέχεια, πράγματα που θεωρώ σημαντικούς δείκτες ευφυΐας.
2) Χιούμορ: Περισσότερο με ενδιαφέρει να έχει αίσθηση του χιούμορ, να αντιλαμβάνεται το χαβαλέ, δηλαδή, και όχι να κάνει η ίδια πετυχημένο χιούμορ απαραίτητα, κάτι που είναι δύσκολο για όλους μας.
3) Ευγένεια: Προφανώς και δεν μιλάω για savoir vivre, αλλά για ευγένεια ψυχής. Αυτό δεν εξηγείται εύκολα με λόγια (ή τουλάχιστον δεν μπορώ να το εξηγήσω εγώ), αναφέρομαι στην χαρακτηριστική αύρα που βγάζουν τέτοιοι άνθρωποι.
4) Δυναμισμό, ανεξαρτησία και ελευθερία: Δεν μπορώ με τίποτα τους παθητικούς και εξαρτητικούς ανθρώπους, βρίσκω ερωτικό η γυναίκα να γνωρίζει τι θέλει, να έχει στόχους στη ζωή της, να μην θέλει να κρεμιέται από κανέναν και (ακόμα και όταν είναι σε σχέση) να θέλει τον προσωπικό της χώρο και χρόνο, για να ασχολείται με τα ενδιαφέροντά της.
5) Καλλιέργεια: Και πάλι δεν αναφέρομαι απαραίτητα σε μορφωτικό επίπεδο, θεωρώ πολύ ερωτικό, όμως, μια γυναίκα να έχει αρκετές γνώσεις (γενικού ενδιαφέροντος) και να ψάχνεται γενικά σαν άνθρωπος. Επίσης, να μην ακολουθεί την πεπατημένη και, κάτι πιο συγκεκριμένο (και κάπως περίεργο), να γράφει με ωραίο τρόπο. Έχει τύχει στο παρελθόν να με τραβήξει ερωτικά (μόνο μια φορά βέβαια αυτό) κάποια λόγω του τρόπου γραφής της. Είμαι περίεργος, i know:bleh:
6) Να μην είναι φανατική: Ακόμα και η ομορφότερη γυναίκα του κόσμου να είναι, αν έχει φανατικές απόψεις θα με απωθήσει. Μιλάω για όλο το φάσμα πολιτικών, θρησκευτικών απόψεων, το χειρότερο βέβαια για εμένα είναι να είναι ακροδεξιά ή νεοφιλελέ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,821 μηνύματα.
Για να επιστρέψουμε και στο θέμα, πέρα από την εμφάνιση, που αποτελεί σημαντικότατο παράγοντα, τα στοιχεία που με τραβάνε ερωτικά σε μία γυναίκα είναι τα εξής:

1) Εξυπνάδα: Δεν χρειάζεται να συνδέεται με ακαδημαϊκή μόρφωση, απλά να μπορεί να αντιλαμβάνεται καταστάσεις, να μην είναι ξερόλα, να θέλει να μαθαίνει συνέχεια, πράγματα που θεωρώ σημαντικούς δείκτες ευφυΐας.
2) Χιούμορ: Περισσότερο με ενδιαφέρει να έχει αίσθηση του χιούμορ, να αντιλαμβάνεται το χαβαλέ, δηλαδή, και όχι να κάνει η ίδια πετυχημένο χιούμορ απαραίτητα, κάτι που είναι δύσκολο για όλους μας.
3) Ευγένεια: Προφανώς και δεν μιλάω για savoir vivre, αλλά για ευγένεια ψυχής. Αυτό δεν εξηγείται εύκολα με λόγια (ή τουλάχιστον δεν μπορώ να το εξηγήσω εγώ), αναφέρομαι στην χαρακτηριστική αύρα που βγάζουν τέτοιοι άνθρωποι.
4) Δυναμισμό, ανεξαρτησία και ελευθερία: Δεν μπορώ με τίποτα τους παθητικούς και εξαρτητικούς ανθρώπους, βρίσκω ερωτικό η γυναίκα να γνωρίζει τι θέλει, να έχει στόχους στη ζωή της, να μην θέλει να κρεμιέται από κανέναν και (ακόμα και όταν είναι σε σχέση) να θέλει τον προσωπικό της χώρο και χρόνο, για να ασχολείται με τα ενδιαφέροντά της.
5) Καλλιέργεια: Και πάλι δεν αναφέρομαι απαραίτητα σε μορφωτικό επίπεδο, θεωρώ πολύ ερωτικό, όμως, μια γυναίκα να έχει αρκετές γνώσεις (γενικού ενδιαφέροντος) και να ψάχνεται γενικά σαν άνθρωπος. Επίσης, να μην ακολουθεί την πεπατημένη και, κάτι πιο συγκεκριμένο (και κάπως περίεργο), να γράφει με ωραίο τρόπο. Έχει τύχει στο παρελθόν να με τραβήξει ερωτικά (μόνο μια φορά βέβαια αυτό) κάποια λόγω του τρόπου γραφής της. Είμαι περίεργος, i know:bleh:
6) Να μην είναι φανατική: Ακόμα και η ομορφότερη γυναίκα του κόσμου να είναι, αν έχει φανατικές απόψεις θα με απωθήσει. Μιλάω για όλο το φάσμα πολιτικών, θρησκευτικών απόψεων, το χειρότερο βέβαια για εμένα είναι να είναι ακροδεξιά ή νεοφιλελέ.

Φανταζομαι αυτα που ζητάς τα παρέχεις και εσύ έτσι ; πχ δεν εισαι φανατικός με οτιδήποτε.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φανταζομαι αυτα που ζητάς τα παρέχεις και εσύ έτσι ; πχ δεν εισαι φανατικός με οτιδήποτε.
Δεν τα ζητάω ούτε τα απαιτώ, απλά είναι τα στοιχεία που βρίσκω ερωτικά σε μία γυναίκα. Προφανώς και δεν τα έχω όλα αυτά, αλλά προσπαθώ.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φανταζομαι αυτα που ζητάς τα παρέχεις και εσύ έτσι ; πχ δεν εισαι φανατικός με οτιδήποτε.
Ποσο εφικτα ειναι λες να συνδιαζονται τα παρακατω αντιφατικά στοιχεια και να βγαζουν ερωτισμο ?
Θελω προσωπικη σου καθαρα αποψη αν δεν σε πειραζει ...

1) Εξυπνάδα: Δεν χρειάζεται να συνδέεται με ακαδημαϊκή μόρφωση, απλά να μπορεί να αντιλαμβάνεται καταστάσεις, να μην είναι ξερόλα, να θέλει να μαθαίνει συνέχεια, πράγματα που θεωρώ σημαντικούς δείκτες ευφυΐας.

5) Καλλιέργεια: Και πάλι δεν αναφέρομαι απαραίτητα σε μορφωτικό επίπεδο, θεωρώ πολύ ερωτικό, όμως, μια γυναίκα να έχει αρκετές γνώσεις (γενικού ενδιαφέροντος) και να ψάχνεται γενικά σαν άνθρωπος. Επίσης, να μην ακολουθεί την πεπατημένη και, κάτι πιο συγκεκριμένο (και κάπως περίεργο), να γράφει με ωραίο τρόπο. Έχει τύχει στο παρελθόν να με τραβήξει ερωτικά (μόνο μια φορά βέβαια αυτό) κάποια λόγω του τρόπου γραφής της. Είμαι περίεργος, i know:bleh:

Αναμεσα σε αυτα τα δυο που τα ορια ειναι πολυ λεπτα, γιατι οπως βλεπεις αλλος τις γνωσεις τις ονομάζει ευφυΐα και αλλος χαρακτηριζεται ξερολας :)
 

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα έλεγα ευφυΐα και δυναμισμό, είναι τα κύρια κριτήρια για να νιώσω έλξη για μια γυναίκα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,821 μηνύματα.
Ποσο εφικτα ειναι λες να συνδιαζονται τα παρακατω αντιφατικά στοιχεια και να βγαζουν ερωτισμο ?
Θελω προσωπικη σου καθαρα αποψη αν δεν σε πειραζει ...





Αναμεσα σε αυτα τα δυο που τα ορια ειναι πολυ λεπτα, γιατι οπως βλεπεις αλλος τις γνωσεις τις ονομάζει ευφυΐα και αλλος χαρακτηριζεται ξερολας :)

Για τον Ηλία εννοεις ; μπορει να συνδυαστούν αρκει η κοπελα που περιγράφει να είναι συγκροτημένη. Εννοει λογικά μια μετριοπαθή γοητεία , μια εξυπνάδα συνδυασμενη με μια σεμνοτητα και ταπεινοτητα.

Αν ρωτας εμενα προσωπικά εχω σταματησει να ειμαι απαιτητικος. Γιατι για να έχεις απαιτησεις θα πρέπει να ξεκινάς απο ενα σημείο... εδω βλέπω οτι κάποιες δεν έχουν λυσει παρελθοντικά θέματα σε γενικες γραμμες εκει έξω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για τον Ηλία εννοεις ; μπορει να συνδυαστούν αρκει η κοπελα που περιγράφει να είναι συγκροτημένη. Εννοει λογικά μια μετριοπαθή γοητεία , μια εξυπνάδα συνδυασμενη με μια σεμνοτητα και ταπεινοτητα.

Αν ρωτας εμενα προσωπικά εχω σταματησει να ειμαι απαιτητικος.
οχι εσενα ρωταω κατα ποσο ειναι ερωτευσημο στοιχειο η εξυπναδα μιας γυναικας οταν απο κάποιους θεωρείται ευφυΐα και απο άλλους οτι αυτή η ίδια κοπέλα ειναι ξερόλας,συνεπως οχι και τοσο εξυπνη για τα δεδομενα του ...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Noμίζω ότι ο έρωτας είναι μια υποσυνείδητη κατάσταση αισθημάτων για έναν άνθρωπο. Σε μια τέτοια ερώτηση, η απάντηση είναι απλή: ο άλλος σαν άνθρωπος, από το πως σου μιλάει, τι σου λέει κτλ. Η εμφάνιση παίζει ρόλο αλλά δεν είναι ένα πράγμα. Δεν παίζουν ρόλο ρούχα ή αισθητικά κριτήρια μόνο για την εμφάνιση. Ένας τενεκές ξεγάνωτος φαίνεται ότι έχει προβληματική εμφάνιση γενικά. ;) Στην εποχή μας έχουμε αποστειρώσει τον έρωτα ως μια σωματική έλξη μόνο για την μπουγάδα αλλά για μένα παραμένει κάτι πολύ πιο άνθρωπινο και όχι τόσο μαλακτικό για πλυντήρια.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Για να επιστρέψουμε και στο θέμα, πέρα από την εμφάνιση, που αποτελεί σημαντικότατο παράγοντα, τα στοιχεία που με τραβάνε ερωτικά σε μία γυναίκα είναι τα εξής:
.. το χειρότερο βέβαια για εμένα είναι να είναι ακροδεξιά ή νεοφιλελέ.
Α, τώρα κατάλαβα Ηλία.
Εννοείς οτι θες, έναν καφέ ναι και όχι, ελαφρύ προς το γλυκό, ούτε κρύο, ούτε καυτό και στο τέλος, χμμμμ... :dizzy2:
 

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Tι σημαινει βασικα ο τιτλος? Αν η ερωτηση ειναι "τι σας κανει να δειτε καποιον ερωτικα aka ->σεξουαλικα?" τοτε η απαντηση για εμενα ειναι πολυ απλη : η εξωτερικη εμφανιση.

Αν εννοει ερωτικα-> να συναψετε σχεση τοτε ειναι πολλα και δε νομιζω πως ειναι και σταθερα τα κριτηρια.

Φανταζομαι αυτα που ζητάς τα παρέχεις και εσύ έτσι ; πχ δεν εισαι φανατικός με οτιδήποτε.
δε χρειαζεται να εισαι ανταξιος αυτων που ζητας. Μπορεις να ζητας οτι θες και να μην εχεις το αντικρισμα. Δεν υπαρχει καποιος κανονας
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποσο εφικτα ειναι λες να συνδιαζονται τα παρακατω αντιφατικά στοιχεια και να βγαζουν ερωτισμο ?
Θελω προσωπικη σου καθαρα αποψη αν δεν σε πειραζει ...





Αναμεσα σε αυτα τα δυο που τα ορια ειναι πολυ λεπτα, γιατι οπως βλεπεις αλλος τις γνωσεις τις ονομάζει ευφυΐα και αλλος χαρακτηριζεται ξερολας :)
Ψάχνεις κάποιον τρόπο να μου την πεις, προσπαθώντας να εντοπίσεις αντιφάσεις στα γραπτά μου; Τι να πω, δεν καταλαβαίνω τον λόγο που τα προσωπικά γούστα του καθενός μπορούν να γίνουν αντικείμενο κριτικής, αλλά, οκ, κι αυτά γούστα είναι.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψάχνεις κάποιον τρόπο να μου την πεις, προσπαθώντας να εντοπίσεις αντιφάσεις στα γραπτά μου; Τι να πω, δεν καταλαβαίνω τον λόγο που τα προσωπικά γούστα του καθενός μπορούν να γίνουν αντικείμενο κριτικής, αλλά, οκ, κι αυτά γούστα είναι.
Εγώ πάλι να ρωτήσω τι πίνετε ορισμένες φορές εδώ μέσα μερικοί και ψάχνεστε να βγάλετε θεματακι από το πουθενά έτσι στο άσχετο?


🤣🤣🤣🤣
Αστείο πραγματικά το όλο σκεπτικό σου και φυσικά δεν χώρα κανένας περαιτέρω σχολιασμός ,με συγχωρείς αλλά είναι δυνατόν να ψάχνω τρόπο να την πω εγώ σε εσένα?
Από που και ως που βρε συ Ηλία?
Έχουμε προηγούμενα και δεν το πήρα χαμπάρι?

Τελοσπαντων ειλικρινά γελάω όμως δεν μπορώ να το δω αλλιώς το όλο σκεπτικό σου εκτός και αν θες να πεις εσύ κάτι άλλο 🤔
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,821 μηνύματα.
δε χρειαζεται να εισαι ανταξιος αυτων που ζητας. Μπορεις να ζητας οτι θες και να μην εχεις το αντικρισμα. Δεν υπαρχει καποιος κανονας

Κανόνας δεν υπάρχει σιγουρα... αλλα δεν μπορεις πχ να έρχεσαι να μ λες "Μην εισαι δογματικός" ή "Μην εισαι ξερω γω υπεράνω" και ξαφνικά πανω στη κουβεντα να ακουω ατακες απο την άλλη πλευρά "Εγω δεν αλλαζω καμια γνωμη" ή "Αυτο που κανω εγω μπορει να ειναι 10 φορές καλυτερο απο το δικό σου"

δεν αναφερομαι στον Ηλια ο οποιος τα ειπε πολύ ωραία.... απλα αυτα πάνω δεν κολλάνε. Εκτος και αν θές να κάνεις οτι σου λεει η γυναικα κ να μην έχεις καθολου προσωπικότητα. Δυστυχως ειναι πολυ δυσκολο να βρεις μέση λύση εκει εξω... την οποια ψάχνω εγώ... εγω θελω να εχω κ εγω και η αλλη προσωπικοτητα να μην λεω κατι κ να μ λεει μου κανεις το δάσκαλο... κανε μ κ εσυ τη δασκαλα σε ακούω... δεν μπορω αλλο αυτα τα κομπλεξ.

Για αυτο και το ψάξιμο καλά κρατεί.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Κανόνας δεν υπάρχει σιγουρα... αλλα δεν μπορεις πχ να έρχεσαι να μ λες "Μην εισαι δογματικός" ή "Μην εισαι ξερω γω υπεράνω" και ξαφνικά πανω στη κουβεντα να ακουω ατακες απο την άλλη πλευρά "Εγω δεν αλλαζω καμια γνωμη" ή "Αυτο που κανω εγω μπορει να ειναι 10 φορές καλυτερο απο το δικό σου"
Γιατι? Γιατι δεν μπορεις να ψαχνεις καποιον που να μην ειναι δογματικος και παραλληλα εσυ να εισαι δογματικος?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,821 μηνύματα.
Γιατι? Γιατι δεν μπορεις να ψαχνεις καποιον που να μην ειναι δογματικος και παραλληλα εσυ να εισαι δογματικος?

Ναι μπορεις αλλα έτσι εχεις σκοπο να καπελώσεις τον αλλον που θα βρεις... εγω δεν ειμαι τέτοιο στυλάκι αντρα.

Χαιρω πολυ και η τρελη που πυροβολησε το Γιατρο στο Χαλανδρι δεν δουλευε ποτέ της τα πληρωναν ΟΛΑ οι άλλοι.... και να η κατάληξη... αυτοι δεν ειναι ανθρωποι να στηριχτεις πάνω τους.

Δεν θα μ βαζει η αλλη τη φωνη κ θα καθομαι σούζα ουτε θα μ γκρινιαζει κ θα μ χαλαει τη καθημερινοτητα απο τη στιγμη που εγώ δεν την ενοχλώ.

Τις προαλλες μ ειπε μια... μιλας λεει πολυ για σενα... ΩΡΑΙΑ ΜΙΛΑ κ εσυ για σένα... τι να κανουμε τωρα... ψαχνουν ανθρωπους κομενους κ ραμενους οπως τους θέλουν.

Εγω της ξηγηθηκα της κανω ακου να δεις εχουμε μια γνωριμια... αν ξεκινησουμε απο τωρα τη κριτικη και εσυ κ εγω θα βρισκουμε ο ενας στον αλλον ψεγάδια... ωστοσο δεν ειναι αυτο το νοημα των σχεσεων εχεις μια σχεση για να περνάς καλα να σε στηριζει κ να σε χαλαρωνει οχι για να σου σπαει τα ουμπαλα. Απλό.
 

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ναι μπορεις αλλα έτσι εχεις σκοπο να καπελώσεις τον αλλον που θα βρεις... εγω δεν ειμαι τέτοιο στυλάκι αντρα.
Το ολο θεμα ειναι οτι μπορεις να ψαχνεις οτι θες. Μπορεις να ψαχνεις καποιον που να μην ειναι δογματικος και εσυ να εισαι, μπορεις να ψαχνεις καποιον που ειναι πανεξυπνος και εσυ να εισαι χαζος, μπορεις οτι θες. Το αν θα τον βρεις ειναι αλλο θεμα, αλλα οτι θες μπορεις να ζητας/ψαχνεις.

ψαχνουν ανθρωπους κομενους κ ραμενους οπως τους θέλουν.
Και εγω. Παντα εψαχνα καποια που να ειναι κομμενη και ραμμενη στα μετρα μου εκ φυσεως της. Γιατι αυτο ειναι το καλυτερο κατ' εμε, να ταιριαζετε απλα , οτι και αν σημαινει αυτο για τον καθενα.

Αν εσυ δεν ψαχνεις κατι τοσο ταιριαστο, ακομα καλυτερα για εσενα καθως εχεις ΠΟΛΥ περισσοτερες επιλογες. Οσο αυστηροτερα τα κριτηρια τοσο λιγοτερες οι επιλογες, αρα γενικα εισαι τυχερος.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,821 μηνύματα.
Το ολο θεμα ειναι οτι μπορεις να ψαχνεις οτι θες. Μπορεις να ψαχνεις καποιον που να μην ειναι δογματικος και εσυ να εισαι, μπορεις να ψαχνεις καποιον που ειναι πανεξυπνος και εσυ να εισαι χαζος, μπορεις οτι θες. Το αν θα τον βρεις ειναι αλλο θεμα, αλλα οτι θες μπορεις να ζητας/ψαχνεις.


Και εγω. Παντα εψαχνα καποια που να ειναι κομμενη και ραμμενη στα μετρα μου εκ φυσεως της. Γιατι αυτο ειναι το καλυτερο κατ' εμε, να ταιριαζετε απλα , οτι και αν σημαινει αυτο για τον καθενα.

Αν εσυ δεν ψαχνεις κατι τοσο ταιριαστο, ακομα καλυτερα για εσενα καθως εχεις ΠΟΛΥ περισσοτερες επιλογες. Οσο αυστηροτερα τα κριτηρια τοσο λιγοτερες οι επιλογες, αρα γενικα εισαι τυχερος.

Εγω πάλι δεν ψάχνω κάποια κομμενη στα μετρα μου.... μπορει να ειναι δυναμικη και ανεξάρτητη και δεν με τρομάζει αυτο... με τη γκρινια εχω προβλημα (οχι πάντα) οταν γινεται εμμονική μόνο. Επισης εχω θεμα με την επικριτικη στάση... εγω δεν το κάνω κ θέλω το ίδιο. Νομιζω θα μπορούσαμε να συνυπάρξουμε. Και με μια διαφορετική απο εμένα. Ισα ισα αμα ειχαμε προβληματα θα μπορουσε να προτεινει κάτι διαφορετικο. Εγω συνηθως ειμαι εκρηκτικος χαρακτήρας και αυτο μπερδευεται με το νευρικος... νευρικος δεν ειμαι. Αλλα ειμαι εκρηκτικος.
 

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Εγω πάλι δεν ψάχνω κάποια κομμενη στα μετρα μου.... μπορει να ειναι δυναμικη και ανεξάρτητη και δεν με τρομάζει αυτο... με τη γκρινια εχω προβλημα (οχι πάντα) οταν γινεται εμμονική μόνο. Επισης εχω θεμα με την επικριτικη στάση... εγω δεν το κάνω κ θέλω το ίδιο. Νομιζω θα μπορούσαμε να συνυπάρξουμε. Και με μια διαφορετική απο εμένα. Ισα ισα αμα ειχαμε προβληματα θα μπορουσε να προτεινει κάτι διαφορετικο. Εγω συνηθως ειμαι εκρηκτικος χαρακτήρας και αυτο μπερδευεται με το νευρικος... νευρικος δεν ειμαι. Αλλα ειμαι εκρηκτικος.
Μα "κομμενος και ραμμενος στα μετρα μου" δεν αποκλειει το δυναμικος και ανεξαρτητος. Απλα σημαινει να ταιριαζουμε.

Και εσυ απο οτι φαινεται ψαχνεις αρκετα γνωρισματα σε μια πιθανη συντροφο: να μην γκρινιαζει, να μην ειναι επικριτικη, να αποδεχεται τον εκρηκτικο σου χαρακτηρα...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,821 μηνύματα.
Μα "κομμενος και ραμμενος στα μετρα μου" δεν αποκλειει το δυναμικος και ανεξαρτητος. Απλα σημαινει να ταιριαζουμε.

Και εσυ απο οτι φαινεται ψαχνεις αρκετα γνωρισματα σε μια πιθανη συντροφο: να μην γκρινιαζει, να μην ειναι επικριτικη, να αποδεχεται τον εκρηκτικο σου χαρακτηρα...

Καλα το να μη γκρινιαζει δεν ξέρω ποσο εφικτο ειναι να το βρείς χαχα

απο ολα οσα γραφτηκαν εδω μεσα με προβληματιζει το να μην γκρινιάζει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top