Τι σας "τη δίνει" σε έναν άνθρωπο;

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Λοιπόν για να δούμε.
Για να μιλάμε για 40 λογικά θα έχω μεγαλώσει. Ίσως να έχω και παιδιά. Οπότε δεν θα κάνω ότι μου καυλώνει.
Ίσως έχω κάνει πράγματα. Ίσως μου καλμάρει και η όποια επανάσταση στο μυαλό.
Οπότε τα 40 σα να μου φαίνονται χρόνια ηρεμίας με αυτόν που θα έχεις δίπλα σου. Λίγο μεγαλωμένα παιδιά, ίσως κάποια δουλειά αν είμαστε στους τυχερούς, θα προγραμματίζουμε ταξίδια και θα αράζουμε σε ξαπλώστρες.
Οι φίλοι μας θα είναι στα ίδια οπότε θα καταλαβαινόμαστε.

Και όπως και να χει ποτέ δεν απέκλεισα το να μιλάς με τον άλλον. Δλδ τι θα κάνεις μόνο σεξ και έχε γεια τα λέμε σε 3 μέρες;
Απλά τώρα είσαι με κάποιον, είσαι θεωρητικά και πρακτικά πιο νέος από τα 40, προγραμματίζεις κάτι ή και δεν προγραμματίζεις, το κάνεις, το αλλάζεις, το κοιτάς και το χαζέυεις και δεν μπορώ να καταλάβω γτ δίπλα σου σε αυτή τη μαλάκινση πρέπει να έχεις και τον όποιο γκόμενο/σύντροφο.
Δεν είπαμε να μην μιλάμε. Είπαμε έχουμε 2 ζωές σαν 2 άτομα που είμαστε και όταν γουστάρουμε τις ενώνουμε και όταν δεν οχι. Τώρα στα 40 η ζωή σε κάποια πράγματα καταντά κοινή.
Ναι καταλαβα τι θες να πεις. Το ειπα αυτο γιατι ετσι οπως το ειχες γραψει φανηκε να εννοεις οτι απο μια ηλικια και μετα φαινεται ασχημο να βλεπεις ζευγαρια να ειναι κολλημενοι μεταξυ τους, δηλαδη ο καθενας απο ενα σημειο και μετα να θελει περισσοτερο χρονο μονος του και να μην ειναι τοσο κολλημενος με το συντροφο του οσο πριν...:whistle:

ΥΓ. Λιγο οφ τοπικ, δεν ξερω γιατι αλλα η ζωη που παρουσιαζεις στα 40 ειναι λιγο boring:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
η υπερπροστατευτικοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Άμα λες τέτοια απο τώρα, στα 40 και βάλε με τον άντρα ή τον συντροφο σου δεν θα θες καν να μιλατε:whistle::P

Ναι καταλαβα τι θες να πεις. Το ειπα αυτο γιατι ετσι οπως το ειχες γραψει φανηκε να εννοεις οτι απο μια ηλικια και μετα φαινεται ασχημο να βλεπεις ζευγαρια να ειναι κολλημενοι μεταξυ τους, δηλαδη ο καθενας απο ενα σημειο και μετα να θελει περισσοτερο χρονο μονος του και να μην ειναι τοσο κολλημενος με το συντροφο του οσο πριν...:whistle:

ΥΓ. Λιγο οφ τοπικ, δεν ξερω γιατι αλλα η ζωη που παρουσιαζεις στα 40 ειναι λιγο boring:P
Ρε οχι. Αντιθέτως. Είναι υπέροχο στα μάτια μου να βλέπω παππούδες να είναι μαζί. Εκεί σκέφτεσαι άλλα πράγματα. Πιο υπέροχα.
Όχι όμως και νέοι άνθρωποι. Το θεωρώ βαρετό. Έτσι πιστεύω δλδ μέχρι τώρα.

Και εννοείται δεν είναι επιθυμητό μια σχέση να είναι κώλος και βρακί (μιας που το ξεκίνησα θα το κρατήσω) αρχικά και μετά ''ασε τα λέμε και το βράδυ''. Από την αρχή ξεκαθαρίζεται και ζεις με αυτή την ελευθερία. Αν δεν υπάρχει ζυγαριά τότε κάτι βρομά γενικώς.

Και ναι η αλήθεια είναι πως έτσι βαρετή την φαντάζομαι τη ζωή στα 40. Εκτός κι αν δεν έχω κανέναν και σαν επιτυχημένη κυρία πηγαίνω με 20χρονα. Εκεί το πράγμα αλλάζει.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
η ασυνέπεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
η υποκρισια,τα ψευτικα χαμογελα και το ψευτικο,υπουλο ενδιαφερον που ταχα σου δειχνουν μερικοι μερικοι.Αν ο ανθρωπος δεν ειναι ειλικρινης στα λογια του,στις πραξεις και τα συναισθηματα του,να ειναι ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΣ δηλαδη...παρτον και βραστον!!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Να είναι Directioner.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Οι Beliebers αντέχονται.
Οι Νταηρέξιονερς δεεεεεν...:P
:no: όχι πίστεψε με... είναι τελείως ελεεινές..δεν σέβονται καθόλου εμάς του ροκάδες...
φαντάσου να είναι κάποια και μπιλίμπερ και νταιρέξιονερ μαζί ? ΠΈΘΑΝΑ! ή μάλλον.... αυτές πέθαναν :kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Οι Beliebers αντέχονται.
Οι Νταηρέξιονερς δεεεεεν...:P

Καμία από τις δύο δεν αντέχεται, γιατί κάνουν όλες τους σαν βλαμμένα μωρά που όλη την ώρα τσιρίζουν. Και τις μισώ, γιατί το τι μουσική ακούμε, είναι γούστο του καθένα, αλλά εμείς δεν πάμε να χώνουμε στην μούρη τους τους καλλιτέχνες που μας αρέσουν, ούτε λέμε "Α, αφού δεν σ'αρέσει ο τάδε είσαι ένα ζώο και μισό".

Τέλος πάντων :P

Στο θέμα μας τώρα, με ενοχλούν οι υποκριτές, οι αλαζόνες, οι είρωνες, οι αχάριστοι, αυτοί που πάντα σε θυμούνται όταν σε χρειάζονται, αυτοί που δεν παραδέχονται ότι έχουν κάνει λάθος, και είναι σε θέση να βγάλουν τον άλλο παλαβό. Επίσης μισώ τους γλύφτες, τους κλάψες, που από μπροστά κλαίγονται επειδή δεν έχουν λεφτά ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, ενώ συμβαίνει το αντίθετο. Αλλά ακόμη και στα αλήθεια λεφτά να μην έχεις, απλά σκας.Τέλος, δεν αντέχω τους ανθρώπους με καθόλου αξιοπρέπεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καμία από τις δύο δεν αντέχεται, γιατί κάνουν όλες τους σαν βλαμμένα μωρά που όλη την ώρα τσιρίζουν. Και τις μισώ, γιατί το τι μουσική ακούμε, είναι γούστο του καθένα, αλλά εμείς δεν πάμε να χώνουμε στην μούρη τους τους καλλιτέχνες που μας αρέσουν, ούτε λέμε "Α, αφού δεν σ'αρέσει ο τάδε είσαι ένα ζώο και μισό".
Damn.Είχαμε μία στην τάξη διάολος στη Φυσική και Directioner.Mία μέρα μέσα στα νεύρα μου της έσυρα καντήλια για τους 1D...
Στο τέλος του χρόνου της ζήτησα να με βοηθήσει για τη Φυσική. Η απάντησή της μου έδειξε το πόσο ανώριμες είναι όλες τους (χωρίς καμιά παραξηγήση):"Όχι διότι δεν ακούς 1D."
Τέζα. Τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Καμία από τις δύο δεν αντέχεται, γιατί κάνουν όλες τους σαν βλαμμένα μωρά που όλη την ώρα τσιρίζουν. Και τις μισώ, γιατί το τι μουσική ακούμε, είναι γούστο του καθένα, αλλά εμείς δεν πάμε να χώνουμε στην μούρη τους τους καλλιτέχνες που μας αρέσουν, ούτε λέμε "Α, αφού δεν σ'αρέσει ο τάδε είσαι ένα ζώο και μισό".
αυτό ακριβώς. και το πιο αστέιο της όλης υπόθεσης είναι ότι δεν έχουν ιδέα από μουσική. αν τις ρωτήσεις άντε να ξέρουν 5 τραγούδια του μπιμπερ ή των 1Ντι να σου πουν αλλά από την προσωπική ζωή αυτονών ξέρουν τα ΠΆΝΤΑ. τι γκόμενα έχουν, πότε έχουν γενέθλια, πως τον λεν το σκύλο τους και λοιπές αηδίες.

Στο τέλος του χρόνου της ζήτησα να με βοηθήσει για τη Φυσική. Η απάντησή της μου έδειξε το πόσο ανώριμες είναι όλες τους (χωρίς καμιά παραξηγήση):"Όχι διότι δεν ακούς 1D."

Τέζα. Τώρα.
ρατσισμός:P διπλή Τέζα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Η μιζέρια και η γκρίνια χωρίς ιδιαίτερο λόγο .
Ανθρωποι που οσο και να προσπαθείς να τους πείσεις να δουν τη ζωή τους με διαφορετικό μάτι και ότι δε τους συμβαίνει κάτι φοβερό και τραγικό αυτοί εξακολουθούν να μιζεριαζουν και να κλείνονται στον εαυτό τους .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Χμμ.. Για να δουμε..
1. Να μην έχει δική του προσωπικότητα. Να συμφωνεί με όσα του λέω, να μην εκφέρει αντίρρηση-άποψη, να μην λαμβάνει πρωτοβουλίες, να αντιγράφει τις κινήσεις μου. Γίνομαι ΤΟΥΡΚΑΛΑ!!
2. Να παριστάνει το χαζό και υπερβολικά ναζιάρικο: "azplini mou kolitoumpini mo0 8a imaste mazi g pantaa mwleee" Μπλιαξξ!!
3. Να είναι υπερβολικά ερειστικός. Π.χ. σε μια συζήτηση υπάρχουν κι άλλες γνώμες εκτός από τη δική σου μωρέ!!
4. Η διπροσωπια! Μπροστά σου μπέλα μπέλα κι από πίσω κατσιμπέλα :mad:

Τα βασικά είναι αυτά...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffany.

Νεοφερμένος

Η tiffany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αιάντειο (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Η δηθενια ότι κ κλ είναι κάποιοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
η υπερπροστατευτικοτητα
+1
Ελληνιδες μανες....χαμενος χρονος..οτι και να λες το δικο τους θα περασει:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η μιζέρια και η γκρίνια χωρίς ιδιαίτερο λόγο .
Ανθρωποι που οσο και να προσπαθείς να τους πείσεις να δουν τη ζωή τους με διαφορετικό μάτι και ότι δε τους συμβαίνει κάτι φοβερό και τραγικό αυτοί εξακολουθούν να μιζεριαζουν και να κλείνονται στον εαυτό τους .

Αυτή είναι και η δική μου απάντηση. :clapup:
Η απαισιοδοξία και η μιζέρια δεν οδηγούν τον άνθρωπο πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Χμμ.. Για να δουμε..
1. Να μην έχει δική του προσωπικότητα. Να συμφωνεί με όσα του λέω, να μην εκφέρει αντίρρηση-άποψη, να μην λαμβάνει πρωτοβουλίες, να αντιγράφει τις κινήσεις μου. Γίνομαι ΤΟΥΡΚΑΛΑ!!
2. Να παριστάνει το χαζό και υπερβολικά ναζιάρικο: "azplini mou kolitoumpini mo0 8a imaste mazi g pantaa mwleee" Μπλιαξξ!!
3. Να είναι υπερβολικά ερειστικός. Π.χ. σε μια συζήτηση υπάρχουν κι άλλες γνώμες εκτός από τη δική σου μωρέ!!
4. Η διπροσωπια! Μπροστά σου μπέλα μπέλα κι από πίσω κατσιμπέλα :mad:

Τα βασικά είναι αυτά...;)

Ακριβως αυτο!! Και επισης η αδιακρισια, δεν την μπορω... Καλυτερα να εισαι ο πιο σπαστικος διπροσωπος εγωιστης ανθρωπος και να εισαι τουλαχιστον διακριτικος στις κινησεις σου, παρα να εισαι σκετο αδιακριτος... Δικια μου γνωμη :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danopfin95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
1 Η μπιχλα
2 η υιοθετηση αγελαιας συμπεριφορας ( μαζοποιηση)
3 η μοιρολατρεια (που τα αφηνουν ολα στη μοιρα.. φοβουνται και ειναι ακρως υποταγμενοι και κομφορμιστες)
4 η σιωπη ( πες μου ρε ανθρωπε τι εχεις να κατλαβω μπας και βρουμε μια λυση μαζι)
5 τα κομπλεξ τυπου σκεφτομαι τι θα πει ο κοσμος!!!:mad: στα @ρχιδι@ σου φιλος! δηλ ο φοβος που κρυβεται πισω απ αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christidim

Νεοφερμένος

Η Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
οσοι δεν κανουν τιποτα,καθονται και απλα κοιτανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top