Τι όνειρο είδατε χθες;

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες είδα ότι μας είχαν βάλει στο σχολείο μια μικρή εργασία, να γράψουμε ένα μικρό κειμενάκι. Και όταν τα δώσαμε στην καθηγήτρια είπε στην κολλητή μου ότι το κείμενό της ήταν υπέροχο. Και μετά γύρισε σ'εμένα και μου λέει "Είσαι πραγματικά απαράδεκτη"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μετεωρολόγος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
εγώ προχθές η παραπροχθές το είδα..είχε ξεσπάσει πόλεμος ελλάδα-τουρκία κι εγώ κυκλοφορούσα μόνη κι αβοήθητη στους (έρημους) δρόμους...και μου είχαν κλέψει και τα κλειδιά μου και κρύωνα xD :SS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Πριν λίγες μέρες, είδα ότι ήμουν με έναν Άρη (δεν ξέρω κανέναν Άρη -_-), ψάχναμε να βρούμε ένα τρένο. Μετά από λίγο με κυνήγαγε μία γριά χωρίς μάτια να μου ρίξει υδροχλωρικό οξύ. Και πολλές λεπτομέριες ενδιάμεσα, λολ. Γενικά βλέπω συνέχεια και πολύ κουλά όνειρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
χθες είδα ότι ήμουν στο σινεμά και γυρίζω και βλέπω τον γιώργο και την κάλλια χαχα ενθουσιάζομαι κ προσπαθώ να τους κάνω να με δουν.μετά όλοι στο σινεμά δίνουν στον γιώργο από 2E γιατί ''έπρεπε'' και τότε εγώ σκέφτομαι ότι ''α τώρα θα του πω να πάμε γ καφέ και να με κεράσει κιόλας'' χαχα μετά κάτι παθαίνει ο αδερφός μου,εγώ τρελαίνομαι κ ψάχνω απελπισμένη τον αριθμό του για να του το πω και να του μιλήσω χαχα ότι να ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
λοιπόν...εγώ ονειρεύτηκα ότι ήμουνα μαζί με τον μπαμπά μου μέσα σε κάτι χωράφια με πορτοκαλιές! και οι πορτοκαλιές ήταν φορτωμένες με πορτοκάλια...και έκοψα 1 για να το φάω...και μετά κάναμε βόλτες εκεί μέσα...και μετά χάθηκα...και έμεινα μόνη μου...και μετά ξύπνησα...:worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JokeOver

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
αν αυτα εχουν σχεσει με το υποσυνειδητο μου τοτε ειμαι σηριαλ κιλερ..? :confused:

ειδα οτι ειχα ενα σπαθι κ σκοτωσα την οικογενεια μου κ οποιον αλλον εβρισκα μπροστα.. αλλα δν ενιωθα τπτ.. ειμουν ελευθερος χωρις να υπαρχη καθολου πονος.. :worry: μετα ξυπνισα κ δν αντεδρασα σ τπτ απο αυτα δν ξερω τι εγινε..

μηπως ειμ φρικιο? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
αν αυτα εχουν σχεσει με το υποσυνειδητο μου τοτε ειμαι σηριαλ κιλερ..? :confused:

ειδα οτι ειχα ενα σπαθι κ σκοτωσα την οικογενεια μου κ οποιον αλλον εβρισκα μπροστα.. αλλα δν ενιωθα τπτ.. ειμουν ελευθερος χωρις να υπαρχη καθολου πονος.. :worry: μετα ξυπνισα κ δν αντεδρασα σ τπτ απο αυτα δν ξερω τι εγινε..

μηπως ειμ φρικιο? :/:

Για καποιον λογο μου αρεσε το ονειρο σου.. Ισως παει να πει οτι εχεις πολυ θυμο μεσα σου για κατι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
τι ονείρατο είδατε ψες?

έτρωγα -λέει- ban.
:'(:'(




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Είδον όνειρον σεξουαλικόν μετά από έναν αιώνα. Ημάρτησα εις τον ύπνο μου επειδή ηρνήθην να αμαρτήσω εις το ξύπνιο μου

γιατί ακόμα κι αν κλείσεις την πόρτα στην αμαρτία, αυτή θα μπει από το παράθυρο, ειδικά το χειμώνα που κρυώνει να μείνει απ έξω και ως γνωστόν κρύο καιρός για δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Χθες είδα στο όνειρό μου ότι πέθανε ένα πολύ κοντινό μου πρόσωπο.. :cry_x::cry_x:
Μπορείτε να μου πείτε τι δείχνει αυτό? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Είδα pretzels χθες... μαλλον πεινούσα :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Είδα ότι ήμουν εγώ, η αδερφή μου και η μαμά μου, και ότι πήγαμε επίσκεψη σε έναν συμμαθητή μου από τον νηπιαγωγείο. (Έχω να τον δω από την 1η δημοτικού, εφόσον μετακόμισε). Τέλος πάντων, πάμε σπίτι του και μας ανοίγει η μάνα του. Αυτός καθόταν στο σαλόνι, αλλά δε μας μιλούσε. Μετά σηκώθηκε και κλείστηκε στο δωμάτιο του. Εγώ βγήκα στο μπαλκόνι και κοιτούσα την θέα. Γενικά, το διαμέρισμα ήταν μεγάλο και η πολυκατοικία ήταν 12οροφη. Μετά βρέθηκα να κάθομαι μόνη μου στο σαλόνι αλλά να φοράω πιτζάμες (πότε άλλαξα, μη με ρωτάτε!), και οι μαμάδες μας (δικιά μου και του παιδιού) καθόταν στην κουζίνα και συζητούσαν. Όσο έβλεπα την κλειστή πόρτα, τόσο νευρίαζα μαζί του. Μπήκα μέσα και τον ρώτησα "γιατί δεν μου μιλάς;" και βασικά, κάπου εκεί το χάνω και δεν θυμάμαι τι έγινε...

Ήταν πολύ άκυρο ως όνειρο, και γιατί από όλα τα άτομα που ξέρω βρήκα να ονειρευτώ αυτόν; Μιλάμε μια 10ετία έχω να τον δω. Τι μπορεί να σημαίνει που δε μου μιλούσε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ταξίδευα με τον μπαμπά μου (που έχω να τον δω 2,5 χρόνια) και ο στόχος μας ήταν να προφθάσουμε ένα τραίνο στο οποίο (δεν ξέρω για ποιο λόγο, μη με ρωτήσετε) αν δεν επιβιβαζόσουν εγκαίρως πέθαινες επί τόπου (η ψυχή σου εγκατέλειπε το σώμα σου? or sth.) Το τραίνο αυτό εξωτερικά ήταν φτιαγμένο από σκουριασμένο σίδερο [και απ'ό,τι μου φάνηκε δεν είχε ούτε αρχή ούτε τέλος..], &ανέδυε μια creepy γκριζογαλαζοπράσινη αύρα...O.o Την πρώτη φορά το προλάβαμε (τη στιγμή εκείνη έκανε πεντάλεπτη στάση, στη μέση του πουθενά-μιας απέραντης ερήμου- no less). Μας μπήκε στο ξερό ωστόσο να εξερευνήσουμε τη γύρω περιοχή (κάτι βράχια), θεωρώντας ότι θα το προλάβουμε... ε όπως καταλαβαίνετε μόλις επιστρέψαμε στη στάση εκείνο είχει ήδη φύγει... κάνω λοιπόν εγώ στον πατέρα μου πως στο σακίδιό μου έχω μια κλεψύδρα που γυρίζει πίσω το χρόνο..(κάτι σαν το time-turner στο Χάρι Πότερ φανταστείτε) και τον εκλιπαρώ να μην πανικοβληθεί.. αυτός εν τω μεταξύ αρνούταν κι εγώ έκλαιγα προσπαθώντας να τον πείσω (κάθε φορά που γυρνούσες την κλεψύδρα αυτή σου έκλεβε λίγη από τη ζωή σου..) στο τέλος ενέδωσε & ξαφνικά βρεθήκαμε σε ένα απώτερο apocalyptic μέλλον... όλα ήταν κατεστραμμένα, καμμένα, ισοπεδωμένα, ο ουρανός ήταν κοκκινωπός/πορτοκαλί και το τραίνο εντελώς διαλυμένο & σταματημένο σε μια στάση (πάλι στη μέση του πουθενά). Ουπς. Ίσως η κλεψύδρα δεν λειτουργούσε σωστά εάν ο χρήστης βρισκόταν υπό πίεση? Who knows. Μετά δεν ξέρω τί έγινε γιατί ξύπνησα :P

Αφού ξανάπεσα είδα άλλο όνειρο... δούλευα λέει ως κατάσκοπος και μου είχε ανατεθεί να διερευνήσω ένα περίεργο συμβάν που είχε εκτυλιχθεί πρόσφατα (σχετικά με ένα φόνο.) Είχα και ένα γαμάτο όπλο ελεύθερου σκοπευτή, ολόμαυρο και σχεδόν όσο το ύψος μου.. (χαχα :P) δεμένο στην πλάτη μου. Ξεκινώ λοιπόν την αναζήτηση του πιθανού δράστη... περνώντας από μια πόλη ονομαζόμενη "Στίγμα" O.o συγκεντρώνοντας πληροφορίες έμαθα ότι ο δολοφόνος ήταν μια κοπέλα ονόματι ____ [παλιά μου συμμαθήτρια.] Ακολουθώντας τα χνάρια που είχε αφήσει καταλήγω σε ένα σχολείο με φοβερό γρασίδι(άσχετο.)... βρίσκοντάς τη αποφασίζω να κρυφτώ & να την αιφνιδιάσω. Έκανε παρέα με μια άλλη συμμαθήτριά μου [συνεργάτης της προφανώς]. Μπαίνοντας στη συνέχεια στο δωμάτιο όπου βρισκόμουν ακολούθησε η εξής σκηνή.. <<Γιατί το έκανες? Γιατί?>> (ρωτάω εγώ, βγάζοντας σιγά σιγά το όπλο) Εκείνη δεν απάντησε, παρά στο δευτερόλεπτο κράδαινε ένα όπλο παρόμοιο με το δικό μου, μόνο σε χρώμα ασημί. Εγώ πήρα ύφος έκπληξης ("oh crap" :P) και τινάζομαι προς την πόρτα... αυτή ακολούθησε. Διασχίζοντας το μπαλκόνι συνειδητοποιώ ότι βρίσκεται ακριβώς πίσω μου και γυρνώντας την πυροβολώ στο στομάχι.. (αντί να σωριαστεί κάτω είπε απλά "Άουτς" και συνέχισε να με κυνηγάει o_O ούτε καν μάτωσε...wtf) μετά το τελευταίο πράγμα που θυμάμαι από το όνειρο είναι ότι πήδηξα από το κάγκελο στο έδαφος.. ( στα όνειρά μου ανεξηγήτως πάντα εκτελώ απίστευτα ακροβατικά.)

So yeah..Γελάστε ελεύθερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ταινία τα όνειρά σου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ειδα μια ιατρικη εκπομπη σε ενα ακυρο καναλι στην οποια κατι και καλα γιατροι ελεγαν γιατι πρεπει να ξεβαφομαστε πριν κοιμηθουμε...ΘΕΟΚΟΥΦΟ ομως!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Εγώ γιατί βλέπω συνέχεια ότι με κουτσουλάνε πουλιά? :blink: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Είχα μείνει έγκυος. Το κράτησα. Το γέννησα. Ήταν κοριτσάκι. Αλλά ο πατέρας, άφαντος (του έμοιαζε κιόλας το γλυκούλι μου:(). Δεν είχαμε χωρίσει, απλά ήμασταν ο καθένας στο πατρικό του, χωρίς να συζούμε, χωρίς τίποτα.
Είχα γεννήσει που λέτε και ούτε ήρθε να με δει, ή να δει την κόρη του. Τίποτα.
Εγώ συνέχισα να μένω με τους δικούς μου, χωρίς να έχω συναντηθεί ακόμα με τον πατέρα, και ψάχναμε για όνομα με τους γονείς μου. Πρότεινα το Βανέσσα, αλλά δεν άρεσε πολύ στη μάνα μου.
Τεςπα, μετά από κάποια φάση, είχαμε κλείσει ραντεβού με τον πατέρα για να μας δει, αλλά πριν πάω είχα πάει στο σούπερ μάρκετ για να πάρω πάνες και κρέμες για το μωρό (με το μωρό αγκαλιά έτσιιιι;;; ) και κάπως έγινε, και χάθηκα μέσα στο σούπερ μαρκετ ψάχνοντας γι΄ αυτό που ήθελα και έχασα το ραντεβού.
Εεεε μετά νομίζω ξύπνησα.

Το είπα στη μάνα μου και λέει ότι το μωρό σε όνειρο είναι τσακωμός, αλλά οκ όλη μέρα δε μάλωσα με κανέναν.:redface:
Πολύ τρομαχτικό πάντως.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είχα μείνει έγκυος. Το κράτησα. Το γέννησα. Ήταν κοριτσάκι. Αλλά ο πατέρας, άφαντος (του έμοιαζε κιόλας το γλυκούλι μου:(). Δεν είχαμε χωρίσει, απλά ήμασταν ο καθένας στο πατρικό του, χωρίς να συζούμε, χωρίς τίποτα.
Είχα γεννήσει που λέτε και ούτε ήρθε να με δει, ή να δει την κόρη του. Τίποτα.
Εγώ συνέχισα να μένω με τους δικούς μου, χωρίς να έχω συναντηθεί ακόμα με τον πατέρα, και ψάχναμε για όνομα με τους γονείς μου. Πρότεινα το Βανέσσα, αλλά δεν άρεσε πολύ στη μάνα μου.
Τεςπα, μετά από κάποια φάση, είχαμε κλείσει ραντεβού με τον πατέρα για να μας δει, αλλά πριν πάω είχα πάει στο σούπερ μάρκετ για να πάρω πάνες και κρέμες για το μωρό (με το μωρό αγκαλιά έτσιιιι;;; ) και κάπως έγινε, και χάθηκα μέσα στο σούπερ μαρκετ ψάχνοντας γι΄ αυτό που ήθελα και έχασα το ραντεβού.
Εεεε μετά νομίζω ξύπνησα.

Το είπα στη μάνα μου και λέει ότι το μωρό σε όνειρο είναι τσακωμός, αλλά οκ όλη μέρα δε μάλωσα με κανέναν.:redface:
Πολύ τρομαχτικό πάντως.:eek:
Πώς το ονομάσατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roberta

Νεοφερμένος

Η roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Πολυ ωραια ερωτηση και ενα απο τα πιο ενδιαφεροντα και μυστηρια θεματα για μενα!!;)
Λοιπον..ειδα πως ημουν στο σχολειο μου και κατι πηρα απο μια συμμαθητρια μου η οποια μας το μοιραζε,δεν θυμαμαι τι ομως!
Και μετα ειδα (αυτο και αν αξιοπεριεργο):eek:οτι ημουν,βραδυ και εβρεχε σε εναν δρομο και συγχρονως ακουγοταν και το Can't smile without you του Barry Manilow!!(αν δεν ξερετε το τραγουδι παρεμπιπτοντως πατηστε το στο youtube να το ακουσετε,ειναι υπεροχο)χαχα:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
ειδα οτι εδωσα εξετασεις για διπλωμα οδηγησης τρεις φορες και κοπηκα αλλα πανω σε ποδηλατο και οχι σε αυτοκινητο..ελπιζω να μην σημαινει τιποτα αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top