Το ιδανικό σπίτι

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,336 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,735 μηνύματα.

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,177 μηνύματα.
Πώς το καθαρίζουν όλο αυτό
Εσείς που τα σκέφτεστε αυτά είστε πολύ φίλοι μου :lol:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μόλις είδα ότι ένα απλό σπίτι 2 δωμάτιων στην Βοστόνη στοιχίζει 3.000$ για να το ενοικιάσεις, δηλαδή το 40% του μέσου μισθού.😰😰

Για αυτό και κοιτάω για Charlotte North Carolina όπου τα ενοίκια είναι 30% φθηνότερα 😇😇.

View attachment 129413
Αυτό είναι ίσως από τα πιο όμορφα για εμένα που έδειξες!

Τα πιο "ζεστα"

Αυτά τα πολύ χλιδατα σπίτια μου βγάζουν ένα πράγμα λες και είναι εκθεσιακά. Απλά να τα βλέπεις, όχι για να ζεις μέσα :P
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 869 μηνύματα.
381ab229-5bc1-4bb4-a5ea-7758c5c25014-selena-gomez-property-portfolio.jpg
Selena-Gomez-House-Encino-Photos-640x640.jpg


Η Σελενα έχει καλό γούστο, και μένει κ με τους παππούδες της (μέχρι να παντρευτεί)(λεει)

😍 cute
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,871 μηνύματα.
Εμένα παλι δε με ενδιαφέρουν τα πολλά τετραγωνικά... Θέλω όμως μεγάλα παράθυρα και ψηλοταβανους χώρους.. Ιδανικά να βλέπω δέντρα έξω και να έχω φυτά εντός.
Home tour with cat and plants-9.jpg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,904 μηνύματα.
Εσείς που τα σκέφτεστε αυτά είστε πολύ φίλοι μου :lol:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτό είναι ίσως από τα πιο όμορφα για εμένα που έδειξες!

Τα πιο "ζεστα"

Αυτά τα πολύ χλιδατα σπίτια μου βγάζουν ένα πράγμα λες και είναι εκθεσιακά. Απλά να τα βλέπεις, όχι για να ζεις μέσα :P

Η North Carolina έχει πιο ωραία και μεγάλα σπίτια σε σχέση με την Βοστόνη καθώς είναι πιο «νέα» σαν πολιτεία η οποία άρχισε να αναπτύσσεται ραγδαία τα τελευταία 10 χρόνια. Επίσης, το κόστος ζωής είναι αρκετά χαμηλότερο, σκέψου ότι το σπίτι αυτό που έβαλα το πουλάνε για 470.000$ ενώ παρόμοια σπίτια στην Βοστόνη και στην Νέα Υόρκη ξεπερνούν το 1 εκατομμύριο $ αν θέλεις να τα αγοράσεις.
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,177 μηνύματα.
Η North Carolina έχει πιο ωραία και μεγάλα σπίτια σε σχέση με την Βοστόνη καθώς είναι πιο «νέα» σαν πολιτεία η οποία άρχισε να αναπτύσσεται ραγδαία τα τελευταία 10 χρόνια. Επίσης, το κόστος ζωής είναι αρκετά χαμηλότερο, σκέψου ότι το σπίτι αυτό που έβαλα το πουλάνε για 470.000$ ενώ παρόμοια σπίτια στην Βοστόνη και στην Νέα Υόρκη ξεπερνούν το 1 εκατομμύριο $ αν θέλεις να τα αγοράσεις.
Πολύ χλιδή, κάπως πνίγομαι :wacko:

Εμένα το όνειρο μου είναι να ζω σε ένα νησί, σε ένα χωριό.. οπουδήποτε σε κάτι τέτοιο. :)

Μακάρι όλοι μας να καταφέρουμε αυτά που ονειρευομαστε, αργά ή γρήγορα.
 

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,336 μηνύματα.
Καλέ πλάκα έκανε, όπως κι εγώ που τον ρώτησα..
Το κατάλαβα, απλά μάλλον και εγώ αντέδρασα υπερβολικά :laugh:
Πολύ χλιδή, κάπως πνίγομαι :wacko:

Εμένα το όνειρο μου είναι να ζω σε ένα νησί, σε ένα χωριό.. οπουδήποτε σε κάτι τέτοιο. :)

Μακάρι όλοι μας να καταφέρουμε αυτά που ονειρευομαστε, αργά ή γρήγορα.
Όχι νησί Ραφαέλα, άκου με που σου λέω. Χωριό ναι, αλλά νησί όχι. Τουλάχιστον όχι αν δεν είναι αρκετά μεγάλο.
Βασικά χωριό είναι η πιο τέλεια επιλογή. Να έχεις την αυλή σου, την κληματαριά να κρέμεται από πάνω, τον μπαξέ στην πίσω αυλή...
Πωωω πόσο τέλειο. Δε με νοιάζει να είναι πολύ χλιδάτο, αλλά μια συνηθισμένη μονοκατοικία στο χωριό θα ήταν μια ιδανική επιλογή.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,871 μηνύματα.
Το κατάλαβα, απλά μάλλον και εγώ αντέδρασα υπερβολικά :laugh:

Όχι νησί Ραφαέλα, άκου με που σου λέω. Χωριό ναι, αλλά νησί όχι. Τουλάχιστον όχι αν δεν είναι αρκετά μεγάλο.
Βασικά χωριό είναι η πιο τέλεια επιλογή. Να έχεις την αυλή σου, την κληματαριά να κρέμεται από πάνω, τον μπαξέ στην πίσω αυλή...
Πωωω πόσο τέλειο. Δε με νοιάζει να είναι πολύ χλιδάτο, αλλά μια συνηθισμένη μονοκατοικία στο χωριό θα ήταν μια ιδανική επιλογή.
Εγώ ακόμη φλερτάρω με την ιδέα να αφήσω την πόλη , να ζητήσω για ένα χρόνο απόσπαση σε ένα νησί μη τουριστικό, απομονωμένη , να αλλάξω παραστάσεις ( βαριέμαι εύκολα και πνίγομαι συχνά) .Κάτι τέτοιο έχω στο νου
chios.mesta_.jpg
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,177 μηνύματα.
Όχι νησί Ραφαέλα, άκου με που σου λέω
Κοίταξε έχοντας περάσει πολύ χρόνο στη Κέρκυρα και σε περιόδους μη τουριστικούς, προσωπικά ερωτεύτηκα.
Είναι και τι θα σου τύχει, είναι και τι χαρακτήρας είσαι.
Εγώ ακόμη φλερτάρω με την ιδέα να αφήσω την πόλη , να ζητήσω για ένα χρόνο απόσπαση σε ένα νησί μη τουριστικό, απομονωμένη , να αλλάξω παραστάσεις ( βαριέμαι εύκολα και πνίγομαι συχνά) .Κάτι τέτοιο έχω στο νουView attachment 129430
ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ!
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 869 μηνύματα.
Εγώ ακόμη φλερτάρω με την ιδέα να αφήσω την πόλη , να ζητήσω για ένα χρόνο απόσπαση σε ένα νησί μη τουριστικό, απομονωμένη , να αλλάξω παραστάσεις ( βαριέμαι εύκολα και πνίγομαι συχνά) .Κάτι τέτοιο έχω στο νουView attachment 129430
Μάτια μου αν πας σε απομονωμένο μέρος εκεί θα βαρεθείς καλέ αν βαριέσαι ευκολα :)
 

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,336 μηνύματα.
Βασικά εμένα νιώθω ότι θα με περιόριζε ένα νησί, για αυτό το λέω. Είναι μια πολύ ωραία επιλογή, όμως εγώ προσωπικά θα έσκαγα σε τόσο μικρό τόπο. Έχω ένα θέμα με το να νιώθω ελεύθερη γενικά. Οπότε σε έναν περιορισμένο χώρο δε θα με χωρούσε ο τόπος νομίζω. Από την άλλη, δεν είναι όλα για όλους, οπότε και τα νησιά μας χρειάζονται κατοίκους. Και τι καλύτερο από το να βλέπω εσάς σε όλα τα ταξίδια που θα κάνω αφού θα χτίσω το ιδανικό σπίτι;
Μια χαρά σχέδιο είναι τελικά :laugh:
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,871 μηνύματα.
Μάτια μου αν πας σε απομονωμένο μέρος εκεί θα βαρεθείς καλέ αν βαριέσαι ευκολα :)
Για αυτό είπα με απόσπαση ένα χρόνο.. Βασικά βαριέμαι τη στασιμότητα και τη ρηχοτητα στις κοινωνικές σχέσεις, οχι τη φυση και τα τοπία
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 869 μηνύματα.
Εγώ παιδιά τα νησιά δεν θα τα άλλαζα.. ειναι μοναδικά, το πολύ πολυ να πηγαινα σε άλλο νησί.
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 869 μηνύματα.
Screenshot_20240214_165140_Pinterest.jpg
3d5983c637230fbcedd5c8315e50d6ff.jpg
2543b410d21bd352c46e5ef02bb0e4f4.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

502670d0814c4b5ff51e89d85f48bd5c.jpg
 

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,336 μηνύματα.

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 869 μηνύματα.
Ξέρετε τι δεν μου αρέσει καθοοοολου? Οι δερμάτινοι καναπέδες, αντιλαμβάνομαι την αίσθηση μεγαλείου πολυτέλειας, αντριλας και δεν συμμαζεύεται αλλά.. από εμένα είναι όχι, μπλιαχ
49728b5050de7f06db41208c352a99ba.jpg
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,177 μηνύματα.
Ξέρετε τι δεν μου αρέσει καθοοοολου? Οι δερμάτινοι καναπέδες, αντιλαμβάνομαι την αίσθηση μεγαλείου πολυτέλειας, αντριλας και δεν συμμαζεύεται αλλά.. από εμένα είναι όχι, μπλιαχ
View attachment 129509
Ούτε εμένα! Γενικά το δέρμα είναι μια ταλαιπωρία, μετά ξεφλουδιζουν, όταν ιδρώνεις είναι μια αηδία και μισή🤢

Υφασμάτινοι και πάλι Υφασμάτινοι
Βέβαια και οι καινούριοι δεν βγαίνουν σε όλους τα καλύμματα πια και θέλει προσοχή και κάλυμμα από πάνω.
Επίσης ο γωνιακος είναι μια ταλαιπωρία με τα καλύμματα 🤣
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 869 μηνύματα.
Από την άλλη κάτι που αγαπωωω πολύ κ όταν θα εχω χώρο θα πάρω σίγουρα είναι οι κουνιστες καρέκλες
63da671a75f12104cf2b2cfdd4a0604a.jpg
948c2a6e661c042c7cf3e67a5ad138de.jpg
f54806b082adec005daa75ab7733d25e.jpg
3f6a0492421fc56865c92b2baa125647.jpg
fc6d3b194977c4785b3b93b25712e541.jpg
1ad1da25a34b94b3ced2072e8c98cd65.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μια υπεραγαπημενη μου λεπτομέρεια από τα παιδικά μου χρόνια είναι στο σπίτι του πατέρα μου ,

στο μπάνιο είχε ενσωματώσει ένα ραδιόφωνο το οποίο έπαιζε αυτόματα με το που άναβε καποιος το φως στο μπάνιο...

ακουγόταν ίσα ίσα, ούτε πολύ δυνατά ενοχλητικά ούτε τόσο σιγανά ώστε να μην το ακούς, ...ήταν πολύ ζεστό κ παρεϊστικο
..πως δεν έχει γίνει τρεντ , πότε δεν το κατάλαβα:) ... ήταν για αυτούς που δεν πηγαίνουν τουαλέτα νε το κινητό τους χεχε :)
b0daac92d912d0fd758691dc489faf11.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top