Το πολυβραβευμένο φιλμ «Αγόρια στο ντους» έδειξε η δασκάλα στους μαθητές Δημοτικού

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,745 μηνύματα.
Αυτό είναι τοξικό:

Τοξικό σίγουρα για το σηκωτή σου αν πάρεις ό,τι πήρε αυτός για να γίνει έτσι :bleh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι, φαίνεται και από το φόρουμ, θα συμφωνήσω. Πώς κάποιοι "εκμεταλλεύονται" μια ταινία για να περάσουν τα δικά τους μηνύματα. Μαζί με το βασιλικό ας ποτιστεί κι η γλάστρα, ένα πράμα...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Τι μηνύματα ?
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Τα παιδιά δεν είναι έτοιμα (γενικά μιλάμε τώρα, άλλωστε έχει φύγει η κουβέντα ουσιαστικά πια απ' τη συγκεκριμένη περίπτωση), γιατί οι γονείς δεν τα ετοιμάζουν.

Και κάπου εκεί είναι που έρχεται και ο ρόλος του σχολείου και των εκπαιδευτικών/ψυχολόγων/etc, να συμβάλλουν σε αυτά που ο γονιός δεν ξέρει, δεν θέλει, το κάνει λάθος ή και δεν προλαβαίνει γιατί παίζει να δουλεύει γαμημένα 12ωρα, να μεταδώσει ή να εξηγήσει.

Αν σε όλα αυτά βάλουμε το attitude "παιδί μου είναι, κουμάντο θα κάνω εγώ" (ενώ μιλάμε για δάσκαλο τώρα έτσι, βρες κι εσύ την άκρη), τότε ναι, καλά πάμε.

Το παιδί θα μεγαλώσει και θα γίνει ένας έφηβος με μυαλά βασισμένα στα μυαλά των γονιών του, και πιθανώς να γίνει και ένας ενήλικας με αυτά τα μυαλά.

Έτσι ο 10χρονος σήμερα Μπάμπης που "δεν είναι έτοιμος να δεχτεί" το X πράγμα, μπορεί να γίνει στο μέλλον ο 40χρόνος Μπάμπης που διαφωνεί/σιχαίνεται/δεγουσταρειρεπαιδιμου το Χ πράγμα, και με τον ίδιο τρόπο να μην "είναι έτοιμος" τότε και ο 10χρόνος Κώστας, γιος του Μπάμπη.

Οπότε ναι, αυτά τα "το παιδί δεν είναι έτοιμο" είναι λίγο σαν τα "η κοινωνία δεν είναι έτοιμη".
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
«Αγόρια στο ντους»: Η απάντηση της Ευρωπαϊκής Ένωσης Παιδικού Κινηματογράφου για τις αντιδράσεις (msn.com)

Η ECFA δικαιώνει την δασκάλα που προέβαλε την ταινία στα παιδιά, υπογραμμίζοντας ότι το «Αγόρια στο Ντους» όχι μόνο δεν είναι πορνό, αλλά έχει τιμηθεί με βραβεία με βάση συγκεκριμένες αρχές, όπως είναι η ανοχή, η μη βία, η αλληλεγγύη, η ισότητα και ο σεβασμός στην οπτική των παιδιών.

1685482059428.png
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,858 μηνύματα.
Αγόρια στο ντους λέγεται η ταινία (που το ντους όπου κάνουν μπάνιο τα αγόρια είναι πολύ συνηθισμένο σε χώρους προπόνησης ακόμα και μικρών ηλικιών ή και στον στρατό), όχι str8 boyz seduced. ok κι εμείς έχουμε δει αρκετό gay πορνό, αλλά δεν τρελαθήκαμε με τον τίτλο. :P
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,500 μηνύματα.
Βασικά ουτε ετσι λεγεται. Ο αγγλικος original τιτλος ειναι Shower Boys το οποιο κανονικα μεταφραζεται Αγορια του Ντους, δλδ το Ντους ειναι προσδιορισμος ιδιοτητας των αγοριων, δεν δηλωνει τον τοπο που βρισκονται οπως στην λαθος τωρινη μεταφραση Αγορια στο Ντους. Αν ηταν *στο* ο αγγλικος τιτλος θα επρεπε να ηταν Boys in the Shower
Το *του* δηλωνει ας πουμε ως προς τι ειναι θετικα τα αγορια, στο να κανουν ντους, δεν δηλωνει απαραιτητα οτι ειναι μαζι στο ντους, οπως συνειρμικα φανερωνει το *στο*.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,083 μηνύματα.
Δε βαριέσαι. Και "αγόρια που αγαπούν τον Ιησού" να λεγόταν, αφού δε συμφωνεί ο μπαμπάς κι η μαμά, δεν πρέπει το παιδί να το δει. Κι όπως ειπώθηκε, αντί να προχωράει μπροστά η κοινωνία, κλωνοποιουμε τους ίδιους ομοφοβικους και συντηρητικούς ανθρώπους.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Δε βαριέσαι. Και "αγόρια που αγαπούν τον Ιησού" να λεγόταν, αφού δε συμφωνεί ο μπαμπάς κι η μαμά, δεν πρέπει το παιδί να το δει.
Εσύ ως himela θα συμφωνούσες σε μία υποχρεωτική προβολή της ταινίας "αγόρια που αγαπούν τον Ιησού" σε όλους ανεξαιρέτως τους μαθητές ακόμα και χωρίς την θέληση των γονιών τους?
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
θα συμφωνούσες σε μία υποχρεωτική προβολή της ταινίας "αγόρια που αγαπούν τον Ιησού" σε όλους ανεξαιρέτως τους μαθητές ακόμα και χωρίς την θέληση των γονιών τους?
Αυτό γίνεται συνέχεια! Και τα <<θρησκευτικά>> αυτό κάνουν. Προσηλυτισμός στην ψύχρα.

1685537097448.png

 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Οι γονείς έχουν το δικαίωμα απαλλαγής των παιδιών από τα θρησκευτικά.
Νομίζεις. Στο δημοτικό στην πράξη δεν ισχύει απαλλαγή. Επίσης τα <<θρησκευτικά>> δεν είναι μόνον το 2ωρο μάθημα. Όλη η εκπαίδευση είναι ποτισμένη με "χριστιανικά" διδάγματα. Η Ιστορία κάνει χριστιανική προπαγάνδα, το ίδιο τα νέα ελληνικά. Σε όλες τις αίθουσες υπάρχουν τα είδωλα (εικόνες).

1685537677784.png
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Νομίζεις. Στο δημοτικό στην πράξη δεν ισχύει απαλλαγή. Επίσης τα <<θρησκευτικά>> δεν είναι μόνον το 2ωρο μάθημα. Όλη η εκπαίδευση είναι ποτισμένη με "χριστιανικά" διδάγματα. Η Ιστορία κάνει χριστιανική προπαγάνδα, το ίδιο τα νέα ελληνικά. Σε όλες τις αίθουσες υπάρχουν τα είδωλα (εικόνες)
Εγώ ξέρω ότι πλέον ο γονέας αν το θέλει μπορεί και ζητάει απαλλαγή από τα θρησκευτικά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,083 μηνύματα.
Εσύ ως himela θα συμφωνούσες σε μία υποχρεωτική προβολή της ταινίας "αγόρια που αγαπούν τον Ιησού" σε όλους ανεξαιρέτως τους μαθητές ακόμα και χωρίς την θέληση των γονιών τους?
Προφανώς γιατί θα μεγάλωνα το παιδί μου έτσι ώστε να αποκτήσει κριτική σκέψη και να μπορέσει να κρίνει αν είναι κάτι με το οποίο συμφωνεί, κάτι που θέλει να το λάβει υπόψη στη ζωή του, κάτι που θα το επηρεάσει ή όχι. Στο παιδί δίνεις ερεθίσματα, το τί θα τα κάνει εξαρτάται από τη δική του οπτική, τη δική του σκέψη, ευστροφία, αντίληψη κλπ. Με το να αποκρυπτεις πράγματα που κάποτε θα βρει μπροστά του ή να τους προσθέτεις αρνητικό πρόσημο απλά δυσκολεύεις το παιδί από τη μετάβαση στην αληθινή κοινωνία αργότερα.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 914 μηνύματα.
Παιδιά, σε όοοοολα τα κράτη, το σχολείο εκτός από γνώσεις περνά και κάποια <<διαπαιδαγώγηση>>, κάποιες βασικές αρχές. Αυτό δεν είναι πάντα κακό. Επειδή έχω δουλέψει με προσφυγόπουλα, ξέρω πως υπάρχουν αρχές που πρέπει το σχολείο να δείξει στα παιδάκια πώς λειτουργούν στς δικές μας κοινωνίες. Πχ, η μαμά δεν έχει δικαίωμα να κρατά τη μεγάλη κόρη σπίτι, για να προσέχει το μωρό. Πως οι τάξεις οι δικές μας είναι μικτές, πως στη γυμναστική θα παίξεις ΚΑΙ με τα αγοράκια, πως εμείς που έχουμε άλλη θρησκεία, θα βάλουμε ζαμπόν στο τοστ, αν θέλουμε και πάρα πολλά άλλα.
Αν οι γονείς ήταν 100% υπεύθυνοι για την διαπαιδαγώγηση, θα μπορούσαν να τα κρατούν σπίτι και να έρχεται δάσκαλος. Υπάρχουν οικογένειες που και οικονομικά θα το μπορούσαν. Όμως η φοίτηση σε αναγνωρισμένο σχολείο, είναι υποχρεωτική.
Επίσης με τα θρησκευτικά, οι γιοι μου πήγαν σε γερμανικά σχολεία, που μπορούσαν να επιλέξουν θρησκευτικά ή ηθική. Ο μεγάλος διάλεξε Θρησκευτικά επειδή πήγαν οι φίλοι του. Ο μικρός άκουσε απ τον μεγάλο πως δεν είναι ωραίο μάθημα και επέλεξε ηθική. Ήταν ενδιαφέροντα μαθήματα και τα δυο. Τώρα που μεγάλωσαν σκέφτομαι, πως ο μικρός έπρεπε να κάνει και κάποιες ταξεις θρησκευτικά. Υπάρχουν βασικά πράματα που δεν τα ξέρει. Πχ τις προάλλες αναρωτιόταν, τι ακριβώς είναι η <Θεία κοινωνία>. Θα μου πεις, καλά ρε μάνα, εσύ δεν έπρεπε να του πεις; Ναι έπρεπε. Ίσως τα είχε πει κάποτε η γιαγιά, όταν τα πήγαινε στο χωριό και τα κοινωνούσε, αλλά ήταν μικρά τότε, δεν είχαν προβληματιστεί. Αμέλησα! Δείρτε με!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,858 μηνύματα.
Το βρήκα youtube (με αγγλικούς υπότιτλους) :)
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,464 μηνύματα.
τι "κακά" μηνυματα θελει να περασει;
καλά ο τιτλος οκ, αλλά γιατι κοιταμε τον τίτλο ή το εξωφυλλο και οχι το περιεχομενο;
Βρε παιδια τι λεμε τοσα ποστ τωρα και γιατι αρνηστε να καταλαβετε;
Τα παιδια σε αυτην την ηλικια,για να το πω με τα πιο απλα λογια,δεν ειναι σε θεση ηλικιακα να επεξεργασουν και να αντιληφθουν τι θελει να πει το ποιητη.Αυτο συνεπαγεται το λιγοτερο χαμενος χρονος,το κυριοτερο ομως να καταλάβουν κατι εντελως λάθος απο το μηνυμα που θελει να περασει η ταινια ή να τα μπερδεψει και να τα συγχισει εντελώς.

Εισια ψυχολογος;
Οχι.
Ειμαι ψυχολογος;
Οχι,,αλλα επειδη ασχολουμε με παιδια ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ μου πρωτα ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΔΙΩΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΡΥΑ.Οποτε ναι..ειμαι σχετικη με το θεμα.Δεν βαζω καν τα σεμιναρια μεσα.Απειρα.

Κια ο Ηλιας εχιε σπουδες σχετικες με ψυχολογια και τα ιδια λεει με εμας.ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΟΤΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ.
Περνετε και ισοπεδωνετε τα παντα καποιοι.
Λετε οτι αφου η ταινια εχει καλο σκοπο..ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ,χωρις να λαμβανετε υποψην σας την καταλληλοτητα της ηλικιας.
Ε..σορυ αλλα οποιος δνε θελει να καταλαβει δεν καταλαβαινει και ολα αυτα για να μην τον πουν συντηρητικο.
Καπου και λιγη σκεψη να πεσει και καπου οι ασχετοι με τα παιδια και την ψυχολογια τους ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟΥΣ.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 914 μηνύματα.
Βρε παιδια τι λεμε τοσα ποστ τωρα και γιατι αρνηστε να καταλαβετε;
Τα παιδια σε αυτην την ηλικια,για να το πω με τα πιο απλα λογια,δεν ειναι σε θεση ηλικιακα να επεξεργασουν και να αντιληφθουν τι θελει να πει το ποιητη.Αυτο συνεπαγεται το λιγοτερο χαμενος χρονος,το κυριοτερο ομως να καταλάβουν κατι εντελως λάθος απο το μηνυμα που θελει να περασει η ταινια ή να τα μπερδεψει και να τα συγχισει εντελώς.

Εισια ψυχολογος;
Οχι.
Ειμαι ψυχολογος;
Οχι,,αλλα επειδη ασχολουμε με παιδια ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ μου πρωτα ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΔΙΩΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΡΥΑ.Οποτε ναι..ειμαι σχετικη με το θεμα.Δεν βαζω καν τα σεμιναρια μεσα.Απειρα.

Κια ο Ηλιας εχιε σπουδες σχετικες με ψυχολογια και τα ιδια λεει με εμας.ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΟΤΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ.
Περνετε και ισοπεδωνετε τα παντα καποιοι.
Λετε οτι αφου η ταινια εχει καλο σκοπο..ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ,χωρις να λαμβανετε υποψην σας την καταλληλοτητα της ηλικιας.
Ε..σορυ αλλα οποιος δνε θελει να καταλαβει δεν καταλαβαινει και ολα αυτα για να μην τον πουν συντηρητικο.
Καπου και λιγη σκεψη να πεσει και καπου οι ασχετοι με τα παιδια και την ψυχολογια τους ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟΥΣ.
έχεις απόλυτο δίκιο!!!
Την είδα και σ' ευχαριστούμε Scandal!
Να πω την αλήθεια, δεν ήταν και κάτι ιδιαίτερο. Για γονείς, εκπαιδευτικούς και ίσως έφηβους, (εγώ θα το έβαζα άνω των 15), θα ήταν ένας ενδιαφέρον προβληματισμός.
Για παιδάκια, δεν το βρίσκω κατάλληλο. Και αυτός ο διάλογος του γυμναστή με τον πατέρα, τα μπερδεύει τα παιδάκια.
Στο μεταξύ, δεν ξέρω αν έχετε μπει σε αντρικά αποδυτηρια, αλλά ξέρω πως γίνεται της κακομοίρας!:pleasantry:
Αλλά έστω και αν ήταν όχι το κατάλληλο φιλμ για 10χρονα, οι γονείς δεν έπρεπε να κάνουν τέτοιο θέατρο, επιμένω.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,485 μηνύματα.
Βρε παιδια τι λεμε τοσα ποστ τωρα και γιατι αρνηστε να καταλαβετε;
Τα παιδια σε αυτην την ηλικια,για να το πω με τα πιο απλα λογια,δεν ειναι σε θεση ηλικιακα να επεξεργασουν και να αντιληφθουν τι θελει να πει το ποιητη.Αυτο συνεπαγεται το λιγοτερο χαμενος χρονος,το κυριοτερο ομως να καταλάβουν κατι εντελως λάθος απο το μηνυμα που θελει να περασει η ταινια ή να τα μπερδεψει και να τα συγχισει εντελώς.

Εισια ψυχολογος;
Οχι.
Ειμαι ψυχολογος;
Οχι,,αλλα επειδη ασχολουμε με παιδια ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ μου πρωτα ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΔΙΩΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΒΡΥΑ.Οποτε ναι..ειμαι σχετικη με το θεμα.Δεν βαζω καν τα σεμιναρια μεσα.Απειρα.

Κια ο Ηλιας εχιε σπουδες σχετικες με ψυχολογια και τα ιδια λεει με εμας.ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΟΤΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ.
Περνετε και ισοπεδωνετε τα παντα καποιοι.
Λετε οτι αφου η ταινια εχει καλο σκοπο..ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ,χωρις να λαμβανετε υποψην σας την καταλληλοτητα της ηλικιας.
Ε..σορυ αλλα οποιος δνε θελει να καταλαβει δεν καταλαβαινει και ολα αυτα για να μην τον πουν συντηρητικο.
Καπου και λιγη σκεψη να πεσει και καπου οι ασχετοι με τα παιδια και την ψυχολογια τους ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟΥΣ.
Πολύ σωστά τα λες.

Μιλάμε για την ηλικία και το ότι τα παιδιά δεν μπορούν να διαχειρισθούν / κατανοήσουν το οτιδήποτε τους σερβίρει κάποιος/α (το ότι είναι δασκάλα δε σημαίνει αυτόματα ότι είναι και ειδική να καταπιάνεται με το οτιδήποτε...). Και μιλάμε και για το χώρο του σχολείου...Το τί θα κάνουν, τάχα, τα παιδιά αυτής της ηλικίας εκτός σχολείου δεν πρέπει να προβάλλεται σαν επιχείρημα (γιατί κυκλοφορεί κι αυτό...). Αν είναι έτσι, ας τους έβαζε και μια τσόντα να δουν για να μην την δουν σε σπίτι φίλων σαν λείπουν οι γονείς...

Και είναι σωστό κι αυτό που λες : Αν δε θέλει ο άλλος να καταλάβει, ό,τι μα ό,τι και να του λες, θα έχει στο μυαλό του αυτά που θέλει. Θα του δείχνεις το δάσος και θα κοιτάει το δέντρο...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 220514

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τόσος ντόρος για μια 9λεπτη ταινιουλα…

Είδαμε και εμείς απ το χωριό που δεν είχαμε τόσο χειραφετικά βαιμπς στην τάξη και ήμασταν «τάξις και ηθική» όλη την ώρα πως καταλήξαμε… :(
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top