Τρίχες στο ανδρικό σώμα

Σας αρέσουν οι τρίχες στο ανδρικό σώμα;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 151)
  • Μ' αρέσουν οι αρκούδες

  • Μ' αρέσουν οι τρίχες φτάνει να είναι με μέτρο

  • Θέλω να είναι περιποιημένες

  • Ξύρισμα, χαλάουα κτλ

  • Δεν με νοιάζει/Αδιαφορώ πλήρως


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Spyros_

Νεοφερμένος

Ο Spyros_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θεωρείτε ότι ένας άντρας πρέπει να ξυρίζει αυτή τη περιοχή και γιατί? Πόσο σημαντικό το θεωρείται αυτό και κυρίως οι γυναίκες?


Σημείωση Συντονιστή: Το παρόν ποστ προήλθε από το θέμα "Ξυρισμένα ανδρικά οπίσθια "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Stratos7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Το οτι ο άνδρας έχει τρίχες στο σώμα του, είναι όπως το οτι οι γυναίκες μιλάνε πολύ!!;)

:PYou just have to live with it!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
έχουν τρίχες τα οπίσθια; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
έχουν τρίχες τα οπίσθια; :worry:

Oυσιαστικα να ξερεις οτι εχουμε παντου χνουδι/τριχουλες.
Και ναι και στα οπισθια μπορει καποιος να εχει και μαλιστα πολλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οι τριχες προστατευουν απο τις υπεριωδεις ακτινες του ήλιου...Δινουν ζεστη στο σωμα και απο την άλλη...βοηθουν στην αποβολη της ζεστης με τον ιδρωτα..Επισης προστατευουν με πολλους άλλους τροπους...Οποτε οι ξυρισμενοι κι άτριχοι και οι γυναικες καιγονται πιο εύκολα στον ήλιο,κρυωνουν περισσοτερο τον χειμωνα και πολλα άλλα..Οι τριχες του σωματος είναι μερος της πανοπλιας του αρεσενικου απεναντι στη φυση...Οποτε χρειαζονται αλλα με μέτρο..Ε.,αμα είσαι σαν χιμπατζης έχεις προβλημα...;)
Διαφορα παιδια τις ξυριζουν λογω της unisex μοδας που προωθειται...Ανδρες γυναικες να γινουν τα ίδια..Κοινως να μπουν στην αγορα καλλυντικων και οι άνδρες(ο μισος ανθρωπινος πληθυσμος δηλαδη) για να κονομησουν οι εταιριες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.


Τετραγραμματων: πορνο :P

Προσπαθω να καταλάβω ποιο ακριβώς είναι το point της φωτογραφίας. Ποια είναι η τύπισσα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Προσπαθω να καταλάβω ποιο ακριβώς είναι το point της φωτογραφίας. Ποια είναι η τύπισσα;:hmm:

Η μασχάλη ρε άνθρωπε :P

Κάτι έλεγες παραπάνω για τις "τριχωτές" κυρίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charmedjim

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
εγω προσωπικα εμφανιζω πολυ λιγη τριχοφυια στον κορμο μου.και παλι ομως δε νιωθω την αναγκη να τις ξυριζω.το σωμα μας ειναι δικο μας και ο,τι κανουμε σε αυτο πρεπει να ειναι επειδη το θελουμε εμεις και οχι επειδη το θελει καποιος αλλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Διαφορα παιδια τις ξυριζουν λογω της unisex μοδας που προωθειται...Ανδρες γυναικες να γινουν τα ίδια..Κοινως να μπουν στην αγορα καλλυντικων και οι άνδρες(ο μισος ανθρωπινος πληθυσμος δηλαδη) για να κονομησουν οι εταιριες...

Α, αυτο συμβαινει ε?:confused:
Και γω που νομιζα οτι ειναι θεμα αισθητικης του καθενος και δεν εχει να κανει με γιουνισεξ μοδα και τετοιες αντιληψεις...:/:

Καλε αντε περιποιηθειτε τον εαυτο σας, που θα φτασουμε στο σημειο να λεμε και ομοφυλοφιλο καποιον που προσεχει τον εαυτο του και την εικονα του....μαζευτειτε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και γω που νομιζα οτι ειναι θεμα αισθητικης του καθενος και δεν εχει να κανει με γιουνισεξ μοδα και τετοιες αντιληψεις...

Τοτε οι εταιριες τζαμπα ξοδευουν δις στις διαφημησεις κλπ?Πες τους το να μη χαλανε έτσι τα λεφτα τους ,κριμα είναι...:whistle:

Οι γυναικες(και αρκετοι άνδρες) που πολλες αλλαζουν ακριβως την αισθητικη τους αναλογα με την μοδα που προωθειται....δεν έχεις ακουσει τιποτα γιαυτο ε?
Κοιτα να δεις που το marketing στη βιομηχανια μοδας και καλλυντικων είναι άχρηστο,,,όσο ζει κανεις μαθαινει..:whistle::worry::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δλδ θες να μου πεις...οτι το να θελει κανεις να διατηρει μια ομορφη εικονα του εαυτου του αναλογα με την αισθητικη του, ειναι θεμα μοδας...
Οκ...οπως νομιζεις...αλλωστε οι αντιληψεις σου ειναι γνωστες και δεν εχω σκοπο να μπω σε αλλη μια τετοιου ειδους συζητηση...
(και δεν ανεφερα τιποτα απο τα παραπανω που εγραψες...αυτα ειναι δικα σου αστοχα συμπερασματα..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Οι γυναικες(και αρκετοι άνδρες) που πολλες αλλαζουν ακριβως την αισθητικη τους αναλογα με την μοδα που προωθειται....δεν έχεις ακουσει τιποτα γιαυτο ε?

Μα ναι καλέ, γι αυτό ακριβώς αγοράζουμε περιοδικά και έχουμε και το νετ- για να ενημερωνόμαστε για τις νέες τάσεις στις τρίχες :D
Και μετά να ενημερώνουμε και τους άλλους... Οι οποίοι κανονικά πρέπει να μας ευχαριστούν που τους ανοίξαμε τα μάτια, για να τους χαίρονται μετά άλλες (είτε άτριχους είτε αρκουδέ, ανάλογα με τη μόδα) - κατάλαβες φίλε μου τι γίνεται στον κόσμο! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,854 μηνύματα.
Οι τριχες προστατευουν απο τις υπεριωδεις ακτινες του ήλιου...Δινουν ζεστη στο σωμα και απο την άλλη...βοηθουν στην αποβολη της ζεστης με τον ιδρωτα..Επισης προστατευουν με πολλους άλλους τροπους...Οποτε οι ξυρισμενοι κι άτριχοι και οι γυναικες καιγονται πιο εύκολα στον ήλιο,κρυωνουν περισσοτερο τον χειμωνα και πολλα άλλα..Οι τριχες του σωματος είναι μερος της πανοπλιας του αρεσενικου απεναντι στη φυση...Οποτε χρειαζονται αλλα με μέτρο..Ε.,αμα είσαι σαν χιμπατζης έχεις προβλημα...;)
Διαφορα παιδια τις ξυριζουν λογω της unisex μοδας που προωθειται...Ανδρες γυναικες να γινουν τα ίδια..Κοινως να μπουν στην αγορα καλλυντικων και οι άνδρες(ο μισος ανθρωπινος πληθυσμος δηλαδη) για να κονομησουν οι εταιριες...
Το θέμα είναι γιατί για τις γυναίκες να θεωρείται εντάξει η περιποίηση του σώματος, η αποτρίχωση και η αγορά καλλυντικών, ενώ για τους άντρες όχι;
Είναι θέμα φύσης;
Τότε το φυσικό θα ήταν και η γυναίκα να άφηνε την τρίχα των ποδιών της αντί να την ξυρίζει. :)

Πρώτα είναι θέμα αισθητικής και μετά "μόδας".
Και είναι πολύ καλύτερο να υπάρχει η πιο ελεύθερη επιλογή να ξυρίζει ένας άντρας αν θέλει τα πόδια του ή και το σώμα του, παρά να θεωρείται ταμπού και να τις αφήνει!


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγω παλι απο την υπεριωδη ακτινοβολια, τον ηλιο, το κρυο και την ζεστη εχω αλλους τροπους να προφυλαχθω.:D
Γιατι...ω κοιτα!
Η μαμα φυση μαλλον κατι εχει εναντιον μου και δεν εχω τριχες στα χερια, στηθος, πλατη για να με προφυλαξουν.
Οι τριχες στο σωμα ηταν πανοπλια του αρσενικου στην φυση οταν ντυνονταν με ενα δερας κι εβγαιναν για κυνηγι στα δαση.Αλλα και τοτε αν δεν ειχαν το γουναρικο απο πανω τους, θα παγωναν σε χρονο dt.
Και για ποιον λογο χρειαζονται oi trixew αλλα οχι αν εισαι καλυμενος απο πανω μεχρι κατω?
Δηλαδη δικαιολογειται καποος να μην τις θελει αν με αυτες πλεκει πουλοβερ, αλλα δεν δικαιολογειται καποιος με λιγες που απλως δεν τις θελει πανω του?

Και ναι μπορει μερικοι να το κανουν για μοδα ή δεν ξερω τι, αλλα σας παρακαλω φροντιστε να καταλαβετε ενα πραγματακι.
Οι περισσοτεροι το κανουν γιατι το γουσταρουν.
Αισθανονται πιο ανετα με τον εαυτο τους, πιο ομορφα και το θελουν.
Δεν ειναι αναγκη παντα να πεφτουμε θυματα ειτε της μοδας ειτε του μαρκετινγκ ειτε δεν ξερω τι.
Υπαρχει και κατι που λεγεται "ετσι μου αρεσει κι ετσι μου αρεσω¨.
Και προσωπικα χαιρομαι απιστευτα που ο αντρας πλεον αρχιζει και περιποιειται περισσοτερο τον εαυτο του και ασχολειται με αυτον.
Δεν θελω να σκεφτομαι εποχες που εμπαινα σε autobus και μου μυριζε το Acqua Di Mashalize και ποτιζα κι εγω με αυτο ή που εβλεπα τυπους εντελως απεριποιητους.
Και ναι πλεον αυτοι οι τυποι ειναι σαφεστατα λιγοτεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ektoras

Νεοφερμένος

Ο ektoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
αντρας χωρις τριχες ειναι σαν δασος χωρις δεντρα.οποιος αντρας ξυριζει ποδια και χερια τοτε λογικα δεν ειναι αντρας αλλα .....κατι αλλο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
αντρας χωρις τριχες ειναι σαν δασος χωρις δεντρα.οποιος αντρας ξυριζει ποδια και χερια τοτε λογικα δεν ειναι αντρας αλλα .....κατι αλλο!!!

Ουφ μου θυμίζεις τον μπαμπά μου, που αρνείται πεισματικά να βάλει αποσμητικό (έστω σε σπρευ) γιατί είναι λέει "πράγματα γυναικεία αυτά" :X (ε καλά κοντεύει και τα 60)
Ανοιχτά μυαλά βρε παιδιά... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο άνδρας πρεπει απλα να είναι καθαρος,να μη βρωμαει και να κοβει -ξυριζει μονο τις υπερβολικες τριχες ή το μουσι αν το θελει...περα απο αυτα παμε σε γυναικεια θεματα τυπου metrosexual ,προτυπου ακριβως πωλημενου για να κονομησουν περισσοτερο οι βιομηχανιες καλλυντικων..Αυτα είναι γνωστα..και μη κανετε τους κινεζους.....τωρα να θελετε να κοροιδευετε τους εαυτους σας και να το παιζετε προοδευτικοι είναι προβλημα σας...
παντως οι περισσοτερες γυναικες δε θελουν άνδρα που μοιραζονται τις κρεμες και λοιπα καλλωπιστικα μαζι τους...Δε βαφετε και κανα νυχι λεω εγω... ?Υπαρχουν όρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ο άνδρας πρεπει απλα να είναι καθαρος,να μη βρωμαει και να κοβει -ξυριζει μονο τις υπερβολικες τριχες ή το μουσι αν το θελει...περα απο αυτα παμε σε γυναικεια θεματα τυπου metrosexual
Ποιός ορίζει τη διαχωριστική γραμμή μεταξύ "γυναικείων" και "ανδρικών" θεμάτων; Η συνήθεια; Είναι αυτό σοβαρό κριτήριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ορια υπαρχουν παντου Άγγελος και φυσικα και στο πως εκφραζεται καποιος.
Κι εσυ ακροβατεις σε αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top