Τρίχες στο ανδρικό σώμα

Σας αρέσουν οι τρίχες στο ανδρικό σώμα;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 151)
  • Μ' αρέσουν οι αρκούδες

  • Μ' αρέσουν οι τρίχες φτάνει να είναι με μέτρο

  • Θέλω να είναι περιποιημένες

  • Ξύρισμα, χαλάουα κτλ

  • Δεν με νοιάζει/Αδιαφορώ πλήρως


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Νταξ, δεν έχω και την πρεμούρα, αλλά το άτριχο με δίνει λίγο στα νεύρα, μου θυμίζει εφηβάκια, και εγώ έχω καιρό που έχω αποχαιρετήσει τη φάση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Βασικά μου αρέσουν οι τρίχες, αλλά να μην είναι και η ζούγκλα του Αμαζονίου! Η αποτρίχωση με τσαντίζει πολύ, δεν μου αρέσει. Βέβαια δεν τα έχω φτιάξει ποτέ με αρκούδα για να δω την "γλύκα". :devil:

Βέβαια, αν ερωτευτώ κάποιον δεν με νοιάζει και άτριχος να είναι (λόγω φύσης και όχι τεχνητών μεθόδων!).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Στο σχολείο μου, πολλοί φίλοι μου έχουν αρχήσει και ξυρίζουν τις τρίχες τους σε πόδια, χέρια και στήθος. Όταν τους ρωτώ γιατί, μου λένε πώς έτσι αρέσει στις γυναίκες.

Αυτό αληθεύει; Οι γυναίκες απεχθάνονται τις τρίχες στο ανδρικό σώμα ή είναι απλώς ένας μύθος που πρέπει να καταριφθεί;:/:

Αυτοί υπακούνε στο νόμο της ομοιόστασης. Παραλίγο να την πατήσω έτσι κι εγώ που από μικρός είχα τρίχωμα :D (μεγάλωσα νωρίτερα λένε κάποιοι επιστήμονες που με περιεργάζονταν) αλλά γύρω μου τα άλλα παιδιά ήταν τελείως άτριχα και ένοιωθα κάπως άβολα. Τελικά ποτέ δεν ξύρισα τα πόδια μου γιατί όσο μεγάλωνα βγάζανε τρίχες κι οι άλλοι άντρες γύρω μου και έτσι πάψανε να λένε τρίχες. Σήμερα μπορώ να πω ότι έχω συμφιλιωθεί με το τρίχωμα αν κι ακόμα ακούω τρίχες και ειδικά από γυναίκες που όντως προτιμούν άτριχο σώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Ε, ενταξει οχι και τελειως ξυρισμενο! Για ανδρα μιλαμε τωρα οχι για ....Πρεπει να εχουν κατι για να διαφερουν απο μας τις γυναικες στο κατω κατω. Αλλα δεν μιλαω για ολοκληρα δαση, μην παρεξηγηθω κιολας:P. Ισα ισα...
Μου συνεβη μια φορα κατι που ακομα το σκεφτομαι και γελαω. Ειχα γνωρισει ενα παιδι τοτε και με πιανει μια μερα και μου λεει, για περασε το χερι σου πανω στο ποδι μου δεν ειναι τελειο? Ειχε κανει αποτριχωση εκεινη τη μερα και ηθελε να δει ποιανου τα ποδια ηταν πιο ωραια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Και μετα ανταλλαξατε eyeliner ? :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καλά δεν καταλαβαίνω τι κόλλημα τρώνε με τις τρίχες οι άνδρες... Δεν είναι κακό να περιποιούνται τους εαυτούς τους, αλλά όχι και να ξυρίζουν πόδια, χέρια και ό,τι άλλο τους έρθει... :redface: Προσωπικά αν έβλεπα ξυρισμένο άνδρα θα ξενέρωνα πάρα πολύ...

Γενικά πάντως δε μου αρέσουν οι πολύ τριχωτοί-τους βρίσκω λίγο ew... Αν και σε κάποιες άλλες μπορεί να αρέσουν-περι ορέξεως... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Μία φιλική συμβουλή από μένα, που ειλικρινά, όσο πιο νωρίς το καταλάβεις τόσο το καλύτερο για σένα. :)


Ποτέ να μην κάνεις κάτι που δεν σ' αρέσει σε σένα, απλά για να αρέσεις στις κοπέλες.
Πάνω απ' όλα πρέπει να τα 'χεις καλά με τον εαυτό σου. Το πρώτο σημαντικό. Αν δεν σέβεσαι τον εαυτό σου.. ε, το εκμπέμπεις προς τα έξω. :)

Εμένα προσωπικά η σκέψη του "να το κάνω το τάδε γιατί το κάνουν όλοι;" δεν μ' αρέσει, είναι οχλαγωγία.
Φτιάξε το δικό σου προσωπικό στυλ όπως θες εσύ και μην εξαρτάσαι από τις επιταγές των "legends", των μύθων δηλαδή του "τέλειου άντρα" κτλ κτλ.
Σ' άλλες αρέσουν χωρίς τρίχες, άλλες πάλι προτιμούν πιο.. θαμνώδεις τύπους. :P


Ποτέ μα ποτέ δεν ισχύει μία "γενίκευση" σε όλον τον πληθυσμό. Και φυσικά δεν θα εξαρτηθείς από αυτές τις γενικεύσεις. :)
Αν μία κοπέλα τώρα σε απορρίψει (ή δεν σ' απορρίψει) μόνο και μόνο για τέτοιες λεπτομέριες, χωρίς να δει ουσιώδη πράγματα (όπως η χημεία μεταξύ σας) ε τότε καλύτερα λίγο περισσότερη μπακουροζωή. :)
Για όλους έχει ο μπαξές, μη στεναχωριέσαι. ;)
μόνο σκέψου γι'ωργο πόσεσ κοπέλες δεν θελουν να ξυρίζονται και απλά ξυρίζονται ή κανουν αποτριχωση για να αρέσουν στα αγόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
μόνο σκέψου γι'ωργο πόσεσ κοπέλες δεν θελουν να ξυρίζονται και απλά ξυρίζονται ή κανουν αποτριχωση για να αρέσουν στα αγόρια

Βασικά δεν είναι ότι δε θέλουμε... Είναι ότι βαριόμαστε τη διαδικασία, πονάμε κλπ.
Κατα τα άλλα σε ποια δεν αρέσει να έχει πόδια με υφή βελούδινη; :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
φυσικά και μας αρέσει...απλά αντίστοιχα ισως αρέσει σε πολλούς άντρες και το απτριχωμένο τους στήθος και πλάτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kargas

Νεοφερμένος

Ο Kargas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
στις γυναίκες αρέσει ο άντρας τύπου γορίλα


ΤΕΛΟΣ

και εδώ το πρότυπο





:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korinalabrou

Νεοφερμένος

Η korinalabrou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πάντως ένα παιδί που τα είχαμε και έκανε εκαπίδευση για κοσμοναύτης στο Καζακστάν ήταν εντελώς άτριχος. Όταν λέμε εντελώς, εννοώ εντελώς, εκτός από το κεφάλι.
Το έκανε με λέιζερ και ηλεκτρόλυση για να μην παθαίνει κάτι στο θύλακα των τριχών λόγω εκπαίδευσης (νομίζω θυλακίτιδα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Mακρια οι τριχες!(οχι οτι εχω,αλλα λεμε!Ααααν ποτε βγαλω και με χαλανε)
Στο κεφαλι καλα ειναι, αλλα εκει ειναι και οι πρωτες που πεφτουν οι βλαμενες.:P
Αν καποιος σκοπευει να το κανει, πρωτα να το κανει γιατι το θελει ο ιδιος** και δευτερον να το κανει σωστα.Αν ειναι αρκουδακι και βαλει ξυραφι, μετα να φροντιζει να ειναι τακτικος γιατι αν βαριεται και το παραταει να βγαινουν σε στυλ "αξυριστος 4ημερων" ειναι λιγο ασχημο το θεαμα.

**Να σημειωσω οτι προσωπικα δεν καταδικαζω το σκηνικο μια κοπελα να πει στο αγορι της οτι "ξες τι?Δεν ειμαι και πολυ fan της τριχας!".
Κι εχω εχω ζητησει αντιστοιχα πραγματα σε κοπελες.Σιγα,δεν ειναι κακο.
Τωρα το αν δεχτει ο ενας, ή κανει υποχωρηση ο αλλος κτλ κτλ ειναι αλλουνου παπα τροπαριο.
Αλλα και παλι σιγα.Η ζωη ειναι γεματη απο ψιλο-υποχωρησεις.

For the recorder, δεν υπηρχε αντιστοιχο θεμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ο προπονητής του ανιψιού μου ζήτησε από όλη την ομάδα (15-16 ετών είναι τα αγόρια) να ξυρίζουν τα πόδια τους για να μην ιδρώσουν οι γάμπες και κλείνουν οι πόροι. Δεν ξέρω αν το κάνουν όλοι οι ποδοσφαιριστές, πάντως κορίτσια…
…δεν είναι οι τρίχες που κάνουν τον άντρα…;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πάντως ένα παιδί που τα είχαμε και έκανε εκαπίδευση για κοσμοναύτης στο Καζακστάν ήταν εντελώς άτριχος.


...Παιδί μου μπαϊσεξουαλ ήταν, δες επιτέλούς την αλήθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ο προπονητής του ανιψιού μου ζήτησε από όλη την ομάδα (15-16 ετών είναι τα αγόρια) να ξυρίζουν τα πόδια τους για να μην ιδρώσουν οι γάμπες και κλείνουν οι πόροι. Δεν ξέρω αν το κάνουν όλοι οι ποδοσφαιριστές, πάντως κορίτσια…
…δεν είναι οι τρίχες που κάνουν τον άντρα…;)
Nα τους πεις οτι ενα παιδι απο το ίντερνετ, του λεει οτι είναι ασχετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Α, μπα… τον γιο μου θα τον παω να μάθει πόλο…:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Α, μπα… τον γιο μου θα τον παω να μάθει πόλο…:P

έχω μία εντύπωση ότι κι εκεί τα ξυρίζουν...
αλλά δεν είμαι σίγουρη, εγώ κολυμβητήριο πήγαινα! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δεν θα γλιτώσουμε το ξύρισμα μου φαίνεται… δεν βαριέσαι…:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Είναι θέμα ποσότητας! Αν είναι λίγες δεν τρέχει και τίποτα. Αν όμως θυμίζει αρκουδάκι.......... ξυράφι, laser, ότι τελος πάντων θέλει ο καθένας. Άλλωστε αγόρια μην ξεχνάτε.... χωρίς αυτές φαίνονται καλύτερα και οι καλοσχηματισμένοι κοιλιακοί σας, σωστάαααα;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flucker

Νεοφερμένος

Ο Flucker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Το αντρικό στήθος και οι μασχάλες, είναι αισθητικά πιο ωραία χωρίς τρίχες. Και σ` αυτό νομίζω συμφωνούν οι εικαστικοί καλλιτέχνες, ζωγράφοι και γλύπτες. Δεν ξέρω τι λένε οι γυναίκες πάνω σ` αυτό το θέμα, αλλά νομίζω ότι οι περισσότερες γυναίκες προτιμούν στήθος και μασχάλες χωρίς τρίχες.

Παρατηρώ ότι οι περισσότεροι τουλάχιστον αθλητές ξυρίζουν και το στήθος και τις μασχάλες τους, ακριβώς γιατί αισθητικά ικανοποιούν έτσι πιο πολύ τους θεατές.Ας φανταστούμε ένα ηθοποιό που πρέπει να εμφανιστεί στη σκηνή ημίγυμνος. Ποιον θα χαίρονταν πιο πολύ οι θεατές. Εκείνον που θα έβγαινε στη σκηνή με τρίχες ή χωρίς τρίχες¨

Νομίζω ότι ο άτριχος ηθοποιός θα ικανοποιούσε πιο πολύ τους θεατές, ακριβώς γιατί αισθητικά μας αρέσουνε πιο πολύ οι άτριχοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top