Τρίχες στο ανδρικό σώμα

Σας αρέσουν οι τρίχες στο ανδρικό σώμα;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 151)
  • Μ' αρέσουν οι αρκούδες

  • Μ' αρέσουν οι τρίχες φτάνει να είναι με μέτρο

  • Θέλω να είναι περιποιημένες

  • Ξύρισμα, χαλάουα κτλ

  • Δεν με νοιάζει/Αδιαφορώ πλήρως


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Flucker

Νεοφερμένος

Ο Flucker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Από αισθητικής πλευράς το αντρικό στήθος και οι μασχάλες πρέπει να είναι άτριχα. Κατ` ακολουθίαν και τα πόδια. Βλέπω ότι και οι περισσότεροι αθλητές ξυρίζουν στήθος και μασχάλες. Αλλά και οι ηθοποιοί που εμφανίζονται στη σκηνή ημίγυμνοι είναι συνήθως αάτριχοι γιατί οι τριχωτοί ηθοποιοί θα αποδοκιμάζονταν από τους θεατές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Νομίζω ότι αν ο Bruce Willis εμφανιζόταν στα Die Hard με ξυρισμένο στήθος και μασχάλες, ο κόσμος θα προτιμούσε την Heidi :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
εγώ προσωπικά θεωρώ ωραίο το ξυρισμένο σώμα σε αθλητές και σε gay μόνο.

Palladin μου θα σε πειραζε να σε ρωτησω κατι?
Μην πιστεψεις οτι θελω να ξεκινησω "θεμα", αλλα επειδη με μπερδεψε η απαντηση σου (και ειναι απαντηση πολλων γενικοτερα) θελω να ρωτησω:
Tι διαφορα εχει το ξυρισμενο σωμα σε εναν gay απ'οτι σε εναν str8?
Δηλαδη αν δεις εμενα (υποθετικο, μιας και πλεον δεν κυκλοφορω γυμνος απο τοτε που με πηγαν μεσα γιατο προσεβαλα την δημοσια αισθητικη...:(:cry_x::P) ατριχο, θα πεις οτι "Πωωωω...χαλια αυτος ο Μαριος!", ενω αν με δεις παλι ατριχο και σου πω οτι ειμαι Gay θα πεις οτι ειμαι "ωραιος"?
Δηλαδη η τριχα ειναι δειγμα αρενωποτητας και η αφαιρεση αυτης ομορφο θεαμα μονο αν ειναι gay ή αθλητης ο αλλος?

Για τον αθλητη παλι εχω αλλες αποριες.Αθλητης με ποια εννοια?
Αυτος που κανει αθλητισμο-πρωταθλητισμο (στιβο,ποδοσφαιρο,πολο) και τις αφαιρουν ή για κποιον ο οποιος αθλειται γενικα και τις αφαιρει για τον οποιο λογο.(Αθλουμενος γενικα.)

Στο ξαναλεω να μην το παρεις προσωπικα ε?
Ετσι συζητηση να γινεται.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flucker

Νεοφερμένος

Ο Flucker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δεν ξέρω, αλλά νομίζω ότι οι τρίχες για να υπάρχουν στο σώμα του ανθρώπου θα πρέπει να τρέφονται από το σώμα. Όπως τα δέντρα που βλαστάνουν πάνω στη γη τρέφονται απο τη γη. Τα δέντρα, όμως, είναι αναγκαία για τη γη που τα τρέφει. Να υποθέσουμε, λοιπόν, ότι και οι τρίχες είναι αναγκαίες για το σώμα; Δεν νομίζω να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Μάλλον θεωρώ τις τρίχες παράσιτα που πρέπει να αφαιρούνται. Κι αυτό κάνει καλό και στο σώμα και στην εμφάνισή του στα μάτια των άλλων που το βλέπουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stagonitsa

Νεοφερμένος

Η stagonitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Οι τρίχες ήταν αναγκαίες και στο ανδρικο και στο γυναικείο σώμα εδώ και χιλιετίες κατα την εξέλιξη του ανθρώπου. Μην ξεχνάτε την ζεστασιά και την προστασία, ειδικά στα ευαίσθητα γεννητικά όργανα που προσέφεραν. Τον τελευταίο αιώνα δεν μας είναι πια απαραίτητες και έχουν αλλάξει τα πρότυπα και προτιμάμε, όσοι προτιμάμε τα άτριχα κορμιά. Αλλά παρόλο που και στο δικό μου (γυναικείο) και στου άνδρα και εγώ προτιμάω λιγότερη τριχοφυία, Flucker, μην υποτιμάς την προστασία που προσφέρει η τριχοφυία. Σταματάει ένα σωρό βρωμίες, βακτήρια και μικρόβια από το εισχωρήσουν εκεί που δεν πρέπει. Δεν κάνει λοιπόν καλό στο σώμα, αλλά στην αυταρέσκειά μας.
Κάτι που δεν το υποτιμώ, ομως. Απλά οι τρίχες δεν είναι παράσιτα. Είναι αυτοάμυνα.
(Εξαιτίας αυτής της αυταρέσκειας κάνω και έγω αποτρίχωση. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και ιδικα στα γενιτικα οργανα οι τριχες δεν παιζουν μονο ρολο αυτοαμυνας... Υπαρχουν και για καπιες μυροδιες, που στο αρχεγονο σταδιο του ανθρωπου παιζανε ρολο για την αναπαραγωγη μας, τωρα σιγα μην περιμενουμε απο τις τριχες στα @@ και στο νινι για να δουμε με πιον και πια θα παμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
σιχαινομαι τους ατριχους ανδρες....
τα μονα σημεια που θελω να ειναι καθαρα απο τριχες στον ανδρα ειναι η πλατη και...το επιμαχο σημειο(εστω κοντοκουρεμμενο-ενδειξη υγιεινης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
σιχαινομαι τους ατριχους ανδρες....
τα μονα σημεια που θελω να ειναι καθαρα απο τριχες στον ανδρα ειναι η πλατη και...το επιμαχο σημειο(εστω κοντοκουρεμμενο-ενδειξη υγιεινης)


:clapup:Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου φιλενάδα!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Ξύρισμα σε 2 σημεία του σόματος δικαιολογείτε…αντε και σε ένα 3 αν είσαι επαγγελματίας αθλητής..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Καλά τώρα με τρέλανες!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ξύρισμα σε 2 σημεία του σόματος δικαιολογείτε…αντε και σε ένα 3 αν είσαι επαγγελματίας αθλητής..

Δεν το καταλαβα αυτο...
Απο ποιον δικαιολογειται και ποιος ακριβως ειναι αυτος που καθοριζει σε ποια σημεια "δικαιολογειται" η αφαιρεση ή μη τριχας?:confused:
Και γιατι να δικαιολογειται σε 2 και οχι 3.
'Η 3 και οχι μονο ενα?
Κι αυτα τα 2 σημεια ειναι standar?
Ισχυουν γενικα για ολους?
Ας μην τρελαθουμε παιδια!

Ο καθενας σαφως ειναι δικαιολογημενος να ξυρισει ή οχι οποιο σημειο σωματος του θελει και σε οποιον δεν αρεσει (ειτε το ενα ειτε το αλλο) πολυ απλα βρισκει αυτο που του ταιριαζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Καλα οκ! Μην τα περνεις .... ετσι ειναι για όλους !!! Κανουμε τις επιλογες μας!!! Και αποφασιζουμε τι θα φαμε!!! (Πολυ ορεξη για φαγητο εχω σημερα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καλα οκ! Μην τα περνεις .... ετσι ειναι για όλους !!! Κανουμε τις επιλογες μας!!! Και αποφασιζουμε τι θα φαμε!!! (Πολυ ορεξη για φαγητο εχω σημερα!)

Μιας και εισαι καινουργια (καλως μας ηρθες κιολας;)) να σου πω οτι σε καμια περιπτωση δεν τα πηρα και γενικοτερα θα δεις οτι δεν νευριαζω τοσο ευκολα.
Ποσο μαλλον για τετοια θεματα.
Απλουστατα σε κατι με το οποιο διαφωνω, εκφραζω αμεσα την διαφωνια μου και συνηθως με τροπο "ερωτηματικο".
(συν του οτι βαριεμαι αφανταστα να βαζω φατσουλες...:redface:)

Φιλικα τα παραπανω και να ξερεις πως οσο αθωα και αν το λες μερικες φορες με τετοιες προτροπες "μην τα παιρνεις , μην θυμωνεις κτλ κτλ", ξεκινουν παρεξηγησεις.
Οχι οτι εγινε κατι τετοιο τωρα, απλως ενα γενικο tip.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Οκ. τωρα εγινες φιλος μου!!!
:redface:Εισαι πολυ γλυκος!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Πρεπει να εχουν κατι για να διαφερουν απο μας τις γυναικες στο κατω κατω.

Ειδικά στο κάτω κάτω μέρος, μάλλον έχουμε κάτι που μας κάνει να διαφέρουμε, μήπως δεν το έχεις προσέξει; :P:D

μόνο σκέψου γι'ωργο πόσεσ κοπέλες δεν θελουν να ξυρίζονται και απλά ξυρίζονται ή κανουν αποτριχωση για να αρέσουν στα αγόρια

Όχι στην ισότητα των δύο φύλων. Εσείς θα ξυρίζεστε κι εμείς όχι, γιατί έτσι γουστάρουμε, εντάξει;;;:mad: ...:D:P

Δηλαδη αν δεις εμενα (υποθετικο, μιας και πλεον δεν κυκλοφορω γυμνος απο τοτε που με πηγαν μεσα γιατο προσεβαλα την δημοσια αισθητικη...:(:cry_x::P) ατριχο, θα πεις οτι "Πωωωω...χαλια αυτος ο Μαριος!", ενω αν με δεις παλι ατριχο και σου πω οτι ειμαι Gay θα πεις οτι ειμαι "ωραιος"?

Για τον αθλητη παλι εχω αλλες αποριες.Αθλητης με ποια εννοια?

Αν σε δει άτριχο φίλε μου, θα πει μάλλον: Αχ τι ωραίος ο Μάριος, κρίμα που είναι gay και δεν μπορώ να του την πέσω:hehe::hehe:

Όσο για τον αθλητισμό και το σεξ άθλημα είναι και μάλιστα απ' τα πλέον καλλιτεχνικά (κάτι σαν το πατινάζ δηλαδή. Φαντάζεστε τον Αλέξη Κωστάλα να περιγράφει τσόντα; :D:P).

Δεν ξυρίζω τις τρίχες μου, για νά 'χω κάτι να μου σηκώνεται, όταν ακούω χαζά...:clapup:

Άλλωστε το θεϊκό κορμί μου δεν έχει ανάγκη από έξτρα ομορφιά, καλά είναι κι έτσι.:teasing: Να βρίσκουν και κάποιο λόγο οι γυναίκες να μη με θέλουν, γιατί δεν τις προλαβαίνω όλες, ρε παιδιά, δεν αντέχω. :crazy:Αλήθεια, περούκα στήθος πουλάνε στα μαγαζιά;;;:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αριαδνη4852

Νεοφερμένος

Η αριαδνη4852 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
μαρεσουν οι τριχες στους αντρες..να ειναι ατριχοι σαν γυμνοσαλιαγκες???απαπαπαπα..ουτε και αρκουδακια βεβαια...η τριχα στη πλατη π.χ δε με τρελλενει...εκει χρειαζεται μια αποτριχοσουλα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Είναι επιλογή του άντρα το αν θα ξυριστεί, όπου θέλει. Αν νοιώθει καλύτερα με τον εαυτό του έτσι, είμαι καλλυμένη. Αρκεί να είναι καλλυμένος κι αυτός αν εγώ επιλέξω να μην ξυρίζομαι.Έτσι είναι αυτά...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Αν δεν ξυρίζεται η γυναίκα, τότε να πάω και με το Βαμβακούλα (με τις περιβόητα υπέροχες στραβές και τριχωτές γάμπες):D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
You foul ρε! :bleh:

(σορρυ για το οφφ τοπικ guys! :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ενα καλο poll, θα ριξει φως (στις τριχες, να τις μετρησουμε κιολας, να ξερουμε ρε αδερφε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top