Τρόποι για να δείξεις σε κάποιον ότι τον θέλεις χωρίς να του το πεις!

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Στατιστικές λένε πως μεγαλύτερες πιθανότητες έχεις να φας χυλόπιτα από γυναίκα παρά από άντρα! Σπάνια ακούω άντρα να "ρίχνει άκυρο", μόνο όταν είναι πιασμένος. Αν του αρέσει, θα πει ναι. Δεν έχει φιλίες και ιστορίες. Άντε τυχερούλες :D

Απλά ασχολήσου, θα το καταλάβει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,451 μηνύματα.
Kαθομαστε και αβαντάρουμε έναν τύπο ο οποιος δεν θέλει να κουνησει ουτε το μικρο του δαχτυλάκι.


Προσωπικά σε οσες έχει τυχει να μιλησουμε και απλα απαντούσαν και μετα έπρεπε να ξαναστείλω εγω για να πιάσουμε πάλι κουβεντα
δεν το έκανα ποτέ. Δεν σε ξενερωνει αυτό το σκηνικο; καλυτερα βγες με τον Lancelot που φαινεται να ενδιαφέρεται περισσοτερο ;D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Χαχαχα ο Lancelot βοηθάει απλά..
Οκ έχω ψηθεί πολύ. Λέω να του στείλω τα Χριστούγεννα να του ευχηθώ και να τον ρωτήσω τότε τι κάνει και τέτοια.

Είμαι ανυπόμονος άνθρωπος και αν η πράξη αυτή θα δείξει αν ενδιαφέρεται τότε θα το κάνω.

Υ.Γ θα με παρηγορήσετε αν δεν προκύψει κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Υ.Γ θα με παρηγορήσετε αν δεν προκύψει κάτι;

Όχι, γιατί δεν είναι κάτι που χρειάζεται παρηγοριά. :P Από χυλόπιτες όλοι, τσουβάλια ολόκληρα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ναι ρε, μην ειστε κοτες, παραδεχθειτε οταν γουσταρετε καποιον, και να φατε χυλοπιτα τι εγινε, ουτε οι πρωτοι θα ειστε ουτε οι τελευταιοι. Αλλωστε αν δε ρωτησεις, δε θα μαθεις ποτε αν του/της αρεσει. Βουρ στο ψητο.


Και καλα χριστουγεννα με αντικαταθλιπτικα για να ξεπεραστει η χυλοπιτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Για τι θεματα να του πιασω την κουβεντα; δεν μπορουνε να μιλαμε μονο για την ξενη γλωσσα

Edit: Μόλις είδα ότι έχει κάνει λαικ σε φώτο άλλου συμμαθητή μας στο φβ αλλά δεν έχει κανει κανενα σε εμένα. Από κοντά μου είπε μονο "Είναι πολύ ώραιο αυτό που ανέβασες"

Ήδη χυλόπιτα χωρίς να κάνω τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,451 μηνύματα.
Υ.Γ θα με παρηγορήσετε αν δεν προκύψει κάτι;


Oχι γιατι σου ειπαμε να μην το κάνεις. Ο τύπος είναι αδιαφόρετος. Θα το διαπιστώσεις και μονη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Για τι θεματα να του πιασω την κουβεντα; δεν μπορουνε να μιλαμε μονο για την ξενη γλωσσα
Μπορεις να μιλησεις για την καχεξια του αστικου στοιχειου στη νεοελληνικη κοινωνια και ιδεολογια. 8)
Για απλσλα πράγματα. Δωρα για τα Χριστούγεννα, που θα πατε, εκδηλωσεις, κοινους καθηγητες εαν εχετε, σε τι φαση ειμαστε στη ζωη πες κ ψεματα .

Χαχαχα ο Lancelot βοηθάει απλά..
Οκ έχω ψηθεί πολύ. Λέω να του στείλω τα Χριστούγεννα να του ευχηθώ και να τον ρωτήσω τότε τι κάνει και τέτοια.

Είμαι ανυπόμονος άνθρωπος και αν η πράξη αυτή θα δείξει αν ενδιαφέρεται τότε θα το κάνω.

Υ.Γ θα με παρηγορήσετε αν δεν προκύψει κάτι;

Ευχαριστω πολυ Devil. Αλλα δεν το εκτιμουν ρε φιλε...:D

ΥΓ: Εννοειται πως θα σε παρηγορησουμε :)...αλλα δεν ξεκινας με αυτη τη σκεψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,451 μηνύματα.
Aν ήξεραν να εκτιμήσουν τα ουσιώδη (δεν λέω για την butterfly) γενικά μιλάω δεν θα έδιναν και ευκαιριες
σε ανθρώπους που ποτέ δεν τις άξιζαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Edit: Μόλις είδα ότι έχει κάνει λαικ σε φώτο άλλου συμμαθητή μας στο φβ αλλά δεν έχει κανει κανενα σε εμένα. Από κοντά μου είπε μονο "Είναι πολύ ώραιο αυτό που ανέβασες"

Ήδη χυλόπιτα χωρίς να κάνω τίποτα

Ότι δλδ ένα like στο fb έχει περισσότερη αξία από ένα face 2 face θετικό σχόλιο. Και το πήρες και σαν χυλόπιτα..

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Με παρεξήγησες. Θεώρησα το γεγονός ότι δεν μου έκανε like ως μια προσπαθεια να με αποφυγει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,451 μηνύματα.
Η μονη σου ελπιδα είναι να έπεσες σε υπερβολικά ντροπαλό. Ειδάλλως με τις κινησεις αυτές δεν δειχνει να θέλει κάτι.


Εγω σε καταλαβαινω για την ανασφαλεια που περιγράφεις. Δεν είναι και το πιο ευκολο πράγμα να προσπαθεις να πιάσεις συζητηση σε κάποιον ή καποια που δεν ενδιαφέρεται. Εγω προσωπικα δεν το κάνω μετα από 2η ή 3η φορά. Μια φορα όταν ημουν 20 χρονων κυνηγουσα επι ένα 6μηνο μια τυπισα. Αλλα και αυτή μου έδινε δικαιώματα. Εμπαινε μσν (πωπω εποχές μσν!) και μου έστελνε δονηση. Την κυνηγησα ανελέητα και στο τέλος την κατάφερα. Τωρα όμως σαν να έχω αλλαξει από πριν 10 χρονια .... όπως ημουν τοτε. Άλλη εποχη , άλλα βιώματα , μεγαλώσαμε και λιγο χωρις να αποκλεισω το γεγονος να μου την βαρέσει και να κάνω ξανα το ιδιο σε καμια. Δεν είναι κάτι κακο. Και ο υπερβολικος εγωϊσμος δεν βοηθάει πάντα.


Σημερα μιλησα με μια που δουλευει στο μάρκετ που πηγα να ψωνισω. Αλλα την βλέπεις έχει χαμογελο , μιλάει στον ενικο. Δειχνει οικειοτητα αυτό. Με ρωτάει τι κάνω κτλπ. οποτε και εγω σημερα της κάνω που θα πάς τις γιορτές;;; το επομενο είναι να της πώ "να κεράσω κανα καφεδάκι καμια μέρα...." και ανταλλαζεις κινητα. Είναι απλά τα πράγματα. Αλλα όταν βλέπεις ότι δεν είναι και ότι κάτι δεν προχωράει τοτε μάλλον κάποιος από τους 2 δεν θέλει. Αραιώνω σε τέτοιες περιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Απευθυνομαι στις ισκοολιτισες κυριως αλλα και οι ισκοολιτες αν θελουν να απαντησουν στην ερωτηση που θα κανω δεν εχω θεμα.Πειτε μου μερικος λογους που σταματαει μια κοπελα να μιλαει σε καποιον..Ενω πριν λιγο καιρο εδειχνε οτι ενδιαφεροταν ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,989 μηνύματα.
Απευθυνομαι στις ισκοολιτισες κυριως αλλα και οι ισκοολιτες αν θελουν να απαντησουν στην ερωτηση που θα κανω δεν εχω θεμα.Πειτε μου μερικος λογους που σταματαει μια κοπελα να μιλαει σε καποιον..Ενω πριν λιγο καιρο εδειχνε οτι ενδιαφεροταν ..

Αν και η ερώτηση είναι πολύ γενική θα έλεγα τα εξής: 1. Ξενέρωσε. Πόσο θα περιμένει να κάνεις ένα βήμα; 2. Βρήκε αλλού πορτοκαλιά που κάνει πορτοκάλια. 3. Άκουσε κάτι για σένα που δεν της άρεσε ή γενικά άλλαξε γνώμη οτι ενδιαφερόταν.

Βέβαια η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή. Πες λεπτομέρειες να σου πούμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Αν και η ερώτηση είναι πολύ γενική θα έλεγα τα εξής: 1. Ξενέρωσε. Πόσο θα περιμένει να κάνεις ένα βήμα; 2. Βρήκε αλλού πορτοκαλιά που κάνει πορτοκάλια. 3. Άκουσε κάτι για σένα που δεν της άρεσε ή γενικά άλλαξε γνώμη οτι ενδιαφερόταν.

Βέβαια η κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή. Πες λεπτομέρειες να σου πούμε.:)
Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου πρωτιστος:D.Η ιστορια αρχιζει ως εξης απο το μακρινος 1οετος προπερσυ δηλαδη πια αλλα ειμαι κολλημενος ακομα μαζι της.Ηταν χειμωνιατικο-ανοιξιατικο απογευμα του μαρτιου.Ειχαμε μαθημα 5-7.Ημουν στενοχωρημενος για δικους μου λογους τοτε.Προς το τελος περιπου του μαθηματος ερχεται μαζι με την παρεα της να χαιραιτησει νομιζω ενα παιδι που ηξερε απο την παρεα μου.Ημουν αφηρημενος κοιταγα αλλου.Βασικα παιζει να κρυφακουγα τι λενε καποιοι στο απανεντι εδρανο(λεπτομερειες πολλες το ξερω αλλα μου αρεσει να κανω αναλυτικη περιγραφη).Γυριζω ξαφνικα προς το μερος της και βλεπω να μου χαμογελαει...τεσπα μετα στο 1ο ετος παλι ειδα στο ιδιο μαθημα αλλα κανα 2 μηνες μετα να με κοιτανε με την φιλη της και να λενε κατι μετα .Και μου φαινεται οτι κοιταγαν αν την κοιταω και εγω.Επισης ειχαμε ανταλλαξει ματιες και στην εξεταστικη του ιουνιου στο 1ο ετος σε ενα μαθημα που γραφαμε γυρναω και βλεπω να μου χαμογελαει.Τεσπα ας παω κατευθειαν στην 1η μερα του 2οετους.Ειχαμε παει με τον συμφοιτητη μου μετα το μαθημα να κατσουμε σε μια καφετερια εκει στην πανεπιστημιουπολη.Σκαει μυτη αυτη και η φιλης της .Τοτε γνωριστηκαμε κιολας μιλησαμε για πολυ ωρα.Δεν ξερω τι την πειραξε ακριβως.Ισως επειδη της απαντησα θετικα στο ερωτημα της οταν με ρωτησε αν ειμαστε ωραια παρεα και υπεθεσε λες οτι αυτος με βλεπει σαν φιλη και σιγα μην του ξαναμιλησω.Λες να ισχυει κατι τετοιο;Θελω την γνωμη σου και θα σου πω και περισσοτερα αφοτου μου απαντησεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,989 μηνύματα.
Δεν μπορώ να ξέρω τι την πείραξε. Ίσως η γενικότερη συμπεροφορά σου της έδειξε οτι τη βλέπεις φιλικά ή οτι έχεις κοπέλα - κάποιοι άντρες οι οποίοι είναι διακριτικοί και ευγενικοί δίνουν αυτά τα vibes, οτι δηλαδή είναι δεσμευμένοι και δεν "ψάχνονται". Κι εσύ μού φαίνεσαι ευγενικός και ρομαντικός. Θα έλεγα να μη σκέφτεσαι πια γιατί δε σου μιλάει και τι σκέφτεται και αφού είσαι τόσο κολλημένος μαζί της να της δείξεις το ενδιαφέρον σου καλώντας την κάπου έξω για καφέ ή σινεμά ή κάτι άλλο (δεν ξέρω πια τι κάνουν οι νέοι σήμερα :hehe:). Έχεις αφήσει να περάσει πολύς καιρός χωρίς να δώσεις σημάδια οτι σού αρέσει οπότε κι αυτή μάλλον θεώρησε οτι δεν ενδιαφέρεσαι. Κάνε την κίνησή σου, αν όντως κάποτε ενδιαφερόταν μπορεί να αναθερμανθεί και να υπάρχει αίσιο τέλος αλλά αν δεν ενδιαφέρεται θα το μάθεις και θα προχωρήσεις παρακάτω! (ξέρω οτι εύκολο είναι να το λέω και δύσκολο να το κάνεις αλλά ό,τι αξίζει είναι δύσκολο!). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Δεν μπορώ να ξέρω τι την πείραξε. Ίσως η γενικότερη συμπεροφορά σου της έδειξε οτι τη βλέπεις φιλικά ή οτι έχεις κοπέλα - κάποιοι άντρες οι οποίοι είναι διακριτικοί και ευγενικοί δίνουν αυτά τα vibes, οτι δηλαδή είναι δεσμευμένοι και δεν "ψάχνονται". Κι εσύ μού φαίνεσαι ευγενικός και ρομαντικός. Θα έλεγα να μη σκέφτεσαι πια γιατί δε σου μιλάει και τι σκέφτεται και αφού είσαι τόσο κολλημένος μαζί της να της δείξεις το ενδιαφέρον σου καλώντας την κάπου έξω για καφέ ή σινεμά ή κάτι άλλο (δεν ξέρω πια τι κάνουν οι νέοι σήμερα :hehe:). Έχεις αφήσει να περάσει πολύς καιρός χωρίς να δώσεις σημάδια οτι σού αρέσει οπότε κι αυτή μάλλον θεώρησε οτι δεν ενδιαφέρεσαι. Κάνε την κίνησή σου, αν όντως κάποτε ενδιαφερόταν μπορεί να αναθερμανθεί και να υπάρχει αίσιο τέλος αλλά αν δεν ενδιαφέρεται θα το μάθεις και θα προχωρήσεις παρακάτω! (ξέρω οτι εύκολο είναι να το λέω και δύσκολο να το κάνεις αλλά ό,τι αξίζει είναι δύσκολο!). :)
Εδειξα καποια σημαδια πριν λιγο καιρο αλλα ουδετερα σημαδια ειδα.Γενικα λες να με γουσταρε/γουσταρει:D;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,989 μηνύματα.
Εδειξα καποια σημαδια πριν λιγο καιρο αλλα ουδετερα σημαδια ειδα.Γενικα λες να με γουσταρε/γουσταρει:D;

Κάνε μια κίνηση να μάθεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Κάνε μια κίνηση να μάθεις! :)

Nα σε ρωτησω κατι αλλο να μου πεις την γνωμη σου;Μια φιλη της μου ειχε πεταξει μπιχτη μου φαινεται προσφατα δηλαδη το περασμενο μαιο.Το περιστατικο εχεις ως εξης:Ειχαμε μαθημα που λες και καθομασταν στο ιδιο εδρανο εγω , η φιλη της και ενα αλλο παιδι ,κλπ.Ξαφνικα αρχιζε να πειραζει η φιλη της το αλλο παιδι και καλα του ελεγε ελα παραδεξου το οτι με θελεις κλπ και ο Γιωργος εχει νιωσει αμηχανια ξερει αυτος λεει..Και μου λεει ετσι δεν ειναι Γιωργο;...Λες αυτο να ηταν μπιχτη για την φιλη της και για εμενα;Λες να της ειπε οτι ειχα νιωσει αμηχανα τοτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,989 μηνύματα.
Nα σε ρωτησω κατι αλλο να μου πεις την γνωμη σου;Μια φιλη της μου ειχε πεταξει μπιχτη μου φαινεται προσφατα δηλαδη το περασμενο μαιο.Το περιστατικο εχεις ως εξης:Ειχαμε μαθημα που λες και καθομασταν στο ιδιο εδρανο εγω , η φιλη της και ενα αλλο παιδι ,κλπ.Ξαφνικα αρχιζε να πειραζει η φιλη της το αλλο παιδι και καλα του ελεγε ελα παραδεξου το οτι με θελεις κλπ και ο Γιωργος εχει νιωσει αμηχανια ξερει αυτος λεει..Και μου λεει ετσι δεν ειναι Γιωργο;...Λες αυτο να ηταν μπιχτη για την φιλη της και για εμενα;Λες να της ειπε οτι ειχα νιωσει αμηχανα τοτε;

Πρόσφατα είναι ο Μάϊος; Λογικό είναι η κοπέλα και να ενδιαφερόταν να έχει απηυδήσει τόσο καιρό! Πού να ξέρω καλέ μου τι εννοούσε η φίλη της; Πολύ τα αναλύεις. Κάνε εσύ μια πρόταση για έξοδο να λυθεί η απορία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top