Τattoο

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Και για να είμαι και on topic, ΑΝ ποτέ κάνω τατ, θα είναι αυτό το σχέδιο:




Το ΑΝ με κεφαλαία, γιατί τα τατουάζ για εμένα είναι σοβαρή υπόθεση. Η γνώμη μου είναι ότι τατουάζ που δεν σημαίνει 1000+1 πράγματα για εσένα και που το έχεις κάνει πριν τα 18 σου είναι σκέτο show off (με κάποιες ελάχιστες εξαιρέσεις πάντα, για να μην είμαστε κι απόλυτοι).
Συμφωνω με τη νοοτροπια σου...αλλά αν ποτέ κάνεις...ακουσε με....διαλεξε αλλο σχεδιο :P

κ σε σημείο όπως π.χ. τα δάχτυλα του ποδιού,
Ouch !

Μερικα μου αρεσουν πολυ, αλλά δεν εχω κανει ακομα. Μου τη σπανε οι παρενεργιες. Επισης θα θελα να μην κρατουσε μια ζωη και να μην χρειαζοταν λειζερ και ιστοριες για να βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Αριστερή ωμοπλάτη. Θέλεις και φώτο μήπως? :rolleyes:

όχι όχι, σε πιστεύω :P (just curiosity)


τι σημαίνει αυτό? πόνος? ή αηδία? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις henna tattoo αν δεν το θες για πάντα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
είχα κάνει henna tattoo, έναν δράκο (στο πλάι της μέσης), αλλά ήταν καλοκαίρι κ μου είχε φύγει μέσα σε 3 μέρες :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
τι σημαίνει αυτό? πόνος? ή αηδία? :hmm:
Πονο καλε. Αηδια ειναι το "μπλιαχ" :P (ξεχασες τα μωρουδιστικα ? :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Συμφωνω με τη νοοτροπια σου...αλλά αν ποτέ κάνεις...ακουσε με....διαλεξε αλλο σχεδιο :P

Εγώ αυτό θέλω! :mad: Αν το λες για κάποιον πρακτικό λόγο που δεν γνωρίζω, εξηγήσου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
νομιζω πως τώρα μπορείς να κάνεις και εξάμηνα αλλά και ετήσια και 2ετή ταττου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
νομιζω πως τώρα μπορείς να κάνεις και εξάμηνα αλλά και ετήσια και 2ετή ταττου...

πολύ ενδιαφέρον...
κ που ενημερωνόμαστε σχετικά???:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
info προσεχώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγώ αυτό θέλω! :mad: Αν το λες για κάποιον πρακτικό λόγο που δεν γνωρίζω, εξηγήσου :P
Ειναι και πρακτικός. Δε θα χρειαζεται να ακους σχολια τυπου "κλισε", "πασέ", "χιλιοφορεμενο" κλπ :P
(πλακα κανω, οτι σου αρεσει εσενα, αυτο εχει σημασια στα τατουαζ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Niyia εχω κάνει henna tattoo πολλάκις (ας είναι καλά η ξαδερφούλα μου :inlove: ) και ποτέ δεν έφυγε σε 3 μέρες! Μάλιστα ένα το είχα σε δεκαήμερες διακοπές καθ' όλη την διάρκεια τους, παρόλο που καθόμουν κάθε μέρα με τις ώρες στη θάλασσα! (και όταν έφυγε είχα ένα ωραιότατο άσπρο σημάδι νεραιδούλας στη πλάτη :P)

Προφανώς δεν στο έκαναν καλά.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
& εγώ αυτό κατάλαβα kajira μου, μάλλον δεν μου το έκαναν καλά ή εγώ το ξέπλυνα πολύ πιο νωρίς από όσο μου είχαν πει :(

Τεσπά, τι περιμένεις από έναν πλανόδιο στα σοκάκια της Θάσου?
Να το έκανα σε κανένα κοσμοπολίτικο νησί (βλ. Μύκονος :P) να πω οκ, οι άνθρωποι έχουν πείρα (ΛΟΛΛΛΛ :D...)


ΥΣ. : Αστειεύομαι βέβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Ειναι και πρακτικός. Δε θα χρειαζεται να ακους σχολια τυπου "κλισε", "πασέ", "χιλιοφορεμενο" κλπ :P
(πλακα κανω, οτι σου αρεσει εσενα, αυτο εχει σημασια στα τατουαζ)

Το σχεδιάκι αυτό δεν είναι απλά φτερά και καρδιά πάντως. Και επίσης ΑΝ ποτέ το κάνω θα είναι αρκετά μικρό, ίσα ίσα για να το βλέπω εγώ και να χαίρομαι, και επίσης γιατί δεν φημίζομαι για την ανοχή μου στον πόνο. Οπότε, ποιος θα μου πει "κλισέ κλπ" όταν κανείς δεν θα το βλέπει; :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω παντος τελευτεα ψηνομαι αγρια, περα απο τα πολλααααα τατουαζ που θα κανω καπια στιγμη, να βγαλω και μια αδεια (δεν εχω ιδεα βεβαια για τις διαδικασιες κλπ) και να γινω τατουατζης καπια στιγμη...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
άντε βρε...κάνε κάτι :P
να μη τρέχουμε σε αγνώστους :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ο Καββαδίας είχε γράψει ένα ποίημα για έναν Εγγλέζο ναυτικό που είχε ζωγραφίσει εκείνην που αγαπούσε στο στήθος του, στο μέρος της καρδιάς. Μετά αυτή τον πρόδωσε, με άλλον άντρα. Εκείνος προσπάθησε να το σβήσει. "...όμως τα στίγματα του Ανάμ δε σβήνουνε ποτέ...", λέει ο ποιητής. Τελικά τον βρήκαν νεκρό, μ' ένα μαχαίρι καρφωμένο επάνω στο Τατού...

Προσέξτε το συμβολισμό πριν κάνετε οποιοδήποτε τατού. Ποιος είναι τόσο βέβαιος ότι υπάρχει κάτι που θα τον εκπροσωπεί για πάντα και θα θέλει να το κουβαλάει στο πετσί του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
άντε βρε...κάνε κάτι :P
να μη τρέχουμε σε αγνώστους :D

Προσεξες το επαγγελμα του??
Ξεπεσμενος μπυροβιος.....Δηλαδη μεθυσμενος τατουατζης..

Καλα ξεμπερδεματα....


ΚΑι γω θέλω πολλα χρονια τωρα λέμε αλλα οπως πάντα αργω να αποφασισω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Ο Καββαδίας είχε γράψει ένα ποίημα για έναν Εγγλέζο ναυτικό που είχε ζωγραφίσει εκείνην που αγαπούσε στο στήθος του, στο μέρος της καρδιάς. Μετά αυτή τον πρόδωσε, με άλλον άντρα. Εκείνος προσπάθησε να το σβήσει. "...όμως τα στίγματα του Ανάμ δε σβήνουνε ποτέ...", λέει ο ποιητής. Τελικά τον βρήκαν νεκρό, μ' ένα μαχαίρι καρφωμένο επάνω στο Τατού...

Προσέξτε το συμβολισμό πριν κάνετε οποιοδήποτε τατού. Ποιος είναι τόσο βέβαιος ότι υπάρχει κάτι που θα τον εκπροσωπεί για πάντα και θα θέλει να το κουβαλάει στο πετσί του;

:worship:

Αυτό ακριβώς!! Γι' αυτό μίλησα για το ελάχιστο όριο των 18 ετών, που και πάλι είναι πολύ λίγο.. Συζητούσα με μια φίλη πριν καιρό, και σχεδόν καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι το μόνο τατουάζ που δεν θα μετανιώσεις ποτέ θα είναι αυτό που έκανες μετά τα 40 σου! Αλλά κι αυτό χωράει συζήτηση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
https://www.tattoofinder.com/

Αν και πρίζει οτι εχουν "copy protection" για τα σχεδια εχει παρα πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top