Τattoο

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@Great Chaos και Molka.
Καταρχην το να κανεις τατουαζ ενα αγαπημενο προσωπο ειναι μεγιστο λαθος γιατι ιδικα με ανθρωπους τα πραγματα ποτε δεν ειναι σταθερα...
Απο εκει και περα το θεμα ειναι να μην κανεις τατουαζ κατι που απλα σου αρεσει, αλλα κατι που ειναι μερος της ζωης σου, κατι που ακομα και αν περασει δεν θα πεις "Γμτ, γιατι εκανα αυτο το τατουαζ, ητανε κατι τοσο ηλιθιο" αλλα θα πεις "Μπορει να μην ασχολουμαι πια, αλλα ειναι ενα μερος τις ζωης μου για το οπιο ειμαι περιφανος". Και για αυτο καλο ειναι να κανουμε καπιο τατουαζ αφοτου εχει περασει ο καιρος του. Και τα 18 μπορει να ειναι πολυ λιγα, μπορει και να ειναι καλα... εξαρτατε απο πολλα... Οταν βλεπεις τον καθενα να κανει ενα τατουαζ γιατι ειναιμ οδα χωρις ουσιαστικα να ειναι κατι δικο του δεν παιζει ρολο ποσο χρωνων ειναι, αλλα υπαρχουν 18αριδες που κανουν πολυ ουσιοδη τατου τα οπια δεν τα μετανιωνουν.
και ξερω πολλα παιδια στην ηλικια μου που "ειναι απολυτα σιγουροι" για το τατουαζ που θελουν, αλλα καθε μηνα θελουν και κατι αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Γι' αυτό και στο πρώτο μου ποστ συμπλήρωσα ότι υπάρχουν και περιπτώσεις που το τατουάζ στα 18 πραγματικά μπορεί να είναι κάτι που θα μείνει και δεν θα μετανιώσεις.. Πολύ απλά γιατί δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι.

Από εκεί και πέρα, το μόνο πράγμα που μπορώ να σκεφτώ ότι θα μπορούσα εγώ προσωπικά να κάνω τατουάζ στα 18 μου και να μη το μετανιώσω, είναι το όνομα του πατέρα μου ας πούμε. Που και πάλι, ποτέ δεν ξέρεις. Αλλά σε γενικές γραμμές, η μόνη αξία για την οποία κατά πάσα πιθανότητα δεν θα μετανιώσεις ως ενήλικος είναι η οικογένεια, κι αυτό αν θεωρείς την οικογένεια αξία ;) Αλλά τώρα τι, να κάνεις τατουάζ την φάτσα της μαμάς σου; :P Εγώ βέβαια, άνετα έκανα και τώρα ένα σχεδιάκι που θα αναφέρεται στην ανηψιά μου, αλλά αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

Τελοσπάντων, έχεις δίκιο όσον αφορά το θέμα των προσώπων και ονομάτων ανθρώπων, γιατί πολύ απλά δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει. Και στα υπόλοιπα που λες πάνω κάτω συμφωνώ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Molka μου η οικογενια μπορει να ειναι αξια, αλλα πολυ πιθανων αυριο μεθαυριο να τσακωθεις με τον πατερα σου πχ, μετα τι θα κανεις αν εχεις κανει και τατουαζ;... Οχι οτι σου το ευχομαι βεβαια, μν εχουμε και παρεξηγισεις...

Απο τα λιγα τατουαζ που θα μπορουσα να κανω εγω τοσο νωρις, θα ητανε ενα πορτρετο του σκυλου μου, τον οπιων παντα θα αγαπω και δεν υπαρχει περιπτωση να με προδοσει ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Η μόνη περίπτωση tattoo με όνομα ή πορτρέτο κάποιου προσώπου που μου φαίνεται λογική είναι η περίπτωση πολύ αγαπημένου προσώπου (φιλικού ή συγγενικού)που πέθανε. Οτιδήποτε άλλο δεν έχει νόημα γιατι όσο ζει ποτέ δεν ξέρεις πώς θα εξελιχθούν τα αισθήματα και το πόσο καλές θα παραμείνουν οι σχέσεις.

(Sorry αν ήταν λίγο μακάβριο αυτό που είπα αλλά το πιστεύω!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Η μόνη περίπτωση tattoo με όνομα ή πορτρέτο κάποιου προσώπου που μου φαίνεται λογική είναι η περίπτωση πολύ αγαπημένου προσώπου (φιλικού ή συγγενικού)που πέθανε. Οτιδήποτε άλλο δεν έχει νόημα γιατι όσο ζει ποτέ δεν ξέρεις πώς θα εξελιχθούν τα αισθήματα και το πόσο καλές θα παραμείνουν οι σχέσεις.

(Sorry αν ήταν λίγο μακάβριο αυτό που είπα αλλά το πιστεύω!)

;)

αυτο ηθελα να πω και εγω πριν αλλα λεω "Ασε καλητερα μην το δουν καπος"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Παιδιά ακούσατε την φάση με κάποιον που έκανε τατού την γυναίκα και τα παιδιά του στο στήθος και μόλις το είδε η γυναίκα του τον χώρησε:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παιδιά ακούσατε την φάση με κάποιον που έκανε τατού την γυναίκα και τα παιδιά του στο στήθος και μόλις το είδε η γυναίκα του τον χώρησε:worry:

Ε τον καΐμενο...

Η φαση ειναι οτι πριν λιγο εβλεπα κατι τατου και ειχε εναν τυπο που στο ενα στηθος ειχε την γυναικα του και στο αλλο τα δυο του παιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ε τον καΐμενο...

Η φαση ειναι οτι πριν λιγο εβλεπα κατι τατου και ειχε εναν τυπο που στο ενα στηθος ειχε την γυναικα του και στο αλλο τα δυο του παιδια...

Ετσι το έκανε και αυτός αλλα έπιανε απο τον λαιμό μέχρι χαμηλά στο στομάχι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Molka μου η οικογενια μπορει να ειναι αξια, αλλα πολυ πιθανων αυριο μεθαυριο να τσακωθεις με τον πατερα σου πχ, μετα τι θα κανεις αν εχεις κανει και τατουαζ;... Οχι οτι σου το ευχομαι βεβαια, μν εχουμε και παρεξηγισεις...

Απο τα λιγα τατουαζ που θα μπορουσα να κανω εγω τοσο νωρις, θα ητανε ενα πορτρετο του σκυλου μου, τον οπιων παντα θα αγαπω και δεν υπαρχει περιπτωση να με προδοσει ποτε.

Αυτό είπα κι εγώ καλέ μου :) Ποτέ δεν ξέρεις.. Αυτό πάντως με το σκυλί σου είναι αποδεκτό για εμένα, αυτά είναι συναισθήματα που δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν, το σκυλί δεν θα σε προδώσει, δεν έχω ακούσει ποτέ περίπτωση σκυλιού που να παρατήσει το (καλό) αφεντικό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Στον Κρόνο θα ήθελα να πω ότι αυτό που έγραψε ο ποιητής είναι συμβολικό. Μερικές φορές κάποιες αγάπες στιγματίζουν την καρδιά σου και πονούν. "Όμως τα στίγματα του Ανάμ δε σβήνουμε ποτές". Ήθελα απλά να πω ότι αυτό που σε εκφράζει σήμερα δεν μπορείς να ξέρεις πώς θα σου φαίνεται αύριο. Κατά τ' άλλα οι απαντήσεις με κάλυψαν.

Συζητούσα με μια φίλη πριν καιρό, και σχεδόν καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι το μόνο τατουάζ που δεν θα μετανιώσεις ποτέ θα είναι αυτό που έκανες μετά τα 40 σου! Αλλά κι αυτό χωράει συζήτηση..


Παραδόξως, κι εγώ τώρα σκέφτομαι να κάνω ένα τατού, ενώ παλιότερα το απέρριπτα χωρίς δεύτερη σκέψη. Θα είναι ένα σύμβολο που θα με εκφράζει μεν, όμως το συμπληρωματικό του θα το χτυπήσει επάνω της μια γυναίκα. Έτσι θα μου τη θυμίζει για πάντα, κι εκείνη θα θυμάται εμένα. Επικίνδυνη επιλογή. Ελπίζω να έχεις δίκιο αγαπητή μου και να μην το μετανιώσω. Αλλιώς...θα έχω μάλλον την τύχη του Εγγλέζου ναυτικού. Το ίδιο επικίνδυνο και για τη γυναίκα. Μπορεί κανείς να κάνει συμφωνίες με το Χάος;
Ωστόσο είμαι βέβαιος για κάποιο λόγο, ότι αυτήν τη γυναίκα και ό,τι ζω μαζί της δεν θα θέλω να την ξεχάσω, ακόμη κι αν με προδώσει.

Άραγε μετά τα 40, συνηθίζεις και αντέχεις τον πόνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Παραδόξως, κι εγώ τώρα σκέφτομαι να κάνω ένα τατού, ενώ παλιότερα το απέρριπτα χωρίς δεύτερη σκέψη. Θα είναι ένα σύμβολο που θα με εκφράζει μεν, όμως το συμπληρωματικό του θα το χτυπήσει επάνω της μια γυναίκα. Έτσι θα μου τη θυμίζει για πάντα, κι εκείνη θα θυμάται εμένα. Επικίνδυνη επιλογή. Ελπίζω να έχεις δίκιο αγαπητή μου και να μην το μετανιώσω. Αλλιώς...θα έχω μάλλον την τύχη του Εγγλέζου ναυτικού. Το ίδιο επικίνδυνο και για τη γυναίκα. Μπορεί κανείς να κάνει συμφωνίες με το Χάος;
Ωστόσο είμαι βέβαιος για κάποιο λόγο, ότι αυτήν τη γυναίκα και ό,τι ζω μαζί της δεν θα θέλω να την ξεχάσω, ακόμη κι αν με προδώσει.

Άραγε μετά τα 40, συνηθίζεις και αντέχεις τον πόνο;

Δεν φέρω καμία ευθύνη, γιατί εγώ είπα μετά τα 40, εσύ είσαι 40 νταν :P

Αυτή η κατηγορία τατουάζ που αναφέρεις και σκέφτεσαι να κάνεις (κάνετε) είναι παρακινδυνευμένη. Δεν αμφιβάλλω ότι έχεις το νιονιό και είσαι σε θέση να γνωρίζεις ότι με την συγκεκριμένη γυναίκα θα σε ενώνει πάντα κάτι, ότι κι αν γίνει εν τέλει. Αλλά και πάλι, θέλει λίγη σκέψη ακόμα. Δεν σε διαβάζω και πολύ σίγουρο, ίσως θα έπρεπε να το τυραννήσεις λίγο ακόμα στο μυαλό σου.

Αν πάντως κάποιος χαώδης τύπος ήθελε να μοιραστεί μαζί μου ένα σχέδιο, περισσότερο συγκινημένη θα ένιωθα παρά φοβισμένη. Οπότε δεν ξέρεις ποτέ, περίεργα πλάσματα οι γυναίκες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Κι όμως, εγώ είχα την ιδέα αρχικά, εκείνη σχεδιάσε το τατού, με τη δική μου καθοδήγηση. Θα το χτυπήσουμε όταν το Μέγα Χάος μας πει "ΤΩΡΑ". Η αγάπη είναι ρίσκο και γι' αυτό μονάχα ζω που λέει και το τραγούδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
..έτσι κι αλλιώς πριν το tatoo υπάρχει η ανάμνηση... Κι αυτή δε σβήνει ούτε με laser...
Ποιός δε θυμάται την ταινία Eternal Sunshine of the Spotless Mind





Do you ever think of me
and get lost in the memory
when you do I hope you smile
and hold that memory awhile...
(Blackmore's Night)



Και μια και είμαστε στο θέμα, να θυμηθούμε το tatoo που χτύπησαν τα μέλη της "Συντροφιάς του Δαχτυλιδιού" μετά τα επτά χρόνια γυρισμάτων που έζησαν μαζί! Μια πολύ τρυφερή κίνηση κατά τη γνώμη μου που πάντα θα τους ενώνει με μαγικό τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κοιτα Χαος, η επιλογη ειναι δικη σου βεβαια, και εσυ ξερεις καλυτερα την κατασταση, αλλα το να κανεις ενα τατουαζ ιδικα με συντροφο ειναι μεγαλο θεμα... Πιστευω πιο ευκολο ειναι για μια φιλια η κατι τετιο. Οπως πχ η περιπτωση που λεει η Isiliel, η οι Pantrera που χτυπισαν ολοι τους ενα CFH, αλλα παροτι εγιναν σκ@τα στο τελος μεταξυ τους, ολοι δηλωνουν περιφανοι για αυτο το τατουαζ και κανεις δεν το μετανιωσε καθος ητανε μια πολυ ωραια περιοδος της ζωης τους, οπου πραγματικα ητανε αδερφια μεταξυ τους και ητανε και η πιο δημιουργικη περιοδος τους, που τους απεφερε πολλα, και αξιζει να την θυμουνται"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Κι όμως, εγώ είχα την ιδέα αρχικά, εκείνη σχεδιάσε το τατού, με τη δική μου καθοδήγηση. Θα το χτυπήσουμε όταν το Μέγα Χάος μας πει "ΤΩΡΑ". Η αγάπη είναι ρίσκο και γι' αυτό μονάχα ζω που λέει και το τραγούδι.

Να περιμένουμε αποδεικτικές φωτογραφίες τότε; :P Άντε άντε, καλορίζικο (όταν με το καλό αποφασιστεί) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xenosdion

Νεοφερμένος

Ο xenosdion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εγω ειμαι υπερ τον ταττοο η γνωστη φραση αργοτερα θα το μετανειωσεις τη θεωρω εντελος εκτος.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
οι Pantrera που χτυπισαν ολοι τους ενα CFH, αλλα παροτι εγιναν σκ@τα στο τελος μεταξυ τους, ολοι δηλωνουν περιφανοι για αυτο το τατουαζ και κανεις δεν το μετανιωσε καθος ητανε μια πολυ ωραια περιοδος της ζωης τους, οπου πραγματικα ητανε αδερφια μεταξυ τους και ητανε και η πιο δημιουργικη περιοδος τους, που τους απεφερε πολλα, και αξιζει να την θυμουνται

Ακριβώς γι' αυτό φίλε Κρόνε έγραψα ότι πιστεύω πως ό,τι και να γίνει δεν θα το μετανιώσω. Οι αγάπες χάνονται, οι όμορφες αναμνήσεις παραμένουν. Άλλωστε θα είναι ένα σύμβολο που θα με απηχεί anyway.

Αλήθεια Κρόνε, τι σημαίνει το CFH, ξέρεις να μας πεις;

εγω ειμαι υπερ τον ταττοο η γνωστη φραση αργοτερα θα το μετανειωσεις τη θεωρω εντελος εκτος....

Δεν έχεις ακούσει τη φράση "αυτό με στιγμάτισε";;; Το τατού στα ελληνικά λέγεται στίγμα ή δερματοστιξία. Πόσο εύκολο είναι ν' αποφασίσεις τι είναι αυτό που θέλεις να σε στιγματίσει;

Να περιμένουμε αποδεικτικές φωτογραφίες τότε; :P Άντε άντε, καλορίζικο (όταν με το καλό αποφασιστεί) :D

Μπορεί να το κάνουμε σε απόκρυφο σημείο, οπότε δεν παίζει φωτό. :D
Αν το κάνουμε κάπου πιο παρουσιάσιμα, θα βάλω φωτό. Μπορεί και η κοπέλα. Καμία στυλιστική πρόταση; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Αλήθεια Κρόνε, τι σημαίνει το CFH, ξέρεις να μας πεις;

Θα σε διαφωτίσω εγώ φίλε Χαος!
Σημαίνει COWBOYS FROM HELL και αυτή η φράση εκφράζει και καλά την κοσμοθεωρία/φιλοσοφία τους ή κατι τέτοιο. /show off mode!/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θα σε διαφωτίσω εγώ φίλε Χαος!
Σημαίνει COWBOYS FROM HELL και αυτή η φράση εκφράζει και καλά την κοσμοθεωρία/φιλοσοφία τους ή κατι τέτοιο. /show off mode!/

Ασε ρε, μια φορα στο ειπα και το παιζεις... (και το εμαθες και λαθος...:P)

Xαος, CFH βφαινει απο τα αρχικα Cowboy From Hell. Cowboys From Hell λεγοτανε ο πρωτος δισκος τους με τοσο σκληρο χαρακτιρα και ο πρωτος που ειχε εμπορικη επειτυχια, καθως και το πρωτο κοματι του δισκου, το οπιο ειναι ενα απο τα πιο γνωστα τους. Επισης ο κοσμος τους αποκαλει ετσι, και πλεων αυτοαποκαλουνται και οι ιδιοι, χαρη στον δισκο και χαρη στο μερος της καουμποΐκης κουλτουρας που εχουν (μην ξεχναμε πως ειναι Τεξανοι, εκτος απο τον τραγουδιστη) . Ετσι λοιπον αποφασισαν ολοι τους να σχεδιασουν ενα σχεδιο με βαση αυτα τα αρχηκα (κανοντας το Cowboys στον ενικο) και να κανουν ολοι τους απο ενα τατουαζ (αργοτερα ο Dimebag εκανε και δευτερο) με αυτο το σχεδιο, δηλονοντας πως ειναι ενας Καουμποΐς απο την κολαση, με ολη την κυριολεκτικη και μεταφορη ενοια της "ιδιοτιτας" αυτης, αλλα εχοντας μεσα και ολα οσα βρησκονται πισω απο τους Pantera

Εδω φαινετε κιολας το ενα απο τα τατουαζ που εκανε ο Dime



Και εδω φαινετε το τατου στο κεφαλι του phil

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
έχω τρέλα με τα τατού. έχω ένα sai (είδος στυλέτου)στην πλάτη στη ραχοκοκαλιά και θέλω να κάνω και άλλα τατού. θέλω μια αράχνη , και έναν δράκο να κάνω. στην αρχή φοβόμουνα αλλά ο πόνος αντέχεται. δεν είναι τίποτα φοβερό και τρομερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top