Υιοθεσία ορφανών παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια

Υιοθεσία ορφανών παιδιών απο ομόφυλα ζευγάρια. Συμφωνείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 162)
  • Ναι

    Ψήφοι: 98 60.5%
  • Όχι

    Ψήφοι: 54 33.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 10 6.2%

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,765 μηνύματα.
Άλλο ένα παιδί κλασικής ελληνικής οικογένειας με απωθημένα, καημένο μου :P
Ψυχολογικά προβλήματα, διαλυμένες οικογένειες, όλα από στρ8 γονείς. Και μετά έχετε ένσταση για τα αναπαραγωγικά δικαιώματα των lgbtq ατόμων.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,206 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,941 μηνύματα.
Και εγώ είμαι υπέρ στο να μπορούν οι ομοφυλόφιλοι να έχουν το δικαίωμα να γίνουν γονείς. Για την ακρίβεια, συμβαίνει.
Τουλάχιστον στη δουλειά μου, έχουν τύχει περιπτώσεις με γυναίκες να έρθουν για προσπάθεια εγκυμοσύνης κατά αυτό τον τρόπο, με γυναίκα συντροφο.
Όλα κουλ, αν ένας άνθρωπος γενικά είναι υπεύθυνος, ώριμος και έτοιμος για ένα τέτοιο βήμα, γιατί να του το στερησεις;
Και στη τελική, αυτοί οι άνθρωποι πολλές φορές θα δώσουν και περισσότερη αγάπη, από αυτά τα γελοία που βλέπουμε μα συμβαίνουν γύρω μας...
Η μόνη μου ενσταση, είναι για αυτούς που είναι λεπτο ζήτημα για τους ίδιους, τι φύλο είναι.
Πχ μια γυναίκα που θελει να την φωνάζουμε αυτός και το αντίστοιχο για τους άντρες.
Που θέλουν να ντύνονται σαν το αντίθετο φύλο, χωρις να το αλλαξουν όμως. Με λίγα λόγια, με τους Trans.
Αυτοί κατά τη γνώμη μου δεν ξέρω κατά πόσο είναι οκευ να μεγαλώσουν ένα παιδί. Δεν κατακρίνω τις επιλογές τους, μη με φάτε.

Στην υιοθεσία τα πράγματα είναι γελοία. Πιο πολύ τους νοιάζει αν έχεις πολλά περουσιακα στοιχεία παρά αν είσαι κατάλληλος να γίνεις γονιός.
Θυμάμαι έκανα αυτή τη συζήτηση με έναν ταξιτζή, ο οποίος επειδή με ρώτησε τι δουλειά κάνω, άρχισε να βάζει τα κλάματα επειδή μετά από 3 ατυχείς εξωσωματικές με την γυναίκα του, δοκίμασαν την υιοθεσία, και τους απέρριψαν διότι είχαν μόνο ενα χωράφι και ένα σπίτι στο όνομα τους....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψυχολογικά προβλήματα, διαλυμένες οικογένειες, όλα από στρ8 γονείς. Και μετά έχετε ένσταση για τα αναπαραγωγικά δικαιώματα των lgbtq ατόμων.
κρατα μικρο καλαθι ...αυτο λεω εγω
τα δεδομενα των στρειτ οικογενειων τα εχουμε και συμφωνω μαζι σου ,τα αποτελεσματα απο αυτο που μαχονται ακομα τα εχουμε ?

οχι φυσικα και ειναι παντελως αγνωστα ....

Οταν λοιπον φτασουμε να βλεπουμε τι παιδια βγαιγουν ΚΑΙ απο τετοιες οικογενειες τοτε μπορειτε να μιλατε -μιλαμε ΟΛΟΙ ..
Προς το παρον υποθετικα σεναρια κανουμε και φυσικα στις πλατες ΠΑΙΔΙΩΝ ..

Ας μιλησουμε λιγο με παραπανω σοβαροτητα ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ οταν ορισμενοι εδω μεσα δεν εχουν πληρη αντιληψη τι σημαινει να μεγαλωνεις ενα παιδι στην πραγματικοτητα και οχι by the book :)
Αλλο ειμαι παιδι εγω και ξερω και αλλο μεγαλωνω ενα παιδι ..

τι νομιζετε ειναι τα παιδια ? ....την " εργοστασιακη ρυθμιση του εγκεφαλου μας " για το πως θα δεχετε πρωτογνωρα συναισθηματα ενα παιδι την γνωριζετε ?
αλλαζει ?


Σε τι κοινωνια θα μεγαλωσουν αυτα τα παιδια ολοι το ξερουμε ..
Ας φτιαξουμε λοιπον ΠΡΩΤΑ την κοινωνια και με το καλο να ερθει και αυτο ...αλματα εις βαρος της ψυχολογιας των παιδιων δεν κανουμε και ουτε φυσικα μου το επιτρεπει η συνειδηση μου οσο και αν καποιοι εχετε αντιθετη αποψη ...οπως αντιδρω σε μια κακοιποιητικη στρειτ οικογεγεια τοσο εχω ακομα τις επιφυλαξεις μου για το θεμα αυτο ..

επειτα αν θελω να κανω εγω παιδι με την συντροφο μου θα περιμενεω το νομικο πλαισιο ?
ξερουμε πλεον οτι μπορουν να κανουν παιδια με παρενθετες μητερες, γιατι δεν κανουν ?

το θεμα ποιο ειναι ?
Θελουν να κανουν οντως παιδι(μπορουν και αυριο αν θελουν ) ή το θελουν απο αντιδραση και εναντια στην φυσιολογικοτητα της κοινωνιας ?

ας σκεφτουμε πρωτα αυτο και μετα τα αλλα ..
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,941 μηνύματα.
ξερουμε πλεον οτι μπορουν να κανουν παιδια με παρενθετες μητερες, γιατι δεν κανουν ?
Για τι πράγμα μιλάς; δύο γυναίκες ομοφυλόφιλες να κάνουν παιδί με παρένθετη;
Γιατί να το κάνουν αυτό αν η άλλη μπορεί να κυοφορεί ένα παιδί; ειναι γόνιμη, και μπορεί να το γεννησει; Όλες πλέον το κάνουν με σπέρμα δότη.
Γκει ζευγάρι στη δουλειά μου πάντως δεν έτυχε να δω ποτέ, όμως γίνεται να φέρουν στο κόσμο με παρένθετη μητέρα. Το έχει κάνει και γνωστός δημοσιογράφος στην Ελλάδα.

Επειδή τυχαίνει να δουλεύω σε μια από τις γνωστές μονάδες εξωσωματικής της Θεσσαλονίκης, άσε με να ξέρω κάτι παραπάνω πάνω σε αυτό το θέμα, και να σε ενημερώσω ότι τα ομοφυλόφιλα ζευγάρια που θέλουν να γίνουν γονείς υπάρχουν, και κανουν προσπάθειες για αυτό. :) και στην Ελλάδα αλλά και πάρα πολύ από το εξωτερικό.
Υπάρχουν και οι άντρες ομοφυλόφιλοι, αλλά κατά ποσοστά είναι πιο λίγοι.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για τι πράγμα μιλάς; δύο γυναίκες ομοφυλόφιλες να κάνουν παιδί με παρένθετη;
Γιατί να το κάνουν αυτό αν η άλλη μπορεί να κυοφορεί ένα παιδί; ειναι γόνιμη, και μπορεί να το γεννησει; Όλες πλέον το κάνουν με σπέρμα δότη.
Γκει ζευγάρι στη δουλειά μου πάντως δεν έτυχε να δω ποτέ, όμως γίνεται να φέρουν στο κόσμο με παρένθετη μητέρα. Το έχει κάνει και γνωστός δημοσιογράφος στην Ελλάδα.
για αντρες μιλησα για παρενθετη :D
Επειδή τυχαίνει να δουλεύω σε μια από τις γνωστές μονάδες εξωσωματικής της Θεσσαλονίκης, άσε με να ξέρω κάτι παραπάνω πάνω σε αυτό το θέμα, και να σε ενημερώσω ότι τα ομοφυλόφιλα ζευγάρια που θέλουν να γίνουν γονείς υπάρχουν, και κανουν προσπάθειες για αυτό. :) και στην Ελλάδα αλλά και πάρα πολύ από το εξωτερικό.
Υπάρχουν και οι άντρες ομοφυλόφιλοι, αλλά κατά ποσοστά είναι πιο λίγοι.
Φυσικα ,απλα δεν καταλαβες μαλλον το point τις ερωτησης οποτε το ξαναλεω !

Βλεπεις λοιπον πως αυτα τα ζευγαρια που όντος θελουν παιδι το προσπαθουν ετσι ?
Τα ζευγαρια λοιπον που θελουν τοσο πολυ και δεν μπορουν γιατι δηθεν περιμενουν αυτο το νομικο πλαισιο ,πιστευεις οτι το θελουν?

Θες ενα παιδι οκ το κανεις και παραλληλα διεκδικεις ΚΑΙ αυτο ...Δεν βαζεις μπροστα αυτο σαν δικαιολογια και δεν κανεις παιδι, αρα εισαι καταπιεσμενος..
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,941 μηνύματα.
για αντρες μιλησα για παρενθετη :D

Φυσικα ,απλα δεν καταλαβες μαλλον το point τις ερωτησης οποτε το ξαναλεω !

Βλεπεις λοιπον πως αυτα τα ζευγαρια που όντος θελουν παιδι το προσπαθουν ετσι ?
Τα ζευγαρια λοιπον που θελουν τοσο πολυ και δεν μπορουν γιατι δηθεν περιμενουν αυτο το νομικο πλαισιο ,πιστευεις οτι το θελουν?

Θες ενα παιδι οκ το κανεις και παραλληλα διεκδικεις ΚΑΙ αυτο ...Δεν βαζεις μπροστα αυτο σαν δικαιολογια και δεν κανεις παιδι, αρα εισαι καταπιεσμενος..
Χμμ, ναι καταλαβαίνω το point σου. Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν φασαρία απλά για να κάνουν.

Αλλά υπάρχουν και αυτοί που κατά τη γνώμη μου περιμένουν αυτό το νομικό πλαίσιο για να διεκδικήσουν τα δικαιώματα τους, ολοι, σαν ποσοστό στη χώρα.
Ο σεβασμός βεβαια κερδίζεται αλλιώς, αν μου επιτρέπετε.
Πχ αυτό το pride που γίνεται κάθε χρόνο, οκευ, μαζί σας, καλά κάνετε, αλλά πιο πολύ το καρναβάλι της Πάτρας μου θυμίζει πάρα διαδήλωση. Και συσχετιζουν και πράγματα άσχετα όπως πανό που έχω δει με τα μάτια μου να λένε "Στο διαολο η οικογένεια στο διαολο και η πατρίς, να φύγει η Ελλάδα, να ζήσουμε εμείς"
Ή προσβλητικά σχόλια για τον Μεγα Αλέξανδρο.
Όχι, από αυτούς τους συγκεκριμένους ανθρώπους, εγώ δεν θα δώσω το σεβασμό μου, αυτοί το πάνε αλλού...
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χμμ, ναι καταλαβαίνω το point σου. Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν φασαρία απλά για να κάνουν.

Αλλά υπάρχουν και αυτοί που κατά τη γνώμη μου περιμένουν αυτό το νομικό πλαίσιο για να διεκδικήσουν τα δικαιώματα τους, ολοι, σαν ποσοστό στη χώρα.
Ο σεβασμός βεβαια κερδίζεται αλλιώς, αν μου επιτρέπετε.
Πχ αυτό το pride που γίνεται κάθε χρόνο, οκευ, μαζί σας, καλά κάνετε, αλλά πιο πολύ το καρναβάλι της Πάτρας μου θυμίζει πάρα διαδήλωση. Και συσχετιζουν και πράγματα άσχετα όπως πανό που έχω δει με τα μάτια μου να λένε "Στο διαολο η οικογένεια στο διαολο και η πατρίς, να φύγει η Ελλάδα, να ζήσουμε εμείς"
Ή προσβλητικά σχόλια για τον Μεγα Αλέξανδρο.
Όχι, από αυτούς τους συγκεκριμένους ανθρώπους, εγώ δεν θα δώσω το σεβασμό μου, αυτοί το πάνε αλλού...
Ακριβωςςςςς λοιπον ..

Ας δωσουμε ελευθερια σε αυτους τους ανθρωπους να δουμε κατα ποσο ειναι ικανοι να την διαχειριστουν με σωστο τροπο ..

Καθε χρονο ξευτιλιζονται ολο και περισσοτερο στην παρελαση ..εκει που ο κοσμος την στηριζε τωρα βλεπεις τι γινετε?

Χλευαζουν θρησκευτικα συμβολα ,εθνικα συμβολα και δεν εχουν σεβασμο πουθενα ..
Απεραντα κρεβατια να μας δείξουν την πραξη ...
Αυτα ειναι τα δικαιωματα τους ?

Απωθημενα εχουν οι πιο πολλοι και ασχημα βιωματα ...αυτα θελουν να περασουν πλεον δυστηχως ..καταπατηση καθε ηθικης και αξιοπρεπειας ...

Σε αυτα αντιδρουμε ,τι μπλεκεις θρησκειες και συμβολα σε μια παρελαση που ο στοχος της ειναι αλλος ?

Να με πεισεις που και γιατι?Στο δικο μου αξιακο συστυμα ?
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,765 μηνύματα.
κρατα μικρο καλαθι ...αυτο λεω εγω
τα δεδομενα των στρειτ οικογενειων τα εχουμε και συμφωνω μαζι σου ,τα αποτελεσματα απο αυτο που μαχονται ακομα τα εχουμε ?

οχι φυσικα και ειναι παντελως αγνωστα ....

Οταν λοιπον φτασουμε να βλεπουμε τι παιδια βγαιγουν ΚΑΙ απο τετοιες οικογενειες τοτε μπορειτε να μιλατε -μιλαμε ΟΛΟΙ ..
Προς το παρον υποθετικα σεναρια κανουμε και φυσικα στις πλατες ΠΑΙΔΙΩΝ ..

Ας μιλησουμε λιγο με παραπανω σοβαροτητα ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ οταν ορισμενοι εδω μεσα δεν εχουν πληρη αντιληψη τι σημαινει να μεγαλωνεις ενα παιδι στην πραγματικοτητα και οχι by the book :)
Αλλο ειμαι παιδι εγω και ξερω και αλλο μεγαλωνω ενα παιδι ..

τι νομιζετε ειναι τα παιδια ? ....την " εργοστασιακη ρυθμιση του εγκεφαλου μας " για το πως θα δεχετε πρωτογνωρα συναισθηματα ενα παιδι την γνωριζετε ?
αλλαζει ?


Σε τι κοινωνια θα μεγαλωσουν αυτα τα παιδια ολοι το ξερουμε ..
Ας φτιαξουμε λοιπον ΠΡΩΤΑ την κοινωνια και με το καλο να ερθει και αυτο ...αλματα εις βαρος της ψυχολογιας των παιδιων δεν κανουμε και ουτε φυσικα μου το επιτρεπει η συνειδηση μου οσο και αν καποιοι εχετε αντιθετη αποψη ...οπως αντιδρω σε μια κακοιποιητικη στρειτ οικογεγεια τοσο εχω ακομα τις επιφυλαξεις μου για το θεμα αυτο ..

επειτα αν θελω να κανω εγω παιδι με την συντροφο μου θα περιμενεω το νομικο πλαισιο ?
ξερουμε πλεον οτι μπορουν να κανουν παιδια με παρενθετες μητερες, γιατι δεν κανουν ?

το θεμα ποιο ειναι ?
Θελουν να κανουν οντως παιδι(μπορουν και αυριο αν θελουν ) ή το θελουν απο αντιδραση και εναντια στην φυσιολογικοτητα της κοινωνιας ?

ας σκεφτουμε πρωτα αυτο και μετα τα αλλα ..
Ναι, γνωρίζουμε τα αποτελέσματα παιδιών που μεγάλωσαν από δύο ομόφυλα άτομα. Είναι κάτι που γίνεται εδώ και χρόνια σε άλλες χώρες απλώς στην Ελλάδα δεν είναι γνωστό. Σας παραθέτω ένα pdf το οποίο περιέχει περίπου 70 έρευνες οι οποίες αναφέρουν ότι δεν υπάρχει κάποια διαφορά ή κάτι χειρότερο για ένα παιδί να μεγαλώνει από άτομα λοατκι.


Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το sci hub για να τις διαβάσετε.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, γνωρίζουμε τα αποτελέσματα παιδιών που μεγάλωσαν από δύο ομόφυλα άτομα. Είναι κάτι που γίνεται εδώ και χρόνια σε άλλες χώρες απλώς στην Ελλάδα δεν είναι γνωστό.
Αυτο τα λεει ολα !
Στην Ελλαδα ΔΕΝ ειναι γνωστο .
ΣτηνΕλλαδα όμως ζούνε και θα ζήσουν αυτα τα παιδιά!
Κάλλιστα θα έφευγα εξωτερικά να φέρω στο κόσμο ένα παιδί και να το εντάξω σε ένα υγιές κοινωνικό πλαίσιο και όχι σε ένα πειραματικό κοινωνικό πλαίσιο..


Σε μια χώρα που η νοοτροπία και η κουλτούρα της δεν ειναι ακο.α έτοιμη να δεχτεί κάτι τέτοιο θα πειραματιστώ εγώ στις πλάτες παιδιών;


Σας παραθέτω ένα pdf το οποίο περιέχει περίπου 70 έρευνες οι οποίες αναφέρουν ότι δεν υπάρχει κάποια διαφορά ή κάτι χειρότερο για ένα παιδί να μεγαλώνει από άτομα λοατκι.


Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το sci hub για να τις διαβάσετε.
Άστο...πραγματικα άστο..

Έρευνες οι οποίες δεν έχουν γίνει με αντιπροσωπευτικο δείγμα της κοινωνιας που θα ζήσει το παιδί που θα έχω την πλήρη ευθύνη του ..

Πάνε στις χώρες που έχουν αυτό το πλαίσιο και κάνε παιδί, αυτό θα πει υπεύθυνος γονέας!
Μέχρι αυτή η κοινωνία να μπορέσει να αλλάξει...

Έπειτα δεν μου απάντησες γιατί αυτοί οι άνθρωποι που θέλουν τόσο πολύ ένα παιδι δεν κάνουν;
Τα πάντα μπορούν να του προσφέρουν !
Μήπως τελικά το παιδί το θέλουν για άλλο λόγο;
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,501 μηνύματα.
όχι σε ένα πειραματικό κοινωνικό πλαίσιο..
Ναι λες και στην Ελλάδα είτε παιδί είτε ενήλικος είτε συνταξιούχος είσαι δεν ζεις σε πειραματικό στάδιο είσαι κι αλλιώς.

Να φύγουμε όλοι να μείνει πίσω ενας παπάς, ένας μπάτσος κι ένας γιδοβοσκός
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Είναι απόλυτα αναμενόμενο όταν κάποιος είναι συντηρητικός στις απόψεις του, πάντοτε σε κάθε τι το καινούργιο να είναι επιφυλακτικός, να βρίσκει μόνο αρνητικά, να πιστεύει ότι δεν είμαστε ακόμα ώριμοι για αυτό και να δέχεται τη γνώμη μόνον όσων συμφωνούν μαζί του.

1699636232572.png
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,765 μηνύματα.
Αυτο τα λεει ολα !
Στην Ελλαδα ΔΕΝ ειναι γνωστο .
ΣτηνΕλλαδα όμως ζούνε και θα ζήσουν αυτα τα παιδιά!
Κάλλιστα θα έφευγα εξωτερικά να φέρω στο κόσμο ένα παιδί και να το εντάξω σε ένα υγιές κοινωνικό πλαίσιο και όχι σε ένα πειραματικό κοινωνικό πλαίσιο..


Σε μια χώρα που η νοοτροπία και η κουλτούρα της δεν ειναι ακο.α έτοιμη να δεχτεί κάτι τέτοιο θα πειραματιστώ εγώ στις πλάτες παιδιών;
Άρα τι μας λέτε ? Ότι η Ελληνική κοινωνία είναι τόσο συντηρητική που δε θα δεχτεί παιδιά από lgbtq ζευγάρια ? Τότε αυτή η κοινωνία είναι καταδικασμένη. Έχει αποτύχει να αποδεχτεί και να συμβιώσει με άλλους ανθρώπους οι οποίοι τυχαίνει να μην ειναι στρ8.

Άστο...πραγματικα άστο..

Έρευνες οι οποίες δεν έχουν γίνει με αντιπροσωπευτικο δείγμα της κοινωνιας που θα ζήσει το παιδί που θα έχω την πλήρη ευθύνη του ..

Πάνε στις χώρες που έχουν αυτό το πλαίσιο και κάνε παιδί, αυτό θα πει υπεύθυνος γονέας!
Μέχρι αυτή η κοινωνία να μπορέσει να αλλάξει...

Έπειτα δεν μου απάντησες γιατί αυτοί οι άνθρωποι που θέλουν τόσο πολύ ένα παιδι δεν κάνουν;
Τα πάντα μπορούν να του προσφέρουν !
Μήπως τελικά το παιδί το θέλουν για άλλο λόγο;
Οι έρευνες αυτές αφορούν γενικά παιδιά που μεγάλωσαν από δότες φροντίδας οι οποίοι τυχαίνει να μην είναι στρ8 και το πόρισμα είναι ότι τα παιδιά μια χαρά θα μεγαλώσουν. Φυσικά και αναφέρουν ότι θα συναντήσουν πρόβλημα από άτομα τα οποία είναι συντηρητικά και κολλημένα σε αντιεπιστημονικές ιδέες αλλά αυτό είναι πρόβλημα όχι των λοατκι γονιών αλλά των συντηρητικών που επιτίθενται σε ό,τι αποκλίνει από το πρότυπο που έχουν στο μυαλό τους.

Έπειτα δεν μου απάντησες γιατί αυτοί οι άνθρωποι που θέλουν τόσο πολύ ένα παιδι δεν κάνουν;
Τα πάντα μπορούν να του προσφέρουν !
Μήπως τελικά το παιδί το θέλουν για άλλο λόγο;
Δεν κατάλαβα τι γράφετε. Τι εννοείτε ?
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι λες και στην Ελλάδα είτε παιδί είτε ενήλικος είτε συνταξιούχος είσαι δεν ζεις σε πειραματικό στάδιο είσαι κι αλλιώς.
Ζεις σε πειραματικό στάδιο;

Αλήθεια;
γιατί εγώ εω ενήλικας και τα παιδακια μου μια χαρα ζούμε δόξα το θεό ,τώρα αν εσύ πειραματιζεσαι ακόμα να βρεις την θέση σου, την ταυτότητα σου σε αυτή την κοινωνία τι να πω ,καλή τύχη!!!


Να φύγουμε όλοι να μείνει πίσω ενας παπάς, ένας μπάτσος κι ένας γιδοβοσκός
Που κολλάει καλό μου αυτό τώρα..
Σε έδιωξε κανένας ;

Έλα Παναγία μου παντα ενας παπας και ο μπατσος φταιει σε αυτη την χωρα ...:lol::lol:
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,501 μηνύματα.
γιατί εγώ εω ενήλικας και τα παιδακια μου μια χαρα ζούμε δόξα το θεό
κυρ Παντελής starter pack


Δεν είναι μόνο το πως ζω εγώ, εγώ ζω καλά για διάφορους λόγους. Αυτό όμως δεν με κάνει να μη βλέπω πέρα απο μένα και να κρίνω την κατάσταση ολιστικά.
Ούτε σημαίνει πως αυτό δεν μπορεί να αλλάξει και να βρεθώ έρμαιο των σάπιων θεσμών και συνθηκών διαβίωσης αυτής της χώρας σε κάθε τομέα.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άρα τι μας λέτε ? Ότι η Ελληνική κοινωνία είναι τόσο συντηρητική που δε θα δεχτεί παιδιά από lgbtq ζευγάρια ? Τότε αυτή η κοινωνία είναι καταδικασμένη. Έχει αποτύχει να αποδεχτεί και να συμβιώσει με άλλους ανθρώπους οι οποίοι τυχαίνει να μην ειναι στρ8.
Δεν ειναι ετοιμη ακόμα λέμε, αυτό!

Τώρα αυτή ή κοινωνία έχει δείξει πολλές φορές ότι έχει αποτύχει και άλλες τόσες ότι μπορεί, υπάρχει ακόμα ελπίδα να πετύχει κάτι καλύτερο ακόμα!

Το θέμα είναι τι κοινωνία πλέον μένει για ν αγωνιστεί να πετύχει ολο αυτό ;


Οι έρευνες αυτές αφορούν γενικά παιδιά που μεγάλωσαν από δότες φροντίδας οι οποίοι τυχαίνει να μην είναι στρ8 και το πόρισμα είναι ότι τα παιδιά μια χαρά θα μεγαλώσουν. Φυσικά και αναφέρουν ότι θα συναντήσουν πρόβλημα από άτομα τα οποία είναι συντηρητικά και κολλημένα σε αντιεπιστημονικές ιδέες αλλά αυτό είναι πρόβλημα όχι των λοατκι γονιών αλλά των συντηρητικών που επιτίθενται σε ό,τι αποκλίνει από το πρότυπο που έχουν στο μυαλό τους.
Δεν είναι πρόβλημα των γονιών;

Αλήθεια όταν εκθετεις το παιδί σου σε ένα ακατάλληλο περιβάλλον τι οφείλεις να κάνεις;
Δεν πρέπει εσύ σαν γονέας να φροντίσεις να το προετοιμάσεις;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,086 μηνύματα.
Δεν ειναι ετοιμη ακόμα λέμε, αυτό

Τέτοια λέγαμε βέβαια και ο «φάρος» του πολιτισμού έδωκε δικαίωμα ψήφου στις γυναίκες το 1952 όσο ο «βάρβαρος» Κεμάλ στην Τουρκία τα έδωκε από το 1930. Πρώτη η Νέα Ζηλανδία ήδη από το 1893. Κουβά οι νεοέλληνες ραγιάδες.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,746 μηνύματα.
Χεστηκαμε ποιος ειναι ετοιμος και ποιος οχι.

ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ.

ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΠΙΣΗς...ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΝΟΜΟΘΕΤΕΙ και στην συνεχεια ακολουθουν και οι πολιτες.ΑΛΛΙΩΣ φεξε μου και γλυστρησα.
ΕΤΣΙ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.

Σιγα μην περιμενουμε να ετοιμαστει ο μπαρμπας στη γωνια,η θεια μου η Μαριγουλα ή ο μαλακισμενος θρησκοληπτος κουβας.
Το κρατος ΟΦΕΙΛΕΙ να νομοθετει αυτο που θεωρει σωστο και ΟΧΙ να νομοθετει για ψηφαλακια.
Τελεία.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,765 μηνύματα.
Δεν ειναι ετοιμη ακόμα λέμε, αυτό!

Τώρα αυτή ή κοινωνία έχει δείξει πολλές φορές ότι έχει αποτύχει και άλλες τόσες ότι μπορεί, υπάρχει ακόμα ελπίδα να πετύχει κάτι καλύτερο ακόμα!

Το θέμα είναι τι κοινωνία πλέον μένει για ν αγωνιστεί να πετύχει ολο αυτό ;
Αυτό δεν είναι πρόβλημα δικό μας αλλά της κοινωνίας. Αν πάμε με το τι θέλει η κοινωνία θα είχαμε μείνει στο 1200.
Δεν είναι πρόβλημα των γονιών;

Αλήθεια όταν εκθετεις το παιδί σου σε ένα ακατάλληλο περιβάλλον τι οφείλεις να κάνεις;
Δεν πρέπει εσύ σαν γονέας να φροντίσεις να το προετοιμάσεις;
Προφανώς και θα πρέπει ένας γονιός να προετοιμάσει το παιδί του ότι υπάρχουν μ@λακες ομοφοβικοί. Δυστυχώς, υπάρχουν και αυτοί.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top