Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 499)
  • Ναι

    Ψήφοι: 319 63.9%
  • Όχι

    Ψήφοι: 180 36.1%

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Ναι, γιατι αμα εχουν και οι δυο σχεσεις δε γινεται να υπαρχει;:P
δεν το είχα σκεφτεί αυτό:confused: αλλά νομίζω ότι κι εκεί μπορεί να υπάρξει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
υπάρχει όταν ένας από τους δύο έχει σχέση:P

Δεν ήξερα οτι το να έχει κάποιος σχέση μας κάνει να σταματάμε τα αισθήματα που νιώθουμε για αυτόν...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffany.

Νεοφερμένος

Η tiffany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αιάντειο (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ένα μεγάλο OXI
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο Ελλαδιστάν που ζούμε αυτό το φαινόμενο είναι πολύ σπάνιο αλλά δεν πρέπει να χάνουμε τις ελπίδες μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
μα άμα σκεφτείτε ότι οι περισσότεροι πριν τα φτιάξουν προσπαθούν να πλησιαστούν μέσω της "παρέας"/"φιλίας" τότε καταλαβαίνεις ότι αυτό το ενδεχόμενο είναι πολύ σπάνιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Καθαρή φιλία μεταξύ άντρα και γυναίας είναι δύσκολο, αν όχι ακατόρθωτο, να υπάρξει. Και ενώ την καθαρή φιλία που καμία από τις δύο πλευρές δεν πρόκειται να επιδιώξει κάτι παραπάνω.

Να καταστήσω σαφές ότι άλλο πράγμα είναι η φιλία και άλλο η παρέα (το διευκρινίζω γιατί είναι αρκετοί αυτοί που συγχέουν αυτές τις δύο έννοιες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatashaLP

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Κομματακι αδυνατον...Παντα απο τη μερια του αντρα υποβοσκει το ερωτικο,οπως και να το κανουμε ειναι στη φυση του
Μπορει να μη το δειχνει φανεροτατα,αλλα το ερωτικο υπαρχει
Ο επι ενα χρονο κολλητος μου κατεληξε να ειναι η σχεση της ζωης μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
υπάρχει μια χαρά.. μπορεί να συμβεί να βγει και το ερωτικό μια - δυο φορές στη ζωή του καθενός, αλλά οκ αυτό είναι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας. Εγώ δεν βλέπω ερωτικά κανέναν φίλο μου ούτε πιο κοντινό , ούτε σε στυλ παρέας και είμαι σίγουρη πως το ίδιο ισχύει και από τη δική τους πλευρά. Νομίζω είναι λίγο αφελές να πιστεύουμε ότι οι φίλοι του αντίθετου φύλου καταβάθος μας γουστάρουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Φυσικα και υπαρχει, και ειμαι καθετη σε αυτο καθως οι περισσοτεροι φιλοι μου ειναι αντρες και ο κολλητος κολλητος μου επισης. Τωρα αν υπαρχουν καποιοι αντρες που δε μπορουν να δουν γυναικα φιλικα ε τι να πω...σιγουρα δεν ειναι στη παρεα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έλεν Τσέρι

Νεοφερμένος

Η Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Μέχρι να μάθω ότι οι 2 κολλητοί μου με γούσταραν και ο τρίτος ήταν γκέι, πίστευα πως υπάρχει. Εγγυημένα και με βάση επιστημονικές παρατηρήσεις : P λέω πως δεν υπάρχει πλέον. Κι όχι γιατί οι γυναίκες δε μπορούν να κάνουν φίλους από το άλλο φύλο. Αλλά γιατί οι άνδρες βλέπουν τις γυναίκες ως πιθανότητες και ως αντικείμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Φυσικά και υπάρχει και κάποιες φορές είναι και καλύτερα τα κορίτσια από τα αγόρια γιατί είναι πιο ώριμα,εμένα η παρέα μου που βρίσκομαι πιο πολύ είναι αντρική,αλλά έχω και γυναικεία παρέα,άσε που σε μια γυναικεία παρέα μαθαίνεις παραπάνω πράγματα για τα κορίτσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Έχεις πιάσει το νόημα, Δημήτρη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;
Φυσικά και μπορεί να υπάρξει και όταν εξελιχθεί και σε σχέση, γίνεται ακόμα καλύτερη. Ειδικά αν πρόκειται για παιδική φιλία, πολύ πιο ωραία.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Φυσικα και μπορει να υπαρξει ομως αν παει σε σχεση δεν μπορει να παει πισω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Εμμ... σπάνια. Μέχρι το σημείο που ο ένας απ'τους δύο θα νιώσει παραπάνω αισθήματα για τον άλλο, ναι μάλλον υπάρχει. Εκτός βέβαια αν ο λόγος που δημιουργήθηκε η φιλία ήταν διότι ένας εκ των δύο συμμετεχόντων το έκανε για να πλησιάσει τον άλλον. Ακούγεται πολύ απρόσωπο έτσι όπως το λέω αλλά γενικά φαντάζομαι καταλαβαίνετε τι εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Φυσικά και μπορεί να υπάρξει και όταν εξελιχθεί και σε σχέση, γίνεται ακόμα καλύτερη.

Γιατί καλά και ντε εξελίσσεται σε σχέση; Δεν μπορεί να μείνει φιλία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
oxι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Γιατί καλά και ντε εξελίσσεται σε σχέση; Δεν μπορεί να μείνει φιλία;
1) Μια φιλία γίνεται πολύ όμορφη σχέση.
2) Όταν γίνεται σχέση, παραμένει και η φιλία.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
:) ναι ωραία αυτά που λες, αλλά δε νομίζω ότι πάντα συμβαίνει έτσι. Η σχέση δηλαδή είναι μονόδρομος;
Φιλία χωρίς σχέση δεν παίζει κατά τη γνώμη σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαξέντιος

Νεοφερμένος

Ο Μαξέντιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Δεν υπάρχει φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας.
Τουλάχιστον όχι με την έννοια του "κολλητού", οπως αυτή προσδιορίζεται μεταξύ ανδρών.
Φωτιά με τα άχυρα, δεν γίνεται.

Θα υπάρχει πάντα το ερωτικό στοιχείο.
Και είτε θα προϋπάρχει ερωτικη συντροφική σχέση, η οποια θα λήξει και θα μετεξελιχθεί σε φιλία, είτε θα υπάρξει φιλία, η οποια κάποια στιγμή θα γίνει ερωτικη σχέση, η θα εκφράσει την έλξη του ο ενας στον αλλο, μονομερώς ξερω γω.

Τα "οι καλυτεροι φιλοι μου ειναι αντρες", απο γυναικες, "οι καλυτερες φιλες μου ειναι γυναίκες" απο άντρες, προσωπικά τα ακουω βερεσε.

Αλλα οκ,επειδη δεν θελω να ειμαι απολυτος, μπορει να υπαρχουν εξαιρεσεις.
Που επιβεβαιωνουν τον κανονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top