Φεμινισμός στον 21ο αιώνα και ισότητα των 2 φύλων

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ποιος βιαστης που ειναι ενοχος δεν εχει τιμωρηθει? Οι νταβατζιδες-γονεις ελευθεροι ειναι :P

Για εξήγησέ το αυτό λίγο καλύτερα να δω κάτι... Πότε πήγαμε στο 100% της τιμώρησης βιαστών; Γιατί τελευταία φορά που κοίταξα ήταν κάπου στο 3%.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αχ τι να πεις... Το είπα και το ξανά λέω... Πλέον οι γονείς και ιδιαίτερα οι μάνες μεγαλώνουν κατίνες... Παίξτο γκόμενα από τα 14 και στα 17-18 να βρεις να καβατζώσεις κάναν πλούσιο (και ας είναι 15 χρόνια μεγαλύτερος)... Ούτε σπουδές κοιτάνε, ούτε όνειρα έχουν...

Όπως αντίστοιχα υπάρχουν και γονείς που μαθαίνουν στα παιδιά τους ότι το παν στη ζωή είναι οι σπουδές κι η καριέρα ενώ η διασκέδαση, ο έρωτας, η ηδονή είναι άξια περιφρόνησης μέχρι τουλάχιστον τα 20-25, τα κλείνουν μέσα σ' ένα σπίτι για να σιγουρευτούν ότι δε θα τους πάθουν τίποτα και να ξεμπερδεύουν, κι αντί να τα μάθουν να κινούνται με υπευθυνότητα τη νύχτα (π.χ. "βγες για ποτό αλλά φρόντισε να έχεις φάει, να πίνεις πολύ νερό ενδιάμεσα και να με πάρεις τηλέφωνο να σε πάρω εγώ κι ας με ξυπνήσεις, δεν πειράζει, μη γυρίσεις με οδηγό που δεν ξέρεις") απλώς τους λένε ότι "όσες φίλες σου βγαίνουν από τώρα είναι π***νες και κατίνες, εσύ δεν έχεις δουλειά εκεί, είσαι σοβαρή κοπέλα". Ε, κι επειδή το παιδί πρέπει να κάνει κάπως coping με όλη αυτή την καταπίεση, υιοθετεί τις απόψεις των γονιών του για να παρηγορήσει τον εαυτό του και αρνείται ότι υπάρχουν έφηβες κοπέλες με αξιοπρέπεια, με όνειρα και καλούς βαθμούς που ξέρουν να βγαίνουν και να περνάνε καλά. Καμία σχέση με το θέμα, δεν το συνδέω με τη συγκεκριμένη κοπέλα της υπόθεσης Σεμέδο αλλά επειδή είδα μια γενίκευση στο σχόλιό σου, είπα να απαντήσω εξίσου γενικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε, κι επειδή το παιδί πρέπει να κάνει κάπως coping με όλη αυτή την καταπίεση, υιοθετεί τις απόψεις των γονιών του για να παρηγορήσει τον εαυτό του και αρνείται ότι υπάρχουν έφηβες κοπέλες με αξιοπρέπεια, με όνειρα και καλούς βαθμούς που ξέρουν να βγαίνουν και να περνάνε καλά. Καμία σχέση με το θέμα, δεν το συνδέω με τη συγκεκριμένη κοπέλα της υπόθεσης Σεμέδο αλλά επειδή είδα μια γενίκευση στο σχόλιό σου, είπα να απαντήσω εξίσου γενικά.
Αδικος κοπος πλεον να προσπαθησεις να αποδειξεις το αυτονοητο .
Καποιοι εθελοτυφλουν εσκεμενα γιατι πολυ απλα δεν μπορουν να αντεξουν οτι υπαρχει και αυτη η πλευρα και οτι πλεον δεν ειναι η εξαιρεση.
Απλα βρισκουν αφορμη να εξωτερικευσουν ενα δικο τους απωθημενο που σιγουρα οι ριζες του υπαρχουν καπου εκει μεσα στο οικογενειακο τους περιβαλλον .

Αλλωστε δεν ειναι καθολου τυχαιο πως συνομηλικα αγορια ή κοριτσια σπεύδουν να εξαπολύσουν ενα δριμύ κατηγορώ ειτε σε αυτα τα παιδια ειτε στους γονεις αυτων των παιδιων ,ξεχνώντας πολυ βασικα πραγματα ή καλυτερα εθελοτυφλωντας .
Το γιατι συμβανει κατι τετοιο ας το αναλογιστουν τα ιδια και ας βγουν απο το δωματιο τους , ας κοιταξουν και λιγο τι υπάρχει στους υπολοιπους χωρους του σπιτιου τους ..Αν υπαρχει βεβαια κατι το οποιο να καλυπτει τις αναγκες τους ωστε να μην μπαινουν σε τετοιες διαδικασιες για να τις καλυψουν ή καλυτερα για να κουκουλωσουν τις δικες τους ...:)

Δεν ειναι καθολου τυχαιο οτι πολλά παιδια δραττουν την ευκαιρια να εξαπολυουν κατηγορω σε τετοιου ειδους γονεις, γιατι πολυ απλα στο δικο τους προσωπο καθρεπτιζουν τους δικους τους και φυσικα εκει δεν εχουν δυστηχως το θαρρος να πουν κατι τετοια καθαρα λογο φοβου ή καμια φορα και αδιαφοριας πλεον ..
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,614 μηνύματα.
Οι εποχές εξελίσσονται, το ίδιο και ο φεμινισμος. Τώρα πως αυτοαπκκαλησε φεμινίστρια ενώ κοροϊδεύεις θύματα βιασμού με ξεπερνάει. Προφανώς είναι σύμπλεγμα ανωτερότητας και σοη προτείνω να πας σε ψυχολόγο μπας και στο λύσει.

Υ. Γ. Ρώτησα πορνοσταρ, ηθοποιοί είναι. Σόρυ.
Οντως.Καθε χρονια χειροτερευει ο φεμινισμος και εξελισσεται προς το χειροτερο.Μου θυμιζει το γκει πραιντ που βγαινουν με τις ψωλες εξω και ντροπιαζουν τους κανονικους ομοφυλοφιλους η το straight pride στην αμερικη που βγαινουν κατι αμερικανακια και κανουν παρελαση να δειξουν ποσο γαμιαδες ειναι και περηφανοι που ειναι στρειτ! Για τα μιμς καλες ειναι οι φεμινοναζι.
 

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Λευτεριά στ@ σεξεργατ@
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαχαχ δεν έχεις ιδέα μου φαίνεται από τις σημερινές "φεμινίστριες"... Είπα από τις σημερινές! Όχι από την Σιμόν ντε Μποβουάρ... Και όχι δεν στηρίζω αυτές τις οργανώσεις! Είμαι από μόνη μου φεμινίστρια, με τον ωραίο παραδοσιακό τρόπο!
Παραδοσιακός τρόπος είναι να κράζεις τις υπόλοιπες γυναίκες;
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τελικά πώς είναι οι παραδοσιακές φεμινίστριες;
Μοιάζουν με αυτές που γράφουν τα παρακάτω:
Όντως οι άντρες, ειδικά αν είναι παιδικοί φίλοι, είναι αληθινή φιλία... Οι γυναίκες είναι ζηλιάρες ούτως ή άλλως, πόσο μάλλον όταν μεγαλώνουν και βλέπουν τις φίλες τους να σπουδάζουν, να έχουν μια ωραία δουλειά, να παντρεύονται... Εν τέλει το αποφάσισα! Θα πρέπει να κάνω παρέα μόνο με αγόρια, γιατί τι θα ζηλέψει από εμένα?
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο «παραδοσιακός φεμινισμός» της Νεφέλης μου θυμίζει τις θεωρίες για τις γυναίκες του Παντελή, ενός παιδικού φίλου που ψηφίζει Βελόπουλο.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο «παραδοσιακός φεμινισμός» της Νεφέλης μου θυμίζει τις θεωρίες για τις γυναίκες του Παντελή, ενός παιδικού φίλου που ψηφίζει Βελόπουλο.
Ψηφίζει Βελόπουλο? Ζουν ανάμεσα μας:)
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,717 μηνύματα.
Ο «παραδοσιακός φεμινισμός» της Νεφέλης μου θυμίζει τις θεωρίες για τις γυναίκες του Παντελή, ενός παιδικού φίλου που ψηφίζει Βελόπουλο.
Σίγουρα καλύτερος από εσένα ο φίλος σου. Έστω και με την ανοησία που ρίχνει :P
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,717 μηνύματα.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,717 μηνύματα.
Τι να σου πω, εγώ έχω ακούσει ότι η ψήφος στον Βελό αποτελεί συνηθισμένη παρενέργεια της λοβοτομής.
Το ίδιο και για τον Μπαρουφάκη. Είδες, έχουν κάτι κοινό, να πάνε για τάβλι. :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αλλά όλα αυτά τι σχέση έχουν με τον Σεμέδο;
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,717 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top