• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Φόβος για hiv

george59

Νεοφερμένος

Ο george59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα
Ονομάζομαι Γιώργος και είμαι 25 χρόνων
Είχα μια σεξουαλικη επαφή πριν από 3 χρόνια και τέλος πάντων δεν αγχώθηκα ποτέ για hiv κλπ γιατί φορούσα προφυλακτικό κλπ
Είπα τέλος πάντων να κανω το τεστ έστω για ψυχολογικούς λόγους γιατί με έπιασε ξαφνικά ένα άγχος επειδή είδα ότι ο hiv μπορεί να είναι ασυμπτωματικος μέχρι και 10 χρονια
Και πήγα προχθές στο thess checkpoint στη Θεσσαλονίκη να κάνω το τεστ
Οι άνθρωποι ήταν ευγενεστατοι και το τεστ βγήκε αρνητικό μια χαρά κλπ σε 5 λεπτά είχα φύγει
Πολύ εξυπηρετικοί και πολύ γρήγοροι και φάνηκαν και έμπιστοι

Από το επόμενο απόγευμα όμως ξεκινάει ένας πονολαιμος και την επόμενη μέρα αισθάνομαι πολύ βαρύς και κουρασμένος όχι πυρετό δηλαδή αλλά δεν αισθάνομαι καλά

Λέτε να έχω κολλήσει τίποτα από εκεί????
Έχει πάει κανείς να μας πει εμπειρίες?
Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι όλα είναι μιας χρήσης βέβαια και τους πιστεύω απλά αγχώθηκα πολύ με τα συμπτώματα μετά την εξέταση για αυτό ρωτάω
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Είπα τέλος πάντων να κανω το τεστ έστω για ψυχολογικούς λόγους γιατί με έπιασε ξαφνικά ένα άγχος επειδή είδα ότι ο hiv μπορεί να είναι ασυμπτωματικος μέχρι και 10 χρονια
Οπότε επί 3 χρόνια ήσουν μια χαρά αλλά με το που άρχισες να το σκέφτεσαι και να φοβάσαι/αγχώνεσαι, άρχισαν τα «συμπτώματα»;

Από το επόμενο απόγευμα όμως ξεκινάει ένας πονολαιμος και την επόμενη μέρα αισθάνομαι πολύ βαρύς και κουρασμένος όχι πυρετό δηλαδή αλλά δεν αισθάνομαι καλά
Σκέψου λίγο τι μπορεί να φταίει.
 

george59

Νεοφερμένος

Ο george59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι όταν αγχωνομουν πριν την εξέταση δεν είχα τέτοια συμπτώματα
Είχα αλλά καθαρά αγχωτικα δλδ με έλουζε κρύος ιδρώτας κλπ
Δεν είχα αυτά τα συμπτώματα
Τώρα μετά την εξέταση ξεκίνησαν αυτά
Πάνω που είπα ότι χαλάρωσα και ήμουν πραγματικά καλά ψυχολογικά
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Και η αρρωστοφοβία, ασθένεια είναι.

1693131110087.png
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Καλησπέρα
Ονομάζομαι Γιώργος και είμαι 25 χρόνων
Είχα μια σεξουαλικη επαφή πριν από 3 χρόνια και τέλος πάντων δεν αγχώθηκα ποτέ για hiv κλπ γιατί φορούσα προφυλακτικό κλπ
Είπα τέλος πάντων να κανω το τεστ έστω για ψυχολογικούς λόγους γιατί με έπιασε ξαφνικά ένα άγχος επειδή είδα ότι ο hiv μπορεί να είναι ασυμπτωματικος μέχρι και 10 χρονια
Και πήγα προχθές στο thess checkpoint στη Θεσσαλονίκη να κάνω το τεστ
Οι άνθρωποι ήταν ευγενεστατοι και το τεστ βγήκε αρνητικό μια χαρά κλπ σε 5 λεπτά είχα φύγει
Πολύ εξυπηρετικοί και πολύ γρήγοροι και φάνηκαν και έμπιστοι

Από το επόμενο απόγευμα όμως ξεκινάει ένας πονολαιμος και την επόμενη μέρα αισθάνομαι πολύ βαρύς και κουρασμένος όχι πυρετό δηλαδή αλλά δεν αισθάνομαι καλά

Λέτε να έχω κολλήσει τίποτα από εκεί????
Έχει πάει κανείς να μας πει εμπειρίες?
Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι όλα είναι μιας χρήσης βέβαια και τους πιστεύω απλά αγχώθηκα πολύ με τα συμπτώματα μετά την εξέταση για αυτό ρωτάω

Επειδή τη τελευταία δεκαετία ειδικά ειμαι σεξουαλικά ενεργός συνεχώς οπότε έχω ψάξει αρκετά αυτο το σοβαρό ζήτημα θα σου γράψω και εγω 1-2 πράγματα και αν τα καταλάβεις δεν χρειάζεται να ψάχνεις άλλο :

1. O HIV μπορεί να ειναι ασυμπτωματικός για χρόνια και σε όσους ανθρώπους έχουν κολλήσει.

2. Το τέστ ανίχνευσης του HIV είναι τέστ ανίχνευσης αντισωμάτων και ανίχνευσης αντιγόνου / αντισωμάτων , το πρώτο ειναι το 3ης γενιάς το δευτερο ειναι το 4ης. Η διαφορά ειναι η περίοδος παραθύρου. Δηλαδή ο χρόνος ο οποίος απαιτείται απο μια πιθανή μόλυνση ωστε να μπορεί αυτη να ειναι ανιχνεύσιμη. Το τελευταιο το 4ης γενιάς έχει περιοδο απο 3 βδομάδες και μετά και οπως γράφει και στην επίσημη σελίδα εάν βγει αρνητικο απο την 3η εβδομάδα και μετά που έγινε η υποπτη επαφή τοτε κατα 99.9% δεν έχεις μόλυνση. Οπότε για τι 3 χρόνια μας λές ;

3. Θεωρητικά ειναι δύσκολο να κολλήσεις HIV με μια ατυχία και για μια φορά. Αν κοιτάξεις τα ποσοστα ακόμη και στο πρωκτικο σέξ εχεις περίπου 1 στα 100. Ωστόσο αν ο άλλος ειναι οροθετικός και δεν το ξερει και δεν παιρνει τα φάρμακα του και το ιικο φορτίο του ιού έχει κυριεύσει το αίμα του και κάνει σέξ με κάποια χωρις προφυλακτικό απο τον κώλο και τελειωσει και μέσα της εγω θα έδινα 70-30 να κόλλησε αυτή. Μπορεί και 100-100 , οι υπόλοιπες πρακτικές ειναι ας πούμε πιο χαμηλού ρίσκου... οπως ο στοματικός έρωτας. Ωστοσο ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ συμφωνουν οτι ακόμη και σε πρακτικές χαμηλού ρίσκου υπάρχει κίνδυνος.

4. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μη χρησιμοποιεί κάποιος προφυλακτικό ΣΕ ΟΛΕ ΤΙΣ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΈΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ. Αρκετοί θεωρώ οτι πάνε γυρεύοντας.... κάνοντας γλειφομούνια σε ιεροδουλες - ακάποτες πίπες και τα συναφή.

Τωρα να κολλήσεις επειδη έβαλες δάχτυλο και ειχες μια παρανυχίδα ε θεωρω οτι πρεπει να εισαι στο ρεκόρ ατυχίας πρώτος... θα πηγαινες απο τροχαίο χωρις ναφταις αν δεν πα΄θαινες αυτό ή να σπάσει το προφυλακτικό και να κάνεις σέξ απο το αιδοίο που ειναι πιο "δυσκολο" να υπάρξουν αμυχές και μικροτραυματισμοί καθως δεν έχει τη τραχύτητα του πρωκτού και ο κόλπος εχει φυσική λίπανση.

5. Θελει μεγάλη προσοχή μην πάτε γυρευοντας δεν ξέρετε ο καθενας και η καθεμια τι κουβαλάνε και αν κολλήσεις αυτο το πράγμα μετα ναι μεν δεν πεθαίνεις αλλα α) εισαι μονιμως με φάρμακα τα οποια θα εχουν κ παρενέργειες και β) Δεν θα μπορεις να παντρευτεις κ να κάνεις οικογένεια με κάποια τουλάχιστον μη οροθετική.

6. Δεν έχεις καμια πιθανοτητα να εχεις ιό εάν μετά τη περίοδο παραθύρου του τέστ δεν είχες καμια ύποπτη επαφή παρα μονο οτι σε ανησυχουσε ΠΡΙΝ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟΥ ΤΟΥ ΤΕΣΤ και βγηκε αρνητικο.

ΕΙΝΑΙ 100% αρνητικό.

Αν συνεχιζεις να έχεις φοβιες όπως εγραψε και ο Dias καλυτερα να επισκεφτείς εναν ψυχολογο ο οποίος και θα σε βοηθησει με τις εμμονές σου ή θα σε παραπέμψει σε ψυχιατρο εάν αυτος δεν μπορέσει να βγάλει ακρη κ τα πραγματα ειναι πιο σοβαρά.

Καλη συνέχεια.

Eπειδή το θέμα ειναι ιδιαιτερως σοβαρό για όποιον ειναι ενεργός και μάχιμος χωρις να έχει σταθερή σχέση.

ΠΗΓΗ : https://www.hivaids.gr/i/pliroforisi/test

Οι γενικές εξετάσεις αίματος ΔΕΝ ανιχνεύουν τον ιό HIV ή τα αντισώματά του, για αυτό το λόγο απαιτείται μια ειδική εξέταση για να διαπιστωθεί αν κάποιος έχει μολυνθεί. Η ανίχνευση της HIV λοίμωξης στηρίζεται στην εφαρμογή μιας αρχικής ανοσοενζυμικής δοκιμασίας ΕΙΑ. Σήμερα χρησιμοποιούνται οι ανοσοαντιδράσεις EΙΑ 4ης γενιάς, που ανιχνεύουν ταυτόχρονα τα IgG και IgM αντισώματα καθώς και το αντιγόνο HIV p24. Οι ανοσοαντιδράσεις EIA 4ης γενιάς παρουσιάζουν μικρότερη περίοδο παραθύρου (χρονικό διάστημα που μεσολαβεί από τη στιγμή της μόλυνσης μέχρι και τη δυνατότητα ανίχνευσης των βιολογικών δεικτών) περίπου 3 βδομάδες, σε σύγκριση με την περίοδο παραθύρου των ανοσοαντιδράσεων 3ης γενιάς που είναι περίπου στις 4 βδομάδες. Eμφανίζουν υψηλές τιμές ευαισθησίας που προσεγγίζουν το 100% και ειδικότητας που κυμαίνονται από 99,69%-99,93% (ΚΕΕΛΠΝΟ 2014 ).

Κανένα διαγνωστικό τεστ δεν είναι και ούτε ποτέ θα είναι 100% ακριβές, αλλά αν το HIV test βγει αρνητικό μετά την περίοδο του "παράθυρου", μπορούμε να πούμε με βεβαιότητα ότι δεν υπάρχει μόλυνση με HIV.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Αρρωστοφοβια.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Καλησπέρα
Ονομάζομαι Γιώργος και είμαι 25 χρόνων
Είχα μια σεξουαλικη επαφή πριν από 3 χρόνια και τέλος πάντων δεν αγχώθηκα ποτέ για hiv κλπ γιατί φορούσα προφυλακτικό κλπ
Είπα τέλος πάντων να κανω το τεστ έστω για ψυχολογικούς λόγους γιατί με έπιασε ξαφνικά ένα άγχος επειδή είδα ότι ο hiv μπορεί να είναι ασυμπτωματικος μέχρι και 10 χρονια
Και πήγα προχθές στο thess checkpoint στη Θεσσαλονίκη να κάνω το τεστ
Οι άνθρωποι ήταν ευγενεστατοι και το τεστ βγήκε αρνητικό μια χαρά κλπ σε 5 λεπτά είχα φύγει
Πολύ εξυπηρετικοί και πολύ γρήγοροι και φάνηκαν και έμπιστοι

Από το επόμενο απόγευμα όμως ξεκινάει ένας πονολαιμος και την επόμενη μέρα αισθάνομαι πολύ βαρύς και κουρασμένος όχι πυρετό δηλαδή αλλά δεν αισθάνομαι καλά

Λέτε να έχω κολλήσει τίποτα από εκεί????
Έχει πάει κανείς να μας πει εμπειρίες?
Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι όλα είναι μιας χρήσης βέβαια και τους πιστεύω απλά αγχώθηκα πολύ με τα συμπτώματα μετά την εξέταση για αυτό ρωτάω
Μη λες χαζομάρες. Εδώ λες ότι μπορεί να είναι ασυμπτωματικος για 10 χρόνια και ξαφνικά κόλλησες hiv σε έναν αποστειρωμενο χώρο από τον αέρα μάλλον μέσα σε 1 ημέρα και σου έβγαλε και συμπτώματα;

Είχα πάει παλιά στο thess checkpoint από περιέργεια, είναι και δωρεαν, μια χαρά είναι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Λέτε να έχω κολλήσει τίποτα από εκεί????
To μονο λογικο που παιζει να κολλησες ειναι καμια ιωση,,στη χειροτερη κορονοιο.Ειτζ απο εκει αποκλειται να κολλησες.Μην φοβασαι.Διακρινω μια αρρωσταφοβια.Προσεξε το γιατι μπορει να γινει πολυ σημαντικη.
Μια χαρα εισαι...μη φοβασαι τιποτα!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,802 μηνύματα.
Γυρίσαμε στα 80s-90s που υπήρχε πανικός με το AIDS;

Bruh στο μυαλό σου είναι. Το μόνο από το οποίο θα κινδύνευες μετά από τόσα χρόνια είναι το AIDS (βέβαια, λες πως φόραγες προφυλακτικό οπότε πως να κολλούσες αν δεν είχε γίνει ατύχημα δεν ξέρω). Τα άλλα ΣΜΝ όπως χλαμύδια, γονόρροια κλπ θα είχαν δείξει τα συμπτώματά τους πολύ νωρίτερα. Μη πω σε τρία χρόνια θα είχαν κάνει και σοβαρές μόνιμες ζημιές.

(Τα παραπάνω βέβαια τα λέω ενώ δεν έχω σχέση με τον επιστημονικό κλάδο της Υγείας οπότε να διαβάζονται με επιφύλαξη).
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Καλησπέρα
Ονομάζομαι Γιώργος και είμαι 25 χρόνων
Είχα μια σεξουαλικη επαφή πριν από 3 χρόνια και τέλος πάντων δεν αγχώθηκα ποτέ για hiv κλπ γιατί φορούσα προφυλακτικό κλπ
Είπα τέλος πάντων να κανω το τεστ έστω για ψυχολογικούς λόγους γιατί με έπιασε ξαφνικά ένα άγχος επειδή είδα ότι ο hiv μπορεί να είναι ασυμπτωματικος μέχρι και 10 χρονια
Και πήγα προχθές στο thess checkpoint στη Θεσσαλονίκη να κάνω το τεστ
Οι άνθρωποι ήταν ευγενεστατοι και το τεστ βγήκε αρνητικό μια χαρά κλπ σε 5 λεπτά είχα φύγει
Πολύ εξυπηρετικοί και πολύ γρήγοροι και φάνηκαν και έμπιστοι

Από το επόμενο απόγευμα όμως ξεκινάει ένας πονολαιμος και την επόμενη μέρα αισθάνομαι πολύ βαρύς και κουρασμένος όχι πυρετό δηλαδή αλλά δεν αισθάνομαι καλά

Λέτε να έχω κολλήσει τίποτα από εκεί????
Έχει πάει κανείς να μας πει εμπειρίες?
Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι όλα είναι μιας χρήσης βέβαια και τους πιστεύω απλά αγχώθηκα πολύ με τα συμπτώματα μετά την εξέταση για αυτό ρωτάω
Καλησπέρα Γιώργο.

Αρχικά ας τα πάρουμε από την αρχή
Ο HIV κολλάει από άμεση επαφή με ορισμένα σωματικά υγρά, δηλαδή, αίμα (χρησιμοποημενς βελόνες ή ξυραφάκια, κοπεις και ακουμπήσεις το αίμα μολυσμένου), σπέρμα, κολπικά υγρά, ακόμη και μητρικό γάλα.
Από εδώ και στο εξής αν τύχει να κανεις απροστάτευτο σεξ με κάποιον του/της οποίας δεν ξέρεις το ιστορικό, αν έχει κάνει δηλαδή έλεγχο για ΣΜΝ ή όχι, ή αν πατήσεις βελόνα στον δρόμο (παίρνεις την βελόνα και πας στο νοσοκομείο μαζί της), υπάρχουν ορισμένα νοσοκομεία τα οποία έχουν διαθέσιμο χάπι για να εμποδίσουν την μόλυνση. Έχουν δράση μόνο τα πρώτα 1-2 εικοσιτετράωρα.

Τώρα, αφού το τεστ σου βγήκε αρνητικό δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Εννοείται ότι όλα τα υλικά που χρησιμοποιούν για να σου πάρουν αίμα είναι μιας χρήσεως.

Πολύ πιθανό ο πονόλαιμος σου να είναι ψυχοσωματικος ή απλά να κόλλησες ίωση ή κοβιντ μιας και έχουμε αύξηση στα κρούσματα. Κάνε ένα σελφ τεστ αύριο να δεις.

Περαστικά και μη φοβάσαι καθόλου.
Και να θυμάσαι! Πριν βγει το προφυλακτικό, πάντα μια βόλτα από το μικροβιολογικό! (Για εξετάσεις σμν)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και η αρρωστοφοβία, ασθένεια είναι.

Δυστυχώς ναι και σοβαρή. Τα άτομα αυτά δεν μπορούν να ελέγξουν το άγχος τους οπότε καλό θα ήταν να μη τους κοροϊδεύουμε. Είναι αναγνωρισμένη ψυχολογική πάθηση.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Ψυχοσωματικό είναι αγαπητέ Γιώργο. Αφού χρησιμοποίησες προφύλαξη γιατί αγχώνεσαι; Πάντως μπράβο σου που πήγες κι έκανες τις εξετάσεις. Υπάρχουν ακόμα ανθρώποι που ντρέπονται γι' αυτό.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Αυθυποβολή έχεις πάθει παλικάρι, άντε βαριά καναν κορωνοϊό και επειδή έσκασε πανω την ωρα που ψαχνόσουν για το άλλο, σε πιάσανε οι φοβίες σου.

Όλοι το χουμε πάθει αυτό όσοι έστω έχουμε τσεκάρει την υγεία μας στο συγκεκριμένο θέμα. Και τελικά ήταν όλα μια χαρά τα αποτελέσματα.

Η πρώτη φορά είναι χεσμεντεν απο το άγχος, ακομα κι αν δεν έχεις τιποτα, νομιζεις οτι έχεις τις 7 πληγές του Φαραώ.

Ο μόνος αξιόπιστος δείκτης είναι οι μικροβιολογικές εξετάσεις. Τα νούμερα δεν λένε ψέμματα, ούτε και η επιστήμη.

Και αυτη η ανοησία του να κοιτάει κανείς στο νετ δεν βοηθάει γιατί κάθε πονοκέφαλος νομίζεις οτι είναι καρκίνος στον εγκέφαλο, δεν είστε γιατροί, σταματήστε να κοιτάτε το νετ και επισκεφτείτε ειδικούς.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Και αυτη η ανοησία του να κοιτάει κανείς στο νετ δεν βοηθάει γιατί κάθε πονοκέφαλος νομίζεις οτι είναι καρκίνος στον εγκέφαλο, δεν είστε γιατροί, σταματήστε να κοιτάτε το νετ και επισκεφτείτε ειδικούς.
Πραγματικά. Το να ψάχνεις συμπτώματα στο ίντερνετ σε αγχώνει τρεις φορές περισσότερο και πιο πιθανό είναι να μην έχεις καν κάτι το σοβαρό.

Το λέω από εμπειρία

Britney Spears Reaction GIF
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Πραγματικά. Το να ψάχνεις συμπτώματα στο ίντερνετ σε αγχώνει τρεις φορές περισσότερο και πιο πιθανό είναι να μην έχεις καν κάτι το σοβαρό.

Το λέω από εμπειρία

Britney Spears Reaction GIF
Μα κι εγω από εμπειρία το είπα, ότι ανοησία λεω στους άλλους να μην την κάνουν, την έχω κάνει εγω πολλάκις προηγουμένως. :knife:
 

george59

Νεοφερμένος

Ο george59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας
Συμφωνώ χίλια τα εκατό για το Ίντερνετ
Όχι απλά σε αγχώνει σε κάνει να χάνεις τον εαυτό σου και τον ύπνο σου
Εγώ έχω πειστεί ότι είμαι αρνητικός αφού το τεστ έγινε πολύ μετά το παράθυρο και ήταν αρνητικό

Πιο πολύ ρωτάω για το 2ο σκέλος με το Τσεκποιντ
Δεν πιστεύετε ότι κόλλησα τίποτα απο εκεί έτσι?
Γιατί 4 μέρες τώρα έχω συμπτώματα σαν του hiv κλπ
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Πιο πολύ ρωτάω για το 2ο σκέλος με το Τσεκποιντ
Δεν πιστεύετε ότι κόλλησα τίποτα απο εκεί έτσι?
Γιατί 4 μέρες τώρα έχω συμπτώματα σαν του hiv κλπ
Όχι είπαμε.
Οι βελόνες πάνε στα ιατρικά απόβλητα μετά από την χρήση τους.
Αν έχεις κολλήσει κάτι, σύμφωνα με τα συμπτώματα που λες, θα είναι κοβιντ.
 

george59

Νεοφερμένος

Ο george59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Ναι ίσως δεν ξέρω
Αν και μου είπαν ότι λογικά είναι μιας χρήσης
Οι βελόνες είναι μιας χρήσης, αποστειρωμένες και πάντα τις πετάνε. Τα συμπτώματά σου λογικά προκλήθηκαν από κάποια ίωση
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ναι ίσως δεν ξέρω
Αν και μου είπαν ότι λογικά είναι μιας χρήσης
Οι βελόνες είναι μιας χρήσης. Ανοίγονται πριν σου πάρουν αίμα και τις πετάνε μετά.
Είναι νο1 κανόνας στον χώρο υγείας.
Μόνο στο Πακιστάν έχω ακούσει που κρυφά στα χωριά χρησιμοποιούν βελόνες πολλές φορές λόγο φτώχειας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top