• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Φόβος για hiv

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,147 μηνύματα.
Ναι ίσως δεν ξέρω
Αν και μου είπαν ότι λογικά είναι μιας χρήσης
Ρε φιλαράκι. Κανουν κατι βδομαδες να φανούν τα συμπτώματα (1ον)
Τι "λογικά" είναι μιας χρήσης (2ον) δεν έχει λογικά και μη λογικα εκτός κι αν πηγες σε κανα στάβλο και έκανες τις εξετάσεις σου, που δεν φαίνεται για κάτι τέτοιο, καθως καθε αξιόπιστο κέντρο, σίγουρα τα χει μιας χρήσης.

Και τρίτον, αν φοβάσαι τόσο πολύ, κάνε δυο ρημάδια πράγματα:

α) Τσεκαρισου για κοβιντ
β) Στην αναγκη κανε σε άλλο κέντρο παλι εξετάσεις για hiv, να χεις απο δυο μεριες αποτελέσματα.


Με ποστς στο στέκι και "λογικά" και "ίσως" και κάνω γκούχου επειδή με κόλλησε η βελόνα, δε θα βγαλεις εσυ άκρη, χώρια οτι εμείς θα κυνηγάμε την ουρά μας να μαντεύουμε τι έχεις.

Είναι πρωτίστως άδικο για σένα αυτό, και πολύ δευτερευόντως για εμάς, φιλικά στο λέω. Καταλαβαίνω το άγχος σου, ξέρω πως νιώθεις, αλλά μόνο έτσι λύνεται. Με εξετάσεις.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,563 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας
Συμφωνώ χίλια τα εκατό για το Ίντερνετ
Όχι απλά σε αγχώνει σε κάνει να χάνεις τον εαυτό σου και τον ύπνο σου
Εγώ έχω πειστεί ότι είμαι αρνητικός αφού το τεστ έγινε πολύ μετά το παράθυρο και ήταν αρνητικό

Πιο πολύ ρωτάω για το 2ο σκέλος με το Τσεκποιντ
Δεν πιστεύετε ότι κόλλησα τίποτα απο εκεί έτσι?
Γιατί 4 μέρες τώρα έχω συμπτώματα σαν του hiv κλπ
εκεί πέρα τι να κόλλησες, hiv;
από πού να το κόλλησες;
επειδή έπιασες το πόμολο της πόρτας που είχε πιάσει προηγουμένως ασθενής με hiv;
δεν μεταδίδεται έτσι ο hiv εκτός αν είχες τίποτα πληγές στα χέρια σου και είχε υπολείμματα από αίμα ασθενή με hiv το πόμολο πάνω ξέρω γω ή σπέρμα

οι βελόνες είναι μίας χρήσης προφανώς
αλλά ακόμα και να μην ήταν και να κόλλησες hiv από εκεί
λες να ανέπτυξες συμπτώματα εντός μίας ημέρας; θέλει βδομάδες
λογικά ούτε covid παίζει να κόλλησες από το checkpoint
πιο πιθανό να είχες κολλήσει covid 2-3 μέρες πριν καν πας εκει και να εμφάνισε τώρα τα συμπτώματα
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,126 μηνύματα.
Ας ευχαριστήσουμε για αλλή μια φορά την ελληνική εκκλησία και τα εμπόδια που βάζει στην ένταξη οποιασδήποτε μορφής σεξουαλικής αγωγής στα σχολεία.
Με κάτι τέτοια αποτελέσματα καλή ώρα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
δεν μεταδίδεται έτσι ο hiv εκτός αν είχες τίποτα πληγές στα χέρια σου και είχε υπολείμματα από αίμα ασθενή με hiv το πόμολο πάνω ξέρω γω ή σπέρμα

Δεν κολλάει έτσι ο HIV. Ο ιός δεν επιβιώνει στον αέρα.

Μη γράφεις ότι σου έρχεται όπως στα πολιτικα γιατι εδω ειναι σοβαρό το θέμα.


Δεν έχει παρουσιαστει ποτε κρουσμα ουτε με το fingering. Πόσο μάλλον να γίνει αυτό που έγραψες.

Ο τυπος δεν χρειάζεται περαιτέρω εξετάσεις για τον HIV ίσως μόνο έναν ειδικό ψυχικής υγείαςυγείας για τις εμμονές ιδέες του.

Μπορεί βέβαια να τις ξεπεράσει κ μόνος του με φυσικούς τρόπους αλλά είναι μια συζήτηση που την έχουμε κάνει πολλες φορες κ εδώ μέσα κ αν κάποιος κάποια δεν θέλουν μόνο οι ειδικοί μπορουν να τους βοηθήσουν πλεον.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,563 μηνύματα.
Δεν κολλάει έτσι ο HIV. Ο ιός δεν επιβιώνει στον αέρα.

Μη γράφεις ότι σου έρχεται όπως στα πολιτικα γιατι εδω ειναι σοβαρό το θέμα.


Δεν έχει παρουσιαστει ποτε κρουσμα ουτε με το fingering. Πόσο μάλλον να γίνει αυτό που έγραψες.

Ο τυπος δεν χρειάζεται περαιτέρω εξετάσεις για τον HIV ίσως μόνο έναν ειδικό ψυχικής υγείαςυγείας για τις εμμονές ιδέες του.

Μπορεί βέβαια να τις ξεπεράσει κ μόνος του με φυσικούς τρόπους αλλά είναι μια συζήτηση που την έχουμε κάνει πολλες φορες κ εδώ μέσα κ αν κάποιος κάποια δεν θέλουν μόνο οι ειδικοί μπορουν να τους βοηθήσουν πλεον.
Διαβασες ότι έγραψα
"αν είχες πληγές στα χέρια σου";
Αν υπάρχουν ασυνεχειες στο δέρμα και γδαρσιματα/αμυχες/πληγές τότε ο hiv μπορεί να μεταδοθεί και μέσω αντικειμένων τα οποία έχουν πάνω τους αίμα ή σπέρμα με hiv. Ειδικά αν κάνεις fingering σε hiv θετικό άτομο και το δάχτυλο σου εχει καποιο κοψιμο/πληγή. Η ίδια πηγή που παρέθεσες από το cdc τα γράφει αυτά.
Διαβάζεις όσα βάζεις ετσι; Το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιάνεται θα πω εγώ.


Σε κάθε περίπτωση το παράδειγμα με το χερουλι ήταν προφανώς σαρκαστικό τραβωντας ένα παράδειγμα από τα μαλλιά στο βαθμό υπερβολής για να δείξω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κόλλησε.

Όσο για τα πολιτικά, επειδη κάτι δε σε βολεύει δε σημαίνει ότι είναι παραπληροφόρηση. Μπορείς να αναφέρεις ένα παράδειγμα ψέματος που με συκοφαντεις πως είπα να το λύσουμε; Απλα καντο στο αλλο thread όχι εδώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Διαβασες ότι έγραψα
"αν είχες πληγές στα χέρια σου";
Αν υπάρχουν ασυνεχειες στο δέρμα και γδαρσιματα/αμυχες/πληγές τότε ο hiv μπορεί να μεταδοθεί και μέσω αντικειμένων τα οποία έχουν πάνω τους αίμα ή σπέρμα με hiv. Ειδικά αν κάνεις fingering σε hiv θετικό άτομο και το δάχτυλο σου εχει καποιο κοψιμο/πληγή. Η ίδια πηγή που παρέθεσες από το cdc τα γράφει αυτά.
Διαβάζεις όσα βάζεις ετσι; Το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιάνεται θα πω εγώ.


Σε κάθε περίπτωση το παράδειγμα με το χερουλι ήταν προφανώς σαρκαστικό τραβωντας ένα παράδειγμα από τα μαλλιά στο βαθμό υπερβολής για να δείξω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κόλλησε.

Όσο για τα πολιτικά, επειδη κάτι δε σε βολεύει δε σημαίνει ότι είναι παραπληροφόρηση. Μπορείς να αναφέρεις ένα παράδειγμα ψέματος που με συκοφαντεις πως είπα να το λύσουμε; Απλα καντο στο αλλο thread όχι εδώ.

Διαβασες ότι έγραψα
"αν είχες πληγές στα χέρια σου";
Αν υπάρχουν ασυνεχειες στο δέρμα και γδαρσιματα/αμυχες/πληγές τότε ο hiv μπορεί να μεταδοθεί και μέσω αντικειμένων τα οποία έχουν πάνω τους αίμα ή σπέρμα με hiv. Ειδικά αν κάνεις fingering σε hiv θετικό άτομο και το δάχτυλο σου εχει καποιο κοψιμο/πληγή. Η ίδια πηγή που παρέθεσες από το cdc τα γράφει αυτά.
Διαβάζεις όσα βάζεις ετσι; Το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιάνεται θα πω εγώ.


Σε κάθε περίπτωση το παράδειγμα με το χερουλι ήταν προφανώς σαρκαστικό τραβωντας ένα παράδειγμα από τα μαλλιά στο βαθμό υπερβολής για να δείξω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κόλλησε.

Όσο για τα πολιτικά, επειδη κάτι δε σε βολεύει δε σημαίνει ότι είναι παραπληροφόρηση. Μπορείς να αναφέρεις ένα παράδειγμα ψέματος που με συκοφαντεις πως είπα να το λύσουμε; Απλα καντο στο αλλο thread όχι εδώ.

A ήταν σαρκαστικό το παράδειγμα με το χερούλι οκ.


Digital-Anal or Digital-Vaginal Sex

Digital-anal or digital-vaginal/frontal sex is the clinical term for using a finger(s) or fist for insertive sex. While it is theoretically possible that someone with an open cut or fresh abrasion on his or her finger or hand could contract HIV if it comes into contact with blood or secretions in the anus or vagina, there has never been a documented case of HIV transmission through fingering.

Απλά όπως στα πολιτικά έτσι και εδώ διαβαζεις πολλές πηγές και μπερδεύεσαι.

Απο όσο το αντιλαμβάνομαι εγω αυτό που διαβάζω ειναι πως οι δυο περιπτώσεις ειναι διαφορετικές.

Πχ1 Κάνεις ακαπωτο πρωκτικο σέξ με εναν θετικό στον ιό... ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ υπάρχει αμυχή. Και λογω της εξπερμάτισης ο ιός περνάει στον άλλον μεσω της ανοιχτης μικροπληγής.

Πχ2 Αν εσυ έκοψες το χέρι σου το μεσημέρι και πάς το βράδυ η πληγη έχει κλεισει. Αλλωστε σε συγκεκριμενες ερωτησεις επ αυτου το διευκρινίζουν.... Aν η πληγη ειναι πλέον dry δεν υπάρχει κανενας κίνδυνος. Τωρα αν εσυ έκοψες το χέρι σου κ πηγες κ το έβαλες στο αιδοιο και η αλλη έχει εκεινη τη στιγμη υγρά δηλαδη σε είδε και κάβλωσε απευθειας οκ υπαρχει πιθανοτητα.

Επειδη ομως αυτα δεν γινονται καιθως ειναι συνδυαστικοί παράγοντες και όχι η απλή θεωρια που διαβάζει ενας 18 χρονων παρθένος ή παρθένα ή και ενας 30αρης που άντε να εχει 10 σεξουαλικές συνερευσεις ως τοτε στη ζωή του....και επειδη δεν ξέρουν φοβουνται... για αυτο σου λεει η πηγη πως δεν υπάρχει κανενα επιβεβαιωμενο κρουσμα μεσω του fingering.

Mε την ιδια λογική μπορείς να κολλήσεις και μέσω ενος απλού φιλιού αν τα χειλη της άλλης ειναι σκασμένα και εχεις δαγκώσει και εσυ το χείλος σου ή στο δαγκώσει αυτή και μηπως εχει σκασμένα χείλη ;;;

Επισης επειδη ειπώθηκε πρίν τη θεραπεία του 24ωρου μετά απο μια επικίνδυνη επαφή την αποφασίζει το νοσοκομείο που θα πάς.

Θυμαμαι παλιά μου ειχε σπάσει το προφ σε μια συνεύρεση με μια που δεν γνώριζα... επειδη όμως εχω μια μικρή εμπειρία βγήκα αμέσως. Πήρα να ρωτήσω 1-2 ειδικούς όλοι τους ηταν κατηγορηματικοί , δεν κολλάει ετσι ο ιός κύριε.

Πηγα εκανα και ενα 4ης γενιάς πριν το κάνω ο βιοπαθολόγος μου ειπε πως κατα 99% θα ειναι αρνητικό. Θα στο βγάλω λέει πρωι πρωι κιολας να ηρεμήσεις. Λεω εντάξει δεν εχω πολυ άγχος απλά θελω τυπικά να ξέρω.

Ε αρνητικό βγήκε. Ο ιός αυτος δεν κολλάει τόσο εύκολα ΩΣΤΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ και πντού να φοράμε προφυλακτικό.

Τωρα ενταξει κάποιοι ειναι κατεστραμενοι και πάνε γυρεύοντας. Κανουν ολα αυτα που εγραψα σε μπουρδέλα... παιρνουν απο πιάτσες γυναικες μπορει να κάνουν κ σέξ χωρις προφυλακτικό.

Οταν πάς ετσι 1-2-3.... θα σου κάτσει. Πας γυρευοντας. Οταν ομως δεν πάς κ απλα εχεις ενα ατυχημα δεν θα σου κατσει με τη μία. Ειναι θέμα τι νοοτροπιας εισαι. Εγω πχ ημουν πάντα του προφυλακτικού. Εχω πλουσιο ερωτικό παρελθόν.

Δεν εχω κανενα ΣΜΝ. Ουτε κονδυλώματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scarface21

Νεοφερμένος

Ο Scarface21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,είμαι καινούργιο μέλος εδώ.Αντιμετωπιζω την ίδια φοβία,για τον HIV.Στην δική μου περίπτωση όμως,είχα σεξουαλική επαφή με μια κοπέλα χωρίς προφύλαξη.Εχουν περάσει από τότε 12 μέρες,τις τελευταίες 2 είμαι με 38 πυρετό.Πονολαιμο,συνάχι,πόνους στους μυς και τις αρθρώσεις.Εκανα Covid τεστ το πρωί,παρακαλαγα να βγει θετικό.Δυστυχώς βγήκε αρνητικό,θα ξανακάνω ένα αύριο μπας και είμαι τυχερός,πάνω στο λάθος μου να μην πάρω προφύλαξη.Ειμαι νοσοφοβικος,με χρόνια κατάθλιψη(κάτι που κάνει τα πράγματα χειρότερα) και παίρνω αγωγή.
Έχω το κακό ελάττωμα να ψάχνω στο ίντερνετ για συμπτώματα.Το μυαλό μου έχει κολλήσει στο ότι έχω HIV,ούτε γρίπη ούτε κρυολόγημα.Και αυτή η αναμονή,για να παω να κανω την εξέταση με σκοτώνει.Ξερω ότι πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες ακόμα Μέχρι τότε θα έχω πάθει 2 εμφράγματα και 3 εγκεφαλικά.Ηδη σήμερα πήγα να πάθω κρίση πανικού,ύστερα απο μια 8ετια χωρίς.Εννοείται ότι το έχω πει στους γονείς μου,οι οποίοι προσπαθούν να με ηρεμήσουν χωρίς αποτέλεσμα.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,467 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,είμαι καινούργιο μέλος εδώ.Αντιμετωπιζω την ίδια φοβία,για τον HIV.Στην δική μου περίπτωση όμως,είχα σεξουαλική επαφή με μια κοπέλα χωρίς προφύλαξη.Εχουν περάσει από τότε 12 μέρες,τις τελευταίες 2 είμαι με 38 πυρετό.Πονολαιμο,συνάχι,πόνους στους μυς και τις αρθρώσεις.Εκανα Covid τεστ το πρωί,παρακαλαγα να βγει θετικό.Δυστυχώς βγήκε αρνητικό,θα ξανακάνω ένα αύριο μπας και είμαι τυχερός,πάνω στο λάθος μου να μην πάρω προφύλαξη.Ειμαι νοσοφοβικος,με χρόνια κατάθλιψη(κάτι που κάνει τα πράγματα χειρότερα) και παίρνω αγωγή.
Έχω το κακό ελάττωμα να ψάχνω στο ίντερνετ για συμπτώματα.Το μυαλό μου έχει κολλήσει στο ότι έχω HIV,ούτε γρίπη ούτε κρυολόγημα.Και αυτή η αναμονή,για να παω να κανω την εξέταση με σκοτώνει.Ξερω ότι πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες ακόμα Μέχρι τότε θα έχω πάθει 2 εμφράγματα και 3 εγκεφαλικά.Ηδη σήμερα πήγα να πάθω κρίση πανικού,ύστερα απο μια 8ετια χωρίς.Εννοείται ότι το έχω πει στους γονείς μου,οι οποίοι προσπαθούν να με ηρεμήσουν χωρίς αποτέλεσμα.
Ας επικεντρωθείς στο τώρα για την ώρα καθώς το μέλλον δεν το γνωρίζεις ακόμα και το παρελθόν δεν μπορείς να το αλλάξεις. Στην αναμονή αυτή λοιπόν, καλό θα ήταν να απασχολείς το μυαλό σου συνεχώς με κάτι που θα σε κρατάει engaged ώστε να το σκέφτεσαι οσο το δυνατό λιγότερο. Μιας και έχεις πυρετό θα σου πρότεινα να πάρεις κάτι φυτικό να σε βοηθήσει να κοιμηθείς και να ξεκουραστείς.
Είμαστε στην αλλαγή καιρού οι γρίπες δίνουν και παίρνουν. Σχετικά με τις κρίσεις πανικού ένα γρήγορο τρικ να σε κανει να ξεγελάσεις το μυαλό σου είναι να γευτείς κάτι ξυνό όπως το λεμόνι ή να αρχίσεις να ονομάζεις στο μυαλό σου ή δυνατά τα πράγματα στον χώρο που βρίσκεσαι ενα-ενα.
Όταν με το καλό κάνεις το τεστ και πάρεις τα αποτελέσματα θα καταλάβεις πως είσαι στο σωστό δρόμο καθώς ανεξαρτήτως αποτελέσματος θα έχεις προλάβει εγκαίρως οποιαδήποτε χειρότερη εξέλιξη και θα κάνεις το καλύτερο δυνατό για την υγεία σου.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,011 μηνύματα.
Και το test του covid δε δείχνει σε όλους τις πρώτες μέρες και δείχνει πιο μετά. Κάνε κάθε μέρα το διπλό test covid - γρίπης μήπως σου βγει θετικό και ηρεμήσεις μια ώρα αρχύτερα. ;)
 

Scarface21

Νεοφερμένος

Ο Scarface21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παίρνω αγωγή με Xanax και Ladose,πηγαίνω σε ψυχίατρο κάθε μηνα να τα λέμε.Φταιω εγώ που 2,5 δεν είχα καμία επιθυμία για σεξ και ούτε καν λίμπιντο.Επασχα από ψυγογενη βουλιμία,έφτασα να ζυγίζω 135 κιλά.Με δική μου προσπαθεια,είμαι πλέον στα 85 μέσα σε ένα χρόνο και εδώ να χάσω 6-7 ακόμα.Βρηκα διέξοδο στο περπάτημα και τη γυμναστική και πλέον είναι κομμάτι της ζωής μου.Δεν ξέρω σε πόσες μέρες δίνει συμπτώματα ο ιός,σίγουρα οργανισμός με οργανισμό διαφέρει.Εκλεισα να κάνω ένα rapid test για HIV σε checkpoint,στην ομόνοια την Τρίτη.Δεν κατηγορώ την κοπέλα,μπορεί να έχει τον ιο χρόνια και να μην το γνωρίζει.Έχουμε κρατήσει επαφές,δεν ήταν ξεπέτα να το πω έτσι.Αλλα φοβάμαι να της το αναφέρω από τώρα,μπορεί και να την προσβάλω.Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοια,ώστε να ξέρω πως να προσεγγίσω την άλλη.Σας ευχαριστώ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας!
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,467 μηνύματα.
Παίρνω αγωγή με Xanax και Ladose,πηγαίνω σε ψυχίατρο κάθε μηνα να τα λέμε.Φταιω εγώ που 2,5 δεν είχα καμία επιθυμία για σεξ και ούτε καν λίμπιντο.Επασχα από ψυγογενη βουλιμία,έφτασα να ζυγίζω 135 κιλά.Με δική μου προσπαθεια,είμαι πλέον στα 85 μέσα σε ένα χρόνο και εδώ να χάσω 6-7 ακόμα.Βρηκα διέξοδο στο περπάτημα και τη γυμναστική και πλέον είναι κομμάτι της ζωής μου.Δεν ξέρω σε πόσες μέρες δίνει συμπτώματα ο ιός,σίγουρα οργανισμός με οργανισμό διαφέρει.Εκλεισα να κάνω ένα rapid test για HIV σε checkpoint,στην ομόνοια την Τρίτη.Δεν κατηγορώ την κοπέλα,μπορεί να έχει τον ιο χρόνια και να μην το γνωρίζει.Έχουμε κρατήσει επαφές,δεν ήταν ξεπέτα να το πω έτσι.Αλλα φοβάμαι να της το αναφέρω από τώρα,μπορεί και να την προσβάλω.Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοια,ώστε να ξέρω πως να προσεγγίσω την άλλη.Σας ευχαριστώ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας!
Χμ το ραπιντ θελει πάροδο 3 μηνών να ξέρεις δεν δείχνει νωρίτερα
 

Scarface21

Νεοφερμένος

Ο Scarface21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μακάρι φίλε μου γιατί ήδη έχω προβλήματα ύπνου.Οποτε πέφτω να κοιμηθώ αρχίζω να σκέφτομαι,και δεν έχει σταματημό.Πως θα πληρώσω το ρευμα,ποτε θα βρω επιτέλους δουλειά,κτλ.
 

kamekiwii23

Νεοφερμένος

Ο kamekiwii23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Μακάρι φίλε μου γιατί ήδη έχω προβλήματα ύπνου.Οποτε πέφτω να κοιμηθώ αρχίζω να σκέφτομαι,και δεν έχει σταματημό.Πως θα πληρώσω το ρευμα,ποτε θα βρω επιτέλους δουλειά,κτλ.
τι να σου πω, μια απο τα ιδια

πανε σε καποιο checkpoint να κανεις την εξεταση και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο, δεν ειναι κατι...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,637 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,είμαι καινούργιο μέλος εδώ.Αντιμετωπιζω την ίδια φοβία,για τον HIV.Στην δική μου περίπτωση όμως,είχα σεξουαλική επαφή με μια κοπέλα χωρίς προφύλαξη.Εχουν περάσει από τότε 12 μέρες,τις τελευταίες 2 είμαι με 38 πυρετό.Πονολαιμο,συνάχι,πόνους στους μυς και τις αρθρώσεις.Εκανα Covid τεστ το πρωί,παρακαλαγα να βγει θετικό.Δυστυχώς βγήκε αρνητικό,θα ξανακάνω ένα αύριο μπας και είμαι τυχερός,πάνω στο λάθος μου να μην πάρω προφύλαξη.Ειμαι νοσοφοβικος,με χρόνια κατάθλιψη(κάτι που κάνει τα πράγματα χειρότερα) και παίρνω αγωγή.
Έχω το κακό ελάττωμα να ψάχνω στο ίντερνετ για συμπτώματα.Το μυαλό μου έχει κολλήσει στο ότι έχω HIV,ούτε γρίπη ούτε κρυολόγημα.Και αυτή η αναμονή,για να παω να κανω την εξέταση με σκοτώνει.Ξερω ότι πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες ακόμα Μέχρι τότε θα έχω πάθει 2 εμφράγματα και 3 εγκεφαλικά.Ηδη σήμερα πήγα να πάθω κρίση πανικού,ύστερα απο μια 8ετια χωρίς.Εννοείται ότι το έχω πει στους γονείς μου,οι οποίοι προσπαθούν να με ηρεμήσουν χωρίς αποτέλεσμα.

Τα συμπτωματα που εχεις ειναι μια επιδημία της εποχης + ξηρο βηχα + ρηχη αναπνοη

Για να κολλησεις HIV με το σεξ θα πρεπει το κοριτσι να ειναι οροθετικο και τοτε υπαρχει πιθανοτητα 4% μονο ...δηλαδη τιποτα

Για να σου φυγει η ιδεα πηγαινε στην Ομονια στον ΕΟΔΥ να κανεις ενα ραπιντ τεστ HIV ειναι δωρεαν και εμπιστευτικο

Στοιχεία επικοινωνίας:


Κέντρο Σεξουαλικής Υγείας- ΕΟΔΥ

«Πολυκλινική Αθηνών», Πειραιώς 3,

Ομόνοια, Τ.Κ. 10552, 2ος όροφος

Πληροφορίες / ραντεβού: 210 8813615

Email: sexualhealth@eody.gov.gr
 

Scarface21

Νεοφερμένος

Ο Scarface21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Έχω κλείσει ραντεβού για την Τρίτη,στο κέντρο που αναφέρεις στην ομόνοια.Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,011 μηνύματα.
Πάντως σε καμία περίπτωση μην αγχωσεις την κοπέλα για το θέμα έτσι στα καλά καθούμενα μεταφέροντας το δικό σου άγχος για hiv σε αυτή. Κάνε τα test πρώτα, covid, γρίπης, hiv, οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου να μην έχεις hiv. :)
 

Scarface21

Νεοφερμένος

Ο Scarface21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εννοείται δεν πρόκειται να της πω κάτι τέτοιο,πριν κανω τις απαραίτητες εξετάσεις!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,637 μηνύματα.
Εννοείται δεν πρόκειται να της πω κάτι τέτοιο,πριν κανω τις απαραίτητες εξετάσεις!
Ετσι μπραβω ... δεν θα της πεις τιποτα γιατι θα την πληγωσεις πολυ και αδικα.
Και αντε πηγαινε να παρεις ενα αρνητικο τεστ να ηρεμισεις.
Και βγαλε και αυτα τα οπλα απο τα αβαταρ ..η βια δεν προσφερε ποτε λυση σε κανενα. Ευχαριστα πραματα βαλε στο περιβαλον σου
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,011 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,είμαι καινούργιο μέλος εδώ.Αντιμετωπιζω την ίδια φοβία,για τον HIV.Στην δική μου περίπτωση όμως,είχα σεξουαλική επαφή με μια κοπέλα χωρίς προφύλαξη.Εχουν περάσει από τότε 12 μέρες,τις τελευταίες 2 είμαι με 38 πυρετό.Πονολαιμο,συνάχι,πόνους στους μυς και τις αρθρώσεις.Εκανα Covid τεστ το πρωί,παρακαλαγα να βγει θετικό.Δυστυχώς βγήκε αρνητικό,θα ξανακάνω ένα αύριο μπας και είμαι τυχερός,πάνω στο λάθος μου να μην πάρω προφύλαξη.Ειμαι νοσοφοβικος,με χρόνια κατάθλιψη(κάτι που κάνει τα πράγματα χειρότερα) και παίρνω αγωγή.
Έχω το κακό ελάττωμα να ψάχνω στο ίντερνετ για συμπτώματα.Το μυαλό μου έχει κολλήσει στο ότι έχω HIV,ούτε γρίπη ούτε κρυολόγημα.Και αυτή η αναμονή,για να παω να κανω την εξέταση με σκοτώνει.Ξερω ότι πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες ακόμα Μέχρι τότε θα έχω πάθει 2 εμφράγματα και 3 εγκεφαλικά.Ηδη σήμερα πήγα να πάθω κρίση πανικού,ύστερα απο μια 8ετια χωρίς.Εννοείται ότι το έχω πει στους γονείς μου,οι οποίοι προσπαθούν να με ηρεμήσουν χωρίς αποτέλεσμα.
Ωχ, φίλος μου (ακραία νοσοφοβική εδώ)
Μην αγχώνεσαι, όσο πιο πολύ το ψάχνεις τόσο πιο πολύ θα νομίζεις ότι κόλλησες τα πάντα!


Συμβουλή: άλλη φορά με προσοχή και ζητείστε και εξετάσεις από τους άλλους, δεν είναι κακό, για την υγεία μας πρόκειται
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top