Χωρισμός και επανασύνδεση

River

Νεοφερμένος

Ο River αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα,είχα μια σχέση σχεδόν 3 χρόνια και με χώρισε γιατί δεν νιώθει ο εαυτός της λέει,ενώ μέχρι και 2 μέρες πριν ήμασταν μια χαρά,το πρόβλημα είναι ότι τη θέλω στη ζωή μου και με θέλει και αυτή,από που το ξέρω; Από τα μάτια! Φαίνεται όταν αγαπάς κάποιον και όχι δεν εννοώ σαν συγγενική αγάπη.απλα δεν της έχω στείλει εδώ και 1 μήνα σχεδόν αλλά όταν τη συνάντησα πριν 1 βδομάδα τυχαία το εσθανωμουν ότι της έλειπα και ότι με θέλει πίσω αλλά είναι πολύ ξεροκέφαλη να το παραδεχτεί....τι κανωωωωω;;;;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να την αφήσεις ήσυχη.
Σε αγαπάει αλλά δεν θέλει να είστε μαζί και αυτό είναι 2 διαφορετικά πράγματα.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,951 μηνύματα.
δεν υπάρχουν συμβουλές και συνταγές για τέτοια ζητήματα. μόνο εσύ ξέρεις τι πρέπει να κάνεις φίλε Ποτάμι. και θα το κάνεις, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. πάντως να ξέρεις... έρωτας είναι η τέχνη του να φεύγεις έτσι, που η σφαγή που θα νιώθεις να είναι πολύ πιο σφαγερή από τη σφαγή που νιώθει ο σύντροφος που αφήνεις... :(
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα,είχα μια σχέση σχεδόν 3 χρόνια και με χώρισε γιατί δεν νιώθει ο εαυτός της λέει,ενώ μέχρι και 2 μέρες πριν ήμασταν μια χαρά,το πρόβλημα είναι ότι τη θέλω στη ζωή μου και με θέλει και αυτή,από που το ξέρω; Από τα μάτια! Φαίνεται όταν αγαπάς κάποιον και όχι δεν εννοώ σαν συγγενική αγάπη.απλα δεν της έχω στείλει εδώ και 1 μήνα σχεδόν αλλά όταν τη συνάντησα πριν 1 βδομάδα τυχαία το εσθανωμουν ότι της έλειπα και ότι με θέλει πίσω αλλά είναι πολύ ξεροκέφαλη να το παραδεχτεί....τι κανωωωωω;;;;
Καλημέρα !

Θέλεις να μας πεις λιγάκι ηλικίες σας ?
Όλα αυτά καθορίζονται και εκτιμούνται ανάλογα σε τι ηλικίες δημιουργούνται αυτές οι καταστάσεις .

Με τον όρο μια χαρά τι εννοείς ?
Όλα αυτά τα χρόνια δεν προέκυπταν θεματακια που να μαρτυρούσαν όλη αυτή την καταπίεση που ένιωθε ?

Κάτω από ποιες συνθήκες έγινε ο χωρισμός ?
Ήρεμα και πολιτισμένα μετά από συζήτηση ή επεισοδιακά ?

Παίζει θέμα τρίτου προσώπου ?
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Καλησπέρα,είχα μια σχέση σχεδόν 3 χρόνια και με χώρισε γιατί δεν νιώθει ο εαυτός της λέει,ενώ μέχρι και 2 μέρες πριν ήμασταν μια χαρά,το πρόβλημα είναι ότι τη θέλω στη ζωή μου και με θέλει και αυτή,από που το ξέρω; Από τα μάτια! Φαίνεται όταν αγαπάς κάποιον και όχι δεν εννοώ σαν συγγενική αγάπη.απλα δεν της έχω στείλει εδώ και 1 μήνα σχεδόν αλλά όταν τη συνάντησα πριν 1 βδομάδα τυχαία το εσθανωμουν ότι της έλειπα και ότι με θέλει πίσω αλλά είναι πολύ ξεροκέφαλη να το παραδεχτεί....τι κανωωωωω;;;;
Ε δεν είναι ανάγκη να το παραδεχτεί με τα λόγια, αν κάποια στιγμή η επανασύνδεση γίνει πράξη.
Σημασία έχει αν το θέλετε στ αλήθεια κι οι δυο. Και βέβαια εξαρτάται κι από την αιτία του χωρισμού σας και το τι μεσολάβησε (αν μεσολάβησε) κατά τη χρονική διάρκεια που δεν επικοινωνούσατε.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Καλησπέρα,είχα μια σχέση σχεδόν 3 χρόνια και με χώρισε γιατί δεν νιώθει ο εαυτός της λέει,
Σε χώρισε γιατί σταμάτησε να σε γουστάρει, η βρήκε άλλον, μην πιστέψεις τπτ άλλο.
....τι κανωωωωω;;;;
Τίποτα. Περιμένεις να σου περάσει, μελετάς τι έκανες λάθος και ξενέρωσε, και όταν ανακτήσεις τον εαυτό σου πας για την επόμενη.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε χώρισε γιατί σταμάτησε να σε γουστάρει, η βρήκε άλλον, μην πιστέψεις τπτ άλλο.
Και πρέπει να καταλάβει πως μπορεί να τον αγαπάει αλλά δε την τραβάει άλλο ερωτικά.Και να τα ξεχωρίσει αυτά στο μυαλό του γιατι βλέπω παίρνει ελπίδα απο το συναισθηματικό.Που αν μη τι αλλο δε ξεκοβεσαι συναισθηματικα ευκολα απο τη μια στιγμη στην αλλη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Καλησπέρα,είχα μια σχέση σχεδόν 3 χρόνια και με χώρισε γιατί δεν νιώθει ο εαυτός της λέει,ενώ μέχρι και 2 μέρες πριν ήμασταν μια χαρά,το πρόβλημα είναι ότι τη θέλω στη ζωή μου και με θέλει και αυτή,από που το ξέρω; Από τα μάτια! Φαίνεται όταν αγαπάς κάποιον και όχι δεν εννοώ σαν συγγενική αγάπη.απλα δεν της έχω στείλει εδώ και 1 μήνα σχεδόν αλλά όταν τη συνάντησα πριν 1 βδομάδα τυχαία το εσθανωμουν ότι της έλειπα και ότι με θέλει πίσω αλλά είναι πολύ ξεροκέφαλη να το παραδεχτεί....τι κανωωωωω;;;;

Ασε κανα μηνα ακόμη και βλέπεις.... Μη τρελαινεσαι μπορεί να είναι ανακτησιμο.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,057 μηνύματα.
είχα μια σχέση σχεδόν 3 χρόνια και με χώρισε γιατί δεν νιώθει ο εαυτός της λέει,ενώ μέχρι και 2 μέρες πριν ήμασταν μια χαρά
Μετάφραση: Σε αγαπάει και νιώθει οικεία και όμορφα μαζί σου και με τη σχέση σας (ίσως βαριέται όμως) αλλά γνώρισε κάποιον και δε θέλει να σε απατήσει, της έχει πάρει τα μυαλά, νιώθει οτι χρωστάει στον εαυτό της να το ζήσει, κι έτσι χώρισε με σένα αφήνοντας ένα παραθυράκι ανοιχτό σε περίπτωση που δεν τσουλήσει με τον άλλον. Οπότε να ξέρεις οτι αν την ξαναπάρεις πίσω μετά από κάποιο καιρό θα πάρεις τα αποφάγια του άλλου. Αν αυτό σε καλύπτει, κάντο. Ελπίζω όμως να μην έρθεις 10 χρόνια μετά, 1 γάμο και 2 παιδιά αργότερα να κάνεις θρεντ "ανακάλυψα οτι η γυναίκα μου πριν παντρευτούμε είχε σχέση με άλλον για τα πρώτα χρόνια του γάμου μας και ανησυχώ οτι τα παιδιά δεν είναι δικά μου". Τα έχω δει γι' αυτό στα λέω.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα,είχα μια σχέση σχεδόν 3 χρόνια και με χώρισε γιατί δεν νιώθει ο εαυτός της λέει,ενώ μέχρι και 2 μέρες πριν ήμασταν μια χαρά,το πρόβλημα είναι ότι τη θέλω στη ζωή μου και με θέλει και αυτή,από που το ξέρω; Από τα μάτια! Φαίνεται όταν αγαπάς κάποιον και όχι δεν εννοώ σαν συγγενική αγάπη.απλα δεν της έχω στείλει εδώ και 1 μήνα σχεδόν αλλά όταν τη συνάντησα πριν 1 βδομάδα τυχαία το εσθανωμουν ότι της έλειπα και ότι με θέλει πίσω αλλά είναι πολύ ξεροκέφαλη να το παραδεχτεί....τι κανωωωωω;;;;
Εγώ συμβουλή δεν θα σου δώσω, μόνο ευχή να σταματήσουν όσο το γρηγορότερο να σε απασχολούν αυτά, να ξεκοβεις και να τα γράφεις όλα στα π..παρια σου.

Ευτυχώς σε εμένα αυτό έγινε σε σχετικά νεαρή ηλικία, έχω δει περιπτώσεις να σαρανταρίζουν (και να πενηνταρίζουν, δεν έχουν ηλικία αυτά) και να αναλώνουν χρόνο στο "με θέλει ή δεν με θέλει η πρώην/ο πρώην" κλπ και να χαλιέται η ψυχική τους υγεία.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ελπίζω όμως να μην έρθεις 10 χρόνια μετά, 1 γάμο και 2 παιδιά αργότερα να κάνεις θρεντ "ανακάλυψα οτι η γυναίκα μου πριν παντρευτούμε είχε σχέση με άλλον για τα πρώτα χρόνια του γάμου μας και ανησυχώ οτι τα παιδιά δεν είναι δικά μου".
That escalated quickly.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ελπίζω όμως να μην έρθεις 10 χρόνια μετά, 1 γάμο και 2 παιδιά αργότερα να κάνεις θρεντ "ανακάλυψα οτι η γυναίκα μου πριν παντρευτούμε είχε σχέση με άλλον για τα πρώτα χρόνια του γάμου μας και ανησυχώ οτι τα παιδιά δεν είναι δικά μου". Τα έχω δει γι' αυτό στα λέω.

Έλα ρε συ πολύ σαπουνόπερα πέφτει 😀
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
πως αφηνεις εναν ανθρωπο που ησασταν 3 χρονια μαζι για ενα πηδημα ρε χιμελα?
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σε χώρισε γιατί σταμάτησε να σε γουστάρει, η βρήκε άλλον, μην πιστέψεις τπτ άλλο
Απλά ,λιτά και ωραία
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

πως αφηνεις εναν ανθρωπο που ησασταν 3 χρονια μαζι για ενα πηδημα ρε χιμελα?
Η πρώην μου έφυγε από 7-8 χρόνια σχέση ;) ....νομίζω οι σχέσεις σε μικρές ηλικίες απλα είναι ότι νάνε
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
τι οριζουμε μικρη ηλικια?
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απλά ,λιτά και ωραία
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Η πρώην μου έφυγε από 7-8 χρόνια σχέση ;) ....νομίζω οι σχέσεις σε μικρές ηλικίες απλα είναι ότι νάνε
22-8=14 ΕΥΓΕ
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top