30 ο ένας, 22 η άλλη

Mmar

Νεοφερμένος

Η Mmar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είναι κατακριτέο μια σχέση με αυτή τη διαφορά ηλικίας; Τι πιστεύετε; Μπορεί να στεριώσει;
Ρε παιδια ειπαμε να μιλησουμε για σχέσεις με πραγματικές διαφορές ηλικιας >15 χρονων.

Μη γράφουμε για πλάκα τέτοια πράγματα τωρα! Να ειναι η άλλη 20 και εσυ 37 να πώ οκ το σκέφτεσαι.

Ακομα και 33 να εισαι και 20 η άλλη σιγα το προβλημα ή μηπως νομιζεις οτι τη πρώτη που γνωρισες θα παντρευτεις αυτο δεν ειναι καθολου σιγουρο.


Οταν κάποια ειναι 22 και εσυ 30 ειστε λιγο πολυ στις ιδιες φάσεις αυτη μολις τελειωσε και αντε να κανει κανα μεταπτυχιακο εσυ θα δουλευεις.



Αντε να υπάρχει μια φάση διαφορά. Σιγα τα αυγά να πουμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σιγα ρε παιδια τη διαφορά!!
Ειμαι 37 κ είναι 58...
Με φλερτάρει τοσο όμορφα! Λες κ είναι μεσα στο μυαλό μου κ μαντεύει τι θελω
Με τρελαίνει ο τροπος του, το μυαλο του. Ειναι φοβερη η φιλοσοφια του! Είμαι παντρεμένη κ μαμα κ πολυ παλιομοδιτικη... Κ ομως αυτός ο άνθρωπος με έχει αγγιξει. Με κάνει να γίνομαι καλύτερη, μου δειχνει εναν όμορφο χαλαρο τρόπο σκέψης, μια εκδήλωση αγάπης. Δε φερετε εγωιστικα, ειναι τοσο γλυκος
Δεν περίμενει κάτι απο εμενα το ξέρει οτι είμαι αλλου (κ εκείνος είναι),κ ομως μου εκφράζει συνεχως την αγάπη του ανιδιοτελως. Θα έλεγα ότι με στηριζει κιολας, μου δίνει κ δε μιλαω για πανάκριβα δωρα τα οποια εχω αρνηθεί
Ξερω τι γραφω κ δεν είμαι άνθρωπος που μασαει εύκολα είμαι πολλα χρόνια παντρεμενη κ δεν ασχολούμαι με τέτοια. Δεν ένιωσα κ ποτε την ανάγκη να το κανω
Τελευταία καταφερε να μου πάρει το μυαλο.... Νιώθω τοσο ομορφα μαζί του, οταν του μιλαω. Νιώθω οτι μπορώ να πω τα παντα.
Ποσο θα ήθελα μια στιγμή. Μονο μια ετσι, για μενα. Ξέρω ποσο θα το ήθελε εκεινος βεβαια, εγω όμως είμαι ο βραχος ο ακλονητος για ευνόητους λογους σε μια ιστορία που κρατάει παρα πολυ καιρό απο πλευράς του, το ηξερα, το ξέραμε κ οι δυο, μέχρι που αποφάσισε να ανοιξει ξεκάθαρα τα χαρτια του κ να εκφράστει.
Αυτα... Ετσι ηθελα να το μοιραστώ... Να το βγάλω απο μεσα μου
Κ εύχομαι να συνελθω γρηγορα
 
Τελευταία επεξεργασία:

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σιγα ρε παιδια τη διαφορά!!
Ειμαι 37 κ είναι 58...
Με φλερτάρει τοσο όμορφα! Λες κ είναι μεσα στο μυαλό μου κ μαντεύει τι θελω
Με τρελαίνει ο τροπος του, το μυαλο του. Ειναι φοβερη η φιλοσοφια του! Είμαι παντρεμένη κ μαμα κ πολυ παλιομοδιτικη... Κ ομως αυτός ο άνθρωπος με έχει αγγιξει. Με κάνει να γίνομαι καλύτερη, μου δειχνει εναν όμορφο χαλαρο τρόπο σκέψης, μια εκδήλωση αγάπης. Δε φερετε εγωιστικα, ειναι τοσο γλυκος
Δεν περίμενει κάτι απο εμενα το ξέρει οτι είμαι αλλου (κ εκείνος είναι),κ ομως μου εκφράζει συνεχως την αγάπη του ανιδιοτελως. Θα έλεγα ότι με στηριζει κιολας, μου δίνει κ δε μιλαω για πανάκριβα δωρα τα οποια εχω αρνηθεί
Ξερω τι γραφω κ δεν είμαι άνθρωπος που μασαει εύκολα είμαι πολλα χρόνια παντρεμενη κ δεν ασχολούμαι με τέτοια. Δεν ένιωσα κ ποτε την ανάγκη να το κανω
Τελευταία καταφερε να μου πάρει το μυαλο.... Νιώθω τοσο ομορφα μαζί του, οταν του μιλαω. Νιώθω οτι μπορώ να πω τα παντα.
Ποσο θα ήθελα μια στιγμή. Μονο μια ετσι, για μενα. Ξέρω ποσο θα το ήθελε εκεινος βεβαια, εγω όμως είμαι ο βραχος ο ακλονητος για ευνόητους λογους σε μια ιστορία που κρατάει παρα πολυ καιρό απο πλευράς του, το ηξερα, το ξέραμε κ οι δυο, μέχρι που αποφάσισε να ανοιξει ξεκάθαρα τα χαρτια του κ να εκφράστει.
Αυτα... Ετσι ηθελα να το μοιραστώ... Να το βγάλω απο μεσα μου
Κ εύχομαι να συνελθω γρηγορα
Για να καταλάβω... Είσαι παντρεμένη, είναι παντρεμένος. Το ξέρει ότι είσαι παντρεμένη. Σε φλερτάρει. Γουστάρεις.
Και εγώ σου εύχομαι να συνέλθεις. Από καρδιάς.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σιγα ρε παιδια τη διαφορά!!
Ειμαι 37 κ είναι 58...
Με φλερτάρει τοσο όμορφα! Λες κ είναι μεσα στο μυαλό μου κ μαντεύει τι θελω
Με τρελαίνει ο τροπος του, το μυαλο του. Ειναι φοβερη η φιλοσοφια του! Είμαι παντρεμένη κ μαμα κ πολυ παλιομοδιτικη... Κ ομως αυτός ο άνθρωπος με έχει αγγιξει. Με κάνει να γίνομαι καλύτερη, μου δειχνει εναν όμορφο χαλαρο τρόπο σκέψης, μια εκδήλωση αγάπης. Δε φερετε εγωιστικα, ειναι τοσο γλυκος
Δεν περίμενει κάτι απο εμενα το ξέρει οτι είμαι αλλου (κ εκείνος είναι),κ ομως μου εκφράζει συνεχως την αγάπη του ανιδιοτελως. Θα έλεγα ότι με στηριζει κιολας, μου δίνει κ δε μιλαω για πανάκριβα δωρα τα οποια εχω αρνηθεί
Ξερω τι γραφω κ δεν είμαι άνθρωπος που μασαει εύκολα είμαι πολλα χρόνια παντρεμενη κ δεν ασχολούμαι με τέτοια. Δεν ένιωσα κ ποτε την ανάγκη να το κανω
Τελευταία καταφερε να μου πάρει το μυαλο.... Νιώθω τοσο ομορφα μαζί του, οταν του μιλαω. Νιώθω οτι μπορώ να πω τα παντα.
Ποσο θα ήθελα μια στιγμή. Μονο μια ετσι, για μενα. Ξέρω ποσο θα το ήθελε εκεινος βεβαια, εγω όμως είμαι ο βραχος ο ακλονητος για ευνόητους λογους σε μια ιστορία που κρατάει παρα πολυ καιρό απο πλευράς του, το ηξερα, το ξέραμε κ οι δυο, μέχρι που αποφάσισε να ανοιξει ξεκάθαρα τα χαρτια του κ να εκφράστει.
Αυτα... Ετσι ηθελα να το μοιραστώ... Να το βγάλω απο μεσα μου
Κ εύχομαι να συνελθω γρηγορα


Παντρεμένη και μαμά και παλιομοδίτικη αλλά το τσίμπησες το συντάξιμο τεκνό Μαρία μου.

Για να καταλάβω, δεν παίζει πάθος και σεξ και ταξίδια και δώρα, αλλά παίζει πολύ φιλοσοφία και συνεπαρμένον μυαλό.

Και μια μέρα θα γυρίσεις εσυ στο σύζυγο σαν καλή γυναίκα, στο παιδάκι σαν καλή μανούλα και στις παλιομοδίτικες ιδέες σαν καλή συντηρητική μη μας κάψει κι ο Θεος.

Ο δε άλλος, δε θα ορμήξει να φάει λίγο κοκκαλάκι, θα μείνει στη φιλοσοφία και μετά βουρ πίσω στη γυναιξί και τέκνοις του και μια προθεσμία να προλάβει το ΕΚΑΣ.


Δηλαδή θα με πεθάνετε εδω μέσα, το χετε βάλει σκοπό, έτσι;
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Λόγω εμπειρίας, πιστεύω πως μέχρι 8 χρόνια, μπορεί να στεριώσει μια χαρά. Στο κάτω κάτω, οι άνδρες έχουν μια τάση να είναι λίγο πιο ανώριμοι. 😂

Είχα 3 χρόνια σχέση με ένα παιδί 6 χρόνια μεγαλύτερο μου, εγώ ήμουν 15, αυτός ήταν 21. Μια χαρά στεριωσαμε. :)
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μια ερώτηση έχω να κάνω γιατί αδυνατώ να καταλάβω ορισμένα πράγματα. Τι είναι αυτό που κάνει να υπερτερεί ο "παράνομος έρωτας" μπροστά στον σύζυγό; Όσες φορές και να διαβάσω το κείμενο βλέπει να ξεχειλίζει από ενθουσιασμό και θαυμασμό.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Λόγω εμπειρίας, πιστεύω πως μέχρι 8 χρόνια, μπορεί να στεριώσει μια χαρά. Στο κάτω κάτω, οι άνδρες έχουν μια τάση να είναι λίγο πιο ανώριμοι. 😂

Είχα 3 χρόνια σχέση με ένα παιδί 6 χρόνια μεγαλύτερο μου, εγώ ήμουν 15, αυτός ήταν 21. Μια χαρά στεριωσαμε. :)

Α εσεις πηγαινατε σοβαρά , συζησατε κιολας; :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παντρεμένη και μαμά και παλιομοδίτικη αλλά το τσίμπησες το συντάξιμο τεκνό Μαρία μου.

Για να καταλάβω, δεν παίζει πάθος και σεξ και ταξίδια και δώρα, αλλά παίζει πολύ φιλοσοφία και συνεπαρμένον μυαλό.

Και μια μέρα θα γυρίσεις εσυ στο σύζυγο σαν καλή γυναίκα, στο παιδάκι σαν καλή μανούλα και στις παλιομοδίτικες ιδέες σαν καλή συντηρητική μη μας κάψει κι ο Θεος.

Ο δε άλλος, δε θα ορμήξει να φάει λίγο κοκκαλάκι, θα μείνει στη φιλοσοφία και μετά βουρ πίσω στη γυναιξί και τέκνοις του και μια προθεσμία να προλάβει το ΕΚΑΣ.


Δηλαδή θα με πεθάνετε εδω μέσα, το χετε βάλει σκοπό, έτσι;

Aκομη δεν εχεις δει τιποτα φιλε. Πηγαινε απο περιέργεια σε ενα χοτέλ ημιδαιμονής να δεις ποσα ευπόληπτα παρανομα ζευγαράκια κάνουν την δουλειά τους... κυριες της διπλανης πορτας και καθωπρέπει. Δουλευε ενας γνωστος ρεσεψιον και πηγα ενα βράδυ να του κάνω παρέα και να πιούμε ενα ποτό.

Μετά μου λεει... πάμε μια βολτα στα δωμάτια. Περνάμε απο εναν οροφο και το τι... μάχη γινοταν! Ουτε φαντάζεσαι.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σιγα ρε παιδια τη διαφορά!!
Ειμαι 37 κ είναι 58...
Με φλερτάρει τοσο όμορφα! Λες κ είναι μεσα στο μυαλό μου κ μαντεύει τι θελω
Με τρελαίνει ο τροπος του, το μυαλο του. Ειναι φοβερη η φιλοσοφια του! Είμαι παντρεμένη κ μαμα κ πολυ παλιομοδιτικη... Κ ομως αυτός ο άνθρωπος με έχει αγγιξει. Με κάνει να γίνομαι καλύτερη, μου δειχνει εναν όμορφο χαλαρο τρόπο σκέψης, μια εκδήλωση αγάπης. Δε φερετε εγωιστικα, ειναι τοσο γλυκος
Δεν περίμενει κάτι απο εμενα το ξέρει οτι είμαι αλλου (κ εκείνος είναι),κ ομως μου εκφράζει συνεχως την αγάπη του ανιδιοτελως. Θα έλεγα ότι με στηριζει κιολας, μου δίνει κ δε μιλαω για πανάκριβα δωρα τα οποια εχω αρνηθεί
Ξερω τι γραφω κ δεν είμαι άνθρωπος που μασαει εύκολα είμαι πολλα χρόνια παντρεμενη κ δεν ασχολούμαι με τέτοια. Δεν ένιωσα κ ποτε την ανάγκη να το κανω
Τελευταία καταφερε να μου πάρει το μυαλο.... Νιώθω τοσο ομορφα μαζί του, οταν του μιλαω. Νιώθω οτι μπορώ να πω τα παντα.
Ποσο θα ήθελα μια στιγμή. Μονο μια ετσι, για μενα. Ξέρω ποσο θα το ήθελε εκεινος βεβαια, εγω όμως είμαι ο βραχος ο ακλονητος για ευνόητους λογους σε μια ιστορία που κρατάει παρα πολυ καιρό απο πλευράς του, το ηξερα, το ξέραμε κ οι δυο, μέχρι που αποφάσισε να ανοιξει ξεκάθαρα τα χαρτια του κ να εκφράστει.
Αυτα... Ετσι ηθελα να το μοιραστώ... Να το βγάλω απο μεσα μου
Κ εύχομαι να συνελθω γρηγορα
Όποτε θέλετε μπορώ να σας φέρω σε επικοινωνία με δυνάμει συνάδελφο δικηγόρο, ειδικευμένο σε ζητήματα οικογενειακού δικαίου.
 

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Μια ερώτηση έχω να κάνω γιατί αδυνατώ να καταλάβω ορισμένα πράγματα. Τι είναι αυτό που κάνει να υπερτερεί ο "παράνομος έρωτας" μπροστά στον σύζυγό; Όσες φορές και να διαβάσω το κείμενο βλέπει να ξεχειλίζει από ενθουσιασμό και θαυμασμό.
Κατά τη γνώμη μου, το μυστήριο. Τον άντρα σου τον ξέρεις. Κάθε μέρα μαζί. Μέχρι και στη τουαλέτα τον έχεις δει. Ε όπως και να χει ξενέ.... Τον παράνομο δεν τον ξέρεις. Ουσιαστικά φαντάζεσαι πράγματα και με κεινα παθιαζεσαι. Στην πραγματικότητα συνήθως είναι χειρότεροι από τους νόμιμους συζύγους. Οι γυναίκες απλά έχουν βαρεθεί λιγάκι τον έγγαμο βίο και αρχίζουν να πλήττουν γι αυτό και τον εξυψώνουν στα ουράνια. Είναι αυτό που τους λείπει από το γάμο τους. Στην προκειμένη το φλερτ. Και πάλι η ηλικία δεν παίζει ρόλο. Άνετα θα μπορούσε να το νιώσει και με μικρότερο άντρα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Aκομη δεν εχεις δει τιποτα φιλε. Πηγαινε απο περιέργεια σε ενα χοτέλ ημιδαιμονής να δεις ποσα ευπόληπτα παρανομα ζευγαράκια κάνουν την δουλειά τους... κυριες της διπλανης πορτας και καθωπρέπει. Δουλευε ενας γνωστος ρεσεψιον και πηγα ενα βράδυ να του κάνω παρέα και να πιούμε ενα ποτό.

Μετά μου λεει... πάμε μια βολτα στα δωμάτια. Περνάμε απο εναν οροφο και το τι... μάχη γινοταν! Ουτε φαντάζεσαι.

Ξέρω ξέρω. Και μάλιστα αυτό μπορώ να το καταλάβω. Η μάχη και τα βογκητά και τα σπασμένα κρεβάτια στα ημιδιαμονής είναι η απόδειξη δυο πραγμάτων:

1. Θέλει να γαμηθεί ο/η απατών γιατί έχει καύλες, θέλει να κανει ενα πείραμα, δε θελει να ζητησει κατι απο τη μόνιμη σχέση.

2. Ζευγάρια που προσωρινά τη βρίσκουν εκεί γιατί στα σπίτια έχουν τους μόνιμους, αλλά θα χωρίσουν και θα είναι μετα σε δικό τους μέρος.


Αυτά είναι ανθρώπινα, μπορώ μεχρι ενα βαθμό να τα καταλάβω.

Εκείνο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι αυτή η καυλάντα της θεωρίας.

"Και μου παίρνει το μυαλό... Και μιλάμε πόσο καιρό... Και με συνεπαίρνει κι ας είμαι φιλοβασιλικιά και μυροβολάω με Χριστό το σπίτι δέκα φορές τη μέρα πριν διαβάσω τα παιδιά" και ιστορίες γι αγρίους.


Κι αναρρωτιέμαι:

Επιβεβαίωση θέλουν; (στανταράκι αυτό. Αμα είσαι παραμελημένη απο το σύζυγο, λογικό είναι να έρθει ο άλλος και να σε κολακεύσει)

Αλλά και πάλι...

Αυτό σημαίνει ότι ο γάμος δεν πάει ήδη καλά. Η απιστία δεν είναι το κενό, είναι η απόδειξη του κενού στο γάμο που προυπήρχε της απιστίας. Είναι το σύμπτωμα, όχι η αιτία.

Εγω ξέρω, και είμαι εξαιρετικά εσφαλμένος για να κρίνω άλλους στα ερωτικά και το παραδέχομαι, ότι αμα θέλεις έναν άνθρωπο σκίζεσαι για να είσαι μαζί του.

Τι καυλαντίσματα είναι αυτά της φιλοσοφίας και πίσω στη "σπιτική θαλπωρή και στα παιδάκια" (κριντζάρω και μόνο που το λέω).

Θα μου πεις δε θελουν να διαλύσουν το σπίτι τους με τη μια, είναι και τα παιδιά στη μέση, είναι πολλά.

Κάποια απο αυτά σαν αιτιολογίες τα σέβομαι, κάποια άλλα είναι δικαιολογίες.


Εγω ξέρω οτι αμα γουστάρεις το γκόμενο ή έστω δεν γουσταρεις πια το σύζυγο, το αποφασίζεις ή να μείνεις ή να φύγεις και καθαρίζει το θέμα.



Οχι σα μια γνωστή μου που καυλάντιζε με εναν συνταξιούχο και του στελνε γυμνες και δεν χώριζε τον άντρα της. Κι οταν αποδείχθηκε γύπακλας ο συνταξιούχος, γύρισε στον cuck συζυγο ο οποίος έβαζε τα κλάμματα, την έβαζε να καθαρίσει το φβ της απο φίλους και της έλεγε "εγω φταίω κλαψ κλαψ".

Και τωρα; Ποζάρουν στο φβ σαν αγαπημένη οικογένεια.

Εντάξει από τη μια λες "οκ μπράβο κρατήσανε το σπίτι τους όρθιο", αλλά και πάλι, έχεις μια φευγάτη που στην κάνει, κι έναν υποτακτικό κλάψα.

Δηλαδή είναι να τρελαίνεσαι με τη σύγχρονη "παραδοσιακή οικογένεια" και το τι χωνει κατω απο το χαλί.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου, το μυστήριο. Τον άντρα σου τον ξέρεις. Κάθε μέρα μαζί. Μέχρι και στη τουαλέτα τον έχεις δει. Ε όπως και να χει ξενέ.... Τον παράνομο δεν τον ξέρεις. Ουσιαστικά φαντάζεσαι πράγματα και με κεινα παθιαζεσαι. Στην πραγματικότητα συνήθως είναι χειρότεροι από τους νόμιμους συζύγους. Οι γυναίκες απλά έχουν βαρεθεί λιγάκι τον έγγαμο βίο και αρχίζουν να πλήττουν γι αυτό και τον εξυψώνουν στα ουράνια. Είναι αυτό που τους λείπει από το γάμο τους. Στην προκειμένη το φλερτ. Και πάλι η ηλικία δεν παίζει ρόλο. Άνετα θα μπορούσε να το νιώσει και με μικρότερο άντρα.
Σωστό αυτό. Απλά εδώ μια σχέση έχεις, και αν μιλήσεις στον άλλον νιώθεις και τύψεις, όχι να είσαι παντρεμένος. Τεσπά, όντως εδώ η ηλικία είναι απλά αριθμοί, ο έρωτας καμιά φορά σε κάνει να χάσεις τα λογικά σου, οπότε... έχεις και συνέπειες!
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Α εσεις πηγαινατε σοβαρά , συζησατε κιολας; :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Aκομη δεν εχεις δει τιποτα φιλε. Πηγαινε απο περιέργεια σε ενα χοτέλ ημιδαιμονής να δεις ποσα ευπόληπτα παρανομα ζευγαράκια κάνουν την δουλειά τους... κυριες της διπλανης πορτας και καθωπρέπει. Δουλευε ενας γνωστος ρεσεψιον και πηγα ενα βράδυ να του κάνω παρέα και να πιούμε ενα ποτό.

Μετά μου λεει... πάμε μια βολτα στα δωμάτια. Περνάμε απο εναν οροφο και το τι... μάχη γινοταν! Ουτε φαντάζεσαι.

Χαχαχαχαχχχ, όχι δεν προλάβαμε. 😂😂
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω ξέρω οτι αμα γουστάρεις το γκόμενο ή έστω δεν γουσταρεις πια το σύζυγο, το αποφασίζεις ή να μείνεις ή να φύγεις και καθαρίζει το θέμα.

Οι περισσότεροι ξενομπήχτηδες/μπηγμένες τον έχουν σιχαθεί το γάμο και απλά ψάχνουν να ξαναερωτευτούν. Δεν υπάρχει λόγος να χωρίσουν, δεν κερδίζουν κάτι, ενώ δυνιτικά μπορεί να χάσουν πάρα πολλά. Οπότε απλά γίνεται παιχνίδι για να ξανανιώσουν.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Από 15 και άνω απ'όσο γνωρίζω δεν θεωρείται αποπλάνηση ανηλίκου . Αν κάνω λάθος διορθώστε με.
logo
Άρθρο 339 - Ποινικός Κώδικας - Αποπλάνηση παιδιών
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΙΣΧΥΟΣ:
05/04/2018
Υπό κωδικοποίηση
ΠροηγούμενοΕπόμενο
1. Όποιος ενεργεί ασελγή πράξη με πρόσωπο νεότερο από 15 ετών ή το παραπλανά με αποτέλεσμα να ενεργήσει ή να υποστεί τέτοια πράξη τιμωρείται, αν δεν υπάρχει περίπτωση να τιμωρηθεί βαρύτερα για το έγκλημα του άρθρου 351 Α, ως εξής: α) αν ο παθών δεν συμπλήρωσε τα δώδεκα έτη, με κάθειρξη τουλάχιστον δέκα ετών· β) αν ο παθών συμπλήρωσε τα δώδεκα αλλά όχι τα δεκατέσσερα έτη, με κάθειρξη μέχρι δέκα ετών και γ) αν συμπλήρωσε τα δεκατέσσερα και μέχρι τα δεκαπέντε έτη, με φυλάκιση τουλάχιστον δύο ετών
Όπου 351α : Η ασελγής πράξη με ανήλικο που τελείται από ενήλικο με αμοιβή ή με άλλα υλικά ανταλλάγματα ή η ασελγής πράξη μεταξύ ανηλίκων που προκαλείται από ενήλικο με τον ίδιο τρόπο και τελείται ενώπιον αυτού ή άλλου ενηλίκου

Οπως το κατάλαβα αν χρηματωθηκε τότε τον ζωνει η στενή. Αν όχι τσίμα τσίμα τη γλιτώνει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Παράνομο μπορεί να μην είναι αλλά τι ζητάει από μια 15χρονη ένας άνθρωπος 6 χρόνια μεγαλύτερος που δεν μπορεί να το βρει σε μια κοπέλα της ηλικίας του; Σε αυτές τις τόσο μικρές ηλικίες η διαφορά ηλικίας δεν παίζει κάποιον ρόλο;
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια ερώτηση έχω να κάνω γιατί αδυνατώ να καταλάβω ορισμένα πράγματα. Τι είναι αυτό που κάνει να υπερτερεί ο "παράνομος έρωτας" μπροστά στον σύζυγό; Όσες φορές και να διαβάσω το κείμενο βλέπει να ξεχειλίζει από ενθουσιασμό και θαυμασμό.

Μερικοί λόγοι:

1. Το καινούριο πάντα μας εξάπτει το ενδιαφέρον, τον ενθουσιασμό κλπ. Το οποίο γίνεται ακόμη δυνατότερο με το ότι το απαγορευμένο είναι και πιο αφροδισιακό.
2. Η παράνομη σχέση σού δίνει τα καλά, χωρίς τ' αρνητικά.
3. Βρίσκεις το ενδιαφέρον και την ικανοποίηση στο σεξ, που πιθανώς δεν βρίσκεις στο σπίτι σου.

Πίσω απ' τις πόρτες κρύβονται πολλά άσχημα, δυστυχώς. Και συνήθως όλα αυτά προκύπτουν απ' τις εξ αρχής λανθασμένες μας επιλογές, που μας καταλήγουν σε μια πεθαμένη συνύπαρξη. Μετά βάλε λίγο τα παιδιά, την βόλεψη, τις ανασφάλειες, τυχόν δύσκολα οικονομικά κλπ και βρίσκεις την απάντηση στο γιατί πέφτει το κέρατο δίχως να χωρίζουν.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Δεν εξέφρασα καμία άποψη σχετικά με τη σχέση 16-21. Γενικά η σχέση ενηλίκου με ανήλικο είναι ένα θέμα που θεωρώ ότι δεν έχω συγκεκριμένη απάντηση γιατί εξαρτάται απο πολλά. Πχ ένα ζευγάρι με διαφορά ηλικίας 2,3 ετών που είναι μαζί απο τα 14 γιατί όχι? Που είναι το κακό? Υπάρχουν όμως και παραδείγματα τέτοιων σχέσεων που όντως συνάδουν με αποπλάνηση ανηλίκου.
Τώρα όσον αφορά στις σχέσεις με διαφορά ηλικίας όπου είναι και οι δύο ενήλικες και βρίσκονται και οι δύο στην ίδια φάση , έχουν κοινά θέλω κλπ γιατί όχι?
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Είναι στη φυλακή για αποπλάνηση ανηλίκου να υποθέσω;

Στο κελί 33 που λέει και το τραγούδι 😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παράνομο μπορεί να μην είναι αλλά τι ζητάει από μια 15χρονη ένας άνθρωπος 6 χρόνια μεγαλύτερος που δεν μπορεί να το βρει σε μια κοπέλα της ηλικίας του; Σε αυτές τις τόσο μικρές ηλικίες η διαφορά ηλικίας δεν παίζει κάποιον ρόλο;

Συμφωνώ. Αν και η αλήθεια είναι ότι στα 15 μου, δεν ήμουν 15 να το πω έτσι. Δεν μου φαινόταν ούτε εξωτερικά ούτε στον χαρακτήρα.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μερικοί λόγοι:

1. Το καινούριο πάντα μας εξάπτει το ενδιαφέρον, τον ενθουσιασμό κλπ. Το οποίο γίνεται ακόμη δυνατότερο με το ότι το απαγορευμένο είναι και πιο αφροδισιακό.
2. Η παράνομη σχέση σού δίνει τα καλά, χωρίς τ' αρνητικά.
3. Βρίσκεις το ενδιαφέρον και την ικανοποίηση στο σεξ, που πιθανώς δεν βρίσκεις στο σπίτι σου.

Πίσω απ' τις πόρτες κρύβονται πολλά άσχημα, δυστυχώς. Και συνήθως όλα αυτά προκύπτουν απ' τις εξ αρχής λανθασμένες μας επιλογές, που μας καταλήγουν σε μια πεθαμένη συνύπαρξη. Μετά βάλε λίγο τα παιδιά, την βόλεψη, τις ανασφάλειες, τυχόν δύσκολα οικονομικά κλπ και βρίσκεις την απάντηση στο γιατί πέφτει το κέρατο δίχως να χωρίζουν.
Καλησπέρα :bye:
Συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα είπες. Όταν όμως φτάσεις στο σημείο να προδόσεις τον άνδρα σου, λογικά κάπου υπάρχουν κενά. Είμαι της άποψης, πριν κάνεις το οποιαδήποτε βήμα, έστω και από ένα απλό φλερτ, είναι προτιμότερο να ξεκαθαρίσεις την θέση σου, και να παραθέσεις τους λόγους που δεν σε εκπληρώνει αυτός ο γάμος, και να χωρίσεις παρά να κάνεις το οποιοδήποτε βήμα. Ποιος ο λόγος δηλαδή να μην σέβεσαι κυρίως τον εαυτό σου και κατα δεύτερον τον άνδρα σου;
Τεσπα, δικά μου κολλήματα..
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top