Aγορά Αυτοκινήτου

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,951 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,951 μηνύματα.
:inlove:

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Και αυτο ειναι ωραιο!!

ford-focus-st-2020-021.jpg
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,783 μηνύματα.
Τι λέτε ρε τσουτσέκια του μοντερνισμού :P

Εγώ το έχω κανονίσει με το πατέρα μου που έχει την ίδια τρέλα με εμένα στα παλιά αμάξια. Στο μέλλον μόλις βρω δουλειά θα πάρουμε ( για μένα ) decevo.

220px-Citroen_2CV6_Charleston_(10742369626).jpg

220px-Oldtimer_Show_2007_-_058_-_Citroen_CV2.jpg
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Εχω ερωτευτεί παιδια!! Ford Mondeo/ fusion 2020😍😍

View attachment 85702

Εχω μια αδυναμία στα Sedan φιλε!! Να ξερεις οτι στην Αμερικη και Κινα τα Sedan ειναι best seller.
και σε μένα μου αρέσουν τα sedan αλλά θα έπαιρνα αυτοκίνητο της συγκεκριμένης κατηγορίας μόνο αν κινόμουν σε εθνική όδο και έμενα σε σπίτι με δικό μου χώρο πάρκιν και δεν χρειάζοταν να το παρκάρω παράλληλα σε δρόμο στη καθημερινότητα μου.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Τι λέτε ρε τσουτσέκια του μοντερνισμού :P

Εγώ το έχω κανονίσει με το πατέρα μου που έχει την ίδια τρέλα με εμένα στα παλιά αμάξια. Στο μέλλον μόλις βρω δουλειά θα πάρουμε ( για μένα ) decevo.

View attachment 85705
View attachment 85706

Ωραια τα παλια αυτοκίνητα φιλε, μου αρεσουν πολυ τα παλια Chevrolet και Cadillac
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

και σε μένα μου αρέσουν τα sedan αλλά θα έπαιρνα αυτοκίνητο της συγκεκριμένης κατηγορίας μόνο αν κινόμουν σε εθνική όδο και έμενα σε σπίτι με δικό μου χώρο πάρκιν και δεν χρειάζοταν να το παρκάρω παράλληλα σε δρόμο στη καθημερινότητα μου.
Χαίρομαι που εχουμε τα ιδια γουστα!! Αμερικη φιλε εχουν μεγαλους δρομους και σπίτια με αυλες για αυτο τα αγοράζουν.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,951 μηνύματα.
Τι λέτε ρε τσουτσέκια του μοντερνισμού :P

Εγώ το έχω κανονίσει με το πατέρα μου που έχει την ίδια τρέλα με εμένα στα παλιά αμάξια. Στο μέλλον μόλις βρω δουλειά θα πάρουμε ( για μένα ) decevo.

View attachment 85705
View attachment 85706

ωραία τα παλιά αμάξια, αλλά όταν τα οδηγάς το ξεχνάς και σιχτιρίζεις. δεν στρίβουν, δεν προχωράνε, δεν, δεν. :'(
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,783 μηνύματα.
Ωραια τα παλια αυτοκίνητα φιλε, μου αρεσουν πολυ τα παλια Chevrolet και Cadillac
Chevrolet είναι επίσης έρωτας. Αν αγόραζα κάτι άλλο αυτό θα ήταν Autobianchi για χάρη του πατέρα μου που το έχει καημό γιατί ήτο το τελευταίο retro αυτοκίνητο που πρόλαβε στην εποχή του και έκανε το λάθος που το μετάνιωσε να το πουλήσει τότες.

Autobianchi.jpg


Αλλά 1.85 άνθρωπος έχω απορία αν θα χωρούσα σε αυτό το πράγμα. Είναι και σπάνιο να βρεις πια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ωραία τα παλιά αμάξια, αλλά όταν τα οδηγάς το ξεχνάς και σιχτιρίζεις. δεν στρίβουν, δεν προχωράνε, δεν, δεν. :'(
Για αυτό αν αγόραζα θα είχα ήδη κάνει μπάζα από πριν λεφτά για να το εκσυγχρονίσω εσωτερικά. Θα έβαζα καινούργια εσωτερικά εξαρτήματα στον μηχανισμό γιατί τα ανταλλακτικά είναι σπάνια και συνεπώς πανάκριβα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Chevrolet είναι επίσης έρωτας. Αν αγόραζα κάτι άλλο αυτό θα ήταν Autobianchi για χάρη του πατέρα μου που το έχει καημό γιατί ήτο το τελευταίο retro αυτοκίνητο που πρόλαβε στην εποχή του και έκανε το λάθος που το μετάνιωσε να το πουλήσει τότες.

View attachment 85708

Αλλά 1.85 άνθρωπος έχω απορία αν θα χωρούσα σε αυτό το πράγμα. Είναι και σπάνιο να βρεις πια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Για αυτό αν αγόραζα θα είχα ήδη κάνει μπάζα από πριν λεφτά για να το εκσυγχρονίσω εσωτερικά. Θα έβαζα καινούργια εσωτερικά εξαρτήματα στον μηχανισμό γιατί τα ανταλλακτικά είναι σπάνια και συνεπώς πανάκριβα.

Chevy Malibu!! Τα Chevrolet φιλε ειναι ωραια κριμα που η GM το 2015 τα σταμάτησε απο Ευρωπη.

2019_Chevrolet_Malibu_(facelift)_LT,_front_10.19.19.jpg
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Τι λέτε ρε τσουτσέκια του μοντερνισμού :P

Εγώ το έχω κανονίσει με το πατέρα μου που έχει την ίδια τρέλα με εμένα στα παλιά αμάξια. Στο μέλλον μόλις βρω δουλειά θα πάρουμε ( για μένα ) decevo.

View attachment 85705
View attachment 85706
1970 lancia fulvia coupe 3D - TurboSquid 1228190
1970 lancia fulvia coupe 3D - TurboSquid 1228190


αν είχα τη δυνατότητα δεν θα με χαλούσε να αγοράσω ένα από αυτά
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
@giannhs2001 και @Skiyo ενας απο τους λόγους για τους οποιους λατρευω ΗΠΑ και Καναδα ειναι οτι εχουν τεράστιους δρομους, αυλες κτλ αρα ανετα αγοράζεις Sedan και SUV. Στην Ευρωπη αυτο ειναι πιο δυσκολο.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Αν αγόραζα κάτι άλλο αυτό θα ήταν Autobianchi για χάρη του πατέρα μου που το έχει καημό γιατί ήτο το τελευταίο retro αυτοκίνητο που πρόλαβε στην εποχή του και έκανε το λάθος που το μετάνιωσε να το πουλήσει τότες.

Autobianchi.jpg
ο θείος μου είχε ένα Yugo και είναι πολύ περήφανος που αγόρασε το πρώτο αυτοκίνητο του με δικά του χρήματα όταν ήταν νέος, ο θείος, ο πατέρας μου και εγώ έχουμε ίδια τρελά με αυτοκίνητα
Το video με τα μυστικά της... επιτυχίας του Zastava Yugo
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,783 μηνύματα.
Σους μη τα λέτε αυτά... Θα έρθει ο @akikos και θα νευριάσει που δεν είναι στις επιλογές μας ένα ηλεκτρικό αυτοκίνητο. :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

1970 lancia fulvia coupe 3D - TurboSquid 1228190
1970 lancia fulvia coupe 3D - TurboSquid 1228190


αν είχα τη δυνατότητα δεν θα με χαλούσε να αγοράσω ένα από αυτά
Πανέμορφα!!! Το κακό με τα περισσότερα ρετρό είναι βέβαια ότι δεν σε προστατεύουν ιδιαίτερα σε τρακάρισμα. Λαμαρίνες είναι τα περισσότερα, ιδίως ο Σκαραβαίος και τα decevo.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Πανέμορφα!!! Το κακό με τα περισσότερα ρετρό είναι βέβαια ότι δεν σε προστατεύουν ιδιαίτερα σε τρακάρισμα. Λαμαρίνες είναι τα περισσότερα, ιδίως ο Σκαραβαίος και τα decevo.
ισχύει το μονό που μπορείς να κάνεις είναι η αμυντική οδήγηση και να αποφεύγεις τη ώρα αιχμής

@giannhs2001 και @Skiyo ενας απο τους λόγους για τους οποιους λατρευω ΗΠΑ και Καναδα ειναι οτι εχουν τεράστιους δρομους, αυλες κτλ αρα ανετα αγοράζεις Sedan και SUV. Στην Ευρωπη αυτο ειναι πιο δυσκολο.
Μόνο αν μένεις σε χωρίο και δεν κινείσαι σε μεγάλο βαθμό στις πόλεις κάτι γίνεται με τα μεγάλα αυτοκίνητα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
ισχύει το μονό που μπορείς να κάνεις είναι η αμυντική οδήγηση και να αποφεύγεις τη ώρα αιχμής


Μόνο αν μένεις σε χωρίο και δεν κινείσαι σε μεγάλο βαθμό στις πόλεις κάτι γίνεται με τα μεγάλα αυτοκίνητα

2020_ford_explorer_st_4k-HD.jpg
 

Συνημμένα

  • 2020_ford_explorer_st_4k-HD.jpg
    2020_ford_explorer_st_4k-HD.jpg
    3.4 MB · Εμφανίσεις: 54

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
ωραίο και το ford explorer είχα ένα γείτονα παλία και το αυτοκίνητο του ήταν το explorer της προηγούμενης έκδοσης ( θυμάσαι που έλεγα για τους Αμερικάνους που δουλέυουν στη Αμερικάνικη Βάση στη Κρήτη και φέρνουν τα αυτοκίνητα τους από τη Αμερική )
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
ωραίο και το ford explorer είχα ένα γείτονα παλία και το αυτοκίνητο του ήταν το explorer της προηγούμενης έκδοσης ( θυμάσαι που έλεγα για τους Αμερικάνους που δουλέυουν στη Αμερικάνικη Βάση στη Κρήτη και φέρνουν τα αυτοκίνητα τους από τη Αμερική )

Ναι ναι το θυμάμαι!! Καναδας/ ΗΠΑ εχουν πολυ ωραια αυτοκινητα τα οποια δεν υπαρχουν εδω.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top