Aποτυχημένες αγορές! (Κλαίω τα λεφτά μου thread...)

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Ένα πρωινό που ήμουν σε πλοίο και ήμουν άυπνη -είχαμε πάει πενθήμερη- και είχα ξυπνήσει με νεύρα και ήθελα καφέ, είχαν μόνο γαλλικό καφέ ο οποίος ήταν ό,τι χειρότερο και πιο πικρό έχω πιει στη ζωή μου!! Του έριξα γαλατάκια, ζαχαρίτσες μπας και γίνει κάτι αλλά τίποτα! Και έκανε και 3$! Αλλά δεν είναι τα λεφτά το θέμα -αν και απαράδεχτο που έκανε 3$ αυτό το παρασκεύασμα-, όσο το γεγονός ότι πλήρωσα για κάτι που ούτε στον εχθρό σου δεν είναι να το δώσεις!

Χοχο,είναι που δεν έχεις πιει αηδία καφέ με 5-6 ευρώ στα αεροδρόμια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
1) Ενα bluetooth headset απο το Πλαισιο το οποιο ειχε απιστευτα κακης ποιοτητας ηχο που δν το χρησιμοποιησα παρα μονο 5-6 φορες. Κοστος 25€
2) Ενα σετ ασυρματο πληκτρολογιο και ποντικι Turbo-X απο τα οποια χρησιμοποιω μονο το ποντικι γιατι το πληκτρολογιο καταναλωνε περιπου 4 μπαταριες καθε 2-3 μερες. Κοστος 34€.
3) Μια μακρυμανικη μπλουζα στυλ πολο που επειδη δν φοραω μακρυμανικες μπλουζες την φορεσα λιγοτερες απο δεκα φορες και τωρα την χαρισα στον πατερα μου, κοστος 40€
4) Το κορυφαιο ηταν ενα κινητο LG με Android που ειχε τοσο φρικτη οθονη που δεν ανταποκρινοταν χωρις να βαλεις νυχι, το κοστος ηταν 90€ σε προσφορα και τελικα το πουλησα σε καποιον 40€ στο eBay, μαλλον με βριζει ακομα.

Καλα για μικροπραγματα οπως καφεδες, σνακ κλπ υπαρχουν απειρα παραδειγματα, απλα τα πιο τσιμπημενα εβαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
αποτι βλεπω ειστε ολοι γατακια στις αποτυχημενες αγορες:P εγω ειχα αγορασει γκιμπσον κιθαρα κ στον χρονο σταματησα να παιζω:P οποιος γνωριζει απο κιθαρες καταλαβαινει το μεγεθος της αποτυχημενης αυτης αγορας:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
αποτι βλεπω ειστε ολοι γατακια στις αποτυχημενες αγορες:P εγω ειχα αγορασει γκιμπσον κιθαρα κ στον χρονο σταματησα να παιζω:P οποιος γνωριζει απο κιθαρες καταλαβαινει το μεγεθος της αποτυχημενης αυτης αγορας:clapup:
καλέ...αυτές είναι πανάκριβες :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
απαιτώ να ξαναρχίσεις να παίζεις. ΤΩΡΑ :P

παει πεταξε το πουλακι τωρα :P την εχω βαλει σε αγγελια για πουλημα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
παει πεταξε το πουλακι τωρα :P την εχω βαλει σε αγγελια για πουλημα;)
αν την αγοράσουν θα πιάσεις γερά λεφτά...άντε και καλό πούλημα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ένα παντελόνι με λεπτό ύφασμα, που το φόρεσα 4 φορές μόνο και επίσης μου κόντεψε, αλλά το έκοψα και το έκανα σορτς 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ένα ποντίκι (υπολογιστή :P). Την ίδια μέρα χάλασε κι όλας, έπρεπε να δώσω λίγο πιο πολλά να πάρω μάρκα και θα είχα γλιτώσει χρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
οταν ημουν 7 χρονων ειχα παρει κατι στρατιωτακια για να παιζω και σε μια μερα σπασαν
δεν ξερω αν εφταιγα εγω αλλα στενοχωρηθηκα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Αυτο που θυμάμαι τώρα είναι πως λίγο πριν φύγω για χριστούγεννα, έχοντας κυρίως χρήματα για το ταξίδι κλπ πήγα να εφοδιάσω με πράγματα χριστουγεννιάτικα πες για κάποιον που θα έμενε πίσω μου έτσι σαν χαρά που αν και θα καθόταν για χριστούγεννα πίσω τουλάχοστον θα είχε λίγο το άρωμά τους. Και μέσα στα άλλα (τσουρέκια, κρασιά, μελομακάρονα, σοκολάτες αγιοβασιλιάτικες.. ) πήρα κι μια σοκολάτα ρόφημα η οποία έγραφε στο ράφι 5+ και στο ταμείο ανακάλυψα μετά την πληρωμή πως τελικά έκανε κάπου 18+ και κει καταράστηκα την ώρα και τη στιγμή αυτού που της άλλαξε ράφι. :P

Αυτό θυμάμαι τώρα επειδή έγινε και τα τελευταία χριστούγεννα.
Αποτυχημένες αγορές ήταν πάντα παππούτσια μου. Γιατί οτιδήποτε άλλο το πιλατεύω πιο πολύ αλλά το παππούτσι όταν αρχίζω ακι το χρησιμοποιώ καταλαβαίνω πόσο άνετο είναι ή όχι οπότε αν δεν με βολέψει διακοσμεί την παπουτσοθήκη μέχρι να τα δώσω.
Έχω πάρει και 60 και 90 παπούτσια έτσι και κατέληξαν σε άλλον. (ευτυχώς το τελευταίο μου λάθος με παπούτσια έγινε πριν 5 χρόνια! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valeria..

Νεοφερμένος

Η valeria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Έχω παρει αρκετες φορες πραγματα π.χ ρουχα,ηλ.συσκευες κ.α
που τελικα δεν αξιζαν τα λεφτα τους και στεναχωρηθηκα επειδη με
αυτα τα λεφτα θα μπορουσα να παρω τιποτα αλλο (οχι βεβαια
κλαματα).Μετα σκεφτομουν οτι δε θα ξαναβιαστω οταν θα
αγορασω κατι αλλα παλι τα ιδια κανω.:mad::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
ήθελα να πάρω ένα διαφανές μανό (το πιο φθηνό εννοείται) και είδα ένα που έλεγε 1.90, μια χαρά!! πάω στο ταμείο και μου λέει 4.90!!! παναγία μου σκέφτομαι, αλλά το πήρα, τι να έκανα; θα είναι καλό σκέφτηκα! και μετά στο σπίτι κοιτάω την απόδειξη και τελικά δεν ήταν μανό, ήταν αφαιρετικό παρανυχίδων:eek:
πάνε 5 ευρώ για ένα χαζόπραγμα...αλλά το χρησιμοποίησα εννοείται, αφού υπάρχει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ήθελα να πάρω ένα διαφανές μανό (το πιο φθηνό εννοείται) και είδα ένα που έλεγε 1.90, μια χαρά!! πάω στο ταμείο και μου λέει 4.90!!! παναγία μου σκέφτομαι, αλλά το πήρα, τι να έκανα; θα είναι καλό σκέφτηκα! και μετά στο σπίτι κοιτάω την απόδειξη και τελικά δεν ήταν μανό, ήταν αφαιρετικό παρανυχίδων:eek:
πάνε 5 ευρώ για ένα χαζόπραγμα...αλλά το χρησιμοποίησα εννοείται, αφού υπάρχει :P
Αν δεν το θες θα σου έλεγα να μου το δώσεις.:P
Γαμώ-το-καταναλωτικό-μου-δαιμόνιο- πάρτ (δε θυμάμαι)
Μία μπλούζα από ένα μαγαζί στο Παρίσι.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ένα ψηφιακό ρολόι 20 Ε που έχανε πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Μια φιλη μου πηγε στην ιταλια και της ζητησα να μου φερει μια ιταλικη σημαια μικρουλα, και πηγε και μου εφερε μια τεραστια πιο μεγαλη απο την κουβερτα μου.. με αυτην σκεπαζομαι :p και της χρωσταω ακομα 8 ευρωω :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Εγώ σχετικά δεν κάνω αποτυχημένες αγορές,αλλά τα πιο πολλά λεφτά που χάλασα τζάμπα ήταν για το playstation 2 το οποίο έχει πιάσει αράχνες :P , γ'αυτό εγώ δεν ξανά πήρα ηλεκτρονικό γιατί δεν πολύ θέλω αλλά και ξέρω ότι αν πάρω κάτι θα κάνει παρέα το playstation :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
1 φουστάνι 70 ευρώ που πήρα για την βάφτιση του ξαδέρφου μου(2 χρόνια πριν :P )
1 φορά το έβαλα μόνο..αλλά τώρα που το σκέφτομαι ήταν ΤΡΑΓΙΚΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ειχα παραγγειλει κατι προφυλαξεις για την οθονη του κινητου μου απο Γερμανια -_-. Ηταν ΜΑΠΑ. Ξεκολλουσαν σχεδον σε μια μερα! Ετσι την πατησα και με εναν φορτηστη που ειχα παραγγειλει για το λαπτοπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top