AntiFitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Το αντίπαλο δέος του Fitness Thread....

Εδω ξεσκιζόμαστε ... ελεύθερα στο βρώμικο φαγητό :cool:

Μιά και είχαμε μια κουβέντα για πίτσες στον άλλο θρέντ συνεχίζω

@Micro

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΙΤΣΑ DELIVERY; (youtube.com)


όπως σου είπα και εγώ η Ντόμινος κερδίζει !!!!!! Η αρτιγκιάνο ρε παιδιά ενα περίεργο πράγμα.... δεν έχει γευση στα υλικά δηλαδη αυτο που λέει ο φίλος και εγω το έχω νιώσει , παίρνεις δηλαδη μια πιτσα καιν ενω εξωτερικά φαινεται καλή δεν έχει γεύση δε ξερω πως το καταφέρνουν αυτό.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Α το θρεντ μου. Εδω ειμαστε.

Μαυρα χάλια η Αρτιτζιάνο, δεν έχει οντως καθολου γευση ενω εμφανισιακα κατι λεει.

Απο τοτε που κοψανε την Πιτσα Χατ σκαψανε και τον τάφο τους.

Πιτσα Φαν: Η 24άρα με το λευκο τυρι η τετράγωνη, ευθύνεται για πολλά απο τα παλια κιλά μου.

Ρόμα Πίτσα: Η προσφορά στο e-food με τις 2 πίτσες 13 ευρώ ποσο ξερωγω, είναι οτι πρέπει.

Ντόμινος: Άλλη αμαρτία απο κει, που ευθυνεται για τα πολλα απο τα παλιά κιλά μου. Και τα λουκουμαδάκια με το γλάσο που είχε παλιά μιαμ. Κατι πεπερόνι, κατίκια δομοκού, τσένταρ ωωωωω.


Αν θελετε να κανετε δίαιτα και να πετυχει, ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΟΨΙΜΟ τις πιτσες. ΟΥΤΕ ΜΙΑ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ναι παιδιά σε αυτο το θρέντ γράφουμε για τις γαστρονομικές αμαρτίες... πιτσες κρέπες σουβλάκια τα πάντα ολα !

Και βεβαια ανεβάζουμε και φωτογραφίες !!!! Για να μας τρέχουν τα σάλια πιο παθιασμένα !!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α το θρεντ μου. Εδω ειμαστε.

Μαυρα χάλια η Αρτιτζιάνο, δεν έχει οντως καθολου γευση ενω εμφανισιακα κατι λεει.

Απο τοτε που κοψανε την Πιτσα Χατ σκαψανε και τον τάφο τους.

Πιτσα Φαν: Η 24άρα με το λευκο τυρι η τετράγωνη, ευθύνεται για πολλά απο τα παλια κιλά μου.

Ρόμα Πίτσα: Η προσφορά στο e-food με τις 2 πίτσες 13 ευρώ ποσο ξερωγω, είναι οτι πρέπει.

Ντόμινος: Άλλη αμαρτία απο κει, που ευθυνεται για τα πολλα απο τα παλιά κιλά μου. Και τα λουκουμαδάκια με το γλάσο που είχε παλιά μιαμ. Κατι πεπερόνι, κατίκια δομοκού, τσένταρ ωωωωω.


Αν θελετε να κανετε δίαιτα και να πετυχει, ΜΑΧΑΙΡΙ ΚΟΨΙΜΟ τις πιτσες. ΟΥΤΕ ΜΙΑ.

Η πεπερόνι στην Ντόμινος πολύ πικάντικη ρε τύπε.... την αλλη φορά θα πάρω σπέσιαλ.

Θα κτυπησω μια χριστουγεννιάτικη την αλλη εβδομάδα εύκολα.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Tα καλύτερα και πιο extreme μπέργκερ στην Αθήνα
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Η πεπερόνι στην Ντόμινος πολύ πικάντικη ρε τύπε.... την αλλη φορά θα πάρω σπέσιαλ.
Ε γι αυτο καίει η κωλάρα μετα στο χεσίδι, πυροκλάνι απο τα πεπερόνι.

Που να φας Ινδικό με πίτες Νααν με κιμά, βουτηγμενες μέσα στην καυτερη σαλτσα του Vindaloo.

Λατρεύω τα καυτερά, καίει ο βλεννογόνος στο στόμα, καιει το στομάχι καιει το άντερο καιει η κωλοτρυπιδα ΚΑΙΕΙ ΚΑΙ Η ΠΟΡΣΕΛΑΝΗ ΤΗΣ ΛΕΚΑΝΗΣ ΚΑΙΝΕ ΟΛΑ.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,452 μηνύματα.
Το αντίπαλο δέος του Fitness Thread....

Εδω ξεσκιζόμαστε ... ελεύθερα στο βρώμικο φαγητό :cool:

Μιά και είχαμε μια κουβέντα για πίτσες στον άλλο θρέντ συνεχίζω

@Micro

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΙΤΣΑ DELIVERY; (youtube.com)


όπως σου είπα και εγώ η Ντόμινος κερδίζει !!!!!! Η αρτιγκιάνο ρε παιδιά ενα περίεργο πράγμα.... δεν έχει γευση στα υλικά δηλαδη αυτο που λέει ο φίλος και εγω το έχω νιώσει , παίρνεις δηλαδη μια πιτσα καιν ενω εξωτερικά φαινεται καλή δεν έχει γεύση δε ξερω πως το καταφέρνουν αυτό.
Από τις γνωστές αλυσίδες συμφωνώ ότι η καλύτερη είναι η ντομινος, αν και η πιο ακριβή . Και τα σκορδοψωμα της είναι πολύ καλά . Πάντως Τις καλύτερες πίτσες τις βρίσκεις σε τοπικά μικρά μαγαζιά με ξύλοφούρνο.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Από τις γνωστές αλυσίδες συμφωνώ ότι η καλύτερη είναι η ντομινος, αν και η πιο ακριβή . Και τα σκορδοψωμα της είναι πολύ καλά . Πάντως Τις καλύτερες πίτσες τις βρίσκεις σε τοπικά μικρά μαγαζιά με ξύλοφούρνο.
Ετσι. Τοπικα με ξυλόφουρνο. Και μόνο πιτσαρία-παστερία, όχι τα κανουμε όλα, μπιφτέκια παστίτσια τσικεν ναγκετς ταλιατελες, κι αμα λάχει κανουμε και πίτσες. Ή εξίσου 500 ειδη πίτσας και 500 ειδη ζυμαρικών. Ποτέ δεν εμπιστευόμουν μαγαζιά που δεν ασχολούνταν μόνο με ενα είδος προιόντος ή το έκαναν σε χιλιάδες παραλλαγές. Στο μυαλο μου σημαινε οτι κάνανε πολλά και μέτρια.

Ενω ενα μαγαζι που έχει λιώσει 30 χρονια να κανει μονο 10 πίτσες και 10 μακαρονάδες, εχει εμπειρία.


Βασικά κριτήριά μου στο σωστό ντελίβερι:

Χρόνος αναμονής (όσο πιο μεγαλος τοσο πιο μικρη η πιθανοτητα να ειναι ετοιματζίδικο ή προμαγειρεμενο)
Μικρός κατάλογος προιόντων (ξέρει λίγα φαγητά αλλά τα ξερει να τα κανει καλά)
Να μην καίει δυσανάλογα σε σημεία του (= παίζει chef Mic - Μικροκυματα)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,308 μηνύματα.
Η καλύτερη Pizza για εμένα ήταν η Pizza Hut και πραγματικά κρίμα που έφυγε από την Ελλάδα. Τώρα από αυτές που έχουν μείνει βάζω πρώτη την Pizza Fan αλλά και μια παραδοσιακή Ιταλική πιτσαρία που έχουμε στην γειτονιά μου.

Όσο αφορά από Burgers Νο1 με διαφορά είναι τα TGI καθώς τρως αυθεντικό Αμερικανικό burger. Τώρα κάτι McDonalds και Goody’s δεν μου αρέσουν καθώς καταλαβαίνεις ότι τρως ψεύτικο κρέας, αντίθετα θεωρώ τις πατάτες των McDonalds τις πιο νόστιμες που έχω δοκιμάσει.

TGI Fridays, bacon cheeseburger 👻👻.

IMG_3286.jpeg
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
Για μένα το καλύτερο burger είναι το Raw street burger στο Παγκράτι!

Όσο άφορα για τις πίτσες στη περιοχή μου δεν έχει καλές πιτσές οπότε παίρνω από τη pizza fan, ή παίρνω πίτσα από τις διπλανές περιοχές μου που αξίζουν.

Για σάντουιτς είναι ένα μαγαζί στα Εξαρχεία που φτιάχνει ωραία σαντουιτς και με παστράμι.Το ψωμί το φτιάχνουν εκεί. Το μαγάζι λέγεται The black salami Microbakery.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.
Εγώ θα μιλήσω παιδιά για Θεσσαλονίκη.

Καλύτερη πίτσα στη Θεσσαλονίκη ξεκάθαρα στη Raffaele pizza & pasta (δεν είναι λόγω ονόματος :P) και στη Funghi
Κρεπα ξεκάθαρα στον Αρλεκίνο, ούτε Ναβαρίνου ούτε τίποτα.
Σουβλάκια γύρους παίζει πιο πολύ δυτικα και τουμπα, έχουμε πολλά!

Burger κατά τη γνώμη μου: black dagger, po boys και Tarantino.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,842 μηνύματα.
Έγινε αντισυγκεντρωση μέχρι και στο στέκι;;;

Σπρώξτε αδέρφια χάνουμε
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.
Μου εμφανίζονται οι ιδιοκτήτες της πιτσαρίας στο tiktok. Μου αρέσουν τα βιντεάκια τους.
Αυτοί που έχουν το funghi είναι παλιοί συνέταιροι με αυτούς που έχουν τη Raffaele. Για αυτό και αν φας και από τα 2, θα καταλάβεις ότι έχουν πολλές ομοιότητες στη πίτσα τους.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.
Το αντίπαλο δέος του Fitness Thread....

Εδω ξεσκιζόμαστε ... ελεύθερα στο βρώμικο φαγητό :cool:

Μιά και είχαμε μια κουβέντα για πίτσες στον άλλο θρέντ συνεχίζω

@Micro

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΙΤΣΑ DELIVERY; (youtube.com)


όπως σου είπα και εγώ η Ντόμινος κερδίζει !!!!!! Η αρτιγκιάνο ρε παιδιά ενα περίεργο πράγμα.... δεν έχει γευση στα υλικά δηλαδη αυτο που λέει ο φίλος και εγω το έχω νιώσει , παίρνεις δηλαδη μια πιτσα καιν ενω εξωτερικά φαινεται καλή δεν έχει γεύση δε ξερω πως το καταφέρνουν αυτό.
Συγχαρητήρια για το νήμα! Ίσως το καλύτερο έβερ στο στέκι.
Λοιπόν, σημερινό πρόγραμμα:

Πρωινό: Ένα κρουασάν από το λιντλ, δύο κριτσίνια και καφές.
Δεκατιανό: Τεράστιο κομμάτι σάπιας πίτσας στα Ικέα, δεύτερος καφές και καπάκι ένα μάφιν.
Μεσημεριανό: Βρομόγυρο και καπάκι δεύτερος καφές, ύστερα δουλειά.
Βραδινό: Πατάτες γιαχνί με χοιρινό και τυροκαυτερή.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,858 μηνύματα.
Το συνηθισμένο μου γεύμα από Koi (sushi bar):
a) Rock Shrimp Tempura
b) Salmon Skin Roll
c) Bao Bun με Shrimp

Χτυπάω και 2 κουτάκια Coca Cola Light και είμαι ντούρασελ.

Screenshot 2023-12-20 at 22-22-06 Koi - Περιστέρι Online Delivery Sushi.png


Screenshot 2023-12-20 at 22-22-18 Koi - Περιστέρι Online Delivery Sushi.png


Screenshot 2023-12-20 at 22-21-57 Koi - Περιστέρι Online Delivery Sushi.png
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,452 μηνύματα.
Το συνηθισμένο μου γεύμα από Koi (sushi bar):
a) Rock Shrimp Tempura
b) Salmon Skin Roll
c) Bao Bun με Shrimp

Χτυπάω και 2 κουτάκια Coca Cola Light και είμαι ντούρασελ.

View attachment 127203

View attachment 127204

View attachment 127205
Τα bao buns είναι ότι πιο scam . Για να χορτάσεις πρέπει να φας καμία 10ρια και είναι πανάκριβα
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,858 μηνύματα.
Τα bao buns είναι ότι πιο scam . Για να χορτάσεις πρέπει να φας καμία 10ρια και είναι πανάκριβα
Εγώ το bao bun το τρώω τελευταίο. Το μαλακό ψωμί (στον ατμό) μου δίνει μία και χορταίνω, κάτι σαν κερασάκι στην τούρτα. Φυσικά επειδή έχω φάει πριν τα άλλα δύο πιάτα.

Καλά ναι αν αποφασίσω να κάνω παραγγελία τα παραπάνω, πρέπει να έχω λεφτά διαθέσιμα για να τα "γλεντήσω".
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Το συνηθισμένο μου γεύμα από Koi (sushi bar):
a) Rock Shrimp Tempura
b) Salmon Skin Roll
c) Bao Bun με Shrimp

Χτυπάω και 2 κουτάκια Coca Cola Light και είμαι ντούρασελ.

View attachment 127203

View attachment 127204

View attachment 127205
Συγγνώμη, δηλαδη οταν παραγγέλνεις σουσι, τρως 16 rolls και 1 bun?

Εγω γιατί παίρνω 6 οχτάδες απο sushi rolls για να χορτάσω;

Θέλω καμια πενηνταρια κομματια για να ρθω στα ίσα μου εγω.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,858 μηνύματα.
Συγγνώμη, δηλαδη οταν παραγγέλνεις σουσι, τρως 16 rolls και 1 bun?

Εγω γιατί παίρνω 6 οχτάδες απο sushi rolls για να χορτάσω;

Θέλω καμια πενηνταρια κομματια για να ρθω στα ίσα μου εγω.
Ναι αυτά τρώω και δε μπορώ παραπάνω. Και με φίλους να βγω το standard μου είναι τα 3 πιάτα! Και είμαι και 107kg γομάρι :P
Και από shisan το ίδιο, 3 πιάτα.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,299 μηνύματα.
Top