Facebook & Instagram

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 19,455 μηνύματα.
Να σε τα δώκει γλήγορα όμως, πριν κρυώσει ο καφφες σου ας πούμε.
Κοροϊδεύεις μακεδονοχωριάτες Pak; Άιντε ήρθαν οι Πελοποννήσιες στην Μακεδονία μας να μας εκπολιτίσουν μην χέσω :P
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,775 μηνύματα.

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,744 μηνύματα.
Κλείδωσε ο λογαριασμός μου στο φβ. Τον ξανά άνοιξα και άλλαξα κωδικό. Αλλά στις συνομιλίες μου τώρα βγάζει κρυπτογράφηση από άκρο σε άκρο και έχουν διαγραφεί τα χθεσινά μηνύματα, μου δείχνει κάτι παλιά από τον Φεβρουάριο ως καινούργια. Πώς φεύγει αυτό;
IMG_20240702_124838.jpg
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,709 μηνύματα.
Κλείδωσε ο λογαριασμός μου στο φβ. Τον ξανά άνοιξα και άλλαξα κωδικό. Αλλά στις συνομιλίες μου τώρα βγάζει κρυπτογράφηση από άκρο σε άκρο και έχουν διαγραφεί τα χθεσινά μηνύματα, μου δείχνει κάτι παλιά από τον Φεβρουάριο ως καινούργια. Πώς φεύγει αυτό;
View attachment 134694
Δεν ειναι κατι τσιλαρε...
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,744 μηνύματα.

Isolde75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Isolde75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Κλείδωσε ο λογαριασμός μου στο φβ. Τον ξανά άνοιξα και άλλαξα κωδικό. Αλλά στις συνομιλίες μου τώρα βγάζει κρυπτογράφηση από άκρο σε άκρο και έχουν διαγραφεί τα χθεσινά μηνύματα, μου δείχνει κάτι παλιά από τον Φεβρουάριο ως καινούργια. Πώς φεύγει αυτό;
View attachment 134694
Κανονικά αυτό συμβαίνει όταν αλλάζεις συσκευή γιατί - αν δε κάνω λάθος - πρέπει να περνάς τη κρυπτογράφηση σε κάθε νέα αλλιώς σου εμφανίζει τα μηνύματα έτσι. Αν είσαι από την ίδια τότε μάλλον δε γίνεται
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,923 μηνύματα.
Κλείδωσε ο λογαριασμός μου στο φβ. Τον ξανά άνοιξα και άλλαξα κωδικό. Αλλά στις συνομιλίες μου τώρα βγάζει κρυπτογράφηση από άκρο σε άκρο και έχουν διαγραφεί τα χθεσινά μηνύματα, μου δείχνει κάτι παλιά από τον Φεβρουάριο ως καινούργια. Πώς φεύγει αυτό;
View attachment 134694
Use the pin.
 

Paladin

Νεοφερμένος

Ο Paladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
άσχετο με το θέμα , αλλά ποιος χρησιμοποιεί πλέον Fb ; υπάρχουν άπειρες εφαρμογές για μηνύματα, για φώτοφραφιες υπάρχει το Insta και για να γράψεις σκέψεις κλπ υπάρχει το τουίτερ. Το Facebook όταν μεσουρανούσε (δηλαδή από το 2009 μέχρι περίπου το 2016) συνδύαζε όλα τα παραπάνω, όμως όταν έκαναν την εμφάνιση τους τα άλλα μέσα το Facebook έπεσε ραγδαία. Οχι ότι πλέον δεν χρησιμοποιείται (και εγώ έχω δηλαδή) απλά καμία σχέση με την συχνότητα του παρελθόντος
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,923 μηνύματα.
άσχετο με το θέμα , αλλά ποιος χρησιμοποιεί πλέον Fb ; υπάρχουν άπειρες εφαρμογές για μηνύματα, για φώτοφραφιες υπάρχει το Insta και για να γράψεις σκέψεις κλπ υπάρχει το τουίτερ. Το Facebook όταν μεσουρανούσε (δηλαδή από το 2009 μέχρι περίπου το 2016) συνδύαζε όλα τα παραπάνω, όμως όταν έκαναν την εμφάνιση τους τα άλλα μέσα το Facebook έπεσε ραγδαία. Οχι ότι πλέον δεν χρησιμοποιείται (και εγώ έχω δηλαδή) απλά καμία σχέση με την συχνότητα του παρελθόντος
Έτσι πίστευα και εγώ κάποτε, αλλά το fb μια χαρά κρατεί γενικά ακόμα και στους νέους λόγω των ομαδικών.
Το μόνο αρνητικό είναι οτι έχει αυξηθεί πολύ η χρήση του σε ηλικιακές ομάδες 50+ με οτι αυτό συνεπάγεται.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 1,316 μηνύματα.
άσχετο με το θέμα , αλλά ποιος χρησιμοποιεί πλέον Fb ; υπάρχουν άπειρες εφαρμογές για μηνύματα, για φώτοφραφιες υπάρχει το Insta και για να γράψεις σκέψεις κλπ υπάρχει το τουίτερ. Το Facebook όταν μεσουρανούσε (δηλαδή από το 2009 μέχρι περίπου το 2016) συνδύαζε όλα τα παραπάνω, όμως όταν έκαναν την εμφάνιση τους τα άλλα μέσα το Facebook έπεσε ραγδαία. Οχι ότι πλέον δεν χρησιμοποιείται (και εγώ έχω δηλαδή) απλά καμία σχέση με την συχνότητα του παρελθόντος
Για το τσιλι καφενειο 🥲😅
 

Paladin

Νεοφερμένος

Ο Paladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Έτσι πίστευα και εγώ κάποτε, αλλά το fb μια χαρά κρατεί γενικά ακόμα και στους νέους λόγω των ομαδικών.
Το μόνο αρνητικό είναι οτι έχει αυξηθεί πολύ η χρήση του σε ηλικιακές ομάδες 50+ με οτι αυτό συνεπάγεται.
Το messenger δεν έχει ομαδικές; Δεν ξέρω εγώ όταν μπαίνω εγώ μου πετάει κάτι clickbate θέματα κ φουλ διαφημίσεις στο timeline τύπου "Σοκ : χώρισε η Στέλλα Μιζεράκη δείτε το πρώτο της μήνυμα" ή "πως θα κέρδισεις δωρεάν διακοπές". Τα stories που έχει τα βρίσκω απλά μια κακή απομίμηση του Insta, δεν θύμαμαι τι άλλες επιλογές έχει αλλά δεν βρίσκω λόγο να το χρησιμοποιεί κάποιος σε καθημερινή βάση
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,923 μηνύματα.
Το messenger δεν έχει ομαδικές; Δεν ξέρω εγώ όταν μπαίνω εγώ μου πετάει κάτι clickbate θέματα κ φουλ διαφημίσεις στο timeline τύπου "Σοκ : χώρισε η Στέλλα Μιζεράκη δείτε το πρώτο της μήνυμα" ή "πως θα κέρδισεις δωρεάν διακοπές". Τα stories που έχει τα βρίσκω απλά μια κακή απομίμηση του Insta, δεν θύμαμαι τι άλλες επιλογές έχει αλλά δεν βρίσκω λόγο να το χρησιμοποιεί κάποιος σε καθημερινή βάση
Έχει και αυτό αλλά είναι διαφορετικές, σε επίπεδο chat πιο πολύ.
Τώρα μιλάμε για ομαδικές σε στυλ σελίδες, που μπορείς ας πούμε να γράψεις κάτι ανώνυμα και δεν θα χαθεί τόσο εύκολα όσο ένα μήνυμα σε μια ομαδική στυλ chat.

Τώρα τα stories είναι λογικό να υπάρχουν και στο fb αφού τόσο αυτό όσο και το insta ανήκουν στην ίδια εταιρία(Meta), και οι δύο πλατφόρμες συνδέονται πολύ στενά. Λειτουργώντας συμπληρωματικά. Το insta δίνει περισσότερη έμφαση και προσφέρεται καλύτερα για συλλογή φωτογραφιών ας πούμε.

Κακά τα ψέματα, και εγώ περισσότερο χρόνο στο insta περνάω παρά στο fb. Έχει να κάνει με τον κόσμο που μπαίνει κυρίως και τον σκοπό που το χρησιμοποιεί. Πλέον μπαίνουν πολλοί 50+ που έχουν γίνει meme με αυτά τα "Καλημέρα η Παναγία να σας φωτίζει". Αλλά δεν είναι παντού έτσι. Φαντάσου οτι στην Ιαπωνία το fb χρησιμοποιείται όπως το LinkedIn στην Ελλάδα.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,709 μηνύματα.
άσχετο με το θέμα , αλλά ποιος χρησιμοποιεί πλέον Fb ; υπάρχουν άπειρες εφαρμογές για μηνύματα, για φώτοφραφιες υπάρχει το Insta και για να γράψεις σκέψεις κλπ υπάρχει το τουίτερ. Το Facebook όταν μεσουρανούσε (δηλαδή από το 2009 μέχρι περίπου το 2016) συνδύαζε όλα τα παραπάνω, όμως όταν έκαναν την εμφάνιση τους τα άλλα μέσα το Facebook έπεσε ραγδαία. Οχι ότι πλέον δεν χρησιμοποιείται (και εγώ έχω δηλαδή) απλά καμία σχέση με την συχνότητα του παρελθόντος
Εγω λογω τσιλι καφενειου. Αλλα δεν μπαινω πλεον πολυ.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,672 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,709 μηνύματα.
Δε σεβονται τπτ εκει στο χανουμοτσιλι
Εχει πεσει πλεον ομως μυστη μου απο την καραντινα και μετα. Σπανια βρισκω κανα καλο ποστ ή σεντονακι.Εγω ειμαι και απο το 2019 εκει μεσα χαχααχχα
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,672 μηνύματα.
Εχει πεσει πλεον ομως μυστη μου απο την καραντινα και μετα. Σπανια βρισκω κανα καλο ποστ ή σεντονακι.Εγω ειμαι και απο το 2019 εκει μεσα χαχααχχα
Και εγω απο τοτε που ανεβαζαν τα ποδια μιας στο διχτακι των κτελ
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,709 μηνύματα.

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,672 μηνύματα.

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 3,868 μηνύματα.
ξερει κανενα ομορφοπαιδο γιατι το διαολεμενο το ινσταγκραμ δεν μου εμφανιζει νεα μηνυματα απο κινητο αλλα μια χαρα απο υπολογιστη;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top