Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Σημερινό καρδιο 40 λεπτά

13 λεπτά τρέξιμο τζόκινγκ με καλή απόδοση

Και 4 σετ κοιλιακών όπου κ τα είδα όλα....
15 επαναλήψεις έκαστο... Στο ένα είχα αποτυχία

4 σετ ραχιαιους και γλου τους κ έφυγα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
IMG_20210417_020705.jpg


Και διατροφή να μην έκανα παλι αυτό το πρωινο θα έτρωγα

70γρ κουακερ
35γρ ταχίνι
100γρ μπανάνα
200γρ ασπράδι

Αφου ψηθεί σερβίρεται με κανέλα κ 10γρ μέλι καθώς κ τριμμένη μπάρα σοκολάτας από πανω...

Πρωτεινικη πιτα με 53γρ περιπου πρωτεινης και 900 θερμίδες.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
5BC0804B-0E84-42E9-B9C4-47F28D7ED007.jpeg

Almost chili con carne , επνευσμενο απο συνταγή της @Nelliel .
Disclaimer: Επειδή δεν τρωω κρέας ο κιμάς είναι απο beyond meat και παραθέτω εδώ τα nutritional data αυτού μιας και δεν είστε υποχρωμένοι να τα ξέρετε .
Λεπτομέρειες : μια κουταλιά λάδι , ρύζι ατμού, καροτα κρεμμυδια πιπεριές και σκόρδο.Έχω προσθέσει ελάχιστη κόκκινη σάλτσα και το πορτοκαλί χρώμα που επικρατεί είναι κουρκουμάς.
Σήμερα έχω leg day .
Επίσης τελικά δεν είχα ψυξη αλλα τραβηγμα νευρου που ακομα δεν εχει περασει οποτε κραταω low intensity μην εχουμε λιποθυμιες!
4D485E44-194B-4F87-81F3-E3A48B3FE1D0.jpeg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Aυριανή προπόνηση PUSH

ΣΤΗΘΟΣ - ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗΣ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1) PUSH UPS (ΜE KΛΙΣΗ ΓΙΑ ΑΝΩ ΜΟΙΡΑ) ME BAΡΟΣ
1o σέτ 12 ΕΠΑΝ. ζέσταμα χωρις βάρος
2ο σέτ με 5 κιλα βάρος
3ο σέτ με 6.2 κιλά βάρος
4ο σέτ 10 επαν. χωρις βάρος.
Πρόοδος -> Με βάρος στην κλίση +6 κιλά για 1η φορά.

2) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ (ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ)

1ο σέτ ΕΠΑΝ. με μαυρο (18)
2o σέτ επαν. με κόκκινο super band (23).
3ο σέτ επαν. με κόκκινο super band (23)
4o σετ με μαύρο (18)
Πρόοδος -> Σταθερά

3) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΚΑΤΩ ΜΟΙΡΑ

1ο σέτ 15 ΕΠΑΝ. μαυρο (18)
2o σέτ 13 επαν. με κόκκινο super band (23).
3ο σέτ 13 επαν. με μαυρο (18).
Προοδος -> Σταθερά.

4) ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ (ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ)

1ο σέτ 15 επαναλήψεις με 6.2 κιλά
2ο σέτ 15 επαναληψεις με 6.9 κιλά
3ο σέτ 15 επαναλήψεις με 6.2 κιλά
Προοδος -> 2 επαναληψεις παραπανω στα 7 κιλά.

5) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ (ΠΡΟΣΘΙΑ ΜΟΙΡΑ)

1ο σέτ 10 κιλά με 12 επαναληψεις (σε κάθε χέρι)
2ο σέτ 13 κιλά .......
3ο σέτ 10 κιλά .....
Προοδος -> Σετ στα 13 κιλά.

6) ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ

1ο σέτ 13 επαν. με μαύρο (18)
2ο σετ 12 επαν. με κοκκινο (18)
3ο σέτ 13 επαν. με μαυρο (18) εκτασεις τρικεφάλων.
Προοδος -> Σταθερά.

ΣΤΗΘΟΣ -> 21 σετ
ΩΜΟΙ -> 20 σετ
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 20 σετ

Πάμε για 2 PR αυριο .... ενα στις κάμψεις με κλιση κ προσθετο βάρος τα 6 κιλά. Και αλλο ένα με τις πιέσεις ώμων στα 13 κιλά (σε κάθε χέρι) με αλτήρες γιατι με μπάρα εχω κάνει κ 50 κιλά.

Μονο 2 σέτ θα ζοριστώ λίγο περισσοτερο.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Cardio σήμερα. Hiking 🤩 Περίμενα λάσπη αλλά η διαδρομή ήταν μόνο χιόνι 🤦🏻‍♀️. Αν ήξερα θα έπαιρνα spikes.
fitbitshare_1649796825.PNG


PXL_20210417_200019994.MP.jpg


PXL_20210417_185341361.MP.jpg
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εντάξει κάηκα σήμερα. Ξέφυγα εντελώς. Με το hiking πήγα για περπάτημα...
fitbitshare_1665366277.PNG

Μέχρι να πάω για ύπνο θα έχω κάψει 3500 θερμίδες. Έχω φάει 1500. Που θα τις βρω τις άλλες 2000?! 🤦🏻‍♀️
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Νίκο γιατί δεν κάνεις καμψεις με πρόσθετο βάρος ;

Συγκριτικά καλυτερη η λαβή κ αρα η αποδοση στο σετ με τα γάντια.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210418_022949.jpg
    IMG_20210418_022949.jpg
    2.2 MB · Εμφανίσεις: 90

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
την εβδομάδα που έρχεται κατεβάζω σε δυσκολία τις ασκήσεις και από πάγκο θα κάνω μόνο bodyweight .Μετά από την εβδομάδα θα μπω ξανά στις κανονικές ασκήσεις για να έχω ξανά πιάσιμο

Στα push up έχω φτιάξει και αυτά εν τω μεταξύ
IMG_20210418_143704.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Και τι δουλειά θα κάνεις με αυτά ; εγώ έβαλα σήμερα πρόσθετο βάρος τα 8 κιλά στα κανονικά push ups.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Και τι δουλειά θα κάνεις με αυτά ; εγώ έβαλα σήμερα πρόσθετο βάρος τα 8 κιλά στα κανονικά push ups.
Μπορείς να κατέβεις ακόμα πιο κάτω καθώς κανείς push up και έχεις καλύτερη τάση στο κάτω μέρος


Δοκίμασε στο σπίτι με βιβλία αν έχεις ή κάτι να σου ανεβάσει λίγο το επίπεδο απ' το έδαφος και χτύπα ένα push up να δεις πως σε πιάνει κάπως καλύτερα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Παμε για το δυνατό σετ πιεσεις ώμων με 13 κιλά!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πω ρε φίλε γαμησε!!! 12 επαν. Με τέλεια τεχνική κ ήταν δυνατό.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210418_030737.jpg
    IMG_20210418_030737.jpg
    2.3 MB · Εμφανίσεις: 93

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
49F5F4CC-DEF0-409B-9279-667CA600D1A1.jpeg


Ψάρι με σπαράγγια και σαλάτα μπρόκολο+ καρότα.
(Το ψαρι αυτό είναι 2 μερίδες αλλά δεν ήθελα να το κόψω στη μέση για χάρη της φώτο )

Οφείλετε να με παραδεχτείτε που έκανα 3 ψάρια + κάμποσα σπαράγγια στο φούρνου όλα με μια κουταλιά σούπας λάδι,lol.

Καλή σας όρεξη!

P.S Αχνοφαίνεται παντόφλα sloth,παρακαλώ αγνοήστε.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
View attachment 79631

Ψάρι με σπαράγγια και σαλάτα μπρόκολο+ καρότα.
(Το ψαρι αυτό είναι 2 μερίδες αλλά δεν ήθελα να το κόψω στη μέση για χάρη της φώτο )

Οφείλετε να με παραδεχτείτε που έκανα 3 ψάρια + κάμποσα σπαράγγια στο φούρνου όλα με μια κουταλιά σούπας λάδι,lol.

Καλή σας όρεξη!

P.S Αχνοφαίνεται παντόφλα sloth,παρακαλώ αγνοήστε.
Σε παντρευει η μαμα σου? 😂

@_Christine_ καλη σου ορεξη και καλο απογευματακι! 👍😊
Εκπληκτικα τα φαγητα υγιεινα και αγαπημενες γευσεις!
Μπραβο! 👍
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.

Δινει πληροφορίες για Home gym... εγω πιστευω πως σιγουρα θα πρέπει να κάνουμε κουμάντο τουλάχιστον του χρονου να μπορουμε να αγοράσουμε έναν πάγκο. Οι αλτήρες υπάρχουν οκ. Εγω τους αγορασα φέτος με 70 ευρώ σε καλή τιμη 2 10κιλους και θα παιρνω κ άλλα δισκάκια σιγά σιγά. Γιατι οπως λεει και αυτος θα μας ξανακλεισουν μέσα του χρόνου. Παλι τις ιδιες μαλακιες θα έχουμε.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Και με αλτήρες μπορείς να κάνεις push up όπως σου είπα δοκίμασε .

Ειδικά αν οι δίσκοι μπορούν να κάνουν κυκλική κίνηση κάνεις ανοίγματα ...εκεί να δεις πόσο ωραία είναι
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Και με αλτήρες μπορείς να κάνεις push up όπως σου είπα δοκίμασε .

Ειδικά αν οι δίσκοι μπορούν να κάνουν κυκλική κίνηση κάνεις ανοίγματα ...εκεί να δεις πόσο ωραία είναι

Αυτο το παραπάνω άνοιγμα που λές θεωρω οτι ειναι κακο σημειο για τον υπερακάνθιο. Οποτε δεν επιλέγω αυτες τις εκδοχές των κάμψεων. Εκτος αυτου και οι πιέσεις που εκανα σημερα ενω ειχα κάνει κάμψεις με βάρος ηταν έξτρα και τεινει στην υπερπροπονηση.

Οι ώμοι παιρνουν ερέθισμα με ολες σχεδον τις ασκησεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αυτο το παραπάνω άνοιγμα που λές θεωρω οτι ειναι κακο σημειο για τον υπερακάνθιο. Οποτε δεν επιλέγω αυτες τις εκδοχές των κάμψεων. Εκτος αυτου και οι πιέσεις που εκανα σημερα ενω ειχα κάνει κάμψεις με βάρος ηταν έξτρα και τεινει στην υπερπροπονηση.

Οι ώμοι παιρνουν ερέθισμα με ολες σχεδον τις ασκησεις.
Εγω παντως κανω με αυτα τα push up γιατι τα κανονικα δεν
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Εγώ θα παρω παγκο μάλλον γιατί δεν ξέρω το καλοκαίρι εδώ αμα γεμίζει το τοπικό γυμναστήριο δεν θα έχω την ησυχία μου να κάνω προπονηση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κανα 20κιλο να ζυγίζει ο παγκος ... Θα τον παρω να γίνεται κ επίκλινης να δουλευω 2 μοίρες στο στήθος. Όποτε πιστευω με το μονοζυγο.... Και με τους αλτηρες για πλατη θα είμαστε οκ. Αυτό το T bar row μηχάνημα φαίνεται ωραίο. Αλλά δεν έχω χωρο εδώ ρε πουστη μου.

Κοίταξε να δεις εγώ θα σου προτεινα να βάλεις μια τσάντα με βάρος μέσα γιατί αυτά τα push ups αμα σου ξεφυγει κανα βαρακι θα τραβήξεις κανέναν ώμο αυτές οι ασκήσεις μου φαίνονται πιο πολυ ζογκλερικες εσυ θες να έχεις εξασφαλίσει σταθερότητα για να επικεντρωθεί ς στο σετ σου. Να ενεργοποιησεις τον μυ που θες. Δεν θέλεις να προσπαθεις κιόλας να κρατήσεις ισορροπία.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εγώ θα παρω παγκο μάλλον γιατί δεν ξέρω το καλοκαίρι εδώ αμα γεμίζει το τοπικό γυμναστήριο δεν θα έχω την ησυχία μου να κάνω προπονηση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κανα 20κιλο να ζυγίζει ο παγκος ... Θα τον παρω να γίνεται κ επίκλινης να δουλευω 2 μοίρες στο στήθος. Όποτε πιστευω με το μονοζυγο.... Και με τους αλτηρες για πλατη θα είμαστε οκ. Αυτό τι T bar row μηχάνημα φαίνεται ωραίο. Αλλά δεν έχω χωρο εδώ ρε πουστη μου.

Κοίταξε να δεις εγώ θα σου προτεινα να βάλεις μια τσάντα με βάρος μέσα γιατί αυτά τα push ups αμα σου ξεφυγει κανα βαρακι θα τραβήξεις κανέναν ώμο αυτές οι ασκήσεις μου φαίνονται πιο πολυ ζογκλερικες εσυ θες να έχεις εξασφαλίσει σταθερότητα για να επικεντρωθεί ς στο σετ σου. Να ενεργοποιησεις τον μυ που θες. Δεν θέλεις να προσπαθεις κιόλας να κρατήσεις ισορροπία.
Οχι ρε με τσαντα κανω , απλα εχω και αυτα για περισσοτερη ταση και να σημαδευω καποιες μοιρες καλυτερα



παρε παγκο, θα σου χρειαστει και για την καραντινα μετα το καλοκαιρι χχαχα :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Θα αγοράσω σίγουρα έναν παγκο φίλε θα παει τη προπονηση σε άλλο λεβελ. Απλά θέλω να πάω από κοντά τώρα που θα ανοίξει από τη μαλακια το κορονοιο να δω από κοντά τον παγκο ... Πόσο στοιβαρος είναι ποσο ζυγίζει κ ποσο χώρο πιανει.

Με το που παρεις παγκο τελείωσε το στήθος οι ώμοι κ οι τρικέφαλο να ξέρεις. 150 ευρώ και ξενοιαζεις έχεις έναν δικό σου χώρο να κάνεις οπότε θες κ όπως θες σημαντικό κ αυτο.

Μετά τους ώμους στη μεσαία μοίρα τους γυμνάζεις πολυ ευκολα με τους αλτηρες που έχω αγοράσει...

Οπότε μένει η πλατη τα ποδια κ ο κόσμος.

Η πλατη γυμνάζεται επίσης ευκολα με αλτηρες και μονοζυγο κ τα ποδια. Και νταξει στη χειρότερη στο μέλλον παιρνεις κ ενα rack με μια μπάρα κ μερικους δίσκους για καθίσματα. Αν δεις ότι δεν κάνεις δουλειά με τους αλτηρες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top