Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Α ναι αυτό είπα Κ εγώ πριν....
Μεμονωμένα για το γιουτουμπ ,σε Αμερική βγάζουν καλά λεφτά .
Είναι ένας (Mr.Beast) που απλά εκεί δίνει χρήματα στο κόσμο ,τους χαρίζει σπίτια ,αμάξια ,κάνα 10.000 έτσι της πλάκας τα πετάει στον δρόμο , δωρίζει κάνα νησί στους φίλους του ...γενικά ότι βγάζει το ξανα βάζει στην επένδυση του γιουτουμπ και βγάζει ακόμα περισσότερα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Μεμονωμένα για το γιουτουμπ ,σε Αμερική βγάζουν καλά λεφτά .
Είναι ένας (Mr.Beast) που απλά εκεί δίνει χρήματα στο κόσμο ,τους χαρίζει σπίτια ,αμάξια ,κάνα 10.000 έτσι της πλάκας τα πετάει στον δρόμο , δωρίζει κάνα νησί στους φίλους του ...γενικά ότι βγάζει το ξανα βάζει στην επένδυση του γιουτουμπ και βγάζει ακόμα περισσότερα

Λες έναν βλακα που έβαζε στο γιουτιουμπ ότι κάνει χρήση αναβολικών ;;;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Λες έναν βλακα που έβαζε στο γιουτιουμπ ότι κάνει χρήση αναβολικών ;;;
Όχι ρε ,καμία σχέση με γυμναστική αυτό χαχαχαχ .Ψάξε και θα καταλάβεις τι λεφτά πετάει έτσι για πλάκα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Σημερινή προπόνηση PULL-LEGS

ΠΛΑΤΗ
1) ΕΛΞΕΙΣ ΣΕ ΜΟΝΟΖΥΓΟ NEUTRAL POSITION

1o σέτ 5 επαναλήψεις
2ο σέτ 5 επαναλήψεις + 12 (κωπηλατική με κόκκινο λάστιχο 23)
3ο σέτ 4 επαναλήψεις + 10 επαναληψεις κοκκινο 23
4ο σέτ 4 επαναλήψεις + 13 επαν. κοκκινο 23
5ο σετ 4 επαναλήψεις
Προοδος -> Ιδιες επαναλήψεις στόχος η καλύτερη τεχνική.

2) SINGLE ARM ROW

1ο σέτ 15 κιλά (σε κάθε χέρι) για 12 επαναληψεις
2ο σέτ 17 kg για 13 επαναλήψεις
3ο σέτ 18 κιλά για 15 επαν. δεξι και 13 αριστερό
4ο σέτ 17 κιλά 13 επαν. δεξιά και 10 αριστερά.
Προοδος -> 40''.

3) AΡΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΠΕΖΟΕΙΔΗ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ
1o σέτ 12 επαν. κοκκινο (23)
2ο σετ 12 επαν. μπλέ super band
3ο σέτ το ίδιο
Προοδος -> 40'' - μέτρια τεχνική.

4) ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ
1ο σέτ 15 καθισματα χωρις βάρος
2ο σέτ 12 καθισματα με 10 κιλά σε κάθε χέρι
3ο σέτ 12.5 κιλά για 10 επαν.
4ο σέτ 12.5 κιλά για 11 επαν.
Προοδος -> 40.

5) ΑΡΣΕΙΣ ΓΑΜΠΩΝ
1ο σέτ 25 επαναληψεις χωρίς βάρος
2ο σέτ 20 επαναληψεις με 12.5 κιλά αλτηρα στο χέρι
3ο σέτ 22 επαν. το ίδιο
Προοδος -> Άρσεις με βάρος.

6) ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ
1ο σέτ 8 κιλά για 12 επαναληψεις
2ο σέτ 8 κιλά για 10 επαναλήψεις
3ο σέτ 7 κιλά για 15 επαναλήψεις.

ΠΛΑΤΗ -> 12
ΠΟΔΙΑ-> 7
ΓΛΟΥΤΟΙ -> 7
ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 12


Συνολικος χρονος προπόνησης : 1h & 20'
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ξεφύγες ή τόσο σου βγαίνει πάντα ?


Επίσης γιατί άλλαξες το πρόγραμμα και κάνεις 2 μυϊκές μεγάλες μυϊκές ομάδες μαζί ?

Ξέφυγα κανα 10λεπτο γιατι ο μονοζυγος που παραδοσιακα με δυσκολευει σαν άσκηση ίσως επειδη ειμαι και 81 κιλά σε βάρος.... μου παιρνει 2-3 λεπτά διάλειμα. Σε κάθε σέτ.

Το άλλαξα γιατι ποδια ειμαι ηδη ξυλοκόπος οποτε δεν χρειάζομαι άλλη ανάπτυξη , οποτε με 2 ασκησεις την ημερα της πλάτης θα ειμαι οκ. Συντηρηση κανω στα πόδια.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
EMOM σημερα. 18 λεπτα μονο αλλα εγινα μουσκεμμα. Σε λιγο θα παω για καμια ωρα ποδηλατο.
Το fitbit μου σταματησε να δονειται και επεσα σε καταθλιψη γιατι δεν θελω να το αποχωριστω. Με καλυπτει η εγγυηση και θα μου το αντικαταστησουν αλλα μου δινουν προσφορα να κανω αναβαθμιση σε οποιο fitbit θελω με εκπτωση 50%. Ποσο υπουλοι ρε γμτ. Τωρα ψηνομαι να παρω το fitbit sense.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Σημερινή προπόνηση PULL-LEGS

ΠΛΑΤΗ
1) ΕΛΞΕΙΣ ΣΕ ΜΟΝΟΖΥΓΟ NEUTRAL POSITION

1o σέτ 5 επαναλήψεις
2ο σέτ 5 επαναλήψεις + 12 (κωπηλατική με κόκκινο λάστιχο 23)
3ο σέτ 4 επαναλήψεις + 10 επαναληψεις κοκκινο 23
4ο σέτ 4 επαναλήψεις + 13 επαν. κοκκινο 23
5ο σετ 4 επαναλήψεις
Προοδος -> Ιδιες επαναλήψεις στόχος η καλύτερη τεχνική.

2) SINGLE ARM ROW
1ο σέτ 15 κιλά (σε κάθε χέρι) για 12 επαναληψεις
2ο σέτ 17 kg για 13 επαναλήψεις
3ο σέτ 18 κιλά για 15 επαν. δεξι και 13 αριστερό
4ο σέτ 17 κιλά 13 επαν. δεξιά και 10 αριστερά.
Προοδος -> 40''.

3) AΡΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΑΠΕΖΟΕΙΔΗ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ
1o σέτ 12 επαν. κοκκινο (23)
2ο σετ 12 επαν. μπλέ super band
3ο σέτ το ίδιο
Προοδος -> 40'' - μέτρια τεχνική.

4) ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ
1ο σέτ 15 καθισματα χωρις βάρος
2ο σέτ 12 καθισματα με 10 κιλά σε κάθε χέρι
3ο σέτ 12.5 κιλά για 10 επαν.
4ο σέτ 12.5 κιλά για 11 επαν.
Προοδος -> 40.

5) ΑΡΣΕΙΣ ΓΑΜΠΩΝ
1ο σέτ 25 επαναληψεις χωρίς βάρος
2ο σέτ 20 επαναληψεις με 12.5 κιλά αλτηρα στο χέρι
3ο σέτ 22 επαν. το ίδιο
Προοδος -> Άρσεις με βάρος.

6) ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ
1ο σέτ 8 κιλά για 12 επαναληψεις
2ο σέτ 8 κιλά για 10 επαναλήψεις
3ο σέτ 7 κιλά για 15 επαναλήψεις.

ΠΛΑΤΗ -> 12
ΠΟΔΙΑ-> 7
ΓΛΟΥΤΟΙ -> 7
ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 12


Συνολικος χρονος προπόνησης : 1h & 20'
Δεν εχεις ξεχωριστη μερα για ποδια?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Δεν εχεις ξεχωριστη μερα για ποδια?

Οχι. Γιατί δεν είναι αδυνατα ώστε να χρειάζονται μεγαλυτερη επιβάρυνση. Έτσι κ αλλιώς από τη στιγμή που κάνεις καθίσματα τελειώνει εκεί. 1-2 καλά σετ στα καθίσματα και finito... Απλά αν ημουν σε γυμναστήριο χθες αντί για καμψεις δικεφαλων στα χέρια θα έβαζα άλλη μια άσκηση για προσαγωγους οπότε 10 σετ χθες ποδια κ αλλά 10 στην επόμενη προπονηση πιάνεις 20 σετ την εβδομάδα για μένα που θέλω κ συντήρηση είναι υπέρ αρκετό για κάποιον που ήθελε μυϊκή ανάπτυξη έπρεπε να προσανατολιστει στα 20-30 σετ άλλη μια άσκηση ακόμη οπότε ίσως την έσπαγε σε άλλη μέρα... Ίσως
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στα δικέφαλα όπως βλέπεις έχω υπολογίσει κ τα σετ της πλατης ... Δεν χρειαζοντουσαν οι καμψεις χθες απλά ήθελα να την κάνω.... Θα μπορουσα πολυ άνετα να μην τη κάνω κ να βάλω άλλη μια άσκηση ποδιων.... Άλλωστε οι μικρές μυϊκές ομάδες όπως οι δικεφαλοι δεν χρειάζονται παραπανω απο 10-20 σετ την εβδομάδα. Γιατί υπάρχουν κ τα συνδρομα υπερχρησης δηλαδή τενοντιτιδες οι οποίες συμβαίνουν λογ υπέρ χρήσης ενός μυ. Απλά τα πραγματα.

Όλες οι ασκήσεις στήθους και της πλατης γυμνά ζουν συνολικά τα χέρια. Όλες οι κωπηλατικες είναι πολυαρθρικες κ όλες οι πιεσης στήθους αλλά κ ώμων είναι το ίδιο οι πρώτες κτυπάμε δικέφαλο οι Δευτερες τρικέφαλο. Οπότε αν εσυ πας να κάνεις άλλες 2-3 ασκήσεις απομόνωσης μετά για χέρια τα υπερπροπονεις χωρίς να το καταλαβαίνεις. Για αυτό είναι σημαντική η μυολογία να ξέρεις τι δουλευεις κάθε φορά.

Δεν είναι τυχαίο που σε κάθε αρχάριο δίνουν τέτοια Σπλιτ αρχικά full body με upper lower προπονήσεις και μετά split σε PUSH PULL LEGS. Δεν θα του δώσει το προγραμμα του Cutler με 10 απομονωτικες για χέρια δεν του χρειάζεται.

Αν έχεις διαφωνία πες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
1ο γευμα ημέρας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τρομερός ο ανανας με το κουακερ κ τη μπάρα.... Carbs for life 😆😆
 

Συνημμένα

  • IMG_20210416_001124.jpg
    IMG_20210416_001124.jpg
    1.4 MB · Εμφανίσεις: 103
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
E75ED9F2-EF04-458F-860A-4974BB49422B.jpeg


κινόα με πολύχρωμες πιπεριές και τόνο
1 κουταλια λάδι
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

ενδιαφέρον....
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικά λένε ότι τα κατσικίσια είναι καλύτερα από πολλές απόψεις αλλά αν ρίξουμε μια ματιά στους διαιτολόγους και στις προτάσεις τους για διατροφή όλοι λένε ''τυρί χαμηλών λιπαρών'' , δηλαδή καταλαβαίνω κάτι τύπου milner ή κότατζ ; Δεν έχω δει και κάνα κατσικίσιο να είναι χαμηλών λιπαρών .
Μόνο οι πλήρως αστοιχείωτοι διαιτολόγοι το λένε αυτό. No exceptions.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Οχι. Γιατί δεν είναι αδυνατα ώστε να χρειάζονται μεγαλυτερη επιβάρυνση. Έτσι κ αλλιώς από τη στιγμή που κάνεις καθίσματα τελειώνει εκεί. 1-2 καλά σετ στα καθίσματα και finito... Απλά αν ημουν σε γυμναστήριο χθες αντί για καμψεις δικεφαλων στα χέρια θα έβαζα άλλη μια άσκηση για προσαγωγους οπότε 10 σετ χθες ποδια κ αλλά 10 στην επόμενη προπονηση πιάνεις 20 σετ την εβδομάδα για μένα που θέλω κ συντήρηση είναι υπέρ αρκετό για κάποιον που ήθελε μυϊκή ανάπτυξη έπρεπε να προσανατολιστει στα 20-30 σετ άλλη μια άσκηση ακόμη οπότε ίσως την έσπαγε σε άλλη μέρα... Ίσως
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στα δικέφαλα όπως βλέπεις έχω υπολογίσει κ τα σετ της πλατης ... Δεν χρειαζοντουσαν οι καμψεις χθες απλά ήθελα να την κάνω.... Θα μπορουσα πολυ άνετα να μην τη κάνω κ να βάλω άλλη μια άσκηση ποδιων.... Άλλωστε οι μικρές μυϊκές ομάδες όπως οι δικεφαλοι δεν χρειάζονται παραπανω απο 10-20 σετ την εβδομάδα. Γιατί υπάρχουν κ τα συνδρομα υπερχρησης δηλαδή τενοντιτιδες οι οποίες συμβαίνουν λογ υπέρ χρήσης ενός μυ. Απλά τα πραγματα.

Όλες οι ασκήσεις στήθους και της πλατης γυμνά ζουν συνολικά τα χέρια. Όλες οι κωπηλατικες είναι πολυαρθρικες κ όλες οι πιεσης στήθους αλλά κ ώμων είναι το ίδιο οι πρώτες κτυπάμε δικέφαλο οι Δευτερες τρικέφαλο. Οπότε αν εσυ πας να κάνεις άλλες 2-3 ασκήσεις απομόνωσης μετά για χέρια τα υπερπροπονεις χωρίς να το καταλαβαίνεις. Για αυτό είναι σημαντική η μυολογία να ξέρεις τι δουλευεις κάθε φορά.

Δεν είναι τυχαίο που σε κάθε αρχάριο δίνουν τέτοια Σπλιτ αρχικά full body με upper lower προπονήσεις και μετά split σε PUSH PULL LEGS. Δεν θα του δώσει το προγραμμα του Cutler με 10 απομονωτικες για χέρια δεν του χρειάζεται.

Αν έχεις διαφωνία πες.
Ναι αλλα εφοσον εισαι σε καλο επιπεδο αν κανεις λιγα κιλα θα χασεις προοδο. Ετσι πιστευω εγω. Φανταζομαι εσυ κανεις συντηρηση τωρα στα ποδια, αλλα πιστευω μπορεις να σκεφτεις παραλαγες και πατεντες να ζοριστεις λιγο παραπανω και να βαλεις ξεχωριστη προπονηση ετσι ωστε να μην μεινεις στασιμος η να χασεις κιολας ακομα χειροτερα... Πχ παρε μια τσαντα και βαλε μεσα πραγματα συν τα βαρακια στα χερια και χτυπα ασκησεις που γινονται με ενα ποδι συν καθισματα εννοειται. Εγω αυτο θα εκανα στην θεση σου.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ναι αλλα εφοσον εισαι σε καλο επιπεδο αν κανεις λιγα κιλα θα χασεις προοδο. Ετσι πιστευω εγω. Φανταζομαι εσυ κανεις συντηρηση τωρα στα ποδια, αλλα πιστευω μπορεις να σκεφτεις παραλαγες και πατεντες να ζοριστεις λιγο παραπανω και να βαλεις ξεχωριστη προπονηση ετσι ωστε να μην μεινεις στασιμος η να χασεις κιολας ακομα χειροτερα... Πχ παρε μια τσαντα και βαλε μεσα πραγματα συν τα βαρακια στα χερια και χτυπα ασκησεις που γινονται με ενα ποδι συν καθισματα εννοειται. Εγω αυτο θα εκανα στην θεση σου.

Το θέμα δεν είναι τα κιλά (μόνο).... Το θέμα είναι πως τα κάνεις τα κιλά υπάρχουν κάτι λεπτομέρειες που ουτε εγώ φανταζόμουν και που σε βγάζουν πιο μπροστά ακόμη κ από αυτόν που κάνει περισσοτερα κιλά από σένα.... Είδες τη προπονηση μου αυτές τις μέρες η οποία δεν έχει ουτε 10 κιλά σε κάθε χέρι για τα χέρια και τους ώμους... Στους ώμους μόνο έκανα 10.5 κιλά... Τσέκαρε το αποτελεσμα και πές μου...

shoulders.jpg


Κάμψεις έκανα μονο ένα σέτ με έξτρα 7.5 κιλα πάνω μου. Δεν χάνεις τοσο εύκολα μυικότητα ακομη και αν κτυπάς με το 50-60% των δυνατοτητων σου.

Οταν κάνεις λιγότερα κιλά για περισσοτερο χρονικό διάστημα μπορεις πιο ευκολα στο μέλλον να φτάσεις περισσοτερα κιλά οταν αποφασισεις να γυρισεις την προπόνηση , ο λογος ειναι πως θα δυναμωσεις απο κάτω τενοντες και συνδεσμους κ δεν θα βγεις οφφ στις πρώτες χαμηλες επαναληψεις σαν το ψοφίμι να ξυπνας την αλλη μερα κ να εισαι σαν να σε δειρανε 10 άτομα. Τα χω φάει στη μαπα μην ανησυχεις !
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι τα κιλά (μόνο).... Το θέμα είναι πως τα κάνεις τα κιλά υπάρχουν κάτι λεπτομέρειες που ουτε εγώ φανταζόμουν και που σε βγάζουν πιο μπροστά ακόμη κ από αυτόν που κάνει περισσοτερα κιλά από σένα.... Είδες τη προπονηση μου αυτές τις μέρες η οποία δεν έχει ουτε 10 κιλά σε κάθε χέρι για τα χέρια και τους ώμους... Στους ώμους μόνο έκανα 10.5 κιλά... Τσέκαρε το αποτελεσμα και πές μου...

View attachment 79571

Κάμψεις έκανα μονο ένα σέτ με έξτρα 7.5 κιλα πάνω μου. Δεν χάνεις τοσο εύκολα μυικότητα ακομη και αν κτυπάς με το 50-60% των δυνατοτητων σου.
Μια χαρα πολυ καλος, χερια πας τρενο απο οτι βλεπω
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Μια χαρα πολυ καλος, χερια πας τρενο απο οτι βλεπω

Ευχαριστώ γιατρέ... προσπαθώ.

Πέρυσι έκανα άλλη μαλακία.... γύμναζα πολυ μπροστινή μοιρα δελτοειδη και όχι μεσαία! Ο ωμος φαινεται καλυτερος επειδη αρχισα να δουλευω και την μεσαία μοίρα.... καλα εδω ο πισω δελτοειδης δεν φαινεται... αλλα ειναι κ θέμα αποφυγης μυικων ανισοροπιων γιατι αμα χρειαστει να σηκωσεις ενα βάρος κ η μπροστινη μοιρα χρειαστει βοηθεια θέλεις μια επισης δυνατη μεσαια μοιρα να αντέξει αλλα και πισω.... γιατι ο ωμος ειναι 3-D και αμα εχεις και τις 3 μοιρες καλα δουλεμενες συμβαλει καλυτερα στην σταθεροποιηση της άρθρωσης έτσι δεν ειναι ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εχω βρει μια φοβερη ασκηση στον Εν σωματι που δουλευει ταυτοχρονα μπροστινη και μεσαια μοιρα χωρις να χρειάζεται να κανεις 2 διαφορετικες ασκησεις αρα εξοικονομηση χρόνου. Πάς την PUSH DAY κτυπας 3 ασκησεις για στηθος ( 1 πιεσεων ) αλλες 2 απομονωτικες για τις αλλες 2 μοιρες αυτην για ωμους που ειπαμε και αλλη μια για τρικεφαλους.... 5 ασκησεις κ έφυγες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ευχαριστώ γιατρέ... προσπαθώ.

Πέρυσι έκανα άλλη μαλακία.... γύμναζα πολυ μπροστινή μοιρα δελτοειδη και όχι μεσαία! Ο ωμος φαινεται καλυτερος επειδη αρχισα να δουλευω και την μεσαία μοίρα.... καλα εδω ο πισω δελτοειδης δεν φαινεται... αλλα ειναι κ θέμα αποφυγης μυικων ανισοροπιων γιατι αμα χρειαστει να σηκωσεις ενα βάρος κ η μπροστινη μοιρα χρειαστει βοηθεια θέλεις μια επισης δυνατη μεσαια μοιρα να αντέξει αλλα και πισω.... γιατι ο ωμος ειναι 3-D και αμα εχεις και τις 3 μοιρες καλα δουλεμενες συμβαλει καλυτερα στην σταθεροποιηση της άρθρωσης έτσι δεν ειναι ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εχω βρει μια φοβερη ασκηση στον Εν σωματι που δουλευει ταυτοχρονα μπροστινη και μεσαια μοιρα χωρις να χρειάζεται να κανεις 2 διαφορετικες ασκησεις αρα εξοικονομηση χρόνου. Πάς την PUSH DAY κτυπας 3 ασκησεις για στηθος ( 1 πιεσεων ) αλλες 2 απομονωτικες για τις αλλες 2 μοιρες αυτην για ωμους που ειπαμε και αλλη μια για τρικεφαλους.... 5 ασκησεις κ έφυγες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωραία άσκηση αυτή και με λάστιχο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ωραία άσκηση αυτή και με λάστιχο

Ναι. Και δεν θέλει πολλά κιλά.

3ο γευμα ημέρας

100γρ ρυζι ζυγισμενο βρασμένο
25γρ αβοκάντο
6γρ λάδι
100γρ φιλετο μοσχάρι λιγη μουστάρδα κ λεμονάκι

νοστιμότατο

το μεσημεριανο .... ηταν κατα τις 6.20 γιατι γυρισα απο τη δουλεια κ επεσα για ύπνο στις 4 σηκώθηκα στις 6
το ιδιο απλα 200γρ ρυζι 160γρ μοσχάρι
 

Συνημμένα

  • IMG_20210416_101200.jpg
    IMG_20210416_101200.jpg
    4.2 MB · Εμφανίσεις: 116

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top