Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Πάνω που πηγαινα να ετοιμάσω πρωινο θυμηθηκα οτι δεν έχω καρύδια.... πφφφφ αντε πάλι σουπερ μάρκετ.

+ πρέπει να πάω γυμναστηριο (χθες δεν πηγα)
+ να μαγειρεψω για να πάρω το απογευμα μαζι μου φαγητο στη δουλεια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Πρωινό.

Το κλασσικο - το ιδιο κάθε μέρα. Καμια φορά αλλάζει βάζοντας ανανα οπως σημερα.

Γιαουρτι 2% τοταλ - 75γρ κουακερ - μπανανα συνηθως 100-120γρ - μέλι ή χαρουπομελο 10-20γρ και 50γρ καρυδια


IMG_20200820_003456.jpg
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,939 μηνύματα.
Mετα από ένα 14ωρο φαστινγκ...

Καλαμπόκι στον ατμό με γιαούρτι, βρώμη και φρούτα.
IMG_20200820_140441.jpg

Το χρώμα στο καλαμπόκι είναι απο σκόνη μουστάρδας ανακατεμένη με λίγο αλάτι. Τα βράζω πάντα σε λίγο νερο, στον ατμό δηλαδή. Στο γιαουρτι οπωσδήποτε ελαιολαδο και ρίγανη, άσπρο και μαύρο σουσαμι και μαύρο πιπέρι. Προαιρετικά σπόρους κάνναβης.
Όταν τελειώνει το γιαούρτι προσθέτω μια κουταλιά σπιρουλίνα και την ανακατευω στο γιαούρτι.
Τέλος τρώω ένα με δύο μπραζιλ νατς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
image.jpg


Δεν θυμάμαι πότε ξαναέφτιαξα σαλάτα τόνου με μακαρόνια 😛
110γρ μακαρονία
100γρ αγγουράκι
50γρ καλαμπόκι
112γρ τόνο σε νερό
1 κ.σ. ξύδι βαλσάμικο
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
View attachment 70614

Δεν θυμάμαι πότε ξαναέφτιαξα σαλάτα τόνου με μακαρόνια 😛
110γρ μακαρονία
100γρ αγγουράκι
50γρ καλαμπόκι
112γρ τόνο σε νερό
1 κ.σ. ξύδι βαλσάμικο

110γρ μακαρονια πρέπει να τα ζυγισες βρασμενα αν βλέπω καλα ε; :P

Το πιστευεις οτι το επομενο cheat moy θα ειναι κοφτο μακαρονάκι .... με φουλ λάδι , σάλτσα πελτέ λιγη μουστάρδα και ανακάτεμα; κ μια παγωμενη κοκα διπλα !!!
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ωμά όλα τα υλικά πάντα τα ζυγίζω. Βραστά κάθε φορά είναι διαφορετικά, ανάλογα το νερό κλπ, επομένως είναι επίφοβο το βραστό για ζύγισμα.

Κι εγώ πολλές φορές επιθυμώ φαγητά που για άλλους είναι εντελώς υγιεινά 😝.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Επειδή βαριόμουν να κόψω κρεμμύδι-τομάτα να κάνω σάλτσα, να τον βάλω μέσα τον τόνο στο τηγάνι, έβρασα τα μακαρόνια και το καλαμπόκι 10 λεπτά και τα έριξα σε ένα πιάτο όλα μαζί :P

Επομένως, ούτε 15 λεπτά φαγητό, και αποφεύγεις και τα πολλά σκεύη :P (βέβαια λέρωσα 1 μπολ και 1 πιάτο γιατί δεν χωρούσαν και έπρεπε να τα βάλω σε μεγαλύτερο)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ωμά όλα τα υλικά πάντα τα ζυγίζω. Βραστά κάθε φορά είναι διαφορετικά, ανάλογα το νερό κλπ, επομένως είναι επίφοβο το βραστό για ζύγισμα.

Κι εγώ πολλές φορές επιθυμώ φαγητά που για άλλους είναι εντελώς υγιεινά 😝.

Απλά εγω εχω κοψει τα μακαρονια ολικής και τα ψωμιά, γενικα για υδατανθρακα προτιμω δημητριακα οπως ειναι το ρυζι ή κινοα ή πατατα. Και οχι προϊοντα σιτου οπως ειναι μακαρονια , ψωμια , ζυμαρικα γενικοτερα κτλπ.

Τις σαλτσες επισης τις έχω κοψει , μονο ντομάτα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το 2ο και το 3ο γευμα μαζι σε ενα μεγάλο τάπερ.

250γρ γλώσσα ψητή. 20μλ λάδι , λιγη μουστάρδα χωρις ζάχαρη - αλάτι - λεμονάκι Και 120γρ καστανο ρυζι (ζυγισμενο πριν το βράσιμο)

Αν έχω περιθώρειο θερμιδων το βράδυ μπορει να φάω κανα γιαουρτάκι με λιγα καρύδια.

IMG_20200820_035257.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,939 μηνύματα.
Για βράδυ έφαγα τονοσαλατα με καλαμπόκι και φασόλι και καροτο, σως από γιαούρτι και μουστάρδα.
Ήθελα και λίγο σκορδακι αλλά έχω υποχρεώσεις αύριο...

Αύριο θα είναι μεγάλη μέρα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Ας κάνω ένα update. Μπιφτέκι γαλοπούλας (δικής μου παραγωγής φυσικά), γλυκοπατάτα, ελάχιστη μυζηθρα τριμμένη, σαλάτα (έβαλα και βασιλικό πέρα από ρίγανη για έξτρα άρωμα).
IMG_20200822_141011.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Πολυ δυνατο πιάτο meet ! Eξαιρετικο ;)
Ηταν όντως καλό αλλά δεν με χόρτασε και πολύ, έχω ξεκινήσει πάλι γυμναστική 5 φορές την εβδομάδα (κροσφιτ ξεκίνησα τελικά) και έχω τον αχόρταγο :hehe:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ηταν όντως καλό αλλά δεν με χόρτασε και πολύ, έχω ξεκινήσει πάλι γυμναστική 5 φορές την εβδομάδα (κροσφιτ ξεκίνησα τελικά) και έχω τον αχόρταγο :hehe:

Να προσέξεις με το κροσφιτ. Ειναι επικινδυνο για αρχάριους.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Μπανάκι μετά το μεσημεριανό υπνο!!! Όλα τα λεφτα.
15980736404041642837464478953405.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Bicep Flexing; :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Δημιουργώ καινούργια σχολή flexing :P
Flexohairetisma...

Εγω θέλω λιγη δουλειτσα ακομη στα χέρια. 35.8 εκ δεξι. 37 αριστερο. Ο μακροπροθεσμος στοχος ειναι να τα κάνω 40αρια αλλα δε νομιζω τέτοια μεταβολη να επέλθει πριν την επομενη 2-3 ετια. Προς το παρον αν στο τέλος του χειμώνα ειμαι στα 37 (δεξι)-38 (αριστερο) θα ειμαι πολύ ικανοποιημένος. Δεδομενου και του μικροτραυματισμου που έχω στο αριστερο και σημερα με ενοχλησε, με τσουζει λιγο η επιφανεια στο δικέφαλο. Ηθελα να κανω πιέσεις ωμων βλέπεις χθές :P εκανα και αλλες 3 ασκησεις για δικεφαλους , καμψεις δικεφαλων με χέρια στο υψος του σώματος μετά πιο πισω απο το σώμα και τέλος τα "σφυρια" εκανα και άρσεις θανατου και πάγκο.... δεν εβαλα κιλα βεβαια εκανα 45 πάγκο αλλα αρκετα σετ και επαναληψεις (5 σετ * 10-12 επαναληψεις) μια χαρα ψοφάς ! Και αρσεις τιποτα 50 κιλάκια. 4 σετ των 10 επαν. Μπορει να το κουρασα. Θα το σπάσω σε PUSH - PULL - LEGS.

Nα και ενα δικο μου προχθεσινο φλέξινκ :P

Kάτι σημαντικο εδώ..... προσοχη οταν κάνουμε κάμψεις δικεφάλων (προσωπικα τις έχω κοψει με τη μπάρα) ακομη και η στραβομπαρα καθιστος και ορθιος ειναι επικινδυνη. Μπορει να κάνει υπερδιαταση ο μυς να τεντωσει το χέρι τέρμα και στο ανέβασμα να πέσει πολυ πιεση στο τένοντα και να τον κοψει ;)

Προτεινω λοιπον ειτε κάμψεις με λαστιχα..... ειτε σε τροχαλια.
 

Συνημμένα

  • 20-8-20.JPG
    20-8-20.JPG
    139.7 KB · Εμφανίσεις: 138

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top