Fitness Thread!

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτο το ασπράδι αυγού που δίνουν στο κουτάκι γάλακτος, πως προετοιμάζεται;

Δε μου αρεσει να τρωω 4 αυγά και να πετάω τον κρόκο από τα 2 επειδή θέλω κυρίως ασπράδι.
Θα αποτύχεις στη ζωή και τον έρωτα αν πετάς τον κρόκο. ΣΟΓΙΟΠΑΙΔΟ
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά βλέπω ανεβάζετε κάτι μεριδουλες με 100γρ ρυζακι και αναρωτιέμαι πως ακριβως την παλεύετε με τέτοιες μερίδες φαγητού. Είναι σαν να πιάνεις λίγο κωλαράκι αλλά να μην πας ποτέ παρακάτω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.
Παιδιά βλέπω ανεβάζετε κάτι μεριδουλες με 100γρ ρυζακι και αναρωτιέμαι πως ακριβως την παλεύετε με τέτοιες μερίδες φαγητού. Είναι σαν να πιάνεις λίγο κωλαράκι αλλά να μην πας ποτέ παρακάτω.

Τα 100γρ ρυζιού είναι αβραστα ζυγισμενα βρασμένο πιανει ευκολα 200-250γρ.

Εγώ με αυτό το φαγητό νιώθω περισσοτερο χορτάτος παρα αν έτρωγα 2 τυρόπιτες σφολιάτα. Ο λόγος είναι ότι το μεν ένα είναι σύνθετος υδατανθρακας το άλλο απλός. Ο συνθέτης υδατανθρακας με εξυπηρετεί στη προπονηση μου γιατί μου δίνει για ώρα ενέργεια.

Το ίδιο ισχυει και για τις σοκολάτες με τα πορτοκαλια κ τα γιαουρτια η τιποτα σουπες με κριτσινια κ γραβιερες.

Για σένα ειδικά που θες να κάνεις κ νουμερα στα κιλά θες ποιοτικο φαγητό. Οχι περίεργες γκουρμεδιές από το τσελεμεντέ της γιαγιάς.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα 100γρ ρυζιού είναι αβραστα ζυγισμενα βρασμένο πιανει ευκολα 200-250γρ.

Εγώ με αυτό το φαγητό νιώθω περισσοτερο χορτάτος παρα αν έτρωγα 2 τυρόπιτες σφολιάτα. Ο λόγος είναι ότι το μεν ένα είναι σύνθετος υδατανθρακας το άλλο απλός.

Το ίδιο ισχυει και για τις σοκολάτες με τα πορτοκαλια κ τα γιαουρτια η τιποτα σουπες με κριτσινια κ γραβιερες.

Για σένα ειδικά που θες να κάνεις κ νουμερα στα κιλά θες ποιοτικο φαγητό. Οχι περίεργες γκουρμεδιές από το τσελεμεντέ της γιαγιάς.

Εγώ χτες έφαγα 500γρ κοτόπουλο, 500γρ ρύζιοα σος και ένα κουνουπίδι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,843 μηνύματα.
Tι μου λείπει...
Σε ποιον δε λείπει;
 

Συνημμένα

  • 1607251707763.png
    1607251707763.png
    4.6 MB · Εμφανίσεις: 98

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,843 μηνύματα.
Ωραία, να παραγγείλω, αλλά δε θα είναι το ζεστό κ φρεσκοψημένο βρώμικο σουβλάκι της στιγμής... Oπως κι ο γύρος. Αν κρυώσει, είναι για πέταμα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.
Ωραία, να παραγγείλω, αλλά δε θα είναι το ζεστό κ φρεσκοψημένο βρώμικο σουβλάκι της στιγμής... Oπως κι ο γύρος. Αν κρυώσει, είναι για πέταμα...

Πάτα το 6 και πηγαινε να το πάρεις :P Ετσι και αλλιως ολοι το 6 πατανε ακομη και για να βγουν να καπνισουν. Ανθρωποι που αμα τους έλεγες εκτος πανδημιας να πάτε για ενα απλο τρέξιμο δεν θα σου ξαναμιλούσαν !

Καλα τα λεγε η @Nelliel oso εμεις θα τρωμε μπακλαβαδες αυτη θα φτιάχνει σώμα.

Ήμουν προχθες στο γηπεδάκι του μπάσκετ κ εχει κ παγκάκια εκει κ ειχανε μαζευτει 2-3 πιτσιρικαδες κ καπνιζαν. Εγω εκανα προπονηση. Εκανα να του πω ρε πιτσιρικο αντε παράτα το καπνισμα νέο παιδι και πιάσε καναν αλτήρα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάτα το 6 και πηγαινε να το πάρεις :P Ετσι και αλλιως ολοι το 6 πατανε ακομη και για να βγουν να καπνισουν. Ανθρωποι που αμα τους έλεγες εκτος πανδημιας να πάτε για ενα απλο τρέξιμο δεν θα σου ξαναμιλούσαν !

Καλα τα λεγε η @Nelliel oso εμεις θα τρωμε μπακλαβαδες αυτη θα φτιάχνει σώμα.

Ήμουν προχθες στο γηπεδάκι του μπάσκετ κ εχει κ παγκάκια εκει κ ειχανε μαζευτει 2-3 πιτσιρικαδες κ καπνιζαν. Εγω εκανα προπονηση. Εκανα να του πω ρε πιτσιρικο αντε παράτα το καπνισμα νέο παιδι και πιάσε καναν αλτήρα.
Φοβήθηκες όμως γιατί η απάντηση θα ήταν, αντε ρε παππού κάνε καμιά γύρα μη σου φραξει Καμία αρτηρία:P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.
meet ποσο γρ αλευρι έβαλες για να φτιάξεις αυτο το πιάτο ;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.
Αν δεις την συνταγή, δεν υπάρχει αλεύρι. 100 γρ αμύγδαλο αλεσμενο μαζί με τα τυριά.

Afoy γραφει 100γρ αλευρι αμυγδαλου....

Ωραιο φαινεται σαν επιλογή αλλα πολλά λιπαρά .... λογω του αμυγδαλου

πχ αμα βάλεις 200γρ αλευρι οι θερμιδες πες οκ 1100 μονο απο τη ζυμη αλλα τα λιπαρα μονο απο τη ζυμη ειναι 100γρ

100γρ λιπαρα ειναι ολοκληρη η μέρα μου !
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Afoy γραφει 100γρ αλευρι αμυγδαλου....

Ωραιο φαινεται σαν επιλογή αλλα πολλά λιπαρά .... λογω του αμυγδαλου

πχ αμα βάλεις 200γρ αλευρι οι θερμιδες πες οκ 1100 μονο απο τη ζυμη αλλα τα λιπαρα μονο απο τη ζυμη ειναι 100γρ

100γρ λιπαρα ειναι ολοκληρη η μέρα μου !
Νόμιζα ότι εννοούσες το κανονικό αλεύρι. Το αλεύρι αμυγδάλου μου είχε τελειώσει οπότε απλά άλεσα τα αμύγδαλα και το αποτέλεσμα ήταν ίδιο. Βέβαια επειδή κι εμένα μου φάνηκαν πολλά τα λιπαρά, αντικατεστησα την μισή δόση με αλεσμένη βρώμη 😅
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.
Νόμιζα ότι εννοούσες το κανονικό αλεύρι. Το αλεύρι αμυγδάλου μου είχε τελειώσει οπότε απλά άλεσα τα αμύγδαλα και το αποτέλεσμα ήταν ίδιο. Βέβαια επειδή κι εμένα μου φάνηκαν πολλά τα λιπαρά, αντικατεστησα την μισή δόση με αλεσμένη βρώμη 😅

Κάπου ειχα διαβασει για oat αλευρι.

Πως σου βγηκε ; ενταξει για μια φορά την εβδομάδα καλο ειναι και αυτο το αλευρι δεν κάνουμε και αγωνιστικη προετοιμασια.

Πολυ καλη ιδέα πάντως μπράβο.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Κάπου ειχα διαβασει για oat αλευρι.

Πως σου βγηκε ; ενταξει για μια φορά την εβδομάδα καλο ειναι και αυτο το αλευρι δεν κάνουμε και αγωνιστικη προετοιμασια.

Πολυ καλη ιδέα πάντως μπράβο.
Δεν έχω βρει ποτέ αλεύρι βρώμης. Επίσης μου φαίνεται και περιττό γιατί μπορείς απλά να το αλεσεις στο μουλτι αντί να δώσεις ένα νεφρό για να αγοράσεις το έτοιμο.
Η γεύση βγήκε πολύ καλή, προφανώς το ζυμάρι δεν συγκρίνεται με αυτό της κλασσικής πίτσας αλλά ήταν ένα πολύ decent αποτέλεσμα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top