Fitness Thread!

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Το μόνο που αναφέρω είναι λίγη προσοχή με τα γλυκά όχι για να κάνεις σώμα, κοιλιακούς, μπράτσα κλπ. Αλλά για την υγεία σου.

Γενικά, δεν κάνει να τρώμε πολλή ζάχαρη σε καθημερινή βάση, ειδικά όσο μεγαλώνουμε, τόσο περισσότερο προσοχή θέλει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Το μόνο που αναφέρω είναι λίγη προσοχή με τα γλυκά όχι για να κάνεις σώμα, κοιλιακούς, μπράτσα κλπ. Αλλά για την υγεία σου.

Γενικά, δεν κάνει να τρώμε πολλή ζάχαρη σε καθημερινή βάση, ειδικά όσο μεγαλώνουμε, τόσο περισσότερο προσοχή θέλει.

Ζάχαρη υπάρχει παντού , θέλεις να πεις δεν κάνει να τρωμε τοση πολλη προσθετη ζάχαρη.

Και ενα γιαουρτάκι να πάρεις με μια μπανανα έχουν ζάχαρη. Φυσική μεν ζάχαρη δέ. Αυτο ειναι οκ αλλα αμα μετά πλακώσεις και 2 πάστες τοτε βάζεις πολλά προσθετα.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό, να μην επιβαρύνουμε τον οργανισμό με τόσα πρόσθετα. Ο οργανισμός χρειάζεται ζάχαρη έτσι κι αλλιώς για την ομαλή λειτουργία του, αλλά τόσο μεγάλες ποσότητες με συχνότητα αυξημένη, μόνο όφελος δεν έχουν.

Γι αυτό είπα στον φίλο λίγο να προσέχει, γιατί είδα καταναλώνει αρκετή. Καθαρά για θέμα υγείας.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσπαθώ να προσέχω. Δεν κάνω υπερβολές.. Απλά έπρεπε να διαλέξω, μία μαύρη σοκολάτα ή μία σοκολατίνα απ'το ζαχαροπλαστείο, επέλεξα την πιο υγιεινή επιλογή.
Το απόγευμα θα φάω ρύζι Basmati με μπιφτέκι...
Πάντως το CLA λιώνει το λίπος, ειδικά άμα παίρνεις κοντά 3γρ την ημέρα, το αποδεικνύουν έρευνες, βέβαια σε συνδιασμό με διατροφή όχι να τρώς μπαστούνια χαλβάδες και γουρουνόπουλα 5 κιλά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό, να μην επιβαρύνουμε τον οργανισμό με τόσα πρόσθετα. Ο οργανισμός χρειάζεται ζάχαρη έτσι κι αλλιώς για την ομαλή λειτουργία του, αλλά τόσο μεγάλες ποσότητες με συχνότητα αυξημένη, μόνο όφελος δεν έχουν.

Γι αυτό είπα στον φίλο λίγο να προσέχει, γιατί είδα καταναλώνει αρκετή. Καθαρά για θέμα υγείας.

Ακομη και το κουάκερ έχει αλλα έχει 1γρ στα 100γρ :P η πατάτα εχει 1γρ πές στα 100 το κοτοπουλο δεν εχει τιποτα.

Εστω οτι εγω τρωω μια μέρα 4 γευματα τα 2 με 200γρ πατατα σε καθε ενα και κοτοπουλο

το πρωινο ειναι κουκερ μπανανα καρυδια γιαουρτι μελι (10γρ) ισα ισα
δεκατιανο 3 ρυζογκοφρετες με ταχινι ολικής. Σαν αυτο που δειξε η ρανια οχι με το κακο.

Αν υπολογισεις τα ζάχαρα απο εδω βγαινουν στα 40γρ. περιπου

Και ένας αλλος τρώει ακριβώς τα ιδια αλλα αντι για κουάκερ βάζει δημητριακα "φιτνεσ"

έχει πάρει 25γρ παραπανω ΜΟΝΟ απο αυτο ζάχαρη.

Η μαμα το μεσημερι δε θα βάλει σα΄λτσα στο φαγητο.... δεν θα βάλει και καμια κέτσαπ καμια μαγιονεζα βάλε αλλα 20γραμαριάκα ηδη ειμαστε στα 45γρ παραπανω.

φάε και μια παστα το απογευμα ή το υγιεινο γλυκο ψυγειου βάλε αλλα 40γρ ζάχαρη.

100γρ ζάχαρη παραπανω την ημέρα. Το μήνα ειναι 3 κιλά.

Μαζευονται φίλος. Τα 5 χρονια ο Β θα έχει φάει 150 κιλά παραπανω ζάχαρη.

Αυτη τη ποσοτητα μπορεις να τη σπρώξεις σε ενα bench press στο πάγκο; μπορεις να τη σηκώσεις με ενα κάθισμα; προφανως ΟΧΙ εάν εισαι έτσι γιατι με τέτοια διατροφη δεν θα εχεις και τους μυς να το κάνεις. Δεν υπάρχει ογκος και γράμμωση υπάρχει ΜΕΓΑΛΩΝΩ τους μυς και τους ΜΙΚΡΑΙΝΩ. Οι μυς θέλουν ποιοτική τροφη και σωστη γυμναστική για να μεγαλώσουν. Αρα πως έχεις απαιτηση τα οργανα σου να την παλέψουν.

Την πλάκα για ολα αυτα την άφησα για το τέλος..... ολοι οσοι τρώμε πιο στεγνά και φέρνουμε δικο μας φαγητο μας ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ κιολας και τι ειναι αυτα και θα γινεις ψυχαναγκαστικος και "φαε επιτελους κάτι καλο" και δεν απολαμβάνεις τη ζωη κτλπ κτλπ

ας ψάξει πρώτα κάποιος τι τρωει καθημερινα και μετά να ανησυχει και να κράζει για τις μάσκες και τον Χαρδαλιά.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σωστή γυμναστική πως να γίνει με διαλυμένη μέση, εγώ προσπαθώ να μπορώ να περπατάω όχι να σηκώνω βάρη, μία σακούλα σήκωσα πριν 1,5 κιλό και με έπιασε πόνος. Έβαλα θερμοφόρα κ έκανα ασκήσεις κ μου πέρασε... Αν αρχίσω την αυστηρή δίαιτα επειδή δεν κάνω βάρη θα γίνω σαν τον Φίντο Ντιντο κοκκαλιάρικο, δεν θέλω έτσι, προτιμώ να είμαι νορμάλ με λίγο λίπος. Μην έχουμε κ εμμονές με την γράμμωση, πρότυπα Ρουβά και Κρίς Έβανς κτλ ο μ.ο. των ανθρώπων είναι νορμάλ. Απλά να τρώμε υγιεινά όσο μπορούμε για λόγους υγείας..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Σωστή γυμναστική πως να γίνει με διαλυμένη μέση, εγώ προσπαθώ να μπορώ να περπατάω όχι να σηκώνω βάρη, μία σακούλα σήκωσα πριν 1,5 κιλό και με έπιασε πόνος. Έβαλα θερμοφόρα κ έκανα ασκήσεις κ μου πέρασε... Αν αρχίσω την αυστηρή δίαιτα επειδή δεν κάνω βάρη θα γίνω σαν τον Φίντο Ντιντο κοκκαλιάρικο, δεν θέλω έτσι, προτιμώ να είμαι νορμάλ με λίγο λίπος. Μην έχουμε κ εμμονές με την γράμμωση, πρότυπα Ρουβά και Κρίς Έβανς κτλ ο μ.ο. των ανθρώπων είναι νορμάλ. Απλά να τρώμε υγιεινά όσο μπορούμε για λόγους υγείας..

Για τη γυμναστική δε μπορω να σε βοηθησω φιλος. Ξέρει ο γιατρος σου και εσύ. Πονάκια έχουμε ολοι οταν γυμναζομαστε στο ξαναλέω αλλα εσενα η κατασταση σου ειναι σοβαροτερη απο οτι φαινεται.

Ο Ρουβας ηταν πάντα ενας νορμαλ τύπος ο Chris Evans είναι άλλη περιπτωση γιατι σε κάποιες ταινιες ειχε φουσκώσει αρκετά.

Οσο για τη διατροφη δε ξέρω τι θερμιδες συντηρησης έχεις. Απλα να ξέρεις οτι τωρα που δε γυμνάζεσαι δεν μπορεις να τρως οπως ετρωγες πριν. Ο υδατανθρακας ειναι καυσιμο για τις προπονησεις αλλιώς μενει λιπος. Σωματικα δε ξέρουμε πως εισαι σου ειπαμε να βάλεις φωτο. Βγάλε μια με ρουχα σιγά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Δε χρειάζεται φωτο αν εισαι 1.60 και 110 κιλά... :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Όταν κάποιος πάει γυμναστηριο θα πρέπει κυριως να πηγαινει για να αναπτύξει μυικά το σώμα του με φυσικο τροπο μονο έτσι θα παραμεινει υγιής , αθλητικος και εμφανισημος ακομη γιατι και αυτο μετράει για κάποιους δεν ειναι βεβαια μονο αυτο στο πέρασμα των χρονων. Μη ξεχνάμε δεν θα ειμαστε πάντα 20 χρονων. Ούτε 30.

Προσωπικά δεν το παιζω μάγκας καθως έχω ακομη πολύ δρομο μπροστά μου. Θέλω να μεγαλώσω τα χέρια , τη πλάτη (σε ογκο) , λιγο το στηθος και να βελτιώσω το λίπος γενικοτερα. Τα χέρια μου ειναι 35.5 εκ το δεξι (παραδοξως) και 36.4 το αριστερό ! Θέλω να φτάσουν στο 38 και τα 2. 38.5 το αριστερο και 38 το δεξι. Δυσκολο εγχειρημα. Αν σκεφτεις οτι υπάρχουν άνθρωποι που πάνε χρονια γυμναστηριο και το σωμα τους δεν αλλάζει ποτέ.

Θα πρέπει να προσέξεις τη προπονηση , τη διατροφη τους τραυματισμους .... ΟΛΑ.

Χωρίς τίτλο.png


Αυτό ειναι το στοίχημα και ο στόχος.
Που και πού τα χέρια μου με πονάνε αλλα ...συνεχίζω!
 

Συνημμένα

  • p.JPG
    p.JPG
    107.1 KB · Εμφανίσεις: 215

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το κορυφαιο ειναι που λέει οτι έσφιξε στη κοιλια με το μιλκο. Ντάξ δινει ρέστα ο μιλκομπουκαλος :P
Η κοιλιά δεν σφιγκει μόνο όταν κάνεις διατροφή....

Μιλκο μπορεί να είναι από τις ασκήσεις ενδυναμώσεις που κάνεις όλο αυτό το διατημα ...

Τόσα χρόνια αθλήτρια και καθώς χειρουργηθηκα και σταμάτησα το μόνο που κάνω από γυμναστική είναι πιλατες και περπάτημα ...

Με αυτή την όχι και τόσο ισορροπημένη διατροφή και στα κιλά μου είμαι μια χαρά και το σώμα διατηρείται γυμνασμένο σε αυτή την ηλικία......

Και όπως είπες επειδή μας διαβάζουν,καλό είναι να προβάλλεται το σωστό γυμνασμένο σώμα και όχι το μεταλλαγμένο...
Και κάτι ακόμα επειδή χρόνια μέσα σε γήπεδα και γυμναστήρια, όλα αυτά τα σώματα που προβάλλονται με δήθεν διατροφές και αυστηρές στερήσεις δεν γίνονται αν δεν πάρουν και το απαγορευμένο...
Αυτό είναι νόμος οπότε καλύτερα το απογερευμένο για κάποιους να είναι στην κλασική τους διατροφή παρά σε όλη αυτή την άρρωστη εικόνα που πλασάρουν...

γνώμη μου έτσι μην παρεξηγηθώ...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Η κοιλιά δεν σφιγκει μόνο όταν κάνεις διατροφή....

Μιλκο μπορεί να είναι από τις ασκήσεις ενδυναμώσεις που κάνεις όλο αυτό το διατημα ...

Τόσα χρόνια αθλήτρια και καθώς χειρουργηθηκα και σταμάτησα το μόνο που κάνω από γυμναστική είναι πιλατες και περπάτημα ...

Με αυτή την όχι και τόσο ισορροπημένη διατροφή και στα κιλά μου είμαι μια χαρά και το σώμα διατηρείται γυμνασμένο σε αυτή την ηλικία......

Και όπως είπες επειδή μας διαβάζουν,καλό είναι να προβάλλεται το σωστό γυμνασμένο σώμα και όχι το μεταλλαγμένο...
Και κάτι ακόμα επειδή χρόνια μέσα σε γήπεδα και γυμναστήρια, όλα αυτά τα σώματα που προβάλλονται με δήθεν διατροφές και αυστηρές στερήσεις δεν γίνονται αν δεν πάρουν και το απαγορευμένο...
Αυτό είναι νόμος οπότε καλύτερα το απογερευμένο για κάποιους να είναι στην κλασική τους διατροφή παρά σε όλη αυτή την άρρωστη εικόνα που πλασάρουν...

γνώμη μου έτσι μην παρεξηγηθώ...

Αφου εισαι τοσα χρονια αθλητρια εξηγησε μας τοτε πως γινεται κάποιος να γυμνάζεται καθημερινα και να μην βλέπει αλλαγές πάνω του.



τον βρηκα τυχαια δεν τον ξέρω αλλα νομιζω ειναι κλασσική περιπτωση ανθρωπου που γυμναζεται χωρις αποτέλεσμα. Ποδια μικρά , χέρια το ιδιο , κοιλιά και παχάκια αριστερά και δεξιά , ώμοι μικροί κτλπ κτλπ. Με ΄πέτρες ιστοριες και αλλες αου ψαγμενες τεχνικές.

Οταν λέμε σφιγγει ενα σώμα τι εννοουμε ακριβως; γιατι εγω νομιζω οτι εννουμε αντικατασταση λιπους που ειναι ζελές με μύς.

Η επιστημη το λέει οχι εγώ. Ο μυς μεγαλωνει οταν υποβάλλεται σε κάποιο καταλληλο στρές και ταυτοχρονα τον ταιζεις και κατάλληλα.

Μην τα ριχνουμε ολα στα αναβολικά επειδη πχ εμεις δεν πιάσαμε 2-3 χρονια να ειμαστε συνετοι και πειθαρχημενοι σε οτι κάνουμε σε κουζινα και γυμναστηριο.

NO PAIN NO GAIN.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η μυστική διατροφή του Σάκη Ρουβά:

Πρωινό
Γιαούρτι με 70 γρ δημητριακά ολικής άλεσης, 4-5 φράουλες, 1 κ.γ μέλι.
Δεκατιανό
Ομελέτα (με 4 ασπράδια αυγών και ένα κρόκο), με λαχανικά, 2 φέτες τυρί κίτρινο λάιτ.
Μεσημεριανό
Ψαρονέφρι ή μοσχάρι άπαχο ή κοτόπουλο ή γαλοπούλα ή ψάρι με 1 φλιτζ. του τσαγιού αναποφλοίωτο καστανό ρύζι, σαλάτα εποχής.
Απογευματινό
1 ξινόμηλο, 1 ακτινίδιο, 1 χούφτα αμύγδαλα ωμά και ανάλατα.
Βραδινό
Ψαρονέφρι ή μοσχάρι άπαχο ή κοτόπουλο ή γαλοπούλα ή ψάρι, χωρίς υδατάνθρακα, σαλάτα εποχής.
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αφου εισαι τοσα χρονια αθλητρια εξηγησε μας τοτε πως γινεται κάποιος να γυμνάζεται καθημερινα και να μην βλέπει αλλαγές πάνω του.



τον βρηκα τυχαια δεν τον ξέρω αλλα νομιζω ειναι κλασσική περιπτωση ανθρωπου που γυμναζεται χωρις αποτέλεσμα. Ποδια μικρά , χέρια το ιδιο , κοιλιά και παχάκια αριστερά και δεξιά , ώμοι μικροί κτλπ κτλπ. Με ΄πέτρες ιστοριες και αλλες αου ψαγμενες τεχνικές.

Οταν λέμε σφιγγει ενα σώμα τι εννοουμε ακριβως; γιατι εγω νομιζω οτι εννουμε αντικατασταση λιπους που ειναι ζελές με μύς.

Η επιστημη το λέει οχι εγώ. Ο μυς μεγαλωνει οταν υποβάλλεται σε κάποιο καταλληλο στρές και ταυτοχρονα τον ταιζεις και κατάλληλα.

Μην τα ριχνουμε ολα στα αναβολικά επειδη πχ εμεις δεν πιάσαμε 2-3 χρονια να ειμαστε συνετοι και πειθαρχημενοι σε οτι κάνουμε σε κουζινα και γυμναστηριο.

NO PAIN NO GAIN.
Εξαρταται τι αλλαγες ΜΠΟΡΕΙ να δει ενας ανθρωπος στο σωμα του.
Το οτι γυμναζεσαι καθημερινα δεν παει να πει οτι θα γινεις κορμαρα ....αν οι ασκησεις σου δεν ειναι σωστες για τον σωματοτυπο σου και για τα σημεια που πρεπει να επελθει η καταλληλη πιεση για να διαμορφωθουν δεν σημαινει απολυτως τιποτα οσο κοπο και να κανεις .....

Μιλαμε με γενικοτητες εδω κακα τα ψεματα ...μπορει ενα συγκεκριμενο προγραμμα ασκησεων σε εσενα να λειτουργει πληρως αλλα σε ενα αλλον οργανισμο να ειναι τελειως αχρηστο....
Καθε ανθρωπος ειναι μια μοναδα με δικα του χαρακτηριστικα και βαση αυτων πρεπει ακολουθει το αναλογο προγραμμα σε συνδιασμο παντα με ισσοροπημενη διατροφη για να δει αποτελεσματα ..
Και επιμενω ,παντα ισσοροπημενη διατροφη οχι υπερβολικες στερησεις....

Δεν τα εριξα ολα στα αναβολικα αλλα αυτα που βλεπουμε εκει οφειλονται δυστηχως ...το σωστα υγιες γυμνασμενο σωμα φαινεται και ξεχωριει απο το μεταλλαγμενο...

εχεις διαβασει φανταζομαι για το τι θερμιδες καταναλωνου οι επαγγελματιες κολυμβησης ...
και βλεπεις και κατι σωματα που εχουν ...
Αυτα για εμενα ειναι σωστα γυμνασμενα .....

που θελω να καταληξω?
αναλογα τι σωμα θες να αποκτησεις θα πας και στην αντιστοιχη πλευρα ...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Εξαρταται τι αλλαγες ΜΠΟΡΕΙ να δει ενας ανθρωπος στο σωμα του.
Το οτι γυμναζεσαι καθημερινα δεν παει να πει οτι θα γινεις κορμαρα ....αν οι ασκησεις σου δεν ειναι σωστες για τον σωματοτυπο σου και για τα σημεια που πρεπει να επελθει η καταλληλη πιεση για να διαμορφωθουν δεν σημαινει απολυτως τιποτα οσο κοπο και να κανεις .....

Esy σε αυτον που σου έβαλα βλέπεις αλλαγές; αν δεν σου έλεγε οτι γυμνάζεται θα το καταλαβαινες ;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Δεν τα εριξα ολα στα αναβολικα αλλα αυτα που βλεπουμε εκει οφειλονται δυστηχως ...το σωστα υγιες γυμνασμενο σωμα φαινεται και ξεχωριει απο το μεταλλαγμενο...

εχεις διαβασει φανταζομαι για το τι θερμιδες καταναλωνου οι επαγγελματιες κολυμβησης ...
και βλεπεις και κατι σωματα που εχουν ...
Αυτα για εμενα ειναι σωστα γυμνασμενα .....

που θελω να καταληξω?
αναλογα τι σωμα θες να αποκτησεις θα πας και στην αντιστοιχη πλευρα ...

Που ξέρεις εσυ οτι αυτος ο επαγγελματιας κολυμβητης δεν παιρνει αναβολικά; το ξέρεις; προφανως και οχι γιατι δεν τα λένε. Ουτε εισαι μαζι του να κάνετε μαζι προπονηση να σου πει τι παιρνει.

Τα αναβολικά δεν δουλεύουν αμα δεν τρέφεσαι τέρμα στεγνά και δεν κάνεις και συστηματική και σωστή προπονηση.

Κάποια στιγμή πρέπει να διαλυθει και αυτη η φήμη. Ο άλλος ετρωγε επι 2 μήνες κοτοπουλο με μπροκολο κάθε μέρα και έπαιρνε και αναβολικά για να φτιάξει σώμα. Σηκωνοταν επισης το πρωί και έκανε αεροβιο και το βράδυ βάρη.

Δεν πηγαινε έτρωγε τις κρέπες του για να μη στερηθει που λένε, το βράδυ εβγαινε για ποτάκια και μετά κτυπούσε και τις αυξητικές. Γιατι αυτο ειναι και ΔΙΠΛΑ επικινδυνο συν τοις αλλοις. Ειναι που ειναι επικινδυνα τα αναβολικά αμα κάνεις και αυτο τελειωσες πάς γυρευοντας.

Απλά υπάρχουν και αυτοι που λένε για αναβολικά σε οποιο σωμα και αν δούν. Προσωπικα πιστευω οτι το σώμα αυτο μπορει να γινει απολυτα φυσικά


αρκει να τρως τα απολυτως απαραιτητα και να κανεις σοβαρη γυμναστική.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Τι έφτιαξες πάλι ρε καλλιτεχνη; :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Που ξέρεις εσυ οτι αυτος ο επαγγελματιας κολυμβητης δεν παιρνει αναβολικά; το ξέρεις; προφανως και οχι γιατι δεν τα λένε. Ουτε εισαι μαζι του να κάνετε μαζι προπονηση να σου πει τι παιρνει.

Τα αναβολικά δεν δουλεύουν αμα δεν τρέφεσαι τέρμα στεγνά και δεν κάνεις και συστηματική και σωστή προπονηση.

Κάποια στιγμή πρέπει να διαλυθει και αυτη η φήμη. Ο άλλος ετρωγε επι 2 μήνες κοτοπουλο με μπροκολο κάθε μέρα και έπαιρνε και αναβολικά για να φτιάξει σώμα. Σηκωνοταν επισης το πρωί και έκανε αεροβιο και το βράδυ βάρη.

Δεν πηγαινε έτρωγε τις κρέπες του για να μη στερηθει που λένε, το βράδυ εβγαινε για ποτάκια και μετά κτυπούσε και τις αυξητικές. Γιατι αυτο ειναι και ΔΙΠΛΑ επικινδυνο συν τοις αλλοις. Ειναι που ειναι επικινδυνα τα αναβολικά αμα κάνεις και αυτο τελειωσες πάς γυρευοντας.

Απλά υπάρχουν και αυτοι που λένε για αναβολικά σε οποιο σωμα και αν δούν. Προσωπικα πιστευω οτι το σώμα αυτο μπορει να γινει απολυτα φυσικά


αρκει να τρως τα απολυτως απαραιτητα και να κανεις σοβαρη γυμναστική.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Τι έφτιαξες πάλι ρε καλλιτεχνη; :P
Αναβολικά μπορεί να παίρνουν αλλά όχι πλέον τόσο πολλοί γιατι υπάρχουν και τα ντόπινγκ τεστ .....πολλοί είναι αυτοί που δεν ρισκάρουν να χασουν ότι έχουν χτίσει τόσα χρόνια...
Δεν μιλάμε βέβαια για τον χώρο του στίβου και κυρίως σε παγκόσμιο επίπεδο γιατί εκεί εκτός ότι παίρνουν τρελλές ντοπες έχουν και τους χορηγούς από πίσω ,που τους παρέχουν τα ενέσιμα για να μην είναι ανιχνεύσιμα....

Άσε είναι πολλά τελοσπαντων ....
Καταβαθος συμφωνούμε στο ότι διαφωνούμε ....όλα με μέτρο και η διατροφή και όλα ....οι ρητές απαγορεύσεις είναι που δεν φέρουν αποτελέσματα

Άντε και όταν φτάσατε εκεί που θέλετε να βρίσκεται το σώμα μας ελάτε να μου πείτε κατά πόσο ευτυχισμένοι νοιωθετε...
Αν είσαι απόλυτα είμαι μαζί σου και μπράβο σου!
Για εμένα προσωπική επιτυχία και ευτυχία συνάμα είναι να έχω ένα υγιές σώμα αλλά χωρίς να στερούμε καμια από τις μικρές γευστικές απολαύσεις της ζωής ...
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@rania40 φτάνει στο σημείο της ψύχωσης/εμμονής το να θέλω το ''τέλειο'' σώμα, τι ακριβώς θα φάω, μην έχει ζάχαρη κτλ... συμφωνώ μαζί σου, είμαι κ γώ της άποψης να προσέχουμε την διατροφή μας, αρκετά, αλλά όταν έχουμε ανάγκη ένα γλυκό ή σουβλάκι να το φάμε, δεν λέω κάθε μέρα, αλλά 1-2 φορές την εβδομάδα.
Προσωπικά την πρωτείνη που παίρνω το κάνω περισσότερο για να βοηθήσω το σώμα μου να αποθεραπευτεί, σε συνδιασμό με ιχθυέλαιο και cla, όχι για να γίνω Κρίς Έβανς(άλλωστε έχω άλλο σωματότυπο, μάλλον εκτομορφικό, δλδ αρκετά αδύνατο σκελετό). Στοχεύω σε ενδυνάμωση των μυών και σύσφιξη, όχι όγκο, μύες κτλ...
Στα 41 προς 42 θα γίνω Σβαρτσενέγκερ ή Βαν Ντάμ?
Άλλος που αρέσκεται στο να ''φουσκώνει'' κτλ είναι δικαίωμα του δεν τον κρίνω, αλλά δεν θα μου επιβάλλει τι θα κάνω, ούτε τα λέει ''σωστά''.. αλλιώς λειτουργεί το δικό μου σώμα σε σχέση με το δικό του, πχ εγώ βάζω εύκολα λίπος στην περιοχή της κοιλιάς ίσως και γιατί τρώω γενικά λιπαρές τροφές και προσπαθώ να τις ελαττωσω όσο μπορώ. Πάντα ήμουνα πολύ αδύνατος απλά τα τελευταία χρόνια έβαλα μερικά κιλά.. πχ στα 18 μου με ύψος 1.80 τότε ήμουνα 68-70 κιλά, σαν καλαμάκι...
Πρέπει να αποδεχόμαστε αυτό που είμαστε, όχι να ψάχνουμε το τέλειο, όχι άλλη τελειοθηρία παρακαλώ... ο καθένας προσπαθεί και κάνει αυτό που μπορεί, βήμα βήμα κάθε φορά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Αναβολικά μπορεί να παίρνουν αλλά όχι πλέον τόσο πολλοί γιατι υπάρχουν και τα ντόπινγκ τεστ .....πολλοί είναι αυτοί που δεν ρισκάρουν να χασουν ότι έχουν χτίσει τόσα χρόνια...
Δεν μιλάμε βέβαια για τον χώρο του στίβου και κυρίως σε παγκόσμιο επίπεδο γιατί εκεί εκτός ότι παίρνουν τρελλές ντοπες έχουν και τους χορηγούς από πίσω ,που τους παρέχουν τα ενέσιμα για να μην είναι ανιχνεύσιμα....

Άσε είναι πολλά τελοσπαντων ....
Καταβαθος συμφωνούμε στο ότι διαφωνούμε ....όλα με μέτρο και η διατροφή και όλα ....οι ρητές απαγορεύσεις είναι που δεν φέρουν αποτελέσματα

Άντε και όταν φτάσατε εκεί που θέλετε να βρίσκεται το σώμα μας ελάτε να μου πείτε κατά πόσο ευτυχισμένοι νοιωθετε...
Αν είσαι απόλυτα είμαι μαζί σου και μπράβο σου!
Για εμένα προσωπική επιτυχία και ευτυχία συνάμα είναι να έχω ένα υγιές σώμα αλλά χωρίς να στερούμε καμια από τις μικρές γευστικές απολαύσεις της ζωής ...

Το μέτρο ποιο ειναι; η βιομηχανοποιηση της τροφής και η επεξεργασια της;

για να φτάσεις το σώμα σου σε διαφορετικά επιπεδα απο τον μέσο άνθρωπο που απλά εμφανιζεται στο γυμναστηριο και τρωει "υγιεινα" θα πρέπει να κάνεις κάτι διαφορετικο.

Για να φτάσεις εκει που δεν θα φτάσουν άλλοι θα πρέπει να κάνεις το κάτι παραπάνω. Ειδάλλως θα βλέπεις τα γυμνασμένα σώματα οπως αυτά


και θα λές οτι παιρνουν ανααβολικά ή οτι αυτοι έχουν γενετικά ενω εσύ όχι. Οχι εσυ συγκεκριμένα.....

Ουτε που φαντάζεται κάποιος τι δυναμη θα έχει το σώμα του με μεγάλους ανεπτυγμένους μυες. Προσωπικά εχω πολύ μεγάλα και ανεπτυγμένα ποδια. Ποτέ δεν εχω νιώσει το παραμικρο προβλημα με τα γονατα μου. Ο ορθοπεδικος μου ειπε πως με τετοια ποδια δεν θα εχω ποτε προβλημα στα γονατά μου. Έχω φαι ορθοστασια στη δουλειά 5 ώρες κατω απο τον ήλιο! Οι μυες προστατευουν τις αρθρώσεις. Μπορει να σε προστατέψουν ακομη και σε ενα τροχαιο κτύπα ξύλο. Ηταν λέει πολυ δυνατος για αυτο ο οργανισμος του άντεξε. Αλλα οχι..... αυτο δεν ειναι υγεια.... υγεια ειναι να τρωμε τοστάκι ολικής για να μη στερουμαστε , παγωτά , σοκολάτες και ενα αλλο κάρο μαλακιες που μας έχουν μάθει οτι ειναι νοστιμα οι βιομηχανιες.

Οποιος θέλει αποτέλεσμα και θέλει να προπονηθούμε μαζι , θα κάνει κάτι διαφορετικο απο αυτο που κάνει το συνολο. θα τα κοψει αυτά - για ένα διάστημα. Εκει θα δειξει και ποσο δυνατος χαρακτηρας ειναι γιατι έχει ένα στοχο. Αυτά.

Οταν θέλεις το απολυτο και εργάζεσαι για αυτο, εισαι και απόλυτος. Οποτε απο μένα ειναι κοψιμο σε ολα αυτα τα τζάνκ για ένα διάστημα 5-6 μηνών. Θα κάνουμε δουλειά δεν θα παιξουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top