Fitness Thread!

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Δεν είναι μονο μπουτακια αλλά και στήθος.
...
Όταν χάνεις κιλά χάνεις και ενα ποσοστο μυϊκής μαζας εκτός κι αν εκτός απο την σωστη άθληση κανεις και την κατάλληλη διατροφή. Δεν είναι εύκολη υπόθεση αλλά είναι επιτευξιμο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Δεν είναι μονο μπουτακια αλλά και στήθος.
...
Όταν χάνεις κιλά χάνεις και ενα ποσοστο μυϊκής μαζας εκτός κι αν εκτός απο την σωστη άθληση κανεις και την κατάλληλη διατροφή. Δεν είναι εύκολη υπόθεση αλλά είναι επιτευξιμο.

Αυτο θα δοκιμάσω λοιπον. Απλα βάζω και λιγη μουσταρδα να σπάει το στεγνο που νομιζω ειναι οκ χωρις ζάχαρη του παπαδημητριου παιρνω.

Λοιπον γευματα σήμερα

1ο γευμα 100γρ καρυδια - 25γρ μπιτερ με ταχινι - 200γρ γιαουρτι 75 γρ κουακερ

2ο γευμα 170γρ μπακαλιαρος - 300γρ πατατες ψητες (μπαρμπασταθης) 15μλ λάδι και λιγη μουστάρδα με αλατι

ΟΙ ΠΑΤΑΤΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΗ ΛΑΔΟΚΟΛΑ.... ΗΤΑΝ Τ Ε Λ Ε Ι ΕΣ !
 

Συνημμένα

  • 121774934_364907201327478_3940997775350916989_n.jpg
    121774934_364907201327478_3940997775350916989_n.jpg
    329.6 KB · Εμφανίσεις: 90

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
3o γευμα

σαλάτα λάχανο , 140γρ τονος , 200γρ πατατα , λάδι , αλατι

4ο γευμα

200γρ γιαουρτι τοταλ 2% , μισο σκουπ πρωτεϊνη , 15γρ αμυγδαλα.
 

Συνημμένα

  • IMG_20201017_091257.jpg
    IMG_20201017_091257.jpg
    945.8 KB · Εμφανίσεις: 110

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Έβγαλα σήμερα το τελευταίο μου πρόγραμμα και ενθουσιάστηκα. Πριν 5 μήνες δεν μπορούσα να κάνω ούτε ένα donkey kick jump και σήμερα έκανα όχι μόνο 1, αλλά 12x7!

Η αλήθεια είναι ότι βιάζομαι να δω αποτελέσματα, οπότε θα ακούσω την συμβουλή του @Devil και θα συνεχίσω το πρόγραμμα αργά και σταθερά. Θα ξανακάνω το challenge για άλλες 6 εβδομάδες ή όσο χρειαστεί και θα αυξήσω επαναλήψεις ή γύρους ή βάρη. Όχι πολλά κιλά, 1-2 παραπάνω το πολύ. Έπειτα θα κάνω τα άλλα προγραμματα που έχουν αρκετά αυξημένο βαθμό δυσκολίας. Πχ αν δεν μπορώ να κάνω ακόμα push ups, πως θα κάνω τα elevated reverse pushups? Όταν θα μπορώ να εκτελώ όλες τις ασκήσεις σωστά τότε θα προχωρήσω στην επόμενη φάση. Ούτε Bulgarian split squats με βάρη μπορώ να κάνω ακόμα 😢. Πρέπει να τα κάνω χωρίς μέχρι να συνηθίσω. Είναι καιρος να προσέξω λίγο και την διατροφή μου γιατί έχω κάνει αρκετές παρασπονδίες. Ο καλύτερος τρόπος είναι μάλλον να κάνω πρόγραμμα. Αν δεν τα έχω κάπου γραμμένα δεν τρεφομαι όπως θα ήθελα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Έβγαλα σήμερα το τελευταίο μου πρόγραμμα και ενθουσιάστηκα. Πριν 5 μήνες δεν μπορούσα να κάνω ούτε ένα donkey kick jump και σήμερα έκανα όχι μόνο 1, αλλά 12x7!

Η αλήθεια είναι ότι βιάζομαι να δω αποτελέσματα, οπότε θα ακούσω την συμβουλή του @Devil και θα συνεχίσω το πρόγραμμα αργά και σταθερά. Θα ξανακάνω το challenge για άλλες 6 εβδομάδες ή όσο χρειαστεί και θα αυξήσω επαναλήψεις ή γύρους ή βάρη. Όχι πολλά κιλά, 1-2 παραπάνω το πολύ. Έπειτα θα κάνω τα άλλα προγραμματα που έχουν αρκετά αυξημένο βαθμό δυσκολίας. Πχ αν δεν μπορώ να κάνω ακόμα push ups, πως θα κάνω τα elevated reverse pushups? Όταν θα μπορώ να εκτελώ όλες τις ασκήσεις σωστά τότε θα προχωρήσω στην επόμενη φάση. Ούτε Bulgarian split squats με βάρη μπορώ να κάνω ακόμα 😢. Πρέπει να τα κάνω χωρίς μέχρι να συνηθίσω. Είναι καιρος να προσέξω λίγο και την διατροφή μου γιατί έχω κάνει αρκετές παρασπονδίες. Ο καλύτερος τρόπος είναι μάλλον να κάνω πρόγραμμα. Αν δεν τα έχω κάπου γραμμένα δεν τρεφομαι όπως θα ήθελα.

Ουτε εγω τα ξέρω αυτα τα ζογκλερικά :P elevated reverse pushups απο σενα τα ακουσα πρώτη φορά.

Για μένα δώσε έμφαση στους πήχεις με ασκησεις απομόνωσης για να προστατέψεις τους αγκώνες σου.
Μετά γυμνασε λιγο τρικεφάλους και αφου πιάσεις ενα ασφαλές νούμερο στις παραδοσιακές κάμψεις πχ 10-15 σταθερές επαναληψεις για 3 σέτ τοτε σκέφτεσαι να ανεβάσεις δυσκολια σε αυτη την άσκηση.

Οι κάμψεις ειναι δυσκολη άσκηση εγω προχθές που έκανα με κλίση 14-15 επαναλήψεις βάζοντας ενα κουτι στα ποδια μου μολις σηκώθηκα μου έδωσε μια ο τρικέφαλος. Ο δεξιος στον οποιο ειχα παλιά ενα τραυματισμο.

Εδω θα σε βοηθουσε και ενα γυμναστηριο να πηγαινες να κάνεις ασκησεις για τρικεφαλους πχ εκτασεις σε τροχαλια σιγά σιγά να ενδυνάμωνες το χέρι σου και μετά πηγαινες σε πιο συνθετες ασκήσεις.

Στις κάμψεις δεν σπρώχνεις μονο με το στηθος αλλα και με τους ώμους και τους τρικεφάλους. Στις πιέσεις πάγκου για να σπρώξεις ο τρικεφαλος τρώει ολο το βάρος , ο τρικέφαλος ειναι ενας μικρός μύς οπως και ο δικέφαλος. Αυτο το λέω για τους αρχάριους που έχουν μεγαλομανια με τα κιλά και νομιζουν οτι το να βαζεις 1 δίσκο σε κάθε πλευρά στη μπάρα και να κάνεις την άσκηση σωστά κ αργά ειναι ντροπή. Οποτε ψάχνουν τα σάιτ με τα νουμερα για να τις μετρήσουν.....

Εσυ τουλάχιστον ψάχνεσαι οποτε θα αποφυγεις χοντρές βλακειες τις οποιες ειναι κριμα να φτάσεις μετα απο 2-3 χρονια και να λες αν ξεκινουσα τώρα θα τα εκανα.... κάνε τα απο την αρχη, μη βιάζεσαι για να γλιτώσεις τους τραυματισμους.

Κάποιος ο οποιος έχει σκοπο να γυμνάζεται για μήνες έχει στο μυαλο του και μια πιο σωστη κατανομη του φορτιου της προπονησης. Για να τον βγάλει μέχρι τέλους.

Μην σου πώ οτι καμιά φορά ειναι ακομη πιο έξυπνο να παιζεις προπονηση κανα 2 βδομάδες ακομη και 1 μηνα στα ιδια κιλά.

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘεις να τα κάνεις με καλυτερη τεχνικη κάθε φορά μέχρι να φτάσεις να τα ελέγχεις άψογα. Ταυτοχρονα δουλευεις πολύ τενοντικά διοτι οι τένοντες συνηθιζουν να δέχονται τέτοια φόρτιση κάτι που σου επιτρέπει στο μέλλον να ανεβάσεις αφου δεν θα εχεις τραυματισμούς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
3o γευμα

σαλάτα λάχανο , 140γρ τονος , 200γρ πατατα , λάδι , αλατι

4ο γευμα

200γρ γιαουρτι τοταλ 2% , μισο σκουπ πρωτεϊνη , 15γρ αμυγδαλα.
Τρελαινομαι για πατατα βραστη, καυτη και αχνιστη με λαδακι, μουσταρδα και πιπερακι... Και η ριγανη ειναι ευπροσδεκτη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Τρελαινομαι για πατατα βραστη, καυτη και αχνιστη με λαδακι, μουσταρδα και πιπερακι... Και η ριγανη ειναι ευπροσδεκτη.

Οι συγκεκριμενες πατάτες γινονται καλυτερες στη λαδοκολα με λιγο λάδι κ αλάτι. Σημερα θα φάω μπιφτεκι με ρυζι.

1ο γευμα 200γρ γιαουρτι , 80γρ κουάκερ , 120γρ μπανανα , 30γρ σοκολατα τριμένη παυλιδης με τη πρωτεινη , 50γρ καρυδια. Λιγη σοκολατα με το κουακερ τα σπάει το κάνει σαν μουσλι αλλα δεν μπορω να βάζω κάθε μερα :P

αν βαζεις καθε μερα 30γρ σοκολατα ειναι 3 κιλα το μηνα !
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
1ο γευμα 150γρ γιαουρτι , 100γρ κουάκερ , 100γρ μπανανα, 2 καρύδια, 4 αμυγδαλα, 1 κουταλιά ταχίνι, 10 μαύρες σταφιδες, τρεις ξανθιές.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ουτε εγω τα ξέρω αυτα τα ζογκλερικά :P elevated reverse pushups απο σενα τα ακουσα πρώτη φορά.

Για μένα δώσε έμφαση στους πήχεις με ασκησεις απομόνωσης για να προστατέψεις τους αγκώνες σου.
Μετά γυμνασε λιγο τρικεφάλους και αφου πιάσεις ενα ασφαλές νούμερο στις παραδοσιακές κάμψεις πχ 10-15 σταθερές επαναληψεις για 3 σέτ τοτε σκέφτεσαι να ανεβάσεις δυσκολια σε αυτη την άσκηση.

Οι κάμψεις ειναι δυσκολη άσκηση εγω προχθές που έκανα με κλίση 14-15 επαναλήψεις βάζοντας ενα κουτι στα ποδια μου μολις σηκώθηκα μου έδωσε μια ο τρικέφαλος. Ο δεξιος στον οποιο ειχα παλιά ενα τραυματισμο.

Εδω θα σε βοηθουσε και ενα γυμναστηριο να πηγαινες να κάνεις ασκησεις για τρικεφαλους πχ εκτασεις σε τροχαλια σιγά σιγά να ενδυνάμωνες το χέρι σου και μετά πηγαινες σε πιο συνθετες ασκήσεις.

Στις κάμψεις δεν σπρώχνεις μονο με το στηθος αλλα και με τους ώμους και τους τρικεφάλους. Στις πιέσεις πάγκου για να σπρώξεις ο τρικεφαλος τρώει ολο το βάρος , ο τρικέφαλος ειναι ενας μικρός μύς οπως και ο δικέφαλος. Αυτο το λέω για τους αρχάριους που έχουν μεγαλομανια με τα κιλά και νομιζουν οτι το να βαζεις 1 δίσκο σε κάθε πλευρά στη μπάρα και να κάνεις την άσκηση σωστά κ αργά ειναι ντροπή. Οποτε ψάχνουν τα σάιτ με τα νουμερα για να τις μετρήσουν.....

Εσυ τουλάχιστον ψάχνεσαι οποτε θα αποφυγεις χοντρές βλακειες τις οποιες ειναι κριμα να φτάσεις μετα απο 2-3 χρονια και να λες αν ξεκινουσα τώρα θα τα εκανα.... κάνε τα απο την αρχη, μη βιάζεσαι για να γλιτώσεις τους τραυματισμους.

Κάποιος ο οποιος έχει σκοπο να γυμνάζεται για μήνες έχει στο μυαλο του και μια πιο σωστη κατανομη του φορτιου της προπονησης. Για να τον βγάλει μέχρι τέλους.

Μην σου πώ οτι καμιά φορά ειναι ακομη πιο έξυπνο να παιζεις προπονηση κανα 2 βδομάδες ακομη και 1 μηνα στα ιδια κιλά.

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘεις να τα κάνεις με καλυτερη τεχνικη κάθε φορά μέχρι να φτάσεις να τα ελέγχεις άψογα. Ταυτοχρονα δουλευεις πολύ τενοντικά διοτι οι τένοντες συνηθιζουν να δέχονται τέτοια φόρτιση κάτι που σου επιτρέπει στο μέλλον να ανεβάσεις αφου δεν θα εχεις τραυματισμούς.
Δεν με απασχολούν τα πολλά κιλά και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι κόμπλεξ έχουν πολλοί με τα κιλά. Συμφωνώ για τις αργές κινήσεις ότι δίνουν καλύτερο αποτέλεσμα από ότι με πολλά κιλά και γρήγορο ανέβασμα/κατέβασμα.
Ασκήσεις τρικέφαλων ξεκίνησα με 1 κιλό, ανέβασα μετά από 1 μήνα στα 2 και ένα μήνα αργότερα είμαι στα 3. Δεν είναι πολλά αλλά δεν με νοιάζει. Αργά και σταθερά. Στις κάμψεις δεν είδα αποτέλεσμα γιατί τις έκανα για μεγάλο διάστημα λάθος. Άφηνα την μέση χαλαρή και εστίαζα μόνο στα χέρια. Τώρα που σφίγγω κοιλιακούς έχω δει βελτίωση και μπορώ να κάνω καμιά δεκαριά στα γόνατα χωρίς διάλειμμα. Τώρα προσέχω με την εκτέλεση κάθε άσκησης. Καλύτερα αργά και με προσοχή παρά γρήγορα και με τραυματισμούς. Άσε που αν τις κάνεις λάθος δεν γυμνάζεσαι σωστά ούτως ή άλλως οπότε δεν έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις.
Πρέπει να μετακομίσω σε μεγαλύτερο σπίτι για να φτιάξω γυμναστήριο. Αν γραφτώ σε γυμναστήριο δεν θα πηγαίνω. Το έκανα 1 φορά και άντεξα μόνο 3-4 μήνες. Με ενοχλούσε που περίμενα να αφήσει ο προηγούμενος το μηχάνημα, να καθαρίζω μετά την χρήση και να κολλάω ένα σωρό κρυώματα. Είχα φτάσει να αρρωσταίνω 2 φορές τον μηνα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Δεν με απασχολούν τα πολλά κιλά και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι κόμπλεξ έχουν πολλοί με τα κιλά. Συμφωνώ για τις αργές κινήσεις ότι δίνουν καλύτερο αποτέλεσμα από ότι με πολλά κιλά και γρήγορο ανέβασμα/κατέβασμα.
Ασκήσεις τρικέφαλων ξεκίνησα με 1 κιλό, ανέβασα μετά από 1 μήνα στα 2 και ένα μήνα αργότερα είμαι στα 3. Δεν είναι πολλά αλλά δεν με νοιάζει. Αργά και σταθερά. Στις κάμψεις δεν είδα αποτέλεσμα γιατί τις έκανα για μεγάλο διάστημα λάθος. Άφηνα την μέση χαλαρή και εστίαζα μόνο στα χέρια. Τώρα που σφίγγω κοιλιακούς έχω δει βελτίωση και μπορώ να κάνω καμιά δεκαριά στα γόνατα χωρίς διάλειμμα. Τώρα προσέχω με την εκτέλεση κάθε άσκησης. Καλύτερα αργά και με προσοχή παρά γρήγορα και με τραυματισμούς. Άσε που αν τις κάνεις λάθος δεν γυμνάζεσαι σωστά ούτως ή άλλως οπότε δεν έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις.
Πρέπει να μετακομίσω σε μεγαλύτερο σπίτι για να φτιάξω γυμναστήριο. Αν γραφτώ σε γυμναστήριο δεν θα πηγαίνω. Το έκανα 1 φορά και άντεξα μόνο 3-4 μήνες. Με ενοχλούσε που περίμενα να αφήσει ο προηγούμενος το μηχάνημα, να καθαρίζω μετά την χρήση και να κολλάω ένα σωρό κρυώματα. Είχα φτάσει να αρρωσταίνω 2 φορές τον μηνα.
Έχουν το κομπλεξ οτι τιποτα δεν τους ειναι αρκετο θέλουν συνεχώς να μεγαλώνουν..... και να πάω πιο πέρα και να μεγαλωσω κ αλλο....

Και μετά πέφτουν στην παγιδα των αναβολικών. Γιατι απο ενα σημειο και μετά δεν έχεις μυική ανάπτυξη έφτασες στο γενετικο σου ταβάνι. Ο οργανισμος δεν μπορει να βάλει αλλα μυικά κιλά με φυσικο τροπο.

Οταν ξεκινας 65 κιλά στο γυμναστηριο ή 70 και φτάνεις 80 ή 85 το πολύ και εισαι μυώδης απο εκει κ έπειτα αν θές να μεγαλώσεις και αλλο μυικά πάντα κ οχι με κοιλιες και κώλους να εισαι απλά χοντρομπαλάς που σηκώνει πολλά κιλά ξεκινάνε τα αναβολικα. Με ολες τις θανατηφορες παρενεργειες.

Περιμενε να σου δειξω τι εννοώ....


αυτος εδω ειναι 70 κιλα σε αυτο το σημειο και 7% λίπος.

Θα μπορουσε να πάει 77-80 κιλά με ένα ποσοστο λίπους 12-15% το οποιο ειναι διατηρησιμο και μπορουσε να το κρατησει κ να σταματησει εκει απλα να πηγαινει γυμναστηριο κ να το συντηρει να πινει που κ που και καμια μπυρα με κανα φιλο να τρώει κ καμια πιτσα ! Θα φαινοντουσαν ωραιοτατα οι κοιλιακοι (οχι τοσο κομενα οσο στο 10% και κάτω) , στηθος γεμάτο , ωμοι μπαλαρισμένοι κτλπ και θα ειχε ενα πολύ ωραιο σώμα πάνω απο το μέσο ορο με φυσικο τροπο !

Φαγάκι δηλαδη και πρωτεινουλα σε συμπληρωμα αντε και καμια κρεατίνη στα μεγάλα κέφια... κ ενα αποτελεσμα ωραιο , προσιτο και διατηρησιμο χωρις να βάζεις σε ρισκο την υγεια σου.

Επέλεξε ομως να ανέβει και αν τον δεις στο επομενο βιντεο κράζει τους 75 κιλους ως μπακαλιαρους !

Επέλεξε να ανέβει με φυσικο τροπο (και καλα έκανε γιατι τα σωματα που δημιουργουνται απο τα αναβολικα ειναι ΔΑΝΕΙΚΑ σώματα και μολις σταματησει κάποιος τη χρηση αυτοματα θα χάσει 5-8 εκατοστα απο το χέρι του. Και βεβαια θα του μεινουν και ολα τα κουσουρια που προκαλουν τα αναβολικα - υπερταση - ορμονολογικες διαταραχες - καταθλιψη - καρδιακα προβληματα - συκωτι κτλπ

Και οπως ηταν φυσικο κ επομενο εκτος απο κάποια μυικά κέρδη τα οποια εγω δεν ξερω ποσο περισσοτερα ηταν γιατι με το λιπος δεν φαινονται τοσο .... γιατι έβαλε και αρκετο λίπος.


φαινεται ξεκάθαρα στα αρχικά ποζαρίσματα οτι έχει πάνω απο 15% λίπος... και πως να μην έχει αλλωστε αφου ειναι στα 87 κιλά πιο πριν ηταν στα 97 σιγουρα πάνω απο 20% .

Και του λέγανε απο κάτω στα σχολια ρε μεγάλε σα νταλικέρης εγινες.... ησουν πολύ καλυτερος ! Και αυτος έλεγε οχι εμενα με νοιαζει να σηκωνω κιλά και να τρώω κ ειστε 75 κιλά μπακαλιαροι κ νομιζετε οτι έχετε σωμα ! Εντάξει. Τι να κανουμε δεν παιρνουμε ολοι αναβολικά ουτε ειμαστε χοντρομπαλάδες με 20% λιπος κ νομιζουμε οτι ολο αυτο ειναι ογκος.


εδω ηταν στα 96 κιλά πάνω απο 20% λίπος στάνταρ.


Που θέλω να καταληξω.... κοτετσια ολοκληρα να τρως κάθε μερα με βραστο ρυζι , απο ενα σημειο κ μετά δεν μεγαλώνεις χωρις αναβολικά. Και τα σώματα οπως αυτα εδω ->




δεν ειναι φυσικά.

Τα ιδια ισχυουν και στα κιλά, απο ενα σημειο κ μετά θα φτάσεις πχ στο τέρμα να σηκωνεις πάγκο 100 κιλά οπως αυτος εδω ->


δεν τον ειδανα ανεβάσει βιντεάκι που κάνει 100 κιλά για 3 επαναληψεις που ήθελε... προφανως γιατι το σώμα του φυσικά ως εκει φτάνει.

Αν θέλει κουμπώνει αναβολικά και ο παγκος ανεβαινει στα 130-140 κιλά εύκολα ! Δινουν τρομερή ώθηση και τα επιταχυνουν ολα... μεταβολισμους , δυναμη , αντοχη , αναρρωση. Μεχρι και αυξηση της παραγωγης κολαγονου εχω ακούσει.

Οποτε αν σου αρχισει κάποιος τις ανοησιες οτι σηκώνεις παιδικά κιλά δυο τινά υπάρχουν

ειτε ειναι Ασχετος εντελως και δε ξέρει για τι πράγμα μιλάει
ειτε εχει μπει στο κολπο κ θέλει να σπρώξει κ σενα για να βγάλει τζίρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πολλοί δεν λένε να καταλάβουν ότι ο καθένας έχει διαφορετικό σώμα και υπάρχει κάποιο όριο στην μυϊκή μάζα που μπορούν να αποκτησουν. Άλλοι έχουν μεγάλο και βαρύ σκελετό, άλλοι μικρό και λεπτό. Δεν μπορεί ένας με μικρό σκελετό να γίνει σαν έναν με μεγάλο σκελετό. Το ίδιο ισχύει και με το μήκος των μυών και τους τένοντες. Άλλοι έχουν πιο μεγάλους τένοντες και μικρότερους μύες ενώ άλλοι έχουν το αντίθετο. Αυτά δεν μπορείς να τα αλλάξεις με γυμναστικη και για να αποκτήσουν όγκο ξεκινούν τα αναβολικα και τους κάνουν να φαίνονται σαν αποτυχημένα πειράματα. Προσωπικά εμένα δεν μου αρέσουν οι φουσκωμένοι. Φαίνεται αφύσικο το σώμα και αηδία ειδικά όταν το λίπος είναι πολύ χαμηλό και φαίνεσαι σαν βιβλίο ανατομίας. Το ίδιο ισχύει και για γυναίκες που ρίχνουν το λίπος τόσο χαμηλά που καταλήγουν να μοιάζουν με άντρες.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Πολλοί δεν λένε να καταλάβουν ότι ο καθένας έχει διαφορετικό σώμα και υπάρχει κάποιο όριο στην μυϊκή μάζα που μπορούν να αποκτησουν. Άλλοι έχουν μεγάλο και βαρύ σκελετό, άλλοι μικρό και λεπτό. Δεν μπορεί ένας με μικρό σκελετό να γίνει σαν έναν με μεγάλο σκελετό. Το ίδιο ισχύει και με το μήκος των μυών και τους τένοντες. Άλλοι έχουν πιο μεγάλους τένοντες και μικρότερους μύες ενώ άλλοι έχουν το αντίθετο. Αυτά δεν μπορείς να τα αλλάξεις με γυμναστικη και για να αποκτήσουν όγκο ξεκινούν τα αναβολικα και τους κάνουν να φαίνονται σαν αποτυχημένα πειράματα. Προσωπικά εμένα δεν μου αρέσουν οι φουσκωμένοι. Φαίνεται αφύσικο το σώμα και αηδία ειδικά όταν το λίπος είναι πολύ χαμηλό και φαίνεσαι σαν βιβλίο ανατομίας. Το ίδιο ισχύει και για γυναίκες που ρίχνουν το λίπος τόσο χαμηλά που καταλήγουν να μοιάζουν με άντρες.

αααχαχαχαχαχχα καλό! Κοιταξε αυτα τα ατομα δεν ειναι σαν κ μενα κ σενα έχουν αλλη νοοτροπια αυτος βλέπει εμενα ξερω γω που μπορει να ειμαι κανονικα γυμνασμενος και να με θεωρει μύγα ή πολυ αρχάριο.
Για αυτο κ το ριχνουν στα αναβολικά. Εδω ενας απο δαυτους ειχε πει τον Τζερεμυ "αρχαριο που γυμναζεται μερικους μήνες"



Αυτος εδω ο τύπος... ειναι απλα "αρχάριος που γυμνάζεται μερικους μήνες''... και άλλοι στο γυμναστηριο ''γυμναζονται 1 χρονο κ έχουν καλυτερο αποτελεσμα απο αυτον" ναι... αλλοι στο γυμναστηριο που παιρνουν το κώλο τους απο αναβολικά και μαλακιες οντως μπορει στον 1 χρονο να χουν καλυτερο αποτελεσμα ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ. τΩΡΑ τι να κάτσεις να συζητησεις με αυτον τον άνθρωπο; εχει πάρει τη πορεια του. Οποιαδηποτε συνέπεια στην υγεια του θα την αξιζει.

Οταν λές τέτοια και ΜΕΙΩΝΕΙΣ ενα αποτελεσμα τοσο ωραιο και φυσικο ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ οτι κ αν πάθεις... ΣΟΥ Α Ξ Ι Ζ Ε Ι !!!! ΕΙΣΑΙ αλαζονας και νομιζεις οτι επειδη εχεις μπράτσο 5 εκατοστα μεγαλυτερο εισαι και ο Θεός. Θα σε δουμε μολις κοψεις τα αναβολικά. Αν θα μπορεις επισης να λειτουργησεις ως άντρας απεναντι στη γκομενα σου.

Οταν βάζεις εξωγενως τεστοστερονη στον οργανισμο , ο οργανισμος σταματαει να παράγει τη δικιά του αρα μολις τελειωσεις αν δεν κάνεις αποθεραπεια - δεν θα εχεις καν λιμπιντο ! Καταλαβες σε τι σημειο έχουν φτάσει αυτοι οι άνθρωποι; ξέρουν οτι μια ωραια μέρα μπορει να μην μπορουν καν να γμανε την γυναικα τους αλλα παρολαυτα το ρισκάρουν.

Τωρα οι γυναικες που ριχνουν τοσο το λιπος ειναι γάμησετα. Δεν θα πηγαινα ουτε αν ειχα να κάνω σέξ μήνες και ήμουν χαρμάνα. Καλυτερα με μια γιαγια 60 χρονων παρα με αυτες χαχα :D

πέρα απο τη πλακα εγω τη γυναικα δεν την θέλω πολύ γυμνασμενη απλα να χει θηλυκότητα. Η γυναικα πρέπει να χει στρογγυλάδες , ωραιο λεπτο γυναικειο κορμί. Ο αντρας ναι πρεπει να ναι γυμνασμενος διπλα της. Γνωμη μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν οι γυμνασμενοι άντρες, αυτοί που έχουν γραμμώσεις και φαίνονται φυσιολογικοί. Αυτοί που κάνουν γυμναστική δηλαδή και φουσκώνουν σε λογικά πλαίσια φυσικά. Οι bodybuilders είναι αηδία.
Εγώ θέλω γραμμώσεις πάνω μου αλλά λίγες. Πχ να φαινεται η γραμμή στην μέση στους κοιλιακους, να φαίνεται η γραμμή στο μπούτι στα πλάγια και να φαίνονται λίγες γραμμώσεις στα χέρια.
Πχ 19-20% στην φώτο παρακάτω. Εγώ είμαι στο 21-23% τώρα οπότε έχω να χάσω λίγο λίπος ακόμα. Από 16% και κάτω είναι αηδία. Όπως και από 27% και πάνω.
1603054097561.png
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν οι γυμνασμενοι άντρες, αυτοί που έχουν γραμμώσεις και φαίνονται φυσιολογικοί. Αυτοί που κάνουν γυμναστική δηλαδή και φουσκώνουν σε λογικά πλαίσια φυσικά. Οι bodybuilders είναι αηδία.
Εγώ θέλω γραμμώσεις πάνω μου αλλά λίγες. Πχ να φαινεται η γραμμή στην μέση στους κοιλιακους, να φαίνεται η γραμμή στο μπούτι στα πλάγια και να φαίνονται λίγες γραμμώσεις στα χέρια.
Πχ 19-20% στην φώτο παρακάτω. Εγώ είμαι στο 21-23% τώρα οπότε έχω να χάσω λίγο λίπος ακόμα. Από 16% και κάτω είναι αηδία. Όπως και από 27% και πάνω.
View attachment 71681

Συμφωνώ. Μια χαρά το πάς και μπράβο για την επιμονη και την προσπαθεια απλά κράτα φωτογραφιες πριν και μετά για να δεις την προοδο.

Για μένα αυτοι εδω ειναι το τοπ και πρεπει να ειναι αν δεν κανω λάθος στο 12-15% λιπος με μια πολυ καλή μυικοτητα πάνω τους. Οπως αρχικα εγραψα και για τον αλλον οτι απο τα 70 και 7% λιπος μπορουσε να παιξει στα 75-80 με 12-15% (αναλογα τον οργανισμο) δεν έγινε κάτι !


και φυσικα ο Τζερεμυ που ανέβασα και πριν ενα απο τα καλυτερα φιτνεσ καναλια στο γιουτιούμπ με πολύ σωστές κατευθυνσεις.

Προσωπικά εγω θα σταματουσα σε αυτο το σημείο.

Πέτυχα το στοχο μου και αποσυρομαι για συντηρηση. Αυτο το ειδος αυτο ελεγχου ειναι εκπληκτικο. Καταρχας σε κανει να φαινεσαι πιο ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ απο οτι εισαι. Πετυχες το στοχο σου κ αποσυρεσαι δεν υπάρχει κάτι άλλο.

Μη ξεχνάμε οτι έχουμε και άλλα πράγματα να ασχοληθούμε στη ζωή μας και οχι μονο το φιτνεσ , το φιτνεσ ειναι ενα ωραιο χομπι και ως εκει , δεν ζουμε απο αυτο ουτε εχουμε ΜΟΝΟ αυτο.

Προσωπικα ολους αυτους τους μποντι μπιλντερς τους καταλαβαινω, οταν δεν εχεις τι άλλο να κάνεις στη ζωη σου κ εχεις το σώμα και την υποδομη να φτάσεις ψηλά παιρνεις ρισκο διοτι εκτος απο αυτα που θα δαπανησεις αυτα που θα βγάλεις μετά θα ειναι επισης πολλά.

Σκέψου οτι αυτοι δεν δουλευουν μονο ως γυμναστές , οι περισσοτεροι παλευουν να κερδισουν σε κάποιον αγωνα για να βγάλουν επαγγελματική κάρτα. Ένα μπραβιλικι να πουλησει αυτος μετά ή μια ασφάλεια σε μια πορτα ή ενος προσωπου το βγάζει το μηνιατικο του και με το παραπανω.

Ο μεσος ομως γυμναστηριακος τύπος που δεν έχει τέτοιους στοχους και δεν προτιθεται να ζησει κ να βγάλει λεφτά απο αυτο δε βρισκω κανενα λογο ΟΥΤΕ να το ριξει στα αναβολικά , ΟΥΤΕ να δινει 500 ευρω το μήνα για συμπληρωματα και βιταμινες ... και φυσικα ΟΥΤΕ να επιδιώκει να βάζει στη μπάρα 150αριες και 200αριες σε καθισματα και αρσεις

γιατι αν πάθει σοβαρο τραυματισμο δεν θα χει κ το πορτοφολι να τον φροντισει με τους γιατρους. Αντι αυτου μπορει να πετυχει ενα ωραιοτατο φυσικο αποτέλεσμα το οποιο θα τον ξεχωρισει απο το μεσο ορο θα ανεβάσει την υγεια του την εμφανιση και τη δυναμη του και ως εκει.

Αυτα πρέπει να ξέρει ο καθε πιτσιρικας που πρωτο εμφανιζεται σε ενα γυμναστηριο κ έχει υψηλους στοχους. Ορισμενοι στοχοι μπορει να μην του ταιριάζουν τελικά.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Συμφωνώ. Μια χαρά το πάς και μπράβο για την επιμονη και την προσπαθεια απλά κράτα φωτογραφιες πριν και μετά για να δεις την προοδο.

Για μένα αυτοι εδω ειναι το τοπ και πρεπει να ειναι αν δεν κανω λάθος στο 12-15% λιπος με μια πολυ καλή μυικοτητα πάνω τους. Οπως αρχικα εγραψα και για τον αλλον οτι απο τα 70 και 7% λιπος μπορουσε να παιξει στα 75-80 με 12-15% (αναλογα τον οργανισμο) δεν έγινε κάτι !


και φυσικα ο Τζερεμυ που ανέβασα και πριν ενα απο τα καλυτερα φιτνεσ καναλια στο γιουτιούμπ με πολύ σωστές κατευθυνσεις.

Προσωπικά εγω θα σταματουσα σε αυτο το σημείο.

Πέτυχα το στοχο μου και αποσυρομαι για συντηρηση. Αυτο το ειδος αυτο ελεγχου ειναι εκπληκτικο. Καταρχας σε κανει να φαινεσαι πιο ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟΣ απο οτι εισαι. Πετυχες το στοχο σου κ αποσυρεσαι δεν υπάρχει κάτι άλλο.

Μη ξεχνάμε οτι έχουμε και άλλα πράγματα να ασχοληθούμε στη ζωή μας και οχι μονο το φιτνεσ , το φιτνεσ ειναι ενα ωραιο χομπι και ως εκει , δεν ζουμε απο αυτο ουτε εχουμε ΜΟΝΟ αυτο.

Προσωπικα ολους αυτους τους μποντι μπιλντερς τους καταλαβαινω, οταν δεν εχεις τι άλλο να κάνεις στη ζωη σου κ εχεις το σώμα και την υποδομη να φτάσεις ψηλά παιρνεις ρισκο διοτι εκτος απο αυτα που θα δαπανησεις αυτα που θα βγάλεις μετά θα ειναι επισης πολλά.

Σκέψου οτι αυτοι δεν δουλευουν μονο ως γυμναστές , οι περισσοτεροι παλευουν να κερδισουν σε κάποιον αγωνα για να βγάλουν επαγγελματική κάρτα. Ένα μπραβιλικι να πουλησει αυτος μετά ή μια ασφάλεια σε μια πορτα ή ενος προσωπου το βγάζει το μηνιατικο του και με το παραπανω.

Ο μεσος ομως γυμναστηριακος τύπος που δεν έχει τέτοιους στοχους και δεν προτιθεται να ζησει κ να βγάλει λεφτά απο αυτο δε βρισκω κανενα λογο ΟΥΤΕ να το ριξει στα αναβολικά , ΟΥΤΕ να δινει 500 ευρω το μήνα για συμπληρωματα και βιταμινες ... και φυσικα ΟΥΤΕ να επιδιώκει να βάζει στη μπάρα 150αριες και 200αριες σε καθισματα και αρσεις

γιατι αν πάθει σοβαρο τραυματισμο δεν θα χει κ το πορτοφολι να τον φροντισει με τους γιατρους. Αντι αυτου μπορει να πετυχει ενα ωραιοτατο φυσικο αποτέλεσμα το οποιο θα τον ξεχωρισει απο το μεσο ορο θα ανεβάσει την υγεια του την εμφανιση και τη δυναμη του και ως εκει.

Αυτα πρέπει να ξέρει ο καθε πιτσιρικας που πρωτο εμφανιζεται σε ενα γυμναστηριο κ έχει υψηλους στοχους. Ορισμενοι στοχοι μπορει να μην του ταιριάζουν τελικά.
Συμφωνώ. Αν ρίξεις πολύ χαμηλά το λίπος δεν έχει νόημα αν δεν μπορείς να το συντηρήσεις. Εγώ δεν θα έπαιρνα αναβολικά ακόμα και αν με πλήρωναν. Πολλοί έχουν πάθει μεγάλη ζημιά. Ειδικά κάποιοι ηλίθιοι που νόμιζαν ότι μπορούν να παίρνουν πρωτεϊνη με το κιλό και κατέστρεψαν τα νεφρά τους.
Εγώ έκανα την άσκηση τρόπο ζωής και τρεφομαι όσο μπορώ καλύτερα χωρίς να προσέχω ιδιαίτερα. Προσέχω κυρίως την πρωτεϊνη γιατί θέλω να χτίσω μύες. Αν συνεχίσω έτσι θα χτίσω σώμα που θα μπορώ να το συντηρήσω εύκολα και δεν επηρεαστεί η καθημερινότητα μου με διατροφικούς περιορισμούς και εξοντωτική γυμναστική.
Ξεκίνησα με εξοντωτική άσκηση (2 ώρες ΗΙΙΤ με ή χωρίς βάρη καθημερινά συν 2-3 ώρες περπάτημα), χωρίς διαλείμματα, αλλά τώρα το έχω μειώσει σε 4 μέρες άσκηση για περίπου 1 ώρα με περισσότερη εστίαση σε βάρη και προσπαθώ να περπατάω 1-2 ώρες καθημερινά γιατί μου αρεσει. Αυτο το πρόγραμμα μπορεί να εφαρμοστεί καλύτερα και δεν καταπονείται τόσο ο οργανισμός μου. Βλέπω και καλύτερα αποτελέσματα με λιγότερο κόπο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Συμφωνώ. Αν ρίξεις πολύ χαμηλά το λίπος δεν έχει νόημα αν δεν μπορείς να το συντηρήσεις. Εγώ δεν θα έπαιρνα αναβολικά ακόμα και αν με πλήρωναν. Πολλοί έχουν πάθει μεγάλη ζημιά. Ειδικά κάποιοι ηλίθιοι που νόμιζαν ότι μπορούν να παίρνουν πρωτεϊνη με το κιλό και κατέστρεψαν τα νεφρά τους.
Εγώ έκανα την άσκηση τρόπο ζωής και τρεφομαι όσο μπορώ καλύτερα χωρίς να προσέχω ιδιαίτερα. Προσέχω κυρίως την πρωτεϊνη γιατί θέλω να χτίσω μύες. Αν συνεχίσω έτσι θα χτίσω σώμα που θα μπορώ να το συντηρήσω εύκολα και δεν επηρεαστεί η καθημερινότητα μου με διατροφικούς περιορισμούς και εξοντωτική γυμναστική.
Ξεκίνησα με εξοντωτική άσκηση (2 ώρες ΗΙΙΤ με ή χωρίς βάρη καθημερινά συν 2-3 ώρες περπάτημα), χωρίς διαλείμματα, αλλά τώρα το έχω μειώσει σε 4 μέρες άσκηση για περίπου 1 ώρα με περισσότερη εστίαση σε βάρη και προσπαθώ να περπατάω 1-2 ώρες καθημερινά γιατί μου αρεσει. Αυτο το πρόγραμμα μπορεί να εφαρμοστεί καλύτερα και δεν καταπονείται τόσο ο οργανισμός μου. Βλέπω και καλύτερα αποτελέσματα με λιγότερο κόπο.

Ρισκάρουν με τα αναβολικά διοτι ξέρουν οτι θα πάρουν μετά πολλα λεφτά περισσότερα. Ολοι αυτοι οι φουσκωτοι που βλέπεις στα γυμναστηρια μετά θα πάνε να δουλέψουν πορτα και ασφάλεια. Ενα 1500-2000αρο μηνιάτικο θα το βγάζουν εύκολα. Οι επιχειρηματιες τέτοιους ψάχνουν να τους βλέπει ο άλλος και να φοβάται. Και εντάξει πέρα και απο τη πλάκα τωρα εγω το πραγματικο το λέω πάντα άλλη δυναμη έχει κάποιος που σηκώνει 150αρες στους πάγκους ή 250αρες στις άρσεις και άλλες κάποιος που φτάνει μέχρι 80 κιλά και παιζει εκεί. Ο πρώτος μπορει να δουλεψει ως μπράβος ο δευτερος ως μοντέλο :P εκτος κ αν εχει κανει συμπληρωματικά και καμια πυγμαχια καμια πολεμικη τεχνη γενικοτερα.

Τσέκαρε εδώ


Θα πηγαινες ποτέ να πεις κάτι σε αυτον; :P εγώ οχι πάντως ! Η πλάκα ειναι πως τον κοιτάνε οι μισοι εκει μέσα με το τρομο στα ματια τους χαχαχα

Που αλλου θα μπορουσε να βγάλει τοσα λεφτά κάποιος που δεν ξέρει να κάνει τιποτε αλλο στη ζωη του; Η φυση τους έδωσε μια υποδομη και απλα την εκμεταλευτηκαν οπως εκμεταλευονται και τα μοντέλα την εμφανιση τους για να βγάζουν φράγκα. Πάντα βεβαια με το αναλογο ρισκο. Αλλος διατηρειται μετά τα αναβολικά με μια υπέρταση ξερω γω ή μια νεφρικη ευαισθησια και την ελέγχει.... άλλος ομως φευγει απο ανακοπη απευθειας. Δεν ειναι ολοι οι οργανισμοι το ιδιο και κάποιοι δεν θα βγάλουν τοσες επιπλοκες οπως κάποιοι άλλοι.

Ολα αυτα τα χω συζητησει με γιατρους που ειχαν άτομα με αναβολικά και τους παρακολουθουσαν κάθε βδομάδα με εξετάσεις αιματος, πλέον μπαινεις σε άλλη ζωή. Δουλευεις μονο για αυτο. Αυτη ειναι η δουλειά σου. Καθε βδομαδα τους κανανε εξετασεις αιματος για να βλέπουν την χοληστερινη καταρχας και τους δεικτες του συκωτιου. Σαν τον άλλο το βλάκα; που ειχε χοληστερινη 700 και συνεχιζε χωρις να ξέρει; στο τέλος δε προλαβε ΟΥΤΕ στο νοσοκομειο να πάει.

Το θεμα οταν παιζεις με τη φωτια ειναι να ξέρεις τις ιδιοτητες της αλλιως εισαι χαμένος.

Πάντως ειναι αλήθεια πως οταν ριχνεις το φαγητο , μπορει να πέσει λιγο κ η αποδοση σου στα μεγάλα νούμερα (για σένα πάντα) στα κιλά. Αυτο μου λεγε σημερα κ ένας στο γυμναστηριο.... τωρα λεει κάνω πάγκο 70 κιλά και περυσι εκανα 105 γιατι τωρα εχω ακολουθησει μια διατροφη της κορης μου που θέλει να χάσει κιλα με ελάχιστο υδατάνθρακα.

Του κανω.... και πολλά κάνεις στο πάγκο χωρις υδατανθρακα πραγματικα :)

Α επισης δεν ξαναπάω γυμναστηριο απογευμα.... μαζευτηκε πάλι ολη η πιτσιρικαρια κ μαλακιζοτανε. Άλλος μουγκριζε αλλος έκανε βλακειες , γενικα εκνευριστηκα λιγο. 12-1 το μεσημερι ειναι πολύ καλυτερα. Οταν έχω ρεπό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Ξεκίνησα με εξοντωτική άσκηση (2 ώρες ΗΙΙΤ με ή χωρίς βάρη καθημερινά συν 2-3 ώρες περπάτημα), χωρίς διαλείμματα, αλλά τώρα το έχω μειώσει σε 4 μέρες άσκηση για περίπου 1 ώρα με περισσότερη εστίαση σε βάρη και προσπαθώ να περπατάω 1-2 ώρες καθημερινά γιατί μου αρεσει. Αυτο το πρόγραμμα μπορεί να εφαρμοστεί καλύτερα και δεν καταπονείται τόσο ο οργανισμός μου. Βλέπω και καλύτερα αποτελέσματα με λιγότερο κόπο.

Αυτο ειναι η ουσία που πολλοί αγνοούν. Και εγώ βλέπω καλύτερα αποτελέσματα με εξυπνότερη γυμναστική. Aυτος εδω για παράδειγμα


κάνει περιπου 200 κιλα παραπάνω απο μένα deadlift , 40 κιλά παραπανω στον πάγκο (120) ειχα κάνει κ εγω κάποτε μονή επαναληψη στα 80 κιλά! Τωρα κάνω με 50-60 κιλά αλλα σετάκια με επαναληψεις ! και θα περιμενε κανεις να ειναι διπλασιος μου.

Απεναντίας , η διαφορά μας στα χέρια ειναι 1 εκατοστο, αυτος ειναι 38 εκ χέρι εγω ειμαι 37 και ανεβαίνω...

τα ποδια μην τα συζητησουμε κάν. Είμαι πολύ καλύτερος του. Με κάθισμα 70 κιλών κ πρέσα ποδιών στα 90 :P

τα νουμερα δεν ειναι πολύ μεγάλα αλλα οταν ξέρεις να κανεις προπονηση με τεχνική και σύνδεση μυαλού-μύ κάνεις τρομερή δουλειά.

Ολα οσα λέω τα εφαρμοζω πάνω μου. Δεν τα διαβασα απλά στο γκούκλ. Επισης.... η διατροφη ειναι κρισιμης σημασιας. Πιο πολυ δουλειά θα κανεις αμα εισαι Σπαρτιάτης στη διατροφη κ παιζεις με λιγοτερα κιλά παρα αν φορτώνεις τη μπάρα και πλακώνεις μετά τα κρουασάν.

Kαι κάτι τελευταιο για τους άντρες πάντα αυτο που λέει οτι ο μέσος άνθρωπος εχει 38 εκ χέρι ειναι σαχλαμάρα ! Ο μέσος ανθρωπος και ειδικα αυτος που δε γυμνάζεται ζητημα να έχει 34-35 εκ χέρι. .. εδω ο άλλος που ειναι μπιλτέρι 10 χρονια και εχει κερδισει σε διαγωνισμους το χέρι του ειναι 42 εκ. Απο 40εκ κ πάνω θεωρεισαι προχωρημένος (μιλαμε παντα για μυικό μέγεθος οχι για πάχος) 38-40εκ εισαι σε πολύ καλο σημείο ! Αξιοσεβαστο αποτέλεσμα. Μην ειμαστε και υπερβολικοι τώρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top